Queensland

2016 Half Day Sprints Regatta #1

Date: Sat 3rd September, 2016
Venue: Coomera
Regatta Results
RESULTS BY RACE #
Browse All Results
RESULTS BY CLUB
RESULTS BY ATHLETE

Last Names:   All Athletes
[A-D][E-H][I-L][M-P][Q-T][U-Z]

Name Search:
RESULTS BY EVENT
Filter Event List:
Gender:
Seats:
Boat:
Select Event:
#Code 
11000m42
2200m59
3500m52
 
Options:    Show    
Saturday 3rd September, 2016

Race 1Division 1: 1000m Race
PlaceNameClubStateLaneCraft1000MMargins
1stMole, DanielWynnum RedlandsQLD2K1 4:15.97   0.00
2ndBancroft, LachlanMaroochydore State HighQLD6K1 4:16.70 0.73 +0.73
3rdBrodhurst-Hill, CarterCurrumbin CreekQLD4K1 4:28.49 11.79 +12.52
4thGardner, MarkWest EndQLD1K1 4:55.95 27.46 +39.98
5thBrodhurst-hill, MorganCurrumbin CreekQLD7K1 5:01.33 5.38 +45.36
6thHolmes, Bryce.NSW3K1 5:22.99 21.66 +1:07.02
7thCallahan, Caitlin.NSW8K1 5:30.73 7.74 +1:14.76
 Shingles, JamesKawana WatersQLD5 SCRATCHED
Race 2Division 2: 1000m Race
PlaceNameClubStateLaneCraft1000MMargins
1stGray, JonathonWynnum RedlandsQLD3K1 4:38.93   0.00
2ndBryson, StuartBrisbane CanoeingQLD2K1 4:43.73 4.80 +4.80
3rdWarriner, LiamBrisbane CanoeingQLD1K1 4:46.75 3.02 +7.82
4thBicknell, JackWynnum RedlandsQLD5K1 5:02.75 16.00 +23.82
5thRixon, Sophie
Richardson, Chaise
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
4K2 5:04.64 1.89 +25.71
6thLund, HannahCurrumbin CreekQLD6K1 5:25.63 20.99 +46.70
7thMitchell, ParakaCurrumbin CreekQLD8K1 5:32.18 6.55 +53.25
8thCarroll, ZaliCurrumbin CreekQLD7K1 5:39.00 6.82 +1:00.07
Race 3Division 3: 1000m Race
PlaceNameClubStateLaneCraft1000MMargins
1stPeacock, Daniel.NSW8K1 4:38.46   0.00
2ndHenderson, TylerNon-MemberQLD7K1 5:05.17 26.71 +26.71
3rdParker, GabrielleWynnum RedlandsQLD2K1 5:07.32 2.15 +28.86
4thBryant, RiellyVarsity LakesQLD1K1 5:07.60 0.28 +29.14
5thButler, ShannayWynnum RedlandsQLD5K1 5:14.81 7.21 +36.35
6thParker, SamanthaWynnum RedlandsQLD4K1 5:29.84 15.03 +51.38
7thPeters, LaurenWynnum RedlandsQLD3K1 5:30.85 1.01 +52.39
 Hudson, VinceNon-MemberQLD6      
Race 4Division 4: 1000m Race
PlaceNameClubStateLaneCraft1000MMargins
1stTopp, Robert
Jones, Chris
Brisbane Canoeing
Brisbane Canoeing
QLD
QLD
7K2 4:51.33   0.00
2ndCox, JamieCurrumbin CreekQLD8K1 5:24.57 33.24 +33.24
3rdMaclachlan, EllaCurrumbin CreekQLD3K1 5:37.09 12.52 +45.76
4thKing Koi, ThomasBrisbane CanoeingQLD6K1 5:38.66 1.57 +47.33
5thHardwick, DanielCurrumbin CreekQLD5K1 5:53.68 15.02 +1:02.35
6thDimauro, DeanWynnum RedlandsQLD4K1 6:19.11 25.43 +1:27.78
7thLund, AvaCurrumbin CreekQLD2K1 6:44.54 25.43 +1:53.21
 Ivanisevic, RyleyWynnum RedlandsQLD1K1      
Race 5Division 5: 1000m Race
PlaceNameClubStateLaneCraft1000MMargins
1stHudson, VinceNon-MemberQLD9 5:35.03   0.00
2ndHumphries, ByronCurrumbin CreekQLD5K1 5:35.88 0.85 +0.85
3rdKing Koi, SamuelBrisbane CanoeingQLD7K1 5:37.24 1.36 +2.21
4thDonkersloot, JohnGreater LoganQLD6K1 5:59.92 22.68 +24.89
5thLynch, Maya
Thurbon, Kelli
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
1TK2 6:05.38 5.46 +30.35
6thZemek, ClaireLourdes Hill CollegeQLD2TK1 6:09.98 4.60 +34.95
7thTopp, PhillipBrisbane CanoeingQLD3K1 6:29.01 19.03 +53.98
8thPatten, FinlayBayswaterWA4K1 6:42.84 13.83 +1:07.81
9thSchultz, AsherCurrumbin CreekQLD8K1 7:19.67 36.83 +1:44.64
Race 6Heat 1: 500m Heat + Final
PlaceNameClubStateLaneCraft500MMargins
1stWarriner, Liam
Cox, Jamie
Brisbane Canoeing
Currumbin Creek
QLD
QLD
1K2 2:05.14   0.00
2ndBancroft, LachlanMaroochydore State HighQLD8K1 2:05.89 0.75 +0.75
3rdBrodhurst-Hill, CarterCurrumbin CreekQLD2K1 2:09.69 3.80 +4.55
4thGray, JonathonWynnum RedlandsQLD3K1 2:16.31 6.62 +11.17
5thFay, AliciaSunshine CoastQLD4K2 2:19.96 3.65 +14.82
6thButler, SophieWynnum RedlandsQLD6K1 2:23.25 3.29 +18.11
7thParker, Gabrielle
Peters, Lauren
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
5K2 2:24.64 1.39 +19.50
 Shingles, JamesKawana WatersQLD7 SCRATCHED
Progress: Fastest 8 Ranked to Finals
Race 7Heat 2: 500m Heat + Final
PlaceNameClubStateLaneCraft500MMargins
1stMole, DanielWynnum RedlandsQLD7K1 1:56.79   0.00
2ndBicknell, JackWynnum RedlandsQLD6K1 2:06.63 9.84 +9.84
3rdGardner, MarkWest EndQLD3K1 2:08.33 1.70 +11.54
4thBrodhurst-hill, MorganCurrumbin CreekQLD2K1 2:10.78 2.45 +13.99
5thHenderson, TylerNon-MemberQLD8K1 2:11.85 1.07 +15.06
6thLund, HannahCurrumbin CreekQLD9K1 2:16.28 4.43 +19.49
7thHolmes, Bryce.NSW4K1 2:23.94 7.66 +27.15
8thCallahan, Caitlin.NSW1K1 2:25.28 1.34 +28.49
 Rixon, SophieCurrumbin CreekQLD5 SCRATCHED
Progress: Fastest 8 Ranked to Finals
Race 8Heat 3: 500m Heat + Final
PlaceNameClubStateLaneCraft500MMargins
1stPeacock, Daniel.NSW1K1 2:03.45   0.00
2ndMitchell, ParakaCurrumbin CreekQLD2K1 2:15.79 12.34 +12.34
3rdBryant, RiellyVarsity LakesQLD5K1 2:21.62 5.83 +18.17
4thCarroll, ZaliCurrumbin CreekQLD3K1 2:37.67 16.05 +34.22
5thReardon, Taylah
Lynch, Maya
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
8TK2 2:46.33 8.66 +42.88
6thSomerville, Claudia
Zemek, Claire
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
7TK1 2:49.17 2.84 +45.72
7thHudson, VinceNon-MemberQLD4 2:52.27 3.10 +48.82
 Peters, LaurenWynnum RedlandsQLD6 SCRATCHED
Progress: Fastest 8 Ranked to Finals
Race 9Heat 4: 500m Heat + Final
PlaceNameClubStateLaneCraft500MMargins
1stButler, ShannayWynnum RedlandsQLD5K1 2:25.49   0.00
2ndRichardson, ChaiseCurrumbin CreekQLD1K1 2:27.93 2.44 +2.44
3rdDimauro, DeanWynnum RedlandsQLD4K1 2:43.99 16.06 +18.50
4thO'Hara, Caitlin
Borchert-Entjes, Taylor
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
7TK2 2:49.04 5.05 +23.55
5thsmith, Elizabeth
Dickson, Ella
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
3TK2 2:52.89 3.85 +27.40
6thBegley, NikitaLourdes HillQLD8TK1 2:59.37 6.48 +33.88
7thDimmick, Bethany
Olm, Madeline
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
6TK2 3:01.82 2.45 +36.33
8thSharkey, GraceLourdes Hill CollegeQLD2TK1 3:22.34 20.52 +56.85
Progress: Fastest 8 Ranked to Finals
Race 10Heat 5: 500m Heat + Final
PlaceNameClubStateLaneCraft500MMargins
1stMaclachlan, EllaCurrumbin CreekQLD3K1 2:39.21   0.00
2ndKing Koi, ThomasBrisbane CanoeingQLD5K1 2:40.23 1.02 +1.02
3rdParker, SamanthaWynnum RedlandsQLD6K1 2:41.26 1.03 +2.05
4thHardwick, DanielCurrumbin CreekQLD4K1 2:51.26 10.00 +12.05
5thKing Koi, SamuelBrisbane CanoeingQLD7K1 2:52.00 0.74 +12.79
6thThurbon, KelliLourdes Hill CollegeQLD1TK1 3:20.10 28.10 +40.89
7thThompson, ImogenLourdes Hill CollegeQLD2TK1 3:24.22 4.12 +45.01
 Humphries, ByronCurrumbin CreekQLD8K1      
Progress: Fastest 8 Ranked to Finals
Race 11Heat 6: 500m Heat + Final
PlaceNameClubStateLaneCraft500MMargins
1stDonkersloot, John
Bryson, Stuart
Greater Logan
Brisbane Canoeing
QLD
QLD
6K2 2:38.24   0.00
2ndClose, Felicity
Baker, Millie
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
1TK2 3:00.43 22.19 +22.19
3rdTopp, Robert
Jones, Chris
Brisbane Canoeing
Brisbane Canoeing
QLD
QLD
5K2 3:01.61 1.18 +23.37
4thTopp, PhillipBrisbane CanoeingQLD8K1 3:04.28 2.67 +26.04
5thPeters, ErynnWynnum RedlandsQLD4K1 3:07.81 3.53 +29.57
6thPatten, FinlayBayswaterWA2K1 3:18.47 10.66 +40.23
7thSchultz, AsherCurrumbin CreekQLD3K1 4:09.80 51.33 +1:31.56
8thLund, AvaCurrumbin CreekQLD7K1 4:38.46 28.66 +2:00.22
Progress: Fastest 8 Ranked to Finals
Race 12Heat 1: 200m Heat + Final
PlaceNameClubStateLaneCraft200MMargins
1stBancroft, Lachlan
Brodhurst-Hill, Carter
Non-Member
Currumbin Creek
QLD
QLD
4K2 0:40.44   0.00
2ndGray, JonathonWynnum RedlandsQLD5K1 0:42.00 1.56 +1.56
3rdWarriner, LiamBrisbane CanoeingQLD8K1 0:43.94 1.94 +3.50
4thMole, DanielWynnum RedlandsQLD2K1 0:45.03 1.09 +4.59
5thBicknell, JackWynnum RedlandsQLD7K1 0:46.55 1.52 +6.11
6thGardner, MarkWest EndQLD6K1 0:51.01 4.46 +10.57
7thBrodhurst-hill, MorganCurrumbin CreekQLD1K1 0:52.33 1.32 +11.89
 Shingles, JamesKawana WatersQLD3 SCRATCHED
Progress: Fastest 8 Ranked to Finals
Race 13Heat 2: 200m Heat + Final
PlaceNameClubStateLaneCraft200MMargins
1stButler, Sophie
Fay, Alicia
Wynnum Redlands
Sunshine Coast
QLD
QLD
4K2 0:45.61   0.00
2ndBryson, StuartBrisbane CanoeingQLD3K1 0:49.04 3.43 +3.43
3rdMitchell, ParakaCurrumbin CreekQLD5K1 0:49.72 0.68 +4.11
4thHolmes, Bryce.NSW7K1 0:53.16 3.44 +7.55
5thLund, HannahCurrumbin CreekQLD2K1 0:54.20 1.04 +8.59
 Ivanisevic, RyleyWynnum RedlandsQLD1K1 dns    
 Rixon, SophieCurrumbin CreekQLD6K1 dns    
 Callahan, Caitlin.NSW8K1      
Progress: Fastest 8 Ranked to Finals
Race 14Heat 3: 200m Heat + Final
PlaceNameClubStateLaneCraft200MMargins
1stHenderson, TylerNon-MemberQLD8K1 0:50.56   0.00
2ndPeters, LaurenWynnum RedlandsQLD5K1 0:51.86 1.30 +1.30
3rdBryant, RiellyVarsity LakesQLD3K1 0:53.07 1.21 +2.51
4thRichardson, ChaiseCurrumbin CreekQLD2K1 0:56.95 3.88 +6.39
5thCarroll, ZaliCurrumbin CreekQLD6K1 0:59.37 2.42 +8.81
6thDimauro, DeanWynnum RedlandsQLD7K1 1:00.29 0.92 +9.73
7thParker, SamanthaWynnum RedlandsQLD4K1 1:07.41 7.12 +16.85
 Hudson, VinceNon-MemberQLD1      
Progress: Fastest 8 Ranked to Finals
Race 15Heat 4: 200m Heat + Final
PlaceNameClubStateLaneCraft200MMargins
1stPeacock, Daniel.NSW6K1 0:45.34   0.00
2ndCox, JamieCurrumbin CreekQLD8K1 0:47.19 1.85 +1.85
3rdParker, GabrielleWynnum RedlandsQLD5K1 0:51.24 4.05 +5.90
4thButler, ShannayWynnum RedlandsQLD3K1 0:53.65 2.41 +8.31
5thMaclachlan, EllaCurrumbin CreekQLD7K1 0:56.01 2.36 +10.67
6thHardwick, DanielCurrumbin CreekQLD4K1 1:02.41 6.40 +17.07
7thClose, FelicityLourdes Hill CollegeQLD2TK1 1:06.33 3.92 +20.99
8thBaker, MillieLourdes Hill CollegeQLD1TK1 1:09.72 3.39 +24.38
Progress: Fastest 8 Ranked to Finals
Race 16Heat 5: 200m Heat + Final
PlaceNameClubStateLaneCraft200MMargins
1stKing Koi, ThomasBrisbane CanoeingQLD8K1 0:55.40   0.00
2ndKing Koi, SamuelBrisbane CanoeingQLD3K1 0:58.42 3.02 +3.02
3rdZemek, ClaireLourdes Hill CollegeQLD4TK1 1:07.97 9.55 +12.57
4thLynch, MayaLourdes Hill CollegeQLD1TK1 1:13.21 5.24 +17.81
5thReardon, TaylahLourdes Hill CollegeQLD6TK1 1:14.24 1.03 +18.84
6thPatten, FinlayBayswaterWA5K1 1:15.09 0.85 +19.69
 Schultz, AsherCurrumbin CreekQLD2 SCRATCHED
 Peters, ErynnWynnum RedlandsQLD7K1      
Progress: Fastest 8 Ranked to Finals
Race 17Heat 6: 200m Heat + Final
PlaceNameClubStateLaneCraft200MMargins
1stBegley, NikitaLourdes HillQLD4TK1 0:59.22   0.00
2ndsmith, ElizabethLourdes Hill CollegeQLD7TK1 1:01.73 2.51 +2.51
3rdOlm, MadelineLourdes Hill CollegeQLD6TK1 1:02.96 1.23 +3.74
4thBorchert-Entjes, TaylorLourdes Hill CollegeQLD8TK1 1:04.01 1.05 +4.79
5thDickson, EllaLourdes Hill CollegeQLD5TK1 1:06.03 2.02 +6.81
6thSomerville, ClaudiaLourdes Hill CollegeQLD2TK1 1:07.12 1.09 +7.90
7thSharkey, GraceLourdes Hill CollegeQLD3TK1 1:10.87 3.75 +11.65
 Lund, AvaCurrumbin CreekQLD1 SCRATCHED
Progress: Fastest 8 Ranked to Finals
Race 18Heat 7: 200m Heat + Final
PlaceNameClubStateLaneCraft200MMargins
1stTopp, Robert
Jones, Chris
Brisbane Canoeing
Brisbane Canoeing
QLD
QLD
1K2 0:54.59   0.00
2ndDonkersloot, JohnGreater LoganQLD7K1 1:04.55 9.96 +9.96
3rdTopp, PhillipBrisbane CanoeingQLD6K1 1:10.04 5.49 +15.45
4thDimmick, BethanyLourdes Hill CollegeQLD3TK1 1:13.13 3.09 +18.54
5thThurbon, KelliLourdes Hill CollegeQLD4TK1 1:17.75 4.62 +23.16
6thO'Hara, CaitlinLourdes Hill CollegeQLD2TK1 1:19.12 1.37 +24.53
7thThompson, ImogenLourdes Hill CollegeQLD5TK1 2:03.14 44.02 +1:08.55
 Humphries, ByronCurrumbin CreekQLD8 SCRATCHED
Progress: Fastest 8 Ranked to Finals
Race 19A Final: 500m Heat + Final
PlaceNameClubStateLaneCraft500MMargins
1stMole, DanielWynnum RedlandsQLD5K1 1:55.52   0.00
2ndBancroft, LachlanMaroochydore State HighQLD3K1 1:57.03 1.51 +1.51
3rdPeacock, Daniel.NSW4K1 1:58.10 1.07 +2.58
4thBrodhurst-Hill, CarterCurrumbin CreekQLD8K1 2:01.00 2.90 +5.48
5thBicknell, JackWynnum RedlandsQLD7K1 2:11.62 10.62 +16.10
6thGardner, MarkWest EndQLD2K1 2:13.24 1.62 +17.72
7thBrodhurst-hill, MorganCurrumbin CreekQLD1K1 2:15.66 2.42 +20.14
 Warriner, Liam
Cox, Jamie
Brisbane Canoeing
Currumbin Creek
QLD
QLD
6K2      
Race 20B Final: 500m Heat + Final
PlaceNameClubStateLaneCraft500MMargins
1stGray, JonathonWynnum RedlandsQLD3K1 2:48.17   0.00
2ndMitchell, ParakaCurrumbin CreekQLD4K1 2:49.34 1.17 +1.17
3rdFay, AliciaSunshine CoastQLD7K2 2:50.44 1.10 +2.27
4thHenderson, TylerNon-MemberQLD5K1 2:51.44 1.00 +3.27
5thBryant, RiellyVarsity LakesQLD2K1 2:52.44 1.00 +4.27
6thButler, SophieWynnum RedlandsQLD8K1 2:53.44 1.00 +5.27
7thLund, HannahCurrumbin CreekQLD6K1 2:54.44 1.00 +6.27
8thHolmes, Bryce.NSW1K1 2:56.44 2.00 +8.27
Race 21C Final: 500m Heat + Final
PlaceNameClubStateLaneCraft500MMargins
1stParker, Gabrielle
Peters, Lauren
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
5K2 2:11.27   0.00
2ndButler, ShannayWynnum RedlandsQLD6K1 2:20.27 9.00 +9.00
3rdRichardson, ChaiseCurrumbin CreekQLD3K1 2:21.48 1.21 +10.21
4thKing Koi, ThomasBrisbane CanoeingQLD1K1 2:31.90 10.42 +20.63
5thDonkersloot, John
Bryson, Stuart
Greater Logan
Brisbane Canoeing
QLD
QLD
2K2 2:33.35 1.45 +22.08
6thCarroll, ZaliCurrumbin CreekQLD7K1 2:34.37 1.02 +23.10
7thMaclachlan, EllaCurrumbin CreekQLD8K1 2:36.99 2.62 +25.72
 Callahan, Caitlin.NSW4 SCRATCHED
Race 22D Final: 500m Heat + Final
PlaceNameClubStateLaneCraft500MMargins
1stParker, SamanthaWynnum RedlandsQLD5K1 2:31.72   0.00
2ndHardwick, DanielCurrumbin CreekQLD2K1 2:33.78 2.06 +2.06
3rdDimauro, DeanWynnum RedlandsQLD4K1 2:36.34 2.56 +4.62
4thSomerville, Claudia
Zemek, Claire
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
7TK1 2:40.77 4.43 +9.05
5thKing Koi, SamuelBrisbane CanoeingQLD8K1 2:42.76 1.99 +11.04
6thReardon, Taylah
Lynch, Maya
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
6TK2 2:45.57 2.81 +13.85
7thO'Hara, Caitlin
Borchert-Entjes, Taylor
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
3TK2 2:46.79 1.22 +15.07
 Hudson, VinceNon-MemberQLD1      
Race 23E Final: 500m Heat + Final
PlaceNameClubStateLaneCraft500MMargins
1stJones, ChrisBrisbane CanoeingQLD3 2:22.40   0.00
2ndBegley, NikitaLourdes HillQLD4TK1 2:44.40 22.00 +22.00
3rdDimmick, Bethany
Olm, Madeline
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
7TK2 2:45.33 0.93 +22.93
4thTopp, PhillipBrisbane CanoeingQLD2K1 3:04.76 19.43 +42.36
5thPatten, FinlayBayswaterWA1K1 3:17.76 13.00 +55.36
6thsmith, Elizabeth
Dickson, Ella
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
5TK2 3:28.13 10.37 +1:05.73
 Close, Felicity
Baker, Millie
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
6TK2      
 Peters, ErynnWynnum RedlandsQLD8K1      
Race 24F Final: 500m Heat + Final
PlaceNameClubStateLaneCraft500MMargins
1stThurbon, KelliLourdes Hill CollegeQLD5TK1 3:22.51   0.00
2ndSharkey, GraceLourdes Hill CollegeQLD4TK1 3:24.94 2.43 +2.43
3rdThompson, ImogenLourdes Hill CollegeQLD6TK1 3:39.13 14.19 +16.62
 Schultz, AsherCurrumbin CreekQLD3K1      
 Lund, AvaCurrumbin CreekQLD7K1      
Race 25A Final: 200m Heat + Final
PlaceNameClubStateLaneCraft200MMargins
1stBancroft, Lachlan
Brodhurst-Hill, Carter
Non-Member
Currumbin Creek
QLD
QLD
5K2 0:42.19   0.00
2ndGray, JonathonWynnum RedlandsQLD4K1 0:43.48 1.29 +1.29
3rdMole, DanielWynnum RedlandsQLD3K1 0:44.81 1.33 +2.62
4thCox, JamieCurrumbin CreekQLD6K1 0:46.67 1.86 +4.48
5thWarriner, LiamBrisbane CanoeingQLD1K1 0:47.96 1.29 +5.77
6thPeacock, Daniel.NSW7K1 0:49.44 1.48 +7.25
7thButler, Sophie
Fay, Alicia
Wynnum Redlands
Sunshine Coast
QLD
QLD
2K2 0:50.66 1.22 +8.47
8thBicknell, JackWynnum RedlandsQLD8K1 0:51.96 1.30 +9.77
Race 26B Final: 200m Heat + Final
PlaceNameClubStateLaneCraft200MMargins
1stHenderson, TylerNon-MemberQLD6K1 0:51.99   0.00
2ndBryson, StuartBrisbane CanoeingQLD5K1 0:53.15 1.16 +1.16
3rdGardner, MarkWest EndQLD3K1 0:54.70 1.55 +2.71
4thMitchell, ParakaCurrumbin CreekQLD4K1 0:56.62 1.92 +4.63
5thBrodhurst-hill, MorganCurrumbin CreekQLD8K1 0:57.66 1.04 +5.67
6thPeters, LaurenWynnum RedlandsQLD2K1 0:58.95 1.29 +6.96
7thBryant, RiellyVarsity LakesQLD1K1 1:00.88 1.93 +8.89
 Parker, GabrielleWynnum RedlandsQLD7K1 1:01.00 0.12 +9.01
Race 27C Final: 200m Heat + Final
PlaceNameClubStateLaneCraft200MMargins
1stTopp, Robert
Jones, Chris
Brisbane Canoeing
Brisbane Canoeing
QLD
QLD
3K2 0:50.44   0.00
2ndHolmes, Bryce.NSW5K1 0:51.79 1.35 +1.35
3rdLund, HannahCurrumbin CreekQLD6K1 0:53.75 1.96 +3.31
4thButler, ShannayWynnum RedlandsQLD4K1 0:54.41 0.66 +3.97
5thRichardson, ChaiseCurrumbin CreekQLD8K1 0:55.34 0.93 +4.90
6thKing Koi, ThomasBrisbane CanoeingQLD7K1 0:56.85 1.51 +6.41
7thKing Koi, SamuelBrisbane CanoeingQLD1K1 1:00.72 3.87 +10.28
8thMaclachlan, EllaCurrumbin CreekQLD2K1 1:02.02 1.30 +11.58
Race 28D Final: 200m Heat + Final
PlaceNameClubStateLaneCraft200MMargins
1stHardwick, DanielCurrumbin CreekQLD7K1 0:56.44   0.00
2ndCarroll, ZaliCurrumbin CreekQLD4K1 0:58.29 1.85 +1.85
3rdBegley, NikitaLourdes HillQLD5TK1 1:03.49 5.20 +7.05
4thDonkersloot, JohnGreater LoganQLD1K1 1:04.40 0.91 +7.96
5thOlm, MadelineLourdes Hill CollegeQLD2TK1 1:08.57 4.17 +12.13
 smith, ElizabethLourdes Hill CollegeQLD3TK1      
 Dimauro, DeanWynnum RedlandsQLD6K1 DNF    
 Borchert-Entjes, TaylorLourdes Hill CollegeQLD8TK1      
Race 29E Final: 200m Heat + Final
PlaceNameClubStateLaneCraft200MMargins
1stParker, SamanthaWynnum RedlandsQLD3K1 0:59.54   0.00
2ndClose, FelicityLourdes Hill CollegeQLD4TK1 1:02.85 3.31 +3.31
3rdSomerville, ClaudiaLourdes Hill CollegeQLD6TK1 1:05.03 2.18 +5.49
4thTopp, PhillipBrisbane CanoeingQLD8K1 1:06.38 1.35 +6.84
5thZemek, ClaireLourdes Hill CollegeQLD7TK1 1:07.75 1.37 +8.21
6thDickson, EllaLourdes Hill CollegeQLD5TK1 1:13.26 5.51 +13.72
7thSharkey, GraceLourdes Hill CollegeQLD1TK1 1:15.72 2.46 +16.18
 Baker, MillieLourdes Hill CollegeQLD2TK1      
Race 30F Final: 200m Heat + Final
PlaceNameClubStateLaneCraft200MMargins
1stReardon, TaylahLourdes Hill CollegeQLD6TK1 1:06.13   0.00
2ndLynch, MayaLourdes Hill CollegeQLD4TK1 1:06.83 0.70 +0.70
3rdThompson, ImogenLourdes Hill CollegeQLD8TK1 1:11.01 4.18 +4.88
4thPatten, FinlayBayswaterWA3K1 1:12.18 1.17 +6.05
5thO'Hara, CaitlinLourdes Hill CollegeQLD2TK1 1:14.14 1.96 +8.01
6thDimmick, BethanyLourdes Hill CollegeQLD5TK1 1:19.30 5.16 +13.17
 Thurbon, KelliLourdes Hill CollegeQLD7TK1      
Race 31G Final: 200m Heat + Final