Queensland

2016 Qld School Sprint Championships

Date: Sun 23rd October, 2016
Venue: Coomera
Regatta Results
RESULTS BY RACE #
Browse All Results
RESULTS BY CLUB
RESULTS BY ATHLETE

Last Names:   All Athletes
[A-D][E-H][I-L][M-P][Q-T][U-Z]

Name Search:
RESULTS BY EVENT
Filter Event List:
Gender:
Seats:
Boat:
Select Event:
#Code 
1MK1 5004
2MK1 500 1615
3MK1 500 148
4MK1 500 137
5MK1 500 122
6MK1 500 114
7MK2 5001
8MK2 500 1610
9MK2 500 143
10MK2 500 134
11MK2 500 12-
12MK2 500 111
13MK1 2004
14MK1 200 1615
15MK1 200 148
16MK1 200 137
17MK1 200 122
18MK1 200 114
19MK2 2001
20MK2 200 1610
21MK2 200 143
22MK2 200 134
23MK2 200 12-
24MK2 200 111
25MTK1 500-
26MTK1 500 162
27MTK1 500 142
28MTK1 500 134
29MTK1 500 125
30MTK1 500 117
31MTK1 200-
32MTK1 200 162
33MTK1 200 142
34MTK1 200 134
35MTK1 200 125
36MTK1 200 117
37MTK2 5001
38MTK2 500 161
39MTK2 500 142
40MTK2 500 132
41MTK2 500 124
42MTK2 500 112
43MTK2 2001
44MTK2 200 161
45MTK2 200 142
46MTK2 200 132
47MTK2 200 124
48MTK2 200 112
49FK1 5007
50FK1 500 1611
51FK1 500 149
52FK1 500 137
53FK1 500 123
54FK1 500 113
55FK1 2007
56FK1 200 1611
57FK1 200 149
58FK1 200 137
59FK1 200 123
60FK1 200 113
61FK2 5004
62FK2 500 165
63FK2 500 144
64FK2 500 132
65FK2 500 12-
66FK2 500 11-
67FK2 2004
68FK2 200 165
69FK2 200 145
70FK2 200 133
71FK2 200 12-
72FK2 200 11-
73FTK1 500-
74FTK1 500 1616
75FTK1 500 1413
76FTK1 500 13-
77FTK1 500 126
78FTK1 500 116
79FTK1 200-
80FTK1 200 1616
81FTK1 200 1413
82FTK1 200 13-
83FTK1 200 126
84FTK1 200 116
85FTK2 500-
86FTK2 200 1612
87FTK2 500 147
88FTK2 500 13-
89FTK2 500 124
90FTK2 500 113
91FTK2 200-
92FTK2 500 1612
93FTK2 200 146
94FTK2 200 131
95FTK2 200 123
96FTK2 200 113
97MC1 200 Comb1
98MC1 500 Comb1
99FC1 200 Comb-
100FC1 500 Comb-
 
Options:    Show    
Sunday 23rd October, 2016

Race 1Direct Final: Male Under 11 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stBox, CharlesPacific LutheranQLD5 3:05.71   0.00
2ndMaxwell, BlakeSunshine Beach State SchoQLD6 3:24.96 19.25 +19.25
 Smith, JoshuaPacific LutheranQLD3      
 Proeger, CodyPacific LutheranQLD4 dnf    
Race 2Direct Final: Male Under 11 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stRew, JustinKawana Waters StateQLD7 3:05.65   0.00
2ndThompson, FynnSunshine Beach State SchoQLD1 3:10.91 5.26 +5.26
3rdEdmonstone, JettPacific LutheranQLD2 3:12.14 1.23 +6.49
4thVeizer, RhysPacific LutheranQLD4 3:22.93 10.79 +17.28
5thDines, BlakePacific LutheranQLD3 3:35.17 12.24 +29.52
6thFord, CharlesPacific LutheranQLD5 3:46.91 11.74 +41.26
 Smith, JoshuaPacific LutheranQLD6 SCRATCHED
Race 3Direct Final: Female Under 12 TK2 500
Female Under 11 TK2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st FTK2 500 12:
Woods, Eliza
Graves, Tegan

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

2
2:50.43   0.00
2nd2nd FTK2 500 12:
Cross-Pitcher, Mikayla
Campbell, Makani

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

3
3:01.74 11.31 +11.31
3rd1st FTK2 500 11:
Winter, Macey
Graves, Katie

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

6
3:21.14 19.40 +30.71
4th2nd FTK2 500 11:
Barrett, Hayley
Boland, Olivia

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

5
3:42.31 21.17 +51.88
5th3rd FTK2 500 11:
Boyall, Mya
Gover, Evy

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

7
3:42.92 0.61 +52.49
 FTK2 500 12:
Cross-Pitcher, Mikayla
Walsh, Aliza

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

4
 SCRATCHED
Race 4Direct Final: Male Under 12 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stSturgeon, TomKawana Waters StateQLD6 3:07.20   0.00
2ndHall, DempseyPacific LutheranQLD3 3:21.20 14.00 +14.00
3rdDonohue, EthanPacific LutheranQLD4 3:30.81 9.61 +23.61
4thMiles, ChaisePacific LutheranQLD2 3:57.82 27.01 +50.62
 Smith-Franklin, NoahPacific LutheranQLD5 SCRATCHED
Race 5Direct Final: Male Under 13 K1 500
Male Under 12 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st MK1 500 13:
Hardwick, Daniel

Palm Beach Currumbin

QLD

5
2:36.82   0.00
2nd2nd MK1 500 13:
Outram, Zale

Sunshine Beach State Scho

QLD

8
2:43.48 6.66 +6.66
3rd3rd MK1 500 13:
King Koi, Samuel

St Josephs Gregory Terr

QLD

7
2:45.80 2.32 +8.98
4th4th MK1 500 13:
Buhk, Declan

Maroochydore State High

QLD

3
2:46.70 0.90 +9.88
5th1st MK1 500 12:
Smith-Franklin, Noah

Pacific Lutheran

QLD

1
3:10.87 24.17 +34.05
6th5th MK1 500 13:
Cox, Billy

Palm Beach Currumbin

QLD

4
3:17.77 6.90 +40.95
7th6th MK1 500 13:
Goulding, William

St John's College

QLD

6
3:18.78 1.01 +41.96
8th2nd MK1 500 12:
Ford, Tom

Pacific Lutheran

QLD

2
3:27.43 8.65 +50.61
 MK1 500 13:
Thompson, Kai

Good Shepard Luthern

QLD

9
dnf    
Race 6Direct Final: Male Under 13 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stMoles, BaxterKawana Waters StateQLD4 3:04.07   0.00
2ndKick, JhetKawana Waters StateQLD3 3:10.59 6.52 +6.52
3rdWay, RickyPacific LutheranQLD5 3:18.05 7.46 +13.98
 Miles, ChaisePacific LutheranQLD2 SCRATCHED
Race 7Heat 1: Male Under 16 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stBancroft, LachlanMaroochydore State HighQLD5 2:07.71   0.00
2ndBrodhurst-Hill, CarterPalm Beach CurrumbinQLD1 2:11.03 3.32 +3.32
3rdWingrove, EthanSomerset CollegeQLD4 2:11.70 0.67 +3.99
4thWilson, AlexPalm Beach CurrumbinQLD2 2:17.07 5.37 +9.36
5thBicknell, JackIona CollegeQLD8 2:18.00 0.93 +10.29
6thBryson, TomPalm Beach CurrumbinQLD3 2:21.26 3.26 +13.55
7thBrown, JacksonPacific LutheranQLD6 2:32.90 11.64 +25.19
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 8Heat 2: Male Under 16 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stGray, JonathonIona CollegeQLD5 2:14.44   0.00
2ndClarey, AlexanderAll Saints AnglicanQLD6 2:26.90 12.46 +12.46
3rdLumsden, HaydenGood Shepard LuthernQLD7 2:32.18 5.28 +17.74
4thCox, JamiePalm Beach CurrumbinQLD8 2:32.80 0.62 +18.36
5thLittle, JessePalm Beach CurrumbinQLD1 2:33.31 0.51 +18.87
6thGoulding, JosephSt John's CollegeQLD2 2:37.24 3.93 +22.80
7thSimpson, JosephPacific LutheranQLD4 2:54.34 17.10 +39.90
 Singleton, AngusPacific LutheranQLD3      
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 9Direct Final: Female Under 14 TK2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stTaylor, Entjes
O'Hara, Caitlin
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
7 2:55.62   0.00
2ndLynch, Maya
Sharkey, Grace
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
2 3:00.32 4.70 +4.70
3rdSwan, Phoebe
Graves, Brooklyn
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
8 3:05.94 5.62 +10.32
4thPhilippa, Close
Kelli, Thurbon
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
6 3:08.57 2.63 +12.95
5thCovich, Ashley
Covich, Rylee
St Stephens College
St Stephens College
QLD
QLD
3 3:28.61 20.04 +32.99
 Redelinghuys, Elzani
Rumpel, Sam
St Stephens College
St Stephens College
QLD
QLD
4 DID NOT START
 Keenan, Stephanie
Cross-Pitcher, Mikayla
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
5 SCRATCHED
Race 10Direct Final: Female Under 14 K2 500
Female Under 13 K2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st FK2 500 14:
Rixon, Sophie
Butler, Shannay

Marymount College
Lourdes Hill College

QLD
QLD

2
2:20.69   0.00
2nd2nd FK2 500 14:
Richardson, Chaise
Lund, Hannah

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

3
2:23.35 2.66 +2.66
3rd3rd FK2 500 14:
Wills-Grace, Phoebe
Massie, Jenaya

Mathew Flinders Anglican
Nambour Christian College

QLD
QLD

5
2:23.78 0.43 +3.09
4th4th FK2 500 14:
Tindal, Lilly
Porter, Lara

St Andrews Anglican
St Andrews Anglican

QLD
QLD

4
2:41.40 17.62 +20.71
5th1st FK2 500 13:
Winter, Cosette
Richters, Yasmin

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

7
2:43.05 1.65 +22.36
6th2nd FK2 500 13:
Ingerman, Nadia
Green, Emelia

Alexander Hills State Hig
Morton Bay College

QLD
QLD

6
2:44.40 1.35 +23.71
Race 11Direct Final: Male Under 14 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stWarriner, LiamAmbrose Treacy CollegeQLD1 2:16.63   0.00
2ndHeinz, NathanPacific LutheranQLD4 2:26.49 9.86 +9.86
3rdSiddell, CaylanJohn Paul CollegeQLD8 2:29.64 3.15 +13.01
4thKing Koi, ThomasSt Josephs Gregory TerrQLD2 2:43.07 13.43 +26.44
5thGothorp, JackPacific LutheranQLD5 2:45.32 2.25 +28.69
6thCross-Pitcher, JacobPacific LutheranQLD6 2:49.05 3.73 +32.42
7thMoody, TimothyGood Shepard LuthernQLD3 2:52.66 3.61 +36.03
8thMason, CameronMurrumba State Secondary QLD7 3:08.14 15.48 +51.51
Race 12Direct Final: Male Under 16 TK1 500
Male Under 14 TK1 500
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st MTK1 500 16:
Evans-Butcher, Tomas

Pacific Lutheran

QLD

2
2:52.99   0.00
2nd1st MTK1 500 14:
Roth, Christopher

Pacific Lutheran

QLD

5
3:15.83 22.84 +22.84
3rd2nd MTK1 500 16:
Dines, Harrison

Pacific Lutheran

QLD

3
3:16.38 0.55 +23.39
4th2nd MTK1 500 14:
Turner, Mackenzie

Pacific Lutheran

QLD

6
3:49.65 33.27 +56.66
Race 13Direct Final: Female Under 16 K2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stFay, Alicia
Butler, Sophie
Mathew Flinders Anglican
Lourdes Hill College
QLD
QLD
6 2:08.21   0.00
2ndIvanisevic, Ryley
Parker, Gabrielle
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
4 2:21.48 13.27 +13.27
3rdCarroll, Zali
Sterry, Kelsea
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
5 2:24.30 2.82 +16.09
4thMaclachlan, Ella
Fuller, Maddison
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
3 2:32.04 7.74 +23.83
Race 14Direct Final: Female Open K2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stBlanch, Erin
Callahan, Caitlin
Xavier Catholic College
Xavier Catholic College
QLD
QLD
3 2:13.11   0.00
2ndPeters, Lauren
Gill, Isabella
Lourdes Hill College
Hillcrest Christian
QLD
QLD
4 2:14.88 1.77 +1.77
3rdBrodhurst-hill, Morgan
Bryant, Rielly
University NSW
Aquinas College
NSW
QLD
5 2:18.76 3.88 +5.65
4thWhiteley, Natasha
Morris, Jazz
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
6 2:21.18 2.42 +8.07
Race 15Direct Final: Male Open K1 500
Male Comb C1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st MK1 500:
Mole, Daniel

Iona College

QLD

2
2:01.41   0.00
2nd2nd MK1 500:
Outram, Jaspre

Sunshine Beach State Scho

QLD

5
2:05.41 4.00 +4.00
3rd1st MC1 500 Comb:
Manning, Benjamin

Kings Christian College

QLD

8
2:13.46 8.05 +12.05
4th3rd MK1 500:
Redelinghuys, Hardus

St Stephens College

QLD

3
2:41.58 28.12 +40.17
5th4th MK1 500:
Erasmus, Michael

St Stephens College

QLD

4
2:58.86 17.28 +57.45
Race 16Direct Final: Female Under 16 TK2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stClose, Felicity
Cole, Stella
Lourdes Hill College
St Stephens College
QLD
QLD
3 2:40.40   0.00
2ndBegley, Nikita
Somerville, Claudia
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
9 2:41.01 0.61 +0.61
3rdPeters, Erynn
Olm, Madeline
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
7 2:45.37 4.36 +4.97
4thZemek, Claire
Smith, Elizabeth
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
8 2:49.54 4.17 +9.14
5thDickson, Ella
Stratford, Margaret
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
4 2:52.06 2.52 +11.66
6thCaitlin, MacPhail-Clarry
Belz, Mikayla
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
2 2:53.98 1.92 +13.58
7thDimmick, Bethany
Reardon, Talyah
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
6 2:59.62 5.64 +19.22
8thO'Hare, Ella
Redelinghuys, Elzani
St Stephens College
St Stephens College
QLD
QLD
1 3:07.04 7.42 +26.64
 Belz, Mikayla
Lynch, Maya
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
5 DID NOT START
Race 17Direct Final: Female Under 12 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stWoods, ElizaPacific LutheranQLD3 3:03.69   0.00
2ndGraves, TeganPacific LutheranQLD4 3:12.80 9.11 +9.11
3rdCross-Pitcher, MikaylaPacific LutheranQLD6 3:18.47 5.67 +14.78
4thCampbell, MakaniPacific LutheranQLD7 3:40.95 22.48 +37.26
5thRumpel, SamSt Stephens CollegeQLD5 3:43.55 2.60 +39.86
Race 18Direct Final: Male Under 13 K2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stKing Koi, Samuel
Hosking, Stella
St Josephs Gregory Terr
St Josephs Gregory Terr
QLD
QLD
5 2:37.27   0.00
2ndHardwick, Daniel
Cox, Billy
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
6 3:01.84 24.57 +24.57
 Thompson, Fynn
Goulding, William
Sunshine Beach State Scho
St John's College
QLD
QLD
3 SCRATCHED
 Hosking, Stella
King Koi, Samuel
Stuartholme College
Stuartholme College
QLD
QLD
4 SCRATCHED
Race 19Direct Final: Male Under 11 K2 500
Male Under 12 TK2 500
Male Under 11 TK2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st MK2 500 11:
Proeger, Cody
Box, Charles

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

1
2:48.51   0.00
2nd1st MTK2 500 12:
Rew, Justin
Sturgeon, Tom

Kawana Waters State
Kawana Waters State

QLD
QLD

4
2:49.00 0.49 +0.49
3rd1st MTK2 500 11:
Thompson, Fynn
Maxwell, Blake

Sunshine Beach State Scho
Sunshine Beach State Scho

QLD
QLD

2
3:06.06 17.06 +17.55
4th2nd MTK2 500 12:
Edmonstone, Jett
Donohue, Ethan

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

5
3:14.79 8.73 +26.28
5th3rd MTK2 500 12:
Smith-Franklin, Noah
Smith, Joshua

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

6
3:19.05 4.26 +30.54
6th2nd MTK2 500 11:
Veizer, Rhys
Dines, Blake

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

3
3:19.66 0.61 +31.15
7th4th MTK2 500 12:
Ford, Charles
Ford, Tom

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

7
3:48.91 29.25 +1:00.40
Race 20Direct Final: Female Under 11 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stMaynard, GabriellePacific LutheranQLD3 3:26.09   0.00
2ndGraves, KatiePacific LutheranQLD4 3:37.68 11.59 +11.59
3rdGover, EvyPacific LutheranQLD2 3:38.02 0.34 +11.93
4thBarrett, HayleyPacific LutheranQLD5 3:50.23 12.21 +24.14
5thBoyall, MyaPacific LutheranQLD7 3:50.74 0.51 +24.65
6thBoland, OliviaPacific LutheranQLD6 4:25.17 34.43 +59.08
Race 21Direct Final: Male Open TK2 500
Male Under 16 TK2 500
Male Under 14 TK2 500
Male Under 13 TK2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st MTK2 500:
Erasmus, Michael
Redelinghuys, Hardus

St Stephens College
St Stephens College

QLD
QLD

3
2:43.05   0.00
2nd1st MTK2 500 16:
Evans-Butcher, Tomas
Dines, Harrison

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

2
2:49.92 6.87 +6.87
3rd1st MTK2 500 13:
Moles, Baxter
Kick, Jhet

Kawana Waters State
Kawana Waters State

QLD
QLD

6
2:50.85 0.93 +7.80
4th1st MTK2 500 14:
Mason, Cameron
Goulding, William

Murrumba State Secondary
St John's College

QLD
QLD

5
2:51.40 0.55 +8.35
5th2nd MTK2 500 13:
Way, Ricky
Hall, Dempsey

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

7
3:16.95 25.55 +33.90
6th2nd MTK2 500 14:
Turner, Mackenzie
Roth, Christopher

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

4
3:20.33 3.38 +37.28
Race 22Direct Final: Male Under 14 K2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stWarriner, Liam
King Koi, Thomas
Ambrose Treacy College
St Josephs Gregory Terr
QLD
QLD
4 2:11.64   0.00
2ndCross-Pitcher, Jacob
Heinz, Nathan
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
6 2:13.76 2.12 +2.12
3rdMoody, Timothy
Thompson, Kai
Good Shepard Luthern
Good Shepard Luthern
QLD
QLD
5 2:30.44 16.68 +18.80
Race 23Direct Final: Female Under 12 K1 500
Female Under 11 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st FK1 500 12:
Hosking, Stella

Stuartholme College

QLD

6
2:45.57   0.00
2nd2nd FK1 500 12:
Lund, Ava

Tallebudgera State School

QLD

7
2:55.58 10.01 +10.01
3rd1st FK1 500 11:
Jeffries, Mia

Tewantin State School

QLD

3
3:04.49 8.91 +18.92
4th3rd FK1 500 12:
Richters, Yasmin

Pacific Lutheran

QLD

5
3:13.41 8.92 +27.84
5th2nd FK1 500 11:
Winter, Macey

Pacific Lutheran

QLD

4
4:52.22 1:38.81 +2:06.65
6th3rd FK1 500 11:
Rixon, Tori-Lee

Currumbin Primary

QLD

2
4:53.78 1.56 +2:08.21
Race 24Heat 1: Female Under 14 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stCole, StellaSt Stephens CollegeQLD8 2:50.97   0.00
2ndLynch, MayaLourdes Hill CollegeQLD5 3:00.94 9.97 +9.97
3rdTaylor, EntjesLourdes Hill CollegeQLD7 3:02.49 1.55 +11.52
4thGraves, BrooklynPacific LutheranQLD6 3:11.31 8.82 +20.34
5thSharkey, GraceLourdes Hill CollegeQLD2 3:18.43 7.12 +27.46
6thCovich, AshleySt Stephens CollegeQLD4 3:33.21 14.78 +42.24
 Keenan, StephaniePacific LutheranQLD3 SCRATCHED
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 25Heat 2: Female Under 14 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stO'Hara, CaitlinLourdes Hill CollegeQLD7 3:09.34   0.00
2ndPhilippa, CloseLourdes Hill CollegeQLD6 3:15.31 5.97 +5.97
3rdRedelinghuys, ElzaniSt Stephens CollegeQLD4 3:16.58 1.27 +7.24
4thKelli, ThurbonLourdes Hill CollegeQLD2 3:17.34 0.76 +8.00
5thCovich, RyleeSt Stephens CollegeQLD3 3:41.82 24.48 +32.48
 Swan, PhoebePacific LutheranQLD5 DID NOT START
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 26Heat 1: Female Under 16 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stZemek, ClaireLourdes Hill CollegeQLD4 3:04.98   0.00
2ndClose, FelicityLourdes Hill CollegeQLD1 3:05.38 0.40 +0.40
3rdStratford, MargaretLourdes Hill CollegeQLD2 3:05.51 0.13 +0.53
4thDickson, EllaLourdes Hill CollegeQLD5 3:07.96 2.45 +2.98
5thSmith, ElizabethLourdes Hill CollegeQLD6 3:12.18 4.22 +7.20
6thBelz, MikaylaLourdes Hill CollegeQLD3 3:17.93 5.75 +12.95
7thO'Hare, EllaSt Stephens CollegeQLD8 3:19.19 1.26 +14.21
 Baker, MillieLourdes Hill CollegeQLD7 SCRATCHED
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 27Direct Final: Female Under 13 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stRichardson, ChaisePalm Beach CurrumbinQLD2 2:31.83   0.00
2ndCarroll, ZaliPalm Beach CurrumbinQLD4 2:35.95 4.12 +4.12
3rdWinter, CosettePacific LutheranQLD8 2:47.98 12.03 +16.15
4thMaxwell, SarahSunshine Beach State SchoQLD6 2:50.29 2.31 +18.46
5thIngerman, NadiaAlexander Hills State HigQLD3 2:50.83 0.54 +19.00
6thGreen, EmeliaMorton Bay CollegeQLD7 2:59.46 8.63 +27.63
 McEvoy, LibbyPalm Beach CurrumbinQLD5 DID NOT START
Race 28Direct Final: Male Open K2 500
Male Under 16 K2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st MK2 500:
Mole, Daniel
Bicknell, Jack

Iona College
Iona College

QLD
QLD

3
1:50.27   0.00
2nd1st MK2 500 16:
Brodhurst-Hill, Carter
Bancroft, Lachlan

Maroochydore State High
Maroochydore State High

QLD
QLD

4
1:51.60 1.33 +1.33
3rd2nd MK2 500 16:
Wilson, Alex
Bryson, Tom

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

1
2:01.45 9.85 +11.18
4th3rd MK2 500 16:
Siddell, Caylan
Wingrove, Ethan

John Paul College
John Paul College

QLD
QLD

8
2:12.22 10.77 +21.95
5th4th MK2 500 16:
Little, Jesse
Cox, Jamie

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

6
2:12.88 0.66 +22.61
6th5th MK2 500 16:
Simpson, Joseph
Gothorp, Jack

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

7
2:31.64 18.76 +41.37
7th6th MK2 500 16:
Lumsden, Hayden
Goulding, Joseph

Good Shepard Luthern
Good Shepard Luthern

QLD
QLD

2
2:35.23 3.59 +44.96
 MK2 500 16:
Brown, Jackson
Evans-Butcher, Tomas

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

5
 DID NOT START
Race 29Heat 1: Female Under 16 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stMassie, TiarneeSunshine Coast GrammarQLD7 2:20.71   0.00
2ndParker, GabrielleLourdes Hill CollegeQLD5 2:29.10 8.39 +8.39
3rdSterry, KelseaPalm Beach CurrumbinQLD6 2:35.57 6.47 +14.86
4thIvanisevic, RyleyLourdes Hill CollegeQLD3 2:36.42 0.85 +15.71
5thPeters, ErynnLourdes Hill CollegeQLD4 2:54.34 17.92 +33.63
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 30Heat 2: Female Under 16 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stOutram, ElectraSunshine Beach State SchoQLD8 2:16.74   0.00
2ndFay, AliciaMathew Flinders AnglicanQLD3 2:17.77 1.03 +1.03
3rdButler, SophieLourdes Hill CollegeQLD7 2:21.64 3.87 +4.90
4thWhiteley, NatashaPacific LutheranQLD5 2:43.00 21.36 +26.26
5thFuller, MaddisonPalm Beach CurrumbinQLD4 2:43.70 0.70 +26.96
6thBolton, CamilleMathew Flinders AnglicanQLD6 2:52.97 9.27 +36.23
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 31Heat 2: Female Under 16 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stBegley, NikitaLourdes Hill CollegeQLD6 2:55.09   0.00
2ndSomerville, ClaudiaLourdes Hill CollegeQLD1 2:59.34 4.25 +4.25
3rdOlm, MadelineLourdes Hill CollegeQLD2 3:03.29 3.95 +8.20
4thDimmick, BethanyLourdes Hill CollegeQLD7 3:07.54 4.25 +12.45
5thReardon, TalyahLourdes Hill CollegeQLD4 3:07.82 0.28 +12.73
 Howie, MeganLourdes Hill CollegeQLD3 SCRATCHED
 McCluskey, SophieLourdes Hill CollegeQLD5 SCRATCHED
 Caitlin, MacPhail-ClarryLourdes Hill CollegeQLD8 SCRATCHED
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 32Direct Final: Female Under 14 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stWills-Grace, PhoebeMathew Flinders AnglicanQLD7 2:22.36   0.00
2ndButler, ShannayLourdes Hill CollegeQLD2 2:23.68 1.32 +1.32
3rdLund, HannahPalm Beach CurrumbinQLD5 2:24.07 0.39 +1.71
4thMassie, JenayaNambour Christian CollegeQLD6 2:27.86 3.79 +5.50
5thMaclachlan, EllaPalm Beach CurrumbinQLD9 2:37.31 9.45 +14.95
6thTindal, LillySt Andrews AnglicanQLD4 2:37.99 0.68 +15.63
7thGray, SarahSan SistoQLD1 2:47.38 9.39 +25.02
8thRixon, SophieMarymount CollegeQLD8 2:50.60 3.22 +28.24
9thPorter, LaraSt Andrews AnglicanQLD3 2:51.97 1.37 +29.61
Race 33Direct Final: Female Open K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stCallahan, CaitlinXavier Catholic CollegeQLD6 2:17.72   0.00
2ndBlanch, ErinMiami High School QldQLD3 2:19.19 1.47 +1.47
3rdBryant, RiellyAquinas CollegeQLD5 2:19.79 0.60 +2.07
4thGill, IsabellaHillcrest ChristianQLD2 2:21.83 2.04 +4.11
5thBrodhurst-hill, MorganUniversity NSWNSW4 2:23.49 1.66 +5.77
6thMorris, JazzPacific LutheranQLD7 2:25.31 1.82 +7.59
7thPeters, LaurenLourdes Hill CollegeQLD8 2:26.04 0.73 +8.32
Race 34Final: Female Under 16 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stButler, SophieLourdes Hill CollegeQLD2 2:15.09   0.00
2ndOutram, ElectraSunshine Beach State SchoQLD4 2:16.08 0.99 +0.99
3rdMassie, TiarneeSunshine Coast GrammarQLD5 2:16.41 0.33 +1.32
4thFay, AliciaMathew Flinders AnglicanQLD6 2:16.75 0.34 +1.66
5thParker, GabrielleLourdes Hill CollegeQLD3 2:36.55 19.80 +21.46
6thIvanisevic, RyleyLourdes Hill CollegeQLD1 2:41.65 5.10 +26.56
7thSterry, KelseaPalm Beach CurrumbinQLD7 2:42.30 0.65 +27.21
8thWhiteley, NatashaPacific LutheranQLD8 2:47.14 4.84 +32.05
Race 35Final: Male Under 16 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stBrodhurst-Hill, CarterPalm Beach CurrumbinQLD3 2:00.25   0.00
2ndBancroft, LachlanMaroochydore State HighQLD5 2:00.92 0.67 +0.67
3rdGray, JonathonIona CollegeQLD4 2:06.07 5.15 +5.82
4thWingrove, EthanSomerset CollegeQLD7 2:08.81 2.74 +8.56
5thWilson, AlexPalm Beach CurrumbinQLD1 2:10.95 2.14 +10.70
6thClarey, AlexanderAll Saints AnglicanQLD6 2:19.97 9.02 +19.72
7thCox, JamiePalm Beach CurrumbinQLD8 2:26.78 6.81 +26.53
8thLumsden, HaydenGood Shepard LuthernQLD2 2:27.91 1.13 +27.66
Race 36Final: Female Under 16 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stClose, FelicityLourdes Hill CollegeQLD3 2:55.86   0.00
2ndBegley, NikitaLourdes Hill CollegeQLD4 2:56.27 0.41 +0.41
3rdSomerville, ClaudiaLourdes Hill CollegeQLD6 2:57.61 1.34 +1.75
4thZemek, ClaireLourdes Hill CollegeQLD5 3:00.47 2.86 +4.61
5thStratford, MargaretLourdes Hill CollegeQLD7 3:04.06 3.59 +8.20
6thDickson, EllaLourdes Hill CollegeQLD1 3:06.71 2.65 +10.85
7thOlm, MadelineLourdes Hill CollegeQLD2 3:07.74 1.03 +11.88
8thDimmick, BethanyLourdes Hill CollegeQLD8 3:13.72 5.98 +17.86
Race 37Final: Female Under 14 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stCole, StellaSt Stephens CollegeQLD4 2:51.79   0.00
2ndLynch, MayaLourdes Hill CollegeQLD6 2:58.79 7.00 +7.00
3rdTaylor, EntjesLourdes Hill CollegeQLD2 3:02.29 3.50 +10.50
4thGraves, BrooklynPacific LutheranQLD8 3:07.59 5.30 +15.80
5thO'Hara, CaitlinLourdes Hill CollegeQLD5 3:09.70 2.11 +17.91
6thKelli, ThurbonLourdes Hill CollegeQLD1 3:14.42 4.72 +22.63
7thRedelinghuys, ElzaniSt Stephens CollegeQLD7 3:16.89 2.47 +25.10
8thPhilippa, CloseLourdes Hill CollegeQLD3 3:22.94 6.05 +31.15
Race 38Direct Final: Male Under 11 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stProeger, CodyPacific LutheranQLD5 1:09.13   0.00
2ndBox, CharlesPacific LutheranQLD6 1:11.27 2.14 +2.14
3rdMaxwell, BlakeSunshine Beach State SchoQLD4 1:26.81 15.54 +17.68
 Smith, JoshuaPacific LutheranQLD3 DID NOT START
Race 39Direct Final: Male Under 11 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stRew, JustinKawana Waters StateQLD8 1:11.04   0.00
2ndVeizer, RhysPacific LutheranQLD5 1:14.18 3.14 +3.14
3rdThompson, FynnSunshine Beach State SchoQLD2 1:14.64 0.46 +3.60
4thEdmonstone, JettPacific LutheranQLD7 1:15.11 0.47 +4.07
5thDines, BlakePacific LutheranQLD6 1:26.58 11.47 +15.54
6thSmith, JoshuaPacific LutheranQLD3 1:28.59 2.01 +17.55
 Ford, CharlesPacific LutheranQLD4 SCRATCHED
Race 40Direct Final: Female Under 14 K2 200
Female Under 13 K2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st FK2 200 14:
Wills-Grace, Phoebe
Massie, Jenaya

Mathew Flinders Anglican
Nambour Christian College

QLD
QLD

6
0:50.75   0.00
2nd2nd FK2 200 14:
Lund, Hannah
Richardson, Chaise

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

4
0:52.35 1.60 +1.60
3rd3rd FK2 200 14:
Tindal, Lilly
Porter, Lara

St Andrews Anglican
St Andrews Anglican

QLD
QLD

5
0:57.66 5.31 +6.91
4th1st FK2 200 13:
Ingerman, Nadia
Green, Emelia

Alexander Hills State Hig
Morton Bay College

QLD
QLD

7
1:00.13 2.47 +9.38
5th2nd FK2 200 13:
Richters, Yasmin
Winter, Cosette

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

8
1:02.91 2.78 +12.16
6th3rd FK2 200 13:
Hosking, Stella
Lund, Ava

Stuartholme College
Tallebudgera State School

QLD
QLD

9
1:14.39 11.48 +23.64
 FK2 200 14:
Butler, Shannay
Rixon, Sophie

Lourdes Hill College
Marymount College

QLD
QLD

2
 SCRATCHED
 FK2 200 14:
Swan, Phoebe
Graves, Brooklyn

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

3
     
Race 41Direct Final: Female Under 12 TK2 200
Female Under 11 TK2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st FTK2 200 12:
Woods, Eliza
Graves, Tegan

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

2
1:08.56   0.00
2nd2nd FTK2 200 12:
Cross-Pitcher, Mikayla
Campbell, Makani

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

4
1:10.14 1.58 +1.58
3rd1st FTK2 200 11:
Boyall, Mya
Gover, Evy

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

6
1:10.98 0.84 +2.42
4th2nd FTK2 200 11:
Winter, Macey
Graves, Katie

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

5
1:17.59 6.61 +9.03
5th3rd FTK2 200 11:
Barrett, Hayley
Boland, Olivia

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

7
1:21.19 3.60 +12.63
 FTK2 200 12:
Walsh, Aliza
Campbell, Makani

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

3
 SCRATCHED
Race 42Direct Final: Male Under 13 K1 200
Male Under 12 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st MK1 200 13:
Thompson, Kai

Good Shepard Luthern

QLD

8
0:54.33   0.00
2nd2nd MK1 200 13:
Outram, Zale

Sunshine Beach State Scho

QLD

7
0:55.38 1.05 +1.05
3rd3rd MK1 200 13:
Hardwick, Daniel

Palm Beach Currumbin

QLD

3
0:55.94 0.56 +1.61
4th4th MK1 200 13:
King Koi, Samuel

St Josephs Gregory Terr

QLD

6
0:58.19 2.25 +3.86
5th5th MK1 200 13:
Buhk, Declan

Maroochydore State High

QLD

2
1:01.67 3.48 +7.34
6th6th MK1 200 13:
Cox, Billy

Palm Beach Currumbin

QLD

4
1:07.84 6.17 +13.51
7th7th MK1 200 13:
Goulding, William

St John's College

QLD

5
1:11.21 3.37 +16.88
8th1st MK1 200 12:
Smith-Franklin, Noah

Pacific Lutheran

QLD

9
1:12.57 1.36 +18.24
9th2nd MK1 200 12:
Ford, Tom

Pacific Lutheran

QLD

1
1:13.79 1.22 +19.46
Race 43Direct Final: Male Under 12 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stSturgeon, TomKawana Waters StateQLD6 1:08.76   0.00
2ndMiles, ChaisePacific LutheranQLD7 1:18.49 9.73 +9.73
3rdDonohue, EthanPacific LutheranQLD4 1:19.25 0.76 +10.49
4thHall, DempseyPacific LutheranQLD3 1:20.37 1.12 +11.61
 Smith-Franklin, NoahPacific LutheranQLD5 SCRATCHED
Race 44Direct Final: Male Under 13 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stMoles, BaxterKawana Waters StateQLD6 1:09.43   0.00
2ndKick, JhetKawana Waters StateQLD4 1:14.90 5.47 +5.47
3rdWay, RickyPacific LutheranQLD5 1:17.31 2.41 +7.88
 Miles, ChaisePacific LutheranQLD3 SCRATCHED
Race 45Direct Final: Male Under 16 TK1 200
Male Under 14 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st MTK1 200 16:
Evans-Butcher, Tomas

Pacific Lutheran

QLD

4
1:01.80   0.00
2nd2nd MTK1 200 16:
Dines, Harrison

Pacific Lutheran

QLD

3
1:12.34 10.54 +10.54
3rd1st MTK1 200 14:
Roth, Christopher

Pacific Lutheran

QLD

7
1:13.93 1.59 +12.13
4th2nd MTK1 200 14:
Turner, Mackenzie

Pacific Lutheran

QLD

6
1:25.45 11.52 +23.65
Race 46Direct Final: Female Under 16 TK2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stClose, Felicity
Cole, Stella
Lourdes Hill College
St Stephens College
QLD
QLD
6 1:00.96   0.00
2ndSomerville, Claudia
Begley, Nikita
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
4 1:02.84 1.88 +1.88
3rdOlm, Madeline
Peters, Erynn
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
9 1:03.72 0.88 +2.76
4thZemek, Claire
Smith, Elizabeth
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
5 1:03.97 0.25 +3.01
5thStratford, Margaret
Dickson, Ella
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
3 1:06.48 2.51 +5.52
6thReardon, Talyah
Dimmick, Bethany
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
2 1:09.16 2.68 +8.20
7thO'Hare, Ella
Redelinghuys, Elzani
St Stephens College
St Stephens College
QLD
QLD
7 1:11.26 2.10 +10.30
 Belz, Mikayla
Sharkey, Grace
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
1 SCRATCHED
 Caitlin, MacPhail-Clarry
Belz, Mikayla
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
8 DID NOT START
Race 47Direct Final: Male Under 14 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stWarriner, LiamAmbrose Treacy CollegeQLD5 0:48.51   0.00
2ndHeinz, NathanPacific LutheranQLD4 0:51.34 2.83 +2.83
3rdKing Koi, ThomasSt Josephs Gregory TerrQLD7 0:55.56 4.22 +7.05
4thSiddell, CaylanJohn Paul CollegeQLD8 0:55.94 0.38 +7.43
5thMoody, TimothyGood Shepard LuthernQLD2 1:02.99 7.05 +14.48
6thGothorp, JackPacific LutheranQLD6 1:04.13 1.14 +15.62
7thCross-Pitcher, JacobPacific LutheranQLD1 1:08.17 4.04 +19.66
8thMason, CameronMurrumba State Secondary QLD3 1:11.21 3.04 +22.70
Race 48Direct Final: Female Under 14 TK2 200
Female Under 13 TK2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st FTK2 200 14:
O'Hara, Caitlin
Taylor, Entjes

Lourdes Hill College
Lourdes Hill College

QLD
QLD

6
1:06.61   0.00
2nd2nd FTK2 200 14:
Lynch, Maya
Sharkey, Grace

Lourdes Hill College
Lourdes Hill College

QLD
QLD

5
1:07.18 0.57 +0.57
3rd3rd FTK2 200 14:
Philippa, Close
Kelli, Thurbon

Lourdes Hill College
Lourdes Hill College

QLD
QLD

4
1:14.87 7.69 +8.26
4th1st FTK2 200 13:
Maxwell, Sarah
Jeffries, Mia

Sunshine Beach State Scho
Tewantin State School

QLD
QLD

1
1:16.11 1.24 +9.50
5th4th FTK2 200 14:
Covich, Ashley
Covich, Rylee

St Stephens College
St Stephens College

QLD
QLD

3
1:18.45 2.34 +11.84
 FTK2 200 14:
Redelinghuys, Elzani
Rumpel, Sam

St Stephens College
St Stephens College

QLD
QLD

2
     
Race 49Direct Final: Female Under 16 K2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stFay, Alicia
Butler, Sophie
Mathew Flinders Anglican
Lourdes Hill College
QLD
QLD
5 0:49.83   0.00
2ndIvanisevic, Ryley
Parker, Gabrielle
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
3 0:56.09 6.26 +6.26
3rdMaclachlan, Ella
Fuller, Maddison
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
6 0:57.43 1.34 +7.60
4thSterry, Kelsea
Carroll, Zali
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
4 0:57.98 0.55 +8.15
Race 50Heat 1: Male Under 16 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stGray, JonathonIona CollegeQLD3 0:48.54   0.00
2ndBicknell, JackIona CollegeQLD8 0:49.82 1.28 +1.28
3rdBryson, TomPalm Beach CurrumbinQLD2 0:51.00 1.18 +2.46
4thWilson, AlexPalm Beach CurrumbinQLD4 0:52.46 1.46 +3.92
5thCox, JamiePalm Beach CurrumbinQLD6 0:54.04 1.58 +5.50
6thLittle, JessePalm Beach CurrumbinQLD7 0:54.79 0.75 +6.25
7thBrown, JacksonPacific LutheranQLD1 0:58.77 3.98 +10.23
 Singleton, AngusPacific LutheranQLD5 DID NOT START
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 51Heat 2: Male Under 16 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stBancroft, LachlanMaroochydore State HighQLD8 0:47.25   0.00
2ndWingrove, EthanSomerset CollegeQLD7 0:50.36 3.11 +3.11
3rdBrodhurst-Hill, CarterPalm Beach CurrumbinQLD2 0:50.60 0.24 +3.35
4thClarey, AlexanderAll Saints AnglicanQLD3 0:54.70 4.10 +7.45
5thLumsden, HaydenGood Shepard LuthernQLD4 0:56.72 2.02 +9.47
6thGoulding, JosephSt John's CollegeQLD6 0:56.96 0.24 +9.71
7thSimpson, JosephPacific LutheranQLD5 1:07.84 10.88 +20.59
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 52Direct Final: Male Under 13 K2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stKing Koi, Samuel
Hosking, Stella
St Josephs Gregory Terr
St Josephs Gregory Terr
QLD
QLD
5 1:00.98   0.00
2ndCox, Billy
Hardwick, Daniel
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
4 1:10.90 9.92 +9.92
 Thompson, Fynn
Thompson, Kai
Sunshine Beach State Scho
Good Shepard Luthern
QLD
QLD
2 SCRATCHED
 Hosking, Stella
King Koi, Samuel
Stuartholme College
Stuartholme College
QLD
QLD
3 SCRATCHED
Race 53Direct Final: Male Under 11 K2 200
Male Under 12 TK2 200
Male Under 11 TK2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st MK2 200 11:
Proeger, Cody
Box, Charles

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

1
1:10.23   0.00
2nd1st MTK2 200 12:
Rew, Justin
Sturgeon, Tom

Kawana Waters State
Kawana Waters State

QLD
QLD

4
1:10.61 0.38 +0.38
3rd1st MTK2 200 11:
Maxwell, Blake
Thompson, Fynn

Sunshine Beach State Scho
Sunshine Beach State Scho

QLD
QLD

3
1:16.83 6.22 +6.60
4th2nd MTK2 200 12:
Edmonstone, Jett
Donohue, Ethan

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

7
1:17.71 0.88 +7.48
5th3rd MTK2 200 12:
Smith-Franklin, Noah
Smith, Joshua

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

5
1:19.56 1.85 +9.33
6th2nd MTK2 200 11:
Veizer, Rhys
Dines, Blake

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

2
1:22.40 2.84 +12.17
7th4th MTK2 200 12:
Ford, Tom
Ford, Charles

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

6
1:37.36 14.96 +27.13
Race 54Direct Final: Female Under 11 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stMaynard, GabriellePacific LutheranQLD5 1:20.74   0.00
2ndGraves, KatiePacific LutheranQLD7 1:21.85 1.11 +1.11
3rdGover, EvyPacific LutheranQLD4 1:22.24 0.39 +1.50
4thBarrett, HayleyPacific LutheranQLD3 1:30.92 8.68 +10.18
5thBoyall, MyaPacific LutheranQLD2 1:32.09 1.17 +11.35
6thBoland, OliviaPacific LutheranQLD6 1:55.17 23.08 +34.43
Race 55Direct Final: Male Under 14 K2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stWarriner, Liam
King Koi, Thomas
Ambrose Treacy College
St Josephs Gregory Terr
QLD
QLD
6 0:47.60   0.00
2ndCross-Pitcher, Jacob
Heinz, Nathan
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
4 0:50.88 3.28 +3.28
 Moody, Timothy
Thompson, Kai
Good Shepard Luthern
Good Shepard Luthern
QLD
QLD
5 SCRATCHED
Race 56Direct Final: Male Under 14 TK2 200
Male Under 13 TK2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st MTK2 200 13:
Moles, Baxter
Kick, Jhet

Kawana Waters State
Kawana Waters State

QLD
QLD

6
1:07.10   0.00
2nd1st MTK2 200 14:
Mason, Cameron
Goulding, William

Murrumba State Secondary
St John's College

QLD
QLD

4
1:10.27 3.17 +3.17
3rd2nd MTK2 200 14:
Turner, Mackenzie
Roth, Christopher

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

3
1:13.80 3.53 +6.70
4th2nd MTK2 200 13:
Way, Ricky
Hall, Dempsey

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

5
1:17.38 3.58 +10.28
Race 57Direct Final: Female Under 12 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stWoods, ElizaPacific LutheranQLD7 1:14.69   0.00
2ndCross-Pitcher, MikaylaPacific LutheranQLD5 1:21.04 6.35 +6.35
3rdGraves, TeganPacific LutheranQLD3 1:21.56 0.52 +6.87
4thRumpel, SamSt Stephens CollegeQLD4 1:26.71 5.15 +12.02
5thCampbell, MakaniPacific LutheranQLD6 1:27.24 0.53 +12.55
Race 58Direct Final: Female Under 14 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stWills-Grace, PhoebeMathew Flinders AnglicanQLD5 0:56.12   0.00
2ndButler, ShannayLourdes Hill CollegeQLD3 0:56.77 0.65 +0.65
3rdLund, HannahPalm Beach CurrumbinQLD6 0:58.29 1.52 +2.17
4thMassie, JenayaNambour Christian CollegeQLD2 1:00.39 2.10 +4.27
5thTindal, LillySt Andrews AnglicanQLD4 1:01.36 0.97 +5.24
6thGray, SarahSan SistoQLD9 1:02.65 1.29 +6.53
7thMaclachlan, EllaPalm Beach CurrumbinQLD7 1:03.17 0.52 +7.05
8thPorter, LaraSt Andrews AnglicanQLD8 1:10.07 6.90 +13.95
 Rixon, SophieMarymount CollegeQLD1 SCRATCHED
Race 59Heat 1: Female Under 14 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stCole, StellaSt Stephens CollegeQLD4 1:10.31   0.00
2ndO'Hara, CaitlinLourdes Hill CollegeQLD6 1:14.41 4.10 +4.10
3rdGraves, BrooklynPacific LutheranQLD2 1:14.71 0.30 +4.40
4thKelli, ThurbonLourdes Hill CollegeQLD8 1:21.19 6.48 +10.88
5thRedelinghuys, ElzaniSt Stephens CollegeQLD3 1:21.57 0.38 +11.26
6thCovich, RyleeSt Stephens CollegeQLD7 1:30.63 9.06 +20.32
 Keenan, StephaniePacific LutheranQLD5 SCRATCHED
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 60Heat 2: Female Under 14 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stTaylor, EntjesLourdes Hill CollegeQLD6 1:13.76   0.00
2ndLynch, MayaLourdes Hill CollegeQLD2 1:14.53 0.77 +0.77
3rdSharkey, GraceLourdes Hill CollegeQLD4 1:14.89 0.36 +1.13
4thPhilippa, CloseLourdes Hill CollegeQLD5 1:24.13 9.24 +10.37
5thSwan, PhoebePacific LutheranQLD7 1:26.38 2.25 +12.62
6thCovich, AshleySt Stephens CollegeQLD3 1:27.46 1.08 +13.70
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 61Direct Final: Female Under 12 K1 200
Female Under 11 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st FK1 200 12:
Hosking, Stella

Stuartholme College

QLD

6
1:04.33   0.00
2nd2nd FK1 200 12:
Lund, Ava

Tallebudgera State School

QLD

4
1:05.14 0.81 +0.81
3rd3rd FK1 200 12:
Richters, Yasmin

Pacific Lutheran

QLD

5
1:12.49 7.35 +8.16
4th1st FK1 200 11:
Jeffries, Mia

Tewantin State School

QLD

2
1:15.31 2.82 +10.98
5th2nd FK1 200 11:
Winter, Macey

Pacific Lutheran

QLD

3
1:34.33 19.02 +30.00
6th3rd FK1 200 11:
Rixon, Tori-Lee

Currumbin Primary

QLD

1
1:58.03 23.70 +53.70
Race 62Direct Final: Male Open TK2 200
Male Under 16 TK2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st MTK2 200 16:
Evans-Butcher, Tomas
Dines, Harrison

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

3
1:05.99   0.00
 MTK2 200:
Erasmus, Michael
Redelinghuys, Hardus

St Stephens College
St Stephens College

QLD
QLD

2
 DID NOT START
Race 63Direct Final: Male Open K2 200
Male Under 16 K2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st MK2 200:
Bicknell, Jack
Mole, Daniel

Iona College
Iona College

QLD
QLD

5
0:42.60   0.00
2nd1st MK2 200 16:
Brodhurst-Hill, Carter
Bancroft, Lachlan

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

6
0:43.40 0.80 +0.80
3rd2nd MK2 200 16:
Wilson, Alex
Bryson, Tom

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

2
0:48.41 5.01 +5.81
4th3rd MK2 200 16:
Lumsden, Hayden
Goulding, Joseph

Good Shepard Luthern
Good Shepard Luthern

QLD
QLD

8
0:52.91 4.50 +10.31
5th4th MK2 200 16:
Little, Jesse
Cox, Jamie

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

4
0:54.85 1.94 +12.25
6th5th MK2 200 16:
Gothorp, Jack
Simpson, Joseph

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

7
1:00.13 5.28 +17.53
Race 64Direct Final: Female Under 13 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stRichardson, ChaisePalm Beach CurrumbinQLD3 1:00.66   0.00
2ndCarroll, ZaliPalm Beach CurrumbinQLD5 1:02.14 1.48 +1.48
3rdWinter, CosettePacific LutheranQLD6 1:02.45 0.31 +1.79
4thGreen, EmeliaMorton Bay CollegeQLD7 1:09.07 6.62 +8.41
5thMaxwell, SarahSunshine Beach State SchoQLD8 1:09.49 0.42 +8.83
6thIngerman, NadiaAlexander Hills State HigQLD4 1:10.31 0.82 +9.65
 McEvoy, LibbyPalm Beach CurrumbinQLD2 DID NOT START
Race 65Heat 1: Female Under 16 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stButler, SophieLourdes Hill CollegeQLD7 0:51.82   0.00
2ndMassie, TiarneeSunshine Coast GrammarQLD6 0:56.92 5.10 +5.10
3rdOutram, ElectraSunshine Beach State SchoQLD5 0:57.31 0.39 +5.49
4thFuller, MaddisonPalm Beach CurrumbinQLD4 1:02.21 4.90 +10.39
5thWhiteley, NatashaPacific LutheranQLD8 1:04.58 2.37 +12.76
6thPeters, ErynnLourdes Hill CollegeQLD3 1:07.99 3.41 +16.17
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 66Heat 1: Female Under 16 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stStratford, MargaretLourdes Hill CollegeQLD8 1:11.62   0.00
2ndClose, FelicityLourdes Hill CollegeQLD5 1:12.00 0.38 +0.38
3rdZemek, ClaireLourdes Hill CollegeQLD3 1:15.44 3.44 +3.82
4thOlm, MadelineLourdes Hill CollegeQLD1 1:19.32 3.88 +7.70
5thDimmick, BethanyLourdes Hill CollegeQLD7 1:22.01 2.69 +10.39
6thBelz, MikaylaLourdes Hill CollegeQLD6 1:22.40 0.39 +10.78
 McCluskey, SophieLourdes Hill CollegeQLD2 SCRATCHED
 Caitlin, MacPhail-ClarryLourdes Hill CollegeQLD4 SCRATCHED
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 67Direct Final: Female Open K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stBrodhurst-hill, MorganUniversity NSWNSW2 0:52.48   0.00
2ndBlanch, ErinMiami High School QldQLD6 0:53.04 0.56 +0.56
3rdBryant, RiellyAquinas CollegeQLD5 0:53.51 0.47 +1.03
4thPeters, LaurenLourdes Hill CollegeQLD1 0:53.97 0.46 +1.49
5thCallahan, CaitlinXavier Catholic CollegeQLD4 0:54.95 0.98 +2.47
6thGill, IsabellaHillcrest ChristianQLD7 0:57.48 2.53 +5.00
7thMorris, JazzPacific LutheranQLD3 0:57.53 0.05 +5.05
Race 68Heat 2: Female Under 16 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stFay, AliciaMathew Flinders AnglicanQLD3 0:55.43   0.00
2ndIvanisevic, RyleyLourdes Hill CollegeQLD6 1:00.76 5.33 +5.33
3rdSterry, KelseaPalm Beach CurrumbinQLD4 1:03.36 2.60 +7.93
4thBolton, CamilleMathew Flinders AnglicanQLD5 1:07.99 4.63 +12.56
 Parker, GabrielleLourdes Hill CollegeQLD2 SCRATCHED
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 69Direct Final: Male Open K1 200
Male Comb C1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st MK1 200:
Mole, Daniel

Iona College

QLD

2
0:44.21   0.00
2nd2nd MK1 200:
Outram, Jaspre

Sunshine Beach State Scho

QLD

5
0:48.31 4.10 +4.10
3rd1st MC1 200 Comb:
Manning, Benjamin

Kings Christian College

QLD

8
0:48.92 0.61 +4.71
4th3rd MK1 200:
Redelinghuys, Hardus

St Stephens College

QLD

4
0:56.66 7.74 +12.45
5th4th MK1 200:
Erasmus, Michael

St Stephens College

QLD

3
1:04.64 7.98 +20.43
Race 70Heat 2: Female Under 16 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stDickson, EllaLourdes Hill CollegeQLD8 1:11.57   0.00
2ndSomerville, ClaudiaLourdes Hill CollegeQLD7 1:12.47 0.90 +0.90
3rdBegley, NikitaLourdes Hill CollegeQLD3 1:12.80 0.33 +1.23
4thReardon, TalyahLourdes Hill CollegeQLD4 1:14.41 1.61 +2.84
5thSmith, ElizabethLourdes Hill CollegeQLD5 1:15.16 0.75 +3.59
 Howie, MeganLourdes Hill CollegeQLD1 SCRATCHED
 O'Hare, EllaSt Stephens CollegeQLD2 DID NOT START
 Baker, MillieLourdes Hill CollegeQLD6 SCRATCHED
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 71Final: Female Under 16 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stButler, SophieLourdes Hill CollegeQLD4 1:07.43   0.00
2ndIvanisevic, RyleyLourdes Hill CollegeQLD3 1:11.23 3.80 +3.80
3rdFay, AliciaMathew Flinders AnglicanQLD5 1:11.84 0.61 +4.41
4thOutram, ElectraSunshine Beach State SchoQLD2 1:12.75 0.91 +5.32
5thSterry, KelseaPalm Beach CurrumbinQLD7 1:13.38 0.63 +5.95
6thMassie, TiarneeSunshine Coast GrammarQLD6 1:18.38 5.00 +10.95
7thFuller, MaddisonPalm Beach CurrumbinQLD8 1:21.59 3.21 +14.16
8thBolton, CamilleMathew Flinders AnglicanQLD1 1:26.66 5.07 +19.23
Race 72Final: Male Under 16 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stGray, JonathonIona CollegeQLD5 0:43.39   0.00
2ndBrodhurst-Hill, CarterPalm Beach CurrumbinQLD2 0:45.28 1.89 +1.89
3rdBancroft, LachlanMaroochydore State HighQLD4 0:45.76 0.48 +2.37
4thWingrove, EthanSomerset CollegeQLD6 0:47.68 1.92 +4.29
5thBryson, TomPalm Beach CurrumbinQLD7 0:49.48 1.80 +6.09
6thBicknell, JackIona CollegeQLD3 0:50.51 1.03 +7.12
7thWilson, AlexPalm Beach CurrumbinQLD1 0:52.81 2.30 +9.42
8thClarey, AlexanderAll Saints AnglicanQLD8 0:53.06 0.25 +9.67
Race 73Final: Female Under 14 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stCole, StellaSt Stephens CollegeQLD4 0:51.21   0.00
2ndO'Hara, CaitlinLourdes Hill CollegeQLD6 0:51.87 0.66 +0.66
3rdTaylor, EntjesLourdes Hill CollegeQLD5 0:52.25 0.38 +1.04
4thGraves, BrooklynPacific LutheranQLD2 0:55.63 3.38 +4.42
5thLynch, MayaLourdes Hill CollegeQLD3 0:59.89 4.26 +8.68
6thKelli, ThurbonLourdes Hill CollegeQLD8 1:02.01 2.12 +10.80
7thSharkey, GraceLourdes Hill CollegeQLD7 1:03.86 1.85 +12.65
 Philippa, CloseLourdes Hill CollegeQLD1 DID NOT FINISH
Race 74Final: Female Under 16 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stBegley, NikitaLourdes Hill CollegeQLD7 1:05.73   0.00
2ndClose, FelicityLourdes Hill CollegeQLD6 1:06.76 1.03 +1.03
3rdSomerville, ClaudiaLourdes Hill CollegeQLD3 1:11.12 4.36 +5.39
4thDickson, EllaLourdes Hill CollegeQLD5 1:11.91 0.79 +6.18
5thOlm, MadelineLourdes Hill CollegeQLD8 1:14.71 2.80 +8.98
6thZemek, ClaireLourdes Hill CollegeQLD2 1:15.04 0.33 +9.31
7thStratford, MargaretLourdes Hill CollegeQLD4 1:15.76 0.72 +10.03
 Reardon, TalyahLourdes Hill CollegeQLD1 DID NOT START
Race 75Direct Final: Female Open K2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stPeters, Lauren
Gill, Isabella
Lourdes Hill College
Hillcrest Christian
QLD
QLD
6 0:49.19   0.00
2ndWhiteley, Natasha
Morris, Jazz
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
5 0:49.49 0.30 +0.30
3rdCallahan, Caitlin
Blanch, Erin
Xavier Catholic College
Xavier Catholic College
QLD
QLD
4 0:50.38 0.89 +1.19
4thBrodhurst-hill, Morgan
Bryant, Rielly
University NSW
Aquinas College
NSW
QLD
3 0:51.20 0.82 +2.01