2016 National Sprint Championships

Date: Wed 2nd - Sun 6th March , 2016
Venue: Champion Lakes, WA
Lane Draw
Options:  Select Day:      Show
Wednesday 2nd March, 2016

Race 119. MK4 1000 16 : Mens Under 16 K4 1000Heat 1
Start Time: 8:00 AM1000M
L2 Simons, Matthew
Gardner, Jacob
Shapcott, Connor
Koekemoer, Tinus
Sydney Northern Beaches
Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Northern Beaches
NSW
NSW
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L3 Brodhurst-Hill, Carter
Cox, Jamie
Bancroft, Lachlan
Bicknell, Jack
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Sunshine Coast
Wynnum Redlands
QLD
QLD
QLD
QLD
L4 Chadwick, Byron
Armstrong, Harrison
Birt, Jack
Doyle, Macgregor
Avoca
Avoca
Avoca
Fairfield
NSW
NSW
NSW
VIC
L5 Gray, Jonathon
Greed, Matthew
Greed, Nicholas
Wilson, Kobe
Wynnum Redlands
Ascot
Ascot
Ascot
QLD
WA
WA
WA
Coaches: Matthew Ingerman, Guy Power, Andrew Hayden
L6 Morgan, Max
Hughes, Thomas
Newton, Eli
Farrell, Tasman
Manly Warringah
Manly Warringah
Manly Warringah
Manly Warringah
NSW
NSW
NSW
NSW

Progress: Plan A: 1->A Final; 2..5->SemiFinal
Race 219. MK4 1000 16 : Mens Under 16 K4 1000Heat 2
Start Time: 8:07 AM1000M
L2 Fenley, Zachary
Hooghuis, Hugh
Shapcott, Ethan
Sheppard, Jarrah
Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L3 Buytels, Kye
Nevin, Alex
Burdett, David
Cox, Seth
Ascot
Ascot
Ascot
Ascot
WA
WA
WA
WA
Coaches: Amanda Simper, Andrew Hayden
L4 Kucharski, Sebastian
Kucharski, Daniel
Kneebone-Ellis, Jesse
Loughry, Lincoln
West Lakes
West Lakes
West Lakes
West Lakes
SA
SA
SA
SA
Coach: Nicholas Bulmer
L5 Nierfeld, Jan
Rugless, Harry
Jarvis, Lachlan
Clarken, Fergus
Germany
West Lakes
West Lakes
West Lakes
GER
SA
SA
SA
Coach: Nicholas Bulmer
L6 Egger, Luke
Robinson, Alex
Green, Thomas
Smee, Dylan
Canning River
Bayswater
Canning River
Bayswater
WA
WA
WA
WA
Coach: Andrew Hayden

Progress: Plan A: 1->A Final; 2..5->SemiFinal
Race 3165. WK1 200 : Womens Open K1 200Heat 1
Start Time: 8:30 AM200M
L1 Dober, KeilySydney Northern BeachesNSW
L2 Gilliman, CaitlinKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L3 Minogue, HannahPaddleNSW DirectNSW
L4 Nicholls, AlanaBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L5 Wallace, BernadetteCurrumbin CreekQLD
L6 Godoy, DeandraNorthern BeachesNSW
L7 Green, JacquelineManly WarringahNSW
L8 Ryan, SoniaWest LakesSA

Progress: Plan B: 1..5->Semi + Fastest 6th; Rest Eliminated
Race 4165. WK1 200 : Womens Open K1 200Heat 2
Start Time: 8:35 AM200M
L1 Maddalena, NadiaVarsity LakesQLD
L2 Steinepreis, YaleBayswaterWA
L3 Mann, RebeccaBendigoVIC
L4 Brigden-Jones, JoSydney Northern BeachesNSW
L5 McArthur, CatHoldfast BaySA
L6 Bryant, AllisonManly WarringahNSW
L7 George, PhoebePerth PaddlersWA
L8 Kristensen, IsabellaManly WarringahNSWCoach: Nick Dawe

Progress: Plan B: 1..5->Semi + Fastest 6th; Rest Eliminated
Race 5165. WK1 200 : Womens Open K1 200Heat 3
Start Time: 8:40 AM200M
L1 Cummins, DeanneBayswaterWA
L2 Kidd, FrancescaOnkaparingaSACoach: Krzysztof Lepianka
L3 Reynolds, ShannonBayswaterWA
L4 Roberts, JaimeBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L5 Massie, BriannaKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L6 Duncan, RachelNorthern BeachesNSW
L7 Standing, AnnabelleBayswaterWACoach: Guy Power

Progress: Plan B: 1..5->Semi + Fastest 6th; Rest Eliminated
Race 6141. MK1 200 : Mens Open K1 200Heat 1
Start Time: 8:45 AM200M
L1 Calvert, JoshuaBayswaterWACoach: Guy Power
L2 Wyss, FabioSwitzerlandSUI
L3 Dawe, NicholasManly WarringahNSWCoach: Brian Trouville
L4 Bird, SteveCanning RiverWA
L5 Symonds, TimEncounterSA
L6 Lee, JaredWest LakesSA
L7 Dews, KieranCanoes PlusVIC
L8 Peters, DanielBayswaterWACoach: Guy Power

Progress: Plan E: 1..5->Semi Final + 2 Fastest 6th
Race 7141. MK1 200 : Mens Open K1 200Heat 2
Start Time: 8:50 AM200M
L1 Cooper, HaydenVarsity LakesQLD
L2 Hutchinson, SamAvocaNSW
L3 Hughes, MitchellSouthside PaddlersNSWCoach: Brian Trouville
L4 Holmes, BrodieBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L5 Stowe, MarkPaddleNSW DirectNSW
L6 Pond, NicholasBayswaterWA
L7 Ellis, JaydenWest LakesSACoach: Nathan Luce
L8 Drummond, JoelDirect MembersNSWCoach: Guy Power

Progress: Plan E: 1..5->Semi Final + 2 Fastest 6th
Race 8141. MK1 200 : Mens Open K1 200Heat 3
Start Time: 8:55 AM200M
L1 Germein, SamWest LakesSA
L2 Schott, BrodiePaddleNSW DirectNSW
L3 Davey, LeeSwanWA
L4 Dunn, CallumWest LakesSACoach: Nathan Luce
L5 Brewer, ToddIndian OceanWA
L6 Bulmer, NicholasWest LakesSA
L7 Norton, TomTasmania CCTAS
L8 Ford, JosephBayswaterWA

Progress: Plan E: 1..5->Semi Final + 2 Fastest 6th
Race 9141. MK1 200 : Mens Open K1 200Heat 4
Start Time: 9:00 AM200M
L1 Chu, YouyongChinaCHN
L2 Gosling, LukeManly WarringahNSWCoach: Nick Dawe
L3 Morrison, LukePaddleNSW DirectNSW
L4 Phillips, JesseBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L5 Bain, BillSunshine CoastQLD
L6 Harris, BenAscotWA
L7 Callan, TorriManly WarringahNSWCoach: Nick Dawe
L8 Smaniotto, BlakeBayswaterWACoach: Guy Power

Progress: Plan E: 1..5->Semi Final + 2 Fastest 6th
Race 10141. MK1 200 : Mens Open K1 200Heat 5
Start Time: 9:05 AM200M
L1 Cassidy, BrettBayswaterWA
L2 Dutton, LoganIvanhoe Northcote Canoe CVIC
L3 Graf, ArnoldSouthside PaddlersNSW
L4 McIntyre, RobertAvocaNSWCoach: Tony Misson
L5 Wallace, KennyCurrumbin CreekQLD
L6 Graham, AlexanderAscotWACoach: Ramon Andersson
L7 McLeod, OwenHoldfast BaySACoach: Nathan Luce
L8 Lakeland, JohnTasmania CCTAS

Progress: Plan E: 1..5->Semi Final + 2 Fastest 6th
Race 11141. MK1 200 : Mens Open K1 200Heat 6
Start Time: 9:10 AM200M
L1 Thompson, MichaelVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L2 DeDai, Sean-CharlesWest LakesSACoach: Nathan Luce
L3 McTigue, SamChampion LakesWA
L4 McLean, BenSydney Northern BeachesNSWCoach: Tim Jacobs
L5 Goble, MattWest LakesSACoach: Nathan Luce
L6 Hall, JoeyPaddleNSW DirectNSW
L7 McGrath, CurtisVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L8 Kither, ChrisHoldfast BaySA

Progress: Plan E: 1..5->Semi Final + 2 Fastest 6th
Race 1299. WK2 500 18 : Womens Under 18 K2 500Heat 1
Start Time: 9:30 AM500M
L1 Pankhurst, Jane
O'Brien, Demi
Ascot
Bayswater
WA
WA
Coaches: Amanda Simper, Peter Martin, Bevan Dashwood
L2 Peters, Lauren
Gill, Isabella
Wynnum Redlands
Varsity Lakes
QLD
QLD
Coach: Andrea King
L3 Travers, Chloe
Blanch, Erin
Kawana Waters
Currumbin Creek
QLD
QLD
L4 Backen, Ruby
Burt-Poloai, Caitlin
West Lakes
Sunshine Coast
SA
QLD
L5 Carbone, Monique
Goldner, Kelsey
Bayswater
West Lakes
WA
SA
L6 Munro, Brittany
Aves, Alex
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L7 Smaniotto, Lauren
Armenti, Tyler
Bayswater
Bayswater
WA
WA
Coaches: Guy Power, Andrew Hayden

Progress: Plan A: 1->A Final; 2..5->SemiFinal
Race 1399. WK2 500 18 : Womens Under 18 K2 500Heat 2
Start Time: 9:35 AM500M
L2 Tunn, India
Jacobs, Nicole
Encounter
West Lakes
SA
SA
Coaches: Cathy Venning, Nicholas Bulmer
L3 Ryan, Rachel
Tatlock, Hannah
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coaches: Nicholas Bulmer, Krzysztof Lepianka
L4 Bagnall, Jayde
Beere, Ella
Illawarra
Avoca
NSW
NSW
L5 Yeates, Hannah
Nowell, Asa
Sydney Northern Beaches
Bayswater
NSW
WA
Coaches: Christine Duff, Guy Power
L6 Brodhurst-hill, Morgan
Callahan, Caitlin
Currumbin Creek
Just Paddlers
QLD
NSW
Coach: Matthew Roser
L7 Parker, Samantha
Taylor, Kate
Wynnum Redlands
Varsity Lakes
QLD
QLD

Progress: Plan A: 1->A Final; 2..5->SemiFinal
Race 1490. WK1 500 16 : Womens Under 16 K1 500Heat 1
Start Time: 9:40 AM500M
L2 Armenti, RiverBayswaterWACoach: Andrew Hayden
L3 Parker, GabrielleWynnum RedlandsQLD
L4 Duffy, MackenzieKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L5 Ray, YaseminBayswaterWA
L6 Douglass, ImogenBendigoVICCoach: Tony Misson
L7 Pankhurst, ClareAscotWACoach: Peter Martin

Progress: Plan B: 1..5->Semi + Fastest 6th; Rest Eliminated
Race 1590. WK1 500 16 : Womens Under 16 K1 500Heat 2
Start Time: 9:45 AM500M
L2 Burdett, SophieAscotWACoach: Peter Martin
L3 Seelander, IsabellaWest LakesSA
L4 Butler, SophieWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L5 Massie, TiarneeKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L6 Smee, ShaniaBayswaterWACoach: Guy Power
L7 Ivanisevic, RyleyWynnum RedlandsQLD

Progress: Plan B: 1..5->Semi + Fastest 6th; Rest Eliminated
Race 1690. WK1 500 16 : Womens Under 16 K1 500Heat 3
Start Time: 9:50 AM500M
L2 Ribbons, CaitlynBayswaterWA
L3 Harvey, MyaAvocaNSWCoach: Paul Hutchinson
L4 Fay, AliciaSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering
L5 Allen, JessicaWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L6 Hewlett, JuliaManly WarringahNSWCoach: Nick Dawe
L7 Martin, SiobhanAscotWACoach: Peter Martin

Progress: Plan B: 1..5->Semi + Fastest 6th; Rest Eliminated
Race 1789. WK1 500 14 : Womens Under 14 K1 500Heat 1
Start Time: 9:55 AM500M
L1 Fenley, LeahSydney Northern BeachesNSW
L2 Alexis, HarrietteChampion LakesWACoach: Agnes Pajor
L3 van der Kwartel, AlisaNorthern BeachesNSW
L4 Rixon, SophieCurrumbin CreekQLD
L5 Carroll, ZaliCurrumbin CreekQLD
L6 Bushby, GabrielleAscotWACoach: Andrew Hayden
L7 Campbell, AliciaChampion LakesWA
L8 Smyth, CharliWest LakesSA

Progress: Plan A: 1->A Final; 2..5->SemiFinal
Race 1889. WK1 500 14 : Womens Under 14 K1 500Heat 2
Start Time: 10:00 AM500M
L1 Richardson, ChaiseCurrumbin CreekQLD
L2 Newton, IndiaManly WarringahNSWCoach: Nick Dawe
L3 Rixon, NataleeCurrumbin CreekQLD
L4 Bates, ZaniWest LakesSA
L5 Lund, HannahCurrumbin CreekQLD
L6 Galovic, MonikaPatterson LakesVIC
L7 Stevens, AnnaliseAscotWACoach: Peter Martin
L8 Good-Gerne, AngelinaChampion LakesWACoach: Agnes Pajor

Progress: Plan A: 1->A Final; 2..5->SemiFinal
Race 19120. WC1 500 : Womens Open C1 500Direct Final
Start Time: 10:05 AM500M
L3 Bulmer, JosephineWest LakesSA
L4 Yabsley, LouiseBurley GriffinACT
L5 Rositano, IsabellaWest LakesSA
L6 Woodcock, KristenWest LakesSA
Race 20119. WC1 500 18 : Womens Under 18 C1 500Direct Final
Start Time: 10:05 AM500M
L1 Tunn, IndiaEncounterSA
L2 Reid, BreannaBurley GriffinACTCoach: Sebastian Marczak
Race 2121. MK4 1000 : Mens Open K4 1000Direct Final
Start Time: 10:20 AM1000M
L3 Lohse, Sean
Ellis, Jayden
Duffy, Jy
McTavish, Simon
Onkaparinga
West Lakes
Kawana Waters
Sydney Northern Beaches
SA
SA
QLD
NSW
L4 Ryan, Zac
Kither, Chris
Haniford, Luke
McLeod, Owen
Onkaparinga
Holdfast Bay
Holdfast Bay
Holdfast Bay
SA
SA
SA
SA
Coach: Nathan Luce
L5 Fitzsimmons, Riley
McKitterick, Joel
Bowker, Daniel
Wood, Jordan
PaddleNSW Direct
Currumbin Creek
Direct Members
Gold Coast
NSW
QLD
NSW
QLD
L6 Wallace, Kenny
Tame, Lachlan
Stewart, Murray
Clear, Jacob
Currumbin Creek
Avoca
PaddleNSW Direct
Gold Coast
QLD
NSW
NSW
QLD
Race 224. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 1
Start Time: 10:27 AM1000M
L1 Ashby, ZaccharyBayswaterWACoach: Andrew Hayden
L2 Farrell, LiamManly WarringahNSWCoach: Nick Dawe
L3 Rugless, GeorgeWest LakesSA
L4 James, OliverCoaching EvolutionVICCoach: Cameron McMullan
L5 Morton, LukeBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L6 Clarke, HarveyOnkaparingaSACoach: Neil Thomson
L7 Cronin, MitchellManly WarringahNSWCoach: Nick Dawe

Progress: Plan C: 1..6->Semi Final; Rest Eliminated
Race 234. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 2
Start Time: 10:34 AM1000M
L1 Glackin, HarrySydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L2 Bushby, CalebBayswaterWACoach: Guy Power
L3 Schmidt, AngusSydney Northern BeachesNSW
L4 Jones-Rew, JoshuaKawana WatersQLD
L5 Hammond, JakobSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L6 Thompson, AidenVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L7 Simons, NickSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff

Progress: Plan C: 1..6->Semi Final; Rest Eliminated
Race 244. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 3
Start Time: 10:41 AM1000M
L1 Littlehales, DylanAvocaNSW
L2 Broderick, JackKawana WatersQLD
L3 Neville, EthanManly WarringahNSWCoach: Nick Dawe
L4 Bacchus, ReeceWest LakesSA
L5 Cameron, NoahFairfieldVIC
L6 Bogatie, MichaelVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L7 Heath, HamishWest LakesSA

Progress: Plan C: 1..6->Semi Final; Rest Eliminated
Race 254. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 4
Start Time: 10:48 AM1000M
L2 Digney, TobyBayswaterWACoach: Guy Power
L3 Newton, DodgeManly WarringahNSWCoach: Nick Dawe
L4 Cunningham, FletcherAvocaNSW
L5 Green, TomVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L6 Jeffries, BeauAvocaNSW
L7 Leach, JaredChampion LakesWACoach: Taitiarna Brown

Progress: Plan C: 1..6->Semi Final; Rest Eliminated
Race 262. MK1 1000 14 : Mens Under 14 K1 1000Heat 1
Start Time: 10:55 AM1000M
L2 Egger, LukeCanning RiverWACoach: Andrew Hayden
L3 Shapcott, EthanSydney Northern BeachesNSW
L4 Loughry, LincolnWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L5 Sheppard, JarrahSydney Northern BeachesNSW
L6 Choate, JackSwanWACoach: Amanda Simper
L7 Alderson, JeremyAscotWA

Progress: Plan A: 1->A Final; 2..5->SemiFinal
Race 272. MK1 1000 14 : Mens Under 14 K1 1000Heat 2
Start Time: 11:05 AM1000M
L2 Ringrose, NicholasCanning RiverWACoach: Andrew Hayden
L3 Warriner, LiamBrisbane CanoeingQLDCoach: Maria Tzvetanova
L4 Robinson, AlexBayswaterWACoach: Andrew Hayden
L5 Siddell, CaylanVarsity LakesQLDCoach: Clint Robinson
L6 Hyde, TimCanning RiverWACoach: Andrew Hayden

Progress: Plan A: 1->A Final; 2..5->SemiFinal
Race 2811. MK2 1000 16 : Mens Under 16 K2 1000Heat 1
Start Time: 11:09 AM1000M
L2 Nierfeld, Jan
Clarken, Fergus
Germany
West Lakes
GER
SA
Coach: Nicholas Bulmer
L3 Greed, Matthew
Greed, Nicholas
Ascot
Ascot
WA
WA
Coaches: Guy Power, Andrew Hayden
L4 Kneebone-Ellis, Jesse
Birt, Jack
West Lakes
Avoca
SA
NSW
Coach: Nicholas Bulmer
L5 Doyle, Macgregor
Turnbull, Carter
Fairfield
Fairfield
VIC
VIC
L6 Shingles, James
Bicknell, Jack
Sunshine Coast
Wynnum Redlands
QLD
QLD
Coaches: Glen Pickering, Matthew Ingerman
L7 Fenley, Zachary
Hooghuis, Hugh
Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff

Progress: Plan B: 1..5->Semi + Fastest 6th; Rest Eliminated
Race 2911. MK2 1000 16 : Mens Under 16 K2 1000Heat 2
Start Time: 11:16 AM1000M
L2 Green, Thomas
Smee, Dylan
Canning River
Bayswater
WA
WA
Coach: Andrew Hayden
L3 Gray, Jonathon
Wilson, Kobe
Wynnum Redlands
Bayswater
QLD
WA
Coaches: Matthew Ingerman, Guy Power
L4 Chadwick, Byron
Armstrong, Harrison
Avoca
Avoca
NSW
NSW
L5 Jarvis, Lachlan
Rugless, Harry
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Nicholas Bulmer
L6 Cox, Jamie
Buytels, Kye
Currumbin Creek
Ascot
QLD
WA
Coach: Sharon Kyme
L7 Shapcott, Connor
Koekemoer, Tinus
Sydney Northern Beaches
Northern Beaches
NSW
NSW

Progress: Plan B: 1..5->Semi + Fastest 6th; Rest Eliminated
Race 3011. MK2 1000 16 : Mens Under 16 K2 1000Heat 3
Start Time: 11:23 AM1000M
L2 Hughes, Thomas
Newton, Eli
Manly Warringah
Manly Warringah
NSW
NSW
L3 Morgan, Max
Farrell, Tasman
Manly Warringah
Manly Warringah
NSW
NSW
Coach: Nick Dawe
L4 Brodhurst-Hill, Carter
Bancroft, Lachlan
Currumbin Creek
Sunshine Coast
QLD
QLD
L5 Kucharski, Sebastian
Kucharski, Daniel
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Nicholas Bulmer
L6 Gardner, Jacob
Simons, Matthew
Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coaches: Christine Duff, Christine Duff
L7 Nevin, Alex
Burdett, David
Ascot
Ascot
WA
WA
Coach: Peter Martin

Progress: Plan B: 1..5->Semi + Fastest 6th; Rest Eliminated
Race 31165. WK1 200 : Womens Open K1 200Semi-Final 1
Start Time: 11:50 AM200M
L1 Dober, KeilySydney Northern BeachesNSW
L2 Reynolds, ShannonBayswaterWA
L3 Steinepreis, YaleBayswaterWA
L4 Nicholls, AlanaBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L5 Green, JacquelineManly WarringahNSW
L6 McArthur, CatHoldfast BaySA
L7 Duncan, RachelNorthern BeachesNSW
L8 Gilliman, CaitlinKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel

Progress: Plan B: 1..4->A Final; 5..8->B Final
Race 32165. WK1 200 : Womens Open K1 200Semi-Final 2
Start Time: 11:55 AM200M
L1 Kidd, FrancescaOnkaparingaSACoach: Krzysztof Lepianka
L2 Bryant, AllisonManly WarringahNSW
L3 Godoy, DeandraNorthern BeachesNSW
L4 Roberts, JaimeBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L5 Brigden-Jones, JoSydney Northern BeachesNSW
L6 Massie, BriannaKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L7 Minogue, HannahPaddleNSW DirectNSW
L8 Mann, RebeccaBendigoVIC

Progress: Plan B: 1..4->A Final; 5..8->B Final
Race 33141. MK1 200 : Mens Open K1 200Semi-Final 1
Start Time: 12:00 PM200M
L1 Wyss, FabioSwitzerlandSUI
L2 Cassidy, BrettBayswaterWA
L3 Brewer, ToddIndian OceanWA
L4 Bird, SteveCanning RiverWA
L5 Stowe, MarkPaddleNSW DirectNSW
L6 Gosling, LukeManly WarringahNSWCoach: Nick Dawe
L7 Hall, JoeyPaddleNSW DirectNSW
L8 Ford, JosephBayswaterWA

Progress: Plan E: 1,2->A Final; 3,4->B Final; 5,6->C Final
Race 34141. MK1 200 : Mens Open K1 200Semi-Final 2
Start Time: 12:05 PM200M
L1 Hutchinson, SamAvocaNSW
L2 McTigue, SamChampion LakesWA
L3 Bain, BillSunshine CoastQLD
L4 Holmes, BrodieBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L5 Symonds, TimEncounterSA
L6 Davey, LeeSwanWA
L7 Lakeland, JohnTasmania CCTAS
L8 Peters, DanielBayswaterWACoach: Guy Power

Progress: Plan E: 1,2->A Final; 3,4->B Final; 5,6->C Final
Race 35141. MK1 200 : Mens Open K1 200Semi-Final 3
Start Time: 12:10 PM200M
L1 Schott, BrodiePaddleNSW DirectNSW
L2 Lee, JaredWest LakesSA
L3 Graf, ArnoldSouthside PaddlersNSW
L4 Dunn, CallumWest LakesSACoach: Nathan Luce
L5 Goble, MattWest LakesSACoach: Nathan Luce
L6 Hughes, MitchellSouthside PaddlersNSWCoach: Brian Trouville
L7 Callan, TorriManly WarringahNSWCoach: Nick Dawe
L8 McGrath, CurtisVarsity LakesQLDCoach: Andrea King

Progress: Plan E: 1,2->A Final; 3,4->B Final; 5,6->C Final
Race 36141. MK1 200 : Mens Open K1 200Semi-Final 4
Start Time: 12:15 PM200M
L1 Harris, BenAscotWA
L2 Pond, NicholasBayswaterWA
L3 McLean, BenSydney Northern BeachesNSWCoach: Tim Jacobs
L4 Phillips, JesseBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L5 McIntyre, RobertAvocaNSWCoach: Tony Misson
L6 Dawe, NicholasManly WarringahNSWCoach: Brian Trouville
L7 Bulmer, NicholasWest LakesSA
L8 Graham, AlexanderAscotWACoach: Ramon Andersson

Progress: Plan E: 1,2->A Final; 3,4->B Final; 5,6->C Final
Race 3799. WK2 500 18 : Womens Under 18 K2 500Semi-Final 1
Start Time: 12:30 PM500M
L1 Smaniotto, Lauren
Armenti, Tyler
Bayswater
Bayswater
WA
WA
Coaches: Guy Power, Andrew Hayden
L2 Peters, Lauren
Gill, Isabella
Wynnum Redlands
Varsity Lakes
QLD
QLD
Coach: Andrea King
L3 Travers, Chloe
Blanch, Erin
Kawana Waters
Currumbin Creek
QLD
QLD
L4 Carbone, Monique
Goldner, Kelsey
Bayswater
West Lakes
WA
SA
L5 Yeates, Hannah
Nowell, Asa
Sydney Northern Beaches
Bayswater
NSW
WA
Coaches: Christine Duff, Guy Power
L6 Ryan, Rachel
Tatlock, Hannah
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coaches: Nicholas Bulmer, Krzysztof Lepianka
L7 Brodhurst-hill, Morgan
Callahan, Caitlin
Currumbin Creek
Just Paddlers
QLD
NSW
Coach: Matthew Roser
L8 Tunn, India
Jacobs, Nicole
Encounter
West Lakes
SA
SA
Coaches: Cathy Venning, Nicholas Bulmer

Progress: Plan A: 1..6->A Final; Rest Eliminated
Race 3890. WK1 500 16 : Womens Under 16 K1 500Semi-Final 1
Start Time: 12:35 PM500M
L1 Douglass, ImogenBendigoVICCoach: Tony Misson
L2 Harvey, MyaAvocaNSWCoach: Paul Hutchinson
L3 Smee, ShaniaBayswaterWACoach: Guy Power
L4 Duffy, MackenzieKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L5 Parker, GabrielleWynnum RedlandsQLD
L6 Massie, TiarneeKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L7 Hewlett, JuliaManly WarringahNSWCoach: Nick Dawe
L8 Martin, SiobhanAscotWACoach: Peter Martin

Progress: Plan B: 1..4->A Final; 5..8->B Final
Race 3990. WK1 500 16 : Womens Under 16 K1 500Semi-Final 2
Start Time: 12:40 PM500M
L1 Ivanisevic, RyleyWynnum RedlandsQLD
L2 Armenti, RiverBayswaterWACoach: Andrew Hayden
L3 Allen, JessicaWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L4 Butler, SophieWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L5 Fay, AliciaSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering
L6 Ray, YaseminBayswaterWA
L7 Seelander, IsabellaWest LakesSA
L8 Ribbons, CaitlynBayswaterWA

Progress: Plan B: 1..4->A Final; 5..8->B Final
Race 4089. WK1 500 14 : Womens Under 14 K1 500Semi-Final 1
Start Time: 12:45 PM500M
L1 Smyth, CharliWest LakesSA
L2 Alexis, HarrietteChampion LakesWACoach: Agnes Pajor
L3 Carroll, ZaliCurrumbin CreekQLD
L4 van der Kwartel, AlisaNorthern BeachesNSW
L5 Lund, HannahCurrumbin CreekQLD
L6 Bates, ZaniWest LakesSA
L7 Rixon, NataleeCurrumbin CreekQLD
L8 Good-Gerne, AngelinaChampion LakesWACoach: Agnes Pajor

Progress: Plan A: 1..6->A Final; Rest Eliminated
Race 41165. WK1 200 : Womens Open K1 200A Final
Start Time: 12:55 PM200M
L1 Reynolds, ShannonBayswaterWA
L2 Green, JacquelineManly WarringahNSW
L3 McArthur, CatHoldfast BaySA
L4 Nicholls, AlanaBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L5 Brigden-Jones, JoSydney Northern BeachesNSW
L6 Minogue, HannahPaddleNSW DirectNSW
L7 Roberts, JaimeBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L8 Massie, BriannaKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
Race 42165. WK1 200 : Womens Open K1 200B Final
Start Time: 1:00 PM200M
L1 Dober, KeilySydney Northern BeachesNSW
L2 Gilliman, CaitlinKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L3 Steinepreis, YaleBayswaterWA
L4 Duncan, RachelNorthern BeachesNSW
L5 Godoy, DeandraNorthern BeachesNSW
L6 Kidd, FrancescaOnkaparingaSACoach: Krzysztof Lepianka
L7 Bryant, AllisonManly WarringahNSW
L8 Mann, RebeccaBendigoVIC
Race 43213. PC MV1 200 MC : Para Canoe Mens V1 200m Open Multi-ClassDirect Final
Start Time: 1:05 PM200M
L4 McGrath, CurtisVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L5 Garo, DeanPatterson LakesVICCoach: Steven Vegh
Race 44217. PC WV1 200 MC : Para Canoe Womens V1 200 Open Multi-ClassDirect Final
Start Time: 1:10 PM200M
L4 Seipel, SusanneBrisbane CanoeingQLD
L5 Neumueller, JocelynWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
Race 45214. PC WK1 200 18MC : Para Canoe Womens K1 200m 18 years Multi-ClassDirect Final
Start Time: 1:15 PM200M
L4 Reid, BreannaBurley GriffinACTCoach: Sebastian Marczak
L5 Galovic, MonikaPatterson LakesVICCoach: Steven Vegh
Race 4613. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Heat 1
Start Time: 2:00 PM1000M
L1 Hutchinson, Sam
Harris, Ben
Avoca
Ascot
NSW
WA
L2 Ryan, Zac
Haniford, Luke
Onkaparinga
Holdfast Bay
SA
SA
L3 Morrison, Luke
Baker, Reece
PaddleNSW Direct
Indian Ocean
NSW
WA
L4 Stewart, Murray
Clear, Jacob
PaddleNSW Direct
Gold Coast
NSW
QLD
L5 Fitzsimmons, Riley
Wood, Jordan
PaddleNSW Direct
Gold Coast
NSW
QLD
L6 McTavish, Simon
Norton, Tom
Sydney Northern Beaches
Tasmania CC
NSW
TAS
L7 Kither, Chris
McLeod, Owen
Holdfast Bay
Holdfast Bay
SA
SA
Coach: Nathan Luce
L8 Peters, Daniel
Calvert, Joshua
Bayswater
Bayswater
WA
WA
Coach: Guy Power

Progress: Plan A: 1->A Final; 2..8->SemiFinal
Race 4713. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Heat 2
Start Time: 2:07 PM1000M
L1 Dews, Kieran
Thompson, Michael
Canoes Plus
Varsity Lakes
VIC
QLD
L2 Cassidy, Brett
Pond, Nicholas
Bayswater
Bayswater
WA
WA
Coach: Ramon Andersson
L3 Smith, David
Bain, Bill
Illawarra
Sunshine Coast
NSW
QLD
L4 Wallace, Kenny
Tame, Lachlan
Currumbin Creek
Avoca
QLD
NSW
L5 McKitterick, Joel
Bowker, Daniel
Currumbin Creek
Direct Members
QLD
NSW
L6 Lohse, Sean
Ellis, Jayden
Onkaparinga
West Lakes
SA
SA
Coach: Nathan Luce
L7 Hall, Joey
Schott, Brodie
PaddleNSW Direct
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
L8 Smaniotto, Blake
Drummond, Joel
Bayswater
Direct Members
WA
NSW
Coach: Guy Power

Progress: Plan A: 1->A Final; 2..8->SemiFinal
Race 484. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Semi-Final 1
Start Time: 2:14 PM1000M
L1 Leach, JaredChampion LakesWACoach: Taitiarna Brown
L2 Thompson, AidenVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L3 Newton, DodgeManly WarringahNSWCoach: Nick Dawe
L4 Jones-Rew, JoshuaKawana WatersQLD
L5 James, OliverCoaching EvolutionVICCoach: Cameron McMullan
L6 Cameron, NoahFairfieldVIC
L7 Rugless, GeorgeWest LakesSA
L8 Bogatie, MichaelVarsity LakesQLDCoach: Andrea King

Progress: Plan C: 1..2->FA +2 Fastest 3rd; 3..5->FB + Fast 6th
Race 494. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Semi-Final 2
Start Time: 2:21 PM1000M
L1 Littlehales, DylanAvocaNSW
L2 Clarke, HarveyOnkaparingaSACoach: Neil Thomson
L3 Neville, EthanManly WarringahNSWCoach: Nick Dawe
L4 Morton, LukeBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L5 Hammond, JakobSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L6 Green, TomVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L7 Bushby, CalebBayswaterWACoach: Guy Power
L8 Digney, TobyBayswaterWACoach: Guy Power

Progress: Plan C: 1..2->FA +2 Fastest 3rd; 3..5->FB + Fast 6th
Race 504. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Semi-Final 3
Start Time: 2:28 PM1000M
L1 Glackin, HarrySydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L2 Jeffries, BeauAvocaNSW
L3 Schmidt, AngusSydney Northern BeachesNSW
L4 Cunningham, FletcherAvocaNSW
L5 Bacchus, ReeceWest LakesSA
L6 Farrell, LiamManly WarringahNSWCoach: Nick Dawe
L7 Broderick, JackKawana WatersQLD
L8 Cronin, MitchellManly WarringahNSWCoach: Nick Dawe

Progress: Plan C: 1..2->FA +2 Fastest 3rd; 3..5->FB + Fast 6th
Race 5111. MK2 1000 16 : Mens Under 16 K2 1000Semi-Final 1
Start Time: 2:35 PM1000M
L1 Fenley, Zachary
Hooghuis, Hugh
Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L2 Morgan, Max
Farrell, Tasman
Manly Warringah
Manly Warringah
NSW
NSW
Coach: Nick Dawe
L3 Chadwick, Byron
Armstrong, Harrison
Avoca
Avoca
NSW
NSW
L4 Kneebone-Ellis, Jesse
Birt, Jack
West Lakes
Avoca
SA
NSW
Coach: Nicholas Bulmer
L5 Doyle, Macgregor
Turnbull, Carter
Fairfield
Fairfield
VIC
VIC
L6 Gray, Jonathon
Wilson, Kobe
Wynnum Redlands
Bayswater
QLD
WA
Coaches: Matthew Ingerman, Guy Power
L7 Kucharski, Sebastian
Kucharski, Daniel
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Nicholas Bulmer
L8 Green, Thomas
Smee, Dylan
Canning River
Bayswater
WA
WA
Coach: Andrew Hayden

Progress: Plan B: 1..4->A Final; 5..8->B Final
Race 5211. MK2 1000 16 : Mens Under 16 K2 1000Semi-Final 2
Start Time: 2:42 PM1000M
L1 Shapcott, Connor
Koekemoer, Tinus
Sydney Northern Beaches
Northern Beaches
NSW
NSW
L2 Shingles, James
Bicknell, Jack
Sunshine Coast
Wynnum Redlands
QLD
QLD
Coaches: Glen Pickering, Matthew Ingerman
L3 Brodhurst-Hill, Carter
Bancroft, Lachlan
Currumbin Creek
Sunshine Coast
QLD
QLD
L4 Jarvis, Lachlan
Rugless, Harry
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Nicholas Bulmer
L5 Gardner, Jacob
Simons, Matthew
Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coaches: Christine Duff, Christine Duff
L6 Greed, Matthew
Greed, Nicholas
Ascot
Ascot
WA
WA
Coaches: Guy Power, Andrew Hayden
L7 Cox, Jamie
Buytels, Kye
Currumbin Creek
Ascot
QLD
WA
Coach: Sharon Kyme
L8 Hughes, Thomas
Newton, Eli
Manly Warringah
Manly Warringah
NSW
NSW

Progress: Plan B: 1..4->A Final; 5..8->B Final
Race 532. MK1 1000 14 : Mens Under 14 K1 1000Semi-Final 1
Start Time: 2:49 PM1000M
L1 Hyde, TimCanning RiverWACoach: Andrew Hayden
L2 Ringrose, NicholasCanning RiverWACoach: Andrew Hayden
L3 Siddell, CaylanVarsity LakesQLDCoach: Clint Robinson
L4 Warriner, LiamBrisbane CanoeingQLDCoach: Maria Tzvetanova
L5 Sheppard, JarrahSydney Northern BeachesNSW
L6 Egger, LukeCanning RiverWACoach: Andrew Hayden
L7 Shapcott, EthanSydney Northern BeachesNSW
L8 Choate, JackSwanWACoach: Amanda Simper

Progress: Plan A: 1..6->A Final; Rest Eliminated
Race 54105. WK4 500 14 : Womens Under 14 K4 500Direct Final
Start Time: 3:00 PM500M
L3 Richardson, Chaise
Rixon, Sophie
Lund, Hannah
Rixon, Natalee
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
QLD
QLD
Coach: Sharon Kyme
L4 van der Kwartel, Alisa
Fenley, Leah
Bates, Zani
Smyth, Charli
Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
West Lakes
West Lakes
NSW
NSW
SA
SA
Coach: Christine Duff
L5 Bushby, Gabrielle
Weerasinghe, Oneli
Alexis, Harriette
Good-Gerne, Angelina
Champion Lakes
Champion Lakes
Champion Lakes
Champion Lakes
WA
WA
WA
WA
Coach: Agnes Pajor
Race 55100. WK2 500 : Womens Open K2 500Heat 1
Start Time: 3:05 PM500M
L2 Maddalena, Nadia
Bryant, Allison
Varsity Lakes
Manly Warringah
QLD
NSW
L3 Gilliman, Caitlin
Massie, Brianna
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
Coach: Shane Dalziel
L4 Brigden-Jones, Jo
Flood, Naomi
Sydney Northern Beaches
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
L5 McArthur, Cat
Roberts, Jaime
Holdfast Bay
Bayswater
SA
WA
L6 Steinepreis, Yale
Kidd, Francesca
Bayswater
Onkaparinga
WA
SA
Coach: Krzysztof Lepianka

Progress: Plan A: 1->A Final; 2..8->SemiFinal
Race 56100. WK2 500 : Womens Open K2 500Heat 2
Start Time: 3:10 PM500M
L2 Standing, Annabelle
Cummins, Deanne
Bayswater
Bayswater
WA
WA
Coach: Guy Power
L3 Duncan, Rachel
Godoy, Deandra
Northern Beaches
Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Tim Jacobs
L4 Bull, Alyssa
Burnett, Alyce
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
L5 Reynolds, Shannon
Mann, Rebecca
Bayswater
Bendigo
WA
VIC
L6 Kristensen, Isabella
Green, Jacqueline
Manly Warringah
Manly Warringah
NSW
NSW

Progress: Plan A: 1->A Final; 2..8->SemiFinal
Race 5791. WK1 500 18 : Womens Under 18 K1 500Heat 1
Start Time: 3:15 PM500M
L1 Morgan, CharlieManly WarringahNSWCoach: Nick Dawe
L2 O'Brien, DemiBayswaterWACoach: Guy Power
L3 Tatlock, HannahWest LakesSA
L4 Beere, EllaAvocaNSW
L5 Bagnall, JaydeIllawarraNSWCoach: Terry Prosser
L6 Goldner, KelseyWest LakesSA
L7 Jacobs, NicoleWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer

Progress: Plan C: 1..6->Semi Final; Rest Eliminated
Race 5891. WK1 500 18 : Womens Under 18 K1 500Heat 2
Start Time: 3:20 PM500M
L1 Pankhurst, JaneAscotWA
L2 Tunn, IndiaEncounterSACoach: Cathy Venning
L3 Ryan, RachelWest LakesSA
L4 Burt-Poloai, CaitlinSunshine CoastQLD
L5 Yeates, HannahSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L6 Gill, IsabellaVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L7 Smaniotto, LaurenBayswaterWACoach: Guy Power

Progress: Plan C: 1..6->Semi Final; Rest Eliminated
Race 5991. WK1 500 18 : Womens Under 18 K1 500Heat 3
Start Time: 3:25 PM500M
L1 Mueller, NinaAscotWA
L2 Peters, LaurenWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L3 Blanch, ErinCurrumbin CreekQLD
L4 Backen, RubyWest LakesSA
L5 Travers, ChloeKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L6 Aves, AlexSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L7 Parker, SamanthaWynnum RedlandsQLD

Progress: Plan C: 1..6->Semi Final; Rest Eliminated
Race 6091. WK1 500 18 : Womens Under 18 K1 500Heat 4
Start Time: 3:30 PM500M
L1 Taylor, KateVarsity LakesQLD
L2 Armenti, TylerBayswaterWACoach: Andrew Hayden
L3 Munro, BrittanySydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L4 Carbone, MoniqueBayswaterWACoach: Guy Power
L5 Nowell, AsaBayswaterWACoach: Guy Power
L6 Brodhurst-hill, MorganCurrumbin CreekQLDCoach: Matthew Roser
L7 Callahan, CaitlinJust PaddlersNSW

Progress: Plan C: 1..6->Semi Final; Rest Eliminated
Race 6198. WK2 500 16 : Womens Under 16 K2 500Heat 1
Start Time: 3:35 PM500M
L2 Martin, Siobhan
Ribbons, Caitlyn
Ascot
Bayswater
WA
WA
Coaches: Peter Martin, Andrew Hayden
L3 Harvey, Mya
Hewlett, Julia
Avoca
Manly Warringah
NSW
NSW
L4 Duffy, Mackenzie
Massie, Tiarnee
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
Coaches: Shane Dalziel, Shane Dalziel
L5 Ray, Yasemin
Smee, Shania
Bayswater
Bayswater
WA
WA
Coach: Guy Power
L6 Seelander, Isabella
Carroll, Zali
West Lakes
Currumbin Creek
SA
QLD

Progress: Plan A: 1->A Final; 2..5->SemiFinal
Race 6298. WK2 500 16 : Womens Under 16 K2 500Heat 2
Start Time: 3:40 PM500M
L3 Armenti, River
Allen, Jessica
Bayswater
West Lakes
WA
SA
Coach: Andrew Hayden
L4 Fay, Alicia
Butler, Sophie
Sunshine Coast
Wynnum Redlands
QLD
QLD
Coaches: Glen Pickering, Matthew Ingerman
L5 Ivanisevic, Ryley
Parker, Gabrielle
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
Coach: Matthew Ingerman
L6 Pankhurst, Clare
Burdett, Sophie
Ascot
Ascot
WA
WA
Coaches: Amanda Simper, Peter Martin

Progress: Plan A: 1->A Final; 2..5->SemiFinal
Race 6326. WK1 1000 14 : Womens Under 14 K1 1000Heat 1
Start Time: 3:50 PM1000M
L2 Fenley, LeahSydney Northern BeachesNSW
L3 Galovic, MonikaPatterson LakesVIC
L4 Rixon, SophieCurrumbin CreekQLD
L5 Rixon, NataleeCurrumbin CreekQLD
L6 Bushby, GabrielleAscotWACoach: Andrew Hayden
L7 Bates, ZaniWest LakesSA

Progress: Plan A: 1->A Final; 2..5->SemiFinal
Race 6426. WK1 1000 14 : Womens Under 14 K1 1000Heat 2
Start Time: 3:57 PM1000M
L2 Richardson, ChaiseCurrumbin CreekQLD
L3 van der Kwartel, AlisaNorthern BeachesNSW
L4 Carroll, ZaliCurrumbin CreekQLD
L5 Lund, HannahCurrumbin CreekQLD
L6 Smyth, CharliWest LakesSA

Progress: Plan A: 1->A Final; 2..5->SemiFinal
Race 6513. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Semi-Final 1
Start Time: 4:04 PM1000M
L1 Hutchinson, Sam
Harris, Ben
Avoca
Ascot
NSW
WA
L2 Ryan, Zac
Haniford, Luke
Onkaparinga
Holdfast Bay
SA
SA
L3 Fitzsimmons, Riley
Wood, Jordan
PaddleNSW Direct
Gold Coast
NSW
QLD
L4 Cassidy, Brett
Pond, Nicholas
Bayswater
Bayswater
WA
WA
Coach: Ramon Andersson
L5 Lohse, Sean
Ellis, Jayden
Onkaparinga
West Lakes
SA
SA
Coach: Nathan Luce
L6 Dews, Kieran
Thompson, Michael
Canoes Plus
Varsity Lakes
VIC
QLD

Progress: Plan A: 1..3->A Final; 4..7->B Final
Race 6613. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Semi-Final 2
Start Time: 4:11 PM1000M
L1 Peters, Daniel
Calvert, Joshua
Bayswater
Bayswater
WA
WA
Coach: Guy Power
L2 Kither, Chris
McLeod, Owen
Holdfast Bay
Holdfast Bay
SA
SA
Coach: Nathan Luce
L3 Morrison, Luke
Baker, Reece
PaddleNSW Direct
Indian Ocean
NSW
WA
L4 McTavish, Simon
Norton, Tom
Sydney Northern Beaches
Tasmania CC
NSW
TAS
L5 McKitterick, Joel
Bowker, Daniel
Currumbin Creek
Direct Members
QLD
NSW
L6 Smaniotto, Blake
Drummond, Joel
Bayswater
Direct Members
WA
NSW
Coach: Guy Power
L7 Hall, Joey
Schott, Brodie
PaddleNSW Direct
PaddleNSW Direct
NSW
NSW

Progress: Plan A: 1..3->A Final; 4..7->B Final
Race 6718. MK4 1000 14 : Mens Under 14 K4 1000Direct Final
Start Time: 4:18 PM1000M
L4 Shapcott, Ethan
Sheppard, Jarrah
Warriner, Liam
Siddell, Caylan
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Brisbane Canoeing
Varsity Lakes
NSW
NSW
QLD
QLD
Coach: Christine Duff
L5 Choate, Jack
Ringrose, Nicholas
Alderson, Jeremy
Hyde, Tim
Swan
Canning River
Ascot
Canning River
WA
WA
WA
WA
Race 6812. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000Heat 1
Start Time: 4:25 PM1000M
L1 Heath, Hamish
Ashby, Zacchary
West Lakes
Bayswater
SA
WA
L2 Broderick, Jack
Jeffries, Beau
Kawana Waters
Avoca
QLD
NSW
L3 Rugless, George
Bacchus, Reece
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Krzysztof Lepianka
L4 James, Oliver
Jones-Rew, Joshua
Coaching Evolution
Kawana Waters
VIC
QLD
L5 Morton, Luke
Cunningham, Fletcher
Bayswater
Avoca
WA
NSW
L6 Farrell, Liam
Neville, Ethan
Manly Warringah
Manly Warringah
NSW
NSW
Coach: Nick Dawe
L7 Digney, Toby
Bushby, Caleb
Bayswater
Bayswater
WA
WA
Coaches: Guy Power, Guy Power

Progress: Plan A: 1->A Final; 2..5->SemiFinal
Race 6912. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000Heat 2
Start Time: 4:32 PM1000M
L2 Newton, Dodge
Cronin, Mitchell
Manly Warringah
Manly Warringah
NSW
NSW
Coach: Nick Dawe
L3 Leach, Jared
Clarke, Harvey
Champion Lakes
Onkaparinga
WA
SA
L4 Cameron, Noah
Green, Tom
Fairfield
Varsity Lakes
VIC
QLD
L5 Schmidt, Angus
Hammond, Jakob
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coaches: Christine Duff, Christine Duff
L6 Thompson, Aiden
Bogatie, Michael
Varsity Lakes
Varsity Lakes
QLD
QLD
Coaches: Andrea King, Andrea King
L7 Simons, Nick
Glackin, Harry
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff

Progress: Plan A: 1->A Final; 2..5->SemiFinal
Race 703. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Heat 1
Start Time: 4:39 PM1000M
L1 Koekemoer, TinusNorthern BeachesNSW
L2 Clarken, FergusWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L3 Brodhurst-Hill, CarterCurrumbin CreekQLDCoach: Matthew Roser
L4 Bancroft, LachlanSunshine CoastQLDCoach: Norman Jackson
L5 Birt, JackAvocaNSW
L6 Farrell, TasmanManly WarringahNSWCoach: Nick Dawe
L7 Cox, JamieCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
L8 Cox, SethAscotWACoach: Coran Longwood

Progress: Plan D: 1..4->Semi Final + 4 Next Fastest
Race 713. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Heat 2
Start Time: 4:46 PM1000M
L1 Nierfeld, JanGermanyGER
L2 Smee, DylanBayswaterWACoach: Andrew Hayden
L3 Wilson, KobeAscotWACoach: Guy Power
L4 Kneebone-Ellis, JesseWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L5 Turnbull, CarterFairfieldVICCoach: Kieran Dews
L6 Buytels, KyeAscotWA
L7 Bicknell, JackWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman

Progress: Plan D: 1..4->Semi Final + 4 Next Fastest
Race 723. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Heat 3
Start Time: 4:53 PM1000M
L1 Hughes, ThomasManly WarringahNSWCoach: Nicholas Dawe
L2 Gardner, JacobNorthern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L3 Jarvis, LachlanWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L4 Armstrong, HarrisonAvocaNSW
L5 Doyle, MacgregorFairfieldVICCoach: Kieran Dews
L6 Simons, MatthewSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L7 Shapcott, ConnorSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff

Progress: Plan D: 1..4->Semi Final + 4 Next Fastest
Race 733. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Heat 4
Start Time: 5:00 PM1000M
L1 Green, ThomasCanning RiverWACoach: Andrew Hayden
L2 Morgan, MaxManly WarringahNSWCoach: Nick Dawe
L3 Shingles, JamesSunshine CoastQLD
L4 Chadwick, ByronAvocaNSW
L5 Kucharski, DanielWest LakesSA
L6 Greed, NicholasAscotWACoach: Guy Power
L7 Fenley, ZacharyNorthern BeachesNSW

Progress: Plan D: 1..4->Semi Final + 4 Next Fastest
Race 743. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Heat 5
Start Time: 5:07 PM1000M
L1 Nevin, AlexAscotWACoach: Peter Martin
L2 Newton, EliManly WarringahNSWCoach: Nick Dawe
L3 Kucharski, SebastianWest LakesSA
L4 Greed, MatthewAscotWACoach: Guy Power
L5 Rugless, HarryWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L6 Gray, JonathonWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L7 Hooghuis, HughSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff

Progress: Plan D: 1..4->Semi Final + 4 Next Fastest
Race 7526. WK1 1000 14 : Womens Under 14 K1 1000Semi-Final 1
Start Time: 5:14 PM1000M
L1 Fenley, LeahSydney Northern BeachesNSW
L2 Galovic, MonikaPatterson LakesVIC
L3 Rixon, NataleeCurrumbin CreekQLD
L4 Bates, ZaniWest LakesSA
L5 Lund, HannahCurrumbin CreekQLD
L6 van der Kwartel, AlisaNorthern BeachesNSW
L7 Carroll, ZaliCurrumbin CreekQLD
L8 Smyth, CharliWest LakesSA

Progress: Plan A: 1..6->A Final; Rest Eliminated
Race 76106. WK4 500 16 : Womens Under 16 K4 500Direct Final
Start Time: 5:25 PM500M
L3 Douglass, Imogen
Harvey, Mya
Parker, Gabrielle
Ivanisevic, Ryley
Bendigo
Avoca
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
VIC
NSW
QLD
QLD
L4 Ray, Yasemin
Smee, Shania
Fay, Alicia
Butler, Sophie
Bayswater
Bayswater
Sunshine Coast
Wynnum Redlands
WA
WA
QLD
QLD
Coaches: Guy Power, Andrew Hayden
L5 Ribbons, Caitlyn
Martin, Siobhan
Armenti, River
Allen, Jessica
Bayswater
Ascot
Bayswater
West Lakes
WA
WA
WA
SA
Coach: Andrew Hayden
L6 Armenti, River
ATHLETE UNKNOWN
Seelander, Isabella
ATHLETE UNKNOWN
Bayswater

West Lakes
WA

SA