Grand Prix 2

Date: Fri 3rd - Sun 5th February , 2017
Venue: Sydney International Regatta Centre, NSW
Lane Draw
Options:  Select Day:      Show
Friday 3rd February, 2017

Race 112. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Heat 1
Start Time: 8:30 AM1000M
L2 Schott, Brodie
Djodan, Sam
PaddleNSW Direct
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
L3 Kither, Chris
McLeod, Owen
Holdfast Bay
Holdfast Bay
SA
SA
L4 McTavish, Simon
Duffy, Jy
Sydney Northern Beaches
Kawana Waters
NSW
QLD
L5 Fitzsimmons, Riley
Wood, Jordan
Avoca
Gold Coast
NSW
QLD
L6 Ryan, Zac
Haniford, Luke
Onkaparinga
Holdfast Bay
SA
SA
L7 Cunningham, Fletcher
Hutchinson, Sam
Avoca
Avoca
NSW
NSW
L8 McMurtie, Karl
Reiser, Ashton
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 212. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Heat 2
Start Time: 8:37 AM1000M
L2 Sewell, Shaun
Beckett, Ryan
Far North Coast
Varsity Lakes
NSW
QLD
L3 James, Oliver
Dutton, Logan
Coaching Evolution
Coaching Evolution
VIC
VIC
Coach: Cameron McMullan
L4 Lohse, Sean
Ellis, Jayden
Onkaparinga
West Lakes
SA
SA
Coach: Nathan Luce
L5 McKitterick, Joel
Bain, Bill
Currumbin Creek
Sunshine Coast
QLD
QLD
Coach: David Smith
L6 Campbell, Jarrad
Bacchus, Reece
Kawana Waters
West Lakes
QLD
SA
L7 Norton, Tom
Brewer, Todd
Tasmania CC
Indian Ocean
TAS
WA
Coach: Ramon Andersson

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 311. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000Heat 1
Start Time: 8:44 AM1000M
L2 Parsons, Edward
McCarthy, Sean
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L3 Simons, Matthew
Glackin, Harry
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coaches: Christine Duff, Christine Duff
L4 Armstrong, Harrison
Chadwick, Byron
Avoca
Avoca
NSW
NSW
L5 Hammond, Jakob
Schmidt, Angus
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coaches: Tim Jacobs, Christine Duff
L6 Green, Thomas
Farrell, Liam
Bayswater
Manly Warringah
WA
NSW
L7 Legarth, Hamish
Neal-Hill, Dylan
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 411. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000Heat 2
Start Time: 8:51 AM1000M
L2 Koekemoer, Tinus
Shapcott, Connor
PaddleNSW Direct
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
L3 Jarvis, Lachlan
Rugless, Harry
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Nicholas Bulmer
L4 Newton, Dodge
Jones, Oscar
Manly Warringah
Manly Warringah
NSW
NSW
Coach: Nicholas Dawe
L5 Rugless, George
Kneebone-Ellis, Jesse
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Nathan Luce
L6 Cronin, Mitchell
Hughes, Thomas
Manly Warringah
Manly Warringah
NSW
NSW
Coach: Nicholas Dawe
L7 Koekemoer, Jake
Moore, Ethan
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 524. WK1 500 : Womens Open K1 500Heat 1
Start Time: 8:58 AM500M
L1 Minogue, HannahPaddleNSW DirectNSW
L2 Godoy, DeandraSydney Northern BeachesNSWCoach: Tim Jacobs
L3 Wu, YananChinaCHN
L4 McArthur, CatHoldfast BaySA
L5 Brigden-Jones, JoSydney Northern BeachesNSW
L6 Beere, EllaAvocaNSW
L7 Kidd, FrancescaOnkaparingaSA
L8 Steinepreis, YaleBayswaterWA
L9 Kereopa, ArianaNew ZealandNZL

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 624. WK1 500 : Womens Open K1 500Heat 2
Start Time: 9:05 AM500M
L1 Lee, LauraWindsorNSWCoach: Lyle Mead
L2 Maddalena, NadiaVarsity LakesQLD
L3 Bagnall, JaydeIllawarraNSWCoach: Terry Prosser
L4 Massie, BriannaKawana WatersQLD
L5 Burnett, AlyceSunshine CoastQLDCoach: Anna Wood
L6 Green, JacquelineManly WarringahNSW
L7 Backen, RubyWest LakesSA
L8 Dober, KeilyPaddleNSW DirectNSW
L9 Tanner, EricaNew ZealandNZL

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 724. WK1 500 : Womens Open K1 500Heat 3
Start Time: 9:12 AM500M
L1 Allen, TessNew ZealandNZL
L2 Gilliman, CaitlinKawana WatersQLD
L3 Reynolds, ShannonBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L4 Roberts, JaimeIndian OceanWACoach: Ramon Andersson
L5 Bull, AlyssaSunshine CoastQLD
L6 Duncan, RachelSydney Northern BeachesNSW
L7 Mann, RebeccaBendigoVICCoach: Cameron McMullan
L8 Brodhurst-hill, MorganCurrumbin CreekQLDCoach: Andrea King
L9 Alston, FreyaPittwaterNSW

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 823. WK1 500 18 : Womens Under 18 K1 500Heat 1
Start Time: 9:22 AM500M
L3 Scott, HannahIvanhoe Northcote Canoe CVIC
L4 Blanch, ErinCurrumbin CreekQLD
L5 Duffy, MackenzieKawana WatersQLD
L6 Massie, TiarneeKawana WatersQLDCoach: Jason Prior
L7 Hoskin, AliciaNew ZealandNZL
L8 Clifton, SamaluluNew ZealandNZL

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 923. WK1 500 18 : Womens Under 18 K1 500Heat 2
Start Time: 9:27 AM500M
L3 Morgan, CharlieManly WarringahNSWCoach: Nicholas Dawe
L4 Goldner, KelseyWest LakesSA
L5 Tatlock, HannahWest LakesSA
L6 Tonkin, GeorgieCoaching EvolutionVICCoach: Cameron McMullan
L7 Watson, DanielleNew ZealandNZL
L8 Pritchard, TillyNew ZealandNZL

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 1071. PC MK1 200 MC : Para Canoe Mens K1 200m Open Multi-ClassDirect Final
Start Time: 9:45 AM200M
L1 Sieders, ColinPenrith ValleyNSWCoach: Sam Norton
L3 Stanford, SamPaddleNSW DirectNSW
L5 Germein, SamWest LakesSA
L6 Littlehales, DylanAvocaNSW
L7 McGrath, CurtisVarsity LakesQLD
Race 1175. PC WK1 200 MC : Para Canoe Womens K1 200m Open Multi-ClassDirect Final
Start Time: 9:50 AM200M
L1 Neumueller, JocelynWest LakesSA
L3 Seipel, SusanneBrisbane CanoeingQLD
L5 Reynolds, AmandaVictorian Sprint PaddlersVIC
Race 1212. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Semi-Final 1
Start Time: 10:00 AM1000M
L2 Schott, Brodie
Djodan, Sam
PaddleNSW Direct
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
L3 Campbell, Jarrad
Bacchus, Reece
Kawana Waters
West Lakes
QLD
SA
L4 Norton, Tom
Brewer, Todd
Tasmania CC
Indian Ocean
TAS
WA
Coach: Ramon Andersson
L5 Ryan, Zac
Haniford, Luke
Onkaparinga
Holdfast Bay
SA
SA
L6 Cunningham, Fletcher
Hutchinson, Sam
Avoca
Avoca
NSW
NSW
L7 Sewell, Shaun
Beckett, Ryan
Far North Coast
Varsity Lakes
NSW
QLD

Progress: Plan A: 1..3->Final; Rest Eliminated
Race 1311. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000Semi-Final 1
Start Time: 10:07 AM1000M
L2 Simons, Matthew
Glackin, Harry
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coaches: Christine Duff, Christine Duff
L3 Jarvis, Lachlan
Rugless, Harry
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Nicholas Bulmer
L4 Newton, Dodge
Jones, Oscar
Manly Warringah
Manly Warringah
NSW
NSW
Coach: Nicholas Dawe
L5 Parsons, Edward
McCarthy, Sean
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L6 Armstrong, Harrison
Chadwick, Byron
Avoca
Avoca
NSW
NSW
L7 Koekemoer, Tinus
Shapcott, Connor
PaddleNSW Direct
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW

Progress: Plan A: 1..3->Final; Rest Eliminated
Race 1410. MK2 1000 16 : Mens Under 16 K2 1000Direct Final
Start Time: 10:14 AM1000M
L1 Fenley, Zachary
Hooghuis, Hugh
PaddleNSW Direct
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L3 Sheppard, Jarrah
Shapcott, Ethan
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L4 Kucharski, Sebastian
Kucharski, Daniel
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Nicholas Bulmer
L5 Brodhurst-Hill, Carter
Bancroft, Lachlan
Currumbin Creek
Sunshine Coast
QLD
QLD
L6 Morgan, Max
Farrell, Tasman
Manly Warringah
Manly Warringah
NSW
NSW
Coach: Nicholas Dawe
L7 Armstrong, Fletcher
Humphry, James
Avoca
Bendigo
NSW
VIC
L8 Newton, Eli
Paterson, Max
Manly Warringah
Manly Warringah
NSW
NSW
Race 1524. WK1 500 : Womens Open K1 500Semi-Final 1
Start Time: 10:21 AM500M
L1 Kidd, FrancescaOnkaparingaSA
L2 Backen, RubyWest LakesSA
L3 Reynolds, ShannonBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L4 Bagnall, JaydeIllawarraNSWCoach: Terry Prosser
L5 McArthur, CatHoldfast BaySA
L6 Mann, RebeccaBendigoVICCoach: Cameron McMullan
L7 Minogue, HannahPaddleNSW DirectNSW
L8 Gilliman, CaitlinKawana WatersQLD
L9 Dober, KeilyPaddleNSW DirectNSW

Progress: Plan B: 1..3->A Final; 4..7->B Final + Next Fastest
Race 1624. WK1 500 : Womens Open K1 500Semi-Final 2
Start Time: 10:28 AM500M
L1 Steinepreis, YaleBayswaterWA
L2 Duncan, RachelSydney Northern BeachesNSW
L3 Green, JacquelineManly WarringahNSW
L4 Roberts, JaimeIndian OceanWACoach: Ramon Andersson
L5 Massie, BriannaKawana WatersQLD
L6 Wu, YananChinaCHN
L7 Beere, EllaAvocaNSW
L8 Tanner, EricaNew ZealandNZL
L9 Allen, TessNew ZealandNZL

Progress: Plan B: 1..3->A Final; 4..7->B Final + Next Fastest
Race 1723. WK1 500 18 : Womens Under 18 K1 500Semi-Final 1
Start Time: 10:38 AM500M
L3 Tonkin, GeorgieCoaching EvolutionVICCoach: Cameron McMullan
L4 Pritchard, TillyNew ZealandNZL
L5 Scott, HannahIvanhoe Northcote Canoe CVIC
L6 Massie, TiarneeKawana WatersQLDCoach: Jason Prior
L7 Morgan, CharlieManly WarringahNSWCoach: Nicholas Dawe
L8 Blanch, ErinCurrumbin CreekQLD

Progress: Plan A: 1..3->Final; Rest Eliminated
Race 1822. WK1 500 16 : Womens Under 16 K1 500Direct Final
Start Time: 10:43 AM500M
L1 Douglass, ImogenBendigoVICCoach: Tony Misson
L2 van der Kwartel, AlisaSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L3 Beale, ChelseaCoaching EvolutionVICCoach: Cameron McMullan
L4 Fay, AliciaSunshine CoastQLD
L5 Vesely, NicciManly WarringahNSW
L6 Ray, YaseminBayswaterWACoach: Guy Power
L7 Rixon, SophieCurrumbin CreekQLD
L8 Ilott, AshleeBendigoVICCoach: Tony Misson
L9 Fenley, LeahSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
Race 1912. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Final
Start Time: 11:00 AM1000M
L1 Norton, Tom
Brewer, Todd
Tasmania CC
Indian Ocean
TAS
WA
Coach: Ramon Andersson
L2 Lohse, Sean
Ellis, Jayden
Onkaparinga
West Lakes
SA
SA
Coach: Nathan Luce
L3 Kither, Chris
McLeod, Owen
Holdfast Bay
Holdfast Bay
SA
SA
L4 McKitterick, Joel
Bain, Bill
Currumbin Creek
Sunshine Coast
QLD
QLD
Coach: David Smith
L5 Fitzsimmons, Riley
Wood, Jordan
Avoca
Gold Coast
NSW
QLD
L6 James, Oliver
Dutton, Logan
Coaching Evolution
Coaching Evolution
VIC
VIC
Coach: Cameron McMullan
L7 McTavish, Simon
Duffy, Jy
Sydney Northern Beaches
Kawana Waters
NSW
QLD
L8 Ryan, Zac
Haniford, Luke
Onkaparinga
Holdfast Bay
SA
SA
L9 Campbell, Jarrad
Bacchus, Reece
Kawana Waters
West Lakes
QLD
SA
Race 2011. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000Final
Start Time: 11:07 AM1000M
L1 Parsons, Edward
McCarthy, Sean
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L2 Cronin, Mitchell
Hughes, Thomas
Manly Warringah
Manly Warringah
NSW
NSW
Coach: Nicholas Dawe
L3 Hammond, Jakob
Schmidt, Angus
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coaches: Tim Jacobs, Christine Duff
L4 Rugless, George
Kneebone-Ellis, Jesse
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Nathan Luce
L5 Legarth, Hamish
Neal-Hill, Dylan
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L6 Koekemoer, Jake
Moore, Ethan
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L7 Green, Thomas
Farrell, Liam
Bayswater
Manly Warringah
WA
NSW
L8 Armstrong, Harrison
Chadwick, Byron
Avoca
Avoca
NSW
NSW
L9 Newton, Dodge
Jones, Oscar
Manly Warringah
Manly Warringah
NSW
NSW
Coach: Nicholas Dawe
Race 2115. MK4 1000 : Mens Open K4 1000Direct Final
Start Time: 12:00 PM1000M
L3 Ryan, Zac
Norton, Tom
Brewer, Todd
Haniford, Luke
Onkaparinga
Tasmania CC
Indian Ocean
Holdfast Bay
SA
TAS
WA
SA
Coach: Nathan Luce
L4 Bain, Bill
Ellis, Jayden
Duffy, Jy
McTavish, Simon
Sunshine Coast
West Lakes
Kawana Waters
Sydney Northern Beaches
QLD
SA
QLD
NSW
L5 Lohse, Sean
Fitzsimmons, Riley
McKitterick, Joel
Wood, Jordan
Onkaparinga
Avoca
Currumbin Creek
Gold Coast
SA
NSW
QLD
QLD
L6 Kither, Chris
Campbell, Jarrad
Bacchus, Reece
McLeod, Owen
Holdfast Bay
Kawana Waters
West Lakes
Holdfast Bay
SA
QLD
SA
SA
Coach: Nathan Luce
Race 2214. MK4 1000 18 : Mens Under 18 K4 1000Direct Final
Start Time: 12:07 PM1000M
L3 Legarth, Hamish
McCallum, Ben
Koekemoer, Jake
Neal-Hill, Dylan
New Zealand
New Zealand
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
NZL
NZL
L4 Kucharski, Daniel
Kucharski, Sebastian
Jarvis, Lachlan
Rugless, Harry
West Lakes
West Lakes
West Lakes
West Lakes
SA
SA
SA
SA
Coach: Nicholas Bulmer
L5 Hughes, Thomas
Neville, Ethan
Farrell, Liam
Newton, Dodge
Manly Warringah
Manly Warringah
Manly Warringah
Manly Warringah
NSW
NSW
NSW
NSW
Coach: Nicholas Dawe
L6 Schmidt, Angus
Green, Tom
Rugless, George
Hammond, Jakob
Sydney Northern Beaches
Varsity Lakes
West Lakes
Sydney Northern Beaches
NSW
QLD
SA
NSW
L7 Glackin, Harry
Simons, Matthew
Shapcott, Connor
Fenley, Zachary
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
NSW
NSW
Race 2313. MK4 1000 16 : Mens Under 16 K4 1000Direct Final
Start Time: 12:14 PM1000M
L4 Koekemoer, Tinus
Sheppard, Jarrah
Shapcott, Ethan
Hooghuis, Hugh
PaddleNSW Direct
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L5 Morgan, Max
Farrell, Tasman
Newton, Eli
Paterson, Max
Manly Warringah
Manly Warringah
Manly Warringah
Manly Warringah
NSW
NSW
NSW
NSW
Coach: Nicholas Dawe
Race 2424. WK1 500 : Womens Open K1 500B Final
Start Time: 12:21 PM500M
L1 Gilliman, CaitlinKawana WatersQLD
L2 Green, JacquelineManly WarringahNSW
L3 Mann, RebeccaBendigoVICCoach: Cameron McMullan
L4 Wu, YananChinaCHN
L5 Kidd, FrancescaOnkaparingaSA
L6 Duncan, RachelSydney Northern BeachesNSW
L7 Bagnall, JaydeIllawarraNSWCoach: Terry Prosser
L8 Steinepreis, YaleBayswaterWA
L9 Allen, TessNew ZealandNZL
Race 2524. WK1 500 : Womens Open K1 500A Final
Start Time: 12:26 PM500M
L1 Minogue, HannahPaddleNSW DirectNSW
L2 Roberts, JaimeIndian OceanWACoach: Ramon Andersson
L3 McArthur, CatHoldfast BaySA
L4 Burnett, AlyceSunshine CoastQLDCoach: Anna Wood
L5 Brigden-Jones, JoSydney Northern BeachesNSW
L6 Bull, AlyssaSunshine CoastQLD
L7 Beere, EllaAvocaNSW
L8 Reynolds, ShannonBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L9 Massie, BriannaKawana WatersQLD
Race 269. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 1
Start Time: 1:00 PM1000M
L1 Campbell, JarradKawana WatersQLD
L2 Hutchinson, SamAvocaNSW
L3 Lohse, SeanOnkaparingaSACoach: Nathan Luce
L4 McKitterick, JoelCurrumbin CreekQLD
L5 Wood, JordanGold CoastQLD
L6 Norton, TomTasmania CCTAS
L7 James, OliverCoaching EvolutionVIC
L8 Bacchus, ReeceWest LakesSA
L9 Sewell, ShaunFar North CoastNSW

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 279. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 2
Start Time: 1:07 PM1000M
L1 Djodan, SamPaddleNSW DirectNSW
L2 Schott, BrodiePaddleNSW DirectNSW
L3 McLeod, OwenHoldfast BaySA
L4 Bain, BillSunshine CoastQLD
L5 Fitzsimmons, RileyAvocaNSW
L6 Ryan, ZacOnkaparingaSA
L7 Kither, ChrisHoldfast BaySA
L8 Brewer, ToddIndian OceanWA
L9 Beckett, RyanVarsity LakesQLD

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 289. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 3
Start Time: 1:14 PM1000M
L1 Callan, TorriManly WarringahNSW
L2 Dutton, LoganCoaching EvolutionVICCoach: Cameron McMullan
L3 Haniford, LukeHoldfast BaySA
L4 Duffy, JyKawana WatersQLD
L5 McTavish, SimonSydney Northern BeachesNSW
L6 Ellis, JaydenWest LakesSACoach: Nathan Luce
L7 Reiser, AshtonNew ZealandNZL
L8 Cunningham, FletcherAvocaNSW
L9 Perillo, OliverManly WarringahNSW

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 298. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 1
Start Time: 1:21 PM1000M
L1 Perillo, OliverManly WarringahNSW
L2 Rugless, HarryWest LakesSA
L3 Chadwick, ByronAvocaNSW
L4 Schmidt, AngusSydney Northern BeachesNSW
L5 Hammond, JakobSydney Northern BeachesNSWCoach: Tim Jacobs
L6 Kneebone-Ellis, JesseWest LakesSA
L7 Glackin, HarrySydney Northern BeachesNSW
L8 Jarvis, LachlanWest LakesSA
L9 Koekemoer, JakeNew ZealandNZL

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 308. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 2
Start Time: 1:28 PM1000M
L1 Legarth, HamishNew ZealandNZL
L2 Littlehales, DylanAvocaNSW
L3 Thompson, AidenVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L4 Armstrong, HarrisonAvocaNSW
L5 Green, TomVarsity LakesQLD
L6 Neville, EthanManly WarringahNSWCoach: Nicholas Dawe
L7 Hughes, ThomasManly WarringahNSWCoach: Nicholas Dawe
L8 Shapcott, ConnorSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L9 Neal-Hill, DylanNew ZealandNZL

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 318. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 3
Start Time: 1:35 PM1000M
L1 McCallum, BenNew ZealandNZL
L2 Simons, MatthewSydney Northern BeachesNSW
L3 Shingles, JamesKawana WatersQLD
L4 Rugless, GeorgeWest LakesSA
L5 Farrell, LiamManly WarringahNSW
L6 Newton, DodgeManly WarringahNSW
L7 Cronin, MitchellManly WarringahNSW
L8 Jones, OscarManly WarringahNSW
L9 Tarlington, MatthewPaddleNSW DirectNSW

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 327. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Heat 1
Start Time: 1:42 PM1000M
L1 Hooghuis, HughSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L2 Fenley, ZacharySydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L3 Kucharski, SebastianWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L4 Gardner, JacobSydney Northern BeachesNSW
L5 Bancroft, LachlanSunshine CoastQLD
L6 Kucharski, DanielWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L7 Humphry, JamesBendigoVICCoach: Tony Misson
L8 Shapcott, EthanSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L9 Henwood, IsaacManly WarringahNSW

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 337. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Heat 2
Start Time: 1:49 PM1000M
L1 Paterson, MaxManly WarringahNSW
L2 Newton, EliManly WarringahNSW
L3 Sheppard, JarrahSydney Northern BeachesNSW
L4 Brodhurst-Hill, CarterCurrumbin CreekQLDCoach: Andrea King
L5 Farrell, TasmanManly WarringahNSW
L6 Koekemoer, TinusSydney Northern BeachesNSW
L7 Armstrong, FletcherAvocaNSW
L8 Morgan, MaxManly WarringahNSWCoach: Nicholas Dawe

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 3427. WK2 500 : Womens Open K2 500Heat 1
Start Time: 1:56 PM500M
L3 Reynolds, Shannon
Mann, Rebecca
Bayswater
Bendigo
WA
VIC
Coach: Ramon Andersson
L4 Minogue, Hannah
McArthur, Cat
PaddleNSW Direct
Holdfast Bay
NSW
SA
L5 Bull, Alyssa
Massie, Brianna
Sunshine Coast
Kawana Waters
QLD
QLD
L6 Kidd, Francesca
Duncan, Rachel
Onkaparinga
Sydney Northern Beaches
SA
NSW
L7 Kereopa, Ariana
Woolcock, Gemma
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL

Progress: Plan A: 1->A Final; 2..5->SemiFinal
Race 3527. WK2 500 : Womens Open K2 500Heat 2
Start Time: 2:01 PM500M
L3 Alston, Freya
Dober, Keily
Pittwater
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
L4 Backen, Ruby
Gilliman, Caitlin
West Lakes
Kawana Waters
SA
QLD
L5 Roberts, Jaime
Burnett, Alyce
Indian Ocean
Sunshine Coast
WA
QLD
L6 Green, Jacqueline
Godoy, Deandra
Manly Warringah
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coaches: Nicholas Dawe, Tim Jacobs
L7 Allen, Tess
Tanner, Erica
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL

Progress: Plan A: 1->A Final; 2..5->SemiFinal
Race 3623. WK1 500 18 : Womens Under 18 K1 500Final
Start Time: 2:06 PM500M
L1 Tonkin, GeorgieCoaching EvolutionVICCoach: Cameron McMullan
L2 Tatlock, HannahWest LakesSA
L3 Duffy, MackenzieKawana WatersQLD
L4 Watson, DanielleNew ZealandNZL
L5 Hoskin, AliciaNew ZealandNZL
L6 Goldner, KelseyWest LakesSA
L7 Clifton, SamaluluNew ZealandNZL
L8 Massie, TiarneeKawana WatersQLDCoach: Jason Prior
L9 Pritchard, TillyNew ZealandNZL
Race 3773. PC MV1 200 MC : Para Canoe Mens V1 200m Open Multi-ClassDirect Final
Start Time: 2:23 PM200M
L5 McGrath, CurtisVarsity LakesQLD
L6 Sieders, ColinPenrith ValleyNSWCoach: Sam Norton
Race 3877. PC WV1 200 MC : Para Canoe Womens V1 200 Open Multi-ClassDirect Final
Start Time: 2:28 PM200M
L4 Reynolds, AmandaVictorian Sprint PaddlersVIC
L5 Seipel, SusanneBrisbane CanoeingQLD
L6 Neumueller, JocelynWest LakesSA
Race 3918. MC1/18 1000 : Mens Open/U18 C1 1000Direct Final
Start Time: 2:33 PM1000M
L1 Hocking, NickBurley GriffinACTCoach: Sebastian Marczak
L2 Manning, BenjaminVarsity LakesQLD
L3 Cabezas, MarceloBurley GriffinACT
L4 Wakim, SabastianFairfieldVIC
L5 Tramaglino, GabrielWest LakesSACoach: Marius Florian
L6 Han, JasonLane CoveNSWCoach: Sebastian Marczak
L7 Liszczynsky, AdrianPaddleNSW DirectNSW
Race 409. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Semi-Final 1
Start Time: 2:40 PM1000M
L1 Lohse, SeanOnkaparingaSACoach: Nathan Luce
L2 Kither, ChrisHoldfast BaySA
L3 Dutton, LoganCoaching EvolutionVICCoach: Cameron McMullan
L4 McLeod, OwenHoldfast BaySA
L5 McKitterick, JoelCurrumbin CreekQLD
L6 Duffy, JyKawana WatersQLD
L7 Bacchus, ReeceWest LakesSA
L8 Callan, TorriManly WarringahNSW
L9 Brewer, ToddIndian OceanWA

Progress: Plan B: 1..3->A Final; 4..7->B Final + Next Fastest
Race 419. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Semi-Final 2
Start Time: 2:47 PM1000M
L1 Hutchinson, SamAvocaNSW
L2 Cunningham, FletcherAvocaNSW
L3 Ryan, ZacOnkaparingaSA
L4 Ellis, JaydenWest LakesSACoach: Nathan Luce
L5 Fitzsimmons, RileyAvocaNSW
L6 Norton, TomTasmania CCTAS
L7 James, OliverCoaching EvolutionVIC
L8 Djodan, SamPaddleNSW DirectNSW
L9 Haniford, LukeHoldfast BaySA

Progress: Plan B: 1..3->A Final; 4..7->B Final + Next Fastest
Race 429. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Semi-Final 3
Start Time: 2:54 PM1000M

CANCELLED
Race 438. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Semi-Final 1
Start Time: 3:01 PM1000M
L1 Schmidt, AngusSydney Northern BeachesNSW
L2 Legarth, HamishNew ZealandNZL
L3 Cronin, MitchellManly WarringahNSW
L4 Thompson, AidenVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L5 Chadwick, ByronAvocaNSW
L6 Jones, OscarManly WarringahNSW
L7 Koekemoer, JakeNew ZealandNZL
L8 Newton, DodgeManly WarringahNSW
L9 Armstrong, HarrisonAvocaNSW

Progress: Plan B: 1..3->A Final; 4..7->B Final + Next Fastest
Race 448. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Semi-Final 2
Start Time: 3:08 PM1000M
L1 Perillo, OliverManly WarringahNSW
L2 Rugless, GeorgeWest LakesSA
L3 Neal-Hill, DylanNew ZealandNZL
L4 Farrell, LiamManly WarringahNSW
L5 Neville, EthanManly WarringahNSWCoach: Nicholas Dawe
L6 Kneebone-Ellis, JesseWest LakesSA
L7 Glackin, HarrySydney Northern BeachesNSW
L8 Hughes, ThomasManly WarringahNSWCoach: Nicholas Dawe
L9 Shingles, JamesKawana WatersQLD

Progress: Plan B: 1..3->A Final; 4..7->B Final + Next Fastest
Race 457. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Semi-Final 1
Start Time: 3:15 PM1000M
L1 Paterson, MaxManly WarringahNSW
L2 Shapcott, EthanSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L3 Newton, EliManly WarringahNSW
L4 Armstrong, FletcherAvocaNSW
L5 Humphry, JamesBendigoVICCoach: Tony Misson
L6 Hooghuis, HughSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L7 Morgan, MaxManly WarringahNSWCoach: Nicholas Dawe
L8 Henwood, IsaacManly WarringahNSW
L9 Fenley, ZacharySydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff

Progress: Plan A: 1..3->Final; Rest Eliminated
Race 4627. WK2 500 : Womens Open K2 500Semi-Final 1
Start Time: 3:23 PM500M
L1 Kereopa, Ariana
Woolcock, Gemma
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L2 Reynolds, Shannon
Mann, Rebecca
Bayswater
Bendigo
WA
VIC
Coach: Ramon Andersson
L3 Kidd, Francesca
Duncan, Rachel
Onkaparinga
Sydney Northern Beaches
SA
NSW
L4 Minogue, Hannah
McArthur, Cat
PaddleNSW Direct
Holdfast Bay
NSW
SA
L5 Alston, Freya
Dober, Keily
Pittwater
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
L6 Allen, Tess
Tanner, Erica
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L7 Backen, Ruby
Gilliman, Caitlin
West Lakes
Kawana Waters
SA
QLD

Progress: Plan A: 1..6->A Final; Rest Eliminated
Race 4726. WK2 500 18 : Womens Under 18 K2 500Direct Final
Start Time: 3:28 PM500M
L3 Hoskin, Alicia
Watson, Danielle
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L4 Duffy, Mackenzie
Massie, Tiarnee
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
L5 Tatlock, Hannah
Goldner, Kelsey
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L6 Tonkin, Georgie
Scott, Hannah
Coaching Evolution
Ivanhoe Northcote Canoe C
VIC
VIC
L7 Bermingham, Alex
Clifton, Samalulu
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L8 Pritchard, Tilly
Saunders, Brooklyn
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
Race 4825. WK2 500 16 : Womens Under 16 K2 500Direct Final
Start Time: 3:33 PM500M
L3 Rixon, Sophie
van der Kwartel, Alisa
Currumbin Creek
Sydney Northern Beaches
QLD
NSW
Coach: Christine Duff
L4 Beale, Chelsea
Vesely, Nicci
Coaching Evolution
PaddleNSW Direct
VIC
NSW
L5 Fay, Alicia
Ray, Yasemin
Sunshine Coast
Bayswater
QLD
WA
L6 Douglass, Imogen
Ilott, Ashlee
Bendigo
Bendigo
VIC
VIC
Coach: Tony Misson
Race 499. MK1 1000 : Mens Open K1 1000B Final
Start Time: 3:53 PM1000M
L1 Kither, ChrisHoldfast BaySA
L2 Hutchinson, SamAvocaNSW
L3 Bacchus, ReeceWest LakesSA
L4 Djodan, SamPaddleNSW DirectNSW
L5 McLeod, OwenHoldfast BaySA
L6 Ryan, ZacOnkaparingaSA
L7 Duffy, JyKawana WatersQLD
L8 James, OliverCoaching EvolutionVIC
L9 Brewer, ToddIndian OceanWA
Race 509. MK1 1000 : Mens Open K1 1000A Final
Start Time: 4:00 PM1000M
L1 Dutton, LoganCoaching EvolutionVICCoach: Cameron McMullan
L2 Fitzsimmons, RileyAvocaNSW
L3 McKitterick, JoelCurrumbin CreekQLD
L4 Bain, BillSunshine CoastQLD
L5 Wood, JordanGold CoastQLD
L6 McTavish, SimonSydney Northern BeachesNSW
L7 Ellis, JaydenWest LakesSACoach: Nathan Luce
L8 Lohse, SeanOnkaparingaSACoach: Nathan Luce
L9 Norton, TomTasmania CCTAS
Race 518. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000B Final
Start Time: 4:07 PM1000M
L1 Thompson, AidenVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L2 Hughes, ThomasManly WarringahNSWCoach: Nicholas Dawe
L3 Koekemoer, JakeNew ZealandNZL
L4 Neal-Hill, DylanNew ZealandNZL
L5 Legarth, HamishNew ZealandNZL
L6 Rugless, GeorgeWest LakesSA
L7 Cronin, MitchellManly WarringahNSW
L8 Glackin, HarrySydney Northern BeachesNSW
L9 Newton, DodgeManly WarringahNSW
Race 528. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000A Final
Start Time: 4:14 PM1000M
L1 Schmidt, AngusSydney Northern BeachesNSW
L2 Farrell, LiamManly WarringahNSW
L3 Chadwick, ByronAvocaNSW
L4 Green, TomVarsity LakesQLD
L5 Hammond, JakobSydney Northern BeachesNSWCoach: Tim Jacobs
L6 McCallum, BenNew ZealandNZL
L7 Kneebone-Ellis, JesseWest LakesSA
L8 Armstrong, HarrisonAvocaNSW
L9 Neville, EthanManly WarringahNSWCoach: Nicholas Dawe
Race 537. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Final
Start Time: 4:21 PM1000M
L1 Armstrong, FletcherAvocaNSW
L2 Sheppard, JarrahSydney Northern BeachesNSW
L3 Kucharski, DanielWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L4 Farrell, TasmanManly WarringahNSW
L5 Bancroft, LachlanSunshine CoastQLD
L6 Brodhurst-Hill, CarterCurrumbin CreekQLDCoach: Andrea King
L7 Kucharski, SebastianWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L8 Humphry, JamesBendigoVICCoach: Tony Misson
L9 Newton, EliManly WarringahNSW