Grand Prix 1

Date: Fri 9th - Sun 11th December , 2016
Venue: West Lakes, SA
Lane Draw
Options:  Select Day:      Show
Friday 9th December, 2016

Race 17. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 1
Start Time: 8:30 AM1000M
L1 McAleenan, KurtKawana WatersQLD
L2 Brewer, ToddIndian OceanWACoach: Ramon Andersson
L3 McLeod, OwenHoldfast BaySACoach: Nathan Luce
L4 Bain, BillSunshine CoastQLD
L5 Wood, JordanGold CoastQLD
L6 Ryan, ZacOnkaparingaSA
L7 Hutchinson, SamAvocaNSWCoach: Matt Jones
L8 Thomson, DaleOnkaparingaSACoach: Neil Thomson
L9 Djodan, SamPaddleNSW DirectNSW

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 27. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 2
Start Time: 8:37 AM1000M
L1 Sewell, ShaunFar North CoastNSWCoach: Andrea King
L2 Callan, TorriManly WarringahNSW
L3 Haniford, LukeHoldfast BaySA
L4 Duffy, JyKawana WatersQLD
L5 Fitzsimmons, RileyAvocaNSW
L6 Ellis, JaydenWest LakesSACoach: Nathan Luce
L7 Bacchus, ReeceWest LakesSACoach: Nathan Luce
L8 Beckett, RyanVarsity LakesQLD

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 37. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 3
Start Time: 8:44 AM1000M
L1 Fowler, CraigOnkaparingaSA
L2 Clarke, HarveyOnkaparingaSA
L3 Kither, ChrisHoldfast BaySA
L4 Norton, TomTasmania CCTAS
L5 McKitterick, JoelCurrumbin CreekQLD
L6 Lohse, SeanOnkaparingaSACoach: Nathan Luce
L7 Campbell, JarradKawana WatersQLD
L8 Kippin, JoshAscotWACoach: Ramon Andersson

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 45. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Heat 1
Start Time: 8:51 AM1000M
L2 Burton, JosephCoaching EvolutionVICCoach: Cameron McMullan
L3 Newton, EliManly WarringahNSW
L4 Kucharski, DanielWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L5 Gardner, JacobSydney Northern BeachesNSW
L6 Sheppard, JarrahSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L7 Jones, SeanCoaching EvolutionVICCoach: Cameron McMullan
L8 Wright-Simon, SubinHoldfast BaySACoach: Luke Haniford

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 55. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Heat 2
Start Time: 8:58 AM1000M
L2 Turner, IsaacOnkaparingaSACoach: Neil Thomson
L3 Hooghuis, HughSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L4 Loughry, LincolnWest LakesSA
L5 Brodhurst-Hill, CarterCurrumbin CreekQLD
L6 Kucharski, SebastianWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L7 Shapcott, EthanSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L8 Humphry, JamesBendigoVICCoach: Tony Misson

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 65. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Heat 3
Start Time: 9:05 AM1000M
L2 Dohnt, LiamWest LakesSA
L3 Morgan, MaxManly WarringahNSW
L4 Koekemoer, TinusSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L5 Wilson, KobeBayswaterWACoach: Guy Power
L6 Fenley, ZacharySydney Northern BeachesNSW
L7 Steel, AndrewHoldfast BaySA
L8 Armstrong, FletcherAvocaNSW

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 76. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 1
Start Time: 9:12 AM1000M
L2 Hughes, ThomasManly WarringahNSW
L3 Gray, JonathonWynnum RedlandsQLD
L4 Armstrong, HarrisonAvocaNSW
L5 Hammond, JakobSydney Northern BeachesNSW
L6 Neville, EthanManly WarringahNSW
L7 Cronin, MitchellManly WarringahNSW
L8 Jarvis, LachlanWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 86. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 2
Start Time: 9:19 AM1000M
L2 Shapcott, ConnorSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L3 Doyle, MacgregorFairfieldVICCoach: Kieran Dews
L4 Rugless, GeorgeWest LakesSA
L5 Green, TomVarsity LakesQLD
L6 Newton, DodgeManly WarringahNSW
L7 Greed, NicholasAscotWACoach: Guy Power
L8 Heath, HamishWest LakesSA

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 96. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 3
Start Time: 9:26 AM1000M
L2 Simons, MatthewSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L3 Greed, MatthewAscotWACoach: Guy Power
L4 Kneebone-Ellis, JesseWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L5 Schmidt, AngusSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L6 Glackin, HarrySydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L7 Clarke, BrendanCoaching EvolutionVIC
L8 Chadwick, ByronAvocaNSW

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 1020. WK1 500 16 : Womens Under 16 K1 500Heat 1
Start Time: 9:45 AM500M
L2 Scott, HannahIvanhoe Northcote Canoe CVIC
L3 Smyth, CharliWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L4 Smee, ShaniaBayswaterWACoach: Guy Power
L5 Fay, AliciaSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering
L6 Douglass, ImogenBendigoVICCoach: Tony Misson
L7 Butler, ShannayWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L8 Johnson, EllieWarrnamboolVIC

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 1120. WK1 500 16 : Womens Under 16 K1 500Heat 2
Start Time: 9:50 AM500M
L2 Clark, SophieWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L3 Galovic, MonikaPatterson LakesVICCoach: Steven Vegh
L4 van der Kwartel, AlisaSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L5 Allen, JessicaWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L6 Beale, ChelseaCoaching EvolutionVIC
L7 Schoene, AshleeWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L8 Nixon Obrien, TaylorHoldfast BaySACoach: Luke Haniford

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 1220. WK1 500 16 : Womens Under 16 K1 500Heat 3
Start Time: 9:55 AM500M
L2 Webber, CaitlinWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L3 Fenley, LeahSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L4 Seelander, IsabellaWest LakesSA
L5 Rixon, SophieCurrumbin CreekQLD
L6 Ilott, AshleeBendigoVICCoach: Tony Misson
L7 Jones, BriannaIvanhoe Northcote Canoe CVIC
L8 Vesely, NicciManly WarringahNSWCoach: Nicholas Dawe

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 1321. WK1 500 18 : Womens Under 18 K1 500Heat 1
Start Time: 10:00 AM500M
L2 Tonkin, GeorgieCoaching EvolutionVICCoach: Cameron McMullan
L3 Peters, LaurenWynnum RedlandsQLD
L4 Butler, SophieWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L5 Duffy, MackenzieKawana WatersQLD
L6 Jacobs, NicoleWest LakesSA
L7 Morgan, CharlieManly WarringahNSWCoach: Nicholas Dawe

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 1421. WK1 500 18 : Womens Under 18 K1 500Heat 2
Start Time: 10:05 AM500M
L2 Tellam, HannahHoldfast BaySACoach: Luke Haniford
L3 Tunn, IndiaEncounterSACoach: Cathy Venning
L4 Goldner, KelseyWest LakesSA
L5 Tatlock, HannahWest LakesSA
L6 Parker, GabrielleWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L7 Johnson, AlanaWarrnamboolVIC

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 1578. PC MK1 1000 MC : Para Canoe Mens K1 1000m Open Multi-ClassDirect Final
Start Time: 10:15 AM1000M
L1 Hucks, GeorgeWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L2 Germein, SamWest LakesSA
Race 1680. PC WK1 1000 MC : Para Canoe Womens K1 1000m Open Multi-ClassDirect Final
Start Time: 10:15 AM1000M
L4 Reynolds, AmandaVictorian Sprint PaddlersVIC
L6 Reid, BreannaBurley GriffinACTCoach: Sebastian Marczak
L8 Neumueller, JocelynWest LakesSA
L9 Galovic, MonikaPatterson LakesVICCoach: Steven Vegh
Race 177. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Semi-Final 1
Start Time: 10:22 AM1000M
L1 Djodan, SamPaddleNSW DirectNSW
L2 Haniford, LukeHoldfast BaySA
L3 Kippin, JoshAscotWACoach: Ramon Andersson
L4 Bacchus, ReeceWest LakesSACoach: Nathan Luce
L5 Bain, BillSunshine CoastQLD
L6 Lohse, SeanOnkaparingaSACoach: Nathan Luce
L7 Ryan, ZacOnkaparingaSA
L8 Campbell, JarradKawana WatersQLD
L9 Sewell, ShaunFar North CoastNSWCoach: Andrea King

Progress: Plan B: 1..3->A Final; 4..7->B Final + Next Fastest
Race 187. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Semi-Final 2
Start Time: 10:29 AM1000M
L1 Hutchinson, SamAvocaNSWCoach: Matt Jones
L2 Kither, ChrisHoldfast BaySA
L3 Duffy, JyKawana WatersQLD
L4 Norton, TomTasmania CCTAS
L5 Ellis, JaydenWest LakesSACoach: Nathan Luce
L6 McLeod, OwenHoldfast BaySACoach: Nathan Luce
L7 Brewer, ToddIndian OceanWACoach: Ramon Andersson
L8 Callan, TorriManly WarringahNSW
L9 Clarke, HarveyOnkaparingaSA

Progress: Plan B: 1..3->A Final; 4..7->B Final + Next Fastest
Race 195. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Semi-Final 1
Start Time: 10:36 AM1000M
L1 Burton, JosephCoaching EvolutionVICCoach: Cameron McMullan
L2 Shapcott, EthanSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L3 Morgan, MaxManly WarringahNSW
L4 Loughry, LincolnWest LakesSA
L5 Gardner, JacobSydney Northern BeachesNSW
L6 Armstrong, FletcherAvocaNSW
L7 Sheppard, JarrahSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L8 Fenley, ZacharySydney Northern BeachesNSW
L9 Turner, IsaacOnkaparingaSACoach: Neil Thomson

Progress: Plan B: 1..3->A Final; 4..7->B Final + Next Fastest
Race 205. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Semi-Final 2
Start Time: 10:43 AM1000M
L1 Wright-Simon, SubinHoldfast BaySACoach: Luke Haniford
L2 Dohnt, LiamWest LakesSA
L3 Humphry, JamesBendigoVICCoach: Tony Misson
L4 Wilson, KobeBayswaterWACoach: Guy Power
L5 Kucharski, SebastianWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L6 Jones, SeanCoaching EvolutionVICCoach: Cameron McMullan
L7 Newton, EliManly WarringahNSW
L8 Hooghuis, HughSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L9 Steel, AndrewHoldfast BaySA

Progress: Plan B: 1..3->A Final; 4..7->B Final + Next Fastest
Race 216. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Semi-Final 1
Start Time: 10:50 AM1000M
L1 Gray, JonathonWynnum RedlandsQLD
L2 Shapcott, ConnorSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L3 Glackin, HarrySydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L4 Newton, DodgeManly WarringahNSW
L5 Neville, EthanManly WarringahNSW
L6 Kneebone-Ellis, JesseWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L7 Cronin, MitchellManly WarringahNSW
L8 Greed, MatthewAscotWACoach: Guy Power
L9 Heath, HamishWest LakesSA

Progress: Plan B: 1..3->A Final; 4..7->B Final + Next Fastest
Race 226. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Semi-Final 2
Start Time: 10:57 AM1000M
L1 Armstrong, HarrisonAvocaNSW
L2 Simons, MatthewSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L3 Doyle, MacgregorFairfieldVICCoach: Kieran Dews
L4 Chadwick, ByronAvocaNSW
L5 Green, TomVarsity LakesQLD
L6 Hughes, ThomasManly WarringahNSW
L7 Jarvis, LachlanWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L8 Greed, NicholasAscotWACoach: Guy Power
L9 Clarke, BrendanCoaching EvolutionVIC

Progress: Plan B: 1..3->A Final; 4..7->B Final + Next Fastest
Race 2316. MC1 1000 : Mens Open C1 1000Direct Final
Start Time: 11:04 AM1000M
L2 Nejman, JasonWest LakesSA
L3 Tramaglino, GabrielWest LakesSACoach: Marius Florian
L4 Wakim, SabastianFairfieldVIC
L5 Kneebone-Ellis, CharlieWest LakesSACoach: Nathan Luce
L6 Keogh, BenjaminWest LakesSACoach: Marius Florian
L7 Cabezas, MarceloBurley GriffinACTCoach: Sebastian Marczak
Race 2420. WK1 500 16 : Womens Under 16 K1 500Semi-Final 1
Start Time: 11:20 AM500M
L1 Douglass, ImogenBendigoVICCoach: Tony Misson
L2 Nixon Obrien, TaylorHoldfast BaySACoach: Luke Haniford
L3 Seelander, IsabellaWest LakesSA
L4 van der Kwartel, AlisaSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L5 Scott, HannahIvanhoe Northcote Canoe CVIC
L6 Ilott, AshleeBendigoVICCoach: Tony Misson
L7 Butler, ShannayWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L8 Rixon, SophieCurrumbin CreekQLD

Progress: Plan B: 1..3->A Final; 4..7->B Final + Next Fastest
Race 2520. WK1 500 16 : Womens Under 16 K1 500Semi-Final 2
Start Time: 11:25 AM500M
L1 Johnson, EllieWarrnamboolVIC
L2 Webber, CaitlinWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L3 Allen, JessicaWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L4 Jones, BriannaIvanhoe Northcote Canoe CVIC
L5 Schoene, AshleeWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L6 Smyth, CharliWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L7 Smee, ShaniaBayswaterWACoach: Guy Power
L9 Fenley, LeahSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff

Progress: Plan B: 1..3->A Final; 4..7->B Final + Next Fastest
Race 2621. WK1 500 18 : Womens Under 18 K1 500Semi-Final 1
Start Time: 11:30 AM500M
L2 Peters, LaurenWynnum RedlandsQLD
L3 Parker, GabrielleWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L4 Tunn, IndiaEncounterSACoach: Cathy Venning
L5 Morgan, CharlieManly WarringahNSWCoach: Nicholas Dawe
L6 Jacobs, NicoleWest LakesSA
L7 Tellam, HannahHoldfast BaySACoach: Luke Haniford

Progress: Plan A: 1..3->Final; Rest Eliminated
Race 277. MK1 1000 : Mens Open K1 1000B Final
Start Time: 11:45 AM1000M
L1 Bacchus, ReeceWest LakesSACoach: Nathan Luce
L2 Hutchinson, SamAvocaNSWCoach: Matt Jones
L3 Haniford, LukeHoldfast BaySA
L4 McLeod, OwenHoldfast BaySACoach: Nathan Luce
L5 Kippin, JoshAscotWACoach: Ramon Andersson
L6 Kither, ChrisHoldfast BaySA
L7 Djodan, SamPaddleNSW DirectNSW
L8 Duffy, JyKawana WatersQLD
L9 Campbell, JarradKawana WatersQLD
Race 287. MK1 1000 : Mens Open K1 1000A Final
Start Time: 11:52 AM1000M
L1 Bain, BillSunshine CoastQLD
L2 Norton, TomTasmania CCTAS
L3 Lohse, SeanOnkaparingaSACoach: Nathan Luce
L4 Fitzsimmons, RileyAvocaNSW
L5 Wood, JordanGold CoastQLD
L6 McKitterick, JoelCurrumbin CreekQLD
L7 Ellis, JaydenWest LakesSACoach: Nathan Luce
L8 Ryan, ZacOnkaparingaSA
L9 Brewer, ToddIndian OceanWACoach: Ramon Andersson
Race 295. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000B Final
Start Time: 11:59 AM1000M
L1 Morgan, MaxManly WarringahNSW
L2 Newton, EliManly WarringahNSW
L3 Burton, JosephCoaching EvolutionVICCoach: Cameron McMullan
L4 Humphry, JamesBendigoVICCoach: Tony Misson
L5 Armstrong, FletcherAvocaNSW
L6 Dohnt, LiamWest LakesSA
L7 Shapcott, EthanSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L8 Hooghuis, HughSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L9 Fenley, ZacharySydney Northern BeachesNSW
Race 305. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000A Final
Start Time: 12:06 PM1000M
L1 Sheppard, JarrahSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L2 Wilson, KobeBayswaterWACoach: Guy Power
L3 Gardner, JacobSydney Northern BeachesNSW
L4 Brodhurst-Hill, CarterCurrumbin CreekQLD
L5 Kucharski, DanielWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L6 Koekemoer, TinusSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L7 Jones, SeanCoaching EvolutionVICCoach: Cameron McMullan
L8 Loughry, LincolnWest LakesSA
L9 Kucharski, SebastianWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
Race 316. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000B Final
Start Time: 12:13 PM1000M
L1 Gray, JonathonWynnum RedlandsQLD
L2 Jarvis, LachlanWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L3 Cronin, MitchellManly WarringahNSW
L4 Hughes, ThomasManly WarringahNSW
L5 Glackin, HarrySydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L6 Simons, MatthewSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L7 Greed, MatthewAscotWACoach: Guy Power
L8 Doyle, MacgregorFairfieldVICCoach: Kieran Dews
L9 Clarke, BrendanCoaching EvolutionVIC
Race 326. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000A Final
Start Time: 12:20 PM1000M
L1 Newton, DodgeManly WarringahNSW
L2 Chadwick, ByronAvocaNSW
L3 Kneebone-Ellis, JesseWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L4 Rugless, GeorgeWest LakesSA
L5 Hammond, JakobSydney Northern BeachesNSW
L6 Schmidt, AngusSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L7 Green, TomVarsity LakesQLD
L8 Neville, EthanManly WarringahNSW
L9 Armstrong, HarrisonAvocaNSW
Race 3322. WK1 500 : Womens Open K1 500Direct Final
Start Time: 1:00 PM500M
L2 Steinepreis, YaleBayswaterWA
L3 Reynolds, ShannonBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L4 Roberts, JaimeIndian OceanWACoach: Ramon Andersson
L5 McArthur, CatHoldfast BaySA
L6 Beere, EllaAvocaNSW
L7 Kidd, FrancescaOnkaparingaSACoach: Krzysztof Lepianka
L8 Brodhurst-hill, MorganCurrumbin CreekQLD
Race 3421. WK1 500 18 : Womens Under 18 K1 500Final
Start Time: 1:05 PM500M
L1 Jacobs, NicoleWest LakesSA
L2 Johnson, AlanaWarrnamboolVIC
L3 Butler, SophieWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L4 Tatlock, HannahWest LakesSA
L5 Duffy, MackenzieKawana WatersQLD
L6 Goldner, KelseyWest LakesSA
L7 Tonkin, GeorgieCoaching EvolutionVICCoach: Cameron McMullan
L8 Parker, GabrielleWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L9 Morgan, CharlieManly WarringahNSWCoach: Nicholas Dawe
Race 3520. WK1 500 16 : Womens Under 16 K1 500B Final
Start Time: 1:10 PM500M
L1 Rixon, SophieCurrumbin CreekQLD
L2 Webber, CaitlinWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L3 Ilott, AshleeBendigoVICCoach: Tony Misson
L4 Schoene, AshleeWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L5 Seelander, IsabellaWest LakesSA
L6 Smyth, CharliWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L7 Douglass, ImogenBendigoVICCoach: Tony Misson
L8 Johnson, EllieWarrnamboolVIC
L9 Fenley, LeahSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
Race 3620. WK1 500 16 : Womens Under 16 K1 500A Final
Start Time: 1:15 PM500M
L1 Butler, ShannayWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L2 Allen, JessicaWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L3 Scott, HannahIvanhoe Northcote Canoe CVIC
L4 Beale, ChelseaCoaching EvolutionVIC
L5 Fay, AliciaSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering
L6 Vesely, NicciManly WarringahNSWCoach: Nicholas Dawe
L7 Jones, BriannaIvanhoe Northcote Canoe CVIC
L8 van der Kwartel, AlisaSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L9 Smee, ShaniaBayswaterWACoach: Guy Power
Race 379. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000Heat 1
Start Time: 1:30 PM1000M
L3 Doyle, Macgregor
Gray, Jonathon
Fairfield
Wynnum Redlands
VIC
QLD
L4 Rugless, George
Kneebone-Ellis, Jesse
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Nicholas Bulmer
L5 Schmidt, Angus
Hammond, Jakob
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coaches: Christine Duff, Tim Jacobs
L6 Newton, Dodge
Cronin, Mitchell
Manly Warringah
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
L7 Simons, Matthew
Glackin, Harry
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coaches: Christine Duff, Christine Duff

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 389. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000Heat 2
Start Time: 1:37 PM1000M
L3 Greed, Matthew
Greed, Nicholas
Ascot
Ascot
WA
WA
Coaches: Guy Power, Guy Power
L4 Jarvis, Lachlan
Green, Tom
West Lakes
Varsity Lakes
SA
QLD
Coach: Nicholas Bulmer
L5 Armstrong, Harrison
Chadwick, Byron
Avoca
Avoca
NSW
NSW
L6 Neville, Ethan
Hughes, Thomas
Manly Warringah
Manly Warringah
NSW
NSW
L7 Heath, Hamish
Shapcott, Connor
West Lakes
Sydney Northern Beaches
SA
NSW

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 398. MK2 1000 16 : Mens Under 16 K2 1000Heat 1
Start Time: 1:44 PM1000M
L3 Morgan, Max
Newton, Eli
Manly Warringah
Manly Warringah
NSW
NSW
Coach: Nicholas Dawe
L4 Loughry, Lincoln
Dohnt, Liam
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L5 Brodhurst-Hill, Carter
Wilson, Kobe
Currumbin Creek
Bayswater
QLD
WA
Coach: Guy Power
L6 Sheppard, Jarrah
Hooghuis, Hugh
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L7 Turner, Isaac
Wright-Simon, Subin
Onkaparinga
Holdfast Bay
SA
SA
Coaches: Neil Thomson, Luke Haniford

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 408. MK2 1000 16 : Mens Under 16 K2 1000Heat 2
Start Time: 1:51 PM1000M
L3 Burton, Joseph
Jones, Sean
Coaching Evolution
Coaching Evolution
VIC
VIC
Coach: Cameron McMullan
L4 Kucharski, Daniel
Kucharski, Sebastian
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Nicholas Bulmer
L5 Koekemoer, Tinus
Gardner, Jacob
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L6 Shapcott, Ethan
Fenley, Zachary
Sydney Northern Beaches
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L7 Steel, Andrew
Humphry, James
Holdfast Bay
Bendigo
SA
VIC
Coach: Luke Haniford

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 4110. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Heat 1
Start Time: 1:58 PM1000M
L2 Maxwell, Bennett
Thomson, Dale
Holdfast Bay
Onkaparinga
SA
SA
Coach: Neil Thomson
L3 Cunningham, Fletcher
Hutchinson, Sam
Avoca
Avoca
NSW
NSW
Coach: Matt Jones
L4 Lohse, Sean
Ellis, Jayden
Onkaparinga
West Lakes
SA
SA
Coach: Nathan Luce
L5 Bain, Bill
McKitterick, Joel
Sunshine Coast
Currumbin Creek
QLD
QLD
L6 Bacchus, Reece
Hutchinson, Sam
West Lakes
Avoca
SA
NSW
L7 Brewer, Todd
Kippin, Josh
Indian Ocean
Ascot
WA
WA
Coach: Ramon Andersson
L8 Wood, Jordan
Fitzsimmons, Riley
Gold Coast
Avoca
QLD
NSW

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 4210. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Heat 2
Start Time: 2:05 PM1000M
L3 Campbell, Jarrad
McAleenan, Kurt
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
L4 Ryan, Zac
Haniford, Luke
Onkaparinga
Holdfast Bay
SA
SA
L5 Norton, Tom
Duffy, Jy
Tasmania CC
Kawana Waters
TAS
QLD
L6 Kither, Chris
McLeod, Owen
Holdfast Bay
Holdfast Bay
SA
SA
Coach: Nathan Luce
L7 Clarke, Harvey
Fowler, Craig
Onkaparinga
Onkaparinga
SA
SA
L8 Beckett, Ryan
Sewell, Shaun
Varsity Lakes
Far North Coast
QLD
NSW

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 4325. WK2 500 : Womens Open K2 500Direct Final
Start Time: 2:20 PM500M
L2 Power, Guy
Reynolds, Amanda
Bayswater
Patterson Lakes
WA
VIC
L3 Bulmer, Josephine
Neumueller, Jocelyn
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Nathan Luce
L4 Reynolds, Shannon
Roberts, Jaime
Bayswater
Indian Ocean
WA
WA
Coach: Ramon Andersson
L5 Beere, Ella
McArthur, Cat
Avoca
Holdfast Bay
NSW
SA
L6 Kidd, Francesca
Steinepreis, Yale
Onkaparinga
Bayswater
SA
WA
Coach: Ramon Andersson
Race 4424. WK2 500 18 : Womens Under 18 K2 500Direct Final
Start Time: 2:25 PM500M
L2 Johnson, Alana
Tellam, Hannah
Warrnambool
Holdfast Bay
VIC
SA
Coach: Luke Haniford
L3 Peters, Lauren
Parker, Gabrielle
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
Coach: Matthew Ingerman
L4 Goldner, Kelsey
Tatlock, Hannah
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L5 Butler, Sophie
Duffy, Mackenzie
Wynnum Redlands
Kawana Waters
QLD
QLD
Coaches: Matthew Ingerman, Shane Dalziel
L6 Tunn, India
Jacobs, Nicole
Encounter
West Lakes
SA
SA
Coaches: Cathy Venning, Nicholas Bulmer
L7 Morgan, Charlie
Vesely, Nicci
Manly Warringah
Manly Warringah
NSW
NSW
Coach: Nicholas Dawe
Race 4523. WK2 500 16 : Womens Under 16 K2 500Direct Final
Start Time: 2:30 PM500M
L1 Jones, Brianna
Scott, Hannah
Ivanhoe Northcote Canoe C
Ivanhoe Northcote Canoe C
VIC
VIC
L2 van der Kwartel, Alisa
Fenley, Leah
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L3 Douglass, Imogen
Ilott, Ashlee
Bendigo
Bendigo
VIC
VIC
Coach: Tony Misson
L4 Schoene, Ashlee
Allen, Jessica
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Nicholas Bulmer
L5 Fay, Alicia
Smee, Shania
Sunshine Coast
Bayswater
QLD
WA
Coaches: Guy Power, Glen Pickering
L6 Rixon, Sophie
Butler, Shannay
Currumbin Creek
Wynnum Redlands
QLD
QLD
L7 Smyth, Charli
Seelander, Isabella
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Nicholas Bulmer
L8 Webber, Caitlin
Clark, Sophie
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Nicholas Bulmer
L9 Nixon Obrien, Taylor
Johnson, Ellie
Holdfast Bay
Warrnambool
SA
VIC
Race 4612. MK4 1000 18 : Mens Under 18 K4 1000Direct Final
Start Time: 2:40 PM1000M
L3 Greed, Matthew
Gray, Jonathon
Doyle, Macgregor
Greed, Nicholas
Ascot
Wynnum Redlands
Fairfield
Ascot
WA
QLD
VIC
WA
Coaches: Guy Power, Matthew Ingerman, Kieran Dews
L4 Hammond, Jakob
Schmidt, Angus
Simons, Matthew
Glackin, Harry
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L5 Kneebone-Ellis, Jesse
Armstrong, Harrison
Chadwick, Byron
Rugless, George
West Lakes
Avoca
Avoca
West Lakes
SA
NSW
NSW
SA
L6 Newton, Dodge
Neville, Ethan
Cronin, Mitchell
Hughes, Thomas
Manly Warringah
Manly Warringah
PaddleNSW Direct
Manly Warringah
NSW
NSW
NSW
NSW
Race 4713. MK4 1000 : Mens Open K4 1000Direct Final
Start Time: 3:10 PM1000M
L3 Kither, Chris
McLeod, Owen
Bacchus, Reece
Haniford, Luke
Holdfast Bay
Holdfast Bay
West Lakes
Holdfast Bay
SA
SA
SA
SA
L4 Lohse, Sean
Ellis, Jayden
Ryan, Zac
Lee, Jared
Onkaparinga
West Lakes
Onkaparinga
West Lakes
SA
SA
SA
SA
Coach: Nathan Luce
L5 Fitzsimmons, Riley
Wood, Jordan
McKitterick, Joel
Bain, Bill
Avoca
Gold Coast
Currumbin Creek
Sunshine Coast
NSW
QLD
QLD
QLD
L6 Brewer, Todd
Norton, Tom
Duffy, Jy
Kippin, Josh
Indian Ocean
Tasmania CC
Kawana Waters
Ascot
WA
TAS
QLD
WA
L7 Thomson, Dale
Maxwell, Bennett
Clarke, Harvey
Fowler, Craig
Onkaparinga
Holdfast Bay
Onkaparinga
Onkaparinga
SA
SA
SA
SA
Coach: Neil Thomson
Race 4811. MK4 1000 16 : Mens Under 16 K4 1000Direct Final
Start Time: 3:20 PM1000M
L4 Gardner, Jacob
Koekemoer, Tinus
Hooghuis, Hugh
Sheppard, Jarrah
Sydney Northern Beaches
PaddleNSW Direct
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
NSW
NSW
L5 Kucharski, Sebastian
Kucharski, Daniel
Loughry, Lincoln
Dohnt, Liam
West Lakes
West Lakes
West Lakes
West Lakes
SA
SA
SA
SA
L6 Shapcott, Connor
Shapcott, Ethan
Fenley, Zachary
Armstrong, Fletcher
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
PaddleNSW Direct
Avoca
NSW
NSW
NSW
NSW