2017 Half Day Sprints Regatta #1

Queensland
Date: Sat 2nd September, 2017
Venue: Coomera
Lane Draw
Options:    Show
Saturday 2nd September, 2017

Race 11. 1000m : 1000m RaceA Final
Start Time: 8:00 AM1000M
L1 Kelly, StephenNon-MemberQLD
L2 Warriner, LiamBrisbane CanoeingQLDCoach: Maria Tzvetanova
L3 Bicknell, JackWynnum RedlandsQLD
L4 Manning, BenjaminVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L5 Bicknell, DavidWynnum RedlandsQLD
L6 McGrath, CurtisVarsity LakesQLDCoach: Andrea Woods
L8 Mitchell, ParakaCurrumbin CreekQLD
L9 Thompson, AidenVarsity LakesQLD
Race 21. 1000m : 1000m RaceB Final
Start Time: 8:08 AM1000M
L1 King Koi, SamuelBrisbane CanoeingQLD
L2 King Koi, ThomasBrisbane CanoeingQLD
L3 Lund, AvaCurrumbin CreekQLD
L4 Lund, HannahCurrumbin CreekQLD
L5 Rixon, Sophie
Rixon, Natalee
Varsity Lakes
Varsity Lakes
QLD
QLD
Coach: Andrea King
L6 Hardwick, DanielCurrumbin CreekQLDCoach: Amanda Rankin
L8 Richardson, ChaiseCurrumbin CreekQLDCoach: Amanda Rankin
L9 Bryson, StuartBrisbane CanoeingQLDCoach: Maria Tzvetanova
Race 31. 1000m : 1000m RaceC Final
Start Time: 8:16 AM1000M
L1 Peters, Erynn
Somerville, Claudia
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
L2 Thompson, Imogen
Sharkey, Grace
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
L3 Hosking, StellaBrisbane CanoeingQLDCoach: Stuart Bryson
L4 Dickson, Ella
O'Hara, Caitlin
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
L5 Thurbon, KelliLourdes Hill CollegeQLD
L6 Fraser, JasmineSandgateQLD
L8 Donkersloot, JohnGreater LoganQLD
L9 Pitman, JamesBrisbane CanoeingQLD
Race 41. 1000m : 1000m RaceD Final
Start Time: 8:24 AM1000M
L1 Lumb, Mehret
Woodward, Isabelle
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
L2 Fry, Kristian
Bold, Ethan
Sandgate
Sandgate
QLD
QLD
Coach: Allana Bold
L3 Blanchard, SamanthaWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L4 Green, Annabelle
Hackett, Lizzie
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
L5 Press, Sarah
Hulme, Olivia
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
L6 McAntee, Rosina
Bold, Tahlia
Sandgate
Sandgate
QLD
QLD
Coach: Allana Bold
L8 Lyons, Ella
Owen, Maddy
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
L9 Biddle, TayaLourdes Hill CollegeQLD
Race 51. 1000m : 1000m RaceE Final
Start Time: 8:32 AM1000M
L2 Mason, Caitlin
Enever, Joelie
Sandgate
Sandgate
QLD
QLD
L3 Cosyn, MikaelaLourdes Hill CollegeQLD
L4 Fraser, Patrick
Gordon, Euan
Sandgate
Sandgate
QLD
QLD
Coach: Allana Bold
L5 Hosking, EvaKelvin Grove StateQLD
L6 Cuddihy, JackNon-MemberQLDCoach: Stuart Bryson
L8 Hosking, StellaBrisbane CanoeingQLDCoach: Stuart Bryson
Race 63. 500m : 500m Heat + FinalHeat 1
Start Time: 8:42 AM500M
L1 Bicknell, JackWynnum RedlandsQLD
L2 Warriner, LiamBrisbane CanoeingQLDCoach: Maria Tzvetanova
L3 Manning, BenjaminVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L4 Mitchell, ParakaCurrumbin CreekQLD
L5 Kelly, StephenNon-MemberQLD
L6 Thompson, AidenVarsity LakesQLD
L8 Carkeet, LachlanSandgateQLDCoach: Melissa Bull
L9 Bicknell, DavidWynnum RedlandsQLD

Progress: Fastest 8 to finals
Race 73. 500m : 500m Heat + FinalHeat 2
Start Time: 8:47 AM500M
L1 Butler, SophieWynnum RedlandsQLD
L2 Rixon, SophieVarsity LakesQLD
L3 Lund, HannahCurrumbin CreekQLD
L4 Lund, AvaCurrumbin CreekQLD
L5 Richardson, ChaiseCurrumbin CreekQLDCoach: Amanda Rankin
L6 Rixon, NataleeVarsity LakesQLD
L8 King Koi, ThomasBrisbane CanoeingQLD
L9 Hardwick, DanielCurrumbin CreekQLDCoach: Amanda Rankin

Progress: Fastest 8 to finals
Race 83. 500m : 500m Heat + FinalHeat 3
Start Time: 8:52 AM500M
L1 Hosking, StellaBrisbane CanoeingQLDCoach: Stuart Bryson
L2 Green, EmeliaWynnum RedlandsQLD
L3 Blanchard, SamanthaWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L4 King Koi, SamuelBrisbane CanoeingQLD
L5 Fraser, Jasmine
Bold, Tahlia
Sandgate
Sandgate
QLD
QLD
L6 Peters, ErynnLourdes Hill CollegeQLD
L8 Korevanov, FedyaSt Stephens CollegeQLD
L9 Bryson, StuartBrisbane CanoeingQLDCoach: Maria Tzvetanova

Progress: Fastest 8 to finals
Race 93. 500m : 500m Heat + FinalHeat 4
Start Time: 8:57 AM500M
L1 Press, SarahLourdes Hill CollegeQLD
L2 Belov, KostaSt Stephens CollegeQLD
L3 Sharkey, GraceLourdes Hill CollegeQLD
L4 Thompson, ImogenLourdes Hill CollegeQLD
L6 Green, AnnabelleLourdes Hill CollegeQLD
L8 Pitman, JamesBrisbane CanoeingQLD
L9 Merciar, Asia
Redelinghuys, Elzani
St Stephens College
St Stephens College
QLD
QLD

Progress: Fastest 8 to finals
Race 103. 500m : 500m Heat + FinalHeat 5
Start Time: 9:02 AM500M
L1 Brooks, EthanSt Stephens CollegeQLD
L2 Workman, Natasha
Hardwick, Sarah
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coach: Amanda Rankin
L3 Dickson, EllaLourdes Hill CollegeQLD
L4 O'Hara, CaitlinLourdes Hill CollegeQLD
L5 Thurbon, KelliLourdes Hill CollegeQLD
L6 Donkersloot, JohnGreater LoganQLD
L8 Lumb, MehretLourdes Hill CollegeQLD
L9 Somerville, ClaudiaLourdes Hill CollegeQLD

Progress: Fastest 8 to finals
Race 113. 500m : 500m Heat + FinalHeat 6
Start Time: 9:07 AM500M
L1 Green, Jazmyn
Ingerman, Keira
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
Coach: Matthew Ingerman
L2 Lyons, EllaLourdes Hill CollegeQLD
L3 McAntee, RosinaSandgateQLDCoach: Allana Bold
L4 Cosyn, Mikaela
Biddle, Taya
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
L5 Hulme, OliviaLourdes Hill CollegeQLD
L6 Hackett, LizzieLourdes Hill CollegeQLD
L8 Dillion, BenSt Stephens CollegeQLD
L9 Owen, MaddyLourdes Hill CollegeQLD

Progress: Fastest 8 to finals
Race 123. 500m : 500m Heat + FinalHeat 7
Start Time: 9:12 AM500M
L1 Ubbi, GursewSt Stephens CollegeQLD
L2 Gordon, EuanSandgateQLDCoach: Stuart Bryson
L3 Enever, JoelieSandgateQLD
L4 Woodward, IsabelleLourdes Hill CollegeQLD
L5 Mason, CaitlinSandgateQLDCoach: Allana Bold
L6 Fry, KristianSandgateQLDCoach: Allana Bold
L8 Hosking, EvaKelvin Grove StateQLD
L9 Cuddihy, JackNon-MemberQLDCoach: Stuart Bryson

Progress: Fastest 8 to finals
Race 132. 200m : 200m Heat + FinalHeat 1
Start Time: 9:22 AM200M
L1 Butler, SophieWynnum RedlandsQLD
L2 Thompson, AidenVarsity LakesQLD
L3 McGrath, CurtisVarsity LakesQLDCoach: Andrea Woods
L4 Bicknell, JackWynnum RedlandsQLD
L5 Warriner, LiamBrisbane CanoeingQLDCoach: Maria Tzvetanova
L6 Manning, BenjaminVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L8 Rixon, SophieVarsity LakesQLD
L9 Mitchell, ParakaCurrumbin CreekQLD

Progress: Fasests 8 to finals
Race 142. 200m : 200m Heat + FinalHeat 2
Start Time: 9:25 AM200M
L1 Bicknell, DavidWynnum RedlandsQLD
L2 Kelly, StephenNon-MemberQLD
L3 Hardwick, DanielCurrumbin CreekQLDCoach: Amanda Rankin
L4 Rixon, NataleeVarsity LakesQLD
L5 King Koi, ThomasBrisbane CanoeingQLD
L6 Lund, HannahCurrumbin CreekQLD
L8 Lund, AvaCurrumbin CreekQLD
L9 Richardson, ChaiseCurrumbin CreekQLDCoach: Amanda Rankin

Progress: Fastest 8 to finals
Race 152. 200m : 200m Heat + FinalHeat 3
Start Time: 9:28 AM200M
L1 Green, EmeliaWynnum RedlandsQLD
L2 King Koi, SamuelBrisbane CanoeingQLD
L3 Peters, ErynnLourdes Hill CollegeQLD
L4 Korevanov, FedyaSt Stephens CollegeQLD
L5 Fraser, JasmineSandgateQLD
L6 Hosking, StellaBrisbane CanoeingQLDCoach: Stuart Bryson
L8 Brooks, EthanSt Stephens CollegeQLD
L9 Carkeet, LachlanSandgateQLDCoach: Melissa Bull

Progress: Fasests 8 to finals
Race 162. 200m : 200m Heat + FinalHeat 4
Start Time: 9:31 AM200M
L1 Blanchard, SamanthaWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L2 Somerville, ClaudiaLourdes Hill CollegeQLD
L3 Fry, KristianSandgateQLDCoach: Allana Bold
L4 Dickson, EllaLourdes Hill CollegeQLD
L5 O'Hara, CaitlinLourdes Hill CollegeQLD
L6 Thurbon, KelliLourdes Hill CollegeQLD
L8 Thompson, ImogenLourdes Hill CollegeQLD
L9 Bryson, StuartBrisbane CanoeingQLDCoach: Maria Tzvetanova

Progress: Fastest 8 to finals
Race 172. 200m : 200m Heat + FinalHeat 5
Start Time: 9:34 AM200M
L1 Sharkey, GraceLourdes Hill CollegeQLD
L2 Lyons, EllaLourdes Hill CollegeQLD
L3 Hardwick, SarahCurrumbin CreekQLDCoach: Amanda Rankin
L4 Workman, NatashaCurrumbin CreekQLDCoach: Amanda Rankin
L5 Pitman, JamesBrisbane CanoeingQLD
L6 Hackett, LizzieLourdes Hill CollegeQLD
L8 Belov, KostaSt Stephens CollegeQLD
L9 Donkersloot, JohnGreater LoganQLD

Progress: Fastest 8 to finals
Race 182. 200m : 200m Heat + FinalHeat 6
Start Time: 9:37 AM200M
L2 Cosyn, MikaelaLourdes Hill CollegeQLD
L3 Mason, CaitlinSandgateQLDCoach: Allana Bold
L4 Hulme, OliviaLourdes Hill CollegeQLD
L5 Bold, TahliaSandgateQLDCoach: Allana Bold
L6 Green, AnnabelleLourdes Hill CollegeQLD
L8 Press, SarahLourdes Hill CollegeQLD
L9 Gordon, EuanSandgateQLD

Progress: Fasests 8 to finals
Race 192. 200m : 200m Heat + FinalHeat 7
Start Time: 9:40 AM200M
L1 Woodward, IsabelleLourdes Hill CollegeQLD
L2 Redelinghuys, ElzaniSt Stephens CollegeQLD
L3 McAntee, RosinaSandgateQLDCoach: Allana Bold
L4 Owen, MaddyLourdes Hill CollegeQLD
L5 Biddle, TayaLourdes Hill CollegeQLD
L6 Enever, JoelieSandgateQLD
L7 Brooks, EthanSt Stephens CollegeQLD
L8 Lumb, MehretLourdes Hill CollegeQLD
L9 Hosking, EvaKelvin Grove StateQLD

Progress: Fastest 8 to finals
Race 202. 200m : 200m Heat + FinalHeat 8
Start Time: 9:43 AM200M
L1 Ingerman, KeiraWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L2 Rixon, Tori-LeeVarsity LakesQLD
L3 Merciar, AsiaSt Stephens CollegeQLD
L4 Ubbi, GursewSt Stephens CollegeQLD
L5 Dillion, BenSt Stephens CollegeQLD
L6 Fraser, PatrickSandgateQLD
L8 Green, JazmynWynnum RedlandsQLD
L9 Cuddihy, JackNon-MemberQLDCoach: Stuart Bryson

Progress: Fastest 8 to finals
Race 213. 500m : 500m Heat + FinalA Final
Start Time: 9:53 AM500M
L1 Bicknell, DavidWynnum RedlandsQLD
L2 Bicknell, JackWynnum RedlandsQLD
L3 Kelly, StephenNon-MemberQLD
L4 Thompson, AidenVarsity LakesQLD
L5 Warriner, LiamBrisbane CanoeingQLDCoach: Maria Tzvetanova
L6 Mitchell, ParakaCurrumbin CreekQLD
L8 Manning, BenjaminVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L9 Bryson, StuartBrisbane CanoeingQLDCoach: Maria Tzvetanova
Race 223. 500m : 500m Heat + FinalB Final
Start Time: 10:01 AM500M
L1 Rixon, NataleeVarsity LakesQLD
L2 Richardson, ChaiseCurrumbin CreekQLDCoach: Amanda Rankin
L3 Lund, HannahCurrumbin CreekQLD
L4 Hardwick, DanielCurrumbin CreekQLDCoach: Amanda Rankin
L5 Butler, SophieWynnum RedlandsQLD
L6 Rixon, SophieVarsity LakesQLD
L8 Blanchard, SamanthaWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L9 King Koi, ThomasBrisbane CanoeingQLD
Race 233. 500m : 500m Heat + FinalC Final
Start Time: 10:09 AM500M
L1 Brooks, EthanSt Stephens CollegeQLD
L2 Peters, ErynnLourdes Hill CollegeQLD
L3 Green, EmeliaWynnum RedlandsQLD
L4 King Koi, SamuelBrisbane CanoeingQLD
L5 Lund, AvaCurrumbin CreekQLD
L6 Hosking, StellaBrisbane CanoeingQLDCoach: Stuart Bryson
L8 Pitman, JamesBrisbane CanoeingQLD
L9 Donkersloot, JohnGreater LoganQLD
Race 243. 500m : 500m Heat + FinalD Final
Start Time: 10:17 AM500M
L1 Merciar, Asia
Redelinghuys, Elzani
St Stephens College
St Stephens College
QLD
QLD
L2 Korevanov, FedyaSt Stephens CollegeQLD
L3 Fraser, Jasmine
Bold, Tahlia
Sandgate
Sandgate
QLD
QLD
L4 Somerville, ClaudiaLourdes Hill CollegeQLD
L5 Dickson, EllaLourdes Hill CollegeQLD
L6 Thurbon, KelliLourdes Hill CollegeQLD
L8 O'Hara, CaitlinLourdes Hill CollegeQLD
L9 Workman, Natasha
Hardwick, Sarah
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coach: Amanda Rankin
Race 253. 500m : 500m Heat + FinalE Final
Start Time: 10:24 AM500M
L1 Lyons, EllaLourdes Hill CollegeQLD
L2 Thompson, ImogenLourdes Hill CollegeQLD
L3 Sharkey, GraceLourdes Hill CollegeQLD
L4 Belov, KostaSt Stephens CollegeQLD
L5 Hackett, LizzieLourdes Hill CollegeQLD
L6 Green, AnnabelleLourdes Hill CollegeQLD
L8 Lumb, MehretLourdes Hill CollegeQLD
L9 Cosyn, Mikaela
Biddle, Taya
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
Race 263. 500m : 500m Heat + FinalF Final
Start Time: 10:32 AM500M
L1 Woodward, IsabelleLourdes Hill CollegeQLD
L2 Hulme, OliviaLourdes Hill CollegeQLD
L3 Cuddihy, JackNon-MemberQLDCoach: Stuart Bryson
L4 Hosking, EvaKelvin Grove StateQLD
L5 Green, Jazmyn
Ingerman, Keira
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
Coach: Matthew Ingerman
L6 McAntee, RosinaSandgateQLDCoach: Allana Bold
L7 Mason, CaitlinSandgateQLDCoach: Allana Bold
L8 Enever, JoelieSandgateQLD
L9 Ubbi, GursewSt Stephens CollegeQLD
Race 273. 500m : 500m Heat + FinalG Final
Start Time: 10:40 AM500M

CANCELLED
Race 282. 200m : 200m Heat + FinalA Final
Start Time: 10:50 AM200M
L1 Bryson, StuartBrisbane CanoeingQLDCoach: Maria Tzvetanova
L2 Bicknell, JackWynnum RedlandsQLD
L3 Warriner, LiamBrisbane CanoeingQLDCoach: Maria Tzvetanova
L4 McGrath, CurtisVarsity LakesQLDCoach: Andrea Woods
L5 Thompson, AidenVarsity LakesQLD
L6 Kelly, StephenNon-MemberQLD
L7 Manning, BenjaminVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L8 Hardwick, DanielCurrumbin CreekQLDCoach: Amanda Rankin
Race 292. 200m : 200m Heat + FinalB Final
Start Time: 10:53 AM200M
L1 Richardson, ChaiseCurrumbin CreekQLDCoach: Amanda Rankin
L2 King Koi, SamuelBrisbane CanoeingQLD
L3 Bicknell, DavidWynnum RedlandsQLD
L4 Mitchell, ParakaCurrumbin CreekQLD
L5 Butler, SophieWynnum RedlandsQLD
L6 King Koi, ThomasBrisbane CanoeingQLD
L7 Rixon, SophieVarsity LakesQLD
L8 Blanchard, SamanthaWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
Race 302. 200m : 200m Heat + FinalC Final
Start Time: 10:56 AM200M
L1 Pitman, JamesBrisbane CanoeingQLD
L2 Peters, ErynnLourdes Hill CollegeQLD
L3 Green, EmeliaWynnum RedlandsQLD
L4 Lund, HannahCurrumbin CreekQLD
L5 Rixon, NataleeVarsity LakesQLD
L6 Lund, AvaCurrumbin CreekQLD
L7 Hosking, StellaBrisbane CanoeingQLDCoach: Stuart Bryson
L8 Korevanov, FedyaSt Stephens CollegeQLD
Race 312. 200m : 200m Heat + FinalD Final
Start Time: 10:59 AM200M
L1 Thurbon, KelliLourdes Hill CollegeQLD
L2 Brooks, EthanSt Stephens CollegeQLD
L3 Somerville, ClaudiaLourdes Hill CollegeQLD
L4 Donkersloot, JohnGreater LoganQLD
L5 Dickson, EllaLourdes Hill CollegeQLD
L6 Fraser, JasmineSandgateQLD
L7 Sharkey, GraceLourdes Hill CollegeQLD
L8 O'Hara, CaitlinLourdes Hill CollegeQLD
Race 322. 200m : 200m Heat + FinalE Final
Start Time: 11:02 AM200M
L1 Thompson, ImogenLourdes Hill CollegeQLD
L2 Hackett, LizzieLourdes Hill CollegeQLD
L3 Hardwick, SarahCurrumbin CreekQLDCoach: Amanda Rankin
L4 Bold, TahliaSandgateQLDCoach: Allana Bold
L5 Green, AnnabelleLourdes Hill CollegeQLD
L6 Redelinghuys, ElzaniSt Stephens CollegeQLD
L7 Merciar, AsiaSt Stephens CollegeQLD
L8 Belov, KostaSt Stephens CollegeQLD
Race 332. 200m : 200m Heat + FinalF Final
Start Time: 11:05 AM200M
L1 McAntee, RosinaSandgateQLDCoach: Allana Bold
L2 Rixon, Tori-LeeVarsity LakesQLD
L3 Hosking, EvaKelvin Grove StateQLD
L4 Workman, NatashaCurrumbin CreekQLDCoach: Amanda Rankin
L5 Cuddihy, JackNon-MemberQLDCoach: Stuart Bryson
L6 Cosyn, MikaelaLourdes Hill CollegeQLD
L7 Green, JazmynWynnum RedlandsQLD
L8 Mason, CaitlinSandgateQLDCoach: Allana Bold
Race 342. 200m : 200m Heat + FinalG Final
Start Time: 11:08 AM200M
L1 Owen, MaddyLourdes Hill CollegeQLD
L2 Woodward, IsabelleLourdes Hill CollegeQLD
L3 Biddle, TayaLourdes Hill CollegeQLD
L4 Hosking, EvaKelvin Grove StateQLD
L5 Lumb, MehretLourdes Hill CollegeQLD
L6 Ubbi, GursewSt Stephens CollegeQLD
L7 Fraser, PatrickSandgateQLD
L8 Enever, JoelieSandgateQLD
Race 352. 200m : 200m Heat + FinalH Final
Start Time: 11:11 AM200M

CANCELLED