2017 QLD Sprint State Championships

Queensland
Date: Sat 28th - Sun 29th January , 2017
Venue: Coomera
Lane Draw
Options:  Select Day:      Show
Saturday 28th January, 2017

Race 172. MK1 500 23: Male Under 23 K1 500
73. MK1 500 18: Male Under 18 K1 500
Direct Final
Start Time: 8:15 AM500M
MK1 500 23
L1 Thompson, MichaelVarsity LakesQLD
MK1 500 18
L2 Green, TomVarsity LakesQLD
L3 Peacock, Daniel.NSW
L4 Mole, DanielWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L5 Shingles, JamesKawana WatersQLD
L6 Gray, JonathonWynnum RedlandsQLD
L7 Bicknell, JackWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L8 Thompson, AidenVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
Race 292. FK1 500 18 : Female Under 18 K1 500Heat 1
Start Time: 8:20 AM500M
L3 Callahan, Caitlin.NSWCoach: Max Tutt
L4 Massie, TiarneeKawana WatersQLD
L5 Duffy, MackenzieKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L6 Gill, IsabellaVarsity LakesQLD
L7 Bryant, RiellyVarsity LakesQLD

Progress: 1,2,3,4->Final
Race 392. FK1 500 18 : Female Under 18 K1 500Heat 2
Start Time: 8:25 AM500M
L3 Butler, SophieWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L4 Parker, GabrielleWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L5 Peters, LaurenWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L6 Kelly, LucindaKawana WatersQLD
L7 Blanch, ErinCurrumbin CreekQLD

Progress: 1,2,3,4->Final
Race 471. MK1 500 : Male Open K1 500Heat 1
Start Time: 8:30 AM500M
L3 Bain, BillSunshine CoastQLD
L4 Wood, JordanGold CoastQLD
L5 Clear, JacobGold CoastQLD
L6 Gardner, MarkWest EndQLD
L7 Duffy, JyKawana WatersQLD

Progress: 1,2,3,4->Final
Race 571. MK1 500 : Male Open K1 500Heat 2
Start Time: 8:35 AM500M
L3 McAleenan, KurtKawana WatersQLD
L4 Campbell, JarradKawana WatersQLD
L5 Beckett, RyanVarsity LakesQLD
L6 Sewell, ShaunFar North CoastNSW
L7 Jones, ChrisBrisbane CanoeingQLD

Progress: 1,2,3,4->Final
Race 693. FK1 500 16 : Female Under 16 K1 500Heat 1
Start Time: 8:40 AM500M
L3 Warne, AntheaCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
L4 Wills-Grace, PhoebeSunshine CoastQLD
L5 Maclachlan, EllaCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
L6 Fay, AliciaSunshine CoastQLD
L7 Massie, JenayaKawana WatersQLD

Progress: 1,2,3,4->Final
Race 793. FK1 500 16 : Female Under 16 K1 500Heat 2
Start Time: 8:45 AM500M
L3 Rixon, SophieCurrumbin CreekQLD
L4 Lund, HannahCurrumbin CreekQLD
L5 Gray, SarahWynnum RedlandsQLD
L6 Butler, ShannayWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L7 Peters, ErynnWynnum RedlandsQLDCoach: Peter R Gray

Progress: 1,2,3,4->Final
Race 891. FK1 500 23 : Female Under 23 K1 500Direct Final
Start Time: 8:50 AM500M
L2 Brodhurst-hill, MorganCurrumbin CreekQLD
L3 Charles, JoannaVarsity LakesQLD
L4 Blanchard, SamanthaWynnum RedlandsQLD
Race 9200. FV1 500: Female Open V1 500
94. FK1 500 14: Female Under 14 K1 500
96. F JD 12 500: Female Junior Development U12 500
Direct Final
Start Time: 8:55 AM500M
F JD 12 500
L1 Rixon, Tori-LeeCurrumbin CreekQLD
FK1 500 14
L2 Green, EmeliaWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L3 Rixon, NataleeCurrumbin CreekQLD
L4 Carroll, ZaliCurrumbin CreekQLD
L5 Lund, AvaCurrumbin CreekQLD
L6 Ingerman, NadiaWynnum RedlandsQLD
L7 Richardson, ChaiseCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
L8 Hosking, StellaBrisbane CanoeingQLD
FV1 500
L9 Seipel, SusanneBrisbane CanoeingQLD
Race 1090. FK1 500 : Female Open K1 500Direct Final
Start Time: 9:00 AM500M
L1 Higgins, StaceyKawana WatersQLD
L2 Ellis, KristyKawana WatersQLD
L3 Crosse, BrookVarsity LakesQLD
L4 Burnett, AlyceSunshine CoastQLD
L5 Gilliman, CaitlinKawana WatersQLD
L6 Massie, BriannaKawana WatersQLD
L7 Bull, AlyssaSunshine CoastQLD
L8 Maddalena, NadiaVarsity LakesQLD
Race 1170. MK1 500 VETS : Male K1 500 VETSA Final
Start Time: 9:05 AM500M
L1[45+] Boyle, JamieVarsity LakesQLD
L2[35+] Clarkson, LukeVarsity LakesQLD
L3[35+] Norton-Smith, JulianVarsity LakesQLDCoach: Julian Norton-Smith
L4[35+] Mitchell, ParakaCurrumbin CreekQLDCoach: Rick Finch
L5[45+] Thompson, AndyVarsity LakesQLD
L6[45+] Haberland, MartinWynnum RedlandsQLD
L7[45+] Fullarton, RickIndooroopillyQLD
L8[45+] Bryson, StuartBrisbane CanoeingQLDCoach: Maria Tzvetanova
Race 1270. MK1 500 VETS: Male K1 500 VETS
79. MTK1 500 55+: Male TK1 500 55+
Direct Final
Start Time: 9:10 AM500M
MK1 500 VETS
L2[55+] Donkersloot, JohnGreater LoganQLD
L3[55+] Rickard, MarkCurrumbin CreekQLD
L4[55+] Winton, PeterVarsity LakesQLD
MTK1 500 55+
L6[55+] Pathe, MarkWest EndQLD
Race 13109. MK2 500 18: Male Under 18 K2 500
110. MK2 500 16: Male Under 16 K2 500
111. MK2 500 14: Male Under 14 K2 500
Direct Final
Start Time: 9:15 AM500M
MK2 500 18
L2 Shingles, James
Bicknell, Jack
Kawana Waters
Wynnum Redlands
QLD
QLD
L3 Gray, Jonathon
Mole, Daniel
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
Coach: Matthew Ingerman
MK2 500 16
L4 Warriner, Liam
Cox, Jamie
Brisbane Canoeing
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coaches: Stuart Bryson, Sharon Kyme
L5 Brodhurst-Hill, Carter
Bancroft, Lachlan
Currumbin Creek
Sunshine Coast
QLD
QLD
MK2 500 14
L7 Rixon, Natalee
Dunbar, Matthew
Currumbin Creek
Manly Warringah
QLD
NSW
Race 14125. FK2 500 18/16 : Female Under18/Under 16 K2 500Direct Final
Start Time: 9:20 AM500M
L1[U16] Lund, Hannah
Rixon, Sophie
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
L2[U16] Gray, Sarah
Peters, Erynn
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
Coach: Matthew Ingerman
L3[U16] Maclachlan, Ella
Warne, Anthea
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
L4[U16] Wills-Grace, Phoebe
Massie, Jenaya
Sunshine Coast
Kawana Waters
QLD
QLD
L5[U16] Fay, Alicia
Butler, Shannay
Sunshine Coast
Wynnum Redlands
QLD
QLD
Coaches: Glen Pickering, Matthew Ingerman
L6[U18] Bryant, Rielly
Gill, Isabella
Varsity Lakes
Varsity Lakes
QLD
QLD
Coach: Andrea King
L7[U18] Parker, Gabrielle
Peters, Lauren
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
L8[U18] Duffy, Mackenzie
Massie, Tiarnee
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
L9[U18] Callahan, Caitlin
Blanch, Erin
.
Currumbin Creek
NSW
QLD
Race 1574. MK1 500 16 : Male Under 16 K1 500Direct Final
Start Time: 9:45 AM500M
L1 Bancroft, LachlanSunshine CoastQLDCoach: Norman Jackson
L2 Holmes, Bryce.NSWCoach: Max Tutt
L3 Cox, JamieCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
L4 Brodhurst-Hill, CarterCurrumbin CreekQLD
L5 Warriner, LiamBrisbane CanoeingQLDCoach: Maria Tzvetanova
Race 1684. MC1 500: Male Open C1 500
86. MC1 500 18: Male Under 18 C1 500
89. FK1 500 45/55: Female K1 500 45/55
97. PC FK1 500: Para Canoeing Female K1 500
Direct Final
Start Time: 9:50 AM500M
PC FK1 500
L1 Seipel, SusanneBrisbane CanoeingQLD
FK1 500 45/55
L2[55+] Beith, SueGreater LoganQLD
L3[45+] McMinn, JudeVarsity LakesQLD
L4[45+] Pyne, MeganVarsity LakesQLDCoaches: Ian Frost, Chris Hurley
L5[45+] Gissing, ChristineSandgateQLD
MC1 500
L7 Fuller, LewisVarsity LakesQLD
MC1 500 18
L8 Manning, BenjaminVarsity LakesQLD
Race 17138. FK4 500 18/16: Female Under 18/Under 16 K4 500
139. FK4 500 14/12: Female Under 14/Under 12 K4 500
Direct Final
Start Time: 9:55 AM500M
FK4 500 18/16
L2[U16] Rixon, Sophie
Lund, Hannah
Warne, Anthea
Maclachlan, Ella
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
QLD
QLD
L3[U18] Gill, Isabella
Callahan, Caitlin
Bryant, Rielly
Blanch, Erin
Varsity Lakes
.
Varsity Lakes
Currumbin Creek
QLD
NSW
QLD
QLD
FK4 500 14/12
L4[U14] Carroll, Zali
Richardson, Chaise
Rixon, Natalee
Lund, Ava
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
QLD
QLD
Race 1875. MK1 500 14: Male Under 14 K1 500
76. MK1 500 12: Male Under 12 K1 500
Direct Final
Start Time: 10:00 AM500M
MK1 500 14
L1 Hardwick, DanielCurrumbin CreekQLD
L2 Buhk, DeclanKawana WatersQLD
L3 Dunbar, MatthewManly WarringahNSWCoach: David James
MK1 500 12
L5 Dunbar, MichaelManly WarringahNSWCoach: David James
Race 19106. MK2 500 VETS : Male K2 500 VetsDirect Final
Start Time: 10:10 AM500M
L3[45+] Thomson, Stuart
Gordon, Andrew
Far North Coast
Far North Coast
NSW
NSW
L4[55+] Rickard, Mark
Martin, David
Currumbin Creek
Varsity Lakes
QLD
QLD
L5[35+] Mitchell, Paraka
Epple, Grant
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coach: Amanda Rankin
L6[45+] Donkersloot, John
Bryson, Stuart
Greater Logan
Brisbane Canoeing
QLD
QLD
Race 20107. MK2 500 : Male Open K2 500Direct Final
Start Time: 10:15 AM500M
L1 Winton, Peter
Crosse, Brook
Varsity Lakes
Varsity Lakes
QLD
QLD
L2 Campbell, Jarrad
McAleenan, Kurt
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
L3 Thompson, Michael
Thompson, Andy
Varsity Lakes
Varsity Lakes
QLD
QLD
L4 Fuller, Lewis
Clarkson, Luke
Varsity Lakes
Varsity Lakes
QLD
QLD
L5 Beckett, Ryan
Sewell, Shaun
Varsity Lakes
Far North Coast
QLD
NSW
L6 Pitman, James
Jones, Chris
Brisbane Canoeing
Brisbane Canoeing
QLD
QLD
Race 21124. FK2 500 Open/23 : Female Open/Under 23 K2 500Direct Final
Start Time: 10:20 AM500M
L4[Open] Bull, Alyssa
Burnett, Alyce
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
L5[Open] Gilliman, Caitlin
Ellis, Kristy
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
L6[Open] Maddalena, Nadia
Massie, Brianna
Varsity Lakes
Kawana Waters
QLD
QLD
Race 2292. FK1 500 18 : Female Under 18 K1 500Final
Start Time: 10:25 AM500M
L1 Massie, TiarneeKawana WatersQLD
L2 Butler, SophieWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L3 Gill, IsabellaVarsity LakesQLD
L4 Kelly, LucindaKawana WatersQLD
L5 Duffy, MackenzieKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L6 Blanch, ErinCurrumbin CreekQLD
L7 Callahan, Caitlin.NSWCoach: Max Tutt
L8 Peters, LaurenWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
Race 2393. FK1 500 16 : Female Under 16 K1 500Final
Start Time: 10:55 AM500M
L1 Warne, AntheaCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
L2 Rixon, SophieCurrumbin CreekQLD
L3 Wills-Grace, PhoebeSunshine CoastQLD
L4 Butler, ShannayWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L5 Fay, AliciaSunshine CoastQLD
L6 Lund, HannahCurrumbin CreekQLD
L7 Massie, JenayaKawana WatersQLD
L8 Gray, SarahWynnum RedlandsQLD
Race 2471. MK1 500 : Male Open K1 500Final
Start Time: 11:00 AM500M
L1 Bain, BillSunshine CoastQLD
L2 Beckett, RyanVarsity LakesQLD
L3 Clear, JacobGold CoastQLD
L4 McAleenan, KurtKawana WatersQLD
L5 Wood, JordanGold CoastQLD
L6 Sewell, ShaunFar North CoastNSW
L7 Duffy, JyKawana WatersQLD
L8 Campbell, JarradKawana WatersQLD
Race 25126. FK2 500 14/12 : Female Under 14/Under 12 K2 500Direct Final
Start Time: 11:05 AM500M
L4[U14] Lund, Ava
Hosking, Stella
Currumbin Creek
Brisbane Canoeing
QLD
QLD
L5[U14] Richardson, Chaise
Carroll, Zali
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
L6[U14] Ingerman, Nadia
Green, Emelia
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
Coach: Matthew Ingerman
Race 26134. MK4 500 Open/23: Male Open/Under 23 K4 500
135. MK4 500 18/16: Male Under 18/Under 16 K4 500
Direct Final
Start Time: 11:10 AM500M
MK4 500 Open/23
L2[Open] Bryson, Stuart
Jones, Chris
Pitman, James
Sage, Paul
Brisbane Canoeing
Brisbane Canoeing
Brisbane Canoeing
Brisbane Canoeing
QLD
QLD
QLD
QLD
Coach: Maria Tzvetanova
L3[Open] Crosse, Brook
Fuller, Lewis
Clarkson, Luke
Winton, Peter
Varsity Lakes
Varsity Lakes
Varsity Lakes
Varsity Lakes
QLD
QLD
QLD
QLD
MK4 500 18/16
L4[U18] Gray, Jonathon
Shingles, James
Mole, Daniel
Bicknell, Jack
Wynnum Redlands
Kawana Waters
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
QLD
QLD
Coach: Matthew Ingerman
Race 27206. K4 CLUB 500 : K4 Club challengeDirect Final
Start Time: 11:15 AM500M
Race 28177. MK2 200 18: Male Under 18 K2 200
178. MK2 200 16: Male Under 16 K2 200
Direct Final
Start Time: 12:00 PM200M
MK2 200 18
L1 Peacock, Daniel
Thompson, Aiden
.
Brothers
NSW
QLD
L2 Gray, Jonathon
Bicknell, Jack
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
Coach: Matthew Ingerman
L3 Shingles, James
Mole, Daniel
Kawana Waters
Wynnum Redlands
QLD
QLD
Coach: Matthew Ingerman
MK2 200 16
L5 Warriner, Liam
Cox, Jamie
Brisbane Canoeing
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coaches: Stuart Bryson, Sharon Kyme
L6 Brodhurst-Hill, Carter
Bancroft, Lachlan
Currumbin Creek
Sunshine Coast
QLD
QLD
Race 29160. FK1 200 23 : Female Under 23 K1 200Direct Final
Start Time: 12:05 PM200M
L2 Blanchard, SamanthaWynnum RedlandsQLD
L3 Brodhurst-hill, MorganCurrumbin CreekQLD
L4 Charles, JoannaVarsity LakesQLD
Race 31159. FK1 200 : Female Open K1 200Direct Final
Start Time: 12:20 PM200M
L1 Higgins, StaceyKawana WatersQLD
L2 Maddalena, NadiaVarsity LakesQLD
L3 Massie, BriannaKawana WatersQLD
L4 Burnett, AlyceSunshine CoastQLD
L5 Ellis, KristyKawana WatersQLD
L6 Bull, AlyssaSunshine CoastQLD
L7 Gilliman, CaitlinKawana WatersQLD
L8 Crosse, BrookVarsity LakesQLD
Race 32142. MK1 200 23: Male Under 23 K1 200
143. MK1 200 18: Male Under 18 K1 200
Direct Final
Start Time: 12:25 PM200M
MK1 200 23
L1 Thompson, MichaelVarsity LakesQLD
MK1 200 18
L2 Mole, DanielWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L3 Shingles, JamesKawana WatersQLD
L4 Thompson, AidenVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L5 Peacock, Daniel.NSW
L6 Gray, JonathonWynnum RedlandsQLD
L7 Bicknell, JackWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
Race 33141. MK1 200 : Male Open K1 200Direct Final
Start Time: 12:30 PM200M
L1 McAleenan, KurtKawana WatersQLD
L2 Jones, ChrisBrisbane CanoeingQLD
L3 Wood, JordanGold CoastQLD
L4 Beckett, RyanVarsity LakesQLD
L5 Bain, BillSunshine CoastQLD
L6 Campbell, JarradKawana WatersQLD
L7 Gardner, MarkWest EndQLD
L8 Sewell, ShaunFar North CoastNSW
L9 Boyle, JamieVarsity LakesQLD
Race 34162. FK1 200 16 : Female Under 16 K1 200Heat 1
Start Time: 12:35 PM200M
L3 Massie, JenayaKawana WatersQLD
L4 Peters, ErynnWynnum RedlandsQLDCoach: Peter R Gray
L5 Warne, AntheaCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
L6 Maclachlan, EllaCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
L7 Wills-Grace, PhoebeSunshine CoastQLD

Progress: 1,2,3,4->Final
Race 34A166. PC FK1 200 : Para Canoeing Female K1 200Direct Final
Start Time: 12:35 PM200M
L8 Seipel, SusanneBrisbane CanoeingQLD
Race 35162. FK1 200 16 : Female Under 16 K1 200Heat 2
Start Time: 12:40 PM200M
L3 Lund, HannahCurrumbin CreekQLD
L4 Fay, AliciaSunshine CoastQLD
L5 Rixon, SophieCurrumbin CreekQLD
L6 Gray, SarahWynnum RedlandsQLD
L7 Butler, ShannayWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman

Progress: 1,2,3,4->Final
Race 36153. MC1 200: Male Open C1 200
155. MC1 200 18: Male Under 18 C1 200
158. FK1 200 45/55: Female K1 200 45/55
Direct Final
Start Time: 12:45 PM200M
FK1 200 45/55
L1[45+] Gissing, ChristineSandgateQLD
L2[45+] McMinn, JudeVarsity LakesQLD
L3[45+] Pyne, MeganVarsity LakesQLDCoaches: Ian Frost, Chris Hurley
L4[55+] Beith, SueGreater LoganQLD
MC1 200 18
L7 Manning, BenjaminVarsity LakesQLD
MC1 200
L8 Fuller, LewisVarsity LakesQLD
Race 37145. MK1 200 14: Male Under 14 K1 200
146. MK1 200 12: Male Under 12 K1 200
Direct Final
Start Time: 12:50 PM200M
MK1 200 12
L1 Dunbar, MichaelManly WarringahNSWCoach: David James
MK1 200 14
L2 Buhk, DeclanKawana WatersQLD
L3 Dunbar, MatthewManly WarringahNSWCoach: David James
Race 38144. MK1 200 16 : Male Under 16 K1 200Direct Final
Start Time: 12:55 PM200M
L1 Warriner, LiamBrisbane CanoeingQLDCoach: Maria Tzvetanova
L2 Holmes, Bryce.NSWCoach: Max Tutt
L3 Brodhurst-Hill, CarterCurrumbin CreekQLD
L4 Cox, JamieCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
L5 Bancroft, LachlanSunshine CoastQLDCoach: Norman Jackson
Race 39191. FK2 200 14/12 : Female Under 14/Under 12 K2 200Direct Final
Start Time: 1:00 PM200M
L2[U14] Lund, Ava
Hosking, Stella
Currumbin Creek
Brisbane Canoeing
QLD
QLD
L3[U14] Ingerman, Nadia
Green, Emelia
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
Coach: Matthew Ingerman
L4[U14] Richardson, Chaise
Rixon, Natalee
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Race 40140. MK1 200 VETS : Male K1 200 VetsA Final
Start Time: 1:05 PM200M
L1[35+] Norton-Smith, JulianVarsity LakesQLDCoach: Julian Norton-Smith
L2[35+] Clarkson, LukeVarsity LakesQLD
L3[35+] Mitchell, ParakaCurrumbin CreekQLDCoach: Rick Finch
L4[45+] Fullarton, RickIndooroopillyQLD
L5[45+] Haberland, MartinWynnum RedlandsQLD
L6[45+] Boyle, JamieVarsity LakesQLD
L7[45+] Thompson, AndyVarsity LakesQLD
L8[45+] Bryson, StuartBrisbane CanoeingQLDCoach: Maria Tzvetanova
Race 41140. MK1 200 VETS: Male K1 200 Vets
149. MTK1 200 55+: Male TK1 200 55+
Direct Final
Start Time: 1:10 PM200M
MK1 200 VETS
L2[55+] Rickard, MarkCurrumbin CreekQLD
L3[55+] Winton, PeterVarsity LakesQLD
L4[55+] Donkersloot, JohnGreater LoganQLD
MTK1 200 55+
L6[55+] Pathe, MarkWest EndQLD
Race 42161. FK1 200 18 : Female Under 18 K1 200Direct Final
Start Time: 2:15 PM200M
L1 Parker, GabrielleWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L2 Callahan, Caitlin.NSWCoach: Max Tutt
L3 Kelly, LucindaKawana WatersQLD
L4 Massie, TiarneeKawana WatersQLD
L5 Blanch, ErinCurrumbin CreekQLD
L6 Duffy, MackenzieKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L7 Peters, LaurenWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L8 Gill, IsabellaVarsity LakesQLD
L9 Bryant, RiellyVarsity LakesQLD
Race 43162. FK1 200 16 : Female Under 16 K1 200Final
Start Time: 2:15 PM200M
L1 Lund, HannahCurrumbin CreekQLD
L2 Warne, AntheaCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
L3 Massie, JenayaKawana WatersQLD
L4 Wills-Grace, PhoebeSunshine CoastQLD
L5 Butler, ShannayWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L6 Fay, AliciaSunshine CoastQLD
L7 Rixon, SophieCurrumbin CreekQLD
L8 Maclachlan, EllaCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
Race 44163. FK1 200 14: Female Under 14 K1 200
165. F JD 12 200: Female Junior Development U12 200
201. FV1 200: Female open V1 200
Direct Final
Start Time: 2:20 PM200M
F JD 12 200
L1 Rixon, Tori-LeeCurrumbin CreekQLD
FK1 200 14
L2 Rixon, NataleeCurrumbin CreekQLD
L3 Carroll, ZaliCurrumbin CreekQLD
L4 Ingerman, NadiaWynnum RedlandsQLD
L5 Lund, AvaCurrumbin CreekQLD
L6 Hosking, StellaBrisbane CanoeingQLD
L7 Green, EmeliaWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L8 Richardson, ChaiseCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
FV1 200
L9 Seipel, SusanneBrisbane CanoeingQLD
Race 45174. MK2 200 VETS : Male K2 200 VetsDirect Final
Start Time: 2:25 PM200M
L3[35+] Mitchell, Paraka
Epple, Grant
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coach: Amanda Rankin
L4[55+] Rickard, Mark
Martin, David
Currumbin Creek
Varsity Lakes
QLD
QLD
L5[45+] Donkersloot, John
Bryson, Stuart
Greater Logan
Brisbane Canoeing
QLD
QLD
L6[45+] Thomson, Stuart
Gordon, Andrew
Far North Coast
Far North Coast
NSW
NSW
Race 46175. MK2 200 : Male Open K2 200Direct Final
Start Time: 2:30 PM200M
L2 Winton, Peter
Crosse, Brook
Varsity Lakes
Varsity Lakes
QLD
QLD
L3 Beckett, Ryan
Sewell, Shaun
Varsity Lakes
Far North Coast
QLD
NSW
L4 Fuller, Lewis
Clarkson, Luke
Varsity Lakes
Varsity Lakes
QLD
QLD
L5 Campbell, Jarrad
McAleenan, Kurt
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
L6 Thompson, Michael
Thompson, Andy
Varsity Lakes
Varsity Lakes
QLD
QLD
L7 Pitman, James
Jones, Chris
Brisbane Canoeing
Brisbane Canoeing
QLD
QLD
Race 47189. FK2 200 Open/23 : Female Open/Under 23 K2 200Direct Final
Start Time: 2:35 PM200M
L4[Open] Gilliman, Caitlin
Ellis, Kristy
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
L5[Open] Bull, Alyssa
Burnett, Alyce
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
L6[Open] Maddalena, Nadia
Massie, Brianna
Varsity Lakes
Kawana Waters
QLD
QLD
Race 48190. FK2 200 18/16 : Female Under18/Under 16 K2 200Direct Final
Start Time: 2:40 PM200M
L1[U16] Wills-Grace, Phoebe
Massie, Jenaya
Sunshine Coast
Kawana Waters
QLD
QLD
L2[U16] Gray, Sarah
Peters, Erynn
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
Coach: Matthew Ingerman
L3[U16] Lund, Hannah
Rixon, Sophie
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
L4[U16] Maclachlan, Ella
Warne, Anthea
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
L5[U16] Fay, Alicia
Butler, Shannay
Sunshine Coast
Wynnum Redlands
QLD
QLD
Coaches: Glen Pickering, Matthew Ingerman
L6[U18] Duffy, Mackenzie
Massie, Tiarnee
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
L7[U18] Parker, Gabrielle
Peters, Lauren
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
L8[U18] Callahan, Caitlin
Blanch, Erin
.
Currumbin Creek
NSW
QLD
L9[U18] Bryant, Rielly
Gill, Isabella
Varsity Lakes
Varsity Lakes
QLD
QLD
Coach: Andrea King
Race 49207. CLUB RELAY 200 : Club Relay Challenge 200Direct Final
Start Time: 2:45 PM200M