2015 South Australian Sprint Championships

Date: Sat 28th February - Sun 1st March , 2015
Venue: West Lakes
Lane Draw
Options:  Select Day:      Show
Saturday 28th February, 2015

Race 19. MK1 200 : Mens Open K1 200Heat 1
Start Time: 5:00 PM200M
L2 Ellis, JaydenWest LakesSA
L3 Lee, JaredWest LakesSA
L4 Goble, MattWest LakesSA
L5 Dunn, CallumWest LakesSACoach: Nathan Luce
L6 Symonds, TimEncounterSA
L7 DeDai, Sean-CharlesWest LakesSA
L8 McLeod, OwenHoldfast BaySA

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 29. MK1 200 : Mens Open K1 200Heat 2
Start Time: 5:05 PM200M
L2 Thomson, DaleOnkaparingaSA
L3 Haniford, LukeHoldfast BaySA
L4 Rypp, GlennHoldfast BaySA
L5 Gallard, BenEncounterSA
L6 Lohse, SeanDirect MembersNSW
L7 Ryan, ZacDirect MembersNSW

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 316. WK1 200 U16 : Womens U16 K1 200Heat 1
Start Time: 5:10 PM200M
L3 Haines, SarahWest LakesSA
L4 Tunn, IndiaEncounterSA
L5 Goldner, KelseyWest LakesSA
L6 Kidd, AnnekaOnkaparingaSA
L7 MacMahon, TashEncounterSA

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 416. WK1 200 U16 : Womens U16 K1 200Heat 2
Start Time: 5:15 PM200M
L3 Jacobs, NicoleWest LakesSA
L4 Tatlock, HannahWest LakesSA
L5 Makarushkina, MarshaWest LakesSA
L6 Jager, KateWest LakesSA
L7 Shatwell, ChloeWest LakesSA

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 510. MK1 200 U18 : Mens U18 K1 200Final
Start Time: 5:20 PM200M
L2 May, TomHoldfast BaySA
L3 Santarelli, ElliotChristian BrothersSA
L4 Grimwade, MatthewChristian BrothersSA
L5 Bacchus, ReeceWest LakesSA
L6 Rugless, GeorgeWest LakesSA
L7 Germein, SamWest LakesSA
Race 611. MK1 200 U16 : Mens U16 K1 200Heat 1
Start Time: 5:25 PM200M
L2 Bates, SaxWest LakesSA
L3 Mosel, RisWest LakesSA
L4 Rugless, HarryWest LakesSA
L5 Ellis, JessWest LakesSA
L6 Jarvis, LachlanWest LakesSA

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 711. MK1 200 U16 : Mens U16 K1 200Heat 2
Start Time: 5:30 PM200M
L3 Koch, CoenWest LakesSA
L4 Clarken, FergusWest LakesSA
L5 Finlay, DillonEncounterSA
L6 Fry, DavidWest LakesSA
L7 Safin, YuriWest LakesSA

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 860. MKI VET 200 : MENS VET K1 200Final
Start Time: 5:35 PM200M
L1 Weymouth, PaulHoldfast BaySA
L2 Readett, MarkWest LakesSA
L3 Rypp, GeorgeHoldfast BaySA
L4 Hayden, BarryHoldfast BaySA
L5 Moriarty, PeterHoldfast BaySA
L6 Maxwell, BennettHoldfast BaySA
L7 Miklusica, DusanWest LakesSA
L8 Biggs, RodneyWest LakesSA
Race 912. MK1 200 U14 : Mens U14 K1 200Final
Start Time: 5:40 PM200M
L4 Loughry, LincolnWest LakesSA
L5 Findlay, AdamEncounterSA
L6 Kucharski, DanielWest LakesSA
Race 1013. MK1 200 U12 : Mens U12 200mFinal
Start Time: 5:40 PM200M
L2 Byerlee, CaydenEncounterSA
Race 1143. WC1 200 : Womens C1 200m OpenFinal
Start Time: 5:40 PM200M
L7 Rositano, IsabelWest LakesSA
L8 Woodcock, KristenWest LakesSA
L9 Strong, ErinWest LakesSA
Race 1240. PC M 200 MC : Para Canoe Mens K1/V1 200m Open Multi-ClassFinal
Start Time: 5:40 PM200M
L1 MacIntyre, MickWest LakesSA
L3 Germein, SamWest LakesSA
Race 1330. MC1 200 : Mens Open C1 200Final
Start Time: 5:45 PM200M
L1 Stewart, HughWest LakesSA
L2 Nejman, JasonWest LakesSA
L3 Keogh, BenjaminWest LakesSA
L4 Kneebone-Ellis, CharlieWest LakesSACoach: Jim Murphy
L5 Tramaglino, GabrielWest LakesSA
L6 Bayliss, JaceWest LakesSA
L7 Clarken, ThomasWest LakesSA
L8 Florian, CristiWest LakesSA
L9 French, RogerWest LakesSA
Race 1414. WK1 200 : Womens Open K1 200Final
Start Time: 5:50 PM200M
L4 Davies, MaddisonWest LakesSA
L5 McArthur, CatDirect MembersNSW
L6 Hammond, NicoleHoldfast BaySA
Race 1515. WK1 200 U18 : Womens U18 K1 200Final
Start Time: 5:55 PM200M
L1 Strudwick, MichelleHoldfast BaySA
L2 Ryan, RachelWest LakesSA
L3 Ryan, SoniaWest LakesSA
L4 Backen, RubyWest LakesSA
L5 Kidd, FrancescaOnkaparingaSA
L6 Jager, EmmaWest LakesSA
L7 Pope, SophieWest LakesSA
L8 Jones, SophieHoldfast BaySA
Race 1616. WK1 200 U16 : Womens U16 K1 200Final
Start Time: 6:00 PM200M
L1 Shatwell, ChloeWest LakesSA
L2 Tunn, IndiaEncounterSA
L3 Tatlock, HannahWest LakesSA
L4 Goldner, KelseyWest LakesSA
L5 Makarushkina, MarshaWest LakesSA
L6 Kidd, AnnekaOnkaparingaSA
L7 Jager, KateWest LakesSA
L8 MacMahon, TashEncounterSA
L9 Haines, SarahWest LakesSA
Race 179. MK1 200 : Mens Open K1 200Final
Start Time: 6:05 PM200M
L1 Lohse, SeanDirect MembersNSW
L2 Dunn, CallumWest LakesSACoach: Nathan Luce
L3 Ryan, ZacDirect MembersNSW
L4 Symonds, TimEncounterSA
L5 Gallard, BenEncounterSA
L6 Goble, MattWest LakesSA
L7 Rypp, GlennHoldfast BaySA
L8 Lee, JaredWest LakesSA
L9 Ellis, JaydenWest LakesSA
Race 1822. MK2 200 U18 : Mens U18 K2 200Final
Start Time: 6:20 PM200M
L4 Bacchus, Reece
May, Tom
West Lakes
Holdfast Bay
SA
SA
L5 Grimwade, Matthew
Santarelli, Elliot
Christian Brothers
Christian Brothers
SA
SA
Race 1948. MK2 200 U16 : MENS K2 U16 200Final
Start Time: 6:20 PM200M
L1 Safin, Yuri
Fry, David
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L2 Loughry, Lincoln
Koch, Coen
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L3 Rugless, Harry
Jarvis, Lachlan
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L6 Rugless, George
Finlay, Dillon
West Lakes
Encounter
SA
SA
L7 Bates, Sax
Ellis, Jess
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L8 Clarken, Fergus
Kucharski, Daniel
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Race 2049. MK2 200 U14 : MENS K2 U14 200Final
Start Time: 6:25 PM200M
L1 Findlay, Adam
Byerlee, Cayden
Encounter
Encounter
SA
SA
Race 2132. MC2 200 : Mens Open C2 200Final
Start Time: 6:25 PM200M
L3 Kneebone-Ellis, Charlie
Tramaglino, Gabriel
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L4 French, Roger
Stewart, Hugh
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L5 Bayliss, Jace
Keogh, Benjamin
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L6 Nejman, Jason
Florian, Cristi
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Race 2227. WK2 200 : Womens Open K2 200Final
Start Time: 6:30 PM200M
L5 McArthur, Cat
Davies, Maddison
Direct Members
West Lakes
NSW
SA
Race 2328. WK2 200 U18 : Womens U18 K2 200Final
Start Time: 6:30 PM200M
L3 Jones, Sophie
Strudwick, Michelle
Holdfast Bay
Holdfast Bay
SA
SA
L4 Backen, Ruby
Kidd, Francesca
West Lakes
Onkaparinga
SA
SA
L6 Pope, Sophie
Jager, Emma
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L7 Ryan, Rachel
Ryan, Sonia
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Race 2450. WK2 200 U16 : WOMENS K2 U16 200Final
Start Time: 6:35 PM200M
L3 Tatlock, Hannah
Kidd, Anneka
West Lakes
Onkaparinga
SA
SA
L4 Goldner, Kelsey
Makarushkina, Marsha
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L5 Tunn, India
MacMahon, Tash
Encounter
Encounter
SA
SA
L6 Haines, Sarah
Jager, Kate
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L7 Jacobs, Nicole
Shatwell, Chloe
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Race 2523. WC2 200 : Womens Open C2 200Final
Start Time: 6:35 PM200M
L1 Rositano, Isabel
Woodcock, Kristen
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Race 2621. MK2 200 : Mens Open K2 200Final
Start Time: 7:05 PM200M
L2 DeDai, Sean-Charles
Haniford, Luke
West Lakes
Holdfast Bay
SA
SA
L3 Haniford, Luke
Ryan, Zac
Holdfast Bay
Direct Members
SA
NSW
L4 Rypp, Glenn
Symonds, Tim
Holdfast Bay
Encounter
SA
SA
L5 Gallard, Ben
Goble, Matt
Encounter
West Lakes
SA
SA
L6 Dunn, Callum
Lee, Jared
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L7 Lohse, Sean
Ellis, Jayden
Direct Members
West Lakes
NSW
SA
L8 Maxwell, Bennett
Thomson, Dale
Holdfast Bay
Onkaparinga
SA
SA
Race 2763. MK2 VET 200 : MENS K2 200 VETFinal
Start Time: 7:10 PM200M
L4 Rypp, George
Miklusica, Dusan
Holdfast Bay
West Lakes
SA
SA
L5 Weymouth, Paul
Maxwell, Bennett
Holdfast Bay
Holdfast Bay
SA
SA
L6 Hayden, Barry
Moriarty, Peter
Holdfast Bay
Holdfast Bay
SA
SA
Race 2811. MK1 200 U16 : Mens U16 K1 200Final
Start Time: 7:15 PM200M
L1 Clarken, FergusWest LakesSA
L2 Jarvis, LachlanWest LakesSA
L3 Fry, DavidWest LakesSA
L4 Bates, SaxWest LakesSA
L5 Finlay, DillonEncounterSA
L6 Ellis, JessWest LakesSA
L7 Safin, YuriWest LakesSA
L8 Rugless, HarryWest LakesSA
L9 Koch, CoenWest LakesSA