Queensland

2012 Qld School Canoe Sprint Championships

Date: Sun 21st October, 2012
Venue: Lake Kawana
Regatta Results
RESULTS BY RACE #
Browse All Results
RESULTS BY CLUB
RESULTS BY ATHLETE

Last Names:   All Athletes
[A-D][E-H][I-L][M-P][Q-T][U-Z]

Name Search:
RESULTS BY EVENT
Filter Event List:
Gender:
Seats:
Boat:
Select Event:
#Code 
1MK1 5009
2MK1 500 165
3MK1 500 1513
4MK1 500 146
5MK1 500 135
6MK1 500 124
7MK1 500 112
8MK2 5005
9MK2 500 163
10MK2 500 154
11MK2 500 143
12MK2 500 122
13MK2 500 111
14MK1 2009
15MK1 200 165
16MK1 200 1513
17MK1 200 147
18MK1 200 136
19MK1 200 124
20MK1 200 112
21MK2 2005
22MK2 200 163
23MK2 200 154
24MK2 200 143
25MK2 200 121
26MTK1 5001
27MTK1 500 161
28MTK1 500 154
29MTK1 500 146
30MTK1 500 122
31MTK1 500 1112
32MTK1 2001
33MTK1 200 161
34MTK1 200 154
35MTK1 200 146
36MTK1 200 122
37MTK1 200 1112
38MTK2 5001
39MTK2 500 152
40MTK2 500 143
41MTK2 500 132
42MTK2 500 12-
43MTK2 500 116
44MTK2 2002
45MTK2 200 152
46MTK2 200 143
47MTK2 200 132
48MTK2 200 12-
49MTK2 200 117
50FK1 5003
51FK1 500 163
52FK1 500 155
53FK1 500 1410
54FK1 500 131
55FK1 500 123
56FK1 500 113
57FK1 2003
58FK1 200 163
59FK1 200 155
60FK1 200 1410
61FK1 200 131
62FK1 200 123
63FK1 200 113
64FK2 5001
65FK2 500 162
66FK2 500 152
67FK2 500 143
68FK2 2001
69FK2 200 162
70FK2 200 152
71FK2 200 143
72FTK1 500 147
73FTK1 500 137
74FTK1 500 123
75FTK1 500 115
76FTK1 200 147
77FTK1 200 137
78FTK1 200 123
79FTK1 200 115
80FTK2 500 152
81FTK2 500 144
82FTK2 500 134
83FTK2 500 121
84FTK2 500 113
85FTK2 200 152
86FTK2 200 144
87FTK2 200 134
88FTK2 200 121
89FTK2 200 113
90M Mini K1 5001
91M Mini K1 2001
92F Mini K1 5007
93F Mini K1 2007
94F Mini K2 5001
95F Mini K2 2001
96MK2 200 111
97FTK1 5001
98FTK1 2001
99FTK2 5001
100FTK2 2001
101FTK1 200 151
102FTK1 500 151
 
Options:    Show    
Sunday 21st October, 2012

Race 1Heat 1: Male Under 15 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stGauch, MathewPalm Beach CurrumbinQLD3 1:58.20   0.00
2ndGreen, LachlanPalm Beach CurrumbinQLD5 2:00.15 1.95 +1.95
3rdGreen, NicMathew Flinders AnglicanQLD8 2:01.58 1.43 +3.38
4thBalder, MartinPalm Beach CurrumbinQLD7 2:05.70 4.12 +7.50
5thSlater, JacobKawana Waters StateQLD6 2:13.96 8.26 +15.76
5thRoss, TravisPalm Beach CurrumbinQLD2 2:13.96 0.00 +15.76
7thJohnson, NiallPalm Beach CurrumbinQLD4 2:16.22 2.26 +18.02
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 2Heat 2: Male Under 15 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stClark, HaydenPalm Beach CurrumbinQLD6 2:02.28   0.00
2ndMitchell, DeanPalm Beach CurrumbinQLD5 2:04.47 2.19 +2.19
3rdlockhart, kaelanMountain Creek State HighQLD2 2:11.12 6.65 +8.84
4thSarvari, JoshuaPacific LutheranQLD3 2:18.02 6.90 +15.74
5thBarter, NelsonPalm Beach CurrumbinQLD7 2:25.11 7.09 +22.83
6thThomas, BenPacific LutheranQLD4 2:37.19 12.08 +34.91
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 3Heat 1: Male Under 11 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stSingleton, HamishPacific LutheranQLD5 2:56.15   0.00
2ndBrown, TobyPacific LutheranQLD7 2:58.62 2.47 +2.47
3rdSarvari, NicholasPacific LutheranQLD6 2:58.91 0.29 +2.76
4thHeinz, NathanPacific LutheranQLD4 3:01.96 3.05 +5.81
5thPollack, OscarPacific LutheranQLD2 3:26.23 24.27 +30.08
6thSimpson, JosephPacific LutheranQLD3 3:36.49 10.26 +40.34
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 4Heat 2: Male Under 11 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stHill, WylePacific LutheranQLD5 2:57.49   0.00
2ndChapman, JaiPacific LutheranQLD2 2:58.41 0.92 +0.92
3rdDines, HarrisonPacific LutheranQLD7 3:07.46 9.05 +9.97
4thHolmes, RobertPacific LutheranQLD6 3:14.98 7.52 +17.49
5thFry, NoahPacific LutheranQLD3 3:35.62 20.64 +38.13
6thGothorp, JackPacific LutheranQLD4 3:39.21 3.59 +41.72
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 5Direct Final: Male Mini K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stNichols, KaiMary MacKillop PrimaryQLD1 3:24.22   0.00
Race 6Direct Final: Female Open K2 500
Female Under 16 K2 500
Female Open TK2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st FK2 500 16:
O'Neill, Siarn
Gilliman, Caitlin

Suncoast College
Pacific Lutheran

QLD
QLD

4
1:56.36   0.00
2nd2nd FK2 500 16:
Sterry, Chloe
Green, Brittany

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

3
2:06.09 9.73 +9.73
3rd1st FK2 500:
McAleenan, Tara
Bull, Alyssa

Kawana Waters State
Siena Catholic

QLD
QLD

5
2:21.25 15.16 +24.89
4th1st FTK2 500:
Kerr, Michelle
Watt, Hayley

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

6
2:52.74 31.49 +56.38
Race 7Direct Final: Male Open K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stWood, JordanPalm Beach CurrumbinQLD2 1:42.14   0.00
2ndPankhurst, RyamPalm Beach CurrumbinQLD3 1:52.18 10.04 +10.04
3rdHunt, ChrisPalm Beach CurrumbinQLD6 1:53.60 1.42 +11.46
4thClark, JordanPalm Beach CurrumbinQLD5 1:56.52 2.92 +14.38
5thLawrey, LindsayPalm Beach CurrumbinQLD8 1:59.75 3.23 +17.61
6thFindlay, LachlanPalm Beach CurrumbinQLD4 2:01.52 1.77 +19.38
7thHendy, TrevorPalm Beach CurrumbinQLD1 2:08.90 7.38 +26.76
8thVilles, OwenPalm Beach CurrumbinQLD7 2:14.28 5.38 +32.14
Race 8Direct Final: Female Under 15 TK2 500
Female Under 14 TK2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st FTK2 500 14:
Duffy, Mackenzie
Burt-Poloai, Caitlin

Siena Catholic
Kawana Waters

QLD
QLD

4
2:21.41   0.00
2nd2nd FTK2 500 14:
Bellue, Mia
Kastelein, Surya

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

3
2:34.46 13.05 +13.05
3rd1st FTK2 500 15:
Taylor, Caitlin
Taylor, Poppy

Lourdes Hill College
Lourdes Hill College

QLD
QLD

6
2:38.36 3.90 +16.95
4th3rd FTK2 500 14:
O'Sullivan, Georgia
Key, Deborah

Lourdes Hill College
Lourdes Hill College

QLD
QLD

5
2:43.45 5.09 +22.04
5th2nd FTK2 500 15:
Brockett, Chase
McDougall, Meghan

Lourdes Hill College
Lourdes Hill College

QLD
QLD

7
2:45.48 2.03 +24.07
6th4th FTK2 500 14:
Hunter-Chipper, Emma
Davey, Madison

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

2
2:45.73 0.25 +24.32
Race 9Direct Final: Male Under 16 K1 500
Male Open TK1 500
Male Under 16 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st MK1 500 16:
Duffy, Jy

Siena Catholic

QLD

4
1:45.14   0.00
2nd2nd MK1 500 16:
Newell, Jayden

Suncoast College

QLD

1
1:48.62 3.48 +3.48
3rd3rd MK1 500 16:
Kleinschmidt, Jake

Siena Catholic

QLD

3
1:51.20 2.58 +6.06
4th4th MK1 500 16:
Crouch, Hayden

Lindisfarne Anglican

QLD

5
2:10.01 18.81 +24.87
5th1st MTK1 500:
Jonsson, Carl

Pacific Lutheran

QLD

6
2:27.11 17.10 +41.97
6th1st MTK1 500 16:
Bradeley, Ryan

Pacific Lutheran

QLD

7
2:38.65 11.54 +53.51
 MK1 500 16:
Clouston, Joshua

Palm Beach Currumbin

QLD

2
 DID NOT START
Race 10Direct Final: Female Under 15 K2 500
Female Under 14 K2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st FK2 500 15:
Short, Eilish
Walters, Emma

Kawana Waters State
Kawana Waters State

QLD
QLD

6
2:17.85   0.00
2nd1st FK2 500 14:
Ngati, Kalani
Blackley, Sienna

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

4
2:25.54 7.69 +7.69
3rd2nd FK2 500 15:
Moffett, Lucy
Parker, Samantha

Lourdes Hill College
Lourdes Hill College

QLD
QLD

3
2:29.01 3.47 +11.16
 FK2 500 14:
Golding, Shanae
Boshire, Keely

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

5
 DID NOT START
Race 11Direct Final: Female Under 13 TK2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stGreen, Elena
Barnicott, Anna
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
6 2:42.66   0.00
2ndJonsson, Elsa
Donato, Gabrielle
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
5 2:47.66 5.00 +5.00
3rdBennett, Shelby
Fry, Emma
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
4 2:50.78 3.12 +8.12
4thLouie, Danae
Collins, Lily
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
3 2:53.34 2.56 +10.68
Race 12Final: Male Under 15 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stGauch, MathewPalm Beach CurrumbinQLD5 1:52.35   0.00
2ndBalder, MartinPalm Beach CurrumbinQLD1 1:56.33 3.98 +3.98
3rdClark, HaydenPalm Beach CurrumbinQLD4 1:57.43 1.10 +5.08
4thGreen, LachlanPalm Beach CurrumbinQLD3 1:58.81 1.38 +6.46
5thMitchell, DeanPalm Beach CurrumbinQLD6 1:59.31 0.50 +6.96
6thGreen, NicMathew Flinders AnglicanQLD7 2:01.81 2.50 +9.46
7thlockhart, kaelanMountain Creek State HighQLD2 2:14.66 12.85 +22.31
8thSarvari, JoshuaPacific LutheranQLD8 2:26.31 11.65 +33.96
Race 13Direct Final: Male Under 15 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stAnderson, NelsonPacific LutheranQLD5 2:24.78   0.00
2ndBarnes, JettPacific LutheranQLD4 2:29.10 4.32 +4.32
3rdStiles, AndrewSt Stephens CollegeQLD3 2:37.75 8.65 +12.97
 Brown, NathanPacific LutheranQLD6 SCRATCHED
Race 14Direct Final: Male Under 14 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stHume, JacobPacific LutheranQLD7 2:24.15   0.00
2ndBailey, JackKawana Waters StateQLD6 2:38.53 14.38 +14.38
3rdWilliams, RoryPacific LutheranQLD4 2:44.11 5.58 +19.96
4thMcKay, LachlanPacific LutheranQLD3 2:55.01 10.90 +30.86
5thMcDowell, ScottPacific LutheranQLD5 3:20.32 25.31 +56.17
Race 15Direct Final: Female Under 12 TK2 500
Female Under 11 TK2 500
Female Mini K2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st FTK2 500 12:
Smith, Ella
Thomas, Amie

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

7
2:37.54   0.00
2nd1st FTK2 500 11:
Williams, Caley
Lowe, Karla

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

5
3:00.44 22.90 +22.90
3rd2nd FTK2 500 11:
Keenan, Stephanie
Graves, Brooklyn

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

4
3:06.44 6.00 +28.90
4th3rd FTK2 500 11:
Gray, Sarah
Ingerman, Nadia

Mary MacKillop Primary
Birkdale South

QLD
QLD

3
3:09.39 2.95 +31.85
 F Mini K2 500:
Stuart, Carla
Stuart, Lauren

Eagle Junction
Eagle Junction

QLD
QLD

6
 DID NOT START
Race 16Direct Final: Male Under 14 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stJones-Rew, JoshuaKawana Waters StateQLD3 2:04.10   0.00
2ndCastles, TravisKawana Waters StateQLD4 2:14.49 10.39 +10.39
3rdDonato, MichelePacific LutheranQLD6 2:17.06 2.57 +12.96
4thSingleton, RoryPacific LutheranQLD2 2:24.43 7.37 +20.33
5thShingles, AlexanderPacific LutheranQLD7 2:31.06 6.63 +26.96
6thHunter-Chipper, LachlanPalm Beach CurrumbinQLD5 2:37.28 6.22 +33.18
Race 17Direct Final: Male Under 13 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stGreen, ThomasPalm Beach CurrumbinQLD2 2:03.77   0.00
2ndBednall, DarcyIona CollegeQLD5 2:34.40 30.63 +30.63
3rdStuart, MarkNudgee CollegeQLD3 2:34.91 0.51 +31.14
4thBurns, PhillipePalm Beach CurrumbinQLD6 2:45.38 10.47 +41.61
5thSarvari, ReecePacific LutheranQLD4 2:52.16 6.78 +48.39
Race 18Direct Final: Male Under 12 TK1 500
Male Under 12 K1 500
Male Under 11 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st MK1 500 12:
Bancroft, Lachlan

Kuluin State

QLD

2
2:29.69   0.00
2nd2nd MK1 500 12:
Gray, Jonathon

Iona College

QLD

1
2:33.67 3.98 +3.98
3rd3rd MK1 500 12:
Bicknell, Jack

Mary MacKillop Primary

QLD

3
2:34.23 0.56 +4.54
4th4th MK1 500 12:
Shingles, James

Pacific Lutheran

QLD

4
2:38.84 4.61 +9.15
5th1st MK1 500 11:
Woods, Lachlan

Pacific Lutheran

QLD

6
2:47.54 8.70 +17.85
6th1st MTK1 500 12:
Hall, Ethan

Pacific Lutheran

QLD

7
2:50.40 2.86 +20.71
7th2nd MK1 500 11:
Singleton, Angus

Pacific Lutheran

QLD

5
2:51.44 1.04 +21.75
8th2nd MTK1 500 12:
Hockam, Jordan

Pacific Lutheran

QLD

8
3:08.80 17.36 +39.11
Race 19Final: Male Under 11 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stChapman, JaiPacific LutheranQLD6 3:00.43   0.00
2ndSingleton, HamishPacific LutheranQLD5 3:04.87 4.44 +4.44
3rdHeinz, NathanPacific LutheranQLD1 3:07.64 2.77 +7.21
4thSarvari, NicholasPacific LutheranQLD7 3:07.89 0.25 +7.46
5thDines, HarrisonPacific LutheranQLD2 3:11.42 3.53 +10.99
6thHolmes, RobertPacific LutheranQLD8 3:18.07 6.65 +17.64
7thBrown, TobyPacific LutheranQLD3 3:20.58 2.51 +20.15
 Hill, WylePacific LutheranQLD4 DID NOT START
Race 20Direct Final: Male Open K2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stWood, Jordan
Lawrey, Lindsay
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
5 1:44.75   0.00
2ndVilles, Owen
Hunt, Chris
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
7 1:49.36 4.61 +4.61
3rdClark, Jordan
Hendy, Trevor
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
4 1:49.58 0.22 +4.83
4thClouston, Joshua
Pankhurst, Ryam
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
3 1:52.33 2.75 +7.58
5thCrouch, Hayden
Findlay, Lachlan
Lindisfarne Anglican
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
6 1:59.16 6.83 +14.41
Race 21Direct Final: Male Open TK2 500
Male Under 16 K2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st MK2 500 16:
Kleinschmidt, Jake
Duffy, Jy

Siena Catholic
Siena Catholic

QLD
QLD

3
1:41.87   0.00
2nd2nd MK2 500 16:
Newell, Jayden
lockhart, kaelan

Suncoast College
Mountain Creek State High

QLD
QLD

5
1:58.08 16.21 +16.21
3rd1st MTK2 500:
Jonsson, Carl
Bradeley, Ryan

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

6
2:19.67 21.59 +37.80
4th3rd MK2 500 16:
Sarvari, Joshua
Slater, Jacob

Pacific Lutheran
Kawana Waters State

QLD
QLD

4
2:33.81 14.14 +51.94
Race 22Heat 1: Female Under 14 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stO'Neill, SiarnSuncoast CollegeQLD2 2:15.01   0.00
2ndTaylor, PoppyLourdes Hill CollegeQLD3 2:43.99 28.98 +28.98
3rdWatt, HayleyPacific LutheranQLD6 2:50.62 6.63 +35.61
4thParker, SamanthaLourdes Hill CollegeQLD5 2:55.49 4.87 +40.48
5thGolding, ShanaePalm Beach CurrumbinQLD4 2:57.90 2.41 +42.89
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 23Heat 2: Female Under 14 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stShort, EilishKawana Waters StateQLD6 2:34.36   0.00
2ndNgati, KalaniPalm Beach CurrumbinQLD5 2:47.36 13.00 +13.00
3rdBoshire, KeelyPalm Beach CurrumbinQLD3 2:57.89 10.53 +23.53
 Davey, MadisonPalm Beach CurrumbinQLD2 DID NOT FINISH
 Blackley, SiennaPalm Beach CurrumbinQLD4 DID NOT FINISH
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 24Direct Final: Female Open K1 500
Female Under 16 K1 500
Female Open TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st FK1 500:
Bull, Alyssa

Siena Catholic

QLD

3
2:01.08   0.00
2nd2nd FK1 500:
McAleenan, Tara

Kawana Waters State

QLD

1
2:08.49 7.41 +7.41
3rd1st FK1 500 16:
Gilliman, Caitlin

Pacific Lutheran

QLD

5
2:12.31 3.82 +11.23
4th3rd FK1 500:
Mitchell, Kristy

Palm Beach Currumbin

QLD

2
2:12.81 0.50 +11.73
5th2nd FK1 500 16:
Green, Brittany

Palm Beach Currumbin

QLD

6
2:20.60 7.79 +19.52
6th3rd FK1 500 16:
Bednall, Taylor

Lourdes Hill College

QLD

4
2:21.52 0.92 +20.44
7th1st FTK1 500:
Kerr, Michelle

Pacific Lutheran

QLD

7
3:06.41 44.89 +1:05.33
Race 25Direct Final: Male Under 15 K2 500
Male Under 14 K2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st MK2 500 15:
Gauch, Mathew
Balder, Martin

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

4
1:49.56   0.00
2nd2nd MK2 500 15:
Clark, Hayden
Mitchell, Dean

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

1
1:53.74 4.18 +4.18
3rd3rd MK2 500 15:
Green, Thomas
Green, Lachlan

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

2
1:56.71 2.97 +7.15
4th1st MK2 500 14:
Donato, Michele
Jones-Rew, Joshua

Pacific Lutheran
Kawana Waters State

QLD
QLD

6
2:06.34 9.63 +16.78
5th4th MK2 500 15:
Johnson, Niall
Barter, Nelson

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

3
2:13.57 7.23 +24.01
6th2nd MK2 500 14:
Bailey, Jack
Castles, Travis

Kawana Waters State
Kawana Waters State

QLD
QLD

5
2:28.42 14.85 +38.86
 MK2 500 14:
Burns, Phillipe
Hunter-Chipper, Lachlan

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

7
 DID NOT START
Race 26Direct Final: Female Under 15 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stSterry, ChloePalm Beach CurrumbinQLD5 2:12.80   0.00
2ndWalters, EmmaKawana Waters StateQLD6 2:37.04 24.24 +24.24
3rdMoffett, LucyLourdes Hill CollegeQLD3 2:49.20 12.16 +36.40
4thMcDougall, MeghanLourdes Hill CollegeQLD2 2:57.92 8.72 +45.12
Race 27Direct Final: Male Under 15 TK2 500
Male Under 14 TK2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st MTK2 500 14:
Hume, Jacob
Singleton, Rory

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

4
2:20.20   0.00
2nd1st MTK2 500 15:
Barnes, Jett
Shingles, Alexander

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

7
2:22.18 1.98 +1.98
3rd2nd MTK2 500 15:
Thomas, Ben
Anderson, Nelson

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

6
2:27.77 5.59 +7.57
4th2nd MTK2 500 14:
McKay, Lachlan
Williams, Rory

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

3
2:38.20 10.43 +18.00
5th3rd MTK2 500 14:
Bancroft, Lachlan
McDowell, Scott

Kuluin State
Pacific Lutheran

QLD
QLD

5
2:52.07 13.87 +31.87
Race 28Direct Final: Female Under 13 K1 500
Female Under 12 K1 500
Female Under 11 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st FK1 500 12:
Duffy, Mackenzie

Siena Catholic

QLD

4
2:28.25   0.00
2nd2nd FK1 500 12:
Watmough, Claudia

Varsity College

QLD

6
2:29.54 1.29 +1.29
3rd3rd FK1 500 12:
Thomas, Amie

Pacific Lutheran

QLD

5
2:57.98 28.44 +29.73
4th1st FK1 500 11:
Lowe, Karla

Pacific Lutheran

QLD

3
3:11.15 13.17 +42.90
 FK1 500 13:
Lovejoy, Bella

Kelvin Grove State

QLD

7
 DID NOT FINISH
Race 29Direct Final: FEMALE UNDER 15 TK1 500
Female Under 14 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st FTK1 500 14:
Burt-Poloai, Caitlin

Kawana Waters

QLD

3
2:38.13   0.00
2nd2nd FTK1 500 14:
Key, Deborah

Lourdes Hill College

QLD

4
2:58.57 20.44 +20.44
3rd3rd FTK1 500 14:
Kastelein, Surya

Palm Beach Currumbin

QLD

5
3:00.16 1.59 +22.03
4th1st FTK1 500 15:
Taylor, Caitlin

Lourdes Hill College

QLD

8
3:06.17 6.01 +28.04
5th4th FTK1 500 14:
O'Sullivan, Georgia

Lourdes Hill College

QLD

6
3:14.11 7.94 +35.98
6th5th FTK1 500 14:
Brockett, Chase

Lourdes Hill College

QLD

2
3:16.88 2.77 +38.75
 FTK1 500 14:
Stariha, Emily

Lourdes Hill College

QLD

7
 SCRATCHED
Race 30Final: Male Under 12 K2 500
Male Under 13 TK2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1st1st MK2 500 12:
Gray, Jonathon
Bicknell, Jack

Iona College
Mary MacKillop Primary

QLD
QLD

6
2:27.26   0.00
2nd1st MTK2 500 13:
Shingles, James
Hall, Ethan

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

3
2:35.20 7.94 +7.94
3rd2nd MTK2 500 13:
Hockam, Jordan
Sarvari, Reece

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

4
2:51.35 16.15 +24.09
 MK2 500 12:
Woods, Lachlan
Singleton, Angus

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

5
 DID NOT FINISH
Race 31Direct Final: Female Under 13 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stBellue, MiaPalm Beach CurrumbinQLD6 2:46.15   0.00
2ndJonsson, ElsaPacific LutheranQLD4 2:54.04 7.89 +7.89
3rdHunter-Chipper, EmmaPalm Beach CurrumbinQLD2 2:59.90 5.86 +13.75
4thGreen, ElenaLourdes Hill CollegeQLD3 3:03.36 3.46 +17.21
5thFry, EmmaPacific LutheranQLD7 3:13.64 10.28 +27.49
6thLouie, DanaeLourdes Hill CollegeQLD5 3:50.71 37.07 +1:04.56
 Barnicott, AnnaLourdes Hill CollegeQLD1 SCRATCHED
Race 32Direct Final: Female Under 12 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stSmith, EllaPacific LutheranQLD4 2:52.40   0.00
2ndDonato, GabriellePacific LutheranQLD5 3:26.77 34.37 +34.37
3rdBennett, ShelbyPacific LutheranQLD3 3:35.14 8.37 +42.74
Race 33Direct Final: Male Under 11 TK2 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stChapman, Jai
Brown, Toby
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
3 2:52.02   0.00
2ndHill, Wyle
Fry, Noah
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
4 3:02.42 10.40 +10.40
3rdDines, Harrison
Holmes, Robert
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
7 3:03.75 1.33 +11.73
4thHeinz, Nathan
Pollack, Oscar
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
6 3:04.48 0.73 +12.46
5thSingleton, Hamish
Sarvari, Nicholas
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
5 3:27.13 22.65 +35.11
6thSimpson, Joseph
Gothorp, Jack
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
2 3:46.72 19.59 +54.70
Race 34Direct Final: Female Under 11 TK1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stDalziel, KaseySunshine Coast GrammarQLD3 2:59.52   0.00
2ndWilliams, CaleyPacific LutheranQLD4 3:26.44 26.92 +26.92
3rdGraves, BrooklynPacific LutheranQLD6 3:33.24 6.80 +33.72
4thKeenan, StephaniePacific LutheranQLD5 3:36.87 3.63 +37.35
Race 35Direct Final: Female Mini M1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stRixon, SophieSt VincentsQLD2 3:16.23   0.00
2ndStuart, CarlaEagle JunctionQLD4 3:21.68 5.45 +5.45
3rdIngerman, NadiaBirkdale SouthQLD1 3:39.10 17.42 +22.87
4thLovejoy, MathildaBrisbane CentralQLD6 3:40.57 1.47 +24.34
5thRixon, NataleeSt VincentsQLD5 4:26.56 45.99 +1:10.33
 Stuart, LaurenEagle JunctionQLD3 DID NOT START
 Gray, SarahMary MacKillop PrimaryQLD7 DID NOT START
Race 36Final: Female Under 14 K1 500
PlaceNameClubStateLane500MMargins
1stO'Neill, SiarnSuncoast CollegeQLD4 2:14.58   0.00
2ndShort, EilishKawana Waters StateQLD5 2:38.41 23.83 +23.83
3rdTaylor, PoppyLourdes Hill CollegeQLD6 2:45.60 7.19 +31.02
4thWatt, HayleyPacific LutheranQLD2 2:49.87 4.27 +35.29
5thParker, SamanthaLourdes Hill CollegeQLD1 3:00.42 10.55 +45.84
 Ngati, KalaniPalm Beach CurrumbinQLD3 DID NOT START
 Boshire, KeelyPalm Beach CurrumbinQLD7      
Race 37Heat 1: Male Under 15 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stClark, HaydenPalm Beach CurrumbinQLD5 00:44.95   0.00
2ndGreen, LachlanPalm Beach CurrumbinQLD7 00:46.73 1.78 +1.78
3rdRoss, TravisPalm Beach CurrumbinQLD2 00:48.64 1.91 +3.69
4thJohnson, NiallPalm Beach CurrumbinQLD4 00:51.05 2.41 +6.10
5thBarter, NelsonPalm Beach CurrumbinQLD6 00:56.08 5.03 +11.13
6thThomas, BenPacific LutheranQLD3 01:01.64 5.56 +16.69
 Green, NicMathew Flinders AnglicanQLD8 DID NOT START
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 38Heat 2: Male Under 15 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stGauch, MathewPalm Beach CurrumbinQLD4 00:46.33   0.00
2ndMitchell, DeanPalm Beach CurrumbinQLD2 00:46.82 0.49 +0.49
3rdSlater, JacobKawana Waters StateQLD6 00:48.16 1.34 +1.83
4thBalder, MartinPalm Beach CurrumbinQLD5 00:49.67 1.51 +3.34
5thSarvari, JoshuaPacific LutheranQLD3 00:51.48 1.81 +5.15
6thlockhart, kaelanMountain Creek State HighQLD7 00:52.20 0.72 +5.87
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 39Heat 1: Male Under 11 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stSingleton, HamishPacific LutheranQLD4 1:12.44   0.00
2ndChapman, JaiPacific LutheranQLD3 1:12.97 0.53 +0.53
3rdHolmes, RobertPacific LutheranQLD7 1:19.12 6.15 +6.68
4thHeinz, NathanPacific LutheranQLD2 1:19.48 0.36 +7.04
5thGothorp, JackPacific LutheranQLD6 1:23.26 3.78 +10.82
6thPollack, OscarPacific LutheranQLD5 No time    
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 40Heat 2: Male Under 11 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stHill, WylePacific LutheranQLD4 1:14.89   0.00
2ndSarvari, NicholasPacific LutheranQLD7 1:15.22 0.33 +0.33
3rdDines, HarrisonPacific LutheranQLD2 1:18.57 3.35 +3.68
4thBrown, TobyPacific LutheranQLD6 1:23.84 5.27 +8.95
5thSimpson, JosephPacific LutheranQLD5 1:24.11 0.27 +9.22
6thFry, NoahPacific LutheranQLD3 1:27.99 3.88 +13.10
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 41Direct Final: Male Mini K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stNichols, KaiMary MacKillop PrimaryQLD1 1:22.02   0.00
Race 42Direct Final: Female Open TK2 200
Female Open K2 200
Female Under 16 K2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st FK2 200:
McAleenan, Tara
Bull, Alyssa

Kawana Waters State
Siena Catholic

QLD
QLD

3
00:45.85   0.00
2nd1st FK2 200 16:
O'Neill, Siarn
Gilliman, Caitlin

Suncoast College
Pacific Lutheran

QLD
QLD

4
00:46.42 0.57 +0.57
3rd2nd FK2 200 16:
Sterry, Chloe
Green, Brittany

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

5
00:48.52 2.10 +2.67
4th1st FTK2 200:
Kerr, Michelle
Watt, Hayley

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

6
1:12.69 24.17 +26.84
Race 43Direct Final: Male Open K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stWood, JordanPalm Beach CurrumbinQLD3 00:39.70   0.00
2ndPankhurst, RyamPalm Beach CurrumbinQLD7 00:42.79 3.09 +3.09
3rdClark, JordanPalm Beach CurrumbinQLD5 00:43.75 0.96 +4.05
4thHunt, ChrisPalm Beach CurrumbinQLD4 00:43.94 0.19 +4.24
5thLawrey, LindsayPalm Beach CurrumbinQLD6 00:44.78 0.84 +5.08
6thHendy, TrevorPalm Beach CurrumbinQLD1 00:45.04 0.26 +5.34
7thFindlay, LachlanPalm Beach CurrumbinQLD2 00:48.53 3.49 +8.83
8thVilles, OwenPalm Beach CurrumbinQLD8 00:51.86 3.33 +12.16
Race 44Direct Final: Female Under 15 TK2 200
Female Under 14 TK2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st FTK2 200 14:
Duffy, Mackenzie
Burt-Poloai, Caitlin

Siena Catholic
Kawana Waters

QLD
QLD

3
00:57.16   0.00
2nd2nd FTK2 200 14:
Bellue, Mia
Kastelein, Surya

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

4
1:01.11 3.95 +3.95
3rd1st FTK2 200 15:
Taylor, Caitlin
Taylor, Poppy

Lourdes Hill College
Lourdes Hill College

QLD
QLD

7
1:02.58 1.47 +5.42
4th3rd FTK2 200 14:
O'Sullivan, Georgia
Key, Deborah

Lourdes Hill College
Lourdes Hill College

QLD
QLD

2
1:04.47 1.89 +7.31
5th2nd FTK2 200 15:
Brockett, Chase
McDougall, Meghan

Lourdes Hill College
Lourdes Hill College

QLD
QLD

6
1:04.76 0.29 +7.60
6th4th FTK2 200 14:
Hunter-Chipper, Emma
Davey, Madison

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

5
1:05.26 0.50 +8.10
Race 45Direct Final: Male Under 16 K1 200
Male Open TK1 200
Male Under 16 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st MK1 200 16:
Duffy, Jy

Siena Catholic

QLD

5
00:41.06   0.00
2nd2nd MK1 200 16:
Newell, Jayden

Suncoast College

QLD

7
00:41.45 0.39 +0.39
3rd3rd MK1 200 16:
Kleinschmidt, Jake

Siena Catholic

QLD

4
00:41.71 0.26 +0.65
4th4th MK1 200 16:
Clouston, Joshua

Palm Beach Currumbin

QLD

1
00:50.80 9.09 +9.74
5th5th MK1 200 16:
Crouch, Hayden

Lindisfarne Anglican

QLD

6
00:51.65 0.85 +10.59
6th1st MTK1 200:
Jonsson, Carl

Pacific Lutheran

QLD

3
00:56.38 4.73 +15.32
7th1st MTK1 200 16:
Bradeley, Ryan

Pacific Lutheran

QLD

2
00:57.31 0.93 +16.25
Race 46Direct Final: Female Under 15 K2 200
Female Under 14 K2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st FK2 200 15:
Short, Eilish
Walters, Emma

Kawana Waters State
Kawana Waters State

QLD
QLD

3
00:54.43   0.00
2nd1st FK2 200 14:
Ngati, Kalani
Blackley, Sienna

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

4
00:57.47 3.04 +3.04
3rd2nd FK2 200 15:
Moffett, Lucy
Parker, Samantha

Lourdes Hill College
Lourdes Hill College

QLD
QLD

2
00:59.73 2.26 +5.30
4th2nd FK2 200 14:
Boshire, Keely
Golding, Shanae

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

5
1:00.51 0.78 +6.08
Race 47Direct Final: Female Under 13 TK2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stGreen, Elena
Barnicott, Anna
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
3 1:05.39   0.00
2ndJonsson, Elsa
Donato, Gabrielle
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
4 1:06.99 1.60 +1.60
3rdLouie, Danae
Collins, Lily
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
6 1:08.76 1.77 +3.37
4thFry, Emma
Bennett, Shelby
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
5 1:09.57 0.81 +4.18
Race 48Final: Male Under 15 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stGauch, MathewPalm Beach CurrumbinQLD4 00:42.55   0.00
2ndBalder, MartinPalm Beach CurrumbinQLD8 00:43.75 1.20 +1.20
3rdClark, HaydenPalm Beach CurrumbinQLD5 00:44.72 0.97 +2.17
4thGreen, LachlanPalm Beach CurrumbinQLD3 00:45.53 0.81 +2.98
5thMitchell, DeanPalm Beach CurrumbinQLD6 00:45.81 0.28 +3.26
6thSlater, JacobKawana Waters StateQLD2 00:49.05 3.24 +6.50
7thRoss, TravisPalm Beach CurrumbinQLD7 00:49.72 0.67 +7.17
8thJohnson, NiallPalm Beach CurrumbinQLD1 00:50.29 0.57 +7.74
Race 49Direct Final: Male Under 15 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stBarnes, JettPacific LutheranQLD5 00:55.26   0.00
2ndAnderson, NelsonPacific LutheranQLD4 00:57.80 2.54 +2.54
3rdStiles, AndrewSt Stephens CollegeQLD3 00:59.65 1.85 +4.39
 Brown, NathanPacific LutheranQLD6 SCRATCHED
Race 50Direct Final: Male Under 14 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stHume, JacobPacific LutheranQLD5 00:58.11   0.00
2ndBailey, JackKawana Waters StateQLD7 1:01.86 3.75 +3.75
3rdWilliams, RoryPacific LutheranQLD2 01:02.45 0.59 +4.34
4thMcKay, LachlanPacific LutheranQLD3 01:05.93 3.48 +7.82
5thMcDowell, ScottPacific LutheranQLD4 1:17.66 11.73 +19.55
Race 51Direct Final: Female Under 12 TK2 200
Female Under 11 TK2 200
F Mini K2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st F Mini K2 200:
Stuart, Carla
Stuart, Lauren

Eagle Junction
Eagle Junction

QLD
QLD

6
1:08.98   0.00
2nd1st FTK2 200 11:
Williams, Caley
Lowe, Karla

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

3
1:10.01 1.03 +1.03
3rd2nd FTK2 200 11:
Graves, Brooklyn
Keenan, Stephanie

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

5
01:11.98 1.97 +3.00
4th3rd FTK2 200 11:
Gray, Sarah
Ingerman, Nadia

Mary MacKillop Primary
Birkdale South

QLD
QLD

4
1:16.69 4.71 +7.71
 FTK2 200 12:
Thomas, Amie
Smith, Ella

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

2
 DID NOT START
Race 52Direct Final: Male Under 14 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stJones-Rew, JoshuaKawana Waters StateQLD2 47.15   0.00
2ndCastles, TravisKawana Waters StateQLD5 00:50.49 3.34 +3.34
3rdDonato, MichelePacific LutheranQLD6 00:53.94 3.45 +6.79
4thSingleton, RoryPacific LutheranQLD4 00:55.65 1.71 +8.50
5thShingles, AlexanderPacific LutheranQLD8 1:00.18 4.53 +13.03
6thHunter-Chipper, LachlanPalm Beach CurrumbinQLD7 1:04.47 4.29 +17.32
Race 53Direct Final: Male Under 13 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stGreen, ThomasPalm Beach CurrumbinQLD4 00:48.97   0.00
2ndBednall, DarcyIona CollegeQLD3 1:02.58 13.61 +13.61
3rdBennet, PatrickCannon Hill AnglicanQLD7 01:06.15 3.57 +17.18
4thSarvari, ReecePacific LutheranQLD2 01:06.57 0.42 +17.60
 Stuart, MarkNudgee CollegeQLD5      
 Burns, PhillipePalm Beach CurrumbinQLD6 DID NOT FINISH
Race 54Direct Final: Male Under 12 K1 200
Male Under 11 K1 200
Male Under 12 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st MK1 200 12:
Gray, Jonathon

Iona College

QLD

6
00:56.25   0.00
2nd2nd MK1 200 12:
Bancroft, Lachlan

Kuluin State

QLD

3
00:58.09 1.84 +1.84
3rd3rd MK1 200 12:
Bicknell, Jack

Mary MacKillop Primary

QLD

5
1:00.58 2.49 +4.33
4th4th MK1 200 12:
Shingles, James

Pacific Lutheran

QLD

4
1:02.08 1.50 +5.83
5th1st MTK1 200 12:
Hall, Ethan

Pacific Lutheran

QLD

7
01:06.65 4.57 +10.40
6th1st MK1 200 11:
Woods, Lachlan

Pacific Lutheran

QLD

2
1:07.07 0.42 +10.82
7th2nd MK1 200 11:
Singleton, Angus

Pacific Lutheran

QLD

1
01:10.19 3.12 +13.94
8th2nd MTK1 200 12:
Hockam, Jordan

Pacific Lutheran

QLD

8
1:14.86 4.67 +18.61
Race 55Final: Male Under 11 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stChapman, JaiPacific LutheranQLD6 1:08.85   0.00
2ndHill, WylePacific LutheranQLD5 1:10.03 1.18 +1.18
3rdSingleton, HamishPacific LutheranQLD4 1:11.08 1.05 +2.23
4thSarvari, NicholasPacific LutheranQLD3 1:15.35 4.27 +6.50
5thDines, HarrisonPacific LutheranQLD7 1:15.90 0.55 +7.05
6thHeinz, NathanPacific LutheranQLD8 1:16.14 0.24 +7.29
7thHolmes, RobertPacific LutheranQLD2 1:19.71 3.57 +10.86
 Brown, TobyPacific LutheranQLD1 DID NOT START
Race 56Direct Final: Male Open K2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stWood, Jordan
Lawrey, Lindsay
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
7 00:37.52   0.00
2ndClark, Jordan
Hendy, Trevor
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
3 00:40.33 2.81 +2.81
3rdVilles, Owen
Hunt, Chris
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
5 00:40.95 0.62 +3.43
4thClouston, Joshua
Pankhurst, Ryam
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
4 00:42.17 1.22 +4.65
5thCrouch, Hayden
Findlay, Lachlan
Lindisfarne Anglican
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
6 00:45.67 3.50 +8.15
Race 57Male Under 16 K2 200
Male Open TK2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st MK2 200 16:
Kleinschmidt, Jake
Duffy, Jy

Siena Catholic
Siena Catholic

QLD
QLD

5
00:38.58   0.00
2nd2nd MK2 200 16:
lockhart, kaelan
Newell, Jayden

Mountain Creek State High
Suncoast College

QLD
QLD

6
00:43.54 4.96 +4.96
3rd1st MTK2 200:
Slater, Jacob
Sarvari, Joshua

Kawana Waters State
Pacific Lutheran

QLD
QLD

4
00:52.26 8.72 +13.68
4th2nd MTK2 200:
Jonsson, Carl
Bradeley, Ryan

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

3
00:53.92 1.66 +15.34
Race 58Heat 1: Female Under 14 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stNgati, KalaniPalm Beach CurrumbinQLD4 1:04.45   0.00
2ndWatt, HayleyPacific LutheranQLD2 1:05.81 1.36 +1.36
3rdGolding, ShanaePalm Beach CurrumbinQLD5 1:07.52 1.71 +3.07
4thParker, SamanthaLourdes Hill CollegeQLD6 1:08.09 0.57 +3.64
5thBoshire, KeelyPalm Beach CurrumbinQLD3 1:08.40 0.31 +3.95
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 59Heat 2: Female Under 14 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stO'Neill, SiarnSuncoast CollegeQLD5 00:50.69   0.00
2ndBlackley, SiennaPalm Beach CurrumbinQLD2 01:02.56 11.87 +11.87
3rdTaylor, PoppyLourdes Hill CollegeQLD4 01:03.29 0.73 +12.60
4thDavey, MadisonPalm Beach CurrumbinQLD6 01:17.90 14.61 +27.21
 Short, EilishKawana Waters StateQLD3 DID NOT FINISH
Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 60Direct Final: Female Open K1 200
Female Under 16 K1 200
Female Open TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st FK1 200:
McAleenan, Tara

Kawana Waters State

QLD

4
No Time  
2nd2nd FK1 200:
Bull, Alyssa

Siena Catholic

QLD

3
No Time    
3rd1st FK1 200 16:
Gilliman, Caitlin

Pacific Lutheran

QLD

5
No Time    
4th3rd FK1 200:
Mitchell, Kristy

Palm Beach Currumbin

QLD

2
No Time    
5th2nd FK1 200 16:
Bednall, Taylor

Lourdes Hill College

QLD

6
No Time    
6th3rd FK1 200 16:
Green, Brittany

Palm Beach Currumbin

QLD

7
No Time    
7th1st FTK1 200:
Kerr, Michelle

Pacific Lutheran

QLD

1
No Time    
Race 61Direct Final: Male Under 15 K2 200
Male Under 14 K2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st MK2 200 15:
Balder, Martin
Gauch, Mathew

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

4
00:40.61   0.00
2nd2nd MK2 200 15:
Clark, Hayden
Mitchell, Dean

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

6
00:42.19 1.58 +1.58
3rd3rd MK2 200 15:
Green, Lachlan
Green, Thomas

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

7
00:43.79 1.60 +3.18
4th1st MK2 200 14:
Donato, Michele
Jones-Rew, Joshua

Pacific Lutheran
Kawana Waters State

QLD
QLD

1
00:48.64 4.85 +8.03
5th4th MK2 200 15:
Johnson, Niall
Barter, Nelson

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

5
00:50.59 1.95 +9.98
6th2nd MK2 200 14:
Bailey, Jack
Castles, Travis

Kawana Waters State
Kawana Waters State

QLD
QLD

3
00:56.20 5.61 +15.59
7th3rd MK2 200 14:
Hunter-Chipper, Lachlan
Burns, Phillipe

Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

QLD
QLD

2
1:00.25 4.05 +19.64
Race 62Direct Final: Female Under 15 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stSterry, ChloePalm Beach CurrumbinQLD2 00:52.38   0.00
2ndWalters, EmmaKawana Waters StateQLD6 00:59.04 6.66 +6.66
3rdMoffett, LucyLourdes Hill CollegeQLD5 01:07.46 8.42 +15.08
4thMcDougall, MeghanLourdes Hill CollegeQLD3 01:26.86 19.40 +34.48
Race 63Direct Final: Male Under 15 TK2 200
Male Under 14 TK2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st MTK2 200 15:
Shingles, Alexander
Barnes, Jett

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

4
00:55.59   0.00
2nd1st MTK2 200 14:
Hume, Jacob
Singleton, Rory

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

5
00:58.56 2.97 +2.97
3rd2nd MTK2 200 14:
Williams, Rory
McKay, Lachlan

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

7
01:00.22 1.66 +4.63
4th2nd MTK2 200 15:
Thomas, Ben
Anderson, Nelson

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

3
01:01.91 1.69 +6.32
 MTK2 200 14:
Bancroft, Lachlan
McDowell, Scott

Kuluin State
Pacific Lutheran

QLD
QLD

6
 DID NOT START
Race 64Direct Final: Female Under 13 K1 200
Female Under 12 K1 200
Female Under 11 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st FK1 200 12:
Duffy, Mackenzie

Siena Catholic

QLD

5
00:58.20   0.00
2nd2nd FK1 200 12:
Watmough, Claudia

Varsity College

QLD

4
1:00.54 2.34 +2.34
3rd1st FK1 200 13:
Lovejoy, Bella

Kelvin Grove State

QLD

6
1:11.77 11.23 +13.57
4th1st FK1 200 11:
Lowe, Karla

Pacific Lutheran

QLD

7
1:20.77 9.00 +22.57
 FK1 200 12:
Thomas, Amie

Pacific Lutheran

QLD

3
     
Race 65Direct Final: FEMALE UNDER 15 TK1 200M
Female Under 14 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st FTK1 200 14:
Burt-Poloai, Caitlin

Kawana Waters

QLD

7
1:01.93   0.00
2nd2nd FTK1 200 14:
Kastelein, Surya

Palm Beach Currumbin

QLD

4
1:12.44 10.51 +10.51
3rd3rd FTK1 200 14:
Key, Deborah

Lourdes Hill College

QLD

5
1:14.21 1.77 +12.28
4th4th FTK1 200 14:
O'Sullivan, Georgia

Lourdes Hill College

QLD

2
1:16.27 2.06 +14.34
5th1st FTK1 200 15:
Taylor, Caitlin

Lourdes Hill College

QLD

8
1:17.45 1.18 +15.52
6th5th FTK1 200 14:
Brockett, Chase

Lourdes Hill College

QLD

3
1:18.89 1.44 +16.96
 FTK1 200 14:
Stariha, Emily

Lourdes Hill College

QLD

6
 SCRATCHED
Race 66Direct Final: Male Under 12 K2 200
Male Under 13 TK2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1st1st MK2 200 12:
Gray, Jonathon
Bicknell, Jack

Iona College
Mary MacKillop Primary

QLD
QLD

3
00:57.71   0.00
2nd1st MTK2 200 13:
Shingles, James
Hall, Ethan

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

6
01:03.61 5.90 +5.90
3rd2nd MTK2 200 13:
Hockam, Jordan
Sarvari, Reece

Pacific Lutheran
Pacific Lutheran

QLD
QLD

5
01:07.76 4.15 +10.05
Race 67Direct Final: Female Under 13 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stBellue, MiaPalm Beach CurrumbinQLD4 1:07.48   0.00
2ndJonsson, ElsaPacific LutheranQLD3 1:10.65 3.17 +3.17
3rdGreen, ElenaLourdes Hill CollegeQLD5 1:12.48 1.83 +5.00
4thBarnicott, AnnaLourdes Hill CollegeQLD7 1:14.33 1.85 +6.85
5thFry, EmmaPacific LutheranQLD6 1:15.12 0.79 +7.64
6thLouie, DanaeLourdes Hill CollegeQLD1 1:17.03 1.91 +9.55
7thHunter-Chipper, EmmaPalm Beach CurrumbinQLD2 1:17.45 0.42 +9.97
Race 68Direct Final: Female Under 12 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stSmith, EllaPacific LutheranQLD3 1:24.81   0.00
2ndDonato, GabriellePacific LutheranQLD4 1:25.85 1.04 +1.04
3rdBennett, ShelbyPacific LutheranQLD5 1:28.64 2.79 +3.83
Race 69Direct Final: Male Under 11 TK2 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stWoods, Lachlan
Singleton, Angus
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
8 1:09.01   0.00
2ndBrown, Toby
Chapman, Jai
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
3 1:09.96 0.95 +0.95
3rdSingleton, Hamish
Sarvari, Nicholas
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
4 1:12.72 2.76 +3.71
4thDines, Harrison
Holmes, Robert
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
6 1:17.39 4.67 +8.38
5thHeinz, Nathan
Pollack, Oscar
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
7 1:19.67 2.28 +10.66
6thGothorp, Jack
Simpson, Joseph
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
2 1:20.25 0.58 +11.24
7thHill, Wyle
Fry, Noah
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
5 1:34.64 14.39 +25.63
Race 70Direct Final: Female Under 11 TK1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stDalziel, KaseySunshine Coast GrammarQLD3 1:11.24   0.00
2ndGraves, BrooklynPacific LutheranQLD4 1:19.72 8.48 +8.48
3rdWilliams, CaleyPacific LutheranQLD6 1:20.77 1.05 +9.53
4thKeenan, StephaniePacific LutheranQLD5 1:22.58 1.81 +11.34
Race 71Direct Final: Female Mini K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stRixon, SophieSt VincentsQLD3 1:16.23   0.00
2ndStuart, CarlaEagle JunctionQLD2 1:18.76 2.53 +2.53
3rdGray, SarahMary MacKillop PrimaryQLD8 1:22.15 3.39 +5.92
4thIngerman, NadiaBirkdale SouthQLD7 1:30.50 8.35 +14.27
5thLovejoy, MathildaBrisbane CentralQLD5 1:31.83 1.33 +15.60
6thRixon, NataleeSt VincentsQLD6 1:47.39 15.56 +31.16
 Stuart, LaurenEagle JunctionQLD4 DID NOT START
Race 72Final: Female Under 14 K1 200
PlaceNameClubStateLane200MMargins
1stO'Neill, SiarnSuncoast CollegeQLD5 00:52.25   0.00
2ndBlackley, SiennaPalm Beach CurrumbinQLD3 1:02.44 10.19 +10.19
3rdDavey, MadisonPalm Beach CurrumbinQLD1 1:05.61 3.17 +13.36
4thWatt, HayleyPacific LutheranQLD6 1:06.25 0.64 +14.00
5thNgati, KalaniPalm Beach CurrumbinQLD4 1:06.52 0.27 +14.27
6thGolding, ShanaePalm Beach CurrumbinQLD2 1:08.45 1.93 +16.20
7thTaylor, PoppyLourdes Hill CollegeQLD7 1:09.49 1.04 +17.24
8thParker, SamanthaLourdes Hill CollegeQLD8 1:12.52 3.03 +20.27