Oceania Championships/Grand Prix 2

Date: Fri 12th - Sun 14th February , 2016
Venue: West Lakes, SA
Lane Draw
Options:  Select Day:      Show
Friday 12th February, 2016

Race 148. WK1 200 : Womens Open K1 200Heat 1
Start Time: 8:00 AM200M
L1 Maddalena, NadiaVarsity LakesQLD
L2 Sato, AyaJapanJPN
L3 Gilliman, CaitlinKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L4 Wallace, BernadetteCurrumbin CreekQLD
L5 Nicholls, AlanaBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L6 Reynolds, ShannonBayswaterWA
L7 Mann, RebeccaBendigoVICCoach: Cameron McMullan
L8 Sasaki, MaiJapanJPN
L9 Silvester, SamanthaCanoes PlusVICCoach: Craig Pickett

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 248. WK1 200 : Womens Open K1 200Heat 2
Start Time: 8:05 AM200M
L1 Godoy, DeandraPaddleNSW DirectNSW
L2 McLeely, BriarNew ZealandNZL
L3 Cairns, AnneSamoaSAM
L4 Hodges, MereanaCook IslandsCOK
L5 Brigden-Jones, JoSydney Northern BeachesNSW
L6 Taitingfong, RainaGuamGUM
L7 Toribiong, MarinaPalauPLW
L8 Walkington, NathaliePatterson LakesVIC
L9 Duncan, RachelPaddleNSW DirectNSW

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 348. WK1 200 : Womens Open K1 200Heat 3
Start Time: 8:10 AM200M
L1 Misawa, RihokoJapanJPN
L2 Dober, KeilySydney Northern BeachesNSW
L3 Bryant, AllisonManly WarringahNSW
L4 Minogue, HannahPaddleNSW DirectNSW
L5 Burnett, AlyceSunshine CoastQLD
L6 Massie, BriannaKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L7 Steinepreis, YaleBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L8 Kidd, FrancescaOnkaparingaSACoach: Krzysztof Lepianka
L9 Green, JacquelineManly WarringahNSW

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 448. WK1 200 : Womens Open K1 200Heat 4
Start Time: 8:15 AM200M

CANCELLED
Race 546. WK1 200 16 : Womens Under 16 K1 200Heat 1
Start Time: 8:20 AM200M
L2 Bates, ZaniWest LakesSA
L3 Beale, ChelseaBendigoVICCoach: Tony Misson
L4 Fay, AliciaSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering
L5 Duffy, MackenzieKawana WatersQLD
L6 Douglass, ImogenBendigoVICCoach: Tony Misson
L7 Smyth, CharliWest LakesSA
L8 Seelander, IsabellaWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 646. WK1 200 16 : Womens Under 16 K1 200Heat 2
Start Time: 8:25 AM200M
L2 Cavaiuolo, GabriellaHoldfast BaySA
L3 Fitzpatrick, MatildaBendigoVIC
L4 Allen, JessicaWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L5 Butler, SophieWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L6 Rixon, SophieCurrumbin CreekQLD
L7 Ilott, AshleeBendigoVICCoach: Tony Misson

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 754. MK1 200 : Mens Open K1 200Heat 1
Start Time: 8:30 AM200M
L1 Lovick, EdwardFootscrayVIC
L2 Banhidi, JamieNew ZealandNZL
L3 Davey, LeeSwanWA
L4 McLean, BenSydney Northern BeachesNSWCoach: Tim Jacobs
L5 Holmes, BrodieBayswaterWA
L6 Brewer, ToddIndian OceanWA
L7 Graf, ArnoldSouthside PaddlersNSW
L8 Dutton, LoganIvanhoe Northcote Canoe CVIC
L9 Callan, TorriManly WarringahNSWCoach: Nicholas Dawe

Progress: Plan D: 1..7->Semi-Final + 1 NF; Rest Eliminated
Race 854. MK1 200 : Mens Open K1 200Heat 2
Start Time: 8:35 AM200M
L1 Cooper, HaydenVarsity LakesQLD
L2 Hutchinson, SamAvocaNSW
L3 Chu, YouyongChinaCHN
L4 Symonds, TimEncounterSA
L5 Dunn, CallumWest LakesSACoach: Nathan Luce
L6 Xie, LidaChinaCHN
L7 Lee, JaredWest LakesSA
L8 Norton, TomTasmania CCTASCoach: Jeremy Norton
L9 Roy, AndrewNew ZealandNZL

Progress: Plan D: 1..7->Semi-Final + 1 NF; Rest Eliminated
Race 954. MK1 200 : Mens Open K1 200Heat 3
Start Time: 8:40 AM200M
L1 Fuller, LewisVarsity LakesQLD
L2 Dews, KieranCanoes PlusVIC
L3 Taitingfong, MatthewGuamGUM
L4 Bicknell, ScottNew ZealandNZL
L5 Bird, SteveCanning RiverWACoach: Ramon Andersson
L6 Tutuka-George, AndreCook IslandsCOK
L7 Wyss, FabioSwitzerlandSUI
L8 Mcglynn, PatrickPaddleNSW DirectNSW
L9 Smith, DavidIllawarraNSW

Progress: Plan D: 1..7->Semi-Final + 1 NF; Rest Eliminated
Race 1054. MK1 200 : Mens Open K1 200Heat 4
Start Time: 8:45 AM200M
L1 McGrath, CurtisVarsity LakesQLD
L2 Gosling, LukeManly WarringahNSW
L3 Morrison, LukePaddleNSW DirectNSW
L4 Goble, MattWest LakesSA
L5 Phillips, JesseBayswaterWA
L6 Bain, BillSunshine CoastQLD
L7 McTigue, SamChampion LakesWA
L8 Schott, BrodiePaddleNSW DirectNSW
L9 Nooapii, HoseaCook IslandsCOK

Progress: Plan D: 1..7->Semi-Final + 1 NF; Rest Eliminated
Race 1154. MK1 200 : Mens Open K1 200Heat 5
Start Time: 8:50 AM200M
L1 Norton, SamTasmania CCTAS
L2 Hall, JoeyPaddleNSW DirectNSW
L3 Hughes, MitchellSouthside PaddlersNSW
L4 Stowe, MarkPaddleNSW DirectNSW
L5 McIntyre, RobertAvocaNSWCoach: Tony Misson
L6 Dawe, NicholasManly WarringahNSWCoach: Brian Trouville
L7 Pond, NicholasBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L8 Bogatie, MichaelVarsity LakesQLD
L9 Murano, TakehiroJapanJPN

Progress: Plan D: 1..7->Semi-Final + 1 NF; Rest Eliminated
Race 1254. MK1 200 : Mens Open K1 200Heat 6
Start Time: 8:55 AM200M

CANCELLED
Race 1352. MK1 200 16 : Mens Under 16 K1 200Heat 1
Start Time: 9:00 AM200M
L1 Loughry, LincolnWest LakesSA
L2 Jarvis, LachlanWest LakesSA
L3 Kneebone-Ellis, JesseWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L4 Brodhurst-Hill, CarterCurrumbin CreekQLDCoach: Matthew Roser
L5 Birt, JackAvocaNSW
L6 Greed, NicholasAscotWACoach: Guy Power
L7 Bancroft, LachlanSunshine CoastQLDCoach: Norman Jackson
L8 Rugless, HarryWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L9 Fitzpatrick, WilliamBendigoVIC

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 1452. MK1 200 16 : Mens Under 16 K1 200Heat 2
Start Time: 9:05 AM200M
L1 Murphy, BaydnBendigoVIC
L2 Kucharski, SebastianWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L3 Kucharski, DanielWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L4 Doyle, MacgregorFairfieldVICCoach: Kieran Dews
L5 Greed, MatthewAscotWACoach: Guy Power
L6 Nierfeld, JanGermanyGER
L7 Turnbull, CarterFairfieldVICCoach: Kieran Dews
L8 Clarken, FergusWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 1573. PC MV1 200 MC : Para Canoe Mens V1 200m Open Multi-ClassDirect Final
Start Time: 9:10 AM200M
L4 McGrath, CurtisVarsity LakesQLD
L5 Garo, DeanPatterson LakesVICCoach: Steven Vegh
L6 Pyne, GlennVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
Race 1677. PC WV1 200 MC : Para Canoe Womens V1 200 Open Multi-ClassDirect Final
Start Time: 9:15 AM200M
L4 Neumueller, JocelynWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L5 Seipel, SusanneBrisbane CanoeingQLD
Race 1715. MK4 1000 : Mens Open K4 1000Direct Final
Start Time: 9:30 AM1000M
L3 Lohse, Sean
Ryan, Zac
Ellis, Jayden
Rypp, Glenn
Onkaparinga
Onkaparinga
West Lakes
Holdfast Bay
SA
SA
SA
SA
Coach: Nathan Luce
L4 Morrison, Luke
McTavish, Simon
Baker, Reece
Mehak, Chris
PaddleNSW Direct
Sydney Northern Beaches
Indian Ocean
Canada
NSW
NSW
WA
CAN
L5 Wallace, Kenny
Tame, Lachlan
Stewart, Murray
Clear, Jacob
Currumbin Creek
Avoca
PaddleNSW Direct
Gold Coast
QLD
NSW
NSW
QLD
L6 Fitzsimmons, Riley
McKitterick, Joel
Bowker, Daniel
Wood, Jordan
PaddleNSW Direct
Currumbin Creek
Direct Members
Gold Coast
NSW
QLD
NSW
QLD
L7 Kither, Chris
DeDai, Sean-Charles
Haniford, Luke
McLeod, Owen
Holdfast Bay
West Lakes
Holdfast Bay
Holdfast Bay
SA
SA
SA
SA
Coach: Nathan Luce
Race 1821. MC2 1000 : Mens Open C2 1000Heat 1
Start Time: 9:37 AM1000M
L3 Tutuka-George, Andre
Mussell, Leon
Cook Islands
Cook Islands
COK
COK
L4 Wakim, Sabastian
Kneebone-Ellis, Charlie
Fairfield
West Lakes
VIC
SA
L5 Nejman, Jason
Florian, Marius
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L6 Stiles, Lee
Marshall, Blair
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L7 French, Roger
Loughry, Lincoln
West Lakes
West Lakes
SA
SA

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 1921. MC2 1000 : Mens Open C2 1000Heat 2
Start Time: 9:44 AM1000M
L3 Liszczynsky, Adrian
Cabezas, Marcelo
PaddleNSW Direct
Burley Griffin
NSW
ACT
Coach: Sebastian Marczak
L4 Tramaglino, Gabriel
Bayliss, Jace
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L5 Keogh, Benjamin
Metsoja, Rain
West Lakes
Varsity Lakes
SA
QLD
L6 Szekszardi, Ferenc
Marinov, Martin
Bayswater
Varsity Lakes
WA
QLD
L7 Leblanc, Adrian
Clarken, Thomas
France
West Lakes
FRA
SA

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 2048. WK1 200 : Womens Open K1 200Semi-Final 1
Start Time: 10:00 AM200M
L1 Sato, AyaJapanJPN
L2 Cairns, AnneSamoaSAM
L3 Green, JacquelineManly WarringahNSW
L4 McLeely, BriarNew ZealandNZL
L5 Reynolds, ShannonBayswaterWA
L6 Minogue, HannahPaddleNSW DirectNSW
L7 Gilliman, CaitlinKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L8 Bryant, AllisonManly WarringahNSW
L9 Toribiong, MarinaPalauPLW

Progress: Plan B: 1..3->A Final; 4..7->B Final + Next Fastest
Race 2148. WK1 200 : Womens Open K1 200Semi-Final 2
Start Time: 10:05 AM200M
L1 Maddalena, NadiaVarsity LakesQLD
L2 Kidd, FrancescaOnkaparingaSACoach: Krzysztof Lepianka
L3 Godoy, DeandraPaddleNSW DirectNSW
L4 Massie, BriannaKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L5 Duncan, RachelPaddleNSW DirectNSW
L6 Mann, RebeccaBendigoVICCoach: Cameron McMullan
L7 Wallace, BernadetteCurrumbin CreekQLD
L8 Walkington, NathaliePatterson LakesVIC
L9 Steinepreis, YaleBayswaterWACoach: Ramon Andersson

Progress: Plan B: 1..3->A Final; 4..7->B Final + Next Fastest
Race 2248. WK1 200 : Womens Open K1 200Semi-Final 3
Start Time: 10:10 AM200M

CANCELLED
Race 2346. WK1 200 16 : Womens Under 16 K1 200Semi-Final 1
Start Time: 10:15 AM200M
L2 Smyth, CharliWest LakesSA
L3 Cavaiuolo, GabriellaHoldfast BaySA
L4 Ilott, AshleeBendigoVICCoach: Tony Misson
L5 Seelander, IsabellaWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L6 Bates, ZaniWest LakesSA
L7 Fitzpatrick, MatildaBendigoVIC
L8 Beale, ChelseaBendigoVICCoach: Tony Misson

Progress: Plan A: 1..3->Final; Rest Eliminated
Race 2454. MK1 200 : Mens Open K1 200Semi-Final 1
Start Time: 10:20 AM200M
L1 Norton, TomTasmania CCTASCoach: Jeremy Norton
L2 Banhidi, JamieNew ZealandNZL
L3 McTigue, SamChampion LakesWA
L4 Stowe, MarkPaddleNSW DirectNSW
L5 Holmes, BrodieBayswaterWA
L6 Goble, MattWest LakesSA
L7 Lee, JaredWest LakesSA
L8 Mcglynn, PatrickPaddleNSW DirectNSW
L9 Bogatie, MichaelVarsity LakesQLD

Progress: Plan D: 1,2->FA+1F3; 3,4->FB+2F5; 5,6->FC+3NF
Race 2554. MK1 200 : Mens Open K1 200Semi-Final 2
Start Time: 10:25 AM200M
L1 Fuller, LewisVarsity LakesQLD
L2 Roy, AndrewNew ZealandNZL
L3 Bain, BillSunshine CoastQLD
L4 McIntyre, RobertAvocaNSWCoach: Tony Misson
L5 Dunn, CallumWest LakesSACoach: Nathan Luce
L6 McLean, BenSydney Northern BeachesNSWCoach: Tim Jacobs
L7 Tutuka-George, AndreCook IslandsCOK
L8 Pond, NicholasBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L9 McGrath, CurtisVarsity LakesQLD

Progress: Plan D: 1,2->FA+1F3; 3,4->FB+2F5; 5,6->FC+3NF
Race 2654. MK1 200 : Mens Open K1 200Semi-Final 3
Start Time: 10:30 AM200M
L1 Schott, BrodiePaddleNSW DirectNSW
L2 Norton, SamTasmania CCTAS
L3 Wyss, FabioSwitzerlandSUI
L4 Chu, YouyongChinaCHN
L5 Bird, SteveCanning RiverWACoach: Ramon Andersson
L6 Brewer, ToddIndian OceanWA
L7 Hughes, MitchellSouthside PaddlersNSW
L8 Xie, LidaChinaCHN
L9 Callan, TorriManly WarringahNSWCoach: Nicholas Dawe

Progress: Plan D: 1,2->FA+1F3; 3,4->FB+2F5; 5,6->FC+3NF
Race 2754. MK1 200 : Mens Open K1 200Semi-Final 4
Start Time: 10:35 AM200M
L1 Graf, ArnoldSouthside PaddlersNSW
L2 Gosling, LukeManly WarringahNSW
L3 Dawe, NicholasManly WarringahNSWCoach: Brian Trouville
L4 Bicknell, ScottNew ZealandNZL
L5 Phillips, JesseBayswaterWA
L6 Symonds, TimEncounterSA
L7 Davey, LeeSwanWA
L8 Dews, KieranCanoes PlusVIC
L9 Dutton, LoganIvanhoe Northcote Canoe CVIC

Progress: Plan D: 1,2->FA+1F3; 3,4->FB+2F5; 5,6->FC+3NF
Race 2852. MK1 200 16 : Mens Under 16 K1 200Semi-Final 1
Start Time: 10:40 AM200M
L1 Kucharski, DanielWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L2 Jarvis, LachlanWest LakesSA
L3 Kucharski, SebastianWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L4 Turnbull, CarterFairfieldVICCoach: Kieran Dews
L5 Bancroft, LachlanSunshine CoastQLDCoach: Norman Jackson
L6 Brodhurst-Hill, CarterCurrumbin CreekQLDCoach: Matthew Roser
L7 Murphy, BaydnBendigoVIC
L8 Rugless, HarryWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L9 Loughry, LincolnWest LakesSA

Progress: Plan A: 1..3->Final; Rest Eliminated
Race 2971. PC MK1 200 MC : Para Canoe Mens K1 200m Open Multi-ClassDirect Final
Start Time: 10:45 AM200M
L1 McIntyre, MickWest LakesSA
L2 Sieders, ColinPenrith ValleyNSW
L3 Polley, NeilWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L4 Allamby, ThomasPatterson LakesVIC
L5 Pyne, GlennVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L6 McGrath, CurtisVarsity LakesQLD
L7 Littlehales, DylanAvocaNSW
L8 Germein, SamWest LakesSA
Race 3075. PC WK1 200 MC : Para Canoe Womens K1 200m Open Multi-ClassDirect Final
Start Time: 10:50 AM200M
L1 Inglis, GeorgiaVarsity LakesQLD
L2 Bloom, SamPaddleNSW DirectNSWCoach: Gaye Hatfield
L3 Neumueller, JocelynWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L4 Chaplin, ShelleyPatterson LakesVIC
L5 Seipel, SusanneBrisbane CanoeingQLD
L6 Reynolds, AmandaPatterson LakesVICCoach: Andrea King
Race 3174. PC WK1 200 18MC : Para Canoe Womens K1 200m 18 years Multi-ClassDirect Final
Start Time: 10:50 AM200M
L7 Reid, BreannaBurley GriffinACTCoach: Sebastian Marczak
L8 Galovic, MonikaPatterson LakesVICCoach: Steven Vegh
Race 3212. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Heat 1
Start Time: 11:15 AM1000M
L1 Wyss, Fabio
McDowell, Martin
Switzerland
New Zealand
SUI
NZL
L2 McLeod, Owen
Haniford, Luke
Holdfast Bay
Holdfast Bay
SA
SA
Coach: Nathan Luce
L3 Morrison, Luke
Bowker, Daniel
PaddleNSW Direct
Direct Members
NSW
NSW
L4 Stewart, Murray
Clear, Jacob
PaddleNSW Direct
Gold Coast
NSW
QLD
L5 Quickenden, Zac
Tinnelly, Ben
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L6 Tutuka-George, Andre
Nooapii, Hosea
Cook Islands
Cook Islands
COK
COK
L7 Fitzsimmons, Riley
Wood, Jordan
PaddleNSW Direct
Gold Coast
NSW
QLD
L8 McTavish, Simon
Norton, Tom
Sydney Northern Beaches
Tasmania CC
NSW
TAS

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 3312. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Heat 2
Start Time: 11:22 AM1000M
L1 Schott, Brodie
Hutchinson, Sam
PaddleNSW Direct
Avoca
NSW
NSW
L2 Kither, Chris
DeDai, Sean-Charles
Holdfast Bay
West Lakes
SA
SA
L3 Ellis, Jayden
Lohse, Sean
West Lakes
Onkaparinga
SA
SA
L4 Duffy, Jy
McKitterick, Joel
Kawana Waters
Currumbin Creek
QLD
QLD
L5 Wallace, Kenny
Tame, Lachlan
Currumbin Creek
Avoca
QLD
NSW
L6 Rypp, Glenn
Ryan, Zac
Holdfast Bay
Onkaparinga
SA
SA
L7 van Kouverdan, Adam
Mehak, Chris
Canada
Canada
CAN
CAN
L8 Hughes, Mitchell
Gosling, Luke
Southside Paddlers
Manly Warringah
NSW
NSW
L9 Dutton, Logan
Lovick, Edward
Ivanhoe Northcote Canoe C
Footscray
VIC
VIC

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 348. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 1
Start Time: 11:29 AM1000M
L2 Heggie, HunterPatterson LakesVICCoach: Steven Vegh
L3 Broderick, JackKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L4 Morton, LukeBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L5 James, OliverIvanhoe Northcote Canoe CVICCoach: Cameron McMullan
L6 Bogatie, MichaelVarsity LakesQLD
L7 Cronin, MitchellManly WarringahNSWCoach: Nicholas Dawe
L8 Duffy, BenjaminNew ZealandNZL

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 358. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 2
Start Time: 11:36 AM1000M
L2 Reiser, AshtonNew ZealandNZL
L3 Bates, SaxWest LakesSA
L4 Green, TomCurrumbin CreekQLD
L5 Jones-Rew, JoshuaKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L6 Thompson, AidenVarsity LakesQLD
L7 Clarke, BrendanFairfieldVIC
L8 Parsons, EdwardNew ZealandNZL

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 368. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 3
Start Time: 11:43 AM1000M
L2 Cole, ThomasNew ZealandNZL
L3 Clarke, HarveyOnkaparingaSACoach: Neil Thomson
L4 Rugless, GeorgeWest LakesSA
L5 Bacchus, ReeceWest LakesSACoach: Krzysztof Lepianka
L6 Neville, EthanManly WarringahNSWCoach: Nicholas Dawe
L7 Graves, MatthewPatterson LakesVIC

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 3721. MC2 1000 : Mens Open C2 1000Semi-Final 1
Start Time: 11:50 AM1000M
L3 Liszczynsky, Adrian
Cabezas, Marcelo
PaddleNSW Direct
Burley Griffin
NSW
ACT
Coach: Sebastian Marczak
L4 Leblanc, Adrian
Clarken, Thomas
France
West Lakes
FRA
SA
L5 Stiles, Lee
Marshall, Blair
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L6 Tutuka-George, Andre
Mussell, Leon
Cook Islands
Cook Islands
COK
COK

Progress: Plan A: 1..3->Final; Rest Eliminated
Race 3846. WK1 200 16 : Womens Under 16 K1 200Final
Start Time: 12:00 PM200M
L1 Bates, ZaniWest LakesSA
L2 Rixon, SophieCurrumbin CreekQLD
L3 Fay, AliciaSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering
L4 Butler, SophieWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L5 Duffy, MackenzieKawana WatersQLD
L6 Allen, JessicaWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L7 Douglass, ImogenBendigoVICCoach: Tony Misson
L8 Seelander, IsabellaWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L9 Ilott, AshleeBendigoVICCoach: Tony Misson
Race 3950. WK2 200 18 : Womens Under 18 K2 200Direct Final
Start Time: 12:05 PM200M
L1 Clark, Shani
Allen, Tess
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L2 Watson, Danielle
McGregor Smyth, Farren
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L3 Ryan, Rachel
Tatlock, Hannah
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L4 Blanch, Erin
Gill, Isabella
Currumbin Creek
Varsity Lakes
QLD
QLD
Coach: Andrea King
L5 Backen, Ruby
Burt-Poloai, Caitlin
West Lakes
Sunshine Coast
SA
QLD
L6 O'Brien, Demi
Goldner, Kelsey
Bayswater
West Lakes
WA
SA
L7 Jacobs, Nicole
Tunn, India
West Lakes
Encounter
SA
SA
L8 Hoskin, Courtney
Clifton, Samalulu
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
Race 4048. WK1 200 : Womens Open K1 200A Final
Start Time: 12:10 PM200M
L1 McLeely, BriarNew ZealandNZL
L2 Duncan, RachelPaddleNSW DirectNSW
L3 Minogue, HannahPaddleNSW DirectNSW
L4 Brigden-Jones, JoSydney Northern BeachesNSW
L5 Nicholls, AlanaBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L6 Burnett, AlyceSunshine CoastQLD
L7 Massie, BriannaKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L8 Reynolds, ShannonBayswaterWA
L9 Godoy, DeandraPaddleNSW DirectNSW
Race 4148. WK1 200 : Womens Open K1 200B Final
Start Time: 12:15 PM200M
L1 Cairns, AnneSamoaSAM
L2 Kidd, FrancescaOnkaparingaSACoach: Krzysztof Lepianka
L3 Bryant, AllisonManly WarringahNSW
L4 Mann, RebeccaBendigoVICCoach: Cameron McMullan
L5 Green, JacquelineManly WarringahNSW
L6 Steinepreis, YaleBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L7 Gilliman, CaitlinKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L8 Walkington, NathaliePatterson LakesVIC
L9 Sato, AyaJapanJPN
Race 4231. MK1 500 16 : Mens Under 16 K1 500Heat 1
Start Time: 1:20 PM500M
L1 Loughry, LincolnWest LakesSA
L2 Kucharski, DanielWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L3 Kneebone-Ellis, JesseWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L4 Doyle, MacgregorFairfieldVICCoach: Kieran Dews
L5 Birt, JackAvocaNSW
L6 Greed, MatthewAscotWACoach: Guy Power
L7 Jarvis, LachlanWest LakesSA
L8 Kucharski, SebastianWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 4331. MK1 500 16 : Mens Under 16 K1 500Heat 2
Start Time: 1:25 PM500M
L1 Murphy, BaydnBendigoVIC
L2 Clarken, FergusWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L3 Bancroft, LachlanSunshine CoastQLDCoach: Norman Jackson
L4 Brodhurst-Hill, CarterCurrumbin CreekQLDCoach: Matthew Roser
L5 Nierfeld, JanGermanyGER
L6 Turnbull, CarterFairfieldVICCoach: Kieran Dews
L7 Rugless, HarryWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L8 Greed, NicholasAscotWACoach: Guy Power

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 4445. WC1 500 : Womens Open C1 500Direct Final
Start Time: 1:30 PM500M
L2 Reid, BreannaBurley GriffinACT
L3 Woodcock, KristenWest LakesSA
L4 Rositano, IsabellaWest LakesSA
L5 Bulmer, JosephineWest LakesSA
L6 Yabsley, LouiseBurley GriffinACTCoach: Sebastian Marczak
Race 4523. WK1 500 18 : Womens Under 18 K1 500Heat 1
Start Time: 1:35 PM500M
L1 Hoskin, CourtneyNew ZealandNZL
L2 Brodhurst-hill, MorganCurrumbin CreekQLDCoach: Matthew Roser
L3 Goldner, KelseyWest LakesSA
L4 Blanch, ErinCurrumbin CreekQLD
L5 Burt-Poloai, CaitlinSunshine CoastQLD
L6 Pope, SophieWest LakesSA
L7 Ryan, RachelWest LakesSA
L8 Clark, ShaniNew ZealandNZL
L9 Turia, IoanaCook IslandsCOK

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 4623. WK1 500 18 : Womens Under 18 K1 500Heat 2
Start Time: 1:40 PM500M
L1 Austin, RochelleNew ZealandNZL
L2 Jacobs, NicoleWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L3 O'Brien, DemiBayswaterWA
L4 Tatlock, HannahWest LakesSA
L5 Backen, RubyWest LakesSA
L6 Gill, IsabellaVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L7 Tunn, IndiaEncounterSACoach: Marc Brehin
L8 Watson, DanielleNew ZealandNZL
L9 Wilson, CassandraNew ZealandNZL

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 4727. WK2 500 : Womens Open K2 500Heat 1
Start Time: 1:45 PM500M
L2 Steinepreis, Yale
Kidd, Francesca
Bayswater
Onkaparinga
WA
SA
Coach: Krzysztof Lepianka
L3 McArthur, Cat
Roberts, Jaime
Holdfast Bay
Bayswater
SA
WA
L4 Hodges, Mereana
Turia, Ioana
Cook Islands
Cook Islands
COK
COK
L5 Bull, Alyssa
Burnett, Alyce
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
L6 McLeely, Briar
Cole, Rebecca
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L7 Cairns, Anne
Cairns, Bridget
Samoa
Samoa
SAM
SAM
L8 Reynolds, Shannon
Mann, Rebecca
Bayswater
Bendigo
WA
VIC
Coaches: Ramon Andersson, Cameron McMullan

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 4827. WK2 500 : Womens Open K2 500Heat 2
Start Time: 1:50 PM500M
L2 Maddalena, Nadia
Bryant, Allison
Varsity Lakes
Manly Warringah
QLD
NSW
L3 Godoy, Deandra
Duncan, Rachel
PaddleNSW Direct
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
Coach: Tim Jacobs
L4 Gilliman, Caitlin
Massie, Brianna
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
Coach: Shane Dalziel
L5 Brigden-Jones, Jo
Flood, Naomi
Sydney Northern Beaches
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
L6 Dober, Keily
Green, Jacqueline
Sydney Northern Beaches
Manly Warringah
NSW
NSW
L7 Sato, Aya
Walkington, Nathalie
Japan
Patterson Lakes
JPN
VIC
L8 Misawa, Rihoko
Sasaki, Mai
Japan
Japan
JPN
JPN

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 4918. MC1 1000 : Mens Open C1 1000Heat 1
Start Time: 2:00 PM1000M
L2 Marinov, MartinVarsity LakesQLD
L3 Cabezas, MarceloBurley GriffinACTCoach: Sebastian Marczak
L4 Metsoja, RainVarsity LakesQLD
L5 Florian, MariusWest LakesSA
L6 Spiby, DylanBayswaterWA
L7 Wakim, SabastianFairfieldVICCoach: Serghei Cucsa
L8 Manning, BenjaminVarsity LakesQLD

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 5018. MC1 1000 : Mens Open C1 1000Heat 2
Start Time: 2:07 PM1000M
L1 Tutuka-George, AndreCook IslandsCOK
L2 Leblanc, AdrianFranceFRA
L3 Han, JasonLane CoveNSWCoach: Sebastian Marczak
L4 Keogh, BenjaminWest LakesSA
L5 Kneebone-Ellis, CharlieWest LakesSACoach: Krzysztof Lepianka
L6 Simpkins, CraigNew ZealandNZL
L7 Szekszardi, FerencBayswaterWA
L8 Repeti, PetePaddleNSW DirectNSWCoach: Sebastian Marczak

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 5112. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Semi-Final 1
Start Time: 2:14 PM1000M
L1 Dutton, Logan
Lovick, Edward
Ivanhoe Northcote Canoe C
Footscray
VIC
VIC
L2 McLeod, Owen
Haniford, Luke
Holdfast Bay
Holdfast Bay
SA
SA
Coach: Nathan Luce
L3 Duffy, Jy
McKitterick, Joel
Kawana Waters
Currumbin Creek
QLD
QLD
L4 Rypp, Glenn
Ryan, Zac
Holdfast Bay
Onkaparinga
SA
SA
L5 McTavish, Simon
Norton, Tom
Sydney Northern Beaches
Tasmania CC
NSW
TAS
L6 Quickenden, Zac
Tinnelly, Ben
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L7 Kither, Chris
DeDai, Sean-Charles
Holdfast Bay
West Lakes
SA
SA
L8 Tutuka-George, Andre
Nooapii, Hosea
Cook Islands
Cook Islands
COK
COK
L9 Hughes, Mitchell
Gosling, Luke
Southside Paddlers
Manly Warringah
NSW
NSW

Progress: Plan A: 1..3->Final; Rest Eliminated
Race 528. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Semi-Final 1
Start Time: 2:21 PM1000M
L1 Bogatie, MichaelVarsity LakesQLD
L2 Thompson, AidenVarsity LakesQLD
L3 Neville, EthanManly WarringahNSWCoach: Nicholas Dawe
L4 Reiser, AshtonNew ZealandNZL
L5 Morton, LukeBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L6 Rugless, GeorgeWest LakesSA
L7 Broderick, JackKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L8 Clarke, HarveyOnkaparingaSACoach: Neil Thomson

Progress: Plan B: 1..3->A Final; 4..7->B Final + Next Fastest
Race 538. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Semi-Final 2
Start Time: 2:28 PM1000M
L1 Heggie, HunterPatterson LakesVICCoach: Steven Vegh
L2 Graves, MatthewPatterson LakesVIC
L3 Parsons, EdwardNew ZealandNZL
L4 Cole, ThomasNew ZealandNZL
L5 Green, TomCurrumbin CreekQLD
L6 Duffy, BenjaminNew ZealandNZL
L7 Cronin, MitchellManly WarringahNSWCoach: Nicholas Dawe
L8 Clarke, BrendanFairfieldVIC

Progress: Plan B: 1..3->A Final; 4..7->B Final + Next Fastest
Race 5429. WK4 500 18 : Womens Under 18 K4 500Direct Final
Start Time: 2:45 PM500M
L3 Allen, Tess
Wilson, Cassandra
Hoskin, Courtney
Austin, Rochelle
New Zealand
New Zealand
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
NZL
NZL
L4 O'Brien, Demi
Goldner, Kelsey
Gill, Isabella
Blanch, Erin
Bayswater
West Lakes
Varsity Lakes
Currumbin Creek
WA
SA
QLD
QLD
L5 Backen, Ruby
Burt-Poloai, Caitlin
Ryan, Rachel
Tatlock, Hannah
West Lakes
Sunshine Coast
West Lakes
West Lakes
SA
QLD
SA
SA
L6 Watson, Danielle
Clark, Shani
McGregor Smyth, Farren
Clifton, Samalulu
New Zealand
New Zealand
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
NZL
NZL
L7 Tunn, India
Reid, Breanna
Jacobs, Nicole
Brodhurst-hill, Morgan
Encounter
Burley Griffin
West Lakes
Currumbin Creek
SA
ACT
SA
QLD
Race 5528. WK4 500 16 : Womens Under 16 K4 500Direct Final
Start Time: 2:50 PM500M
L4 Douglass, Imogen
Beale, Chelsea
Ilott, Ashlee
Fitzpatrick, Matilda
Bendigo
Bendigo
Bendigo
Bendigo
VIC
VIC
VIC
VIC
Coach: Tony Misson
L5 Butler, Sophie
Duffy, Mackenzie
Fay, Alicia
Rixon, Sophie
Wynnum Redlands
Kawana Waters
Sunshine Coast
Currumbin Creek
QLD
QLD
QLD
QLD
L6 Allen, Jessica
Seelander, Isabella
Bates, Zani
Smyth, Charli
West Lakes
West Lakes
West Lakes
West Lakes
SA
SA
SA
SA
Race 5631. MK1 500 16 : Mens Under 16 K1 500Final
Start Time: 2:55 PM500M
L1 Brodhurst-Hill, CarterCurrumbin CreekQLDCoach: Matthew Roser
L2 Greed, MatthewAscotWACoach: Guy Power
L3 Nierfeld, JanGermanyGER
L4 Kneebone-Ellis, JesseWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
L5 Bancroft, LachlanSunshine CoastQLDCoach: Norman Jackson
L6 Birt, JackAvocaNSW
L7 Turnbull, CarterFairfieldVICCoach: Kieran Dews
L8 Doyle, MacgregorFairfieldVICCoach: Kieran Dews
L9 Rugless, HarryWest LakesSACoach: Nicholas Bulmer
Race 5730. WK4 500 : Womens Open K4 500Direct Final
Start Time: 3:00 PM500M
L3 Dober, Keily
Duncan, Rachel
Godoy, Deandra
Minogue, Hannah
Sydney Northern Beaches
PaddleNSW Direct
PaddleNSW Direct
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
NSW
NSW
L4 Maddalena, Nadia
Massie, Brianna
Gilliman, Caitlin
Bryant, Allison
Varsity Lakes
Kawana Waters
Kawana Waters
Manly Warringah
QLD
QLD
QLD
NSW
L5 Kidd, Francesca
Mann, Rebecca
Reynolds, Shannon
Steinepreis, Yale
Onkaparinga
Bendigo
Bayswater
Bayswater
SA
VIC
WA
WA
L6 Sato, Aya
Walkington, Nathalie
Sasaki, Mai
Misawa, Rihoko
Japan
Patterson Lakes
Japan
Japan
JPN
VIC
JPN
JPN
Race 5818. MC1 1000 : Mens Open C1 1000Semi-Final 1
Start Time: 3:15 PM1000M
L2 Cabezas, MarceloBurley GriffinACTCoach: Sebastian Marczak
L3 Repeti, PetePaddleNSW DirectNSWCoach: Sebastian Marczak
L4 Leblanc, AdrianFranceFRA
L5 Manning, BenjaminVarsity LakesQLD
L6 Metsoja, RainVarsity LakesQLD
L7 Han, JasonLane CoveNSWCoach: Sebastian Marczak

Progress: Plan A: 1..3->Final; Rest Eliminated