Queensland

2016 Half Day Sprints Regatta #2

Date: Sat 19th November, 2016
Venue: Coomera
Lane Draw
Options:    Show
Saturday 19th November, 2016

Race 11. 1000m : 1000m RaceDivision 1
Start Time: 8:00 AM1000M
L1 Brodhurst-hill, MorganCurrumbin CreekQLD
L2 Mitchell, ParakaCurrumbin CreekQLDCoach: Rick Finch
L3 Fay, AliciaSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering
L4 Carter, ElliotSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering
L5 Brodhurst-Hill, CarterCurrumbin CreekQLD
L6 Mole, DanielWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L7 Peacock, Daniel.NSW
L8 Gray, JonathonWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
Race 21. 1000m : 1000m RaceDivision 2
Start Time: 8:08 AM1000M
L1 Richardson, ChaiseCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
L2 Gray, SarahWynnum RedlandsQLDCoach: Peter Gray
L3 Warriner, LiamBrisbane CanoeingQLD
L4 Gardner, MarkWest EndQLD
L5 Shingles, JamesKawana WatersQLD
L6 Parker, GabrielleWynnum RedlandsQLD
L7 Bicknell, JackWynnum RedlandsQLD
L8 Crosse, BrookVarsity LakesQLD
Race 31. 1000m : 1000m RaceDivision 3
Start Time: 8:16 AM1000M
L1 Hardwick, DanielCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
L2 Peate, MahleeCurrumbin CreekQLD
L3 Lund, AvaCurrumbin CreekQLD
L4 Schultz, AsherCurrumbin CreekQLD
L5 Lund, HannahCurrumbin CreekQLD
L6 Ingerman, NadiaWynnum RedlandsQLD
L7 Donkersloot, John
Bryson, Stuart
Greater Logan
Brisbane Canoeing
QLD
QLD
L8 Pyne, MeganVarsity LakesQLD
Race 43. 500m : 500m Heat + FinalHeat 1
Start Time: 8:30 AM500M
L1 Gardner, MarkWest EndQLD
L2 Mole, DanielWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L3 Peacock, Daniel.NSW
L4 Brodhurst-Hill, CarterCurrumbin CreekQLD
L5 Gray, JonathonWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L6 Fay, AliciaSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering
L7 Mitchell, ParakaCurrumbin CreekQLDCoach: Rick Finch
L8 Warriner, LiamBrisbane CanoeingQLD
L9 Carter, ElliotSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering

Progress: Fastest 9 to finals
Race 53. 500m : 500m Heat + FinalHeat 2
Start Time: 8:35 AM500M
L1 Bicknell, JackWynnum RedlandsQLD
L2 Richardson, ChaiseCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
L3 Brodhurst-hill, MorganCurrumbin CreekQLD
L4 Gray, SarahWynnum RedlandsQLDCoach: Peter Gray
L5 Lund, HannahCurrumbin CreekQLD
L6 Parker, GabrielleWynnum RedlandsQLD
L7 Peters, LaurenWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L8 Crosse, BrookVarsity LakesQLDCoach: Peter Winton
L9 Bryson, StuartBrisbane CanoeingQLDCoach: Maria Tzvetanova

Progress: Fastest 9 to finals
Race 63. 500m : 500m Heat + FinalHeat 3
Start Time: 8:40 AM500M
L1 Pyne, MeganVarsity LakesQLD
L2 Shingles, JamesKawana WatersQLD
L3 Peate, MahleeCurrumbin CreekQLD
L4 Schultz, AsherCurrumbin CreekQLD
L5 Ingerman, NadiaWynnum RedlandsQLD
L6 Hardwick, DanielCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
L7 Peters, ErynnWynnum RedlandsQLDCoach: Peter R Gray
L8 Lund, AvaCurrumbin CreekQLD
L9 Donkersloot, JohnGreater LoganQLD

Progress: Fastest 9 to finals
Race 72. 200m : 200m Heat + FinalHeat 1
Start Time: 9:00 AM200M
L1 Mole, DanielWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L2 Gardner, MarkWest EndQLD
L3 Gray, JonathonWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L4 Brodhurst-Hill, Carter
Bancroft, Lachlan
Currumbin Creek
Sunshine Coast
QLD
QLD
Coach: Glen Pickering
L5 Peacock, Daniel.NSW
L6 Mitchell, ParakaCurrumbin CreekQLDCoach: Rick Finch
L7 Brodhurst-hill, MorganCurrumbin CreekQLD
L8 Bicknell, JackWynnum RedlandsQLD
L9 Fay, AliciaSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering

Progress: Fastest 9 to finals
Race 82. 200m : 200m Heat + FinalHeat 2
Start Time: 9:03 AM200M
L1 Shingles, JamesKawana WatersQLD
L2 Carter, ElliotSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering
L3 Richardson, ChaiseCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
L4 Warriner, LiamBrisbane CanoeingQLD
L5 Peters, LaurenWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L6 Bryson, StuartBrisbane CanoeingQLDCoach: Maria Tzvetanova
L7 Parker, GabrielleWynnum RedlandsQLD
L8 Lund, HannahCurrumbin CreekQLD
L9 Hardwick, DanielCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme

Progress: Fastest 9 to finals
Race 92. 200m : 200m Heat + FinalHeat 3
Start Time: 9:06 AM200M
L1 Lund, AvaCurrumbin CreekQLD
L2 Peate, MahleeCurrumbin CreekQLD
L3 Pyne, MeganVarsity LakesQLD
L4 Crosse, BrookVarsity LakesQLDCoach: Peter Winton
L5 Peters, ErynnWynnum RedlandsQLDCoach: Peter R Gray
L6 Gray, SarahWynnum RedlandsQLDCoach: Peter Gray
L7 Ingerman, NadiaWynnum RedlandsQLD
L8 Donkersloot, JohnGreater LoganQLD
L9 Schultz, AsherCurrumbin CreekQLD

Progress: Fastest 9 to finals
Race 103. 500m : 500m Heat + FinalA Final
Start Time: 9:30 AM500M
L1 Mitchell, ParakaCurrumbin CreekQLDCoach: Rick Finch
L2 Gray, JonathonWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L3 Warriner, LiamBrisbane CanoeingQLD
L4 Brodhurst-Hill, CarterCurrumbin CreekQLD
L5 Mole, DanielWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L6 Peacock, Daniel.NSW
L7 Gardner, MarkWest EndQLD
L8 Bryson, StuartBrisbane CanoeingQLDCoach: Maria Tzvetanova
L9 Carter, ElliotSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering
Race 113. 500m : 500m Heat + FinalB Final
Start Time: 9:35 AM500M
L1 Peters, LaurenWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L2 Lund, HannahCurrumbin CreekQLD
L3 Brodhurst-hill, MorganCurrumbin CreekQLD
L4 Shingles, JamesKawana WatersQLD
L5 Bicknell, JackWynnum RedlandsQLD
L6 Fay, AliciaSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering
L7 Crosse, BrookVarsity LakesQLDCoach: Peter Winton
L8 Richardson, ChaiseCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
L9 Parker, GabrielleWynnum RedlandsQLD
Race 123. 500m : 500m Heat + FinalC Final
Start Time: 9:40 AM500M
L1 Schultz, AsherCurrumbin CreekQLD
L2 Donkersloot, JohnGreater LoganQLD
L3 Lund, AvaCurrumbin CreekQLD
L4 Peters, ErynnWynnum RedlandsQLDCoach: Peter R Gray
L5 Hardwick, DanielCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
L6 Gray, SarahWynnum RedlandsQLDCoach: Peter Gray
L7 Pyne, MeganVarsity LakesQLD
L8 Ingerman, NadiaWynnum RedlandsQLD
L9 Peate, MahleeCurrumbin CreekQLD
Race 132. 200m : 200m Heat + FinalA Final
Start Time: 10:00 AM200M
L1 Bryson, StuartBrisbane CanoeingQLDCoach: Maria Tzvetanova
L2 Bicknell, JackWynnum RedlandsQLD
L3 Mole, DanielWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L4 Shingles, JamesKawana WatersQLD
L5 Brodhurst-Hill, Carter
Bancroft, Lachlan
Currumbin Creek
Sunshine Coast
QLD
QLD
Coach: Glen Pickering
L6 Gray, JonathonWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L7 Warriner, LiamBrisbane CanoeingQLD
L8 Mitchell, ParakaCurrumbin CreekQLDCoach: Rick Finch
L9 Peacock, Daniel.NSW
Race 142. 200m : 200m Heat + FinalB Final
Start Time: 10:03 AM200M
L1 Lund, HannahCurrumbin CreekQLD
L2 Hardwick, DanielCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
L3 Peters, LaurenWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L4 Carter, ElliotSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering
L5 Gardner, MarkWest EndQLD
L6 Brodhurst-hill, MorganCurrumbin CreekQLD
L7 Fay, AliciaSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering
L8 Parker, GabrielleWynnum RedlandsQLD
L9 Crosse, BrookVarsity LakesQLDCoach: Peter Winton
Race 152. 200m : 200m Heat + FinalC Final
Start Time: 10:06 AM200M
L1 Schultz, AsherCurrumbin CreekQLD
L2 Peters, ErynnWynnum RedlandsQLDCoach: Peter R Gray
L3 Lund, AvaCurrumbin CreekQLD
L4 Gray, SarahWynnum RedlandsQLDCoach: Peter Gray
L5 Richardson, ChaiseCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
L6 Donkersloot, JohnGreater LoganQLD
L7 Pyne, MeganVarsity LakesQLD
L8 Ingerman, NadiaWynnum RedlandsQLD
L9 Peate, MahleeCurrumbin CreekQLD