Asia-Pacific Regatta

Date: Fri 11th - Sun 13th May , 2018
Venue: West Lakes, SA
Lane Draw
Options:  Select Day:      Show
Friday 11th May, 2018

Race 11. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Heat 1
Start Time: 9:30 AM1000M
L2 Steel, AndrewAustralia
L3 Clough, RyanNew Zealand
L4 Chew, Shawn WeiSingapore
L5 Alderson, JeremyAustralia
L6 Ang, Zhong Jun RyanSingapore
L7 Mizuki, AokiJapan

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 21. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Heat 2
Start Time: 9:37 AM1000M
L2 Sheppard, JarrahAustralia
L3 Tonks, ArchieNew Zealand
L4 Ler, AidenSingapore
L5 MacGibbon, ThomasNew Zealand
L6 Jo, YamazakiJapan

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 35. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000Heat 1
Start Time: 9:44 AM1000M
L2 Brodhurst-hill, Carter
Koekemoer, Tinus
Australia
Australia

L3 Tan, Tze How Jasmond
Leo, Zhi Kai
Singapore
Singapore

L4 Kucharski, Daniel
Kneebone-Ellis, Jesse
Australia
Australia

L5 Flores, Tavaimanina
Thuau, Nohoarri
Tahiti
Tahiti

L6 Thompson, Lucas
Bristow, Ben
New Zealand
New Zealand


Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 45. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000Heat 2
Start Time: 9:51 AM1000M
L2 Syota, Suzuki
Dai, Moriguro
Japan
Japan

L3 Kalaichelvan, Jovi Jayden
Kuik, Tze Cheng
Singapore
Singapore

L4 Armstrong, Harrison
Chadwick, Byron
Australia
Australia

L5 Rikuto, Imanishi
Hiroki, Shimokawa
Japan
Japan

L6 Neal-Hill, Dylan
Clifton, Jack
New Zealand
New Zealand


Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 59. MK4 1000 21 : Mens Under 21 K4 1000Direct Final
Start Time: 9:58 AM1000M
L2 Thuau, Nohoarri
Maoate-Garcia, Joseph
Nooapii, Hosea
Flores, Tavaimanina
Tahiti
Cook Islands
Cook Islands
Tahiti



L3 Taishi, Tanada
Soro, Nawa
Iori, Miura
Shin, Hashinuma
Japan
Japan
Japan
Japan



L4 McCallum, Ben
Legarth, Hamish
McCarthy, Sean
Koekemoer, Jake
New Zealand
New Zealand
New Zealand
New Zealand



L5 Bacchus, Reece
Hutchinson, Sam
Hammond, Jakob
Cunningham, Fletcher
Australia
Australia
Australia
Australia



Race 639. MC1 1000 18 : Mens Under 18 C1 1000Direct Final
Start Time: 10:30 AM1000M
L2 Riku, YonemitsuJapan
L3 Tay, Ing JaeySingapore
L4 Kosel, UmemuraJapan
Race 88. MK4 1000 18 : Mens Under 18 K4 1000Direct Final
Start Time: 10:37 AM1000M
L2 Armstrong, Harrison
Chadwick, Byron
Kneebone-Ellis, Jesse
Kucharski, Daniel
Australia
Australia
Australia
Australia



L3 Neal-Hill, Dylan
Lace, Liam
Clifton, Jack
Ferkins, Sam
New Zealand
New Zealand
New Zealand
New Zealand



L4 Rikuto, Imanishi
Hiroki, Shimokawa
Syota, Suzuki
Mizuki, Aoki
Japan
Japan
Japan
Japan



L5 Hughes, Thomas
Brodhurst-hill, Carter
Koekemoer, Tinus
Greed, Nicholas
Australia
Australia
Australia
Australia



L6 Thompson, Lucas
Moles, Fletcher
Bristow, Ben
MacGibbon, Thomas
New Zealand
New Zealand
New Zealand
New Zealand



L7 Seow, Julian Wei Jun
Kalaichelvan, Jovi Jayden
Leo, Zhi Kai
Tan, Tze How Jasmond
Singapore
Singapore
Singapore
Singapore



Race 74. MK2 1000 16 : Mens Under 16 K2 1000Direct Final
Start Time: 10:44 AM1000M
L1 Sheppard, Jarrah
Schooley, Toby
Australia
Australia

L2 Marshalll, Kristian
Tonks, Archie
New Zealand
New Zealand

L3 Lim, Zhi Quan Emmanuel
Tan, Ian
Singapore
Singapore

L4 Loughry, Lincoln
Armstrong, Fletcher
Australia
Australia

L5 Wylaars, Louis
McGuinness, Flynn
New Zealand
New Zealand

L6 Jo, Yamazaki
Ryota, Koyari
Japan
Japan

L7 Steel, Andrew
Warriner, Liam
Australia
Australia

L8 Wee, Fang Hao
Soh, Mathew Zhong Sheng
Singapore
Singapore

Race 93. MK1 1000 21 : Mens Under 21 K1 1000Direct Final
Start Time: 10:51 AM1000M
L1 Legarth, HamishNew Zealand
L2 Bacchus, ReeceAustralia
L3 Nooapii, HoseaCook Islands
L4 Ferkins, ZachNew Zealand
L5 Soro, NawaJapan
L6 Hammond, JakobAustralia
L7 McCallum, BenNew Zealand
L8 Taishi, TanadaJapan
L9 Hutchinson, SamAustralia
Race 107. MK4 1000 16 : Mens Under 16 K4 1000Direct Final
Start Time: 11:30 AM1000M
L2 Warriner, Liam
Steel, Andrew
Schooley, Toby
Robinson, Alex
Australia
Australia
Australia
Australia



L3 Marshalll, Kristian
Koekemoer, Jake
Wylaars, Louis
Thompson, Lucas
New Zealand
New Zealand
New Zealand
New Zealand



L4 Loughry, Lincoln
Armstrong, Fletcher
Sheppard, Jarrah
Alderson, Jeremy
Australia
Australia
Australia
Australia



L5 Lim, Zhi Quan Emmanuel
Ler, Aiden
Tan, Ian
Lim, Mathew Kai En
Singapore
Singapore
Singapore
Singapore



L6 Tonks, Archie
Clough, Ryan
McGuinness, Flynn
MacGibbon, Thomas
New Zealand
New Zealand
New Zealand
New Zealand



Race 112. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 1
Start Time: 11:37 AM1000M
L2 Moles, FletcherNew Zealand
L3 Koekemoer, TinusAustralia
L4 Rikuto, ImanishiJapan
L5 Becker, Sean Kwan LoongSingapore
L6 Flores, TavaimaninaTahiti
L7 Armstrong, HarrisonAustralia
L8 Maoate-Garcia, JosephCook Islands

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 122. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 2
Start Time: 11:44 AM1000M
L1 Kalaichelvan, Jovi JaydenSingapore
L2 Brodhurst-hill, CarterAustralia
L3 Ferkins, SamNew Zealand
L4 Hiroki, ShimokawaJapan
L5 Thuau, NohoarriTahiti
L6 Tan, Tze How JasmondSingapore
L7 Lace, LiamNew Zealand

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 136. MK2 1000 21 : Mens Under 21 K2 1000Direct Final
Start Time: 11:58 AM1000M
L1 Koekemoer, Jake
McCarthy, Sean
New Zealand
New Zealand

L2 Hutchinson, Sam
Cunningham, Fletcher
Australia
Australia

L3 Iori, Miura
Shin, Hashinuma
Japan
Japan

L4 Legarth, Hamish
Neal-Hill, Dylan
New Zealand
New Zealand

L5 Taishi, Tanada
Soro, Nawa
Japan
Japan

L6 Bacchus, Reece
Hammond, Jakob
Australia
Australia

L7 Nooapii, Hosea
Maoate-Garcia, Joseph
Cook Islands
Cook Islands

Race 145. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000Final
Start Time: 12:37 PM1000M
L1 Syota, Suzuki
Dai, Moriguro
Japan
Japan

L2 Brodhurst-hill, Carter
Koekemoer, Tinus
Australia
Australia

L3 Rikuto, Imanishi
Hiroki, Shimokawa
Japan
Japan

L4 Kucharski, Daniel
Kneebone-Ellis, Jesse
Australia
Australia

L5 Armstrong, Harrison
Chadwick, Byron
Australia
Australia

L6 Tan, Tze How Jasmond
Leo, Zhi Kai
Singapore
Singapore

L7 Neal-Hill, Dylan
Clifton, Jack
New Zealand
New Zealand

L8 Thompson, Lucas
Bristow, Ben
New Zealand
New Zealand

L9 Flores, Tavaimanina
Thuau, Nohoarri
Tahiti
Tahiti

Race 151. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Final
Start Time: 12:44 PM1000M
L1 Jo, YamazakiJapan
L2 Mizuki, AokiJapan
L3 Tonks, ArchieNew Zealand
L4 Alderson, JeremyAustralia
L5 Sheppard, JarrahAustralia
L6 Clough, RyanNew Zealand
L7 MacGibbon, ThomasNew Zealand
L8 Steel, AndrewAustralia
L9 Ang, Zhong Jun RyanSingapore
Race 1640. MC2 1000 18 : Mens Under 18 C2 1000Direct Final
Start Time: 12:51 PM1000M
L2 Riku, Yonemitsu
Kosel, Umemura
Japan
Japan

Race 172. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Final
Start Time: 1:21 PM1000M
L1 Tan, Tze How JasmondSingapore
L2 Koekemoer, TinusAustralia
L3 Lace, LiamNew Zealand
L4 Armstrong, HarrisonAustralia
L5 Ferkins, SamNew Zealand
L6 Moles, FletcherNew Zealand
L7 Brodhurst-hill, CarterAustralia
L8 Rikuto, ImanishiJapan
L9 Becker, Sean Kwan LoongSingapore
Race 1842. WC2 200 18 : Womens Under 18 C2 200Direct Final
Start Time: 3:00 PM200M
L4 Kei, Sakiyama
Yu, Hioki
Japan
Japan

L5 Jenkin, Chloe
Lysandrou, Alana
West Lakes
West Lakes

Race 1931. WK4 200 16 : Womens Under 16 K4 200Direct Final
Start Time: 3:05 PM200M
L2 Old, Scarlett
Hetherington, Cass
Armstrong, Ashlee-Kate
Tierney, Jade
New Zealand
New Zealand
Cook Islands
Cook Islands



L3 Yap, Yu Ting
Kwek, Angela
Ng, Georgia
Yu, Charmaine
Singapore
Singapore
Singapore
Singapore



L4 Pritchard, Tilly
Luthi, Pieta
Brooke, Sophie
Warren-Moiser, Stacey
New Zealand
New Zealand
New Zealand
New Zealand



L5 Wilding, Kali
van der Kwartel, Alisa
Wills-Grace, Phoebe
Smyth, Charli
Australia
Australia
Australia
Australia



L6 Lai, Carmen
Leong, Emmanuele
Tan, Sue Ann
Chng, Ee Ling
Singapore
Singapore
Singapore
Singapore



L7 Massie, Jenaya
Taurins, Sascha
Richardson, Chaise
Beale, Chelsea
Australia
Australia
Australia
Australia



Race 2026. WK1 200 18 : Womens Under 18 K1 200Direct Final
Start Time: 3:10 PM200M
L1 Harlen, KaileyAustralia
L2 Low, Anthea An TengSingapore
L3 Matehaere, LucyNew Zealand
L4 Massie, TiarneeAustralia
L5 Brett, OliviaNew Zealand
L6 Ray, YaseminAustralia
L7 Chiho, MasukawaJapan
L8 Saunders, BrooklynNew Zealand
L9 Yuzuki, OgakiJapan
Race 2130. WK2 200 21 : Womens Under 21 K2 200Direct Final
Start Time: 3:15 PM200M
L3 Beere, Ella
Burt-Poloai, Caitlin
Australia
Australia

L4 Jyuri, Urada
Yui, Taniguchi
Japan
Japan

L5 Charles, Joanna
Smith, Jemma
Australia
Australia

L6 Baker, Hannah
Bermingham, Alex
New Zealand
New Zealand

Race 2234. MK1 200 16 : Mens Under 16 K1 200Heat 1
Start Time: 3:20 PM200M
L2 Clough, RyanNew Zealand
L3 Armstrong, FletcherAustralia
L4 Lim, Mathew Kai EnSingapore
L5 Tonks, ArchieNew Zealand
L6 Mizuki, AokiJapan
L7 McGuinness, FlynnNew Zealand

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 2334. MK1 200 16 : Mens Under 16 K1 200Heat 2
Start Time: 3:25 PM200M
L3 Schooley, TobyAustralia
L4 Ler, AidenSingapore
L5 Loughry, LincolnAustralia
L6 Ryota, KoyariJapan
L7 Soh, Mathew Zhong ShengSingapore

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 2441. WC1 200 18 : Womens Under 18 C1 200Direct Final
Start Time: 4:00 PM200M
L2 Jenkin, ChloeWest Lakes
L3 Yu, HiokiJapan
L4 Lysandrou, AlanaWest Lakes
L5 Kei, SakiyamaJapan
Race 2528. WK2 200 16 : Womens Under 16 K2 200Heat 1
Start Time: 4:05 PM200M
L2 Massie, Jenaya
Wills-Grace, Phoebe
Australia
Australia

L3 Yap, Yu Ting
Yu, Charmaine
Singapore
Singapore

L4 Old, Scarlett
Hetherington, Cass
New Zealand
New Zealand

L5 Kaede, Onoue
Ichika, Kumihashi
Japan
Japan

L6 Wilding, Kali
van der Kwartel, Alisa
Australia
Australia

L7 Pritchard, Tilly
Luthi, Pieta
New Zealand
New Zealand


Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 2628. WK2 200 16 : Womens Under 16 K2 200Heat 2
Start Time: 4:10 PM200M
L2 Smyth, Charli
Armstrong, Ashlee-Kate
Australia
Cook Islands

L3 Taurins, Sascha
Richardson, Chaise
Australia
Australia

L4 Kwek, Angela
Ng, Georgia
Singapore
Singapore

L5 Brooke, Sophie
Warren-Moiser, Stacey
New Zealand
New Zealand

L6 Lai, Carmen
Chng, Ee Ling
Singapore
Singapore

L7 Tierney, Jade
Ngatikao, Genesis
Cook Islands
Cook Islands


Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 2827. WK1 200 21 : Womens Under 21 K1 200Direct Final
Start Time: 4:15 PM200M
L1 Beere, EllaAustralia
L2 Jyuri, UradaJapan
L3 Steinepreis, YaleAustralia
L4 Hoskin, AliciaNew Zealand
L5 Yui, TaniguchiJapan
L6 Clifton, SamaluluNew Zealand
L7 Dober, KeilyAustralia
L8 Bermingham, AlexNew Zealand
Race 2935. MK1 200 18 : Mens Under 18 K1 200Heat 1
Start Time: 4:20 PM200M
L2 Neal-Hill, DylanNew Zealand
L3 Greed, NicholasAustralia
L4 Thuau, NohoarriTahiti
L5 Tan, Tze How JasmondSingapore
L6 Clifton, JackNew Zealand
L7 Becker, Sean Kwan LoongSingapore
L8 Hughes, ThomasAustralia

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 3035. MK1 200 18 : Mens Under 18 K1 200Heat 2
Start Time: 4:25 PM200M
L2 Flores, TavaimaninaTahiti
L3 Seow, Julian Wei JunSingapore
L4 Maoate-Garcia, JosephCook Islands
L5 Dai, MoriguroJapan
L6 Bristow, BenNew Zealand
L7 Syota, SuzukiJapan
L8 Kneebone-Ellis, JesseAustralia

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 2732. WK4 200 18 : Womens Under 18 K4 200Direct Final
Start Time: 4:30 PM200M
L4 Brett, Olivia
Hoskin, Alicia
Saunders, Brooklyn
Matehaere, Lucy
New Zealand
New Zealand
New Zealand
New Zealand



L5 Harlen, Kailey
Warne, Anthea
Ray, Yasemin
Massie, Tiarnee
Australia
Australia
Australia
Australia



L6 Yuzuki, Ogaki
Kaede, Onoue
Honatsu, Endo
Ichika, Kumihashi
Japan
Japan
Japan
Japan