2015 Qld State School Sprints

Queensland
Date: Sun 25th October, 2015
Venue: Coomera
Regatta Results
RESULTS BY RACE #
Browse All Results
RESULTS BY CLUB
RESULTS BY ATHLETE

Last Names:   All Athletes
[A-D][E-H][I-L][M-P][Q-T][U-Z]

Name Search:
RESULTS BY EVENT
Filter Event List:
Gender:
Seats:
Boat:
Select Event:
#Code 
1MK1 5006
2MK1 500 1616
3MK1 500 146
4MK1 500 1312
5MK1 500 127
6MK1 500 116
7MK2 5002
8MK2 500 167
9MK2 500 144
10MK2 500 134
11MK2 500 121
12MK2 500 111
13MK1 2006
14MK1 200 1616
15MK1 200 147
16MK1 200 1312
17MK1 200 127
18MK1 200 116
19MK2 2002
20MK2 200 168
21MK2 200 144
22MK2 200 134
23MK2 200 121
24MK2 200 111
25MTK1 5002
26MTK1 500 164
27MTK1 500 144
28MTK1 500 135
29MTK1 500 125
30MTK1 500 1111
31MTK1 2002
32MTK1 200 163
33MTK1 200 145
34MTK1 200 136
35MTK1 200 126
36MTK1 200 1111
37MTK2 5002
38MTK2 500 163
39MTK2 500 141
40MTK2 500 133
41MTK2 500 122
42MTK2 500 116
43MTK2 2002
44MTK2 200 163
45MTK2 200 141
46MTK2 200 133
47MTK2 200 122
48MTK2 200 116
49FK1 5006
50FK1 500 169
51FK1 500 148
52FK1 500 136
53FK1 500 124
54FK1 500 112
55FK1 2006
56FK1 200 1610
57FK1 200 148
58FK1 200 136
59FK1 200 124
60FK1 200 113
61FK2 5002
62FK2 500 164
63FK2 500 143
64FK2 500 131
65FK2 500 122
66FK2 500 11-
67FK2 2002
68FK2 200 165
69FK2 200 143
70FK2 200 131
71FK2 200 122
72FK2 200 11-
73FTK1 5003
74FTK1 500 1611
75FTK1 500 1421
76FTK1 500 139
77FTK1 500 123
78FTK1 500 1110
79FTK1 2003
80FTK1 200 1612
81FTK1 200 1421
82FTK1 200 139
83FTK1 200 123
84FTK1 200 1110
85FTK2 5002
86FTK2 200 167
87FTK2 500 1410
88FTK2 500 134
89FTK2 500 122
90FTK2 500 115
91FTK2 2002
92FTK2 500 167
93FTK2 200 1410
94FTK2 200 134
95FTK2 200 122
96FTK2 200 115
97MC1 200 Comb1
98MC1 500 Comb1
99FC1 200 Comb-
100FC1 500 Comb-
 
Options:    Show    
Sunday 25th October, 2015

Race 1Direct Final: Female Under 11 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stRixon, NataleeSt VincentsQLD4 2:38.77   0.00
2ndLund, AvaTallebudgera State SchoolQLD5 3:25.55 46.78 +46.78
Race 2Heat 1: Female Under 11 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stHosking, StellaKelvin Grove StateQLD3 3:06.89   0.00
2ndGraves, TeganPacific LutheranQLD7 3:21.77 14.88 +14.88
3rdHeinz, SophiaPacific LutheranQLD5 3:30.70 8.93 +23.81
4thWills-Grace, KhiaMathew Flinders AnglicanQLD4 3:40.39 9.69 +33.50
5thMonro, RaniPacific LutheranQLD6 3:41.74 1.35 +34.85
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 3Heat 2: Female Under 11 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stWoods, ElizaPacific LutheranQLD7 3:15.89   0.00
2ndCross-Pitcher, MikaylaPacific LutheranQLD3 3:29.52 13.63 +13.63
3rdO'Connor, BethanyPacific LutheranQLD6 3:54.61 25.09 +38.72
4thGraves, KatiePacific LutheranQLD5 3:56.36 1.75 +40.47
5thGover, EvyPacific LutheranQLD4 4:20.92 24.56 +1:05.03
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 4Direct Final: Male Open TK2 500
Male Open K2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st MK2 500:
Jones-Rew, Joshua
Jones-Rew, Joshua

Kawana Waters State
Kawana Waters State

QLD
QLD

3
1:53.05   0.00
2nd2nd MK2 500:
Gilliman, Michael
Donato, Michael

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

4
2:02.21 9.16 +9.16
3rd1st MTK2 500:
Thomas, Benjamin
Singleton, Rory

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

7
2:19.99 17.78 +26.94
4th2nd MTK2 500:
Copley, Matthew
Sarvari, Joshua

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

6
2:27.11 7.12 +34.06
Race 5Direct Final: Male Open TK2 500

CONSOLIDATED
Race 6A Final: Female Under 12 K1 500
Female Under 12 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st FK1 500 12:
Carroll, Zali

Varsity College

QLD

4
2:34.74   0.00
2nd2nd FK1 500 12:
Richardson, Chaise

Palm Beach Currumbin

QLD

3
2:37.27 2.53 +2.53
3rd3rd FK1 500 12:
Winter-O, Cossette

Pacific Lutheran

QLD

2
2:55.36 18.09 +20.62
4th4th FK1 500 12:
Ingerman, Nadia

Birkdale South

QLD

1
3:02.89 7.53 +28.15
5th1st FTK1 500 12:
Green, Emelia

Morton Bay College

QLD

7
3:07.95 5.06 +33.21
6th2nd FTK1 500 12:
Warriner, Elizabeth

Holy Family Indooroopilly

QLD

6
3:11.11 3.16 +36.37
7th3rd FTK1 500 12:
Ubrthien, Holly

Pacific Lutheran

QLD

8
3:17.64 6.53 +42.90
Race 7Direct Final: Female Under 12 TK1 500

CONSOLIDATED
Race 8Direct Final: Male Under 16 K2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stMole, Daniel
Gray, Jonathon
Iona College
Iona College
QLD
QLD
2 1:54.21   0.00
2ndPrior, Dylan
Broderick, Jack
Mountain Creek State High
Siena Catholic
QLD
QLD
4 1:55.39 1.18 +1.18
3rdBicknell, Jack
Bowness, David
Iona College
Iona College
QLD
QLD
3 2:08.58 13.19 +14.37
 Wilson, Alex
Bryson, Tom
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
5 SCRATCHED
 Emery, Jordan
Tighe, Charlie
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
7 SCRATCHED
Race 9Direct Final: Male Under 16 TK2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stStone, Harry
Graver, Brad
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
4 2:41.30   0.00
2ndErasmus, Michael
Long, Jordan
St Stephens College
St Stephens College
QLD
QLD
6 2:53.27 11.97 +11.97
 Stewart, Nathan
Redelinghuys, Hardus
St Stephens College
St Stephens College
QLD
QLD
5 SCRATCHED
Race 10Direct Final: Female Under 13 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stRixon, SophieMarymount CollegeQLD4 2:28.30   0.00
2ndLund, HannahPalm Beach CurrumbinQLD6 2:32.08 3.78 +3.78
3rdMaclachlan, EllaPalm Beach CurrumbinQLD5 2:35.49 3.41 +7.19
4thButler, ShannayLourdes Hill CollegeQLD3 2:39.05 3.56 +10.75
5thWoods, EmmaKawana Waters StateQLD2 2:55.74 16.69 +27.44
6thGray, SarahSan SistoQLD7 2:56.36 0.62 +28.06
Race 11Direct Final: Female Under 13 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stWills-Grace, PhoebeMathew Flinders AnglicanQLD3 2:40.14   0.00
2ndcole, stellaSt Josephs Gregory TerrQLD5 2:47.83 7.69 +7.69
3rdO'Hara, CaitlinLourdes Hill CollegeQLD2 3:02.89 15.06 +22.75
4thBorchert-Entjes, TaylorLourdes Hill CollegeQLD1 3:08.05 5.16 +27.91
5thGraves, BrooklynPacific LutheranQLD4 3:08.49 0.44 +28.35
6thMerciar, AsiaSt Josephs Gregory TerrQLD6 3:10.27 1.78 +30.13
7thVan Zyl, MiaSt Stephens CollegeQLD8 3:21.21 10.94 +41.07
8thRedelinghuys, ElzaniSt Stephens CollegeQLD7 3:23.36 2.15 +43.22
Race 12A Final: Male Under 14 TK2 500
Male Under 14 K2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st MK2 500 14:
Brodhurst-Hill, Carter
Cox, Jamie

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

5
2:05.67   0.00
2nd2nd MK2 500 14:
Brown, Jackson
Morris, Luke

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

2
2:31.17 25.50 +25.50
3rd3rd MK2 500 14:
Gothorp, Jack
Simpson, Joseph

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

3
2:53.86 22.69 +48.19
 MK2 500 14:
WILSON, CALLUM
Mclean, Thomas

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

4
 SCRATCHED
 MTK2 500 14:
Cates, Rhys
Voskuilen, Jack

St Stephens College
St Stephens College

QLD
QLD

7
 DID NOT START
Race 13Direct Final: Male Under 14 TK2 500

CONSOLIDATED
Race 14Direct Final: Male Under 11 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stMitchell-Darley, KalaniElanora StateQLD6 2:57.33   0.00
2ndHardwick, DanielCurrumbin PrimaryQLD7 3:03.05 5.72 +5.72
3rdJessop, MatthewPacific LutheranQLD3 3:06.89 3.84 +9.56
4thProger, CodyPacific LutheranQLD4 3:07.86 0.97 +10.53
5thFord, TomPacific LutheranQLD5 3:17.42 9.56 +20.09
Race 15Heat 1: Male Under 11 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stChristie, KanePacific LutheranQLD5 3:24.99   0.00
2ndsmith, NoahPacific LutheranQLD3 3:34.30 9.31 +9.31
3rdTeed, AshtonPacific LutheranQLD4 3:42.14 7.84 +17.15
4thOsbourne, RileyPacific LutheranQLD6 3:46.27 4.13 +21.28
5thsmith, joshPacific LutheranQLD7 4:06.14 19.87 +41.15
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 16Heat 2: Male Under 11 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stBox, CharlesPacific LutheranQLD4 3:20.89   0.00
2ndReid, WilliamAmbrose Treacy CollegeQLD7 3:28.24 7.35 +7.35
3rdEdmonstone, JettPacific LutheranQLD6 3:31.33 3.09 +10.44
4thHall, DempseyPacific LutheranQLD3 3:34.08 2.75 +13.19
5thDonahue, EthanPacific LutheranQLD5 3:49.21 15.13 +28.32
6thHarrys, WilliamPacific LutheranQLD2 4:10.61 21.40 +49.72
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 17Direct Final: Female Open K2 500
Female Open TK2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st FK2 500:
Parker, Samantha
Taylor, Kate

Lourdes Hill College
St Hildas

QLD
QLD

3
2:24.08   0.00
2nd1st FTK2 500:
Jones, Jessica
Healey, Alexis

Lourdes Hill College
Lourdes Hill College

QLD
QLD

5
2:56.11 32.03 +32.03
 FK2 500:
Fisher, Isabel
Baker, Erin

Emmanuel College
Varsity Lakes

QLD
QLD

2
 SCRATCHED
 FTK2 500:
Dodds, Emmerson
Kerr, Susan

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

6
 SCRATCHED
Race 18Direct Final: Female Open TK2 500

CONSOLIDATED
Race 19Direct Final: Male Under 12 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stBuhk, DeclanMaroochydore State HighQLD4 2:51.83   0.00
2ndOutram, ZaleSunshine Beach State SchoQLD6 2:55.02 3.19 +3.19
3rdKing Koi, SamuelAmbrose Treacy CollegeQLD3 2:55.42 0.40 +3.59
4thCox, BillyPalm Beach CurrumbinQLD5 2:59.02 3.60 +7.19
5thBussenschutt, KalebWilliam Duncan State SchoQLD7 3:12.99 13.97 +21.16
 Burt-Poloai, MaaMaroochydore State HighQLD8 DID NOT START
Race 20Direct Final: Male Under 12 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stReid, LachlanAmbrose Treacy CollegeQLD7 3:18.80   0.00
2ndWay, RichardPacific LutheranQLD4 3:24.02 5.22 +5.22
3rdJones, LucaPacific LutheranQLD5 4:13.77 49.75 +54.97
 Jessop, ThomasPacific LutheranQLD3 DID NOT START
 Cates, RhysSt Josephs Gregory TerrQLD6 DID NOT START
Race 21Direct Final: Female Under 16 K2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stDuffy, Mackenzie
Kaihau, Grace
Siena Catholic
Mathew Flinders Anglican
QLD
QLD
5 2:03.58   0.00
2ndGill, Isabella
Blanch, Erin
Hillcrest Christian
Miami High School Qld
QLD
QLD
3 2:11.61 8.03 +8.03
3rdIvanisevic, Ryley
Parker, Gabby
Wynnum Redlands
Lourdes Hill College
QLD
QLD
6 2:20.02 8.41 +16.44
4thButler, Sophie
Peters, Lauren
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
4 2:24.58 4.56 +21.00
Race 22Direct Final: Female Under 16 TK2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stBegley, Nikita
Stewart, Amelia
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
6 2:47.61   0.00
2ndClose, Felicity
Baker, Millie
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
2 2:53.80 6.19 +6.19
3rdBarwick, Millie
Peters, Erynn
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
3 2:55.21 1.41 +7.60
4thHowie, Megan
Thurbon, Tara
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
5 2:56.30 1.09 +8.69
5thDonato, Gabrielle
Whiteley, Natasha
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
7 2:58.55 2.25 +10.94
6thSpain, Riley
McClusky, Sophie
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
4 3:01.36 2.81 +13.75
7thNorbury, Katie
Swain, Ashley
St Stephens College
St Stephens College
QLD
QLD
8 3:17.42 16.06 +29.81
Race 23Heat 1: Male Under 13 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stWarriner, LiamAmbrose Treacy CollegeQLD4 2:28.17   0.00
2ndHeinz, NathanPacific LutheranQLD7 2:35.39 7.22 +7.22
3rdSteel, JackAmbrose Treacy CollegeQLD3 2:42.49 7.10 +14.32
4thSiddell, CaylanJohn Paul CollegeQLD5 2:43.14 0.65 +14.97
5thGothorp, JackPacific LutheranQLD6 3:07.92 24.78 +39.75
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 24Heat 2: Male Under 13 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stFrost, DanielPalm Beach CurrumbinQLD4 2:44.55   0.00
2ndDaniel, LiamHome SchooledQLD2 3:11.05 26.50 +26.50
3rdHeber, KeeganPalm Beach CurrumbinQLD5 3:15.39 4.34 +30.84
4thKing Koi, ThomasSt Josephs Gregory TerrQLD7 3:32.14 16.75 +47.59
5thHunter, FinnPalm Beach CurrumbinQLD3 3:54.17 22.03 +1:09.62
 Mclean, ThomasPalm Beach CurrumbinQLD6 SCRATCHED
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 25Direct Final: Male Under 13 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stKelly, TajPacific LutheranQLD6 2:53.80   0.00
2ndHoskings, AngusAmbrose Treacy CollegeQLD3 3:06.39 12.59 +12.59
3rdRoth, chrisPacific LutheranQLD5 3:10.05 3.66 +16.25
4thReid, CarterAmbrose Treacy CollegeQLD7 3:31.31 21.26 +37.51
 Cross-Pitcher, JacobPacific LutheranQLD4 DID NOT START
Race 26Direct Final: Female Under 14 K2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stRixon, Sophie
Fay, Alicia
Marymount College
Mathew Flinders Anglican
QLD
QLD
4 2:23.39   0.00
2ndMaclachlan, Ella
Sterry, Kelsea
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
5 2:31.80 8.41 +8.41
3rdFuller, Madison
Marsh, Ellie
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
6 2:35.86 4.06 +12.47
Race 27Heat 1: Female Under 14 TK2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stButler, Shannay
Bailey, Olivia
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
3 2:44.05   0.00
2ndZemek, Claire
Reardon, Taylah
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
5 2:49.86 5.81 +5.81
3rdOlm, Madeline
Dimmick, Bethany
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
4 2:56.61 6.75 +12.56
4thStratford, Maggie
Price, Jami
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
6 3:11.30 14.69 +27.25
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 28Heat 2: Female Under 14 TK2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stBamforth, Nikki
MCGRATH, SARAH
St Rita's College
Albany Creek State High S
QLD
QLD
7 2:41.36   0.00
2ndBolton, Camille
Wills-Grace, Phoebe
Mathew Flinders Anglican
Mathew Flinders Anglican
QLD
QLD
6 2:42.49 1.13 +1.13
3rdBelz, Mikayla
Somerville, Claudia
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
3 2:56.61 14.12 +15.25
4thDoyle, Konstantina
smith, Elizabeth
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
5 3:00.55 3.94 +19.19
5thDickson, Ella
Ryan, Sklyer
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
4 3:18.33 17.78 +36.97
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 29Direct Final: Female Under 11 TK2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stGraves, Tegan
Woods, Eliza
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
6 3:09.74   0.00
2ndLund, Ava
Carroll, Dakota
Tallebudgera State School
Varsity College
QLD
QLD
7 3:14.70 4.96 +4.96
3rdCross-Pitcher, Mikayla
Heinz, Sophia
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
5 3:26.14 11.44 +16.40
4thGraves, Katie
O'Connor, Bethany
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
3 3:41.70 15.56 +31.96
5thGover, Evy
Monro, Rani
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
4 4:11.70 30.00 +1:01.96
Race 30A Final: Male Open K1 500
Male Open TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st MK1 500:
Jones-Rew, Joshua

Kawana Waters State

QLD

6
1:58.99   0.00
2nd2nd MK1 500:
Donato, Michael

Pacific Lutheran

QLD

4
2:12.33 13.34 +13.34
3rd3rd MK1 500:
Gilliman, Michael

Pacific Lutheran

QLD

2
2:14.95 2.62 +15.96
4th4th MK1 500:
Thomas, Benjamin

Pacific Lutheran

QLD

5
2:23.99 9.04 +25.00
5th1st MTK1 500:
Copley, Matthew

Pacific Lutheran

QLD

7
2:30.61 6.62 +31.62
6th5th MK1 500:
Sarvari, Joshua

Pacific Lutheran

QLD

3
2:35.45 4.84 +36.46
7th6th MK1 500:
Singleton, Rory

Pacific Lutheran

QLD

1
2:43.39 7.94 +44.40
 MTK1 500:
Hume, Jacob

Pacific Lutheran

QLD

8
 DID NOT START
Race 31Direct Final: Male Open TK1 500

CONSOLIDATED
Race 32Direct Final: Female Under 12 K2 500
Female Under 12 TK2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st FK2 500 12:
Carroll, Zali
Rixon, Natalee

Varsity College
St Vincents

QLD
QLD

7
2:30.30   0.00
2nd1st FTK2 500 12:
Green, Emelia
Ingerman, Nadia

Morton Bay College
Birkdale South

QLD
QLD

4
2:57.58 27.28 +27.28
3rd2nd FTK2 500 12:
Hosking, Stella
Warriner, Elizabeth

Kelvin Grove State
Holy Family Indooroopilly

QLD
QLD

3
3:01.74 4.16 +31.44
4th2nd FK2 500 12:
Ubrthien, Holly
Winter-O, Cossette

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

6
3:04.33 2.59 +34.03
Race 33Direct Final: Female Under 12 K2 500

CONSOLIDATED
Race 34Heat 1: Male Under 16 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stGray, JonathonIona CollegeQLD1 2:07.42   0.00
2ndPrior, DylanMountain Creek State HighQLD5 2:08.67 1.25 +1.25
3rdMole, DanielIona CollegeQLD3 2:09.89 1.22 +2.47
4thCarter, ElliottMaroochydore State HighQLD6 2:17.39 7.50 +9.97
5thMcveigh, RysPalm Beach CurrumbinQLD7 2:18.42 1.03 +11.00
6thBicknell, JackIona CollegeQLD4 2:24.61 6.19 +17.19
7thBowness, DavidIona CollegeQLD2 2:25.24 0.63 +17.82
 Emery, JordanPalm Beach CurrumbinQLD8 SCRATCHED
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 35Heat 2: Male Under 16 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stBroderick, JackSiena CatholicQLD7 2:12.64   0.00
2ndShingles, JamesMaroochydore State HighQLD3 2:16.99 4.35 +4.35
3rdGrant, LachlanPalm Beach CurrumbinQLD2 2:33.02 16.03 +20.38
4thBryson, TomPalm Beach CurrumbinQLD1 2:39.08 6.06 +26.44
 Little, JessePalm Beach CurrumbinQLD4 DID NOT START
 Chesbro, LoganPalm Beach CurrumbinQLD5 SCRATCHED
 Wilson, AlexPalm Beach CurrumbinQLD6 SCRATCHED
 Thompson, AidenSt Josephs Gregory TerrQLD8 DID NOT START
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 36Direct Final: Male Under 16 TK1 500
Male Comb C1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st MC1 500 Comb:
Manning, Benjamin

Kings Christian College

QLD

7
2:27.92   0.00
2nd1st MTK1 500 16:
Stone, Harry

Pacific Lutheran

QLD

3
3:03.67 35.75 +35.75
3rd2nd MTK1 500 16:
Erasmus, Michael

St Josephs Gregory Terr

QLD

4
3:12.08 8.41 +44.16
4th3rd MTK1 500 16:
Long, Jordan

St Josephs Gregory Terr

QLD

2
3:23.42 11.34 +55.50
 MTK1 500 16:
Stewart, Nathan

St Stephens College

QLD

5
 DID NOT START
Race 37Direct Final: Male Comb C1 500

CONSOLIDATED
Race 38Direct Final: Female Under 13 K2 500
Female Under 13 TK2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st FK2 500 13:
Richardson, Chaise
Lund, Hannah

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

3
2:34.08   0.00
2nd1st FTK2 500 13:
cole, stella
Merciar, Asia

St Stephens College
St Stephens College

QLD
QLD

7
2:52.92 18.84 +18.84
3rd2nd FTK2 500 13:
Borchert-Entjes, Taylor
O'Hara, Caitlin

Lourdes Hill College
Lourdes Hill College

QLD
QLD

8
2:57.58 4.66 +23.50
4th3rd FTK2 500 13:
Graves, Brooklyn
Woods, Emma

Pacific Lutheran
Kawana Waters State

QLD
QLD

5
2:58.92 1.34 +24.84
5th4th FTK2 500 13:
Redelinghuys, Elzani
Van Zyl, Mia

St Stephens College
St Stephens College

QLD
QLD

6
3:28.39 29.47 +54.31
Race 39Direct Final: Female Under 13 TK2 500

CONSOLIDATED
Race 40Direct Final: Male Under 14 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stBancroft, LachlanMaroochydore State HighQLD2 2:06.36   0.00
2ndBrodhurst-Hill, CarterPalm Beach CurrumbinQLD7 2:12.11 5.75 +5.75
3rdCox, JamiePalm Beach CurrumbinQLD5 2:35.61 23.50 +29.25
4thBrown, JacksonPacific LutheranQLD3 2:46.80 11.19 +40.44
5thMorris, LukePacific LutheranQLD4 3:01.14 14.34 +54.78
 WILSON, CALLUMPalm Beach CurrumbinQLD6 DID NOT START
Race 41Direct Final: Male Under 14 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stSimpson, JosephPacific LutheranQLD4 3:03.42   0.00
2ndPettigrew, AlexSunshine Coast GrammarQLD7 3:07.39 3.97 +3.97
3rdGraver, BradPacific LutheranQLD5 3:08.33 0.94 +4.91
 Voskuilen, JackSt Stephens CollegeQLD6 DID NOT START
Race 42Direct Final: Male Under 11 K2 500
Male Under 11 TK2 500
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st MTK2 500 11:
Hardwick, Daniel
Mitchell-Darley, Kalani

Currumbin Primary
Elanora State

QLD
QLD

2
2:59.74   0.00
2nd1st MK2 500 11:
Ford, Tom
Jessop, Matthew

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

3
3:13.61 13.87 +13.87
3rd2nd MTK2 500 11:
Box, Charles
Harrys, William

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

6
3:23.08 9.47 +23.34
4th3rd MTK2 500 11:
Edmonstone, Jett
Christie, Kane

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

5
3:27.77 4.69 +28.03
5th4th MTK2 500 11:
smith, josh
smith, Noah

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

4
3:29.58 1.81 +29.84
6th5th MTK2 500 11:
Hall, Dempsey
Donahue, Ethan

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

8
3:31.17 1.59 +31.43
7th6th MTK2 500 11:
Osbourne, Riley
Teed, Ashton

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

7
3:40.95 9.78 +41.21
Race 43Direct Final: Male Under 11 TK2 500

CONSOLIDATED
Race 44Direct Final: Female Open K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stBurt-Poloai, CaitlinKawana Waters StateQLD4 2:11.99   0.00
2ndTaylor, KateSt HildasQLD7 2:28.49 16.50 +16.50
3rdJosephs, EllieEmmanuel CollegeQLD3 2:37.45 8.96 +25.46
4thParker, SamanthaLourdes Hill CollegeQLD5 2:41.95 4.50 +29.96
 Fisher, IsabelEmmanuel CollegeQLD2 DID NOT START
 Cook, TylerPalm Beach CurrumbinQLD6 SCRATCHED
Race 45Direct Final: Female Open TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stJones, JessicaLourdes Hill CollegeQLD5 3:16.21   0.00
2ndHealey, AlexisLourdes Hill CollegeQLD4 3:20.70 4.49 +4.49
 Kerr, SusanPacific LutheranQLD6 SCRATCHED
Race 46Direct Final: Female Under 16 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stKaihau, GraceMathew Flinders AnglicanQLD5 2:11.39   0.00
2ndDuffy, MackenzieSiena CatholicQLD7 2:16.14 4.75 +4.75
3rdBlanch, ErinMiami High School QldQLD6 2:24.83 8.69 +13.44
4thButler, SophieLourdes Hill CollegeQLD2 2:25.11 0.28 +13.72
5thMassie, TiarneeSunshine Coast GrammarQLD8 2:26.14 1.03 +14.75
6thGill, IsabellaHillcrest ChristianQLD9 2:28.95 2.81 +17.56
7thParker, GabbyLourdes Hill CollegeQLD3 2:34.67 5.72 +23.28
8thPeters, LaurenLourdes Hill CollegeQLD4 2:36.27 1.60 +24.88
9thIvanisevic, RileyLourdes Hill CollegeQLD1 2:53.11 16.84 +41.72
Race 47Heat 1: Female Under 16 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stStewart, AmeliaLourdes Hill CollegeQLD6 3:08.61   0.00
2ndSpain, RileyLourdes Hill CollegeQLD2 3:11.95 3.34 +3.34
3rdBaker, MillieLourdes Hill CollegeQLD5 3:15.36 3.41 +6.75
4thMcClusky, SophieLourdes Hill CollegeQLD3 3:22.11 6.75 +13.50
5thThurbon, TaraLourdes Hill CollegeQLD4 3:22.99 0.88 +14.38
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 48Heat 2: Female Under 16 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stHowie, MeganLourdes Hill CollegeQLD3 3:12.36   0.00
2ndBarwick, MillieLourdes Hill CollegeQLD2 3:20.74 8.38 +8.38
3rdSwain, AshleySt Stephens CollegeQLD7 3:28.42 7.68 +16.06
4thDonato, GabriellePacific LutheranQLD6 3:29.08 0.66 +16.72
5thDodds, EmmersonPacific LutheranQLD5 3:42.17 13.09 +29.81
 Brown, AnnemikaPacific LutheranQLD4 SCRATCHED
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 49Direct Final: Male Under 13 K2 500
Male Under 13 TK2 500
Male Under 12 TK2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st MK2 500 13:
Steel, Jack
Warriner, Liam

Ambrose Treacy College
Ambrose Treacy College

QLD
QLD

2
2:21.49   0.00
2nd1st MTK2 500 13:
Heinz, Nathan
Cross-Pitcher, Jacob

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

6
2:40.30 18.81 +18.81
3rd2nd MK2 500 13:
King Koi, Thomas
King Koi, Samuel

St Josephs Gregory Terr
Ambrose Treacy College

QLD
QLD

1
2:47.58 7.28 +26.09
4th2nd MTK2 500 13:
Kelly, Taj
Jessop, Thomas

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

5
2:48.27 0.69 +26.78
5th3rd MK2 500 13:
Frost, Daniel
Heber, Keegan

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

3
2:59.45 11.18 +37.96
6th1st MTK2 500 12:
Burt-Poloai, Maa
Buhk, Declan

Maroochydore State High
Maroochydore State High

QLD
QLD

9
3:07.30 7.85 +45.81
7th3rd MTK2 500 13:
Roth, chris
Proger, Cody

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

7
3:20.70 13.40 +59.21
8th4th MK2 500 13:
Cox, Billy
Hunter, Finn

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

4
3:44.92 24.22 +1:23.43
9th2nd MTK2 500 12:
Jones, Luca
Way, Richard

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

8
3:47.89 2.97 +1:26.40
Race 50Direct Final: Male Under 13 TK2 500

CONSOLIDATED
Race 51Direct Final: Male Under 12 TK2 500

CONSOLIDATED
Race 52Direct Final: Female Under 14 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stFay, AliciaMathew Flinders AnglicanQLD2 2:23.89   0.00
2ndOutram, ElectraSunshine Beach State SchoQLD8 2:29.14 5.25 +5.25
3rdSterry, KelseaPalm Beach CurrumbinQLD6 2:44.14 15.00 +20.25
4thFuller, MadisonPalm Beach CurrumbinQLD5 2:52.77 8.63 +28.88
5thBryrne, KaitlynPalm Beach CurrumbinQLD4 2:53.39 0.62 +29.50
6thWhiteley, NatashaPacific LutheranQLD3 2:56.08 2.69 +32.19
7thMarsh, ElliePalm Beach CurrumbinQLD7 2:57.14 1.06 +33.25
8thPeters, ErynnLourdes Hill CollegeQLD1 3:16.80 19.66 +52.91
Race 53Heat 1: Female Under 14 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stBegley, NikitaLourdes Hill CollegeQLD3 3:07.27   0.00
2ndMCGRATH, SARAHAlbany Creek State High SQLD2 3:10.27 3.00 +3.00
3rdReardon, TaylahLourdes Hill CollegeQLD8 3:14.27 4.00 +7.00
4thOlm, MadelineLourdes Hill CollegeQLD5 3:17.08 2.81 +9.81
5thBailey, OliviaLourdes Hill CollegeQLD7 3:17.39 0.31 +10.12
6thDoyle, KonstantinaLourdes Hill CollegeQLD6 3:36.14 18.75 +28.87
7thPrice, JamiLourdes Hill CollegeQLD4 3:43.05 6.91 +35.78
Progress: 1,2->Final + 2 Next Fastest Crews
Race 54Heat 2: Female Under 14 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stClose, FelicityLourdes Hill CollegeQLD6 3:14.45   0.00
2ndSomerville, ClaudiaLourdes Hill CollegeQLD2 3:17.74 3.29 +3.29
3rdBelz, MikaylaLourdes Hill CollegeQLD4 3:19.11 1.37 +4.66
4thStratford, MaggieLourdes Hill CollegeQLD3 3:25.52 6.41 +11.07
5thDimmick, BethanyLourdes Hill CollegeQLD5 3:26.17 0.65 +11.72
Progress: 1,2->Final + 2 Next Fastest Crews
Race 55Heat 3: Female Under 14 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stBamforth, NikkiSt Rita's CollegeQLD8 3:02.70   0.00
2ndBolton, CamilleMathew Flinders AnglicanQLD6 3:04.36 1.66 +1.66
3rdsmith, ElizabethLourdes Hill CollegeQLD5 3:11.52 7.16 +8.82
4thZemek, ClaireLourdes Hill CollegeQLD4 3:13.05 1.53 +10.35
5thRyan, SklyerLourdes Hill CollegeQLD2 4:31.64 1:18.59 +1:28.94
 McGovern, PatriciaLourdes Hill CollegeQLD3 DID NOT START
 Norbury, KatieSt Josephs Gregory TerrQLD7 DID NOT START
Progress: 1,2->Final + 2 Next Fastest Crews
Race 56Final: Female Under 11 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stWoods, ElizaPacific LutheranQLD4 3:26.24   0.00
2ndHosking, StellaKelvin Grove StateQLD5 3:36.99 10.75 +10.75
3rdGraves, TeganPacific LutheranQLD3 3:47.55 10.56 +21.31
4thHeinz, SophiaPacific LutheranQLD7 3:48.14 0.59 +21.90
5thCross-Pitcher, MikaylaPacific LutheranQLD6 3:55.08 6.94 +28.84
6thWills-Grace, KhiaMathew Flinders AnglicanQLD1 3:58.95 3.87 +32.71
7thGraves, KatiePacific LutheranQLD8 4:26.30 27.35 +1:00.06
8thO'Connor, BethanyPacific LutheranQLD2 4:38.30 12.00 +1:12.06
Race 57Final: Male Under 11 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stBox, CharlesPacific LutheranQLD4 3:46.77   0.00
2ndEdmonstone, JettPacific LutheranQLD2 3:48.05 1.28 +1.28
3rdTeed, AshtonPacific LutheranQLD7 3:51.61 3.56 +4.84
4thHall, DempseyPacific LutheranQLD8 3:53.36 1.75 +6.59
5thReid, WilliamAmbrose Treacy CollegeQLD6 3:53.70 0.34 +6.93
6thsmith, NoahPacific LutheranQLD3 3:56.80 3.10 +10.03
7thChristie, KanePacific LutheranQLD5 4:23.36 26.56 +36.59
8thOsbourne, RileyPacific LutheranQLD1 4:34.45 11.09 +47.68
Race 58Final: Male Under 13 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stWarriner, LiamAmbrose Treacy CollegeQLD5 2:22.11   0.00
2ndHeinz, NathanPacific LutheranQLD3 2:32.70 10.59 +10.59
3rdFrost, DanielPalm Beach CurrumbinQLD4 2:39.58 6.88 +17.47
4thSteel, JackAmbrose Treacy CollegeQLD7 2:39.89 0.31 +17.78
5thSiddell, CaylanJohn Paul CollegeQLD1 2:42.30 2.41 +20.19
6thKing Koi, ThomasSt Josephs Gregory TerrQLD8 2:58.99 16.69 +36.88
7thDaniel, LiamHome SchooledQLD6 3:07.49 8.50 +45.38
8thHeber, KeeganPalm Beach CurrumbinQLD2 3:16.64 9.15 +54.53
Race 59Final: Female Under 14 TK2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stBolton, Camille
Wills-Grace, Phoebe
Mathew Flinders Anglican
Mathew Flinders Anglican
QLD
QLD
3 2:43.58   0.00
2ndBamforth, Nikki
MCGRATH, SARAH
St Rita's College
Albany Creek State High S
QLD
QLD
5 2:44.14 0.56 +0.56
3rdButler, Shannay
Bailey, Olivia
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
4 2:54.21 10.07 +10.63
4thZemek, Claire
Reardon, Taylah
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
6 2:58.74 4.53 +15.16
5thBelz, Mikayla
Somerville, Claudia
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
7 2:59.14 0.40 +15.56
6thOlm, Madeline
Dimmick, Bethany
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
2 3:12.05 12.91 +28.47
7thDoyle, Konstantina
smith, Elizabeth
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
1 3:16.08 4.03 +32.50
8thStratford, Maggie
Price, Jami
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
8 3:27.83 11.75 +44.25
Race 60Final: Male Under 16 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stBroderick, JackSiena CatholicQLD4 2:09.45   0.00
2ndMole, DanielIona CollegeQLD7 2:13.02 3.57 +3.57
3rdGray, JonathonIona CollegeQLD5 2:14.61 1.59 +5.16
4thPrior, DylanMountain Creek State HighQLD3 2:14.86 0.25 +5.41
5thShingles, JamesMaroochydore State HighQLD6 2:22.67 7.81 +13.22
6thBryson, TomPalm Beach CurrumbinQLD8 2:27.52 4.85 +18.07
7thCarter, ElliottMaroochydore State HighQLD1 2:32.11 4.59 +22.66
8thGrant, LachlanPalm Beach CurrumbinQLD2 2:37.33 5.22 +27.88
Race 61Final: Female Under 16 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stStewart, AmeliaLourdes Hill CollegeQLD5 3:12.49   0.00
2ndHowie, MeganLourdes Hill CollegeQLD4 3:13.05 0.56 +0.56
3rdSpain, RileyLourdes Hill CollegeQLD3 3:13.64 0.59 +1.15
4thBaker, MillieLourdes Hill CollegeQLD7 3:24.83 11.19 +12.34
5thMcClusky, SophieLourdes Hill CollegeQLD1 3:27.83 3.00 +15.34
6thBarwick, MillieLourdes Hill CollegeQLD6 3:34.77 6.94 +22.28
7thSwain, AshleySt Stephens CollegeQLD2 3:37.39 2.62 +24.90
8thDonato, GabriellePacific LutheranQLD8 3:46.42 9.03 +33.93
Race 62Final: Female Under 14 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stBolton, CamilleMathew Flinders AnglicanQLD2 3:03.61   0.00
2ndBamforth, NikkiSt Rita's CollegeQLD5 3:03.95 0.34 +0.34
3rdBegley, NikitaLourdes Hill CollegeQLD4 3:06.14 2.19 +2.53
4thMCGRATH, SARAHAlbany Creek State High SQLD6 3:06.89 0.75 +3.28
5thSomerville, ClaudiaLourdes Hill CollegeQLD7 3:15.83 8.94 +12.22
6thZemek, ClaireLourdes Hill CollegeQLD8 3:16.58 0.75 +12.97
7thsmith, ElizabethLourdes Hill CollegeQLD1 3:33.64 17.06 +30.03
8thClose, FelicityLourdes Hill CollegeQLD3 3:34.64 1.00 +31.03
Race 63Direct Final: Female Under 11 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stRixon, NataleeSt VincentsQLD4 1:04.49   0.00
2ndLund, AvaTallebudgera State SchoolQLD5 1:22.55 18.06 +18.06
3rdCarroll, DakotaVarsity CollegeQLD6 1:37.08 14.53 +32.59
Race 64Heat 1: Female Under 11 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stWoods, ElizaPacific LutheranQLD6 1:21.55   0.00
2ndHosking, StellaKelvin Grove StateQLD3 1:22.17 0.62 +0.62
3rdWills-Grace, KhiaMathew Flinders AnglicanQLD4 1:31.77 9.60 +10.22
4thHeinz, SophiaPacific LutheranQLD7 1:32.24 0.47 +10.69
5thO'Connor, BethanyPacific LutheranQLD5 1:46.99 14.75 +25.44
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 65Heat 2: Female Under 11 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stCross-Pitcher, MikaylaPacific LutheranQLD5 1:25.83   0.00
2ndGraves, TeganPacific LutheranQLD4 1:28.24 2.41 +2.41
3rdMonro, RaniPacific LutheranQLD3 1:33.36 5.12 +7.53
4thGover, EvyPacific LutheranQLD6 1:37.05 3.69 +11.22
5thGraves, KatiePacific LutheranQLD7 1:40.24 3.19 +14.41
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 66A Final: Male Open K2 200
Male Open TK2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st MK2 200:
Jones-Rew, Joshua
Jones-Rew, Joshua

Kawana Waters State
Kawana Waters State

QLD
QLD

2
0:46.80   0.00
2nd2nd MK2 200:
Gilliman, Michael
Donato, Michael

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

3
0:47.21 0.41 +0.41
3rd1st MTK2 200:
Thomas, Benjamin
Singleton, Rory

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

6
0:53.80 6.59 +7.00
4th2nd MTK2 200:
Copley, Matthew
Sarvari, Joshua

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

5
0:58.05 4.25 +11.25
Race 67A Final: Female Under 12 K1 200
Female Under 12 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st FK1 200 12:
Carroll, Zali

Varsity College

QLD

4
1:01.95   0.00
2nd2nd FK1 200 12:
Richardson, Chaise

Palm Beach Currumbin

QLD

3
1:03.70 1.75 +1.75
3rd3rd FK1 200 12:
Winter-O, Cossette

Pacific Lutheran

QLD

2
1:11.14 7.44 +9.19
4th1st FTK1 200 12:
Green, Emelia

Morton Bay College

QLD

6
1:12.11 0.97 +10.16
5th4th FK1 200 12:
Ingerman, Nadia

Birkdale South

QLD

1
1:15.30 3.19 +13.35
6th2nd FTK1 200 12:
Warriner, Elizabeth

Holy Family Indooroopilly

QLD

7
1:20.33 5.03 +18.38
7th3rd FTK1 200 12:
Ubrthien, Holly

Pacific Lutheran

QLD

8
1:27.45 7.12 +25.50
Race 68Direct Final: Male Under 16 K2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stMole, Daniel
Gray, Jonathon
Iona College
Iona College
QLD
QLD
8 0:44.42   0.00
2ndPrior, Dylan
Broderick, Jack
Mountain Creek State High
Siena Catholic
QLD
QLD
6 0:47.02 2.60 +2.60
3rdBicknell, Jack
Bowness, David
Iona College
Iona College
QLD
QLD
7 0:49.17 2.15 +4.75
4thBryson, Tom
Mcveigh, Rys
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
5 0:49.61 0.44 +5.19
 Little, Jesse
Bryson, Tom
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
3 SCRATCHED
 Emery, Jordan
Tighe, Charlie
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
4 SCRATCHED
Race 69Direct Final: Male Under 16 TK2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stStone, Harry
Graver, Brad
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
4 1:02.11   0.00
2ndErasmus, Michael
Long, Jordan
St Stephens College
St Stephens College
QLD
QLD
6 1:16.14 14.03 +14.03
 Stewart, Nathan
Redelinghuys, Hardus
St Stephens College
St Stephens College
QLD
QLD
5 DID NOT START
Race 70Direct Final: Female Under 13 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stRixon, SophieMarymount CollegeQLD5 0:58.05   0.00
2ndLund, HannahPalm Beach CurrumbinQLD8 1:01.33 3.28 +3.28
3rdMaclachlan, EllaPalm Beach CurrumbinQLD4 1:05.80 4.47 +7.75
4thButler, ShannayLourdes Hill CollegeQLD6 1:06.52 0.72 +8.47
5thGray, SarahSan SistoQLD3 1:09.55 3.03 +11.50
 Woods, EmmaKawana Waters StateQLD7 SCRATCHED
Race 71Direct Final: Female Under 13 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stWills-Grace, PhoebeMathew Flinders AnglicanQLD7 1:03.52   0.00
2ndcole, stellaSt Josephs Gregory TerrQLD5 1:05.95 2.43 +2.43
3rdWoods, EmmaKawana Waters StateQLD9 1:10.33 4.38 +6.81
4thGraves, BrooklynPacific LutheranQLD6 1:11.52 1.19 +8.00
5thBorchert-Entjes, TaylorLourdes Hill CollegeQLD1 1:14.08 2.56 +10.56
6thO'Hara, CaitlinLourdes Hill CollegeQLD8 1:14.36 0.28 +10.84
7thMerciar, AsiaSt Josephs Gregory TerrQLD4 1:17.70 3.34 +14.18
8thVan Zyl, MiaSt Stephens CollegeQLD3 1:21.17 3.47 +17.65
9thRedelinghuys, ElzaniSt Stephens CollegeQLD2 1:21.52 0.35 +18.00
Race 72A Final: Male Under 14 K2 200
Male Under 14 TK2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st MK2 200 14:
Brodhurst-Hill, Carter
Cox, Jamie

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

2
0:52.83   0.00
2nd2nd MK2 200 14:
Brown, Jackson
Morris, Luke

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

5
1:04.67 11.84 +11.84
3rd3rd MK2 200 14:
Gothorp, Jack
Simpson, Joseph

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

4
1:09.17 4.50 +16.34
 MK2 200 14:
WILSON, CALLUM
Mclean, Thomas

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

3
 SCRATCHED
 MTK2 500 14:
Cates, Rhys
Voskuilen, Jack

St Stephens College
St Stephens College

QLD
QLD

7
 DID NOT START
Race 73Direct Final: Male Under 11 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stMitchell-Darley, KalaniElanora StateQLD6 1:11.36   0.00
2ndHardwick, DanielCurrumbin PrimaryQLD2 1:14.70 3.34 +3.34
3rdJessop, MatthewPacific LutheranQLD5 1:15.36 0.66 +4.00
4thProger, CodyPacific LutheranQLD4 1:16.55 1.19 +5.19
5thFord, TomPacific LutheranQLD3 1:28.30 11.75 +16.94
Race 74Heat 1: Male Under 11 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stReid, WilliamAmbrose Treacy CollegeQLD7 1:26.24   0.00
2ndBox, CharlesPacific LutheranQLD4 1:31.02 4.78 +4.78
3rdHall, DempseyPacific LutheranQLD3 1:33.08 2.06 +6.84
4thDonahue, EthanPacific LutheranQLD6 1:34.61 1.53 +8.37
5thTeed, AshtonPacific LutheranQLD2 1:41.99 7.38 +15.75
6thHarrys, WilliamPacific LutheranQLD5 1:42.89 0.90 +16.65
Race 75Heat 2: Male Under 11 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stChristie, KanePacific LutheranQLD7 1:28.05   0.00
2ndEdmonstone, JettPacific LutheranQLD4 1:30.61 2.56 +2.56
3rdsmith, NoahPacific LutheranQLD6 1:36.27 5.66 +8.22
4thOsbourne, RileyPacific LutheranQLD5 1:38.11 1.84 +10.06
5thsmith, joshPacific LutheranQLD3 2:02.77 24.66 +34.72
Race 76A Final: Female Open K2 500
Female Open TK2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st FK2 500:
Parker, Samantha
Taylor, Kate

Lourdes Hill College
St Hildas

QLD
QLD

4
0:54.55   0.00
2nd1st FTK2 500:
Jones, Jessica
Healey, Alexis

Lourdes Hill College
Lourdes Hill College

QLD
QLD

7
1:04.02 9.47 +9.47
 FK2 500:
Fisher, Isabel
Baker, Erin

Emmanuel College
Varsity Lakes

QLD
QLD

3
 SCRATCHED
 FTK2 500:
Dodds, Emmerson
Kerr, Susan

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

6
 SCRATCHED
Race 77Direct Final: Male Under 12 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stBuhk, DeclanMaroochydore State HighQLD6 1:08.17   0.00
2ndCox, BillyPalm Beach CurrumbinQLD5 1:09.45 1.28 +1.28
3rdKing Koi, SamuelAmbrose Treacy CollegeQLD7 1:09.77 0.32 +1.60
4thOutram, ZaleSunshine Beach State SchoQLD4 1:11.36 1.59 +3.19
5thBussenschutt, KalebWilliam Duncan State SchoQLD3 1:19.77 8.41 +11.60
 Burt-Poloai, MaaMaroochydore State HighQLD8 DID NOT START
Race 78Direct Final: Male Under 12 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stReid, LachlanAmbrose Treacy CollegeQLD2 1:17.74   0.00
2ndWay, RichardPacific LutheranQLD4 1:23.08 5.34 +5.34
3rdJones, LucaPacific LutheranQLD7 1:40.52 17.44 +22.78
 Cates, RhysSt Josephs Gregory TerrQLD3 DID NOT START
 Jessop, ThomasPacific LutheranQLD5 DID NOT START
 Teed, AshtonPacific LutheranQLD6 DID NOT START
Race 79Direct Final: Female Under 16 K2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stDuffy, Mackenzie
Kaihau, Grace
Siena Catholic
Mathew Flinders Anglican
QLD
QLD
4 0:49.17   0.00
2ndGill, Isabella
Blanch, Erin
Hillcrest Christian
Miami High School Qld
QLD
QLD
6 0:51.52 2.35 +2.35
3rdButler, Sophie
Peters, Lauren
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
5 0:53.52 2.00 +4.35
4thIvanisevic, Ryley
Parker, Gabby
Wynnum Redlands
Lourdes Hill College
QLD
QLD
3 0:56.21 2.69 +7.04
Race 80Direct Final: Female Under 16 TK2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stBegley, Nikita
Stewart, Amelia
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
7 1:04.02   0.00
2ndHowie, Megan
Thurbon, Tara
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
8 1:06.05 2.03 +2.03
3rdBarwick, Millie
Peters, Erynn
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
2 1:07.58 1.53 +3.56
4thDonato, Gabrielle
Whiteley, Natasha
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
4 1:08.42 0.84 +4.40
5thSpain, Riley
McClusky, Sophie
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
5 1:09.11 0.69 +5.09
6thClose, Felicity
Baker, Millie
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
6 1:09.58 0.47 +5.56
7thNorbury, Katie
Swain, Ashley
St Stephens College
St Stephens College
QLD
QLD
3 1:19.52 9.94 +15.50
Race 81Heat 1: Male Under 13 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stWarriner, LiamAmbrose Treacy CollegeQLD5 0:54.95   0.00
2ndSteel, JackAmbrose Treacy CollegeQLD3 1:03.33 8.38 +8.38
3rdKing Koi, ThomasSt Josephs Gregory TerrQLD7 1:07.61 4.28 +12.66
4thHeber, KeeganPalm Beach CurrumbinQLD6 1:17.36 9.75 +22.41
 Mclean, ThomasPalm Beach CurrumbinQLD4 SCRATCHED
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 82Heat 2: Male Under 13 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stHeinz, NathanPacific LutheranQLD7 0:56.33   0.00
2ndFrost, DanielPalm Beach CurrumbinQLD4 1:02.52 6.19 +6.19
3rdSiddell, CaylanJohn Paul CollegeQLD3 1:03.24 0.72 +6.91
4thGothorp, JackPacific LutheranQLD5 1:13.74 10.50 +17.41
5thDaniel, LiamHome SchooledQLD2 1:15.77 2.03 +19.44
6thHunter, FinnPalm Beach CurrumbinQLD6 1:25.21 9.44 +28.88
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 83Direct Final: Male Under 13 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stKelly, TajPacific LutheranQLD5 1:09.45   0.00
2ndCross-Pitcher, JacobPacific LutheranQLD4 1:13.33 3.88 +3.88
3rdHoskings, AngusAmbrose Treacy CollegeQLD6 1:14.49 1.16 +5.04
4thJessop, ThomasPacific LutheranQLD2 1:15.36 0.87 +5.91
5thRoth, chrisPacific LutheranQLD3 1:16.77 1.41 +7.32
6thReid, CarterAmbrose Treacy CollegeQLD7 1:18.52 1.75 +9.07
Race 84Direct Final: Female Under 14 K2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stRixon, Sophie
Fay, Alicia
Marymount College
Mathew Flinders Anglican
QLD
QLD
4 0:56.24   0.00
2ndSterry, Kelsea
Maclachlan, Ella
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
5 1:00.11 3.87 +3.87
3rdMarsh, Ellie
Fuller, Madison
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
6 1:01.02 0.91 +4.78
Race 85Heat 1: Female Under 14 TK2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stBolton, Camille
Wills-Grace, Phoebe
Mathew Flinders Anglican
Mathew Flinders Anglican
QLD
QLD
4 0:58.11   0.00
2ndBamforth, Nikki
MCGRATH, SARAH
St Rita's College
Albany Creek State High S
QLD
QLD
2 0:59.05 0.94 +0.94
3rdBelz, Mikayla
Somerville, Claudia
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
6 1:02.58 3.53 +4.47
4thDoyle, Konstantina
smith, Elizabeth
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
5 1:04.58 2.00 +6.47
5thDickson, Ella
McGovern, Patricia
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
3 1:09.99 5.41 +11.88
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 86Heat 2: Female Under 14 TK2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stButler, Shannay
Bailey, Olivia
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
3 1:07.39   0.00
2ndZemek, Claire
Reardon, Taylah
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
6 1:09.64 2.25 +2.25
3rdOlm, Madeline
Dimmick, Bethany
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
5 1:13.33 3.69 +5.94
4thStratford, Maggie
Price, Jami
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
4 1:21.27 7.94 +13.88
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 87A Final: Male Open K1 200
Male Open TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st MK1 200:
Jones-Rew, Joshua

Kawana Waters State

QLD

8
0:46.27   0.00
2nd2nd MK1 200:
Donato, Michael

Pacific Lutheran

QLD

5
0:48.02 1.75 +1.75
3rd3rd MK1 200:
Thomas, Benjamin

Pacific Lutheran

QLD

6
0:49.64 1.62 +3.37
4th4th MK1 200:
Gilliman, Michael

Pacific Lutheran

QLD

3
0:53.92 4.28 +7.65
5th1st MTK1 200:
Copley, Matthew

Pacific Lutheran

QLD

1
0:56.58 2.66 +10.31
6th5th MK1 200:
Sarvari, Joshua

Pacific Lutheran

QLD

4
1:02.61 6.03 +16.34
 MTK1 200:
Hume, Jacob

Pacific Lutheran

QLD

2
     
 MK1 200:
Singleton, Rory

Pacific Lutheran

QLD

7
 DID NOT FINISH
Race 88Direct Final: Female Under 11 TK2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stLund, Ava
Carroll, Dakota
Tallebudgera State School
Varsity College
QLD
QLD
7 1:19.99   0.00
2ndGraves, Tegan
Woods, Eliza
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
3 1:20.52 0.53 +0.53
3rdCross-Pitcher, Mikayla
Heinz, Sophia
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
4 1:27.33 6.81 +7.34
4thGraves, Katie
O'Connor, Bethany
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
6 1:30.11 2.78 +10.12
5thGover, Evy
Monro, Rani
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
5 1:39.11 9.00 +19.12
Race 89Direct Final: Female Under 12 K2 200
Female Under 12 TK2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st FK2 200 12:
Carroll, Zali
Rixon, Natalee

Varsity College
St Vincents

QLD
QLD

3
1:04.86   0.00
2nd1st FTK2 200 12:
Green, Emelia
Ingerman, Nadia

Morton Bay College
Birkdale South

QLD
QLD

6
1:12.02 7.16 +7.16
3rd2nd FTK2 200 12:
Hosking, Stella
Warriner, Elizabeth

Kelvin Grove State
Holy Family Indooroopilly

QLD
QLD

7
1:17.08 5.06 +12.22
4th2nd FK2 200 12:
Ubrthien, Holly
Winter-O, Cossette

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

4
1:18.02 0.94 +13.16
Race 90Heat 1: Male Under 16 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stBroderick, JackSiena CatholicQLD3 0:50.80   0.00
2ndGray, JonathonIona CollegeQLD2 0:51.36 0.56 +0.56
3rdMole, DanielIona CollegeQLD6 0:54.52 3.16 +3.72
4thBicknell, JackIona CollegeQLD8 0:56.36 1.84 +5.56
5thBowness, DavidIona CollegeQLD4 1:01.14 4.78 +10.34
 Redelinghuys, HardusSt Stephens CollegeQLD1      
 Chesbro, LoganPalm Beach CurrumbinQLD5 SCRATCHED
 Little, JessePalm Beach CurrumbinQLD7 DID NOT START
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 91Heat 2: Male Under 16 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stPrior, DylanMountain Creek State HighQLD2 0:52.33   0.00
2ndShingles, JamesMaroochydore State HighQLD1 0:54.17 1.84 +1.84
3rdCarter, ElliottMaroochydore State HighQLD6 0:56.64 2.47 +4.31
4thBryson, TomPalm Beach CurrumbinQLD5 0:57.45 0.81 +5.12
5thMcveigh, RysPalm Beach CurrumbinQLD8 0:58.49 1.04 +6.16
 Grant, LachlanPalm Beach CurrumbinQLD3 DID NOT START
 Wilson, AlexPalm Beach CurrumbinQLD4 SCRATCHED
 Emery, JordanPalm Beach CurrumbinQLD7 SCRATCHED
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 92A Final: Male Under 16 TK1 200
Male Comb C1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st MC1 200 Comb:
Manning, Benjamin

Kings Christian College

QLD

3
0:56.67   0.00
2nd1st MTK1 200 16:
Stone, Harry

Pacific Lutheran

QLD

7
1:08.24 11.57 +11.57
3rd2nd MTK1 200 16:
Erasmus, Michael

St Josephs Gregory Terr

QLD

6
1:14.21 5.97 +17.54
 MTK1 200 16:
Stewart, Nathan

St Stephens College

QLD

5
 DID NOT START
Race 93A Final: Female Under 13 K2 200
Female Under 13 TK2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st FK2 200 13:
Richardson, Chaise
Lund, Hannah

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

3
1:04.58   0.00
2nd1st FTK2 200 13:
cole, stella
Merciar, Asia

St Stephens College
St Stephens College

QLD
QLD

6
1:10.02 5.44 +5.44
3rd2nd FTK2 200 13:
O'Hara, Caitlin
Borchert-Entjes, Taylor

Lourdes Hill College
Lourdes Hill College

QLD
QLD

8
1:11.33 1.31 +6.75
4th3rd FTK2 200 13:
Graves, Brooklyn
Woods, Emma

Pacific Lutheran
Kawana Waters State

QLD
QLD

7
1:12.45 1.12 +7.87
5th4th FTK2 200 13:
Redelinghuys, Elzani
Van Zyl, Mia

St Stephens College
St Stephens College

QLD
QLD

5
1:27.17 14.72 +22.59
Race 94Direct Final: Male Under 14 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stBancroft, LachlanMaroochydore State HighQLD8 0:48.33   0.00
2ndBrodhurst-Hill, CarterPalm Beach CurrumbinQLD5 0:48.83 0.50 +0.50
3rdCox, JamiePalm Beach CurrumbinQLD4 0:58.89 10.06 +10.56
 WILSON, CALLUMPalm Beach CurrumbinQLD3      
 Brown, JacksonPacific LutheranQLD6 DID NOT START
 Morris, LukePacific LutheranQLD7 DID NOT START
Race 95Direct Final: Male Under 14 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stPettigrew, AlexSunshine Coast GrammarQLD4 1:11.61   0.00
2ndGraver, BradPacific LutheranQLD7 1:12.45 0.84 +0.84
3rdLong, JordanSt Josephs Gregory TerrQLD2 1:15.39 2.94 +3.78
4thSimpson, JosephPacific LutheranQLD6 1:27.58 12.19 +15.97
 Voskuilen, JackSt Stephens CollegeQLD5 DID NOT START
Race 96A Final: Male Under 12 K2 200
Male Under 11 K2 200
Male Under 11 TK2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st MTK2 200 11:
Hardwick, Daniel
Mitchell-Darley, Kalani

Currumbin Primary
Elanora State

QLD
QLD

1
1:10.95   0.00
2nd1st MK2 200 11:
Ford, Tom
Jessop, Matthew

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

8
1:12.92 1.97 +1.97
3rd2nd MTK2 200 11:
Hall, Dempsey
Donahue, Ethan

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

6
1:21.39 8.47 +10.44
4th3rd MTK2 200 11:
Box, Charles
Harrys, William

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

3
1:25.21 3.82 +14.26
5th4th MTK2 200 11:
Edmonstone, Jett
Christie, Kane

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

4
1:28.42 3.21 +17.47
6th5th MTK2 200 11:
smith, josh
smith, Noah

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

5
1:34.74 6.32 +23.79
7th6th MTK2 200 11:
Osbourne, Riley
Teed, Ashton

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

2
1:39.39 4.65 +28.44
 MK2 200 12:
Burt-Poloai, Maa
Buhk, Declan

Maroochydore State High
Maroochydore State High

QLD
QLD

7
 SCRATCHED
Race 97Direct Final: Female Open K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stBurt-Poloai, CaitlinKawana Waters StateQLD5 0:49.27   0.00
2ndTaylor, KateSt HildasQLD2 0:58.55 9.28 +9.28
3rdJosephs, EllieEmmanuel CollegeQLD6 1:01.55 3.00 +12.28
4thParker, SamanthaLourdes Hill CollegeQLD4 1:04.80 3.25 +15.53
 Cook, TylerPalm Beach CurrumbinQLD3 SCRATCHED
 Fisher, IsabelEmmanuel CollegeQLD7      
Race 98Direct Final: Female Open TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stJones, JessicaLourdes Hill CollegeQLD6 1:14.39   0.00
2ndHealey, AlexisLourdes Hill CollegeQLD5 1:18.83 4.44 +4.44
 Kerr, SusanPacific LutheranQLD4 SCRATCHED
Race 99A Final: Male Under 13 K2 200
Male Under 13 TK2 200
Male Under 12 TK2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st MK2 200 13:
Steel, Jack
Warriner, Liam

Ambrose Treacy College
Ambrose Treacy College

QLD
QLD

4
0:56.45   0.00
2nd1st MTK2 200 13:
Heinz, Nathan
Cross-Pitcher, Jacob

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

2
1:03.49 7.04 +7.04
3rd2nd MTK2 200 13:
Kelly, Taj
Jessop, Thomas

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

3
1:04.89 1.40 +8.44
4th2nd MK2 200 13:
Frost, Daniel
Heber, Keegan

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

6
1:05.92 1.03 +9.47
5th3rd MK2 200 13:
King Koi, Thomas
King Koi, Samuel

St Josephs Gregory Terr
Ambrose Treacy College

QLD
QLD

5
1:07.27 1.35 +10.82
6th1st MTK2 200 12:
Burt-Poloai, Maa
Buhk, Declan

Maroochydore State High
Maroochydore State High

QLD
QLD

9
1:10.70 3.43 +14.25
7th3rd MTK2 200 13:
Roth, chris
Proger, Cody

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

1
1:17.39 6.69 +20.94
8th2nd MTK2 200 12:
Jones, Luca
Way, Richard

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

8
1:22.27 4.88 +25.82
9th4th MK2 200 13:
Cox, Billy
Hunter, Finn

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

7
1:23.30 1.03 +26.85
Race 100Heat 1: Female Under 16 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stDuffy, MackenzieSiena CatholicQLD7 0:55.17   0.00
2ndPeters, LaurenLourdes Hill CollegeQLD6 0:58.83 3.66 +3.66
3rdGill, IsabellaHillcrest ChristianQLD4 0:59.52 0.69 +4.35
4thMassie, TiarneeSunshine Coast GrammarQLD3 1:00.49 0.97 +5.32
 Norbury, CaraSt Josephs Gregory TerrQLD5 DID NOT START
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 101Heat 2: Female Under 16 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stKaihau, GraceMathew Flinders AnglicanQLD6 0:52.08   0.00
2ndButler, SophieLourdes Hill CollegeQLD5 0:55.55 3.47 +3.47
3rdBlanch, ErinMiami High School QldQLD4 0:56.64 1.09 +4.56
4thParker, GabbyLourdes Hill CollegeQLD7 0:59.14 2.50 +7.06
5thIvanisevic, RileyLourdes Hill CollegeQLD3 1:02.11 2.97 +10.03
Race 102Heat 1: Female Under 16 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stHowie, MeganLourdes Hill CollegeQLD4 1:15.61   0.00
2ndStewart, AmeliaLourdes Hill CollegeQLD2 1:16.95 1.34 +1.34
3rdSpain, RileyLourdes Hill CollegeQLD6 1:19.39 2.44 +3.78
4thSwain, AshleySt Stephens CollegeQLD3 1:28.42 9.03 +12.81
5thDodds, EmmersonPacific LutheranQLD5 1:30.61 2.19 +15.00
 Barwick, MillieLourdes Hill CollegeQLD7 SCRATCHED
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 103Heat 2: Female Under 16 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stThurbon, TaraLourdes Hill CollegeQLD7 1:16.42   0.00
2ndBaker, MillieLourdes Hill CollegeQLD5 1:17.42 1.00 +1.00
3rdClose, FelicityLourdes Hill CollegeQLD2 1:21.14 3.72 +4.72
4thMcClusky, SophieLourdes Hill CollegeQLD3 1:26.17 5.03 +9.75
5thDonato, GabriellePacific LutheranQLD4 1:31.52 5.35 +15.10
 Brown, AnnemikaPacific LutheranQLD6      
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 104Direct Final: Female Under 14 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stFay, AliciaMathew Flinders AnglicanQLD8 0:54.67   0.00
2ndOutram, ElectraSunshine Beach State SchoQLD7 1:00.05 5.38 +5.38
3rdSterry, KelseaPalm Beach CurrumbinQLD5 1:02.99 2.94 +8.32
4thWhiteley, NatashaPacific LutheranQLD6 1:06.80 3.81 +12.13
5thFuller, MadisonPalm Beach CurrumbinQLD3 1:08.42 1.62 +13.75
6thBryrne, KaitlynPalm Beach CurrumbinQLD2 1:09.27 0.85 +14.60
7thMarsh, ElliePalm Beach CurrumbinQLD4 1:10.14 0.87 +15.47
8thPeters, ErynnLourdes Hill CollegeQLD1 1:17.33 7.19 +22.66
Race 105Heat 1: Female Under 14 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stBegley, NikitaLourdes Hill CollegeQLD7 1:14.14   0.00
2ndMCGRATH, SARAHAlbany Creek State High SQLD2 1:14.99 0.85 +0.85
3rdsmith, ElizabethLourdes Hill CollegeQLD6 1:15.89 0.90 +1.75
4thZemek, ClaireLourdes Hill CollegeQLD3 1:19.70 3.81 +5.56
5thPrice, JamiLourdes Hill CollegeQLD8 1:31.80 12.10 +17.66
6thRyan, SklyerLourdes Hill CollegeQLD5 1:41.02 9.22 +26.88
 McGovern, PatriciaLourdes Hill CollegeQLD4 DID NOT START
Progress: 1,2->Final + 2 Next Fastest Crews
Race 106Heat 2: Female Under 14 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stReardon, TaylahLourdes Hill CollegeQLD5 1:13.24   0.00
2ndBailey, OliviaLourdes Hill CollegeQLD4 1:16.27 3.03 +3.03
3rdSomerville, ClaudiaLourdes Hill CollegeQLD6 1:17.58 1.31 +4.34
4thOlm, MadelineLourdes Hill CollegeQLD2 1:18.42 0.84 +5.18
5thBelz, MikaylaLourdes Hill CollegeQLD8 1:19.24 0.82 +6.00
6thStratford, MaggieLourdes Hill CollegeQLD7 1:21.30 2.06 +8.06
7thDoyle, KonstantinaLourdes Hill CollegeQLD3 1:24.77 3.47 +11.53
Progress: 1,2->Final + 2 Next Fastest Crews
Race 107Heat 3: Female Under 14 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stBamforth, NikkiSt Rita's CollegeQLD8 1:14.86   0.00
2ndBolton, CamilleMathew Flinders AnglicanQLD6 1:15.30 0.44 +0.44
3rdDickson, EllaLourdes Hill CollegeQLD5 1:16.67 1.37 +1.81
4thDimmick, BethanyLourdes Hill CollegeQLD4 1:21.61 4.94 +6.75
 Norbury, KatieSt Josephs Gregory TerrQLD7 DID NOT START
Progress: 1,2->Final + 2 Next Fastest Crews
Race 108Final: Female Under 11 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stHosking, StellaKelvin Grove StateQLD6 1:21.39   0.00
2ndWoods, ElizaPacific LutheranQLD4 1:23.61 2.22 +2.22
3rdGraves, TeganPacific LutheranQLD3 1:31.08 7.47 +9.69
4thMonro, RaniPacific LutheranQLD7 1:32.21 1.13 +10.82
5thWills-Grace, KhiaMathew Flinders AnglicanQLD2 1:34.89 2.68 +13.50
6thCross-Pitcher, MikaylaPacific LutheranQLD5 1:40.86 5.97 +19.47
7thHeinz, SophiaPacific LutheranQLD8 1:41.80 0.94 +20.41
8thGover, EvyPacific LutheranQLD1 1:52.83 11.03 +31.44
Race 109Final: Male Under 11 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stBox, CharlesPacific LutheranQLD4 1:17.92   0.00
2ndReid, WilliamAmbrose Treacy CollegeQLD5 1:19.21 1.29 +1.29
3rdChristie, KanePacific LutheranQLD6 1:25.36 6.15 +7.44
4thHall, DempseyPacific LutheranQLD3 1:28.80 3.44 +10.88
5thEdmonstone, JettPacific LutheranQLD7 1:30.21 1.41 +12.29
6thsmith, NoahPacific LutheranQLD8 1:31.30 1.09 +13.38
7thDonahue, EthanPacific LutheranQLD2 1:32.33 1.03 +14.41
8thOsbourne, RileyPacific LutheranQLD1 1:33.11 0.78 +15.19
Race 110Final: Male Under 13 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stWarriner, LiamAmbrose Treacy CollegeQLD4 0:55.08   0.00
2ndHeinz, NathanPacific LutheranQLD5 0:55.55 0.47 +0.47
3rdSteel, JackAmbrose Treacy CollegeQLD6 1:00.08 4.53 +5.00
4thFrost, DanielPalm Beach CurrumbinQLD3 1:02.36 2.28 +7.28
5thSiddell, CaylanJohn Paul CollegeQLD7 1:03.36 1.00 +8.28
6thKing Koi, ThomasSt Josephs Gregory TerrQLD2 1:08.49 5.13 +13.41
7thGothorp, JackPacific LutheranQLD1 1:13.92 5.43 +18.84
8thHeber, KeeganPalm Beach CurrumbinQLD8 1:20.17 6.25 +25.09
Race 111Final: Female Under 14 TK2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stBamforth, Nikki
MCGRATH, SARAH
St Rita's College
Albany Creek State High S
QLD
QLD
6 1:00.55   0.00
2ndBolton, Camille
Wills-Grace, Phoebe
Mathew Flinders Anglican
Mathew Flinders Anglican
QLD
QLD
4 1:01.21 0.66 +0.66
3rdButler, Shannay
Bailey, Olivia
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
5 1:03.27 2.06 +2.72
4thZemek, Claire
Reardon, Taylah
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
3 1:07.61 4.34 +7.06
5thDoyle, Konstantina
smith, Elizabeth
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
8 1:09.27 1.66 +8.72
6thOlm, Madeline
Dimmick, Bethany
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
7 1:10.45 1.18 +9.90
7thBelz, Mikayla
Somerville, Claudia
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
2 1:11.89 1.44 +11.34
8thStratford, Maggie
Price, Jami
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
1 1:22.14 10.25 +21.59
Race 112Final: Male Under 16 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stGray, JonathonIona CollegeQLD6 0:45.99   0.00
2ndBroderick, JackSiena CatholicQLD4 0:47.74 1.75 +1.75
3rdPrior, DylanMountain Creek State HighQLD5 0:48.80 1.06 +2.81
4thShingles, JamesMaroochydore State HighQLD3 0:49.92 1.12 +3.93
5thMole, DanielIona CollegeQLD2 0:52.61 2.69 +6.62
6thBicknell, JackIona CollegeQLD8 0:53.58 0.97 +7.59
7thCarter, ElliottMaroochydore State HighQLD7 0:54.14 0.56 +8.15
8thBryson, TomPalm Beach CurrumbinQLD1 0:55.17 1.03 +9.18
Race 113Final: Female Under 16 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stKaihau, GraceMathew Flinders AnglicanQLD7 0:49.21   0.00
2ndDuffy, MackenzieSiena CatholicQLD5 0:50.52 1.31 +1.31
3rdButler, SophieLourdes Hill CollegeQLD2 0:51.55 1.03 +2.34
4thBlanch, ErinMiami High School QldQLD8 0:52.64 1.09 +3.43
5thPeters, LaurenLourdes Hill CollegeQLD4 0:54.33 1.69 +5.12
6thMassie, TiarneeSunshine Coast GrammarQLD6 0:55.11 0.78 +5.90
7thGill, IsabellaHillcrest ChristianQLD3 0:58.74 3.63 +9.53
8thParker, GabbyLourdes Hill CollegeQLD1 0:59.67 0.93 +10.46
Race 114Final: Female Under 16 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stStewart, AmeliaLourdes Hill CollegeQLD6 1:09.27   0.00
2ndHowie, MeganLourdes Hill CollegeQLD4 1:11.49 2.22 +2.22
3rdClose, FelicityLourdes Hill CollegeQLD7 1:12.24 0.75 +2.97
4thBaker, MillieLourdes Hill CollegeQLD3 1:15.52 3.28 +6.25
5thThurbon, TaraLourdes Hill CollegeQLD5 1:16.17 0.65 +6.90
6thSpain, RileyLourdes Hill CollegeQLD2 1:17.17 1.00 +7.90
7thMcClusky, SophieLourdes Hill CollegeQLD1 1:23.42 6.25 +14.15
 Swain, AshleySt Stephens CollegeQLD8 DID NOT START
Race 115Final: Female Under 14 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stBamforth, NikkiSt Rita's CollegeQLD4 1:08.45   0.00
2ndBolton, CamilleMathew Flinders AnglicanQLD7 1:09.36 0.91 +0.91
3rdMCGRATH, SARAHAlbany Creek State High SQLD6 1:10.24 0.88 +1.79
4thBegley, NikitaLourdes Hill CollegeQLD3 1:12.05 1.81 +3.60
5thDickson, EllaLourdes Hill CollegeQLD8 1:12.99 0.94 +4.54
6thReardon, TaylahLourdes Hill CollegeQLD5 1:15.45 2.46 +7.00
7thsmith, ElizabethLourdes Hill CollegeQLD1 1:16.89 1.44 +8.44
8thBailey, OliviaLourdes Hill CollegeQLD2 1:19.52 2.63 +11.07
Race 119Direct Final: Female Open TK2 200

CANCELLED
Race 123Direct Final: Female Under 12 TK2 200

CANCELLED
Race 125Direct Final: Male Comb C1 200

CANCELLED