2017 QLD Sprint State Championships

Queensland
Date: Sat 28th - Sun 29th January , 2017
Venue: Coomera
Regatta Results
RESULTS BY RACE #
Select Day:
RESULTS BY CLUB
RESULTS BY ATHLETE

Last Names:   All Athletes
[A-D][E-H][I-L][M-P][Q-T][U-Z]

Name Search:
RESULTS BY EVENT
Filter Event List:
Gender:
Seats:
Boat:
Select Event:
#Code 
1MK1 1000 VETS10
2MK1 100010
3MK1 1000 23-
4MK1 1000 187
5MK1 1000 165
6MK1 1000 142
7MK1 1000 121
8M JD 12 1000-
9PC MK1 1000-
10MTK1 200-
11MTK1 1000-
12MTK1 1000 35+-
13MTK1 1000 14-
14MTK1 1000 12-
15MC1 1000-
16MC1 1000 23-
17MC1 1000 181
18MC1 1000 16-
19MC1 1000 14-
20MC1 1000 12-
21FK1 1000 45/554
22FK1 10002
23FK1 1000 233
24FK1 1000 186
25FK1 1000 1610
26FK1 1000 146
27FK1 1000 12-
28F JD 12 10001
29PC FK1 1000-
30FTK1 1000 35+-
31FTK1 1000 14-
32FTK1 1000 12-
33FC1 1000-
34FC1 1000 18-
35FC1 1000 16-
36MK2 1000 VETS4
37MK2 10006
38MK2 1000 23-
39MK2 1000 183
40MK2 1000 162
41MK2 1000 141
42MK2 1000 12-
43MTK2 1000-
44MTK2 1000 35+-
45MTK2 1000 14-
46MTK2 1000 12-
47MC2 1000-
48MC2 1000 23-
49MC2 1000 18-
50MC2 1000 16-
51MC2 1000 14-
52MC2 1000 12-
53FK2 1000 35+-
54FK2 1000-
55FK2 1000 23-
56FK2 1000 183
57FK2 1000 165
58FK2 1000 14/122
59FTK2 1000 35+-
60FTK2 1000 14/12-
61FC2 1000-
62FC2 1000 18-
63FC2 1000 14-
64MK4 1000 Opn/232
65MK4 1000 18/161
66MK4 1000 14/12-
67FK4 1000 Opn/23-
68FK4 1000 18/161
69FK4 1000 141
70MK1 500 VETS11
71MK1 50010
72MK1 500 231
73MK1 500 187
74MK1 500 165
75MK1 500 143
76MK1 500 121
77M JD 12 500-
78PC MK1 500-
79MTK1 500 55+1
80MTK1 500-
81MTK1 500 16-
82MTK1 500 14-
83MTK1 500 12-
84MC1 5001
85MC1 500 23-
86MC1 500 181
87MC1 500 16-
88MC1 500 Comb-
89FK1 500 45/554
90FK1 5008
91FK1 500 233
92FK1 500 1810
93FK1 500 1610
94FK1 500 147
95FK1 500 12-
96F JD 12 5001
97PC FK1 5001
98FTK1 500 35+-
99FTK1 500 16-
100FTK1 500 14-
101FTK1 500 12-
102FC1 500-
103FC1 500 18-
104FC1 500 16-
105FC1 500 14-
106MK2 500 VETS4
107MK2 5006
108MK2 500 23-
109MK2 500 182
110MK2 500 162
111MK2 500 141
112MK2 500 12-
113MTK2 500 35+-
114MTK2 200-
115MTK2 5001
116MTK2 500 16-
117MTK2 500 14-
118MTK2 500 12-
119MC2 500-
120MC2 500 18-
121MC2 500 16-
122MC2 500 14-
123FK2 500 35+-
124FK2 500 Open/233
125FK2 500 18/169
126FK2 500 14/123
127FTK2 500 35+-
128FTK2 500 16-
129FTK2 500 14-
130FTK2 500 12-
131FC2 500-
132FC2 500 16-
133FC2 500 14-
134MK4 500 Open/232
135MK4 500 18/161
136MK4 500 14/12-
137FK4 500 Open/23-
138FK4 500 18/162
139FK4 500 14/121
140MK1 200 VETS11
141MK1 2009
142MK1 200 231
143MK1 200 186
144MK1 200 165
145MK1 200 142
146MK1 200 121
147M JD 12 200-
148PC MK1 200-
149MTK1 200 55+1
150MTK1 200 16-
151MTK1 200 14-
152MTK1 200 12-
153MC1 2001
154MC1 200 23-
155MC1 200 181
156MC1 200 16-
157MC1 200 Comb-
158FK1 200 45/554
159FK1 2008
160FK1 200 233
161FK1 200 1810
162FK1 200 1610
163FK1 200 147
164FK1 200 12-
165F JD 12 2001
166PC FK1 2001
167FTK1 200 35+-
168FTK1 200 16-
169FTK1 200 14-
170FTK1 200 12-
171FC1 200-
172FC1 200 16-
173FC1 200 Comb-
174MK2 200 VETS4
175MK2 2006
176MK2 200 23-
177MK2 200 183
178MK2 200 162
179MK2 200 14-
180MK2 200 12-
181MTK2 200 35+-
182MTK2 200 16-
183MTK2 200 14-
184MTK2 200 12-
185MC2 200-
186MC2 200 16-
187FC1 500 Comb-
188FK2 200 35+-
189FK2 200 Open/233
190FK2 200 18/169
191FK2 200 14/123
192FTK2 200 35+-
193FTK2 200 16-
194FTK2 200 14/12-
195FC2 200-
196FC2 200 16-
197FC2 200 14-
198MV1 1000-
199MV1 200-
200FV1 5001
201FV1 2001
202MSUP 500-
203MSUP 200-
204WSUP 500-
205WSUP 200-
206K4 CLUB 500-
207CLUB RELAY 200-
208K4 CLUB 1000-
 
Options:    Show    
Saturday 28th January, 2017

Race 1Direct Final: Male Under 23 K1 500
Male Under 18 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st MK1 500 18:
Green, Tom

Varsity Lakes

QLD

2
1:47.80   0.00
2nd2nd MK1 500 18:
Thompson, Aiden

Varsity Lakes

QLD

8
1:53.86 6.06 +6.06
3rd3rd MK1 500 18:
Shingles, James

Kawana Waters

QLD

5
1:54.57 0.71 +6.77
4th4th MK1 500 18:
Mole, Daniel

Wynnum Redlands

QLD

4
1:54.89 0.32 +7.09
5th5th MK1 500 18:
Peacock, Daniel

.

NSW

3
1:56.94 2.05 +9.14
6th6th MK1 500 18:
Gray, Jonathon

Wynnum Redlands

QLD

6
2:03.54 6.60 +15.74
7th1st MK1 500 23:
Thompson, Michael

Varsity Lakes

QLD

1
2:06.96 3.42 +19.16
8th7th MK1 500 18:
Bicknell, Jack

Wynnum Redlands

QLD

7
2:16.14 9.18 +28.34
Race 2Heat 1: Female Under 18 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stDuffy, MackenzieKawana WatersQLD5 2:08.14   0.00
2ndGill, IsabellaVarsity LakesQLD6 2:09.56 1.42 +1.42
3rdCallahan, Caitlin.NSW3 2:10.04 0.48 +1.90
4thMassie, TiarneeKawana WatersQLD4 2:10.45 0.41 +2.31
5thBryant, RiellyVarsity LakesQLD7 2:11.02 0.57 +2.88
Progress: 1,2,3,4->Final
Race 3Heat 2: Female Under 18 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stKelly, LucindaKawana WatersQLD6 2:07.63   0.00
2ndBlanch, ErinCurrumbin CreekQLD7 2:11.25 3.62 +3.62
3rdButler, SophieWynnum RedlandsQLD3 2:15.32 4.07 +7.69
4thPeters, LaurenWynnum RedlandsQLD5 2:19.16 3.84 +11.53
5thParker, GabrielleWynnum RedlandsQLD4 2:19.64 0.48 +12.01
Progress: 1,2,3,4->Final
Race 4Heat 1: Male Open K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stWood, JordanGold CoastQLD4 1:52.25   0.00
2ndClear, JacobGold CoastQLD5 1:52.71 0.46 +0.46
3rdDuffy, JyKawana WatersQLD7 1:55.00 2.29 +2.75
4thBain, BillSunshine CoastQLD3 2:01.88 6.88 +9.63
5thGardner, MarkWest EndQLD6 2:06.09 4.21 +13.84
Progress: 1,2,3,4->Final
Race 5Heat 2: Male Open K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stMcAleenan, KurtKawana WatersQLD3 1:51.07   0.00
2ndSewell, ShaunFar North CoastNSW6 1:51.59 0.52 +0.52
3rdBeckett, RyanVarsity LakesQLD5 1:53.22 1.63 +2.15
4thCampbell, JarradKawana WatersQLD4 1:57.21 3.99 +6.14
5thJones, ChrisBrisbane CanoeingQLD7 2:12.16 14.95 +21.09
Progress: 1,2,3,4->Final
Race 6Heat 1: Female Under 16 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stFay, AliciaSunshine CoastQLD6 2:07.55   0.00
2ndWills-Grace, PhoebeSunshine CoastQLD4 2:13.86 6.31 +6.31
3rdMassie, JenayaKawana WatersQLD7 2:20.54 6.68 +12.99
4thWarne, AntheaCurrumbin CreekQLD3 2:21.62 1.08 +14.07
5thMaclachlan, EllaCurrumbin CreekQLD5 2:32.45 10.83 +24.90
Progress: 1,2,3,4->Final
Race 7Heat 2: Female Under 16 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stButler, ShannayWynnum RedlandsQLD6 2:16.60   0.00
2ndLund, HannahCurrumbin CreekQLD4 2:16.99 0.39 +0.39
3rdRixon, SophieCurrumbin CreekQLD3 2:25.41 8.42 +8.81
4thGray, SarahWynnum RedlandsQLD5 2:29.22 3.81 +12.62
5thPeters, ErynnWynnum RedlandsQLD7 2:33.89 4.67 +17.29
Progress: 1,2,3,4->Final
Race 8Direct Final: Female Under 23 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stCharles, JoannaVarsity LakesQLD3 2:07.66   0.00
2ndBrodhurst-hill, MorganCurrumbin CreekQLD2 2:15.18 7.52 +7.52
3rdBlanchard, SamanthaWynnum RedlandsQLD4 3:29.58 1:14.40 +1:21.92
Race 9Direct Final: Female Open V1 500
Female Under 14 K1 500
Female Junior Development U12 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st FK1 500 14:
Richardson, Chaise

Currumbin Creek

QLD

7
2:25.15   0.00
2nd2nd FK1 500 14:
Rixon, Natalee

Currumbin Creek

QLD

3
2:28.76 3.61 +3.61
3rd3rd FK1 500 14:
Carroll, Zali

Currumbin Creek

QLD

4
2:32.40 3.64 +7.25
4th4th FK1 500 14:
Ingerman, Nadia

Wynnum Redlands

QLD

6
2:37.57 5.17 +12.42
5th5th FK1 500 14:
Hosking, Stella

Brisbane Canoeing

QLD

8
2:38.17 0.60 +13.02
6th6th FK1 500 14:
Lund, Ava

Currumbin Creek

QLD

5
2:38.75 0.58 +13.60
7th7th FK1 500 14:
Green, Emelia

Wynnum Redlands

QLD

2
2:43.91 5.16 +18.76
8th1st FV1 500:
Seipel, Susanne

Brisbane Canoeing

QLD

9
2:49.89 5.98 +24.74
9th1st F JD 12 500:
Rixon, Tori-Lee

Currumbin Creek

QLD

1
4:00.78 1:10.89 +1:35.63
Race 10Direct Final: Female Open K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stBurnett, AlyceSunshine CoastQLD4 1:52.09   0.00
2ndBull, AlyssaSunshine CoastQLD7 1:54.97 2.88 +2.88
3rdMassie, BriannaKawana WatersQLD6 1:58.78 3.81 +6.69
4thMaddalena, NadiaVarsity LakesQLD8 2:01.94 3.16 +9.85
5thEllis, KristyKawana WatersQLD2 2:03.98 2.04 +11.89
6thGilliman, CaitlinKawana WatersQLD5 2:04.30 0.32 +12.21
7thCrosse, BrookVarsity LakesQLD3 2:19.61 15.31 +27.52
 Higgins, StaceyKawana WatersQLD1 SCRATCHED
Race 11A Final: Male K1 500 VETS
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stNorton-Smith, JulianVarsity LakesQLD3 1:55.24   0.00
2ndClarkson, LukeVarsity LakesQLD2 1:58.95 3.71 +3.71
3rdHaberland, MartinWynnum RedlandsQLD6 2:04.61 5.66 +9.37
4thBoyle, JamieVarsity LakesQLD1 2:05.81 1.20 +10.57
5thBryson, StuartBrisbane CanoeingQLD8 2:06.23 0.42 +10.99
6thMitchell, ParakaCurrumbin CreekQLD4 2:12.01 5.78 +16.77
7thFullarton, RickIndooroopillyQLD7 2:14.32 2.31 +19.08
8thThompson, AndyVarsity LakesQLD5 2:32.47 18.15 +37.23
Race 12Direct Final: Male K1 500 VETS
Male TK1 500 55+
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st MK1 500 VETS:
Winton, Peter

Varsity Lakes

QLD

4
2:03.19   0.00
2nd2nd MK1 500 VETS:
Rickard, Mark

Currumbin Creek

QLD

3
2:23.81 20.62 +20.62
3rd3rd MK1 500 VETS:
Donkersloot, John

Greater Logan

QLD

2
2:46.63 22.82 +43.44
 MTK1 500 55+:
Pathe, Mark

West End

QLD

6
 DID NOT START
Race 13Direct Final: Male Under 18 K2 500
Male Under 16 K2 500
Male Under 14 K2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st MK2 500 16:
Brodhurst-Hill, Carter
Bancroft, Lachlan

Currumbin Creek
Sunshine Coast

QLD
QLD

5
1:42.99   0.00
2nd1st MK2 500 18:
Gray, Jonathon
Mole, Daniel

Wynnum Redlands
Wynnum Redlands

QLD
QLD

3
1:45.97 2.98 +2.98
3rd2nd MK2 500 18:
Shingles, James
Bicknell, Jack

Kawana Waters
Wynnum Redlands

QLD
QLD

2
1:53.57 7.60 +10.58
4th2nd MK2 500 16:
Warriner, Liam
Cox, Jamie

Brisbane Canoeing
Currumbin Creek

QLD
QLD

4
2:03.48 9.91 +20.49
5th1st MK2 500 14:
Rixon, Natalee
Dunbar, Matthew

Currumbin Creek
Manly Warringah

QLD
NSW

7
2:27.40 23.92 +44.41
Race 14Direct Final: Female Under18/Under 16 K2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stDuffy, Mackenzie
Massie, Tiarnee
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
8 1:51.63   0.00
2ndFay, Alicia
Butler, Shannay
Sunshine Coast
Wynnum Redlands
QLD
QLD
5 2:01.07 9.44 +9.44
3rdCallahan, Caitlin
Blanch, Erin
.
Currumbin Creek
NSW
QLD
9 2:02.71 1.64 +11.08
4thBryant, Rielly
Gill, Isabella
Varsity Lakes
Varsity Lakes
QLD
QLD
6 2:07.43 4.72 +15.80
5thWills-Grace, Phoebe
Massie, Jenaya
Sunshine Coast
Kawana Waters
QLD
QLD
4 2:08.32 0.89 +16.69
6thMaclachlan, Ella
Warne, Anthea
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
3 2:13.62 5.30 +21.99
7thLund, Hannah
Rixon, Sophie
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
1 2:14.17 0.55 +22.54
8thParker, Gabrielle
Peters, Lauren
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
7 2:14.72 0.55 +23.09
9thGray, Sarah
Peters, Erynn
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
2 2:17.98 3.26 +26.35
Race 15Direct Final: Male Under 16 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stBrodhurst-Hill, CarterCurrumbin CreekQLD4 1:52.50   0.00
2ndBancroft, LachlanSunshine CoastQLD1 1:53.28 0.78 +0.78
3rdWarriner, LiamBrisbane CanoeingQLD5 1:59.66 6.38 +7.16
4thCox, JamieCurrumbin CreekQLD3 2:26.64 26.98 +34.14
 Holmes, Bryce.NSW2 SCRATCHED
Race 16Direct Final: Male Open C1 500
Male Under 18 C1 500
Female K1 500 45/55
Para Canoeing Female K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st MC1 500 18:
Manning, Benjamin

Varsity Lakes

QLD

8
2:07.10   0.00
2nd1st MC1 500:
Fuller, Lewis

Varsity Lakes

QLD

7
2:12.62 5.52 +5.52
3rd1st FK1 500 45/55:
Gissing, Christine

Sandgate

QLD

5
2:22.04 9.42 +14.94
4th1st PC FK1 500:
Seipel, Susanne

Brisbane Canoeing

QLD

1
2:27.88 5.84 +20.78
5th2nd FK1 500 45/55:
McMinn, Jude

Varsity Lakes

QLD

3
2:31.64 3.76 +24.54
6th3rd FK1 500 45/55:
Pyne, Megan

Varsity Lakes

QLD

4
2:37.72 6.08 +30.62
7th4th FK1 500 45/55:
Beith, Sue

Greater Logan

QLD

2
2:58.63 20.91 +51.53
Race 17Direct Final: Female Under 18/Under 16 K4 500
Female Under 14/Under 12 K4 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st FK4 500 18/16:
Gill, Isabella
Callahan, Caitlin
Bryant, Rielly
Blanch, Erin

Varsity Lakes
.
Varsity Lakes
Currumbin Creek

QLD
NSW
QLD
QLD

3
2:00.34   0.00
2nd2nd FK4 500 18/16:
Rixon, Sophie
Lund, Hannah
Warne, Anthea
Maclachlan, Ella

Currumbin Creek
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Currumbin Creek

QLD
QLD
QLD
QLD

2
2:09.41 9.07 +9.07
3rd1st FK4 500 14/12:
Carroll, Zali
Richardson, Chaise
Rixon, Natalee
Lund, Ava

Currumbin Creek
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Currumbin Creek

QLD
QLD
QLD
QLD

4
2:13.18 3.77 +12.84
Race 18Direct Final: Male Under 14 K1 500
Male Under 12 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st MK1 500 14:
Dunbar, Matthew

Manly Warringah

NSW

3
2:17.74   0.00
2nd2nd MK1 500 14:
Hardwick, Daniel

Currumbin Creek

QLD

1
2:27.92 10.18 +10.18
3rd3rd MK1 500 14:
Buhk, Declan

Kawana Waters

QLD

2
2:37.92 10.00 +20.18
4th1st MK1 500 12:
Dunbar, Michael

Manly Warringah

NSW

5
2:48.91 10.99 +31.17
Race 19Direct Final: Male K2 500 Vets
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stThomson, Stuart
Gordon, Andrew
Far North Coast
Far North Coast
NSW
NSW
3 1:52.32   0.00
2ndMitchell, Paraka
Epple, Grant
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
5 1:56.90 4.58 +4.58
3rdRickard, Mark
Martin, David
Currumbin Creek
Varsity Lakes
QLD
QLD
4 2:09.56 12.66 +17.24
4thDonkersloot, John
Bryson, Stuart
Greater Logan
Brisbane Canoeing
QLD
QLD
6 2:24.09 14.53 +31.77
Race 20Direct Final: Male Open K2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stCampbell, Jarrad
McAleenan, Kurt
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
2 1:35.43   0.00
2ndBeckett, Ryan
Sewell, Shaun
Varsity Lakes
Far North Coast
QLD
NSW
5 1:39.47 4.04 +4.04
3rdFuller, Lewis
Clarkson, Luke
Varsity Lakes
Varsity Lakes
QLD
QLD
4 1:53.76 14.29 +18.33
4thWinton, Peter
Crosse, Brook
Varsity Lakes
Varsity Lakes
QLD
QLD
1 1:56.03 2.27 +20.60
5thThompson, Michael
Thompson, Andy
Varsity Lakes
Varsity Lakes
QLD
QLD
3 2:14.07 18.04 +38.64
6thPitman, James
Jones, Chris
Brisbane Canoeing
Brisbane Canoeing
QLD
QLD
6 2:18.40 4.33 +42.97
Race 21Direct Final: Female Open/Under 23 K2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stBull, Alyssa
Burnett, Alyce
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
4 2:00.67   0.00
2ndMaddalena, Nadia
Massie, Brianna
Varsity Lakes
Kawana Waters
QLD
QLD
6 2:08.48 7.81 +7.81
3rdGilliman, Caitlin
Ellis, Kristy
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
5 2:20.35 11.87 +19.68
Race 22Final: Female Under 18 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stDuffy, MackenzieKawana WatersQLD5 2:08.08   0.00
2ndKelly, LucindaKawana WatersQLD4 2:12.11 4.03 +4.03
3rdMassie, TiarneeKawana WatersQLD1 2:13.86 1.75 +5.78
4thBlanch, ErinCurrumbin CreekQLD6 2:14.98 1.12 +6.90
5thCallahan, Caitlin.NSW7 2:15.91 0.93 +7.83
6thGill, IsabellaVarsity LakesQLD3 2:20.79 4.88 +12.71
7thPeters, LaurenWynnum RedlandsQLD8 2:25.71 4.92 +17.63
 Butler, SophieWynnum RedlandsQLD2 SCRATCHED
Race 23Final: Female Under 16 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stFay, AliciaSunshine CoastQLD5 2:20.87   0.00
2ndWills-Grace, PhoebeSunshine CoastQLD3 2:27.66 6.79 +6.79
3rdMassie, JenayaKawana WatersQLD7 2:29.95 2.29 +9.08
4thWarne, AntheaCurrumbin CreekQLD1 2:31.58 1.63 +10.71
5thButler, ShannayWynnum RedlandsQLD4 2:32.19 0.61 +11.32
6thLund, HannahCurrumbin CreekQLD6 2:33.41 1.22 +12.54
7thRixon, SophieCurrumbin CreekQLD2 2:41.63 8.22 +20.76
8thGray, SarahWynnum RedlandsQLD8 2:47.17 5.54 +26.30
Race 24Final: Male Open K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stWood, JordanGold CoastQLD5 1:43.60   0.00
2ndBain, BillSunshine CoastQLD1 1:44.00 0.40 +0.40
3rdClear, JacobGold CoastQLD3 1:48.21 4.21 +4.61
4thDuffy, JyKawana WatersQLD7 1:49.56 1.35 +5.96
5thCampbell, JarradKawana WatersQLD8 1:49.99 0.43 +6.39
6thMcAleenan, KurtKawana WatersQLD4 1:55.29 5.30 +11.69
7thBeckett, RyanVarsity LakesQLD2 1:57.63 2.34 +14.03
8thSewell, ShaunFar North CoastNSW6 1:59.37 1.74 +15.77
Race 25Direct Final: Female Under 14/Under 12 K2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stRichardson, Chaise
Carroll, Zali
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
5 2:23.69   0.00
2ndIngerman, Nadia
Green, Emelia
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
6 2:32.12 8.43 +8.43
3rdLund, Ava
Hosking, Stella
Currumbin Creek
Brisbane Canoeing
QLD
QLD
4 2:41.40 9.28 +17.71
Race 26Direct Final: Male Open/Under 23 K4 500
Male Under 18/Under 16 K4 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st MK4 500 18/16:
Gray, Jonathon
Shingles, James
Mole, Daniel
Bicknell, Jack

Wynnum Redlands
Kawana Waters
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands

QLD
QLD
QLD
QLD

4
1:44.09   0.00
2nd1st MK4 500 Open/23:
Crosse, Brook
Fuller, Lewis
Clarkson, Luke
Winton, Peter

Varsity Lakes
Varsity Lakes
Varsity Lakes
Varsity Lakes

QLD
QLD
QLD
QLD

3
1:44.70 0.61 +0.61
3rd2nd MK4 500 Open/23:
Bryson, Stuart
Jones, Chris
Pitman, James
Sage, Paul

Brisbane Canoeing
Brisbane Canoeing
Brisbane Canoeing
Brisbane Canoeing

QLD
QLD
QLD
QLD

2
2:06.61 21.91 +22.52
Race 27Direct Final: K4 Club challenge
Race 28Direct Final: Male Under 18 K2 200
Male Under 16 K2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st MK2 200 16:
Brodhurst-Hill, Carter
Bancroft, Lachlan

Currumbin Creek
Sunshine Coast

QLD
QLD

6
0:40.86   0.00
2nd1st MK2 200 18:
Shingles, James
Mole, Daniel

Kawana Waters
Wynnum Redlands

QLD
QLD

3
0:41.55 0.69 +0.69
3rd2nd MK2 200 18:
Gray, Jonathon
Bicknell, Jack

Wynnum Redlands
Wynnum Redlands

QLD
QLD

2
0:42.33 0.78 +1.47
4th3rd MK2 200 18:
Peacock, Daniel
Thompson, Aiden

.
Brothers

NSW
QLD

1
0:43.38 1.05 +2.52
5th2nd MK2 200 16:
Warriner, Liam
Cox, Jamie

Brisbane Canoeing
Currumbin Creek

QLD
QLD

5
0:47.89 4.51 +7.03
Race 29Direct Final: Female Under 23 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stBrodhurst-hill, MorganCurrumbin CreekQLD3 0:50.40   0.00
2ndCharles, JoannaVarsity LakesQLD4 0:51.05 0.65 +0.65
3rdBlanchard, SamanthaWynnum RedlandsQLD2 1:44.39 53.34 +53.99
Race 31Direct Final: Female Open K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stBurnett, AlyceSunshine CoastQLD4 0:42.58   0.00
2ndBull, AlyssaSunshine CoastQLD6 0:44.43 1.85 +1.85
3rdMassie, BriannaKawana WatersQLD3 0:44.72 0.29 +2.14
4thGilliman, CaitlinKawana WatersQLD7 0:47.91 3.19 +5.33
5thEllis, KristyKawana WatersQLD5 0:50.00 2.09 +7.42
6thCrosse, BrookVarsity LakesQLD8 0:55.24 5.24 +12.66
 Higgins, StaceyKawana WatersQLD1 SCRATCHED
 Maddalena, NadiaVarsity LakesQLD2 DID NOT START
Race 32Direct Final: Male Under 23 K1 200
Male Under 18 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st MK1 200 18:
Thompson, Aiden

Varsity Lakes

QLD

4
0:44.84   0.00
2nd2nd MK1 200 18:
Mole, Daniel

Wynnum Redlands

QLD

2
0:45.51 0.67 +0.67
3rd3rd MK1 200 18:
Shingles, James

Kawana Waters

QLD

3
0:46.03 0.52 +1.19
4th4th MK1 200 18:
Gray, Jonathon

Wynnum Redlands

QLD

6
0:46.41 0.38 +1.57
5th5th MK1 200 18:
Peacock, Daniel

.

NSW

5
0:48.00 1.59 +3.16
6th1st MK1 200 23:
Thompson, Michael

Varsity Lakes

QLD

1
0:50.75 2.75 +5.91
7th6th MK1 200 18:
Bicknell, Jack

Wynnum Redlands

QLD

7
0:51.17 0.42 +6.33
Race 33Direct Final: Male Open K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stMcAleenan, KurtKawana WatersQLD1 0:40.55   0.00
2ndCampbell, JarradKawana WatersQLD6 0:41.18 0.63 +0.63
3rdBoyle, JamieVarsity LakesQLD9 0:42.32 1.14 +1.77
4thBeckett, RyanVarsity LakesQLD4 0:42.84 0.52 +2.29
5thSewell, ShaunFar North CoastNSW8 0:47.34 4.50 +6.79
6thGardner, MarkWest EndQLD7 0:48.72 1.38 +8.17
7thJones, ChrisBrisbane CanoeingQLD2 0:51.74 3.02 +11.19
 Wood, JordanGold CoastQLD3 SCRATCHED
 Bain, BillSunshine CoastQLD5 SCRATCHED
Race 34Heat 1: Female Under 16 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stWills-Grace, PhoebeSunshine CoastQLD7 0:53.96   0.00
2ndMassie, JenayaKawana WatersQLD3 0:57.97 4.01 +4.01
3rdWarne, AntheaCurrumbin CreekQLD5 0:58.38 0.41 +4.42
4thMaclachlan, EllaCurrumbin CreekQLD6 1:01.42 3.04 +7.46
5thPeters, ErynnWynnum RedlandsQLD4 1:04.16 2.74 +10.20
Progress: 1,2,3,4->Final
Race 34ADirect Final: Para Canoeing Female K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stSeipel, SusanneBrisbane CanoeingQLD8 0:59.03   0.00
Race 35Heat 2: Female Under 16 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stButler, ShannayWynnum RedlandsQLD7 0:53.36   0.00
2ndFay, AliciaSunshine CoastQLD4 0:53.72 0.36 +0.36
3rdRixon, SophieCurrumbin CreekQLD5 0:58.05 4.33 +4.69
4thLund, HannahCurrumbin CreekQLD3 0:59.76 1.71 +6.40
5thGray, SarahWynnum RedlandsQLD6 1:00.69 0.93 +7.33
Progress: 1,2,3,4->Final
Race 36Direct Final: Male Open C1 200
Male Under 18 C1 200
Female K1 200 45/55
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st MC1 200 18:
Manning, Benjamin

Varsity Lakes

QLD

7
0:49.28   0.00
2nd1st MC1 200:
Fuller, Lewis

Varsity Lakes

QLD

8
0:54.90 5.62 +5.62
3rd1st FK1 200 45/55:
Gissing, Christine

Sandgate

QLD

1
1:02.60 7.70 +13.32
4th2nd FK1 200 45/55:
McMinn, Jude

Varsity Lakes

QLD

2
1:04.74 2.14 +15.46
5th3rd FK1 200 45/55:
Pyne, Megan

Varsity Lakes

QLD

3
1:07.87 3.13 +18.59
6th4th FK1 200 45/55:
Beith, Sue

Greater Logan

QLD

4
1:11.17 3.30 +21.89
Race 37Direct Final: Male Under 14 K1 200
Male Under 12 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st MK1 200 14:
Dunbar, Matthew

Manly Warringah

NSW

3
0:53.76   0.00
2nd2nd MK1 200 14:
Buhk, Declan

Kawana Waters

QLD

2
1:05.26 11.50 +11.50
3rd1st MK1 200 12:
Dunbar, Michael

Manly Warringah

NSW

1
1:10.03 4.77 +16.27
Race 38Direct Final: Male Under 16 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stBancroft, LachlanSunshine CoastQLD5 0:44.70   0.00
2ndBrodhurst-Hill, CarterCurrumbin CreekQLD3 0:45.03 0.33 +0.33
3rdWarriner, LiamBrisbane CanoeingQLD1 0:45.99 0.96 +1.29
4thCox, JamieCurrumbin CreekQLD4 0:53.64 7.65 +8.94
 Holmes, Bryce.NSW2 SCRATCHED
Race 39Direct Final: Female Under 14/Under 12 K2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stRichardson, Chaise
Rixon, Natalee
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
4 0:56.82   0.00
2ndIngerman, Nadia
Green, Emelia
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
3 0:59.39 2.57 +2.57
3rdLund, Ava
Hosking, Stella
Currumbin Creek
Brisbane Canoeing
QLD
QLD
2 1:04.01 4.62 +7.19
Race 40A Final: Male K1 200 Vets
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stNorton-Smith, JulianVarsity LakesQLD1 0:42.92   0.00
2ndClarkson, LukeVarsity LakesQLD2 0:46.30 3.38 +3.38
3rdBoyle, JamieVarsity LakesQLD6 0:48.15 1.85 +5.23
4thFullarton, RickIndooroopillyQLD4 0:48.74 0.59 +5.82
5thMitchell, ParakaCurrumbin CreekQLD3 0:49.43 0.69 +6.51
6thBryson, StuartBrisbane CanoeingQLD8 0:52.30 2.87 +9.38
7thThompson, AndyVarsity LakesQLD7 0:54.33 2.03 +11.41
 Haberland, MartinWynnum RedlandsQLD5 DID NOT FINISH
Race 41Direct Final: Male K1 200 Vets
Male TK1 200 55+
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st MK1 200 VETS:
Winton, Peter

Varsity Lakes

QLD

3
0:50.30   0.00
2nd2nd MK1 200 VETS:
Rickard, Mark

Currumbin Creek

QLD

2
0:55.61 5.31 +5.31
3rd3rd MK1 200 VETS:
Donkersloot, John

Greater Logan

QLD

4
1:08.80 13.19 +18.50
 MTK1 200 55+:
Pathe, Mark

West End

QLD

6
 DID NOT START
Race 42Direct Final: Female Under 18 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stDuffy, MackenzieKawana WatersQLD6 0:48.64   0.00
2ndBryant, RiellyVarsity LakesQLD9 0:50.09 1.45 +1.45
3rdKelly, LucindaKawana WatersQLD3 0:50.90 0.81 +2.26
4thMassie, TiarneeKawana WatersQLD4 0:51.33 0.43 +2.69
5thBlanch, ErinCurrumbin CreekQLD5 0:52.16 0.83 +3.52
6thCallahan, Caitlin.NSW2 0:52.40 0.24 +3.76
7thPeters, LaurenWynnum RedlandsQLD7 0:52.64 0.24 +4.00
8thGill, IsabellaVarsity LakesQLD8 0:52.88 0.24 +4.24
9thParker, GabrielleWynnum RedlandsQLD1 0:53.13 0.25 +4.49
Race 43Final: Female Under 16 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stFay, AliciaSunshine CoastQLD6 0:50.81   0.00
2ndWills-Grace, PhoebeSunshine CoastQLD4 0:52.84 2.03 +2.03
3rdButler, ShannayWynnum RedlandsQLD5 0:53.35 0.51 +2.54
4thRixon, SophieCurrumbin CreekQLD7 0:56.68 3.33 +5.87
5thLund, HannahCurrumbin CreekQLD1 0:58.08 1.40 +7.27
6thWarne, AntheaCurrumbin CreekQLD2 0:58.33 0.25 +7.52
7thMassie, JenayaKawana WatersQLD3 0:58.61 0.28 +7.80
8thMaclachlan, EllaCurrumbin CreekQLD8 1:01.28 2.67 +10.47
Race 44Direct Final: Female Under 14 K1 200
Female Junior Development U12 200
Female open V1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st FK1 200 14:
Richardson, Chaise

Currumbin Creek

QLD

8
0:58.30   0.00
2nd2nd FK1 200 14:
Rixon, Natalee

Currumbin Creek

QLD

2
1:00.33 2.03 +2.03
3rd3rd FK1 200 14:
Carroll, Zali

Currumbin Creek

QLD

3
1:02.32 1.99 +4.02
4th4th FK1 200 14:
Lund, Ava

Currumbin Creek

QLD

5
1:05.01 2.69 +6.71
5th5th FK1 200 14:
Ingerman, Nadia

Wynnum Redlands

QLD

4
1:05.50 0.49 +7.20
6th6th FK1 200 14:
Green, Emelia

Wynnum Redlands

QLD

7
1:08.28 2.78 +9.98
7th7th FK1 200 14:
Hosking, Stella

Brisbane Canoeing

QLD

6
1:10.27 1.99 +11.97
8th1st FV1 200:
Seipel, Susanne

Brisbane Canoeing

QLD

9
1:10.87 0.60 +12.57
9th1st F JD 12 200:
Rixon, Tori-Lee

Currumbin Creek

QLD

1
1:30.87 20.00 +32.57
Race 45Direct Final: Male K2 200 Vets
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stThomson, Stuart
Gordon, Andrew
Far North Coast
Far North Coast
NSW
NSW
6 0:46.63   0.00
2ndMitchell, Paraka
Epple, Grant
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
3 0:47.08 0.45 +0.45
3rdRickard, Mark
Martin, David
Currumbin Creek
Varsity Lakes
QLD
QLD
4 0:52.63 5.55 +6.00
4thDonkersloot, John
Bryson, Stuart
Greater Logan
Brisbane Canoeing
QLD
QLD
5 0:59.47 6.84 +12.84
Race 46Direct Final: Male Open K2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stCampbell, Jarrad
McAleenan, Kurt
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
5 0:37.49   0.00
2ndBeckett, Ryan
Sewell, Shaun
Varsity Lakes
Far North Coast
QLD
NSW
3 0:39.19 1.70 +1.70
3rdFuller, Lewis
Clarkson, Luke
Varsity Lakes
Varsity Lakes
QLD
QLD
4 0:45.78 6.59 +8.29
4thWinton, Peter
Crosse, Brook
Varsity Lakes
Varsity Lakes
QLD
QLD
2 0:48.04 2.26 +10.55
5thThompson, Michael
Thompson, Andy
Varsity Lakes
Varsity Lakes
QLD
QLD
6 0:50.80 2.76 +13.31
6thPitman, James
Jones, Chris
Brisbane Canoeing
Brisbane Canoeing
QLD
QLD
7 0:53.95 3.15 +16.46
Race 47Direct Final: Female Open/Under 23 K2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stBull, Alyssa
Burnett, Alyce
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
5 0:42.32   0.00
2ndMaddalena, Nadia
Massie, Brianna
Varsity Lakes
Kawana Waters
QLD
QLD
6 0:45.62 3.30 +3.30
3rdGilliman, Caitlin
Ellis, Kristy
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
4 0:46.10 0.48 +3.78
Race 48Direct Final: Female Under18/Under 16 K2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stDuffy, Mackenzie
Massie, Tiarnee
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
6 0:47.45   0.00
2ndFay, Alicia
Butler, Shannay
Sunshine Coast
Wynnum Redlands
QLD
QLD
5 0:49.96 2.51 +2.51
3rdBryant, Rielly
Gill, Isabella
Varsity Lakes
Varsity Lakes
QLD
QLD
9 0:51.35 1.39 +3.90
4thCallahan, Caitlin
Blanch, Erin
.
Currumbin Creek
NSW
QLD
8 0:52.64 1.29 +5.19
5thWills-Grace, Phoebe
Massie, Jenaya
Sunshine Coast
Kawana Waters
QLD
QLD
1 0:53.17 0.53 +5.72
6thParker, Gabrielle
Peters, Lauren
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
7 0:53.53 0.36 +6.08
7thMaclachlan, Ella
Warne, Anthea
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
4 0:55.39 1.86 +7.94
8thLund, Hannah
Rixon, Sophie
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
3 0:56.40 1.01 +8.95
9thGray, Sarah
Peters, Erynn
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
2 0:57.48 1.08 +10.03
Race 49Direct Final: Club Relay Challenge 200