Queensland

2016 Half Day Sprints Regatta #1

Date: Sat 3rd September, 2016
Venue: Coomera
Lane Draw
Options:    Show
Saturday 3rd September, 2016

Race 11. 1000m : 1000m RaceDivision 1
Start Time: 8:00 AM1000M
L1 Gardner, MarkWest EndQLD
L2 Mole, DanielWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L3 Holmes, Bryce.NSWCoach: Max Tutt
L4 Brodhurst-Hill, CarterCurrumbin CreekQLD
L5 Shingles, JamesKawana WatersQLD
L6 Bancroft, LachlanMaroochydore State HighQLD
L7 Brodhurst-hill, MorganCurrumbin CreekQLD
L8 Callahan, Caitlin.NSWCoach: Max Tutt
Race 21. 1000m : 1000m RaceDivision 2
Start Time: 8:08 AM1000M
L1 Warriner, LiamBrisbane CanoeingQLDCoach: Maria Tzvetanova
L2 Bryson, StuartBrisbane CanoeingQLD
L3 Gray, JonathonWynnum RedlandsQLD
L4 Rixon, Sophie
Richardson, Chaise
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
L5 Bicknell, JackWynnum RedlandsQLD
L6 Lund, HannahCurrumbin CreekQLD
L7 Carroll, ZaliCurrumbin CreekQLD
L8 Mitchell, ParakaCurrumbin CreekQLDCoach: Rick Finch
Race 31. 1000m : 1000m RaceDivision 3
Start Time: 8:16 AM1000M
L1 Bryant, RiellyVarsity LakesQLD
L2 Parker, GabrielleWynnum RedlandsQLD
L3 Peters, LaurenWynnum RedlandsQLD
L4 Parker, SamanthaWynnum RedlandsQLD
L5 Butler, ShannayWynnum RedlandsQLD
L6 Hudson, VinceNon-MemberQLD
L7 Henderson, TylerNon-MemberQLD
L8 Peacock, Daniel.NSW
Race 41. 1000m : 1000m RaceDivision 4
Start Time: 8:24 AM1000M
L1 Ivanisevic, RyleyWynnum RedlandsQLD
L2 Lund, AvaCurrumbin CreekQLD
L3 Maclachlan, EllaCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
L4 Dimauro, DeanWynnum RedlandsQLD
L5 Hardwick, DanielCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
L6 King Koi, ThomasBrisbane CanoeingQLDCoach: Maria Tzvetanova
L7 Topp, Robert
Jones, Chris
Brisbane Canoeing
Brisbane Canoeing
QLD
QLD
L8 Cox, JamieCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
Race 51. 1000m : 1000m RaceDivision 5
Start Time: 8:32 AM1000M
L1 Lynch, Maya
Thurbon, Kelli
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
L2 Zemek, ClaireLourdes Hill CollegeQLD
L3 Topp, PhillipBrisbane CanoeingQLDCoach: Maria Tzvetanova
L4 Patten, FinlayBayswaterWA
L5 Humphries, ByronCurrumbin CreekQLD
L6 Donkersloot, JohnGreater LoganQLD
L7 King Koi, SamuelBrisbane CanoeingQLDCoach: Maria Tzvetanova
L8 Schultz, AsherCurrumbin CreekQLD
L9 Hudson, VinceNon-MemberQLD
Race 63. 500m : 500m Heat + FinalHeat 1
Start Time: 8:47 AM500M
L1 Warriner, Liam
Cox, Jamie
Brisbane Canoeing
Currumbin Creek
QLD
QLD
L2 Brodhurst-Hill, CarterCurrumbin CreekQLD
L3 Gray, JonathonWynnum RedlandsQLD
L4 Fay, AliciaSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering
L5 Parker, Gabrielle
Peters, Lauren
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
L6 Butler, SophieWynnum RedlandsQLD
L7 Shingles, JamesKawana WatersQLD
L8 Bancroft, LachlanMaroochydore State HighQLD

Progress: Fastest 8 Ranked to Finals
Race 73. 500m : 500m Heat + FinalHeat 2
Start Time: 8:52 AM500M
L1 Callahan, Caitlin.NSWCoach: Max Tutt
L2 Brodhurst-hill, MorganCurrumbin CreekQLD
L3 Gardner, MarkWest EndQLD
L4 Holmes, Bryce.NSWCoach: Max Tutt
L5 Rixon, SophieCurrumbin CreekQLD
L6 Bicknell, JackWynnum RedlandsQLD
L7 Mole, DanielWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L8 Henderson, TylerNon-MemberQLD
L9 Lund, HannahCurrumbin CreekQLD

Progress: Fastest 8 Ranked to Finals
Race 83. 500m : 500m Heat + FinalHeat 3
Start Time: 8:57 AM500M
L1 Peacock, Daniel.NSW
L2 Mitchell, ParakaCurrumbin CreekQLDCoach: Rick Finch
L3 Carroll, ZaliCurrumbin CreekQLD
L4 Hudson, VinceNon-MemberQLD
L5 Bryant, RiellyVarsity LakesQLD
L6 Peters, LaurenWynnum RedlandsQLD
L7 Somerville, Claudia
Zemek, Claire
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
L8 Reardon, Taylah
Lynch, Maya
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD

Progress: Fastest 8 Ranked to Finals
Race 93. 500m : 500m Heat + FinalHeat 4
Start Time: 9:02 AM500M
L1 Richardson, ChaiseCurrumbin CreekQLD
L2 Sharkey, GraceLourdes Hill CollegeQLD
L3 smith, Elizabeth
Dickson, Ella
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
L4 Dimauro, DeanWynnum RedlandsQLD
L5 Butler, ShannayWynnum RedlandsQLD
L6 Dimmick, Bethany
Olm, Madeline
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
L7 O'Hara, Caitlin
Borchert-Entjes, Taylor
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
L8 Begley, NikitaLourdes HillQLD

Progress: Fastest 8 Ranked to Finals
Race 103. 500m : 500m Heat + FinalHeat 5
Start Time: 9:07 AM500M
L1 Thurbon, KelliLourdes Hill CollegeQLD
L2 Thompson, ImogenLourdes Hill CollegeQLD
L3 Maclachlan, EllaCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
L4 Hardwick, DanielCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
L5 King Koi, ThomasBrisbane CanoeingQLDCoach: Maria Tzvetanova
L6 Parker, SamanthaWynnum RedlandsQLD
L7 King Koi, SamuelBrisbane CanoeingQLDCoach: Maria Tzvetanova
L8 Humphries, ByronCurrumbin CreekQLD

Progress: Fastest 8 Ranked to Finals
Race 113. 500m : 500m Heat + FinalHeat 6
Start Time: 9:12 AM500M
L1 Close, Felicity
Baker, Millie
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
L2 Patten, FinlayBayswaterWA
L3 Schultz, AsherCurrumbin CreekQLD
L4 Peters, ErynnWynnum RedlandsQLD
L5 Topp, Robert
Jones, Chris
Brisbane Canoeing
Brisbane Canoeing
QLD
QLD
L6 Donkersloot, John
Bryson, Stuart
Greater Logan
Brisbane Canoeing
QLD
QLD
L7 Lund, AvaCurrumbin CreekQLD
L8 Topp, PhillipBrisbane CanoeingQLDCoach: Maria Tzvetanova

Progress: Fastest 8 Ranked to Finals
Race 122. 200m : 200m Heat + FinalHeat 1
Start Time: 9:27 AM200M
L1 Brodhurst-hill, MorganCurrumbin CreekQLD
L2 Mole, DanielWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L3 Shingles, JamesKawana WatersQLD
L4 Bancroft, Lachlan
Brodhurst-Hill, Carter
Non-Member
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coach: Glen Pickering
L5 Gray, JonathonWynnum RedlandsQLD
L6 Gardner, MarkWest EndQLD
L7 Bicknell, JackWynnum RedlandsQLD
L8 Warriner, LiamBrisbane CanoeingQLDCoach: Maria Tzvetanova

Progress: Fastest 8 Ranked to Finals
Race 132. 200m : 200m Heat + FinalHeat 2
Start Time: 9:30 AM200M
L1 Ivanisevic, RyleyWynnum RedlandsQLD
L2 Lund, HannahCurrumbin CreekQLD
L3 Bryson, StuartBrisbane CanoeingQLD
L4 Butler, Sophie
Fay, Alicia
Wynnum Redlands
Sunshine Coast
QLD
QLD
L5 Mitchell, ParakaCurrumbin CreekQLDCoach: Rick Finch
L6 Rixon, SophieCurrumbin CreekQLD
L7 Holmes, Bryce.NSWCoach: Max Tutt
L8 Callahan, Caitlin.NSWCoach: Max Tutt

Progress: Fastest 8 Ranked to Finals
Race 142. 200m : 200m Heat + FinalHeat 3
Start Time: 9:33 AM200M
L1 Hudson, VinceNon-MemberQLD
L2 Richardson, ChaiseCurrumbin CreekQLD
L3 Bryant, RiellyVarsity LakesQLD
L4 Parker, SamanthaWynnum RedlandsQLD
L5 Peters, LaurenWynnum RedlandsQLD
L6 Carroll, ZaliCurrumbin CreekQLD
L7 Dimauro, DeanWynnum RedlandsQLD
L8 Henderson, TylerNon-MemberQLD

Progress: Fastest 8 Ranked to Finals
Race 152. 200m : 200m Heat + FinalHeat 4
Start Time: 9:36 AM200M
L1 Baker, MillieLourdes Hill CollegeQLD
L2 Close, FelicityLourdes Hill CollegeQLD
L3 Butler, ShannayWynnum RedlandsQLD
L4 Hardwick, DanielCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
L5 Parker, GabrielleWynnum RedlandsQLD
L6 Peacock, Daniel.NSW
L7 Maclachlan, EllaCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
L8 Cox, JamieCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme

Progress: Fastest 8 Ranked to Finals
Race 162. 200m : 200m Heat + FinalHeat 5
Start Time: 9:39 AM200M
L1 Lynch, MayaLourdes Hill CollegeQLD
L2 Schultz, AsherCurrumbin CreekQLD
L3 King Koi, SamuelBrisbane CanoeingQLDCoach: Maria Tzvetanova
L4 Zemek, ClaireLourdes Hill CollegeQLD
L5 Patten, FinlayBayswaterWA
L6 Reardon, TaylahLourdes Hill CollegeQLD
L7 Peters, ErynnWynnum RedlandsQLD
L8 King Koi, ThomasBrisbane CanoeingQLDCoach: Maria Tzvetanova

Progress: Fastest 8 Ranked to Finals
Race 172. 200m : 200m Heat + FinalHeat 6
Start Time: 9:42 AM200M
L1 Lund, AvaCurrumbin CreekQLD
L2 Somerville, ClaudiaLourdes Hill CollegeQLD
L3 Sharkey, GraceLourdes Hill CollegeQLD
L4 Begley, NikitaLourdes HillQLD
L5 Dickson, EllaLourdes Hill CollegeQLD
L6 Olm, MadelineLourdes Hill CollegeQLD
L7 smith, ElizabethLourdes Hill CollegeQLD
L8 Borchert-Entjes, TaylorLourdes Hill CollegeQLD

Progress: Fastest 8 Ranked to Finals
Race 182. 200m : 200m Heat + FinalHeat 7
Start Time: 9:45 AM200M
L1 Topp, Robert
Jones, Chris
Brisbane Canoeing
Brisbane Canoeing
QLD
QLD
L2 O'Hara, CaitlinLourdes Hill CollegeQLD
L3 Dimmick, BethanyLourdes Hill CollegeQLD
L4 Thurbon, KelliLourdes Hill CollegeQLD
L5 Thompson, ImogenLourdes Hill CollegeQLD
L6 Topp, PhillipBrisbane CanoeingQLDCoach: Maria Tzvetanova
L7 Donkersloot, JohnGreater LoganQLD
L8 Humphries, ByronCurrumbin CreekQLD

Progress: Fastest 8 Ranked to Finals
Race 193. 500m : 500m Heat + FinalA Final
Start Time: 10:00 AM500M
L1 Brodhurst-hill, MorganCurrumbin CreekQLD
L2 Gardner, MarkWest EndQLD
L3 Bancroft, LachlanMaroochydore State HighQLD
L4 Peacock, Daniel.NSW
L5 Mole, DanielWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L6 Warriner, Liam
Cox, Jamie
Brisbane Canoeing
Currumbin Creek
QLD
QLD
L7 Bicknell, JackWynnum RedlandsQLD
L8 Brodhurst-Hill, CarterCurrumbin CreekQLD
Race 203. 500m : 500m Heat + FinalB Final
Start Time: 10:05 AM500M
L1 Holmes, Bryce.NSWCoach: Max Tutt
L2 Bryant, RiellyVarsity LakesQLD
L3 Gray, JonathonWynnum RedlandsQLD
L4 Mitchell, ParakaCurrumbin CreekQLDCoach: Rick Finch
L5 Henderson, TylerNon-MemberQLD
L6 Lund, HannahCurrumbin CreekQLD
L7 Fay, AliciaSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering
L8 Butler, SophieWynnum RedlandsQLD
Race 213. 500m : 500m Heat + FinalC Final
Start Time: 10:10 AM500M
L1 King Koi, ThomasBrisbane CanoeingQLDCoach: Maria Tzvetanova
L2 Donkersloot, John
Bryson, Stuart
Greater Logan
Brisbane Canoeing
QLD
QLD
L3 Richardson, ChaiseCurrumbin CreekQLD
L4 Callahan, Caitlin.NSWCoach: Max Tutt
L5 Parker, Gabrielle
Peters, Lauren
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
L6 Butler, ShannayWynnum RedlandsQLD
L7 Carroll, ZaliCurrumbin CreekQLD
L8 Maclachlan, EllaCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
Race 223. 500m : 500m Heat + FinalD Final
Start Time: 10:15 AM500M
L1 Hudson, VinceNon-MemberQLD
L2 Hardwick, DanielCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
L3 O'Hara, Caitlin
Borchert-Entjes, Taylor
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
L4 Dimauro, DeanWynnum RedlandsQLD
L5 Parker, SamanthaWynnum RedlandsQLD
L6 Reardon, Taylah
Lynch, Maya
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
L7 Somerville, Claudia
Zemek, Claire
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
L8 King Koi, SamuelBrisbane CanoeingQLDCoach: Maria Tzvetanova
Race 233. 500m : 500m Heat + FinalE Final
Start Time: 10:20 AM500M
L1 Patten, FinlayBayswaterWA
L2 Topp, PhillipBrisbane CanoeingQLDCoach: Maria Tzvetanova
L3 Jones, ChrisBrisbane CanoeingQLD
L4 Begley, NikitaLourdes HillQLD
L5 smith, Elizabeth
Dickson, Ella
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
L6 Close, Felicity
Baker, Millie
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
L7 Dimmick, Bethany
Olm, Madeline
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
L8 Peters, ErynnWynnum RedlandsQLD
Race 243. 500m : 500m Heat + FinalF Final
Start Time: 10:25 AM500M
L3 Schultz, AsherCurrumbin CreekQLD
L4 Sharkey, GraceLourdes Hill CollegeQLD
L5 Thurbon, KelliLourdes Hill CollegeQLD
L6 Thompson, ImogenLourdes Hill CollegeQLD
L7 Lund, AvaCurrumbin CreekQLD
Race 252. 200m : 200m Heat + FinalA Final
Start Time: 10:40 AM200M
L1 Warriner, LiamBrisbane CanoeingQLDCoach: Maria Tzvetanova
L2 Butler, Sophie
Fay, Alicia
Wynnum Redlands
Sunshine Coast
QLD
QLD
L3 Mole, DanielWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L4 Gray, JonathonWynnum RedlandsQLD
L5 Bancroft, Lachlan
Brodhurst-Hill, Carter
Non-Member
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coach: Glen Pickering
L6 Cox, JamieCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
L7 Peacock, Daniel.NSW
L8 Bicknell, JackWynnum RedlandsQLD
Race 262. 200m : 200m Heat + FinalB Final
Start Time: 10:43 AM200M
L1 Bryant, RiellyVarsity LakesQLD
L2 Peters, LaurenWynnum RedlandsQLD
L3 Gardner, MarkWest EndQLD
L4 Mitchell, ParakaCurrumbin CreekQLDCoach: Rick Finch
L5 Bryson, StuartBrisbane CanoeingQLD
L6 Henderson, TylerNon-MemberQLD
L7 Parker, GabrielleWynnum RedlandsQLD
L8 Brodhurst-hill, MorganCurrumbin CreekQLD
Race 272. 200m : 200m Heat + FinalC Final
Start Time: 10:46 AM200M
L1 King Koi, SamuelBrisbane CanoeingQLDCoach: Maria Tzvetanova
L2 Maclachlan, EllaCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
L3 Topp, Robert
Jones, Chris
Brisbane Canoeing
Brisbane Canoeing
QLD
QLD
L4 Butler, ShannayWynnum RedlandsQLD
L5 Holmes, Bryce.NSWCoach: Max Tutt
L6 Lund, HannahCurrumbin CreekQLD
L7 King Koi, ThomasBrisbane CanoeingQLDCoach: Maria Tzvetanova
L8 Richardson, ChaiseCurrumbin CreekQLD
Race 282. 200m : 200m Heat + FinalD Final
Start Time: 10:49 AM200M
L1 Donkersloot, JohnGreater LoganQLD
L2 Olm, MadelineLourdes Hill CollegeQLD
L3 smith, ElizabethLourdes Hill CollegeQLD
L4 Carroll, ZaliCurrumbin CreekQLD
L5 Begley, NikitaLourdes HillQLD
L6 Dimauro, DeanWynnum RedlandsQLD
L7 Hardwick, DanielCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
L8 Borchert-Entjes, TaylorLourdes Hill CollegeQLD
Race 292. 200m : 200m Heat + FinalE Final
Start Time: 10:52 AM200M
L1 Sharkey, GraceLourdes Hill CollegeQLD
L2 Baker, MillieLourdes Hill CollegeQLD
L3 Parker, SamanthaWynnum RedlandsQLD
L4 Close, FelicityLourdes Hill CollegeQLD
L5 Dickson, EllaLourdes Hill CollegeQLD
L6 Somerville, ClaudiaLourdes Hill CollegeQLD
L7 Zemek, ClaireLourdes Hill CollegeQLD
L8 Topp, PhillipBrisbane CanoeingQLDCoach: Maria Tzvetanova
Race 302. 200m : 200m Heat + FinalF Final
Start Time: 10:55 AM200M
L2 O'Hara, CaitlinLourdes Hill CollegeQLD
L3 Patten, FinlayBayswaterWA
L4 Lynch, MayaLourdes Hill CollegeQLD
L5 Dimmick, BethanyLourdes Hill CollegeQLD
L6 Reardon, TaylahLourdes Hill CollegeQLD
L7 Thurbon, KelliLourdes Hill CollegeQLD
L8 Thompson, ImogenLourdes Hill CollegeQLD
Race 312. 200m : 200m Heat + FinalG Final
Start Time: 11:00 AM200M