Queensland

2013 QLD School Sprint Championships

Date: Sun 27th October, 2013
Venue: Lake Kawana
Regatta Results
RESULTS BY RACE #
Browse All Results
RESULTS BY CLUB
RESULTS BY ATHLETE

Last Names:   All Athletes
[A-D][E-H][I-L][M-P][Q-T][U-Z]

Name Search:
RESULTS BY EVENT
Filter Event List:
Gender:
Seats:
Boat:
Select Event:
#Code 
1MK1 5007
2MK1 500 169
3MK1 500 158
4MK1 500 147
5MK1 500 1310
6MK1 500 125
7MK1 500 116
8MK2 5003
9MK2 500 164
10MK2 500 154
11MK2 500 141
12MK2 500 133
13MK2 500 12-
14MK2 500 11-
15MK1 2007
16MK1 200 169
17MK1 200 159
18MK1 200 147
19MK1 200 1312
20MK1 200 125
21MK1 200 116
22MK2 2001
23MK2 200 164
24MK2 200 154
25MK2 200 141
26MK2 200 133
27MK2 200 12-
28MTK1 5003
29MTK1 500 161
30MTK1 500 153
31MTK1 500 144
32MTK1 500 133
33MTK1 500 125
34MTK1 500 118
35MTK1 2003
36MTK1 200 161
37MTK1 200 153
38MTK1 200 144
39MTK1 200 133
40MTK1 200 125
41MTK1 200 119
42MTK2 5001
43MTK2 500 161
44MTK2 500 151
45MTK2 500 143
46MTK2 500 13-
47MTK2 500 124
48MTK2 500 114
49MTK2 2001
50MTK2 200 161
51MTK2 200 151
52MTK2 200 144
53MTK2 200 13-
54MTK2 200 124
55MTK2 200 114
56FK1 5006
57FK1 500 161
58FK1 500 159
59FK1 500 1411
60FK1 500 136
61FK1 500 12-
62FK1 500 111
63FK1 2005
64FK1 200 161
65FK1 200 159
66FK1 200 1411
67FK1 200 135
68FK1 200 12-
69FK1 200 111
70FK2 5003
71FK2 500 16-
72FK2 500 151
73FK2 500 148
74FK2 500 131
75FK2 500 12-
76FK2 500 11-
77FK2 2003
78FK2 200 16-
79FK2 200 152
80FK2 200 146
81FK2 200 13-
82FK2 200 12-
83FK2 200 11-
84FTK1 500 151
85FTK1 500 146
86FTK1 500 136
87FTK1 500 122
88FTK1 500 116
89FTK1 200 151
90FTK1 200 147
91FTK1 200 136
92FTK1 200 122
93FTK1 200 117
94FTK2 500 153
95FTK2 500 145
96FTK2 500 134
97FTK2 500 12-
98FTK2 500 114
99FTK2 200 153
100FTK2 200 146
101FTK2 200 134
102FTK2 200 12-
103FTK2 200 115
104M Mini K1 5002
105M Mini K1 2002
106M Mini K2 500-
107M Mini K2 200-
108F Mini K1 5004
109F Mini K1 2004
110F Mini K2 500-
111F Mini K2 200-
112FTK2 500 161
113FTK2 200 161
114MK2 200 11-
115FTK1 500 161
116FTK1 200 161
117FTK1 5001
118FTK1 2001
119FTK2 5001
120FTK2 2001
121MC1 200 141
122MC1 500 141
123FC1 200 141
124MC2 200 14-
 
Options:    Show    
Sunday 27th October, 2013

Race 1Direct Final: Male Open K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stDuffy, JySiena CatholicQLD4 01:45.82   0.00
2ndKleinschmidt, JakeSiena CatholicQLD3 01:52.95 7.13 +7.13
3rdLockhart, KaelanMountain Creek State HighQLD1 02:01.24 8.29 +15.42
4thNilsson, LukeSiena CatholicQLD7 02:04.27 3.03 +18.45
5thVoss, LouisPalm Beach CurrumbinQLD2 02:11.99 7.72 +26.17
6thClouston, JoshuaPalm Beach CurrumbinQLD6 02:15.97 3.98 +30.15
 Crouch, HaydenLindisfarne AnglicanQLD5 DNS    
Race 2Direct Final: Male Under 16 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stSinclair, ScottMountain Creek State HighQLD1 01:52.54   0.00
2ndClark, HaydenPalm Beach CurrumbinQLD3 01:52.92 0.38 +0.38
3rdGreen, LachlanPalm Beach CurrumbinQLD4 01:59.82 6.90 +7.28
4thCooper, HaydenSt Michaels CollegeQLD8 02:02.25 2.43 +9.71
5thThompson, MichaelRivermount CollegeQLD7 02:05.17 2.92 +12.63
6thSarvari, JoshuaPacific LutheranQLD5 02:16.93 11.76 +24.39
7thThomas, BenjaminPacific LutheranQLD6 02:24.90 7.97 +32.36
 Green, NikolasMathew Flinders AnglicanQLD2      
Race 3Final: Male Open TK1 500
Male Under 16 TK1 500
Male Under 15 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st MTK1 500:
Shipman, Joseph

John Paul College

QLD

4
02:24.09   0.00
2nd1st MTK1 500 15:
Hume, Jacob

Pacific Lutheran

QLD

6
02:27.17 3.08 +3.08
3rd2nd MTK1 500:
Jonsson, Carl

Pacific Lutheran

QLD

3
02:34.04 6.87 +9.95
4th1st MTK1 500 16:
Copley, Matthew

Pacific Lutheran

QLD

1
02:40.33 6.29 +16.24
5th2nd MTK1 500 15:
McKay, Lachlan

Pacific Lutheran

QLD

5
02:42.94 2.61 +18.85
6th3rd MTK1 500 15:
Morris, David

Pacific Lutheran

QLD

7
02:47.29 4.35 +23.20
 MTK1 500:
Cavazza, Francesco

Kawana Waters State

QLD

2
DNF    
Race 4Final: Female Under 16 TK2 500
Female Open TK2 500
Female Open K2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st FK2 500:
O'Neill, Siarn
Gilliman, Caitlin

Sunshine Coast
Sunshine Coast

QLD
QLD

4
02:01.72   0.00
2nd2nd FK2 500:
Sterry, Chloe
Green, Brittany

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

5
02:11.22 9.50 +9.50
3rd1st FTK2 500 16:
Parker, Samantha
Taylor, Caitlin

Lourdes Hill College
Lourdes Hill College

QLD
QLD

3
02:44.15 32.93 +42.43
4th1st FTK2 500:
Kerr, Michelle
Kerr, Susan

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

6
02:57.36 13.21 +55.64
Race 5Heat 1: Male Under 13 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stBancroft, LachlanKuluin StateQLD4 02:20.30   0.00
2ndTighe, CharliePalm Beach CurrumbinQLD3 02:26.34 6.04 +6.04
3rdShingles, JamesPacific LutheranQLD2 02:33.64 7.30 +13.34
4thBicknell, JackIona CollegeQLD5 02:36.86 3.22 +16.56
Progress: 1,2,3->Final + 1 Next Fastest Crew
Race 6Heat 2: Male Under 13 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stGray, JonathonIona CollegeQLD2 02:21.52   0.00
2ndEmery, JordanPalm Beach CurrumbinQLD6 02:27.95 6.43 +6.43
3rdBryson, ThomasPalm Beach CurrumbinQLD1 02:30.57 2.62 +9.05
4thBurrell, MitchellBurnside State HighQLD4 02:31.96 1.39 +10.44
5thTeen, WilliamNudgee Junior CollegeQLD3 02:39.90 7.94 +18.38
 Hall, EthanPacific LutheranQLD5 SCRATCHED
Progress: 1,2,3->Final + 1 Next Fastest Crew
Race 7Direct Final: Female Under 15 K2 500
Female Under 15 TK2 500
Female Under 14 TK2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st FK2 500 15:
O'Sullivan, Georgia
Key, Deborah

Lourdes Hill College
Lourdes Hill College

QLD
QLD

1
02:30.09   0.00
2nd1st FTK2 500 14:
Blisset de Weger, Madison
Peters, Lauren

Lourdes Hill College
Lourdes Hill College

QLD
QLD

8
02:40.75 10.66 +10.66
3rd2nd FTK2 500 14:
Louie, Danae
Ivanisevic, Riley

Lourdes Hill College
Lourdes Hill College

QLD
QLD

6
02:46.38 5.63 +16.29
4th3rd FTK2 500 14:
Holzerberger, Hannah
Faddy, Jasmine

Kawana Waters State
Kawana Waters State

QLD
QLD

4
02:48.07 1.69 +17.98
5th1st FTK2 500 15:
Healey, Alexis
Jones, Jessica

Lourdes Hill College
Lourdes Hill College

QLD
QLD

2
02:48.26 0.19 +18.17
6th2nd FTK2 500 15:
Jonsson, Elsa
Donato, Gabrielle

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

3
02:59.92 11.66 +29.83
7th4th FTK2 500 14:
Belz, Emma
Tomarchio, Gabriella

Lourdes Hill College
Lourdes Hill College

QLD
QLD

7
03:06.34 6.42 +36.25
8th5th FTK2 500 14:
Collins, Lily
Bozzi, Bella

Lourdes Hill College
Lourdes Hill College

QLD
QLD

5
03:07.24 0.90 +37.15
Race 8Direct Final: Male Under 15 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stJones-Rew, JoshuaKawana Waters StateQLD4 01:58.52   0.00
2ndBuhk, ConnorMaroochydore State HighQLD6 02:00.36 1.84 +1.84
3rdDonato, MickPacific LutheranQLD5 02:01.82 1.46 +3.30
4thGrieve, TiagoPalm Beach CurrumbinQLD3 02:11.66 9.84 +13.14
5thShingles, AlexanderPacific LutheranQLD1 02:12.12 0.46 +13.60
6thBogatie, MichaelVarsity LakesQLD8 02:17.12 5.00 +18.60
7thGuthrie, CampbellSt Andrews AnglicanQLD2 02:18.28 1.16 +19.76
 Clouston, EthanPalm Beach CurrumbinQLD7 SCRATCHED
Race 9Direct Final: Male Under 14 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stBurrell, LachlanBurnside State HighQLD5 02:17.88   0.00
2ndThompson, AidenSt Josephs Gregory TerrQLD6 02:28.11 10.23 +10.23
3rdCrouch, HarrisonLindisfarne AnglicanQLD3 02:31.27 3.16 +13.39
4thBowness, DavidIona CollegeQLD1 02:50.95 19.68 +33.07
5thNorman, IsaacSt Laurences CollegeQLD2 02:56.63 5.68 +38.75
 Green, ThomasPalm Beach CurrumbinQLD4 DID NOT START
 Wade, LincolnPalm Beach CurrumbinQLD7 DID NOT START
Race 10Direct Final: Male Under 12 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stWoods, LachiePacific LutheranQLD5 02:48.58   0.00
2ndMilne, OliverNudgee Junior CollegeQLD6 02:50.95 2.37 +2.37
3rdCox, JamieElanora StateQLD3 02:56.27 5.32 +7.69
4thThompson, DominicNudgee Junior CollegeQLD2 03:10.87 14.60 +22.29
5thEsler, NedNudgee Junior CollegeQLD4 03:17.88 7.01 +29.30
Race 11Female Under 13 K2 500
Female Under 13 TK2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st FTK2 500 13:
Parker, Gabby
Butler, Sophie

Lourdes Hill College
Lourdes Hill College

QLD
QLD

3
02:35.44   0.00
2nd2nd FTK2 500 13:
Rixon, Sophie
Frost, Courtney

St Vincents
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

6
02:51.72 16.28 +16.28
3rd3rd FTK2 500 13:
Moretti, Danila
Mills, Tayla

Lourdes Hill College
Lourdes Hill College

QLD
QLD

4
03:05.72 14.00 +30.28
4th1st FK2 500 13:
Keenan, Stephanie
Teys, Stella

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

2
03:22.10 16.38 +46.66
 FTK2 500 13:
Donato, Gabrielle
Graves, Brooklyn

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

5
 SCRATCHED
Race 12Direct Final: Male Under 14 TK1 500
Male Under 13 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st MTK1 500 14:
Sarvari, Reece

Pacific Lutheran

QLD

3
02:53.90   0.00
2nd2nd MTK1 500 14:
Reeder, Eli

Kawana Waters State

QLD

4
02:55.27 1.37 +1.37
3rd3rd MTK1 500 14:
Lawson, Jack

Kawana Waters State

QLD

5
02:55.70 0.43 +1.80
4th1st MTK1 500 13:
Flynn, Ji

Pacific Lutheran

QLD

7
02:59.63 3.93 +5.73
5th4th MTK1 500 14:
Stone, Harry

Pacific Lutheran

QLD

2
03:03.12 3.49 +9.22
6th2nd MTK1 500 13:
Evans, Jimmy

Kawana Waters State

QLD

8
03:04.11 0.99 +10.21
7th3rd MTK1 500 13:
Hockam, Jordan

Pacific Lutheran

QLD

6
03:10.35 6.24 +16.45
Race 13Direct Final: Male Under 12 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stForrest, BradleyPacific LutheranQLD3 03:14.93   0.00
1stHolmes, RobertPacific LutheranQLD5 03:14.93 0.00 0.00
3rdDines, HarrisonPacific LutheranQLD2 03:23.57 8.64 +8.64
4thSimpson, JosephPacific LutheranQLD4 03:35.99 12.42 +21.06
 Gothorp, JackPacific LutheranQLD6      
Race 14Direct Final: Female Under 14 K2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stWatmough, Claudia
Gill, Isabella
Varsity College
Hillcrest Christian
QLD
QLD
7 02:18.00   0.00
2ndHalliwell, Lilli
Ballue, Mia
Pacific Lutheran
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
2 02:27.00 9.00 +9.00
3rdBoyle, Nikola
Wyer, Erika
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
4 02:49.00 22.00 +31.00
4thO'Connor, Meghann
Blanch, Erin
Palm Beach Currumbin
Miami High School Qld
QLD
QLD
6 02:50.00 1.00 +32.00
5thTesch, Ruby
Huntley-Chipper, Emma
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
5 02:59.00 9.00 +41.00
 Hoppitt, Gaby
Thomas, Ivy
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
3 SCRATCHED
 Donato, Gabrielle
Jonsson, Elsa
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
8      
Race 15Direct Final: Female Under 11 TK2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stGraves, Brooklyn
Burrell, Breanna
Pacific Lutheran
Palmwoods State Primary
QLD
QLD
5 02:07.00   0.00
2ndIngerman, Nadia
Gray, Sarah
Birkdale South
Mary MacKillop Primary
QLD
QLD
2 03:11.00 1:04.00 +1:04.00
3rdWoods, Eliza
Graves, Tegan
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
4 03:25.00 14.00 +1:18.00
4thWinter Oliver, Cosette
Dixon, Ellie
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
3 03:28.00 3.00 +1:21.00
Race 16Direct Final: Male Mini K1 500
Male Under 11 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st MK1 500 11:
Buhk, Declan

Mooloolaba Primary

QLD

2
02:56.59   0.00
2nd2nd MK1 500 11:
Kimmins, Andrew

Nudgee Junior College

QLD

6
02:59.63 3.04 +3.04
3rd3rd MK1 500 11:
Warriner, Liam

Nudgee Junior College

QLD

4
03:01.00 1.37 +4.41
4th4th MK1 500 11:
Steel, Jack

Nudgee Junior College

QLD

5
03:03.77 2.77 +7.18
5th5th MK1 500 11:
Nasser, Fergus

Nudgee Junior College

QLD

3
03:10.36 6.59 +13.77
6th6th MK1 500 11:
Frost, Daniel

Currumbin Creek

QLD

1
03:16.57 6.21 +19.98
7th1st M Mini K1 500:
Bancroft, Macklin

Kuluin State

QLD

7
03:22.58 6.01 +25.99
8th2nd M Mini K1 500:
Nichols, Kai

Mary MacKillop Primary

QLD

8
03:25.00 2.42 +28.41
Race 17Direct Final: Male Under 11 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stHill, WylePacific LutheranQLD1 03:08.88   0.00
2ndSarvari, NicholasPacific LutheranQLD4 03:11.70 2.82 +2.82
3rdTippett, KainePacific LutheranQLD2 03:19.89 8.19 +11.01
4thFry, NoahPacific LutheranQLD8 03:21.15 1.26 +12.27
5thThomas, DafyddPacific LutheranQLD5 03:56.87 35.72 +47.99
6thTimperley, MatthewPacific LutheranQLD7 04:05.66 8.79 +56.78
7thHall, DempseyPacific LutheranQLD6 04:16.88 11.22 +1:08.00
 Bicknell, MaxMary MacKillop PrimaryQLD3 SCRATCHED
Race 18Final: Male Under 13 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stGray, JonathonIona CollegeQLD4 02:21.58   0.00
2ndBancroft, LachlanKuluin StateQLD5 02:21.94 0.36 +0.36
3rdShingles, JamesPacific LutheranQLD7 02:28.26 6.32 +6.68
4thBurrell, MitchellBurnside State HighQLD1 02:39.90 11.64 +18.32
 Bryson, ThomasPalm Beach CurrumbinQLD2 DNS    
 Tighe, CharliePalm Beach CurrumbinQLD3 DNS    
 Emery, JordanPalm Beach CurrumbinQLD6 DNS    
Race 19Heat 1: Female Under 15 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stO'Neill, SiarnSuncoast CollegeQLD4 02:15.93   0.00
2ndKey, DeborahLourdes Hill CollegeQLD3 02:47.86 31.93 +31.93
3rdBowshire, KeelyPalm Beach CurrumbinQLD2 02:53.98 6.12 +38.05
4thDavey, MadisonPalm Beach CurrumbinQLD5 02:57.40 3.42 +41.47
5thO'Sullivan, GeorgiaLourdes Hill CollegeQLD6 03:19.38 21.98 +1:03.45
Progress: 1,2,3->Final + 1 Next Fastest Crew
Race 20Heat 2: Female Under 15 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stBurt-Poloai, CaitlinKawana WatersQLD3 02:21.07   0.00
2ndParker, SamanthaLourdes Hill CollegeQLD4 02:42.14 21.07 +21.07
3rdKastelein, SuryaPalm Beach CurrumbinQLD5 02:55.10 12.96 +34.03
 Watt, HayleyPacific LutheranQLD2 DNS    
Progress: 1,2,3->Final + 1 Next Fastest Crew
Race 21Final: Female Open TK1 500
Female Open K1 500
Female Under 16 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st FK1 500:
Gilliman, Caitlin

Pacific Lutheran

QLD

5
02:03.09   0.00
2nd2nd FK1 500:
Massie, Brianna

Sunshine Coast Grammar

QLD

4
02:06.62 3.53 +3.53
3rd1st FK1 500 16:
Sterry, Chloe

Palm Beach Currumbin

QLD

8
02:06.91 0.29 +3.82
4th3rd FK1 500:
Stevenson, Mathilda

Qld Academy of SSMT

QLD

6
02:11.41 4.50 +8.32
5th4th FK1 500:
Green, Brittany

Palm Beach Currumbin

QLD

2
02:22.84 11.43 +19.75
6th5th FK1 500:
Bednall, Taylor

Lourdes Hill College

QLD

1
02:25.98 3.14 +22.89
7th1st FTK1 500:
Kerr, Michelle

Pacific Lutheran

QLD

7
03:10.44 44.46 +1:07.35
 FK1 500:
Bednall, Taylor

Palm Beach Currumbin

QLD

3
     
Race 22Final: Male Open TK2 500
Male Under 16 TK2 500
Male Under 15 TK2 500
Male Open K2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st MK2 500:
Duffy, Jy
Kleinschmidt, Jake

Siena Catholic
Siena Catholic

QLD
QLD

2
01:43.48   0.00
2nd2nd MK2 500:
Clouston, Joshua
Voss, Louis

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

4
01:55.16 11.68 +11.68
3rd1st MTK2 500:
Shipman, Joseph
Jonsson, Carl

John Paul College
Pacific Lutheran

QLD
QLD

3
02:17.10 21.94 +33.62
4th1st MTK2 500 16:
Copley, Matthew
Hume, Jacob

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

5
02:20.02 2.92 +36.54
5th1st MTK2 500 15:
Morris, David
McKay, Lachlan

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

6
02:21.79 1.77 +38.31
 MK2 500:
Cavazza, Francesco
Evans, Jimmy

Kawana Waters State
Kawana Waters State

QLD
QLD

7
     
Race 23Direct Final: Male Under 16 K2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stClark, Hayden
Green, Lachlan
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
5 01:49.88   0.00
2ndSinclair, Scott
Lockhart, Kaelan
Mathew Flinders Anglican
Mountain Creek State High
QLD
QLD
3 01:51.05 1.17 +1.17
3rdCooper, Hayden
Thompson, Michael
St Michaels College
Rivermount College
QLD
QLD
6 02:17.84 26.79 +27.96
3rdSarvari, Joshua
Thomas, Benjamin
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
4 02:17.84 0.00 +27.96
Race 24Heat 1: Female Under 14 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stGill, IsabellaHillcrest ChristianQLD3 02:23.95   0.00
2ndBlanch, ErinMiami High School QldQLD6 02:24.73 0.78 +0.78
3rdHuntley-Chipper, EmmaPalm Beach CurrumbinQLD2 02:50.27 25.54 +26.32
4thBoyle, NikolaPalm Beach CurrumbinQLD4 03:05.57 15.30 +41.62
 Louie, DanaeLourdes Hill CollegeQLD5 DNF    
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 25Heat 2: Female Under 14 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stHalliwell, LilliPacific LutheranQLD3 02:33.00   0.00
2ndBallue, MiaPalm Beach CurrumbinQLD6 02:44.51 11.51 +11.51
3rdHoppitt, GabyPalm Beach CurrumbinQLD4 02:59.20 14.69 +26.20
4thWyer, ErikaPalm Beach CurrumbinQLD2 03:15.60 16.40 +42.60
 Peters, LaurenLourdes Hill CollegeQLD5      
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 26Final: Male Under 15 K2 500
Male Under 14 K2 500
Male Under 14 TK2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st MK2 500 15:
Jones-Rew, Joshua
Buhk, Connor

Kawana Waters
Maroochydore State High

QLD
QLD

3
01:50.79   0.00
2nd1st MK2 500 14:
Wade, Lincoln
Green, Thomas

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

7
01:54.31 3.52 +3.52
3rd2nd MK2 500 15:
Burrell, Lachlan
Shingles, Alexander

Burnside State High
Pacific Lutheran

QLD
QLD

2
02:01.58 7.27 +10.79
4th3rd MK2 500 15:
Donato, Mick
Guthrie, Campbell

Pacific Lutheran
St Andrews Anglican

QLD
QLD

4
02:10.80 9.22 +20.01
5th4th MK2 500 15:
Bogatie, Michael
Grieve, Tiago

Kings Christian College
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

5
02:23.57 12.77 +32.78
6th1st MTK2 500 14:
Reeder, Eli
Evans, Jimmy

Kawana Waters State
Kawana Waters State

QLD
QLD

8
02:36.61 13.04 +45.82
7th2nd MTK2 500 14:
Hockam, Jordan
Sarvari, Reece

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

6
02:41.98 5.37 +51.19
8th3rd MTK2 500 14:
Stone, Harry
Flynn, Ji

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

1
02:42.71 0.73 +51.92
Race 27Final: Male Under 13 K2 500
Male Under 14 C1 500
Male Under 12 TK2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st MK2 500 13:
Shingles, James
Hall, Ethan

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

2
02:09.52   0.00
2nd2nd MK2 500 13:
Gray, Jonathon
Bicknell, Jack

Iona College
Wynnum Redlands

QLD
QLD

1
02:12.45 2.93 +2.93
3rd3rd MK2 500 13:
Tighe, Charlie
Emery, Jordan

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

3
02:20.46 8.01 +10.94
4th1st MTK2 500 12:
Woods, Lachie
Forrest, Bradley

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

5
02:42.01 21.55 +32.49
5th2nd MTK2 500 12:
Frost, Daniel
Cox, Jamie

Currumbin Creek
Elanora State

QLD
QLD

8
02:43.67 1.66 +34.15
6th3rd MTK2 500 12:
Holmes, Robert
Dines, Harrison

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

6
02:55.09 11.42 +45.57
7th4th MTK2 500 12:
Simpson, Joseph
Gothorp, Jack

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

7
02:57.36 2.27 +47.84
 MC1 500 14:
Manning, Benjamin

Kings Christian College

QLD

4
DNF    
Race 28Final: Female Under 16 TK1 500
Female Under 15 TK1 500
Female Under 14 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st FTK1 500 14:
Jonsson, Elsa

Pacific Lutheran

QLD

7
02:56.49   0.00
2nd2nd FTK1 500 14:
Faddy, Jasmine

Kawana Waters State

QLD

8
02:56.76 0.27 +0.27
3rd3rd FTK1 500 14:
Tomarchio, Gabriella

Lourdes Hill College

QLD

6
03:07.73 10.97 +11.24
4th1st FTK1 500 15:
Kerr, Susan

Pacific Lutheran

QLD

2
03:11.06 3.33 +14.57
5th1st FTK1 500 16:
Taylor, Caitlin

Lourdes Hill College

QLD

1
03:13.34 2.28 +16.85
6th4th FTK1 500 14:
Ivanisevic, Riley

Lourdes Hill College

QLD

4
03:15.98 2.64 +19.49
7th5th FTK1 500 14:
Bozzi, Bella

Lourdes Hill College

QLD

3
03:41.79 25.81 +45.30
8th6th FTK1 500 14:
Collins, Lily

Lourdes Hill College

QLD

5
03:42.14 0.35 +45.65
Race 29Direct Final: Female Under 13 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stWatmough, ClaudiaVarsity CollegeQLD3 02:30.44   0.00
2ndButler, SophieLourdes Hill CollegeQLD6 02:42.05 11.61 +11.61
3rdParker, GabbyLourdes Hill CollegeQLD4 02:50.26 8.21 +19.82
4thTesch, RubyPalm Beach CurrumbinQLD5 02:58.73 8.47 +28.29
5thO'Connor, MeghannPalm Beach CurrumbinQLD2 03:18.91 20.18 +48.47
6thGill, IsabellaHillcrest ChristianQLD7 04:47.37 1:28.46 +2:16.93
Race 30Final: Female Under 13 TK1 500
Female Under 12 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st FTK1 500 13:
Donato, Gabrielle

Pacific Lutheran

QLD

7
03:07.72   0.00
2nd2nd FTK1 500 13:
Frost, Courtney

Palm Beach Currumbin

QLD

3
03:11.73 4.01 +4.01
3rd3rd FTK1 500 13:
Holzerberger, Hannah

Kawana Waters State

QLD

8
03:12.68 0.95 +4.96
4th4th FTK1 500 13:
Blisset de Weger, Madison

Lourdes Hill College

QLD

6
03:13.15 0.47 +5.43
5th1st FTK1 500 12:
Graves, Brooklyn

Pacific Lutheran

QLD

2
03:27.76 14.61 +20.04
6th2nd FTK1 500 12:
Teys, Stella

Pacific Lutheran

QLD

1
04:33.11 1:05.35 +1:25.39
 FTK1 500 13:
Moretti, Danila

Lourdes Hill College

QLD

4
DNS    
 FTK1 500 13:
Mills, Tayla

Lourdes Hill College

QLD

5
DNS    
Race 31Direct Final: Female Mini M1 500
Female Under 11 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st F Mini K1 500:
Ingerman, Nadia

Birkdale South

QLD

3
02:33.73   0.00
2nd2nd F Mini K1 500:
ATHLETE UNKNOWN



6
02:35.16 1.43 +1.43
3rd3rd F Mini K1 500:
Gray, Sarah

Mary MacKillop Primary

QLD

5
02:45.71 10.55 +11.98
4th4th F Mini K1 500:
Warriner, Elizabeth

Holy Family Indooroopilly

QLD

4
02:51.07 5.36 +17.34
 FK1 500 11:
Rixon, Sophie

St Vincents

QLD

2
     
Race 32Direct Final: Female Under 11 K1 500
Female Under 11 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st FK1 500 11:
Rixon, Sophie

St Vincents

QLD

8
03:07.99   0.00
2nd1st FTK1 500 11:
Burrell, Breanna

Palmwoods State Primary

QLD

7
03:15.52 7.53 +7.53
3rd2nd FTK1 500 11:
Keenan, Stephanie

Pacific Lutheran

QLD

6
03:19.79 4.27 +11.80
4th3rd FTK1 500 11:
Winter Oliver, Cosette

Pacific Lutheran

QLD

3
03:24.57 4.78 +16.58
5th4th FTK1 500 11:
Woods, Eliza

Pacific Lutheran

QLD

4
03:57.59 33.02 +49.60
6th5th FTK1 500 11:
Graves, Tegan

Pacific Lutheran

QLD

2
04:03.00 5.41 +55.01
 FTK1 500 11:
Dixon, Ellie

Pacific Lutheran

QLD

5
 DID NOT FINISH
Race 33Direct Final: Male Under 11 TK2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stFry, Noah
Hill, Wyle
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
3 02:54.30   0.00
2ndBicknell, Max
Nichols, Kai
Mary MacKillop Primary
Mary MacKillop Primary
QLD
QLD
4 03:06.91 12.61 +12.61
3rdSarvari, Nicholas
Tippett, Kaine
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
5 03:07.85 0.94 +13.55
4thHall, Dempsey
Timperley, Matthew
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
6 04:00.00 52.15 +1:05.70
Race 34Final: Female Under 15 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stO'Neill, SiarnSuncoast CollegeQLD5 02:13.13   0.00
2ndBurt-Poloai, CaitlinKawana WatersQLD4 02:13.99 0.86 +0.86
3rdParker, SamanthaLourdes Hill CollegeQLD6 02:42.13 28.14 +29.00
4thKey, DeborahLourdes Hill CollegeQLD3 02:48.80 6.67 +35.67
5thBowshire, KeelyPalm Beach CurrumbinQLD7 02:52.32 3.52 +39.19
6thDavey, MadisonPalm Beach CurrumbinQLD1 02:57.74 5.42 +44.61
 Kastelein, SuryaPalm Beach CurrumbinQLD2 DNF    
Race 35Final: Female Under 14 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stBlanch, ErinMiami High School QldQLD6 02:16.55   0.00
2ndHalliwell, LilliPacific LutheranQLD5 02:22.84 6.29 +6.29
3rdGill, IsabellaHillcrest ChristianQLD4 02:27.65 4.81 +11.10
4thBallue, MiaPalm Beach CurrumbinQLD3 02:45.02 17.37 +28.47
5thHoppitt, GabyPalm Beach CurrumbinQLD7 02:46.46 1.44 +29.91
6thHuntley-Chipper, EmmaPalm Beach CurrumbinQLD2 02:51.71 5.25 +35.16
 Wyer, ErikaPalm Beach CurrumbinQLD1 DNS    
 Boyle, NikolaPalm Beach CurrumbinQLD8 DNS    
Race 36Heat 1: Female Under 15 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stO'Neill, SiarnSuncoast CollegeQLD5 00:54.56   0.00
2ndParker, SamanthaLourdes Hill CollegeQLD4 01:06.16 11.60 +11.60
3rdBowshire, KeelyPalm Beach CurrumbinQLD6 01:08.87 2.71 +14.31
4thKey, DeborahLourdes Hill CollegeQLD2 01:09.32 0.45 +14.76
5thDavey, MadisonPalm Beach CurrumbinQLD3 01:16.20 6.88 +21.64
Progress: 1,2,3->Final + 1 Next Fastest Crew
Race 37Heat 2: Female Under 15 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stBurt-Poloai, CaitlinKawana WatersQLD4 01:03.88   0.00
2ndO'Sullivan, GeorgiaLourdes Hill CollegeQLD3 01:14.33 10.45 +10.45
3rdKastelein, SuryaPalm Beach CurrumbinQLD5 01:21.79 7.46 +17.91
 Watt, HayleyPacific LutheranQLD6 DNS    
Progress: 1,2,3->Final + 1 Next Fastest Crew
Race 38Heat 1: Male Under 16 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stGreen, LachlanPalm Beach CurrumbinQLD3 00:46.85   0.00
2ndThompson, MichaelRivermount CollegeQLD5 00:47.20 0.35 +0.35
3rdCooper, HaydenSt Michaels CollegeQLD6 00:48.05 0.85 +1.20
4thSarvari, JoshuaPacific LutheranQLD4 00:50.05 2.00 +3.20
 Green, NikolasMathew Flinders AnglicanQLD2 SCRATCHED
Progress: 1,2,3->Final + 1 Next Fastest Crew
Race 39Heat 2: Male Under 16 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stClark, HaydenPalm Beach CurrumbinQLD4 00:45.05   0.00
2ndSinclair, ScottMountain Creek State HighQLD2 00:47.53 2.48 +2.48
3rdThomas, BenjaminPacific LutheranQLD5 00:53.11 5.58 +8.06
 Bogatie, MichaelKings Christian CollegeQLD3 SCRATCHED
Progress: 1,2,3->Final + 1 Next Fastest Crew
Race 40Direct Final: Male Open K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stDuffy, JySiena CatholicQLD4 00:42.11   0.00
2ndKleinschmidt, JakeSiena CatholicQLD5 00:42.46 0.35 +0.35
3rdNilsson, LukeSiena CatholicQLD7 00:47.02 4.56 +4.91
4thVoss, LouisPalm Beach CurrumbinQLD3 00:48.39 1.37 +6.28
5thCrouch, HaydenLindisfarne AnglicanQLD6 00:48.61 0.22 +6.50
6thLockhart, KaelanMountain Creek State HighQLD2 00:51.75 3.14 +9.64
7thClouston, JoshuaPalm Beach CurrumbinQLD1 00:54.65 2.90 +12.54
Race 41Heat 1: Female Under 14 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stGill, IsabellaHillcrest ChristianQLD5 00:57.67   0.00
2ndHalliwell, LilliPacific LutheranQLD3 01:00.62 2.95 +2.95
3rdBallue, MiaPalm Beach CurrumbinQLD4 01:06.89 6.27 +9.22
4thWyer, ErikaPalm Beach CurrumbinQLD2 01:16.11 9.22 +18.44
5thPeters, LaurenLourdes Hill CollegeQLD6 01:20.76 4.65 +23.09
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 42Heat 2: Female Under 14 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stBlanch, ErinMiami High School QldQLD3 01:03.01   0.00
2ndLouie, DanaeLourdes Hill CollegeQLD2 01:12.29 9.28 +9.28
3rdHoppitt, GabyPalm Beach CurrumbinQLD4 01:13.93 1.64 +10.92
4thHuntley-Chipper, EmmaPalm Beach CurrumbinQLD6 01:16.92 2.99 +13.91
5thBoyle, NikolaPalm Beach CurrumbinQLD5 01:18.07 1.15 +15.06
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 43Heat 1: Male Under 13 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stGray, JonathonIona CollegeQLD4 00:54.68   0.00
2ndBancroft, LachlanKuluin StateQLD5 00:55.68 1.00 +1.00
3rdEmery, JordanPalm Beach CurrumbinQLD2 00:58.54 2.86 +3.86
4thTeen, WilliamNudgee Junior CollegeQLD3 01:02.36 3.82 +7.68
5thNorman, IsaacSt Laurences CollegeQLD7 01:04.98 2.62 +10.30
 Hall, EthanPacific LutheranQLD6 SCRATCHED
Progress: 1,2,3->Final + 1 Next Fastest Crew
Race 44Heat 2: Male Under 13 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stNorman, IsaacSt Laurences CollegeQLD7 00:55.96   0.00
2ndTighe, CharliePalm Beach CurrumbinQLD4 00:59.48 3.52 +3.52
3rdShingles, JamesPacific LutheranQLD5 00:59.82 0.34 +3.86
4thBurrell, MitchellBurnside State HighQLD2 01:03.16 3.34 +7.20
5thBicknell, JackIona CollegeQLD3 01:03.85 0.69 +7.89
Progress: 1,2,3->Final + 1 Next Fastest Crew
Race 45Final: Male Open TK1 200
Male Under 16 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st MTK1 200:
Shipman, Joseph

John Paul College

QLD

3
00:57.20   0.00
2nd2nd MTK1 200:
Jonsson, Carl

Pacific Lutheran

QLD

2
00:59.26 2.06 +2.06
3rd1st MTK1 200 16:
Copley, Matthew

Pacific Lutheran

QLD

5
01:02.39 3.13 +5.19
 MTK1 200:
Cavazza, Francesco

Kawana Waters State

QLD

4
DNS    
Race 46Direct Final: Male Under 15 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stJones-Rew, JoshuaKawana Waters StateQLD5 00:45.47   0.00
2ndDonato, MickPacific LutheranQLD4 00:47.18 1.71 +1.71
3rdBuhk, ConnorMaroochydore State HighQLD6 00:47.43 0.25 +1.96
4thShingles, AlexanderPacific LutheranQLD8 00:50.28 2.85 +4.81
5thGrieve, TiagoPalm Beach CurrumbinQLD3 00:52.03 1.75 +6.56
6thGuthrie, CampbellSt Andrews AnglicanQLD2 00:54.12 2.09 +8.65
7thLamont, AsherVarsity LakesQLD1 00:54.31 0.19 +8.84
 Bogatie, MichaelKings Christian CollegeQLD7 DNF    
Race 47Direct Final: Male Under 15 TK1 200
Male Under 14 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st MTK1 200 15:
Hume, Jacob

Pacific Lutheran

QLD

3
00:59.96   0.00
2nd2nd MTK1 200 15:
McKay, Lachlan

Pacific Lutheran

QLD

2
01:05.48 5.52 +5.52
3rd3rd MTK1 200 15:
Morris, David

Pacific Lutheran

QLD

4
01:07.15 1.67 +7.19
4th1st MTK1 200 14:
Stone, Harry

Pacific Lutheran

QLD

6
01:07.91 0.76 +7.95
5th2nd MTK1 200 14:
Lawson, Jack

Kawana Waters State

QLD

7
01:08.17 0.26 +8.21
6th3rd MTK1 200 14:
Reeder, Eli

Kawana Waters State

QLD

8
01:08.42 0.25 +8.46
7th4th MTK1 200 14:
Sarvari, Reece

Pacific Lutheran

QLD

5
01:11.57 3.15 +11.61
Race 48Direct Final: Female Under 16 TK2 200
Female Open TK2 200
Female Open K2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st FK2 200:
O'Neill, Siarn
Gilliman, Caitlin

Sunshine Coast
Sunshine Coast

QLD
QLD

3
00:46.79   0.00
2nd2nd FK2 200:
Sterry, Chloe
Green, Brittany

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

4
00:50.86 4.07 +4.07
3rd1st FTK2 200 16:
Taylor, Caitlin
Parker, Samantha

Lourdes Hill College
Lourdes Hill College

QLD
QLD

6
01:07.00 16.14 +20.21
4th1st FTK2 200:
Kerr, Michelle
Kerr, Susan

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

5
01:07.01 0.01 +20.22
Race 49Direct Final: Male Under 14 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stGreen, ThomasPalm Beach CurrumbinQLD1 00:50.14   0.00
2ndWade, LincolnPalm Beach CurrumbinQLD7 00:51.68 1.54 +1.54
3rdBurrell, LachlanBurnside State HighQLD6 00:52.59 0.91 +2.45
4thThompson, AidenSt Josephs Gregory TerrQLD4 00:58.37 5.78 +8.23
5thCrouch, HarrisonLindisfarne AnglicanQLD2 01:00.07 1.70 +9.93
6thBowness, DavidIona CollegeQLD3 01:05.73 5.66 +15.59
 Norman, IsaacSt Laurences CollegeQLD5 SCRATCHED
Race 50Direct Final: Female Under 15 K2 200
Female Under 15 TK2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st FK2 200 15:
Key, Deborah
O'Sullivan, Georgia

Lourdes Hill College
Lourdes Hill College

QLD
QLD

3
00:57.94   0.00
2nd2nd FK2 200 15:
Bowshire, Keely
Kastelein, Surya

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

2
00:58.41 0.47 +0.47
3rd1st FTK2 200 15:
Jones, Jessica
Healey, Alexis

Lourdes Hill College
Lourdes Hill College

QLD
QLD

5
01:03.80 5.39 +5.86
 FTK2 200 15:
Davey, Madison
Hoppitt, Gaby

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

1
DNF    
 FTK2 200 15:
Watt, Hayley
Jonsson, Elsa

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

4
DNS    
Race 51Direct Final: Female Under 14 K2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stWatmough, Claudia
Gill, Isabella
Varsity College
Hillcrest Christian
QLD
QLD
4 00:00.01   0.00
2ndBallue, Mia
Halliwell, Lilli
Palm Beach Currumbin
Pacific Lutheran
QLD
QLD
3 00:00.02 0.01 +0.01
3rdBoyle, Nikola
Wyer, Erika
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
5 00:00.03 0.01 +0.02
4thO'Connor, Meghann
Blanch, Erin
Palm Beach Currumbin
Miami High School Qld
QLD
QLD
7 00:00.04 0.01 +0.03
5thHuntley-Chipper, Emma
Tesch, Ruby
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
6 00:00.05 0.01 +0.04
 Hoppitt, Gaby
Thomas, Ivy
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
2 SCRATCHED
Race 52Direct Final: Male Under 14 C1 200
Male Under 13 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st MTK1 200 13:
Evans, Jimmy

Kawana Waters State

QLD

3
01:08.99   0.00
2nd2nd MTK1 200 13:
Flynn, Ji

Pacific Lutheran

QLD

4
01:11.81 2.82 +2.82
3rd3rd MTK1 200 13:
Hockam, Jordan

Pacific Lutheran

QLD

5
01:12.66 0.85 +3.67
4th1st MC1 200 14:
Manning, Benjamin

Kings Christian College

QLD

2
01:16.28 3.62 +7.29
Race 53Direct Final: Male Under 12 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stDines, HarrisonPacific LutheranQLD3 01:18.92   0.00
1stHolmes, RobertPacific LutheranQLD5 01:18.92 0.00 0.00
3rdForrest, BradleyPacific LutheranQLD4 01:20.96 2.04 +2.04
4thSimpson, JosephPacific LutheranQLD2 01:23.44 2.48 +4.52
5thGothorp, JackPacific LutheranQLD6 01:24.35 0.91 +5.43
Race 54Final: Male Under 16 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stSinclair, ScottMountain Creek State HighQLD6 00:43.86   0.00
2ndClark, HaydenPalm Beach CurrumbinQLD4 00:44.51 0.65 +0.65
3rdGreen, LachlanPalm Beach CurrumbinQLD5 00:45.01 0.50 +1.15
4thThompson, MichaelRivermount CollegeQLD3 00:46.04 1.03 +2.18
5thCooper, HaydenSt Michaels CollegeQLD7 00:47.51 1.47 +3.65
6thThomas, BenjaminPacific LutheranQLD2 00:54.00 6.49 +10.14
7thSarvari, JoshuaPacific LutheranQLD1 00:65.04 11.04 +21.18
Race 55Final: Female Under 14 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stBlanch, ErinMiami High School QldQLD4 00:53.76   0.00
2ndHalliwell, LilliPacific LutheranQLD3 00:56.86 3.10 +3.10
3rdGill, IsabellaHillcrest ChristianQLD5 00:57.35 0.49 +3.59
4thBallue, MiaPalm Beach CurrumbinQLD7 01:00.88 3.53 +7.12
5thLouie, DanaeLourdes Hill CollegeQLD6 01:03.64 2.76 +9.88
6thHoppitt, GabyPalm Beach CurrumbinQLD2 01:05.02 1.38 +11.26
 Wyer, ErikaPalm Beach CurrumbinQLD1 DNS    
 Huntley-Chipper, EmmaPalm Beach CurrumbinQLD8 DNS    
Race 56Final: Male Under 13 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stGray, JonathonIona CollegeQLD5 00:51.83   0.00
2ndEmery, JordanPalm Beach CurrumbinQLD7 00:55.09 3.26 +3.26
3rdBancroft, LachlanKuluin StateQLD3 00:56.00 0.91 +4.17
4thTighe, CharliePalm Beach CurrumbinQLD6 00:57.34 1.34 +5.51
5thShingles, JamesPacific LutheranQLD2 00:57.78 0.44 +5.95
6thBryson, ThomasPalm Beach CurrumbinQLD4 00:58.03 0.25 +6.20
 Teen, WilliamNudgee Junior CollegeQLD1      
Race 57Final: Female Under 15 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stO'Neill, SiarnSuncoast CollegeQLD4 00:49.72   0.00
2ndBurt-Poloai, CaitlinKawana WatersQLD5 00:51.67 1.95 +1.95
3rdKastelein, SuryaPalm Beach CurrumbinQLD7 01:01.54 9.87 +11.82
4thParker, SamanthaLourdes Hill CollegeQLD6 01:04.08 2.54 +14.36
5thBowshire, KeelyPalm Beach CurrumbinQLD2 01:08.47 4.39 +18.75
6thKey, DeborahLourdes Hill CollegeQLD1 01:08.69 0.22 +18.97
7thO'Sullivan, GeorgiaLourdes Hill CollegeQLD3 01:17.42 8.73 +27.70
Race 58Direct Final: Male Under 12 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stWoods, LachiePacific LutheranQLD5 01:03.22   0.00
2ndCox, JamieElanora StateQLD6 01:05.33 2.11 +2.11
2ndMilne, OliverNudgee Junior CollegeQLD4 01:05.33 0.00 +2.11
4thThompson, DominicNudgee Junior CollegeQLD2 01:07.26 1.93 +4.04
5thEsler, NedNudgee Junior CollegeQLD3 01:13.11 5.85 +9.89
Race 59Direct Final: Male Under 11 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stHill, WylePacific LutheranQLD1 01:09.78   0.00
2ndSarvari, NicholasPacific LutheranQLD7 01:17.01 7.23 +7.23
3rdTippett, KainePacific LutheranQLD5 01:23.01 6.00 +13.23
4thFry, NoahPacific LutheranQLD3 01:25.98 2.97 +16.20
5thThomas, DafyddPacific LutheranQLD8 01:34.39 8.41 +24.61
6thHall, DempseyPacific LutheranQLD4 01:36.07 1.68 +26.29
7thTimperley, MatthewPacific LutheranQLD2 02:11.59 35.52 +1:01.81
 Bicknell, MaxMary MacKillop PrimaryQLD6      
Race 60Male Mini K1 200
Male Under 11 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st MK1 200 11:
Kimmins, Andrew

Nudgee Junior College

QLD

6
01:06.86   0.00
2nd2nd MK1 200 11:
Warriner, Liam

Nudgee Junior College

QLD

5
01:08.84 1.98 +1.98
3rd3rd MK1 200 11:
Nasser, Fergus

Nudgee Junior College

QLD

4
01:09.08 0.24 +2.22
4th4th MK1 200 11:
Steel, Jack

Nudgee Junior College

QLD

2
01:10.01 0.93 +3.15
5th5th MK1 200 11:
Buhk, Declan

Mooloolaba Primary

QLD

3
01:13.49 3.48 +6.63
6th1st M Mini K1 200:
Bancroft, Macklin

Kuluin State

QLD

8
01:18.00 4.51 +11.14
7th6th MK1 200 11:
Frost, Daniel

Currumbin Creek

QLD

1
01:18.22 0.22 +11.36
8th2nd M Mini K1 200:
Nichols, Kai

Mary MacKillop Primary

QLD

7
01:19.94 1.72 +13.08
Race 61Direct Final: Female Under 14 TK2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stDonato, Gabrielle
Jonsson, Elsa
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
7 01:08.05   0.00
2ndLouie, Danae
Ivanisevic, Riley
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
5 01:10..3 1.95 +1.95
3rdBlisset de Weger, Madison
Peters, Lauren
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
4 01:11.78 1.78 +3.73
4thHolzerberger, Hannah
Faddy, Jasmine
Kawana Waters State
Kawana Waters State
QLD
QLD
6 01:12.34 0.56 +4.29
5thBelz, Emma
Tomarchio, Gabriella
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
2 01:17.12 4.78 +9.07
6thCollins, Lily
Bozzi, Bella
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
3 01:18.27 1.15 +10.22
Race 62Direct Final: Female Under 13 TK2 200
Female Under 11 TK2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st FTK2 200 13:
Parker, Gabby
Butler, Sophie

Lourdes Hill College
Lourdes Hill College

QLD
QLD

5
01:02.58   0.00
2nd2nd FTK2 200 13:
Rixon, Sophie
Frost, Courtney

St Vincents
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

7
01:10.68 8.10 +8.10
3rd3rd FTK2 200 13:
Burrell, Breanna
Graves, Brooklyn

Palmwoods State Primary
Pacific Lutheran

QLD
QLD

6
01:12.27 1.59 +9.69
4th1st FTK2 200 11:
Ingerman, Nadia
Gray, Sarah

Birkdale South
Mary MacKillop Primary

QLD
QLD

2
01:13.76 1.49 +11.18
5th2nd FTK2 200 11:
Moretti, Danila
Mills, Tayla

Lourdes Hill College
Lourdes Hill College

QLD
QLD

1
01:14.76 1.00 +12.18
6th4th FTK2 200 13:
Keenan, Stephanie
Teys, Stella

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

8
01:15.00 0.24 +12.42
7th3rd FTK2 200 11:
Woods, Eliza
Graves, Tegan

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

4
01:19.18 4.18 +16.60
8th4th FTK2 200 11:
Winter Oliver, Cosette
Dixon, Ellie

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

3
01:22.98 3.80 +20.40
Race 63Direct Final: Male Open K2 200
Male Open TK2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st MK2 200:
Clouston, Joshua
Voss, Louis

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

4
00:45.52   0.00
2nd1st MTK2 200:
Shipman, Joseph
Jonsson, Carl

John Paul College
Pacific Lutheran

QLD
QLD

5
01:06.65 21.13 +21.13
Race 64Final: Male Under 16 K2 200
Male Under 16 TK2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st MK2 200 16:
Clark, Hayden
Green, Lachlan

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

5
00:43.23   0.00
2nd2nd MK2 200 16:
Cooper, Hayden
Thompson, Michael

St Michaels College
Rivermount College

QLD
QLD

2
00:46.50 3.27 +3.27
3rd3rd MK2 200 16:
Sarvari, Joshua
Thomas, Benjamin

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

4
00:49.20 2.70 +5.97
4th4th MK2 200 16:
Sinclair, Scott
Green, Nikolas

Mathew Flinders Anglican
Mathew Flinders Anglican

QLD
QLD

3
00:56.35 7.15 +13.12
5th1st MTK2 200 16:
Copley, Matthew
Hume, Jacob

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

6
00:57.80 1.45 +14.57
Race 65Final: Male Under 15 K2 200
Male Under 15 TK2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st MK2 200 15:
Jones-Rew, Joshua
Buhk, Connor

Kawana Waters
Maroochydore State High

QLD
QLD

2
00:43.78   0.00
2nd2nd MK2 200 15:
Burrell, Lachlan
Shingles, Alexander

Burnside State High
Pacific Lutheran

QLD
QLD

3
00:46.79 3.01 +3.01
3rd3rd MK2 200 15:
Donato, Mick
Guthrie, Campbell

Pacific Lutheran
St Andrews Anglican

QLD
QLD

5
00:47.33 0.54 +3.55
4th4th MK2 200 15:
Bogatie, Michael
Grieve, Tiago

Kings Christian College
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

4
00:54.44 7.11 +10.66
5th1st MTK2 200 15:
Morris, David
McKay, Lachlan

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

6
00:58.52 4.08 +14.74
Race 66Final: Female Open TK1 200
Female Open K1 200
Female Under 16 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st FK1 200:
Gilliman, Caitlin

Pacific Lutheran

QLD

2
00:48.47   0.00
2nd2nd FK1 200:
Massie, Brianna

Sunshine Coast Grammar

QLD

3
00:48.74 0.27 +0.27
3rd3rd FK1 200:
Stevenson, Mathilda

Qld Academy of SSMT

QLD

6
00:50.86 2.12 +2.39
4th1st FK1 200 16:
Sterry, Chloe

Palm Beach Currumbin

QLD

1
00:52.19 1.33 +3.72
5th4th FK1 200:
Bednall, Taylor

Palm Beach Currumbin

QLD

4
00:55.18 2.99 +6.71
6th5th FK1 200:
Green, Brittany

Palm Beach Currumbin

QLD

5
00:55.41 0.23 +6.94
7th1st FTK1 200:
Kerr, Michelle

Pacific Lutheran

QLD

7
01:16.50 21.09 +28.03
Race 67Final: Female Under 16 TK1 200
Female Under 15 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st FTK1 200 15:
Kerr, Susan

Pacific Lutheran

QLD

5
01:16.11   0.00
2nd1st FTK1 200 16:
Taylor, Caitlin

Lourdes Hill College

QLD

4
01:20.20 4.09 +4.09
Race 68Direct Final: Female Under 14 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stFaddy, JasmineKawana Waters StateQLD2 01:09.47   0.00
2ndJonsson, ElsaPacific LutheranQLD1 01:13.74 4.27 +4.27
3rdCollins, LilyLourdes Hill CollegeQLD7 01:15.67 1.93 +6.20
4thTomarchio, GabriellaLourdes Hill CollegeQLD3 01:16.13 0.46 +6.66
5thBelz, EmmaLourdes Hill CollegeQLD6 01:24.34 8.21 +14.87
6thBozzi, BellaLourdes Hill CollegeQLD5 01:32.45 8.11 +22.98
 Ivanisevic, RileyLourdes Hill CollegeQLD4 SCRATCHED
Race 69Final: Male Under 14 K2 200
Male Under 13 K2 200
Male Under 14 TK2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st MK2 200 14:
Wade, Lincoln
Green, Thomas

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

2
00:45.45   0.00
2nd1st MK2 200 13:
Shingles, James
Hall, Ethan

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

6
00:52.12 6.67 +6.67
3rd2nd MK2 200 13:
Gray, Jonathon
Bicknell, Jack

Iona College
Wynnum Redlands

QLD
QLD

5
00:53.09 0.97 +7.64
4th1st MTK2 200 14:
Reeder, Eli
Lawson, Jack

Kawana Waters State
Kawana Waters State

QLD
QLD

7
01:02.87 9.78 +17.42
5th2nd MTK2 200 14:
Flynn, Ji
Stone, Harry

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

8
01:04.74 1.87 +19.29
6th3rd MTK2 200 14:
Burrell, Mitchell
Evans, Jimmy

Burnside State High
Kawana Waters State

QLD
QLD

1
01:07.14 2.40 +21.69
7th4th MTK2 200 14:
Hockam, Jordan
Sarvari, Reece

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

3
01:08.79 1.65 +23.34
 MK2 200 13:
Tighe, Charlie
Emery, Jordan

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

4
 DID NOT START
Race 70Final: Female Under 14 C1 200
Female Under 13 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st FK1 200 13:
Watmough, Claudia

Varsity College

QLD

3
01:01.23   0.00
2nd2nd FK1 200 13:
Butler, Sophie

Lourdes Hill College

QLD

5
01:06.89 5.66 +5.66
3rd3rd FK1 200 13:
Parker, Gabby

Lourdes Hill College

QLD

6
01:08.67 1.78 +7.44
4th4th FK1 200 13:
Tesch, Ruby

Palm Beach Currumbin

QLD

7
01:09.26 0.59 +8.03
5th5th FK1 200 13:
O'Connor, Meghann

Palm Beach Currumbin

QLD

4
01:21.16 11.90 +19.93
6th1st FC1 200 14:
Gill, Isabella

Hillcrest Christian

QLD

2
02:47.42 1:26.26 +1:46.19
Race 71Direct Final: Female Under 13 TK1 200
Female Under 12 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st FTK1 200 13:
Donato, Gabrielle

Pacific Lutheran

QLD

4
01:12.92   0.00
2nd2nd FTK1 200 13:
Ivanisevic, Riley

Lourdes Hill College

QLD

8
01:14.73 1.81 +1.81
3rd3rd FTK1 200 13:
Blisset de Weger, Madison

Lourdes Hill College

QLD

2
01:18.47 3.74 +5.55
4th4th FTK1 200 13:
Holzerberger, Hannah

Kawana Waters State

QLD

1
01:19.01 0.54 +6.09
5th1st FTK1 200 12:
Graves, Brooklyn

Pacific Lutheran

QLD

6
01:20.28 1.27 +7.36
6th2nd FTK1 200 12:
Teys, Stella

Pacific Lutheran

QLD

7
01:33.63 13.35 +20.71
 FTK1 200 13:
Mills, Tayla

Lourdes Hill College

QLD

3
DNS    
 FTK1 200 13:
Moretti, Danila

Lourdes Hill College

QLD

5
DNS    
Race 72Final: Female Under 11 K1 200
Female Under 11 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st FK1 200 11:
Rixon, Sophie

St Vincents

QLD

1
00:00.01   0.00
2nd1st FTK1 200 11:
Frost, Courtney

Palm Beach Currumbin

QLD

8
00:00.02 0.01 +0.01
3rd2nd FTK1 200 11:
Keenan, Stephanie

Pacific Lutheran

QLD

3
00:00.03 0.01 +0.02
4th3rd FTK1 200 11:
Burrell, Breanna

Palmwoods State Primary

QLD

2
00:00.04 0.01 +0.03
5th4th FTK1 200 11:
Winter Oliver, Cosette

Pacific Lutheran

QLD

5
00:00.05 0.01 +0.04
6th5th FTK1 200 11:
Woods, Eliza

Pacific Lutheran

QLD

7
00:00.06 0.01 +0.05
7th6th FTK1 200 11:
Graves, Tegan

Pacific Lutheran

QLD

6
00:00.07 0.01 +0.06
8th7th FTK1 200 11:
Dixon, Ellie

Pacific Lutheran

QLD

4
00:00.08 0.01 +0.07
Race 73Direct Final: Female Mini K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stRixon, NataleeSt VincentsQLD4 01:10.02   0.00
2ndIngerman, NadiaBirkdale SouthQLD2 01:10.32 0.30 +0.30
3rdGray, SarahMary MacKillop PrimaryQLD5 01:10.61 0.29 +0.59
 Warriner, ElizabethHoly Family IndooroopillyQLD3      
Race 74Direct Final: Male Under 12 TK2 200
Male Under 11 TK2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st MTK2 200 12:
Forrest, Bradley
Woods, Lachie

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

8
00:54.50   0.00
2nd2nd MTK2 200 12:
Cox, Jamie
Frost, Daniel

Elanora State
Currumbin Creek

QLD
QLD

7
00:55.55 1.05 +1.05
3rd1st MTK2 200 11:
Hill, Wyle
Fry, Noah

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

6
00:55.79 0.24 +1.29
4th3rd MTK2 200 12:
Simpson, Joseph
Gothorp, Jack

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

1
01:06.22 10.43 +11.72
4th2nd MTK2 200 11:
Bicknell, Max
Nichols, Kai

Mary MacKillop Primary
Mary MacKillop Primary

QLD
QLD

5
01:06.22 0.00 +11.72
6th4th MTK2 200 12:
Holmes, Robert
Dines, Harrison

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

2
01:10.11 3.89 +15.61
7th3rd MTK2 200 11:
Sarvari, Nicholas
Tippett, Kaine

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

4
01:13.46 3.35 +18.96
8th4th MTK2 200 11:
Hall, Dempsey
Timperley, Matthew

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

3
01:41.43 27.97 +46.93