Queensland

2016 Half Day Sprints Regatta #2

Date: Sat 19th November, 2016
Venue: Coomera
Regatta Results
RESULTS BY RACE #
Browse All Results
RESULTS BY CLUB
RESULTS BY ATHLETE

Last Names:   All Athletes
[A-D][E-H][I-L][M-P][Q-T][U-Z]

Name Search:
RESULTS BY EVENT
Filter Event List:
Gender:
Seats:
Boat:
Select Event:
#Code 
11000m26
2200m28
3500m29
 
Options:    Show    
Saturday 19th November, 2016

Race 1Division 1: 1000m Race
PlaceNameClubStateLaneCraft1000MMargins
1stMole, DanielWynnum RedlandsQLD6K1 4:03.00   0.00
2ndPeacock, Daniel.NSW7K1 4:06.00 3.00 +3.00
3rdCarter, ElliotSunshine CoastQLD4K1 4:09.00 3.00 +6.00
4thFay, AliciaSunshine CoastQLD3K1 4:25.00 16.00 +22.00
5thBrodhurst-Hill, CarterCurrumbin CreekQLD5 4:30.00 5.00 +27.00
6thMitchell, ParakaCurrumbin CreekQLD2K1 4:32.00 2.00 +29.00
7thGray, JonathonWynnum RedlandsQLD8K1 4:35.00 3.00 +32.00
8thBrodhurst-hill, MorganCurrumbin CreekQLD1K1 4:45.00 10.00 +42.00
Race 2Division 2: 1000m Race
PlaceNameClubStateLaneCraft1000MMargins
1stGardner, MarkWest EndQLD4K1 4:19.41   0.00
2ndShingles, JamesKawana WatersQLD5 4:19.83 0.42 +0.42
3rdWarriner, LiamBrisbane CanoeingQLD3 4:25.06 5.23 +5.65
4thBicknell, JackWynnum RedlandsQLD7K1 4:34.04 8.98 +14.63
5thCrosse, BrookVarsity LakesQLD8 4:42.23 8.19 +22.82
6thRichardson, ChaiseCurrumbin CreekQLD1K1 4:52.67 10.44 +33.26
7thParker, GabrielleWynnum RedlandsQLD6 5:13.51 20.84 +54.10
 Gray, SarahWynnum RedlandsQLD2 SCRATCHED
Race 3Division 3: 1000m Race
PlaceNameClubStateLaneCraft1000MMargins
1stLund, HannahCurrumbin CreekQLD5K1 4:54.71   0.00
2ndDonkersloot, John
Bryson, Stuart
Greater Logan
Brisbane Canoeing
QLD
QLD
7TK2 5:03.21 8.50 +8.50
3rdHardwick, DanielCurrumbin CreekQLD1K1 5:19.72 16.51 +25.01
4thPyne, MeganVarsity LakesQLD8 5:30.22 10.50 +35.51
5thLund, AvaCurrumbin CreekQLD3K1 5:32.95 2.73 +38.24
6thIngerman, NadiaWynnum RedlandsQLD6 5:48.09 15.14 +53.38
7thSchultz, AsherCurrumbin CreekQLD4 6:34.17 46.08 +1:39.46
8thPeate, MahleeCurrumbin CreekQLD2 7:13.97 39.80 +2:19.26
Race 4Heat 1: 500m Heat + Final
PlaceNameClubStateLaneCraft500MMargins
1stMole, DanielWynnum RedlandsQLD2K1 1:58.98   0.00
2ndBrodhurst-Hill, CarterCurrumbin CreekQLD4 2:01.24 2.26 +2.26
3rdPeacock, Daniel.NSW3K1 2:01.92 0.68 +2.94
4thWarriner, LiamBrisbane CanoeingQLD8 2:05.45 3.53 +6.47
5thGardner, MarkWest EndQLD1K1 2:06.91 1.46 +7.93
6thGray, JonathonWynnum RedlandsQLD5K1 2:08.22 1.31 +9.24
7thMitchell, ParakaCurrumbin CreekQLD7K1 2:11.49 3.27 +12.51
8thCarter, ElliotSunshine CoastQLD9K1 2:12.87 1.38 +13.89
9thFay, AliciaSunshine CoastQLD6K1 2:16.25 3.38 +17.27
Progress: Fastest 9 to finals
Race 5Heat 2: 500m Heat + Final
PlaceNameClubStateLaneCraft500MMargins
1stBryson, StuartBrisbane CanoeingQLD9K1 2:10.11   0.00
2ndBicknell, JackWynnum RedlandsQLD1K1 2:14.18 4.07 +4.07
3rdBrodhurst-hill, MorganCurrumbin CreekQLD3K1 2:18.51 4.33 +8.40
4thCrosse, BrookVarsity LakesQLD8K1 2:21.44 2.93 +11.33
5thLund, HannahCurrumbin CreekQLD5K1 2:24.51 3.07 +14.40
6thRichardson, ChaiseCurrumbin CreekQLD2K1 2:25.27 0.76 +15.16
7thPeters, LaurenWynnum RedlandsQLD7K1 2:26.15 0.88 +16.04
8thParker, GabrielleWynnum RedlandsQLD6 2:30.59 4.44 +20.48
9thGray, SarahWynnum RedlandsQLD4K1 2:42.30 11.71 +32.19
Progress: Fastest 9 to finals
Race 6Heat 3: 500m Heat + Final
PlaceNameClubStateLaneCraft500MMargins
1stShingles, JamesKawana WatersQLD2 2:15.94   0.00
2ndHardwick, DanielCurrumbin CreekQLD6K1 2:35.30 19.36 +19.36
3rdPeters, ErynnWynnum RedlandsQLD7K1 2:40.62 5.32 +24.68
4thLund, AvaCurrumbin CreekQLD8K1 2:42.59 1.97 +26.65
5thPyne, MeganVarsity LakesQLD1 2:44.07 1.48 +28.13
6thDonkersloot, JohnGreater LoganQLD9K1 2:44.93 0.86 +28.99
7thIngerman, NadiaWynnum RedlandsQLD5 2:51.12 6.19 +35.18
8thSchultz, AsherCurrumbin CreekQLD4 3:19.06 27.94 +1:03.12
9thPeate, MahleeCurrumbin CreekQLD3 3:29.51 10.45 +1:13.57
Progress: Fastest 9 to finals
Race 7Heat 1: 200m Heat + Final
PlaceNameClubStateLaneCraft200MMargins
1stBrodhurst-Hill, Carter
Bancroft, Lachlan
Currumbin Creek
Sunshine Coast
QLD
QLD
4K1 0:41.73   0.00
2ndGray, JonathonWynnum RedlandsQLD3K1 0:43.08 1.35 +1.35
3rdMole, DanielWynnum RedlandsQLD1K1 0:44.14 1.06 +2.41
4thBicknell, JackWynnum RedlandsQLD8K1 0:45.38 1.24 +3.65
5thMitchell, ParakaCurrumbin CreekQLD6K1 0:46.89 1.51 +5.16
6thPeacock, Daniel.NSW5K1 0:47.62 0.73 +5.89
7thGardner, MarkWest EndQLD2K1 0:48.35 0.73 +6.62
8thBrodhurst-hill, MorganCurrumbin CreekQLD7K1 0:50.21 1.86 +8.48
9thFay, AliciaSunshine CoastQLD9K1 0:51.45 1.24 +9.72
Progress: Fastest 9 to finals
Race 8Heat 2: 200m Heat + Final
PlaceNameClubStateLaneCraft200MMargins
1stShingles, JamesKawana WatersQLD1 0:42.30   0.00
2ndWarriner, LiamBrisbane CanoeingQLD4 0:44.54 2.24 +2.24
3rdBryson, StuartBrisbane CanoeingQLD6K1 0:47.37 2.83 +5.07
4thCarter, ElliotSunshine CoastQLD2K1 0:48.67 1.30 +6.37
5thPeters, LaurenWynnum RedlandsQLD5K1 0:50.70 2.03 +8.40
6thHardwick, DanielCurrumbin CreekQLD9K1 0:53.10 2.40 +10.80
7thParker, GabrielleWynnum RedlandsQLD7 0:53.75 0.65 +11.45
8thLund, HannahCurrumbin CreekQLD8K1 0:54.21 0.46 +11.91
9thRichardson, ChaiseCurrumbin CreekQLD3K1 0:55.07 0.86 +12.77
Progress: Fastest 9 to finals
Race 9Heat 3: 200m Heat + Final
PlaceNameClubStateLaneCraft200MMargins
1stCrosse, BrookVarsity LakesQLD4K1 0:54.39   0.00
2ndGray, SarahWynnum RedlandsQLD6K1 0:58.16 3.77 +3.77
3rdDonkersloot, JohnGreater LoganQLD8K1 1:00.42 2.26 +6.03
4thLund, AvaCurrumbin CreekQLD1K1 1:02.42 2.00 +8.03
5thPyne, MeganVarsity LakesQLD3 1:03.17 0.75 +8.78
6thPeters, ErynnWynnum RedlandsQLD5K1 1:03.26 0.09 +8.87
7thIngerman, NadiaWynnum RedlandsQLD7 1:05.26 2.00 +10.87
8thSchultz, AsherCurrumbin CreekQLD9 1:17.66 12.40 +23.27
9thPeate, MahleeCurrumbin CreekQLD2 1:23.06 5.40 +28.67
Progress: Fastest 9 to finals
Race 10A Final: 500m Heat + Final
PlaceNameClubStateLaneCraft500MMargins
1stMole, DanielWynnum RedlandsQLD5K1 2:02.08   0.00
2ndPeacock, Daniel.NSW6K1 2:03.48 1.40 +1.40
3rdBrodhurst-Hill, CarterCurrumbin CreekQLD4 2:04.91 1.43 +2.83
4thWarriner, LiamBrisbane CanoeingQLD3 2:12.17 7.26 +10.09
5thBryson, StuartBrisbane CanoeingQLD8K1 2:14.32 2.15 +12.24
6thGardner, MarkWest EndQLD7K1 2:14.78 0.46 +12.70
7thMitchell, ParakaCurrumbin CreekQLD1K1 2:16.79 2.01 +14.71
8thCarter, ElliotSunshine CoastQLD9K1 2:24.09 7.30 +22.01
9thGray, JonathonWynnum RedlandsQLD2K1 2:28.12 4.03 +26.04
Race 11B Final: 500m Heat + Final
PlaceNameClubStateLaneCraft500MMargins
1stShingles, JamesKawana WatersQLD4 2:09.70   0.00
2ndBicknell, JackWynnum RedlandsQLD5K1 2:20.05 10.35 +10.35
3rdFay, AliciaSunshine CoastQLD6K1 2:22.35 2.30 +12.65
4thCrosse, BrookVarsity LakesQLD7K1 2:27.37 5.02 +17.67
5thLund, HannahCurrumbin CreekQLD2K1 2:28.30 0.93 +18.60
6thBrodhurst-hill, MorganCurrumbin CreekQLD3K1 2:29.31 1.01 +19.61
7thRichardson, ChaiseCurrumbin CreekQLD8K1 2:32.55 3.24 +22.85
 Peters, LaurenWynnum RedlandsQLD1 SCRATCHED
 Parker, GabrielleWynnum RedlandsQLD9 SCRATCHED
Race 12C Final: 500m Heat + Final
PlaceNameClubStateLaneCraft500MMargins
1stPyne, MeganVarsity LakesQLD7 2:48.42   0.00
2ndGray, SarahWynnum RedlandsQLD6K1 2:52.28 3.86 +3.86
3rdHardwick, DanielCurrumbin CreekQLD5K1 2:56.19 3.91 +7.77
4thDonkersloot, JohnGreater LoganQLD2K1 2:57.16 0.97 +8.74
5thPeters, ErynnWynnum RedlandsQLD4K1 2:59.04 1.88 +10.62
6thLund, AvaCurrumbin CreekQLD3K1 3:03.86 4.82 +15.44
7thIngerman, NadiaWynnum RedlandsQLD8 3:13.83 9.97 +25.41
8thSchultz, AsherCurrumbin CreekQLD1 3:32.04 18.21 +43.62
9thPeate, MahleeCurrumbin CreekQLD9 4:00.51 28.47 +1:12.09
Race 13A Final: 200m Heat + Final
PlaceNameClubStateLaneCraft200MMargins
1stGray, JonathonWynnum RedlandsQLD6K1 0:41.00   0.00
2ndBrodhurst-Hill, Carter
Bancroft, Lachlan
Currumbin Creek
Sunshine Coast
QLD
QLD
5K1 0:42.00 1.00 +1.00
3rdShingles, JamesKawana WatersQLD4 0:43.00 1.00 +2.00
4thMole, DanielWynnum RedlandsQLD3K1 0:44.00 1.00 +3.00
5thPeacock, Daniel.NSW9K1 0:49.00 5.00 +8.00
6thMitchell, ParakaCurrumbin CreekQLD8K1 0:51.00 2.00 +10.00
7thWarriner, LiamBrisbane CanoeingQLD7 0:52.00 1.00 +11.00
8thBicknell, JackWynnum RedlandsQLD2K1 0:53.00 1.00 +12.00
9thBryson, StuartBrisbane CanoeingQLD1K1 0:54.00 1.00 +13.00
Race 14B Final: 200m Heat + Final
PlaceNameClubStateLaneCraft200MMargins
1stGardner, MarkWest EndQLD5K1 0:48.78   0.00
2ndCarter, ElliotSunshine CoastQLD4K1 0:50.12 1.34 +1.34
3rdFay, AliciaSunshine CoastQLD7K1 0:51.70 1.58 +2.92
4thBrodhurst-hill, MorganCurrumbin CreekQLD6K1 0:53.07 1.37 +4.29
5thPeters, LaurenWynnum RedlandsQLD3K1 0:53.61 0.54 +4.83
6thCrosse, BrookVarsity LakesQLD9K1 0:54.90 1.29 +6.12
7thParker, GabrielleWynnum RedlandsQLD8 0:55.66 0.76 +6.88
8thLund, HannahCurrumbin CreekQLD1K1 0:58.05 2.39 +9.27
9thHardwick, DanielCurrumbin CreekQLD2K1 1:00.50 2.45 +11.72
Race 15C Final: 200m Heat + Final
PlaceNameClubStateLaneCraft200MMargins
1stRichardson, ChaiseCurrumbin CreekQLD5K1 00:57.38   0.00
2ndGray, SarahWynnum RedlandsQLD4K1 1:01.00 3.62 +3.62
3rdPyne, MeganVarsity LakesQLD7 1:03.91 2.91 +6.53
4thPeters, ErynnWynnum RedlandsQLD2K1 1:04.54 0.63 +7.16
5thDonkersloot, JohnGreater LoganQLD6K1 1:06.06 1.52 +8.68
6thIngerman, NadiaWynnum RedlandsQLD8 1:08.95 2.89 +11.57
7thLund, AvaCurrumbin CreekQLD3K1 1:11.48 2.53 +14.10
8thSchultz, AsherCurrumbin CreekQLD1 1:19.84 8.36 +22.46
 Peate, MahleeCurrumbin CreekQLD9 DID NOT START