Queensland

2016 Queensland Canoe Sprint Championships

Date: Sat 30th - Sun 31st January , 2016
Venue: Coomera
Lane Draw
Options:  Select Day:      Show
Saturday 30th January, 2016

Race 192. FK1 500 18 : Female Under 18 K1 500Direct Final
Start Time: 9:00 AM500M
L2 Callahan, CaitlinJust PaddlersNSWCoach: Max Tutt
L3 Peters, LaurenWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L4 Gill, IsabellaVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L5 Blanch, ErinCurrumbin CreekQLD
L6 Parker, SamanthaWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L7 Brodhurst-hill, MorganCurrumbin CreekQLDCoach: Matthew Roser
L8 Taylor, KateVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
Race 290. FK1 500 : Female Open K1 500Direct Final
Start Time: 9:05 AM500M
L3 Massie, BriannaKawana WatersQLD
L4 Burnett, AlyceSunshine CoastQLD
L5 Bull, AlyssaSunshine CoastQLD
L6 Maddalena, NadiaVarsity LakesQLD
Race 373. MK1 500 18 : Male Under 18 K1 500Direct Final
Start Time: 9:10 AM500M
L3 Carter, ElliotSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering
L4 Mole, DanielWynnum RedlandsQLD
L5 Bogatie, MichaelVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
Race 471. MK1 500: Male Open K1 500
72. MK1 500 23: Male Under 23 K1 500
A Final
Start Time: 9:15 AM500M
MK1 500
L1 Tame, LachlanAvocaNSW
L2 Stagg, PhilipVarsity LakesQLDCoach: Ian Frost
L3 Bain, BillSunshine CoastQLD
L4 Boyle, JamieVarsity LakesQLD
L5 Wallace, KennyCurrumbin CreekQLD
MK1 500 23
L6 Thompson, MichaelVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L7 Cooper, HaydenVarsity LakesQLD
MK1 500
L8 Fitzsimmons, RileyPaddleNSW DirectNSW
Race 570. MK1 500 35/45/5: Male K1 500 35/45/55Direct Final
Start Time: 9:20 AM500M
MK1 500 35/45/5
L2[35+] Wheatley, AndyKawana WatersQLD
L3[35+] Ingerman, MatthewWynnum RedlandsQLD
MK1 500 35/45/5
L5[55+] Pyne, GlennVarsity LakesQLD
L6[55+] Fredricks, BrettVarsity LakesQLD
L7[55+] Rickard, MarkCurrumbin CreekQLD
L8[55+] Donkersloot, JohnGreater LoganQLD
Race 693. FK1 500 16 : Female Under 16 K1 500Direct Final
Start Time: 9:25 AM500M
L3 Ivanisevic, RyleyWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L4 Butler, SophieWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L5 Fay, AliciaSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering
L6 Parker, GabrielleWynnum RedlandsQLD
L7 Peters, ErynnWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
Race 7110. MK2 500 16: Male Under 16 K2 500
111. MK2 500 14: Male Under 14 K2 500
118. MTK2 500 12: Male Under 12 TK2 500
Direct Final
Start Time: 9:30 AM500M
MTK2 500 12
L2 Mitchell-Darley, Kalani
Hardwick, Daniel
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coach: Sharon Kyme
MK2 500 14
L4 Warriner, Liam
Steel, Jack
Brisbane Canoeing
Brisbane Canoeing
QLD
QLD
Coach: Maria Tzvetanova
MK2 500 16
L6 Shingles, James
Hall, Ethan
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
Coach: Glen Pickering
L7 Bancroft, Lachlan
Brodhurst-Hill, Carter
Sunshine Coast
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coach: Matthew Roser
L8 Cox, Jamie
Bicknell, Jack
Currumbin Creek
Wynnum Redlands
QLD
QLD
Race 894. FK1 500 14 : Female Under 14 K1 500Direct Final
Start Time: 9:35 AM500M
L1 Green, EmeliaWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L2 Butler, ShannayWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L3 Carroll, ZaliCurrumbin CreekQLDCoach: Matthew Roser
L4 Lund, HannahCurrumbin CreekQLD
L5 Ingerman, NadiaWynnum RedlandsQLD
L6 Rixon, SophieCurrumbin CreekQLD
L7 Richardson, ChaiseCurrumbin CreekQLD
L8 Maclachlan, EllaCurrumbin CreekQLD
Race 978. PC MK1 500: Para Canoeing Male K1 500
84. MC1 500: Male Open C1 500
86. MC1 500 18: Male Under 18 C1 500
Direct Final
Start Time: 9:40 AM500M
PC MK1 500
L1 Sieders, ColinPenrith ValleyNSW
L2 Pyne, GlennVarsity LakesQLD
L3 McGrath, CurtisVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L4 Germein, SamWest LakesSA
L5 Littlehales, DylanAvocaNSW
MC1 500 18
L7 Manning, BenjaminVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
MC1 500
L8 Metsoja, RainVarsity LakesQLD
Race 1079. MTK1 500 35/45/: Male TK1 500 35/45/55
80. MTK1 500: Male Open TK1 500
Direct Final
Start Time: 9:45 AM500M
MTK1 500
L2 Topp, RobertBrisbane CanoeingQLD
MTK1 500 35/45/
L3[35+] Forde, GarethWest EndQLD
L4[35+] Mitchell, ParakaCurrumbin CreekQLD
L5[45+] Sage, PaulBrisbane CanoeingQLD
L6[55+] Pathe, MarkWest EndQLD
L7[55+] Pitman, JamesBrisbane CanoeingQLD
Race 1170. MK1 500 35/45/5 : Male K1 500 35/45/55Direct Final
Start Time: 9:50 AM500M
L1[45+] Hancock, PeterGreater LoganQLD
L2[45+] Kelly, StephenDirect MembersNSW
L3[45+] Boyle, JamieVarsity LakesQLD
L4[45+] Bryson, StuartBrisbane CanoeingQLDCoach: Maria Tzvetanova
L5[45+] Bicknell, DavidWynnum RedlandsQLD
L6[45+] Fullarton, RickIndooroopillyQLD
L7[45+] Haberland, MartinWynnum RedlandsQLD
L8[45+] Herden, MickCurrumbin CreekQLD
Race 12134. MK4 500 Open/23: Male Open/Under 23 K4 500
135. MK4 500 18/16: Male Under 18/Under 16 K4 500
A Final
Start Time: 10:20 AM500M
MK4 500 Open/23
L2[Open] Bryson, Stuart
Sage, Paul
Pitman, James
Topp, Robert
Brisbane Canoeing
Brisbane Canoeing
Brisbane Canoeing
Brisbane Canoeing
QLD
QLD
QLD
QLD
L3[Open] Ingerman, Matthew
Haberland, Martin
Bicknell, David
Gray, Peter R
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
QLD
QLD
MK4 500 18/16
L5[U16] Shingles, James
Hall, Ethan
Gray, Jonathon
Bicknell, Jack
Sunshine Coast
Sunshine Coast
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
QLD
QLD
L6[U16] Brodhurst-Hill, Carter
Bancroft, Lachlan
Bicknell, Jack
Cox, Jamie
Currumbin Creek
Sunshine Coast
Wynnum Redlands
Currumbin Creek
QLD
QLD
QLD
QLD
Race 1377. M JD 12 500: Male Junior Development U12 500
95. FK1 500 12: Female Under 12 K1 500
Direct Final
Start Time: 10:25 AM500M
M JD 12 500
L2 Reid, WilliamBrothersQLD
FK1 500 12
L4 Rixon, NataleeCurrumbin CreekQLD
L5 Hosking, StellaBrisbane CanoeingQLDCoach: Stuart Bryson
L6 Lund, AvaCurrumbin CreekQLD
L7 Carroll, DakotaCurrumbin CreekQLDCoach: Ray Leaver
Race 1489. FK1 500 35/45/5: Female K1 500 35/45/55
97. PC FK1 500: Para Canoeing Female K1 500
Direct Final
Start Time: 10:30 AM500M
PC FK1 500
L1 Bloom, SamManly WarringahNSWCoach: Gaye Hatfield
PC FK1 500
L3 Seipel, SusanneBrisbane CanoeingQLD
L4 Reynolds, AmandaPatterson LakesVICCoach: Andrea King
FK1 500 35/45/5
L6[45+] Pyne, MeganVarsity LakesQLD
Race 15106. MK2 500 35/45/5 : Male K2 500 35/45/55Direct Final
Start Time: 10:35 AM500M
L3[45+] Bicknell, David
Kelly, Stephen
Wynnum Redlands
Direct Members
QLD
NSW
L4[45+] Donkersloot, John
Hancock, Peter
Greater Logan
Greater Logan
QLD
QLD
L5[55+] Rickard, Mark
Fredricks, Brett
Currumbin Creek
Varsity Lakes
QLD
QLD
Race 16109. MK2 500 18: Male Under 18 K2 500
124. FK2 500 Open/23: Female Open/Under 23 K2 500
125. FK2 500 18/16: Female Under18/Under 16 K2 500
A Final
Start Time: 10:40 AM500M
FK2 500 18/16
L1[U16] Ivanisevic, Ryley
Parker, Gabrielle
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
Coaches: Matthew Ingerman, Peter R Gray
L2[U16] Fay, Alicia
Butler, Sophie
Sunshine Coast
Wynnum Redlands
QLD
QLD
Coaches: Glen Pickering, Matthew Ingerman
L3[U18] Taylor, Kate
Parker, Samantha
Varsity Lakes
Wynnum Redlands
QLD
QLD
Coach: Andrea King
L4[U18] Blanch, Erin
Gill, Isabella
Currumbin Creek
Varsity Lakes
QLD
QLD
Coach: Andrea King
L5[U18] Callahan, Caitlin
Brodhurst-hill, Morgan
Just Paddlers
Currumbin Creek
NSW
QLD
FK2 500 Open/23
L6[Open] Maddalena, Nadia
Bryant, Allison
Varsity Lakes
Manly Warringah
QLD
NSW
L7[Open] Bull, Alyssa
Burnett, Alyce
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
MK2 500 18
L8 Bogatie, Michael
Mole, Daniel
Varsity Lakes
Wynnum Redlands
QLD
QLD
Coach: Matthew Ingerman
Race 17136. MK4 500 14/12: Male Under 14/Under 12 K4 500
138. FK4 500 18/16: Female Under 18/Under 16 K4 500
139. FK4 500 14/12: Female Under 14/Under 12 K4 500
A Final
Start Time: 10:45 AM500M
MK4 500 14/12
L3[U12] Lund, Ava
Carroll, Dakota
Hardwick, Daniel
Mitchell-Darley, Kalani
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
QLD
QLD
FK4 500 14/12
L4[U14] Lund, Hannah
Richardson, Chaise
Carroll, Zali
Rixon, Sophie
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
QLD
QLD
Coach: Sharon Kyme
FK4 500 18/16
L6[U16] Ivanisevic, Ryley
Parker, Gabrielle
Butler, Sophie
Fay, Alicia
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
Sunshine Coast
QLD
QLD
QLD
QLD
Coaches: Matthew Ingerman, Peter R Gray
Race 18113. MTK2 500 35+: Male TK2 500 35+
115. MTK2 500: Male Open TK2 500
A Final
Start Time: 11:10 AM500M
MTK2 500
L4 Sage, Paul
Topp, Robert
Brisbane Canoeing
Brisbane Canoeing
QLD
QLD
MTK2 500 35+
L5 Bryson, Stuart
Pitman, James
Brisbane Canoeing
Brisbane Canoeing
QLD
QLD
Race 1974. MK1 500 16 : Male Under 16 K1 500Direct Final
Start Time: 11:15 AM500M
L2 Hall, EthanSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering
L3 Brodhurst-Hill, CarterCurrumbin CreekQLDCoach: Matthew Roser
L4 Gray, JonathonWynnum RedlandsQLD
L5 Bancroft, LachlanSunshine CoastQLD
L6 Bicknell, JackWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L7 Cox, JamieCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
L8 Shingles, JamesSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering
Race 2075. MK1 500 14: Male Under 14 K1 500
76. MK1 500 12: Male Under 12 K1 500
82. MTK1 500 14: Male Under 14 TK1 500
A Final
Start Time: 11:20 AM500M
MTK1 500 14
L1 Reid, CarterBrothersQLD
L2 Reid, LachlanBrothersQLD
MK1 500 12
L3 Hardwick, DanielCurrumbin CreekQLD
L4 Mitchell-Darley, KalaniCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
MK1 500 14
L5 Steel, JackBrisbane CanoeingQLD
L6 Warriner, LiamBrisbane CanoeingQLD
L7 Buhk, DeclanSunshine CoastQLD
L8 Siddell, CaylanVarsity LakesQLDCoach: Clint Robinson
Race 21200. FV1 500: Female Open V1 500
202. MV1 500: Mens Vaa 500
A Final
Start Time: 11:25 AM500M
FV1 500
L3 Seipel, SusanneBrisbane CanoeingQLD
MV1 500
L5 McGrath, CurtisVarsity LakesQLD
L6 Pyne, GlennVarsity LakesQLD
Race 22191. FK2 200 14/12: Female Under 14/Under 12 K2 200
194. FTK2 200 14/12: Female Under 14/Under 12 TK2 200
A Final
Start Time: 11:30 AM200M
FTK2 200 14/12
L2[U12] Carroll, Dakota
Lund, Ava
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
L3[U12] Hosking, Stella
ATHLETE UNKNOWN
Brisbane Canoeing
QLD
FK2 200 14/12
L4[U14] Carroll, Zali
Maclachlan, Ella
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
L5[U14] Ingerman, Nadia
Green, Emelia
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
Coach: Matthew Ingerman
L6[U14] Lund, Hannah
Rixon, Sophie
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
L7[U14] Rixon, Natalee
Richardson, Chaise
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Race 23161. FK1 200 18 : Female Under 18 K1 200Direct Final
Start Time: 12:30 PM200M
L2 Callahan, CaitlinJust PaddlersNSWCoach: Max Tutt
L3 Taylor, KateVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L4 Blanch, ErinCurrumbin CreekQLD
L5 Gill, IsabellaVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L6 Parker, SamanthaWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L7 Peters, LaurenWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L8 Brodhurst-hill, MorganCurrumbin CreekQLDCoach: Matthew Roser
Race 24159. FK1 200 : Female Open K1 200Direct Final
Start Time: 12:35 PM200M
L4 Massie, BriannaKawana WatersQLD
L5 Maddalena, NadiaVarsity LakesQLD
Race 25143. MK1 200 18 : Male Under 18 K1 200Direct Final
Start Time: 12:40 PM200M
L4 Mole, DanielWynnum RedlandsQLD
L5 Bogatie, MichaelVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L6 Carter, ElliotSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering
Race 26140. MK1 200 35/45/5: Male K1 200 35/45/55
Start Time: 12:45 PM200M
MK1 200 35/45/5
L2[35+] Wheatley, AndyKawana WatersQLD
L3[35+] Ingerman, MatthewWynnum RedlandsQLD
L4[55+] Rickard, MarkCurrumbin CreekQLD
L5[55+] Pyne, GlennVarsity LakesQLD
L6[55+] Fredricks, BrettVarsity LakesQLD
L7[55+] Donkersloot, JohnGreater LoganQLD
Race 27162. FK1 200 16 : Female Under 16 K1 200Direct Final
Start Time: 12:50 PM200M
L3 Parker, GabrielleWynnum RedlandsQLD
L4 Fay, AliciaSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering
L5 Butler, SophieWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L6 Ivanisevic, RyleyWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L7 Peters, ErynnWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
Race 28178. MK2 200 16: Male Under 16 K2 200
179. MK2 200 14: Male Under 14 K2 200
183. MTK2 200 14: Male Under 14 TK2 200
184. MTK2 200 12: Male Under 12 TK2 200
Direct Final
Start Time: 12:55 PM200M
MTK2 200 12
L2 Hardwick, Daniel
Mitchell-Darley, Kalani
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coach: Sharon Kyme
MK2 200 14
L4 Warriner, Liam
Steel, Jack
Brisbane Canoeing
Brisbane Canoeing
QLD
QLD
Coach: Maria Tzvetanova
MTK2 200 14
L5 Reid, Carter
Reid, Lachlan
Brothers
Brothers
QLD
QLD
MK2 200 16
L6 Bancroft, Lachlan
Brodhurst-Hill, Carter
Sunshine Coast
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coach: Matthew Roser
L7 Shingles, James
Hall, Ethan
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
Coach: Glen Pickering
L8 Cox, Jamie
Bicknell, Jack
Currumbin Creek
Wynnum Redlands
QLD
QLD
Race 29163. FK1 200 14 : Female Under 14 K1 200Direct Final
Start Time: 1:00 PM200M
L1 Maclachlan, EllaCurrumbin CreekQLD
L2 Butler, ShannayWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L3 Green, EmeliaWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L4 Lund, HannahCurrumbin CreekQLD
L5 Carroll, ZaliCurrumbin CreekQLDCoach: Matthew Roser
L6 Ingerman, NadiaWynnum RedlandsQLD
L7 Rixon, SophieCurrumbin CreekQLD
L8 Richardson, ChaiseCurrumbin CreekQLD
Race 30148. PC MK1 200: Para Canoeing Male K1 200
153. MC1 200: Male Open C1 200
155. MC1 200 18: Male Under 18 C1 200
A Final
Start Time: 1:05 PM200M
PC MK1 200
L1 Sieders, ColinPenrith ValleyNSW
L2 Pyne, GlennVarsity LakesQLD
L3 McGrath, CurtisVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L4 Littlehales, DylanAvocaNSW
L5 Germein, SamWest LakesSA
MC1 200 18
L7 Manning, BenjaminVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
MC1 200
L8 Metsoja, RainVarsity LakesQLD
Race 31142. MK1 200 23 : Male Under 23 K1 200Direct Final
Start Time: 1:10 PM200M
L3 Cooper, HaydenVarsity LakesQLD
L4 Bain, BillSunshine CoastQLD
L5 Thompson, MichaelVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
Race 32149. MTK1 200 35/45/: Male TK1 200 35/45/55
203. MTK1 200: Mens TK1 200
Direct Final
Start Time: 1:15 PM200M
MTK1 200
L2 Topp, RobertBrisbane CanoeingQLD
MTK1 200 35/45/
L3[35+] Forde, GarethWest EndQLD
L4[35+] Mitchell, ParakaCurrumbin CreekQLD
L5[45+] Sage, PaulBrisbane CanoeingQLD
L6[55+] Pathe, MarkWest EndQLD
L7[55+] Pitman, JamesBrisbane CanoeingQLD
Race 33140. MK1 200 35/45/5 : Male K1 200 35/45/55Direct Final
Start Time: 1:20 PM200M
L1[45+] Boyle, JamieVarsity LakesQLD
L2[45+] Bicknell, DavidWynnum RedlandsQLD
L3[45+] Bryson, StuartBrisbane CanoeingQLDCoach: Maria Tzvetanova
L4[45+] Fullarton, RickIndooroopillyQLD
L5[45+] Haberland, MartinWynnum RedlandsQLD
L6[45+] Hancock, PeterGreater LoganQLD
L7[45+] Herden, MickCurrumbin CreekQLD
L8[45+] Kelly, StephenDirect MembersNSW
Race 34141. MK1 200 : Male Open K1 200Direct Final
Start Time: 1:45 PM200M
L4 Boyle, JamieVarsity LakesQLD
L5 McGrath, CurtisVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L6 Bain, BillSunshine CoastQLD
Race 35147. M JD 12 200: Male Junior Development U12 200
164. FK1 200 12: Female Under 12 K1 200
Start Time: 1:50 PM200M
M JD 12 200
L2 Reid, WilliamBrothersQLD
FK1 200 12
L4 Hosking, StellaBrisbane CanoeingQLDCoach: Stuart Bryson
L5 Lund, AvaCurrumbin CreekQLD
L6 Rixon, NataleeCurrumbin CreekQLD
L7 Carroll, DakotaCurrumbin CreekQLDCoach: Ray Leaver
Race 36158. FK1 200 35/45/5: Female K1 200 35/45/55
166. PC FK1 200: Para Canoeing Female K1 200
A Final
Start Time: 1:55 PM200M
PC FK1 200
L2 Bloom, SamManly WarringahNSWCoach: Gaye Hatfield
L3 Seipel, SusanneBrisbane CanoeingQLD
L4 Reynolds, AmandaPatterson LakesVICCoach: Andrea King
FK1 200 35/45/5
L6[45+] Pyne, MeganVarsity LakesQLD
Race 37174. MK2 200 35/45/5 : Male K2 200 35/45/55Direct Final
Start Time: 2:00 PM200M
L2[35+] Wheatley, Andy
ATHLETE UNKNOWN
Kawana Waters
QLD
L3[45+] Bicknell, David
Kelly, Stephen
Wynnum Redlands
Direct Members
QLD
NSW
L4[45+] Donkersloot, John
Hancock, Peter
Greater Logan
Greater Logan
QLD
QLD
L5[55+] Rickard, Mark
Fredricks, Brett
Currumbin Creek
Varsity Lakes
QLD
QLD
Race 38181. MTK2 200 35+: Male TK2 200 35+
204. MTK2 200: Men's TK2 200
A Final
Start Time: 2:25 PM200M
MTK2 200 35+
L4 Bryson, Stuart
Pitman, James
Brisbane Canoeing
Brisbane Canoeing
QLD
QLD
MTK2 200
L5 Wheatley, Andy
ATHLETE UNKNOWN
Kawana Waters
QLD
L6 Sage, Paul
Topp, Robert
Brisbane Canoeing
Brisbane Canoeing
QLD
QLD
Race 39177. MK2 200 18: Male Under 18 K2 200
189. FK2 200 Open/23: Female Open/Under 23 K2 200
190. FK2 200 18/16: Female Under18/Under 16 K2 200
A Final
Start Time: 2:30 PM200M
FK2 200 18/16
L1[U16] Ivanisevic, Ryley
Parker, Gabrielle
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
Coaches: Matthew Ingerman, Peter R Gray
L2[U16] Fay, Alicia
Butler, Sophie
Sunshine Coast
Wynnum Redlands
QLD
QLD
Coaches: Glen Pickering, Matthew Ingerman
L3[U18] Taylor, Kate
Parker, Samantha
Varsity Lakes
Wynnum Redlands
QLD
QLD
Coach: Andrea King
L4[U18] Blanch, Erin
Gill, Isabella
Currumbin Creek
Varsity Lakes
QLD
QLD
Coach: Andrea King
L5[U18] Callahan, Caitlin
Brodhurst-hill, Morgan
Just Paddlers
Currumbin Creek
NSW
QLD
Coach: Matthew Roser
FK2 200 Open/23
L7[Open] Maddalena, Nadia
Bryant, Allison
Varsity Lakes
Manly Warringah
QLD
NSW
MK2 200 18
L8 Bogatie, Michael
Mole, Daniel
Varsity Lakes
Wynnum Redlands
QLD
QLD
Coach: Matthew Ingerman
Race 40191. FK2 200 14/12: Female Under 14/Under 12 K2 200
194. FTK2 200 14/12: Female Under 14/Under 12 TK2 200
A Final
Start Time: 2:35 PM200M
FTK2 200 14/12
L2[U12] Carroll, Dakota
Lund, Ava
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
L3[U12] Hosking, Stella
ATHLETE UNKNOWN
Brisbane Canoeing
QLD
FK2 200 14/12
L4[U14] Carroll, Zali
Maclachlan, Ella
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
L5[U14] Ingerman, Nadia
Green, Emelia
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
Coach: Matthew Ingerman
L6[U14] Lund, Hannah
Rixon, Sophie
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
L7[U14] Rixon, Natalee
Richardson, Chaise
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Race 41144. MK1 200 16 : Male Under 16 K1 200Direct Final
Start Time: 2:40 PM200M
L2 Brodhurst-Hill, CarterCurrumbin CreekQLDCoach: Matthew Roser
L3 Bicknell, JackWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L4 Bancroft, LachlanSunshine CoastQLD
L5 Gray, JonathonWynnum RedlandsQLD
L6 Hall, EthanSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering
L7 Shingles, JamesSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering
L8 Cox, JamieCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
Race 42145. MK1 200 14: Male Under 14 K1 200
146. MK1 200 12: Male Under 12 K1 200
151. MTK1 200 14: Male Under 14 TK1 200
A Final
Start Time: 2:45 PM200M
MTK1 200 14
L1 Reid, CarterBrothersQLD
L2 Reid, LachlanBrothersQLD
MK1 200 12
L3 Hardwick, DanielCurrumbin CreekQLD
L4 Mitchell-Darley, KalaniCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
MK1 200 14
L5 Siddell, CaylanVarsity LakesQLDCoach: Clint Robinson
L6 Buhk, DeclanSunshine CoastQLD
L7 Warriner, LiamBrisbane CanoeingQLD
L8 Steel, JackBrisbane CanoeingQLD
Race 43199. MV1 200: Male Open V1 200
201. FV1 200: Female open V1 200
A Final
Start Time: 2:50 PM200M
FV1 200
L3 Seipel, SusanneBrisbane CanoeingQLD
MV1 200
L5 McGrath, CurtisVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L6 Pyne, GlennVarsity LakesQLD