2018 Oceania Championships / Grand Prix 2

Date: Fri 9th - Sun 11th February , 2018
Venue: Sydney International Regatta Centre, NSW
Lane Draw
Options:  Select Day:      Show
Friday 9th February, 2018

Race 115. MC1 1000 : Mens Open C1 1000 SeedingDirect Final
Start Time: 8:00 AM1000M
L3 Manning, BenjaminVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L4 Wakim, SabastianFairfieldVIC
L5 Cabezas, MarceloBurley GriffinACT
L6 Marczak, SebastianPenrith ValleyNSW
L7 Kneebone-Ellis, CharlieWest LakesSA
Race 212. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Heat 1
Start Time: 8:05 AM1000M
L3 Cunningham, Fletcher
Hutchinson, Sam
Avoca
Avoca
NSW
NSW
L4 Lohse, Sean
Ellis, Jayden
Onkaparinga
West Lakes
SA
SA
L5 Rypp, Glenn
Niioka, Koyo
Holdfast Bay
Holdfast Bay
SA
SA
L6 Wallace, Kenny
Stewart, Murray
Currumbin Creek
PaddleNSW Direct
QLD
NSW
L7 Norton, Tom
McTavish, Simon
Tasmania CC
PaddleNSW Direct
TAS
NSW
L8 Duffy, Jy
Hammond, Jakob
Kawana Waters
Sydney Northern Beaches
QLD
NSW

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 312. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Heat 2
Start Time: 8:10 AM1000M
L3 Fitzsimmons, Riley
Wood, Jordan
Avoca
Gold Coast
NSW
QLD
L4 Kither, Chris
McLeod, Owen
Holdfast Bay
Holdfast Bay
SA
SA
L5 van der Westhuyzen, Jean
Green, Tom
South Africa
Varsity Lakes
RSA
QLD
L6 Cronin, Mitchell
Jones, Oscar
Salty Paddlers Inc
Salty Paddlers Inc
NSW
NSW
L7 Bain, Bill
McKitterick, Joel
Sunshine Coast
Currumbin Creek
QLD
QLD
L8 Bacchus, Reece
Lee, Jared
West Lakes
West Lakes
SA
SA

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 411. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000Direct Final
Start Time: 8:15 AM1000M
L2 Armstrong, Harrison
Chadwick, Byron
Avoca
Avoca
NSW
NSW
Coach: Rob Armstrong
L3 Neal-Hill, Dylan
Clifton, Jack
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L4 Paterson, Max
Perillo, Oliver
Salty Paddlers Inc
Salty Paddlers Inc
NSW
NSW
L5 Kucharski, Daniel
Kneebone-Ellis, Jesse
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L6 Simons, Matthew
Rugless, Harry
Sydney Northern Beaches
West Lakes
NSW
SA
Coaches: Christine Duff, Laurence Fletcher
L7 Thompson, Lucas
Walker, Liam
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L8 Peacock, Daniel
Koekemoer, Tinus
Byron Bay SLSC
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
Race 524. WK2 500 : Womens Open K2 500Heat 1
Start Time: 8:20 AM500M
L2 Dober, Keily
Alston, Freya
Pittwater
Pittwater
NSW
NSW
L3 Burnett, Alyce
Bull, Aly
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
L4 Kidd, Francesca
Smith, Jemma
Onkaparinga
Avoca
SA
NSW
L5 Mann, Rebecca
Tonkin, Georgie
Bendigo
Coaching Evolution
VIC
VIC
Coach: Cameron McMullan
L6 Green, Jacqueline
Godoy, Deandra
Manly Warringah
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
L7 Brodhurst-hill, Morgan
Charles, Joanna
Varsity Lakes
Varsity Lakes
QLD
QLD
Coaches: Andrea King, Guy Power
L8 Flood, Naomi
Laird, Georgia
PaddleNSW Direct
Tasmania CC
NSW
TAS

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 624. WK2 500 : Womens Open K2 500Heat 2
Start Time: 8:25 AM500M
L2 Steinepreis, Yale
Massie, Brianna
Bayswater
Kawana Waters
WA
QLD
Coach: Ramon Andersson
L3 Hostens, Manon
Jamelot, Lea
France
France
FRA
FRA
L4 Peters, Lauren
Blanchard, Samantha
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
L5 Bryant, Rielly
Kelly, Lucinda
Varsity Lakes
Kawana Waters
QLD
QLD
L6 Brigden-Jones, Jo
Reynolds, Shannon
Sydney Northern Beaches
Indian Ocean
NSW
WA
L7 Beere, Ella
Burt-Poloai, Caitlin
Avoca
Bayswater
NSW
WA
L8 McArthur, Cat
Roberts, Jaime
Onkaparinga
Indian Ocean
SA
WA

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 723. WK2 500 18 : Womens Under 18 K2 500Direct Final
Start Time: 8:30 AM500M
L1 Webber, Caitlin
Schoene, Ashlee
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Laurence Fletcher
L2 Duffy, Mackenzie
Massie, Tiarnee
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
L3 Saunders, Brooklyn
Bermingham, Alex
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L4 Luthi, Pieta
Williamson, Tiana
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L5 Scott, Hannah
Jones, Brianna
Ivanhoe Northcote Canoe C
Ivanhoe Northcote Canoe C
VIC
VIC
Coach: Cameron McMullan
L6 Baker, Hannah
Matehaere, Lucy
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L7 Hewlett, Julia
Hunt, Jordon
Manly Warringah
Pittwater
NSW
NSW
L8 Harlen, Kailey
Warne, Anthea
Sydney Northern Beaches
Currumbin Creek
NSW
QLD
L9 Smyth, Charli
Beale, Chelsea
West Lakes
Coaching Evolution
SA
VIC
Race 819. WK1 500 16 : Womens Under 16 K1 500Heat 1
Start Time: 8:35 AM500M
L2 Wilding, KaliSydney Northern BeachesNSW
L3 Rixon, SophieVarsity LakesQLD
L4 van der Kwartel, AlisaPaddleNSW DirectNSWCoach: Christine Duff
L5 Greuter, HanakoSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L6 Massie, JenayaKawana WatersQLD
L7 Ayres, HollyAvocaNSWCoach: Scott Cunningham
L8 Wills-Grace, PhoebeKawana WatersQLDCoach: Todd Grace

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 919. WK1 500 16 : Womens Under 16 K1 500Heat 2
Start Time: 8:40 AM500M
L3 Ilott, AshleeBendigoVICCoach: Tony Misson
L4 Weston, GeorgiaSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L5 Butler, ShannayWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L6 Opie, MollySalty Paddlers IncNSW
L7 Clarke, RileySalty Paddlers IncNSW
L8 Newton, IndiaSalty Paddlers IncNSW

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 1075. PC MK1 200 MC : Para Canoe Mens K1 200m Open MC SeedingDirect Final
Start Time: 8:45 AM200M
L6 McGrath, CurtisVarsity LakesQLD
L7 Littlehales, DylanAvocaNSW
L8 Lodge, TimGreat BritainGBR
Race 1177. PC WK1 200 MC : Para Canoe Womens K1 200m Open MC SeedingDirect Final
Start Time: 8:45 AM200M
L2 Seipel, SusanBrisbane CanoeingQLD
L3 Reynolds, AmandaVictorian Sprint PaddlersVIC
Race 1257. MK1 200 : Mens Open K1 200Heat 1
Start Time: 9:20 AM200M
L2 Maretti, SorenDenmarkDEN
L3 Brewer, ToddIndian OceanWA
L4 McAleenan, KurtKawana WatersQLD
L5 Dunn, CallumWest LakesSA
L6 Kither, ChrisHoldfast BaySA
L7 Davey, LeeBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L8 McIntyre, RobertAvocaNSW
L9 Goble, MattWest LakesSA

Progress: Plan D: 1..7->Semi-Final + 1 NF; Rest Eliminated
Race 1357. MK1 200 : Mens Open K1 200Heat 2
Start Time: 9:25 AM200M
L2 Wallace, KennyCurrumbin CreekQLD
L3 McLeod, OwenHoldfast BaySA
L4 Ryan, ZacOnkaparingaSA
L5 Cronin, MitchellSalty Paddlers IncNSW
L6 Neville, EthanSalty Paddlers IncNSW
L7 Stowe, MarkPaddleNSW DirectNSW
L8 Schmidt, AngusSydney Northern BeachesNSW
L9 Green, TomVarsity LakesQLD

Progress: Plan D: 1..7->Semi-Final + 1 NF; Rest Eliminated
Race 1457. MK1 200 : Mens Open K1 200Heat 3
Start Time: 9:30 AM200M
L2 Lodge, TimGreat BritainGBR
L3 Bird, SteveCanning RiverWACoach: Ramon Andersson
L4 Callan, TorriSalty Paddlers IncNSW
L5 Campbell, JarradKawana WatersQLD
L6 McGrath, CurtisVarsity LakesQLD
L7 Ellis, JaydenWest LakesSA
L8 Rypp, GlennHoldfast BaySA
L9 Sewell, ShaunFar North CoastNSW

Progress: Plan D: 1..7->Semi-Final + 1 NF; Rest Eliminated
Race 1557. MK1 200 : Mens Open K1 200Heat 4
Start Time: 9:35 AM200M
L2 van der Westhuyzen, JeanSouth AfricaRSA
L3 Duffy, JyKawana WatersQLD
L4 Dawe, NicholasSalty Paddlers IncNSW
L5 Dutton, LoganCoaching EvolutionVIC
L6 Bacchus, ReeceWest LakesSA
L7 Lohse, SeanOnkaparingaSA
L8 Farrell, LiamSalty Paddlers IncNSW

Progress: Plan D: 1..7->Semi-Final + 1 NF; Rest Eliminated
Race 1657. MK1 200 : Mens Open K1 200Heat 5
Start Time: 9:40 AM200M
L2 Niioka, KoyoHoldfast BaySA
L3 Lee, JaredWest LakesSA
L4 Littlehales, DylanAvocaNSW
L5 Bain, BillSunshine CoastQLD
L6 Newton, DodgeSalty Paddlers IncNSW
L7 Cameron, NoahFairfieldVIC
L8 Symonds, TimEncounterSA

Progress: Plan D: 1..7->Semi-Final + 1 NF; Rest Eliminated
Race 1756. MK1 200 18 : Mens Under 18 K1 200Heat 1
Start Time: 9:45 AM200M
L1 Neal-Hill, DylanNew ZealandNZL
L2 Greed, MatthewAscotWACoach: Jesse Phillips
L3 Wilkinson, JackNew ZealandNZL
L4 Hughes, ThomasSalty Paddlers IncNSWCoach: Nicholas Dawe
L5 Thuau, NohoariiTahitiTAH
L6 Henwood, IsaacSalty Paddlers IncNSW
L7 Doyle, MacgregorFairfieldVIC
L8 Armstrong, FletcherAvocaNSWCoach: Rob Armstrong
L9 Kucharski, DanielWest LakesSACoach: Laurence Fletcher

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 1856. MK1 200 18 : Mens Under 18 K1 200Heat 2
Start Time: 9:50 AM200M
L1 Armstrong, HarrisonAvocaNSWCoach: Rob Armstrong
L2 Brodhurst-hill, CarterVarsity LakesQLD
L3 McGuiness, FlynnNew ZealandNZL
L4 Perillo, OliverSalty Paddlers IncNSW
L5 Chadwick, ByronAvocaNSW
L6 Simons, MatthewSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L7 Loughry, LincolnWest LakesSACoach: Laurence Fletcher
L8 Ferkins, SamNew ZealandNZL
L9 Jonquieres, LochlanAvocaNSW

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 1956. MK1 200 18 : Mens Under 18 K1 200Heat 3
Start Time: 9:55 AM200M
L1 Newton, EliSalty Paddlers IncNSW
L2 Peacock, DanielByron Bay SLSCNSWCoach: Benjamin Hutchins
L3 Kneebone-Ellis, JesseWest LakesSA
L4 Greed, NicholasAscotWACoach: Jesse Phillips
L5 Koekemoer, TinusSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L6 Rugless, HarryWest LakesSA
L7 Paterson, MaxSalty Paddlers IncNSW
L8 Morgan, MaxSalty Paddlers IncNSW
L9 Clifton, JackNew ZealandNZL

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 209. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 1
Start Time: 10:40 AM1000M
L2 Ryan, ZacOnkaparingaSA
L3 Norton, TomTasmania CCTAS
L4 Dunbar, WayneManly WarringahNSW
L5 McLeod, OwenHoldfast BaySA
L6 Cronin, MitchellSalty Paddlers IncNSW
L7 Ellis, JaydenWest LakesSA
L8 Fitzsimmons, RileyAvocaNSW

Progress: Plan C: 1..6->Semi-Final + 3 Next Fastest
Race 219. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 2
Start Time: 10:45 AM1000M
L2 Wood, JordanGold CoastQLD
L3 Cunningham, FletcherAvocaNSW
L4 Djodan, SamPaddleNSW DirectNSW
L5 Rugless, GeorgeWest LakesSA
L6 Jones, OscarSalty Paddlers IncNSW
L7 Dutton, LoganCoaching EvolutionVIC
L8 Wallace, KennyCurrumbin CreekQLD

Progress: Plan C: 1..6->Semi-Final + 3 Next Fastest
Race 229. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 3
Start Time: 10:50 AM1000M
L2 Bain, BillSunshine CoastQLD
L3 Campbell, JarradKawana WatersQLD
L4 Hammond, JakobSydney Northern BeachesNSW
L5 Schmidt, AngusSydney Northern BeachesNSW
L6 Bacchus, ReeceWest LakesSA
L7 Hutchinson, SamAvocaNSW
L8 Green, TomVarsity LakesQLD

Progress: Plan C: 1..6->Semi-Final + 3 Next Fastest
Race 239. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 4
Start Time: 10:55 AM1000M
L2 McTavish, SimonPaddleNSW DirectNSWCoach: Tim Jacobs
L3 Stewart, MurrayPaddleNSW DirectNSW
L4 McKitterick, JoelCurrumbin CreekQLD
L5 van der Westhuyzen, JeanSouth AfricaRSA
L6 Sewell, ShaunFar North CoastNSW
L7 Duffy, JyKawana WatersQLD
L8 Niioka, KoyoHoldfast BaySA

Progress: Plan C: 1..6->Semi-Final + 3 Next Fastest
Race 248. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 1
Start Time: 11:00 AM1000M
L1 Perillo, OliverSalty Paddlers IncNSW
L2 Brodhurst-hill, CarterVarsity LakesQLD
L3 Doyle, MacgregorFairfieldVIC
L4 Armstrong, HarrisonAvocaNSWCoach: Rob Armstrong
L5 Kucharski, DanielWest LakesSACoach: Laurence Fletcher
L6 Peacock, DanielByron Bay SLSCNSWCoach: Benjamin Hutchins
L7 Henwood, IsaacSalty Paddlers IncNSW
L8 Thuau, NohoariiTahitiTAH
L9 Simons, MatthewSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 258. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 2
Start Time: 11:05 AM1000M
L1 Koekemoer, TinusSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L2 Jonquieres, LochlanAvocaNSW
L3 Newton, EliSalty Paddlers IncNSW
L4 Ferkins, SamNew ZealandNZL
L5 Morgan, MaxSalty Paddlers IncNSW
L6 Greed, NicholasAscotWACoach: Jesse Phillips
L7 Chadwick, ByronAvocaNSW
L8 Rugless, HarryWest LakesSA
L9 Kneebone-Ellis, JesseWest LakesSA

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 2663. WC1 200 : Womens Open C1 200Direct Final
Start Time: 11:10 AM200M
L3 Rositano, IsabellaWest LakesSA
L4 Abraham, RekaIvanhoe Northcote Canoe CVIC
L5 Yabsley, LouiseBurley GriffinACTCoach: Sebastian Marczak
L6 Bulmer, JosephineWest LakesSA
L7 Woodcock, KristenWest LakesSA
Race 2751. WK1 200 : Womens Open K1 200Heat 1
Start Time: 11:15 AM200M
L2 Kelly, LucindaKawana WatersQLD
L3 Peters, LaurenWynnum RedlandsQLD
L4 Roberts, JaimeIndian OceanWA
L5 Bowman, AmandaBayswaterWA
L6 Alston, FreyaPittwaterNSW
L7 Henderson, MimosaAvocaNSWCoach: Scott Cunningham
L8 Neilson, IsabelCoaching EvolutionVICCoach: Cameron McMullan
L9 Blanchard, SamanthaWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman

Progress: Plan C: 1..6->Semi-Final + 3 Next Fastest
Race 2851. WK1 200 : Womens Open K1 200Heat 2
Start Time: 11:20 AM200M
L2 Reynolds, ShannonIndian OceanWA
L3 Burt-Poloai, CaitlinBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L4 Green, JacquelineManly WarringahNSW
L5 Brigden-Jones, JoSydney Northern BeachesNSW
L6 Jamelot, LeaFranceFRA
L7 Laird, GeorgiaTasmania CCTAS
L8 Tonkin, GeorgieCoaching EvolutionVIC
L9 Godoy, DeandraSydney Northern BeachesNSW

Progress: Plan C: 1..6->Semi-Final + 3 Next Fastest
Race 2951. WK1 200 : Womens Open K1 200Heat 3
Start Time: 11:25 AM200M
L2 Brodhurst-hill, MorganVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L3 Hostens, ManonFranceFRA
L4 Mann, RebeccaBendigoVIC
L5 Kidd, FrancescaOnkaparingaSA
L6 Bryant, RiellyVarsity LakesQLD
L7 Massie, BriannaKawana WatersQLD
L8 Charles, JoannaVarsity LakesQLD

Progress: Plan C: 1..6->Semi-Final + 3 Next Fastest
Race 3051. WK1 200 : Womens Open K1 200Heat 4
Start Time: 11:30 AM200M
L2 Morgan, CharlieSalty Paddlers IncNSW
L3 McArthur, CatOnkaparingaSA
L4 Dober, KeilyPittwaterNSW
L5 Beere, EllaAvocaNSW
L6 Steinepreis, YaleBayswaterWA
L7 Lee, LauraWindsorNSWCoach: Lyle Mead
L8 Burnett, AlyceSunshine CoastQLD
L9 Smith, JemmaAvocaNSWCoach: Rob Armstrong

Progress: Plan C: 1..6->Semi-Final + 3 Next Fastest
Race 3150. WK1 200 18 : Womens Under 18 K1 200Heat 1
Start Time: 11:35 AM200M
L1 Duffy, MackenzieKawana WatersQLD
L2 Scott, HannahIvanhoe Northcote Canoe CVICCoach: Cameron McMullan
L3 Webber, CaitlinWest LakesSACoach: Laurence Fletcher
L4 Fay, AliciaKawana WatersQLD
L5 Warne, AntheaCurrumbin CreekQLD
L6 Schoene, AshleeWest LakesSACoach: Laurence Fletcher
L7 Harlen, KaileySydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L8 Hewlett, JuliaManly WarringahNSWCoach: Brett Greenwood
L9 Hoskin, AliciaNew ZealandNZL

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 3250. WK1 200 18 : Womens Under 18 K1 200Heat 2
Start Time: 11:40 AM200M
L1 Butler, SophieWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L2 Hunt, JordonPittwaterNSWCoach: Leda McFadzean
L3 Jones, BriannaIvanhoe Northcote Canoe CVIC
L4 Beale, ChelseaCoaching EvolutionVIC
L5 Luthi, PietaNew ZealandNZL
L6 Matehaere, LucyNew ZealandNZL
L7 Saunders, BrooklynNew ZealandNZL
L8 Smyth, CharliWest LakesSACoach: Laurence Fletcher
L9 Massie, TiarneeKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 3376. PC MV1 200 MC : Para Canoe Mens V1 200m Open MC SeedingDirect Final
Start Time: 11:45 AM200M
L3 McGrath, CurtisVarsity LakesQLD
Race 3478. PC WV1 200 MC : Para Canoe Womens V1 200 Open MC SeedingDirect Final
Start Time: 11:45 AM200M
L6 Seipel, SusanBrisbane CanoeingQLD
Race 3557. MK1 200 : Mens Open K1 200Semi-Final 1
Start Time: 12:05 PM200M
L1 Schmidt, AngusSydney Northern BeachesNSW
L2 Dunn, CallumWest LakesSA
L3 van der Westhuyzen, JeanSouth AfricaRSA
L4 Symonds, TimEncounterSA
L5 McIntyre, RobertAvocaNSW
L6 Lohse, SeanOnkaparingaSA
L7 Wallace, KennyCurrumbin CreekQLD
L8 Sewell, ShaunFar North CoastNSW
L9 Bain, BillSunshine CoastQLD

Progress: Plan D: 1,2->FA+1F3; 3,4->FB+2F5; 5,6->FC+3NF
Race 3657. MK1 200 : Mens Open K1 200Semi-Final 2
Start Time: 12:10 PM200M
L1 McGrath, CurtisVarsity LakesQLD
L2 Ryan, ZacOnkaparingaSA
L3 Dawe, NicholasSalty Paddlers IncNSW
L4 Lee, JaredWest LakesSA
L5 Stowe, MarkPaddleNSW DirectNSW
L6 Goble, MattWest LakesSA
L7 Campbell, JarradKawana WatersQLD
L8 Newton, DodgeSalty Paddlers IncNSW
L9 Bacchus, ReeceWest LakesSA

Progress: Plan D: 1,2->FA+1F3; 3,4->FB+2F5; 5,6->FC+3NF
Race 3757. MK1 200 : Mens Open K1 200Semi-Final 3
Start Time: 12:15 PM200M
L1 Dutton, LoganCoaching EvolutionVIC
L2 Littlehales, DylanAvocaNSW
L3 Ellis, JaydenWest LakesSA
L4 Green, TomVarsity LakesQLD
L5 Bird, SteveCanning RiverWACoach: Ramon Andersson
L6 Brewer, ToddIndian OceanWA
L7 Niioka, KoyoHoldfast BaySA
L8 McLeod, OwenHoldfast BaySA
L9 Maretti, SorenDenmarkDEN

Progress: Plan D: 1,2->FA+1F3; 3,4->FB+2F5; 5,6->FC+3NF
Race 3857. MK1 200 : Mens Open K1 200Semi-Final 4
Start Time: 12:20 PM200M
L1 Kither, ChrisHoldfast BaySA
L2 Farrell, LiamSalty Paddlers IncNSW
L3 Cameron, NoahFairfieldVIC
L4 Rypp, GlennHoldfast BaySA
L5 Duffy, JyKawana WatersQLD
L6 Neville, EthanSalty Paddlers IncNSW
L7 McAleenan, KurtKawana WatersQLD
L8 Callan, TorriSalty Paddlers IncNSW
L9 Davey, LeeBayswaterWACoach: Ramon Andersson

Progress: Plan D: 1,2->FA+1F3; 3,4->FB+2F5; 5,6->FC+3NF
Race 3956. MK1 200 18 : Mens Under 18 K1 200Semi-Final 1
Start Time: 12:25 PM200M
L1 Doyle, MacgregorFairfieldVIC
L2 Armstrong, HarrisonAvocaNSWCoach: Rob Armstrong
L3 Koekemoer, TinusSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L4 Perillo, OliverSalty Paddlers IncNSW
L5 Kucharski, DanielWest LakesSACoach: Laurence Fletcher
L6 Newton, EliSalty Paddlers IncNSW
L7 Hughes, ThomasSalty Paddlers IncNSWCoach: Nicholas Dawe
L8 Peacock, DanielByron Bay SLSCNSWCoach: Benjamin Hutchins
L9 Brodhurst-hill, CarterVarsity LakesQLD

Progress: Plan B: 1..3->A Final; 4..7->B Final + Next Fastest
Race 4056. MK1 200 18 : Mens Under 18 K1 200Semi-Final 2
Start Time: 12:30 PM200M
L1 Wilkinson, JackNew ZealandNZL
L2 Clifton, JackNew ZealandNZL
L3 Loughry, LincolnWest LakesSACoach: Laurence Fletcher
L4 Greed, NicholasAscotWACoach: Jesse Phillips
L5 Chadwick, ByronAvocaNSW
L6 Greed, MatthewAscotWACoach: Jesse Phillips
L7 Armstrong, FletcherAvocaNSWCoach: Rob Armstrong
L8 McGuiness, FlynnNew ZealandNZL
L9 Rugless, HarryWest LakesSA

Progress: Plan B: 1..3->A Final; 4..7->B Final + Next Fastest
Race 4124. WK2 500 : Womens Open K2 500Semi-Final 1
Start Time: 1:00 PM500M
L1 Peters, Lauren
Blanchard, Samantha
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
L2 Mann, Rebecca
Tonkin, Georgie
Bendigo
Coaching Evolution
VIC
VIC
Coach: Cameron McMullan
L3 Beere, Ella
Burt-Poloai, Caitlin
Avoca
Bayswater
NSW
WA
L4 Steinepreis, Yale
Massie, Brianna
Bayswater
Kawana Waters
WA
QLD
Coach: Ramon Andersson
L5 Dober, Keily
Alston, Freya
Pittwater
Pittwater
NSW
NSW
L6 Brodhurst-hill, Morgan
Charles, Joanna
Varsity Lakes
Varsity Lakes
QLD
QLD
Coaches: Andrea King, Guy Power
L7 Bryant, Rielly
Kelly, Lucinda
Varsity Lakes
Kawana Waters
QLD
QLD
L8 Green, Jacqueline
Godoy, Deandra
Manly Warringah
PaddleNSW Direct
NSW
NSW

Progress: Plan A: 1..3->Final; Rest Eliminated
Race 4219. WK1 500 16 : Womens Under 16 K1 500Semi-Final 1
Start Time: 1:05 PM500M
L2 Ayres, HollyAvocaNSWCoach: Scott Cunningham
L3 Opie, MollySalty Paddlers IncNSW
L4 Clarke, RileySalty Paddlers IncNSW
L5 Wilding, KaliSydney Northern BeachesNSW
L6 Rixon, SophieVarsity LakesQLD
L7 Newton, IndiaSalty Paddlers IncNSW
L8 Greuter, HanakoSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff

Progress: Plan A: 1..3->Final; Rest Eliminated
Race 4339. MC1 500 : Mens Open C1 500 SeedingDirect Final
Start Time: 1:10 PM500M
L3 Manning, BenjaminVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L4 Wakim, SabastianFairfieldVIC
L5 Cabezas, MarceloBurley GriffinACT
L6 Marczak, SebastianPenrith ValleyNSW
L7 Kneebone-Ellis, CharlieWest LakesSA
Race 4445. WC1 500 : Womens Open C1 500 SeedingDirect Final
Start Time: 1:15 PM500M
L3 Bulmer, JosephineWest LakesSA
L4 Abraham, RekaIvanhoe Northcote Canoe CVIC
L5 Yabsley, LouiseBurley GriffinACTCoach: Sebastian Marczak
L6 Woodcock, KristenWest LakesSA
L7 Rositano, IsabellaWest LakesSA
Race 459. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Semi-Final 1
Start Time: 1:30 PM1000M
L1 Rugless, GeorgeWest LakesSA
L2 Campbell, JarradKawana WatersQLD
L3 McKitterick, JoelCurrumbin CreekQLD
L4 Dutton, LoganCoaching EvolutionVIC
L5 Fitzsimmons, RileyAvocaNSW
L6 Green, TomVarsity LakesQLD
L7 Niioka, KoyoHoldfast BaySA
L8 McLeod, OwenHoldfast BaySA

Progress: Plan C: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 469. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Semi-Final 2
Start Time: 1:35 PM1000M
L2 Norton, TomTasmania CCTAS
L3 Hammond, JakobSydney Northern BeachesNSW
L4 McTavish, SimonPaddleNSW DirectNSWCoach: Tim Jacobs
L5 Wood, JordanGold CoastQLD
L6 Cronin, MitchellSalty Paddlers IncNSW
L7 Bacchus, ReeceWest LakesSA
L8 Djodan, SamPaddleNSW DirectNSW
L9 Sewell, ShaunFar North CoastNSW

Progress: Plan C: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 479. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Semi-Final 3
Start Time: 1:40 PM1000M
L2 van der Westhuyzen, JeanSouth AfricaRSA
L3 Jones, OscarSalty Paddlers IncNSW
L4 Bain, BillSunshine CoastQLD
L5 Stewart, MurrayPaddleNSW DirectNSW
L6 Ellis, JaydenWest LakesSA
L7 Cunningham, FletcherAvocaNSW
L8 Hutchinson, SamAvocaNSW
L9 Schmidt, AngusSydney Northern BeachesNSW

Progress: Plan C: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 488. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Semi-Final 1
Start Time: 1:45 PM1000M
L1 Morgan, MaxSalty Paddlers IncNSW
L2 Doyle, MacgregorFairfieldVIC
L3 Rugless, HarryWest LakesSA
L4 Koekemoer, TinusSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L5 Brodhurst-hill, CarterVarsity LakesQLD
L6 Perillo, OliverSalty Paddlers IncNSW
L7 Greed, NicholasAscotWACoach: Jesse Phillips
L8 Simons, MatthewSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L9 Jonquieres, LochlanAvocaNSW

Progress: Plan A: 1..3->Final; Rest Eliminated
Race 4979. PC MK1 200 MC : Para Canoe Mens K1 200 MC SeedingDirect Final
Start Time: 2:15 PM200M
L6 McGrath, CurtisVarsity LakesQLD
L7 Littlehales, DylanAvocaNSW
L8 Lodge, TimGreat BritainGBR
Race 5080. PC WK1 200 MC : Para Canoe Womens K1 200 MC SeedingDirect Final
Start Time: 2:15 PM200M
L2 Seipel, SusanBrisbane CanoeingQLD
L3 Reynolds, AmandaPatterson LakesVIC
Race 5151. WK1 200 : Womens Open K1 200Semi-Final 1
Start Time: 2:20 PM200M
L1 Laird, GeorgiaTasmania CCTAS
L2 Charles, JoannaVarsity LakesQLD
L3 McArthur, CatOnkaparingaSA
L4 Jamelot, LeaFranceFRA
L5 Roberts, JaimeIndian OceanWA
L6 Massie, BriannaKawana WatersQLD
L7 Steinepreis, YaleBayswaterWA
L8 Kelly, LucindaKawana WatersQLD
L9 Tonkin, GeorgieCoaching EvolutionVIC

Progress: Plan C: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 5251. WK1 200 : Womens Open K1 200Semi-Final 2
Start Time: 2:25 PM200M
L1 Green, JacquelineManly WarringahNSW
L2 Bowman, AmandaBayswaterWA
L3 Mann, RebeccaBendigoVIC
L4 Beere, EllaAvocaNSW
L5 Brigden-Jones, JoSydney Northern BeachesNSW
L6 Neilson, IsabelCoaching EvolutionVICCoach: Cameron McMullan
L7 Kidd, FrancescaOnkaparingaSA
L8 Godoy, DeandraSydney Northern BeachesNSW
L9 Lee, LauraWindsorNSWCoach: Lyle Mead

Progress: Plan C: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 5351. WK1 200 : Womens Open K1 200Semi-Final 3
Start Time: 2:30 PM200M
L1 Peters, LaurenWynnum RedlandsQLD
L2 Dober, KeilyPittwaterNSW
L3 Reynolds, ShannonIndian OceanWA
L4 Hostens, ManonFranceFRA
L5 Burnett, AlyceSunshine CoastQLD
L6 Alston, FreyaPittwaterNSW
L7 Burt-Poloai, CaitlinBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L8 Brodhurst-hill, MorganVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L9 Smith, JemmaAvocaNSWCoach: Rob Armstrong

Progress: Plan C: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 5450. WK1 200 18 : Womens Under 18 K1 200Semi-Final 1
Start Time: 2:35 PM200M
L1 Jones, BriannaIvanhoe Northcote Canoe CVIC
L2 Scott, HannahIvanhoe Northcote Canoe CVICCoach: Cameron McMullan
L3 Saunders, BrooklynNew ZealandNZL
L4 Massie, TiarneeKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L5 Fay, AliciaKawana WatersQLD
L6 Warne, AntheaCurrumbin CreekQLD
L7 Smyth, CharliWest LakesSACoach: Laurence Fletcher
L8 Schoene, AshleeWest LakesSACoach: Laurence Fletcher
L9 Hunt, JordonPittwaterNSWCoach: Leda McFadzean

Progress: Plan A: 1..3->Final; Rest Eliminated
Race 5552. WK2 200 16 : Womens Under 16 K2 200Direct Final
Start Time: 2:40 PM200M
L3 Wills-Grace, Phoebe
Massie, Jenaya
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
L4 Greuter, Hanako
Weston, Georgia
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L5 van der Kwartel, Alisa
Wilding, Kali
PaddleNSW Direct
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L6 Clarke, Riley
Newton, India
Salty Paddlers Inc
Salty Paddlers Inc
NSW
NSW
Coach: Dodge Newton
L7 Rixon, Sophie
Butler, Shannay
Varsity Lakes
Wynnum Redlands
QLD
QLD
L8 Ayres, Holly
Ilott, Ashlee
Avoca
Bendigo
NSW
VIC
Coach: Scott Cunningham
Race 5630. MK1 500 : Mens Open K1 500Heat 1
Start Time: 3:10 PM500M
L2 Ellis, JaydenWest LakesSA
L3 Ryan, ZacOnkaparingaSA
L4 Norton, TomTasmania CCTAS
L5 Green, TomVarsity LakesQLD
L6 McIntyre, RobertAvocaNSW
L7 Duffy, JyKawana WatersQLD
L8 Djodan, SamPaddleNSW DirectNSW
L9 McLeod, OwenHoldfast BaySA

Progress: Plan E: 1..6->Semi-Final; Rest Eliminated
Race 5730. MK1 500 : Mens Open K1 500Heat 2
Start Time: 3:15 PM500M
L2 McAleenan, KurtKawana WatersQLD
L3 Schmidt, AngusSydney Northern BeachesNSW
L4 Dunbar, WayneManly WarringahNSW
L5 Dunn, CallumWest LakesSA
L6 Lohse, SeanOnkaparingaSA
L7 Newton, DodgeSalty Paddlers IncNSW
L8 Cronin, MitchellSalty Paddlers IncNSW
L9 Hutchinson, SamAvocaNSW

Progress: Plan E: 1..6->Semi-Final; Rest Eliminated
Race 5830. MK1 500 : Mens Open K1 500Heat 3
Start Time: 3:20 PM500M
L2 Bacchus, ReeceWest LakesSA
L3 Cunningham, FletcherAvocaNSW
L4 Maretti, SorenDenmarkDEN
L5 Campbell, JarradKawana WatersQLD
L6 Stewart, MurrayPaddleNSW DirectNSW
L7 Lee, JaredWest LakesSA
L8 Neville, EthanSalty Paddlers IncNSW
L9 Rypp, GlennHoldfast BaySA

Progress: Plan E: 1..6->Semi-Final; Rest Eliminated
Race 5930. MK1 500 : Mens Open K1 500Heat 4
Start Time: 3:25 PM500M
L2 Sewell, ShaunFar North CoastNSW
L3 Jones, OscarSalty Paddlers IncNSW
L4 van der Westhuyzen, JeanSouth AfricaRSA
L5 McKitterick, JoelCurrumbin CreekQLD
L6 Wallace, KennyCurrumbin CreekQLD
L7 Davey, LeeBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L8 Bain, BillSunshine CoastQLD
L9 Wood, JordanGold CoastQLD

Progress: Plan E: 1..6->Semi-Final; Rest Eliminated
Race 6030. MK1 500 : Mens Open K1 500Heat 5
Start Time: 3:30 PM500M
L2 Symonds, TimEncounterSA
L3 Callan, TorriSalty Paddlers IncNSW
L4 Brewer, ToddIndian OceanWA
L5 Cameron, NoahFairfieldVIC
L6 Gosling, LukeSalty Paddlers IncNSW
L7 Farrell, LiamSalty Paddlers IncNSW
L8 Kither, ChrisHoldfast BaySA
L9 Rugless, GeorgeWest LakesSA

Progress: Plan E: 1..6->Semi-Final; Rest Eliminated
Race 6130. MK1 500 : Mens Open K1 500Heat 6
Start Time: 3:35 PM500M
L2 Hammond, JakobSydney Northern BeachesNSW
L3 Niioka, KoyoHoldfast BaySA
L4 Fitzsimmons, RileyAvocaNSW
L5 Dutton, LoganCoaching EvolutionVIC
L6 Dawe, NicholasSalty Paddlers IncNSW
L7 McTavish, SimonPaddleNSW DirectNSWCoach: Tim Jacobs
L8 Goble, MattWest LakesSA

Progress: Plan E: 1..6->Semi-Final; Rest Eliminated
Race 6229. MK1 500 18 : Mens Under 18 K1 500Heat 1
Start Time: 3:40 PM500M
L1 Paterson, MaxSalty Paddlers IncNSW
L2 Rugless, HarryWest LakesSA
L3 Koekemoer, TinusSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L4 Kucharski, DanielWest LakesSACoach: Laurence Fletcher
L5 Lace, LiamNew ZealandNZL
L6 Loughry, LincolnWest LakesSACoach: Laurence Fletcher
L7 Simons, MatthewSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L8 Thuau, NohoariiTahitiTAH
L9 Armstrong, HarrisonAvocaNSWCoach: Rob Armstrong

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 6329. MK1 500 18 : Mens Under 18 K1 500Heat 2
Start Time: 3:45 PM500M
L2 Walker, LiamNew ZealandNZL
L3 Chadwick, ByronAvocaNSW
L4 Perillo, OliverSalty Paddlers IncNSW
L5 Morgan, MaxSalty Paddlers IncNSW
L6 Greed, NicholasAscotWACoach: Jesse Phillips
L7 Jonquieres, LochlanAvocaNSW
L8 Peacock, DanielByron Bay SLSCNSWCoach: Benjamin Hutchins
L9 Greed, MatthewAscotWACoach: Jesse Phillips

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 6429. MK1 500 18 : Mens Under 18 K1 500Heat 3
Start Time: 3:50 PM500M
L2 Brodhurst-hill, CarterVarsity LakesQLD
L3 Henwood, IsaacSalty Paddlers IncNSW
L4 Doyle, MacgregorFairfieldVIC
L5 Newton, EliSalty Paddlers IncNSW
L6 Hughes, ThomasSalty Paddlers IncNSWCoach: Nicholas Dawe
L7 Armstrong, FletcherAvocaNSWCoach: Rob Armstrong
L8 Kneebone-Ellis, JesseWest LakesSA
L9 Thompson, LucasNew ZealandNZL

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 6581. PC MV1 200 MC : Para Canoe Mens Open V1 200m MC SeedingDirect Final
Start Time: 3:55 PM200M
L3 McGrath, CurtisVarsity LakesQLD
Race 6682. PC WV1 200 MC : Para Canoe Womens V1 200 mc SeedingDirect Final
Start Time: 3:55 PM200M
L6 Seipel, SusanBrisbane CanoeingQLD
Race 6721. WK1 500 : Womens Open K1 500Heat 1
Start Time: 4:00 PM500M
L1 Alston, FreyaPittwaterNSW
L2 Burt-Poloai, CaitlinBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L3 Brigden-Jones, JoSydney Northern BeachesNSW
L4 Brodhurst-hill, MorganVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L5 Smith, JemmaAvocaNSWCoach: Rob Armstrong
L6 Roberts, JaimeIndian OceanWA
L7 Blanchard, SamanthaWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L8 Massie, BriannaKawana WatersQLD
L9 Beere, EllaAvocaNSW

Progress: Plan C: 1..6->Semi-Final + 3 Next Fastest
Race 6821. WK1 500 : Womens Open K1 500Heat 2
Start Time: 4:05 PM500M
L2 Laird, GeorgiaTasmania CCTAS
L3 Bowman, AmandaBayswaterWA
L4 Neilson, IsabelCoaching EvolutionVICCoach: Cameron McMullan
L5 Morgan, CharlieSalty Paddlers IncNSW
L6 Godoy, DeandraSydney Northern BeachesNSW
L7 Peters, LaurenWynnum RedlandsQLD
L8 Dober, KeilyPittwaterNSW
L9 Kidd, FrancescaOnkaparingaSA

Progress: Plan C: 1..6->Semi-Final + 3 Next Fastest
Race 6921. WK1 500 : Womens Open K1 500Heat 3
Start Time: 4:10 PM500M
L2 Kelly, LucindaKawana WatersQLD
L3 Burnett, AlyceSunshine CoastQLD
L4 McArthur, CatOnkaparingaSA
L5 Hostens, ManonFranceFRA
L6 Reynolds, ShannonIndian OceanWA
L7 Lee, LauraWindsorNSWCoach: Lyle Mead
L8 Henderson, MimosaAvocaNSWCoach: Scott Cunningham
L9 Steinepreis, YaleBayswaterWA

Progress: Plan C: 1..6->Semi-Final + 3 Next Fastest
Race 7021. WK1 500 : Womens Open K1 500Heat 4
Start Time: 4:15 PM500M
L2 Bryant, RiellyVarsity LakesQLD
L3 Jamelot, LeaFranceFRA
L4 Flood, NaomiPaddleNSW DirectNSW
L5 Charles, JoannaVarsity LakesQLD
L6 Green, JacquelineManly WarringahNSW
L7 Tonkin, GeorgieCoaching EvolutionVIC
L8 Bull, AlySunshine CoastQLD
L9 Mann, RebeccaBendigoVIC

Progress: Plan C: 1..6->Semi-Final + 3 Next Fastest
Race 7120. WK1 500 18 : Womens Under 18 K1 500Heat 1
Start Time: 4:20 PM500M
L2 Baker, HannahNew ZealandNZL
L3 Webber, CaitlinWest LakesSACoach: Laurence Fletcher
L4 Fay, AliciaKawana WatersQLD
L5 Smyth, CharliWest LakesSACoach: Laurence Fletcher
L6 Scott, HannahIvanhoe Northcote Canoe CVICCoach: Cameron McMullan
L7 Hoskin, AliciaNew ZealandNZL
L8 Williamson, TianaNew ZealandNZL

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 7220. WK1 500 18 : Womens Under 18 K1 500Heat 2
Start Time: 4:25 PM500M
L3 Hewlett, JuliaManly WarringahNSWCoach: Brett Greenwood
L4 Warne, AntheaCurrumbin CreekQLD
L5 Harlen, KaileySydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L6 Beale, ChelseaCoaching EvolutionVIC
L7 Massie, TiarneeKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L8 Butler, SophieWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 7320. WK1 500 18 : Womens Under 18 K1 500Heat 3
Start Time: 4:30 PM500M
L3 Jones, BriannaIvanhoe Northcote Canoe CVIC
L4 Hunt, JordonPittwaterNSWCoach: Leda McFadzean
L5 Pritchard, TillyNew ZealandNZL
L6 Schoene, AshleeWest LakesSACoach: Laurence Fletcher
L7 Bermingham, AlexNew ZealandNZL
L8 Duffy, MackenzieKawana WatersQLD

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 7490. MK4 500 18 : Mens K4 500m Under 18Direct Final
Start Time: 4:35 PM500M
L4 Neal-Hill, Dylan
Lace, Liam
Clifton, Jack
Ferkins, Sam
New Zealand
New Zealand
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
NZL
NZL
L5 Thompson, Lucas
McGuiness, Flynn
Walker, Liam
Wilkinson, Jack
New Zealand
New Zealand
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
NZL
NZL
Race 7512. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Semi-Final 1
Start Time: 4:40 PM1000M
L2 Cunningham, Fletcher
Hutchinson, Sam
Avoca
Avoca
NSW
NSW
L3 Bacchus, Reece
Lee, Jared
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L4 Kither, Chris
McLeod, Owen
Holdfast Bay
Holdfast Bay
SA
SA
L5 Lohse, Sean
Ellis, Jayden
Onkaparinga
West Lakes
SA
SA
L6 Duffy, Jy
Hammond, Jakob
Kawana Waters
Sydney Northern Beaches
QLD
NSW

Progress: Plan A: 1..3->Final; Rest Eliminated