2014 Ke Nalu Australian Flatwater SUPfest

Date: Fri 28th - Sun 30th March , 2014
Venue: West Lakes, SA
Regatta Results
RESULTS BY RACE #
Select Day:
RESULTS BY CLUB
RESULTS BY ATHLETE

Last Names:   All Athletes
[A-D][E-H][I-L][M-P][Q-T][U-Z]

Name Search:
RESULTS BY EVENT
Filter Event List:
Gender:
Seats:
Boat:
Select Event:
#Code 
1MSUP 20038
2MSUP 50037
3MSUP 500037
4WSUP 20011
5WSUP 50011
6WSUP 500011
7MSUP 200 40+19
8MSUP 500 40+19
9MSUP 5000 40+19
 
Options:    Show    
Friday 28th March, 2014

Race 1Heat 1: Mens Stand Up Paddleboard 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stO'Brian, BeauSUPs QLDQLD1 2:35.18   0.00
2ndTunnington, TrevorSUPs QLDQLD3 2:36.35 1.17 +1.17
3rdJensen, JakeSUPs Non MemberAUS4 2:38.84 2.49 +3.66
4thLee, WilliamSUPs WAWA8 2:41.50 2.66 +6.32
5thFerguson, SteveSUPs VICVIC5 2:55.76 14.26 +20.58
6thBleach, JackSUPs SASA6 2:57.24 1.48 +22.06
7thRoberts, KymSUPs SASA9 3:04.25 7.01 +29.07
8thVince, DeanSUPs SASA7 3:06.66 2.41 +31.48
9thSaunders, RogerSUPs NSWNSW2 3:18.11 11.45 +42.93
Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 2Heat 2: Mens Stand Up Paddleboard 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stHardiman, GrantSUPs NSWNSW2 2:40.09   0.00
2ndJackson, PaulSUPs QLDQLD7 2:42.24 2.15 +2.15
3rdMeldrum, HeathSUPs VICVIC9 2:43.68 1.44 +3.59
4thFry, WesleySUPs WAWA3 2:45.55 1.87 +5.46
5thStringer, MattSUPs SASA8 2:51.59 6.04 +11.50
6thO'Riordan, KieranSUPs NSWNSW5 2:55.26 3.67 +15.17
7thMurphy, TravisSUPs SASA4 2:55.92 0.66 +15.83
8thEitzen, SteveSUPs SASA6 3:09.55 13.63 +29.46
Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 3Heat 1: Womens Stand Up Paddleboard 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stJackson, AngelaSUPs QLDQLD3 3:01.14   0.00
2ndLeake, GeorgieSUPs QLDQLD4 3:10.16 9.02 +9.02
3rdMcManus, MelissaSUPs NSWNSW7 3:24.25 14.09 +23.11
4thWilliams, AntheaSUPs SASA8 3:37.52 13.27 +36.38
5thPretty, TahliaSUPs SASA6 3:46.97 9.45 +45.83
 Suisted, ShaeSUPs SASA5 DID NOT START
Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 4Heat 2: Womens Stand Up Paddleboard 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stRingrose, JeanSUPs VICVIC3 3:09.84   0.00
2ndHockaday, JacquiSUPs SASA6 3:18.45 8.61 +8.61
3rdRebori, AngelenaSUPs SASA7 3:31.29 12.84 +21.45
4thGuilhaus, LizSUPs SASA5 3:41.65 10.36 +31.81
5thBourke, SharonSUPs VICVIC4 3:43.88 2.23 +34.04
Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 5Heat 1: Mens Stand Up Paddleboard 500 40+
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stMcCluskey, ScottSUPs SASA8 2:55.43   0.00
2ndGohl, NatSUPs SASA7 2:58.44 3.01 +3.01
3rdJones, PaulSUPs QLDQLD6 3:09.67 11.23 +14.24
4thLogue, BrianSUPs NSWNSW4 3:11.16 1.49 +15.73
5thPretty, PhilSUPs SASA5 3:11.84 0.68 +16.41
6thTing, ChrisSUPs NSWNSW3 3:15.64 3.80 +20.21
7thWilliams, SteveSUPs SASA2 3:48.78 33.14 +53.35
Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 6Heat 2: Mens Stand Up Paddleboard 500 40+
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stMcKercher, GordonSUPs WAWA4 2:59.69   0.00
2ndMatthews, PaulSUPs NSWNSW5 3:01.05 1.36 +1.36
3rdElcoat, DeanSUPs VICVIC8 3:11.99 10.94 +12.30
 McManus, JasonSUPs NSWNSW3 DID NOT START
 Sparnon, NevilleSUPs SASA6 DID NOT START
 Harrington, PaulSUPs VICVIC7 SCRATCHED
Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 7Heat 3: Mens Stand Up Paddleboard 500 40+
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stClarke, ChrisSUPs VICVIC3 2:46.69   0.00
2ndLee, WarwickSUPs VICVIC4 2:58.65 11.96 +11.96
3rdSykes, MarkSUPs SASA6 3:03.80 5.15 +17.11
4thTemple, MarkSUPs SASA8 3:09.11 5.31 +22.42
5thNewton, CraigSUPs SASA7 3:17.07 7.96 +30.38
6thJaggard, BrettSUPs SASA5 3:33.46 16.39 +46.77
Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 8Semi-Final 1: Mens Stand Up Paddleboard 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stLee, WilliamSUPs WAWA5 2:34.85   0.00
2ndFry, WesleySUPs WAWA4 2:38.02 3.17 +3.17
3rdFerguson, SteveSUPs VICVIC6 2:41.28 3.26 +6.43
4thStringer, MattSUPs SASA3 2:43.85 2.57 +9.00
5thO'Riordan, KieranSUPs NSWNSW7 2:45.62 1.77 +10.77
6thBleach, JackSUPs SASA2 2:46.14 0.52 +11.29
7thMurphy, TravisSUPs SASA1 2:47.60 1.46 +12.75
8thVince, DeanSUPs SASA9 2:56.38 8.78 +21.53
9thRoberts, KymSUPs SASA8 2:59.98 3.60 +25.13
Progress: Plan A: 1..3->Final; Rest Eliminated
Race 9Semi-Final 1: Womens Stand Up Paddleboard 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stWilliams, AntheaSUPs SASA5 3:21.03   0.00
2ndBourke, SharonSUPs VICVIC3 3:21.75 0.72 +0.72
3rdGuilhaus, LizSUPs SASA4 3:22.57 0.82 +1.54
 Pretty, TahliaSUPs SASA6 DID NOT START
Progress: Plan A: 1..3->Final; Rest Eliminated
Race 10Semi-Final 1: Mens Stand Up Paddleboard 500 40+
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stGohl, NatSUPs SASA5 2:48.13   0.00
2ndSykes, MarkSUPs SASA6 2:55.01 6.88 +6.88
3rdElcoat, DeanSUPs VICVIC4 2:56.20 1.19 +8.07
4thLogue, BrianSUPs NSWNSW7 3:00.68 4.48 +12.55
5thTemple, MarkSUPs SASA3 3:02.02 1.34 +13.89
6thTing, ChrisSUPs NSWNSW2 3:03.08 1.06 +14.95
7thJaggard, BrettSUPs SASA8 3:15.87 12.79 +27.74
Progress: Plan B: 1..3->A Final; 4..7->B Final + Next Fastest
Race 11Semi-Final 2: Mens Stand Up Paddleboard 500 40+
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stJones, PaulSUPs QLDQLD6 2:46.43   0.00
2ndLee, WarwickSUPs VICVIC4 2:47.98 1.55 +1.55
3rdMatthews, PaulSUPs NSWNSW5 2:55.67 7.69 +9.24
4thPretty, PhilSUPs SASA7 3:02.51 6.84 +16.08
5thNewton, CraigSUPs SASA3 3:04.37 1.86 +17.94
6thWilliams, SteveSUPs SASA2 3:40.26 35.89 +53.83
Progress: Plan B: 1..3->A Final; 4..7->B Final + Next Fastest