2018 Canoe Sprint Senior Selection

Date: Sun 4th - Mon 5th March , 2018
Venue: Sydney International Regatta Centre, NSW
Lane Draw
Options:  Select Day:      Show
Sunday 4th March, 2018

Race 14. MK2 500 : Mens Open K2 500Seeding
Start Time: 8:10 AM500M
L3 McTavish, Simon
Stowe, Mark
PaddleNSW Direct
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
L4 McKitterick, Joel
Green, Tom
Currumbin Creek
Varsity Lakes
QLD
QLD
L5 Fitzsimmons, Riley
Wood, Jordan
Avoca
Gold Coast
NSW
QLD
L6 Wallace, Kenny
Stewart, Murray
Currumbin Creek
PaddleNSW Direct
QLD
NSW
L7 Bain, Bill
Goble, Matt
Sunshine Coast
West Lakes
QLD
SA
L8 Ellis, Jayden
Lohse, Sean
West Lakes
Onkaparinga
SA
SA
Race 26. WK1 500 : Womens Open K1 500Seeding
Start Time: 8:15 AM500M
L2 Reynolds, ShannonIndian OceanWA
L3 Massie, BriannaKawana WatersQLD
L4 Roberts, JaimeIndian OceanWA
L5 Burnett, AlyceSunshine CoastQLD
L6 Bull, AlySunshine CoastQLD
L7 McArthur, CatOnkaparingaSA
L8 Brigden-Jones, JoSydney Northern BeachesNSW
L9 Kidd, FrancescaOnkaparingaSA
Race 34. MK2 500 : Mens Open K2 500Final
Start Time: 10:00 AM500M
L2 McTavish, Simon
Stowe, Mark
PaddleNSW Direct
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
L3 McKitterick, Joel
Green, Tom
Currumbin Creek
Varsity Lakes
QLD
QLD
L5 Fitzsimmons, Riley
Wood, Jordan
Avoca
Gold Coast
NSW
QLD
L6 Wallace, Kenny
Stewart, Murray
Currumbin Creek
PaddleNSW Direct
QLD
NSW
L7 Ellis, Jayden
Lohse, Sean
West Lakes
Onkaparinga
SA
SA
L8 Bain, Bill
Goble, Matt
Sunshine Coast
West Lakes
QLD
SA
Race 46. WK1 500 : Womens Open K1 500Final
Start Time: 10:05 AM500M
L2 Reynolds, ShannonIndian OceanWA
L3 Massie, BriannaKawana WatersQLD
L4 Brigden-Jones, JoSydney Northern BeachesNSW
L5 Burnett, AlyceSunshine CoastQLD
L6 Bull, AlySunshine CoastQLD
L7 McArthur, CatOnkaparingaSA
L8 Kidd, FrancescaOnkaparingaSA
L9 Roberts, JaimeIndian OceanWA
Race 52. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Direct Final
Start Time: 12:30 PM1000M
L5 Bain, Bill
McKitterick, Joel
Sunshine Coast
Currumbin Creek
QLD
QLD
L6 Fitzsimmons, Riley
Wood, Jordan
Avoca
Gold Coast
NSW
QLD
L7 Wallace, Kenny
Stewart, Murray
Currumbin Creek
PaddleNSW Direct
QLD
NSW
L8 Norton, Tom
McTavish, Simon
Tasmania CC
PaddleNSW Direct
TAS
NSW
Race 68. WK1 200 : Womens Open K1 200Seeding
Start Time: 12:40 PM200M
L2 Steinepreis, YaleBayswaterWA
L3 Reynolds, ShannonIndian OceanWA
L4 Massie, BriannaKawana WatersQLD
L5 Burnett, AlyceSunshine CoastQLD
L6 Roberts, JaimeIndian OceanWA
L7 Brigden-Jones, JoSydney Northern BeachesNSW
L8 McArthur, CatOnkaparingaSA
Race 75. MK1 200 : Mens Open K1 200Seeding 1
Start Time: 2:00 PM200M
L2 Kither, ChrisHoldfast BaySA
L3 Wallace, KennyCurrumbin CreekQLD
L4 Dunn, CallumWest LakesSA
L5 Bird, SteveCanning RiverWA
L6 Stowe, MarkPaddleNSW DirectNSW
L7 Neville, EthanSalty Paddlers IncNSW
L8 Symonds, TimEncounterSA
Race 85. MK1 200 : Mens Open K1 200Seeding 2
Start Time: 2:05 PM200M
L2 McIntyre, RobertAvocaNSW
L3 Lohse, SeanOnkaparingaSA
L4 Duffy, JyKawana WatersQLD
L5 Goble, MattWest LakesSA
L6 Bain, BillSunshine CoastQLD
L7 Green, TomVarsity LakesQLD
L8 Dawe, NicholasSalty Paddlers IncNSW