2018 QLD Canoe Sprint State Championships

Queensland
Date: Sat 27th January, 2018
Venue: Coomera
Lane Draw
Options:    Show
Saturday 27th January, 2018

Race 14. MK1 1000 18 : Male Under 18 K1 1000Heat 1
Start Time: 8:00 AM1000M
L3 Goulding, JosephSunshine CoastQLDCoach: Thomas Britten
L4 Brodhurst-hill, CarterVarsity LakesQLD
L5 Peacock, DanielByron Bay SLSCNSWCoach: Benjamin Hutchins
L6 Eady, CharlieByron Bay SLSCNSW
L7 Cox, JamieVarsity LakesQLD

Progress: 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
Race 24. MK1 1000 18 : Male Under 18 K1 1000Heat 2
Start Time: 8:08 AM1000M
L3 Bancroft, LachlanSunshine CoastQLDCoach: Shane Dalziel
L4 Stubbs, FinleyByron Bay SLSCNSWCoach: Benjamin Hutchins
L5 Holmes, BryceByron Bay SLSCNSW
L6 Clarey, AlexanderVarsity LakesQLD

Progress: 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
Race 357. FK2 1000 16: Female Under 16 K2 1000
58. FK2 1000 14/12: Female Under 14/Under 12 K2 1000
A Final
Start Time: 8:16 AM1000M
FK2 1000 14/12
L3[U14] Lund, Ava
Rixon, Natalee
Currumbin Creek
Varsity Lakes
QLD
QLD
Coaches: Peter Winton, Chris Hurley
FK2 1000 16
L4 Wills-Grace, Phoebe
Massie, Jenaya
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
L5 Richardson, Chaise
Lund, Hannah
Varsity Lakes
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coaches: Peter Winton, Chris Hurley
Race 41. MK1 1000 35+ : Male K1 1000 35/45/55Heat 1
Start Time: 8:24 AM1000M
L3[55+] Donkersloot, JohnGreater LoganQLD
L4[35+] Armitt, ThomasCurrumbin CreekQLD
L5[45+] Boyle, JamieVarsity LakesQLD
L6[45+] Gordon, AndrewFar North CoastNSW

Progress: 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
Race 51. MK1 1000 35+ : Male K1 1000 35/45/55Heat 2
Start Time: 8:32 AM1000M
L4[45+] Thomson, StuartFar North CoastNSW
L5[55+] Bryson, StuartBrisbane CanoeingQLD
L6[35+] Norton-Smith, JulianBrisbane Paddling ClubQLD

Progress: 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
Race 62. MK1 1000 : Male Open K1 1000Direct Final
Start Time: 8:40 AM1000M
L2 Norton, TomTasmania CCTAS
L3 Wallace, KennyCurrumbin CreekQLD
L4 Duffy, JyKawana WatersQLD
L5 Sewell, ShaunFar North CoastNSW
L6 Wood, JordanGold CoastQLD
L7 Campbell, JarradKawana WatersQLD
L8 Bain, BillSunshine CoastQLD
Race 753. FK2 1000 35+: Female K2 1000 35/45/55
55. FK2 1000 23: Female Under 23 K2 1000
56. FK2 1000 18: Female Under 18 K2 1000
Direct Final
Start Time: 8:48 AM1000M
FK2 1000 23
L3 Blanch, Erin
Callahan, Caitlin
Currumbin Creek
Byron Bay SLSC
QLD
NSW
L4 Brodhurst-hill, Morgan
Charles, Joanna
Varsity Lakes
Varsity Lakes
QLD
QLD
Coach: Andrea King
FK2 1000 18
L5 Fay, Alicia
Warne, Anthea
Kawana Waters
Currumbin Creek
QLD
QLD
FK2 1000 35+
L6[45+] Waldon, Michele
McMinn, Jude
Varsity Lakes
Varsity Lakes
QLD
QLD
Coach: Peter Winton
FK2 1000 23
L7 Kelly, Lucinda
Tonkin, Georgie
Kawana Waters
Coaching Evolution
QLD
VIC
Race 813. MTK1 1000 14: Male Under 14 TK1 1000
5. MK1 1000 16: Male Under 16 K1 1000
6. MK1 1000 14: Male Under 14 K1 1000
8. M JD 12 1000: Male Junior Development U12 1000
Direct Final
Start Time: 8:56 AM1000M
MK1 1000 16
L3 Warriner, LiamBrisbane CanoeingQLD
L4 Goulding, WilliamSunshine CoastQLDCoach: Thomas Britten
MK1 1000 14
L5 Hardwick, DanielCurrumbin CreekQLD
M JD 12 1000
L6 Maclachlan, ThomasProgrammeQLD
MTK1 1000 14
L7 Calliste, RoccoProgrammeQLD
Race 915. MC1 1000: Male Open C1 1000
16. MC1 1000 23: Male Under 23 C1 1000
3. MK1 1000 23: Male Under 23 K1 1000
Direct Final
Start Time: 9:04 AM1000M
MK1 1000 23
L3 Hoyte, HughGreater LoganQLD
MC1 1000 23
L6 Manning, BenjaminVarsity LakesQLD
MC1 1000
L7 Lambert, FrankVarsity LakesQLD
Race 1070. MSKI 1000 : Male Open Ski 1000Direct Final
Start Time: 9:12 AM1000M
L3 Gallagher, JohnBrisbane Paddling ClubQLDCoach: Julian Norton-Smith
L4 Norton-Smith, JulianBrisbane Paddling ClubQLD
Race 1126. FK1 1000 14: Female Under 14 K1 1000
27. FK1 1000 12: Female Under 12 K1 1000
32. FTK1 1000 12: Female Under 12 TK1 1000
Direct Final
Start Time: 9:20 AM1000M
FTK1 1000 12
L3 Hosking, EvaBrisbane CanoeingQLD
FK1 1000 14
L4 Jeffries, MiaSunshine CoastQLDCoach: Thomas Britten
FK1 1000 12
L5 Hardwick, SarahCurrumbin CreekQLD
Race 124. MK1 1000 18 : Male Under 18 K1 1000Final
Start Time: 9:28 AM1000M
L1 Clarey, AlexanderVarsity LakesQLD
L2 Brodhurst-hill, CarterVarsity LakesQLD
L3 Bancroft, LachlanSunshine CoastQLDCoach: Shane Dalziel
L4 Peacock, DanielByron Bay SLSCNSWCoach: Benjamin Hutchins
L5 Stubbs, FinleyByron Bay SLSCNSWCoach: Benjamin Hutchins
L6 Cox, JamieVarsity LakesQLD
Race 1324. FK1 1000 18: Female Under 18 K1 1000
25. FK1 1000 16: Female Under 16 K1 1000
Direct Final
Start Time: 9:36 AM1000M
FK1 1000 16
L2 Wills-Grace, PhoebeKawana WatersQLDCoach: Todd Grace
FK1 1000 16
L4 Massie, JenayaKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L5 Eady, GraceByron Bay SLSCNSWCoach: Max Tutt
L6 Butler, ShannayWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
FK1 1000 18
L7 Warne, AntheaCurrumbin CreekQLD
Race 141. MK1 1000 35+ : Male K1 1000 35/45/55Final
Start Time: 9:44 AM1000M
L2[55+] Donkersloot, JohnGreater LoganQLD
L3[35+] Norton-Smith, JulianBrisbane Paddling ClubQLD
L4[45+] Boyle, JamieVarsity LakesQLD
L5[55+] Bryson, StuartBrisbane CanoeingQLD
L6[35+] Armitt, ThomasCurrumbin CreekQLD
L7[45+] Thomson, StuartFar North CoastNSW
Race 1521. FK1 1000 35+: Female K1 1000 35/45/55
22. FK1 1000: Female Open K1 1000
30. FTK1 1000 35+: Female TK1 1000 35/45/55
Direct Final
Start Time: 9:52 AM1000M
FK1 1000
L3 Blanchard, SamanthaWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L4 Charles, JoannaVarsity LakesQLD
FK1 1000 35+
L5[45+] Waldon, MicheleVarsity LakesQLDCoach: Peter Winton
L6[55+] McMinn, JudeVarsity LakesQLD
FTK1 1000 35+
L7[55+] O'Carroll, NadiaVarsity LakesQLD
Race 1623. FK1 1000 23 : Female Under 23 K1 1000Direct Final
Start Time: 10:00 AM1000M
L3 Brodhurst-hill, MorganVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L4 Kelly, LucindaKawana WatersQLD
L5 Blanch, ErinCurrumbin CreekQLD
L6 Callahan, CaitlinByron Bay SLSCNSWCoach: Max Tutt
Race 1736. MK2 1000 35+: Male K2 1000 35/45/55
39. MK2 1000 18: Male Under 18 K2 1000
43. MTK2 1000: Male TK2 1000
Direct Final
Start Time: 10:08 AM1000M
MTK2 1000
L2 Donkersloot, John
Hoyte, Hugh
Greater Logan
Greater Logan
QLD
QLD
MK2 1000 18
L3 Brodhurst-hill, Carter
Bancroft, Lachlan
Varsity Lakes
Sunshine Coast
QLD
QLD
L4 Holmes, Bryce
Eady, Charlie
Byron Bay SLSC
Byron Bay SLSC
NSW
NSW
L5 Clarey, Alexander
Stubbs, Finley
Varsity Lakes
Byron Bay SLSC
QLD
NSW
MK2 1000 35+
L6[45+] Gordon, Andrew
Thomson, Stuart
Far North Coast
Far North Coast
NSW
NSW
Race 1875. MK1 500 18 : Male Under 18 K1 500Heat 1
Start Time: 10:32 AM500M
L2 Clarey, AlexanderVarsity LakesQLD
L3 Peacock, DanielByron Bay SLSCNSWCoach: Benjamin Hutchins
L4 Bancroft, LachlanSunshine CoastQLDCoach: Shane Dalziel
L5 Eady, CharlieByron Bay SLSCNSW
L6 Holmes, BryceByron Bay SLSCNSW

Progress: 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
Race 1975. MK1 500 18 : Male Under 18 K1 500Heat 2
Start Time: 10:37 AM500M
L2 Brodhurst-hill, CarterVarsity LakesQLD
L3 Goulding, JosephSunshine CoastQLDCoach: Thomas Britten
L4 Stubbs, FinleyByron Bay SLSCNSWCoach: Benjamin Hutchins
L5 Cox, JamieVarsity LakesQLD

Progress: 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
Race 2072. MK1 500 35+ : Male K1 500 35/45/55Final
Start Time: 10:42 AM500M
L1[45+] Gordon, AndrewFar North CoastNSW
L2[35+] Norton-Smith, JulianBrisbane Paddling ClubQLD
L3[45+] Boyle, JamieVarsity LakesQLD
L4[55+] Bryson, StuartBrisbane CanoeingQLD
L5[35+] Forde, Gareth M.West EndQLD
L6[45+] Thomson, StuartFar North CoastNSW
L7[55+] Donkersloot, JohnGreater LoganQLD
L8[35+] Armitt, ThomasCurrumbin CreekQLD
Race 2172. MK1 500 35+ : Male K1 500 35/45/55Heat 1
Start Time: 10:47 AM500M
Race 2292. FK1 500 : Female Open K1 500Heat 1
Start Time: 10:52 AM500M
L3 McArthur, CatOnkaparingaSA
L4 Massie, BriannaKawana WatersQLD
L5 Burnett, AlyceSunshine CoastQLD
L6 Blanchard, SamanthaWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman

Progress: 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
Race 2392. FK1 500 : Female Open K1 500Heat 2
Start Time: 10:57 AM500M
L3 Reynolds, ShannonIndian OceanWA
L4 Roberts, JaimeIndian OceanWA
L5 Charles, JoannaVarsity LakesQLD
L6 Bull, AlySunshine CoastQLD

Progress: 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
Race 2495. FK1 500 16 : Female Under 16 K1 500Heat 1
Start Time: 11:02 AM500M
L2 Wills-Grace, PhoebeKawana WatersQLDCoach: Todd Grace
L3 Rixon, SophieVarsity LakesQLD
L4 Massie, JenayaKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L5 Richardson, ChaiseVarsity LakesQLDCoach: Peter Winton

Progress: 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
Race 2599. PC FK1 500 : Para Canoeing Female K1 500Direct Final
Start Time: 11:02 AM500M
L6 Seipel, SusanBrisbane CanoeingQLD
Race 2695. FK1 500 16 : Female Under 16 K1 500Heat 2
Start Time: 11:07 AM500M
L2 Eady, GraceByron Bay SLSCNSWCoach: Max Tutt
L3 Butler, ShannayWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L4 Lund, HannahCurrumbin CreekQLDCoach: Peter Winton
L5 Green, EmeliaWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman

Progress: 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
Race 27101. FTK1 500 16 : Female Under 16 TK1 500Direct Final
Start Time: 11:07 AM500M
L6 Green, AnnabelleWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
Race 2876. MK1 500 16: Male Under 16 K1 500
79. M JD 12 500: Male Junior Development U12 500
84. MTK1 500 14: Male Under 14 TK1 500
Direct Final
Start Time: 11:12 AM500M
M JD 12 500
L2 Maclachlan, ThomasProgrammeQLD
MK1 500 16
L3 Lee, JoshuaFar North CoastNSWCoach: Garry Lee
L4 Warriner, LiamBrisbane CanoeingQLD
L5 Goulding, WilliamSunshine CoastQLDCoach: Thomas Britten
L6 Hardwick, DanielCurrumbin CreekQLD
MTK1 500 14
L7 Calliste, RoccoProgrammeQLD
Race 2973. MK1 500 : Male Open K1 500Heat 1
Start Time: 11:17 AM500M
L3 Duffy, JyKawana WatersQLD
L5 McKitterick, JoelCurrumbin CreekQLD
L6 Wallace, KennyCurrumbin CreekQLD
L7 Norton, TomTasmania CCTAS

Progress: 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
Race 3073. MK1 500 : Male Open K1 500Final
Start Time: 11:22 AM500M
L2 Sewell, ShaunFar North CoastNSW
L3 Wood, JordanGold CoastQLD
L4 Campbell, JarradKawana WatersQLD
L5 Hopwood, PeterBrisbane CanoeingQLDCoach: Maria Tzvetanova
L6 Green, TomBurley GriffinACT
L7 McAleenan, KurtKawana WatersQLD
L8 Boyle, JamieVarsity LakesQLD
Race 3187. MC1 500 23: Male Under 23 C1 500
93. FK1 500 23: Female Under 23 K1 500
Direct Final
Start Time: 11:27 AM500M
FK1 500 23
L2 Kelly, LucindaKawana WatersQLD
L3 Brodhurst-hill, MorganVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L4 Tonkin, GeorgieCoaching EvolutionVIC
L5 Callahan, CaitlinByron Bay SLSCNSWCoach: Max Tutt
L6 Blanch, ErinCurrumbin CreekQLD
MC1 500 23
L7 Manning, BenjaminVarsity LakesQLD
Race 32127. FK2 500 18/16: Female Under18/Under 16 K2 500
128. FK2 500 14/12: Female Under 14/Under 12 K2 500
Direct Final
Start Time: 11:32 AM500M
FK2 500 18/16
L2[U18] Fay, Alicia
Warne, Anthea
Kawana Waters
Currumbin Creek
QLD
QLD
L3[U16] Richardson, Chaise
Lund, Hannah
Varsity Lakes
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coaches: Peter Winton, Chris Hurley
L4[U18] Duffy, Mackenzie
Massie, Tiarnee
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
L5[U16] Wills-Grace, Phoebe
Massie, Jenaya
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
FK2 500 14/12
L6[U14] Lund, Ava
Rixon, Natalee
Currumbin Creek
Varsity Lakes
QLD
QLD
Coaches: Peter Winton, Chris Hurley
L7[U14] Hardwick, Sarah
Workman, Natasha
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
L8[U14] Hosking, Eva
Jeffries, Mia
Brisbane Canoeing
Sunshine Coast
QLD
QLD
Race 3375. MK1 500 18 : Male Under 18 K1 500Final
Start Time: 11:37 AM500M
L2 Stubbs, FinleyByron Bay SLSCNSWCoach: Benjamin Hutchins
L3 Bancroft, LachlanSunshine CoastQLDCoach: Shane Dalziel
L4 Brodhurst-hill, CarterVarsity LakesQLD
L5 Peacock, DanielByron Bay SLSCNSWCoach: Benjamin Hutchins
L6 Cox, JamieVarsity LakesQLD
L7 Clarey, AlexanderVarsity LakesQLD
Race 3472. MK1 500 35+ : Male K1 500 35/45/55Final
Start Time: 11:42 AM500M
Race 3574. MK1 500 23: Male Under 23 K1 500
86. MC1 500: Male Open C1 500
Direct Final
Start Time: 11:47 AM500M
MK1 500 23
L3 Hoyte, HughGreater LoganQLD
MC1 500
L6 Lambert, FrankVarsity LakesQLD
Race 36111. MK2 500 18: Male Under 18 K2 500
112. MK2 500 16: Male Under 16 K2 500
119. MTK2 500 14: Male Under 14 TK2 500
Direct Final
Start Time: 11:52 AM500M
MTK2 500 14
L2 Calliste, Rocco
Maclachlan, Thomas
Programme
Programme
QLD
QLD
MK2 500 18
L3 Clarey, Alexander
Stubbs, Finley
Varsity Lakes
Byron Bay SLSC
QLD
NSW
L4 Brodhurst-hill, Carter
Bancroft, Lachlan
Varsity Lakes
Sunshine Coast
QLD
QLD
L5 Holmes, Bryce
Eady, Charlie
Byron Bay SLSC
Byron Bay SLSC
NSW
NSW
MK2 500 16
L6 Warriner, Liam
Hardwick, Daniel
Brisbane Canoeing
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coach: Maria Tzvetanova
L7 Lee, Joshua
Renshaw, Ethan
Far North Coast
Far North Coast
NSW
NSW
Coach: Garry Lee
Race 37100. FTK1 500 35+: Female TK1 500 35+
202. FV1 500: Female Open V1 500
91. FK1 500 35+: Female K1 500 35/45/55
Direct Final
Start Time: 11:57 AM500M
FK1 500 35+
L2[55+] McMinn, JudeVarsity LakesQLD
L3[45+] Waldon, MicheleVarsity LakesQLDCoach: Peter Winton
FV1 500
L4 Seipel, SusanBrisbane CanoeingQLD
FTK1 500 35+
L5 O'Carroll, NadiaVarsity LakesQLD
Race 3873. MK1 500 : Male Open K1 500Final
Start Time: 12:02 PM500M
Race 3992. FK1 500 : Female Open K1 500Final
Start Time: 12:07 PM500M
L2 McArthur, CatOnkaparingaSA
L3 Bull, AlySunshine CoastQLD
L4 Burnett, AlyceSunshine CoastQLD
L5 Roberts, JaimeIndian OceanWA
L6 Massie, BriannaKawana WatersQLD
L7 Reynolds, ShannonIndian OceanWA
Race 4094. FK1 500 18: Female Under 18 K1 500
99. PC FK1 500: Para Canoeing Female K1 500
Direct Final
Start Time: 12:12 PM500M
FK1 500 18
L2 Warne, AntheaCurrumbin CreekQLD
L3 Duffy, MackenzieKawana WatersQLD
L4 Fay, AliciaKawana WatersQLD
L5 Massie, TiarneeKawana WatersQLD
L6 Butler, SophieWynnum RedlandsQLD
PC FK1 500
L7 Reynolds, AmandaVictorian Sprint PaddlersVIC
Race 4195. FK1 500 16 : Female Under 16 K1 500Final
Start Time: 12:17 PM500M
L2 Butler, ShannayWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L3 Massie, JenayaKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L4 Lund, HannahCurrumbin CreekQLDCoach: Peter Winton
L5 Richardson, ChaiseVarsity LakesQLDCoach: Peter Winton
L6 Eady, GraceByron Bay SLSCNSWCoach: Max Tutt
L7 Wills-Grace, PhoebeKawana WatersQLDCoach: Todd Grace
Race 4296. FK1 500 14 : Female Under 14 K1 500Direct Final
Start Time: 12:22 PM500M
L2 Workman, NatashaCurrumbin CreekQLD
L3 Rixon, NataleeVarsity LakesQLD
L4 Lund, AvaCurrumbin CreekQLDCoach: Peter Winton
L5 Jeffries, MiaSunshine CoastQLDCoach: Thomas Britten
Race 43108. MK2 500 35+: Male K2 500 35/45/55
109. MK2 500: Male Open K2 500
117. MTK2 500: Male Open TK2 500
Direct Final
Start Time: 12:27 PM500M
MK2 500
L2 Lee, Garry
Lee, Joshua
Far North Coast
Far North Coast
NSW
NSW
L3 Campbell, Jarrad
McAleenan, Kurt
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
Coach: Jason Prior
L4 McKitterick, Joel
Green, Tom
Currumbin Creek
Varsity Lakes
QLD
QLD
MTK2 500
L5 Donkersloot, John
Hoyte, Hugh
Greater Logan
Greater Logan
QLD
QLD
MK2 500 35+
L6[45+] Gordon, Andrew
Thomson, Stuart
Far North Coast
Far North Coast
NSW
NSW
Race 4497. FK1 500 12: Female Under 12 K1 500
98. F JD 12 500: Female Junior Development U12 500
Direct Final
Start Time: 12:32 PM500M
F JD 12 500
L3 Rixon, Tori-LeeVarsity LakesQLDCoach: Ian Frost
FK1 500 12
L4 Hardwick, SarahCurrumbin CreekQLD
F JD 12 500
L5 Hosking, EvaBrisbane CanoeingQLD
Race 45125. FK2 500 35+: Female K2 500 35/45/55
126. FK2 500 Open/23: Female Open/Under 23 K2 500
Direct Final
Start Time: 12:37 PM500M
FK2 500 Open/23
L2[U23] Brodhurst-hill, Morgan
Charles, Joanna
Varsity Lakes
Varsity Lakes
QLD
QLD
Coach: Andrea King
L3[Open] Burnett, Alyce
Bull, Aly
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
L4[Open] McArthur, Cat
Roberts, Jaime
Onkaparinga
Indian Ocean
SA
WA
L5[Open] Massie, Brianna
Reynolds, Shannon
Kawana Waters
Indian Ocean
QLD
WA
L6[U23] Blanch, Erin
Callahan, Caitlin
Currumbin Creek
Byron Bay SLSC
QLD
NSW
FK2 500 35+
L7[45+] Waldon, Michele
McMinn, Jude
Varsity Lakes
Varsity Lakes
QLD
QLD
FK2 500 Open/23
L8[U23] Kelly, Lucinda
Tonkin, Georgie
Kawana Waters
Coaching Evolution
QLD
VIC
Race 46142. MK1 200 35+ : Male K1 200 35/45/55Direct Final
Start Time: 1:25 PM200M
L1[45+] Gordon, AndrewFar North CoastNSW
L2[35+] Forde, Gareth M.West EndQLD
L3[55+] Bryson, StuartBrisbane CanoeingQLD
L4[35+] Norton-Smith, JulianBrisbane Paddling ClubQLD
L5[45+] Boyle, JamieVarsity LakesQLD
L6[45+] Thomson, StuartFar North CoastNSW
L7[35+] Armitt, ThomasCurrumbin CreekQLD
L8[55+] Donkersloot, JohnGreater LoganQLD
Race 47142. MK1 200 35+ : Male K1 200 35/45/55Heat 2
Start Time: 1:25 PM200M
L2[55+] Bryson, StuartBrisbane CanoeingQLD
L3[45+] Thomson, StuartFar North CoastNSW
L4[35+] Armitt, ThomasCurrumbin CreekQLD
L5[55+] Donkersloot, JohnGreater LoganQLD

Progress: 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
Race 48192. FK2 200 18/16: Female Under18/Under 16 K2 200
193. FK2 200 14/12: Female Under 14/Under 12 K2 200
Direct Final
Start Time: 1:31 PM200M
FK2 200 18/16
L2[U18] Duffy, Mackenzie
Massie, Tiarnee
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
L3[U16] Wills-Grace, Phoebe
Massie, Jenaya
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
L4[U16] Richardson, Chaise
Lund, Hannah
Varsity Lakes
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coaches: Peter Winton, Chris Hurley
L5[U18] Fay, Alicia
Warne, Anthea
Kawana Waters
Currumbin Creek
QLD
QLD
FK2 200 14/12
L6[U14] Lund, Ava
Rixon, Natalee
Currumbin Creek
Varsity Lakes
QLD
QLD
Coaches: Peter Winton, Chris Hurley
L7[U14] Hardwick, Sarah
Workman, Natasha
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
L8[U14] Hosking, Eva
Jeffries, Mia
Brisbane Canoeing
Sunshine Coast
QLD
QLD
Race 49145. MK1 200 18 : Male Under 18 K1 200Heat 1
Start Time: 1:34 PM200M
L2 Goulding, JosephSunshine CoastQLDCoach: Thomas Britten
L3 Holmes, BryceByron Bay SLSCNSW
L4 Peacock, DanielByron Bay SLSCNSWCoach: Benjamin Hutchins
L5 Cox, JamieVarsity LakesQLD
L6 Clarey, AlexanderVarsity LakesQLD

Progress: 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
Race 50145. MK1 200 18 : Male Under 18 K1 200Heat 2
Start Time: 1:37 PM200M
L2 Stubbs, FinleyByron Bay SLSCNSWCoach: Benjamin Hutchins
L3 Eady, CharlieByron Bay SLSCNSW
L4 Bancroft, LachlanSunshine CoastQLDCoach: Shane Dalziel
L5 Brodhurst-hill, CarterVarsity LakesQLD

Progress: 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
Race 51190. FK2 200 35+: Female K2 200 35/45/55
191. FK2 200 Open/23: Female Open/Under 23 K2 200
Direct Final
Start Time: 1:40 PM200M
FK2 200 Open/23
L2[U23] Kelly, Lucinda
Tonkin, Georgie
Kawana Waters
Coaching Evolution
QLD
VIC
L3[U23] Brodhurst-hill, Morgan
Charles, Joanna
Varsity Lakes
Varsity Lakes
QLD
QLD
Coach: Andrea King
L4[Open] Massie, Brianna
Reynolds, Shannon
Kawana Waters
Indian Ocean
QLD
WA
L5[Open] McArthur, Cat
Roberts, Jaime
Onkaparinga
Indian Ocean
SA
WA
L6[U23] Blanch, Erin
Callahan, Caitlin
Currumbin Creek
Byron Bay SLSC
QLD
NSW
FK2 200 35+
L7[45+] Waldon, Michele
McMinn, Jude
Varsity Lakes
Varsity Lakes
QLD
QLD
Race 52149. M JD 12 200: Male Junior Development U12 200
153. MTK1 200 14: Male Under 14 TK1 200
Direct Final
Start Time: 1:43 PM200M
MTK1 200 14
L3 Calliste, RoccoProgrammeQLD
M JD 12 200
L5 Maclachlan, ThomasProgrammeQLD
Race 53143. MK1 200 : Male Open K1 200Heat 1
Start Time: 1:46 PM200M
L5 Duffy, JyKawana WatersQLD
L6 Norton, TomTasmania CCTAS

Progress: 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
Race 54143. MK1 200 : Male Open K1 200Final
Start Time: 1:49 PM200M
L2 Campbell, JarradKawana WatersQLD
L3 Sewell, ShaunFar North CoastNSW
L4 Boyle, JamieVarsity LakesQLD
L5 Hopwood, PeterBrisbane CanoeingQLDCoach: Maria Tzvetanova
L6 McKitterick, JoelCurrumbin CreekQLD
L7 McAleenan, KurtKawana WatersQLD
Race 55146. MK1 200 16 : Male Under 16 K1 200Direct Final
Start Time: 1:52 PM200M
L2 Renshaw, EthanFar North CoastNSW
L3 Warriner, LiamBrisbane CanoeingQLD
L4 Lee, JoshuaFar North CoastNSWCoach: Garry Lee
L5 Goulding, WilliamSunshine CoastQLDCoach: Thomas Britten
L6 Hardwick, DanielCurrumbin CreekQLD
Race 56164. FK1 200 16 : Female Under 16 K1 200Heat 1
Start Time: 1:55 PM200M
L2 Rixon, SophieVarsity LakesQLD
L3 Massie, JenayaKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L4 Green, EmeliaWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L5 Lund, HannahCurrumbin CreekQLDCoach: Peter Winton

Progress: 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
Race 57164. FK1 200 16 : Female Under 16 K1 200Heat 2
Start Time: 1:58 PM200M
L2 Butler, ShannayWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L3 Wills-Grace, PhoebeKawana WatersQLDCoach: Todd Grace
L4 Richardson, ChaiseVarsity LakesQLDCoach: Peter Winton
L5 Eady, GraceByron Bay SLSCNSWCoach: Max Tutt

Progress: 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
Race 58168. PC FK1 200 : Para Canoeing Female K1 200Direct Final
Start Time: 1:58 PM200M
L6 Seipel, SusanBrisbane CanoeingQLD
Race 59144. MK1 200 23: Male Under 23 K1 200
155. MC1 200: Male Open C1 200
156. MC1 200 23: Male Under 23 C1 200
Direct Final
Start Time: 2:01 PM200M
MK1 200 23
L3 Hoyte, HughGreater LoganQLD
L4 Green, TomVarsity LakesQLD
MC1 200
L6 Lambert, FrankVarsity LakesQLD
MC1 200 23
L7 Manning, BenjaminVarsity LakesQLD
Race 60165. FK1 200 14: Female Under 14 K1 200
170. FTK1 200 16: Female Under 16 TK1 200
Direct Final
Start Time: 2:04 PM200M
FK1 200 14
L2 Lund, AvaCurrumbin CreekQLDCoach: Peter Winton
L3 Workman, NatashaCurrumbin CreekQLD
L4 Rixon, NataleeVarsity LakesQLD
L5 Jeffries, MiaSunshine CoastQLDCoach: Thomas Britten
FTK1 200 16
L6 Green, AnnabelleWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
Race 61166. FK1 200 12: Female Under 12 K1 200
167. F JD 12 200: Female Junior Development U12 200
172. FTK1 200 12: Female Under 12 TK1 200
Direct Final
Start Time: 2:07 PM200M
FK1 200 12
L3 Hardwick, SarahCurrumbin CreekQLD
FTK1 200 12
L4 Hosking, EvaBrisbane CanoeingQLD
F JD 12 200
L5 Rixon, Tori-LeeVarsity LakesQLDCoach: Ian Frost
Race 62160. FK1 200 35+: Female K1 200 35/45/55
169. FTK1 200 35+: Female TK1 200 35+
Direct Final
Start Time: 2:10 PM200M
FK1 200 35+
L3[55+] McMinn, JudeVarsity LakesQLD
L4[45+] Waldon, MicheleVarsity LakesQLDCoach: Peter Winton
FTK1 200 35+
L5 O'Carroll, NadiaVarsity LakesQLD
Race 63163. FK1 200 18: Female Under 18 K1 200
168. PC FK1 200: Para Canoeing Female K1 200
Direct Final
Start Time: 2:13 PM200M
FK1 200 18
L2 Massie, TiarneeKawana WatersQLD
L3 Fay, AliciaKawana WatersQLD
L4 Butler, SophieWynnum RedlandsQLD
L5 Duffy, MackenzieKawana WatersQLD
L6 Warne, AntheaCurrumbin CreekQLD
PC FK1 200
L7 Reynolds, AmandaVictorian Sprint PaddlersVIC
Race 64179. MK2 200 18: Male Under 18 K2 200
180. MK2 200 16: Male Under 16 K2 200
185. MTK2 200 14: Male Under 14 TK2 200
Direct Final
Start Time: 2:16 PM200M
MTK2 200 14
L2 Calliste, Rocco
Maclachlan, Thomas
Programme
Programme
QLD
QLD
MK2 200 18
L3 Clarey, Alexander
Stubbs, Finley
Varsity Lakes
Byron Bay SLSC
QLD
NSW
L4 Brodhurst-hill, Carter
Bancroft, Lachlan
Varsity Lakes
Sunshine Coast
QLD
QLD
L5 Holmes, Bryce
Eady, Charlie
Byron Bay SLSC
Byron Bay SLSC
NSW
NSW
MK2 200 16
L6 Warriner, Liam
Hardwick, Daniel
Brisbane Canoeing
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coach: Maria Tzvetanova
L7 Lee, Joshua
Renshaw, Ethan
Far North Coast
Far North Coast
NSW
NSW
Coach: Garry Lee
Race 65161. FK1 200 : Female Open K1 200Direct Final
Start Time: 2:19 PM200M
L2 Charles, JoannaVarsity LakesQLD
L3 Blanchard, SamanthaWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L4 McArthur, CatOnkaparingaSA
L5 Massie, BriannaKawana WatersQLD
L6 Reynolds, ShannonIndian OceanWA
L7 Roberts, JaimeIndian OceanWA
Race 66203. FV1 200 : Female open V1 200Direct Final
Start Time: 2:19 PM200M
L8 Seipel, SusanBrisbane CanoeingQLD
Race 67142. MK1 200 35+ : Male K1 200 35/45/55Final
Start Time: 2:19 PM200M
Race 68143. MK1 200 : Male Open K1 200Final
Start Time: 2:22 PM200M
Race 69145. MK1 200 18 : Male Under 18 K1 200Final
Start Time: 2:25 PM200M
L2 Cox, JamieVarsity LakesQLD
L3 Stubbs, FinleyByron Bay SLSCNSWCoach: Benjamin Hutchins
L4 Clarey, AlexanderVarsity LakesQLD
L5 Brodhurst-hill, CarterVarsity LakesQLD
L6 Peacock, DanielByron Bay SLSCNSWCoach: Benjamin Hutchins
L7 Bancroft, LachlanSunshine CoastQLDCoach: Shane Dalziel
Race 70162. FK1 200 23 : Female Under 23 K1 200Direct Final
Start Time: 2:28 PM200M
L2 Tonkin, GeorgieCoaching EvolutionVIC
L3 Kelly, LucindaKawana WatersQLD
L4 Blanch, ErinCurrumbin CreekQLD
L5 Brodhurst-hill, MorganVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L6 Callahan, CaitlinByron Bay SLSCNSWCoach: Max Tutt
Race 71164. FK1 200 16 : Female Under 16 K1 200Final
Start Time: 2:31 PM200M
L2 Lund, HannahCurrumbin CreekQLDCoach: Peter Winton
L3 Butler, ShannayWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L4 Massie, JenayaKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L5 Wills-Grace, PhoebeKawana WatersQLDCoach: Todd Grace
L6 Rixon, SophieVarsity LakesQLD
L7 Richardson, ChaiseVarsity LakesQLDCoach: Peter Winton
Race 72116. MTK2 200: Male Open TK2 200
176. MK2 200 35+: Male K2 200 35/45/55
177. MK2 200: Male Open K2 200
Direct Final
Start Time: 2:34 PM200M
MK2 200
L3 Lee, Garry
Lee, Joshua
Far North Coast
Far North Coast
NSW
NSW
L4 Campbell, Jarrad
McAleenan, Kurt
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
Coach: Jason Prior
MK2 200 35+
L5[45+] Gordon, Andrew
Thomson, Stuart
Far North Coast
Far North Coast
NSW
NSW
MTK2 200
L6 Donkersloot, John
Hoyte, Hugh
Greater Logan
Greater Logan
QLD
QLD