Queensland

2015 Queensland Canoe Sprint Championships

Date: Sat 24th - Sun 25th January , 2015
Venue: Lake Kawana
Lane Draw
Options:  Select Day:      Show
Saturday 24th January, 2015

Race 169. MK1 500 23 : Male Under 23 K1 500Direct Final
Start Time: 8:45 AM500M
L8 Spiby, DylanBayswaterWA
Race 270. MK1 500 18 : Male Under 18 K1 500Heat 1
Start Time: 8:45 AM500M
L2 Guthrie, CampbellSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering
L3 Thompson, MichaelVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L4 Clark, HaydenVarsity LakesQLD
L5 Bogatie, MichaelVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L6 Grieve, TiagoCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton

Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 370. MK1 500 18 : Male Under 18 K1 500Heat 2
Start Time: 8:50 AM500M
L2 Donato, MickKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L3 Shingles, AlexanderSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering
L4 Jones-Rew, JoshuaKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L5 Day, AndrewCurrumbin CreekQLD
L6 Cooper, HaydenVarsity LakesQLD

Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 471. MK1 500 16 : Male Under 16 K1 500Heat 1
Start Time: 8:55 AM500M
L1 Mole, DanielWynnum RedlandsQLD
L2 Carter, ElliotSunshine CoastQLD
L3 Bicknell, JackWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L4 Thompson, AidenBrothersQLD
L5 Gray, JonathonWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L6 Carter, SeanSunshine CoastQLD
L7 Keelan, JoeSunshine CoastQLD

Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 571. MK1 500 16 : Male Under 16 K1 500Heat 2
Start Time: 9:00 AM500M
L2 Broderick, JackKawana WatersQLD
L3 Cunningham, ClaytonBrisbane CanoeingQLD
L4 Burrell, LachlanSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering
L5 Shingles, JamesSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering
L6 park, jung giSunshine CoastQLD
L7 Green, TomCurrumbin CreekQLD

Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 6127. FC2 500: Female Open C2 500
196. FV1 500: Female Open V1 500
202. MV1 500: Men Open V1 500
Direct Final
Start Time: 9:05 AM500M
FC2 500
L1 Woodcock, Kristen
Rositano, Isabella
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Peter Gargiulo
FV1 500
L2 Seipel, SusanneBrisbane CanoeingQLD
L3 Baker, ErinVarsity LakesQLDCoach: Andrea Woods
L4 Sullivan, MelissaVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L5 Nicols, AlanaDirect MembersNSW
MV1 500
L6 Pyne, GlennVarsity LakesQLD
L7 McGrath, CurtisVarsity LakesQLD
Race 7120. FK2 500 Open/23 : Female Open/Under 23 K2 500Direct Final
Start Time: 9:10 AM500M
L2[Open] Winton, Ashlee
Maddalena, Nadia
Varsity Lakes
Varsity Lakes
QLD
QLD
L3[Open] McGinty, Hailey
O'Neill, Siarn
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
L4[Open] Gilliman, Caitlin
Massie, Brianna
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
Coach: Shane Dalziel
Race 8121. FK2 500 18/16 : Female Under18/Under 16 K2 500Direct Final
Start Time: 9:15 AM500M
L2[U16] Watmough, Claudia
Gill, Isabella
Varsity Lakes
Varsity Lakes
QLD
QLD
Coach: Andrea King
L3[U16] Parker, Gabrielle
Ivanisevic, Ryley
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
Coach: Peter R Gray
L4[U18] Blanch, Erin
Brodhurst-hill, Morgan
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coach: John Newton
L5[U16] Duffy, Mackenzie
Kaihau, Grace
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
Coach: Shane Dalziel
L6[U18] Parker, Samantha
Fisher, Isabel
Wynnum Redlands
Varsity Lakes
QLD
QLD
Coaches: Matthew Ingerman, Andrea King
L7[U16] Butler, Sophie
Peters, Lauren
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
Coaches: Matthew Ingerman, Peter R Gray
Race 976. MTK1 500 VETS: Male TK1 500 35/45/55
86. FK1 500 VETS: Female K1 500 35/45/55
Direct Final
Start Time: 9:20 AM500M
FK1 500 VETS
L1[45+] Pyne, MeganVarsity LakesQLD
MTK1 500 VETS
L2[45+] Frost, IanVarsity LakesQLDCoach: Ian Frost
L3[45+] Hills, DavidDirect MembersNSWCoach: Sam Lyons
L4[45+] Stiles, WayneVarsity LakesQLD
L5[45+] Thompson, AndrewVarsity LakesQLDCoach: Ian Frost
L6[55+] Tanner, FredVarsity LakesQLD
Race 1067. MK1 500 VETS : Male K1 500 35/45/55Direct Final
Start Time: 9:25 AM500M
L1[45+] Woodward, EvanDirect MembersNSW
L2[45+] Boyle, JamieVarsity LakesQLD
L3[45+] Kelly, StephenDirect MembersNSW
L4[45+] Bicknell, DavidWynnum RedlandsQLD
L5[45+] Gray, Peter RWynnum RedlandsQLD
L7[35+] Ingerman, MatthewWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L8[35+] Kelemen, ViktorSunshine CoastQLD
Race 1167. MK1 500 VETS : Male K1 500 35/45/55Division
Start Time: 9:30 AM500M
L1[55+] Rickard, MarkCurrumbin CreekQLD
L2[55+] Pyne, GlennVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L3[55+] Spender, CraigKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
Race 12122. FK2 500 14/12 : Female Under 14/Under 12 K2 500Direct Final
Start Time: 9:35 AM500M
L2[U12] Richardson, Chaise
Carroll, Zali
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
L3[U14] Lund, Hannah
Maclachlan, Ella
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
L4[U14] Rixon, Natalee
Rixon, Sophie
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coach: John Newton
L5[U14] Gray, Sarah
Butler, Shannay
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
Coach: Matthew Ingerman
L6[U14] Sterry, Kelsea
Fay, Alicia
Currumbin Creek
Sunshine Coast
QLD
QLD
Race 1372. MK1 500 14 : Male Under 14 K1 500Direct Final
Start Time: 9:40 AM500M
L1 Birt, JackAvocaNSW
L2 Cox, JamieCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
L3 Warriner, LiamBrisbane CanoeingQLD
L4 Brodhurst-Hill, CarterCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L5 Bancroft, LachlanSunshine CoastQLD
L6 Steel, JackBrothersQLD
L7 Siddell, CaylanVarsity LakesQLDCoach: Ian Frost
Race 1473. MK1 500 12 : Male Under 12 K1 500Direct Final
Start Time: 9:45 AM500M
L2 Messenger, MatthewBrisbane CanoeingQLD
L3 Buhk, DeclanSunshine CoastQLD
L4 Andrijich, DarioBrothersQLD
L5 Cox, BillyCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
L6 Bussenschutt, KalebVarsity LakesQLD
Race 1570. MK1 500 18 : Male Under 18 K1 500Final
Start Time: 9:50 AM500M
L1 Bogatie, MichaelVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L2 Donato, MickKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L3 Guthrie, CampbellSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering
L4 Jones-Rew, JoshuaKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L5 Clark, HaydenVarsity LakesQLD
L6 Day, AndrewCurrumbin CreekQLD
L7 Thompson, MichaelVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L8 Cooper, HaydenVarsity LakesQLD
Race 1671. MK1 500 16 : Male Under 16 K1 500Final
Start Time: 9:55 AM500M
L1 park, jung giSunshine CoastQLD
L2 Mole, DanielWynnum RedlandsQLD
L3 Broderick, JackKawana WatersQLD
L4 Thompson, AidenBrothersQLD
L5 Green, TomCurrumbin CreekQLD
L6 Gray, JonathonWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L7 Burrell, LachlanSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering
L8 Bicknell, JackWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
Race 1787. FK1 500 : Female Open K1 500Direct Final
Start Time: 10:00 AM500M
L2 Maddalena, NadiaVarsity LakesQLD
L3 McGinty, HaileySunshine CoastQLD
L4 Gilliman, CaitlinKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L5 Higgins, StaceySunshine CoastQLD
Race 1888. FK1 500 23 : Female Under 23 K1 500Direct Final
Start Time: 10:05 AM500M
L2 Stevenson, MatildaBrothersQLD
L3 Standing, AnnabelleBayswaterWACoach: Guy Power
L4 Winton, AshleeVarsity LakesQLD
L5 O'Neill, SiarnSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering
L6 Massie, BriannaKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
Race 1975. PC MK1 500: Para Canoeing Male K1 500
94. PC FK1 500: Para Canoeing Female K1 500
Direct Final
Start Time: 10:10 AM500M
PC FK1 500
L1 Nicols, AlanaDirect MembersNSW
L2 Seipel, SusanneBrisbane CanoeingQLD
L3 Reynolds, AmandaPatterson LakesVICCoach: Steven Vegh
L4 Sullivan, MelissaVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L5 Baker, ErinVarsity LakesQLDCoach: Andrea Woods
PC MK1 500
L6 Pyne, GlennVarsity LakesQLD
L7 Stiles, AndrewVarsity LakesQLDCoach: Amanda Rankin
L8 McGrath, CurtisVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
Race 20103. MK2 500 VETS : Male K2 500 35/45/55Direct Final
Start Time: 10:15 AM500M
L1[45+] Kelly, Stephen
Woodward, Evan
Direct Members
Direct Members
NSW
NSW
L2[45+] Bennet, Andrew
Bicknell, David
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
L3[45+] Rickard, Mark
Birch, Lynwen
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Race 2189. FK1 500 18 : Female Under 18 K1 500Direct Final
Start Time: 10:20 AM500M
L2 Brodhurst-hill, MorganCurrumbin CreekQLD
L3 Travers, ChloeKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L4 Fisher, IsabelVarsity LakesQLD
L5 Sterry, ChloeCurrumbin CreekQLD
L6 Parker, SamanthaWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
Race 22114. MTK2 500 12 : Male Under 12 TK2 500Direct Final
Start Time: 10:25 AM500M
L2 Andrijich, Dario
Messenger, Matthew
Brothers
Brisbane Canoeing
QLD
QLD
L3 Buhk, Declan
Burt-Poloai, Ma'a
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
Race 23108. MK2 500 14 : Male Under 14 K2 500Direct Final
Start Time: 10:30 AM500M
L2 Warriner, Liam
Steel, Jack
Brisbane Canoeing
Brothers
QLD
QLD
L3 Brodhurst-Hill, Carter
Cox, Jamie
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coach: Sharon Kyme
Race 24106. MK2 500 18 : Male Under 18 K2 500Direct Final
Start Time: 10:35 AM500M
L1 Grieve, Tiago
Green, Tom
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coaches: John Newton, John Newton
L2 Cooper, Hayden
Donato, Mick
Varsity Lakes
Kawana Waters
QLD
QLD
L3 Thompson, Michael
Bogatie, Michael
Varsity Lakes
Varsity Lakes
QLD
QLD
Coach: Andrea King
L4 Clark, Hayden
Day, Andrew
Varsity Lakes
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coach: Andrea King
Race 25107. MK2 500 16 : Male Under 16 K2 500Direct Final
Start Time: 10:40 AM500M
L1 park, jung gi
Shingles, James
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
Coach: Peter Petho
L2 Bancroft, Lachlan
Bicknell, Jack
Sunshine Coast
Wynnum Redlands
QLD
QLD
Coaches: Norman Jackson, Matthew Ingerman
L3 Gray, Jonathon
Mole, Daniel
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
L4 Carter, Elliot
Carter, Sean
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
Race 2690. FK1 500 16 : Female Under 16 K1 500Direct Final
Start Time: 10:45 AM500M
L1 Gill, IsabellaVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L2 Duffy, MackenzieKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L3 Ivanisevic, RyleyWynnum RedlandsQLD
L4 Watmough, ClaudiaVarsity LakesQLD
L5 Parker, GabrielleWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L6 Butler, SophieWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L7 Blanch, ErinCurrumbin CreekQLD
L8 Peters, LaurenWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L9 Kaihau, GraceKawana WatersQLD
Race 2791. FK1 500 14 : Female Under 14 K1 500Direct Final
Start Time: 10:50 AM500M
L1 Lund, HannahCurrumbin CreekQLD
L2 Sterry, KelseaCurrumbin CreekQLD
L3 Rixon, SophieCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L4 Gray, SarahWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L5 Maclachlan, EllaCurrumbin CreekQLD
L6 Fay, AliciaSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering
L7 Butler, ShannayWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
Race 2892. FK1 500 12: Female Under 12 K1 500
93. F JD 12 500: Female Junior Development U12 500
Direct Final
Start Time: 10:55 AM500M
F JD 12 500
L1 Lund, AvaCurrumbin CreekQLD
L2 Carroll, DakotaCurrumbin CreekQLDCoach: Lynwen Birch
FK1 500 12
L3 Carroll, ZaliCurrumbin CreekQLD
L4 Richardson, ChaiseCurrumbin CreekQLD
L5 Rixon, NataleeCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L6 Ingerman, NadiaWynnum RedlandsQLD
Race 29198. MSUP 500: Mens Stand Up Paddleboard 500
81. MC1 500: Male Open C1 500
84. MC1 500 16: Male Under 16 C1 500
99. FC1 500: Female Open C1 500
Direct Final
Start Time: 11:00 AM500M
MSUP 500
L1 Green, TomCurrumbin CreekQLD
FC1 500
L2 Rositano, IsabellaWest LakesSA
L3 Woodcock, KristenWest LakesSA
MC1 500
L4 Metsoja, RainVarsity LakesQLD
MC1 500 16
L5 Manning, BenjaminVarsity LakesQLD
Race 30130. MK4 500 Open/23: Male Open/Under 23 K4 500
131. MK4 500 18/16: Male Under 18/Under 16 K4 500
132. MK4 500 14/12: Male Under 14/Under 12 K4 500
Direct Final
Start Time: 11:15 AM500M
MK4 500 Open/23
L2[Open] Ingerman, Matthew
Bennet, Andrew
Gray, Peter R
Bicknell, David
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
QLD
QLD
Coach: Matthew Ingerman
MK4 500 18/16
L3[U16] Gray, Jonathon
Mole, Daniel
Bancroft, Lachlan
Bicknell, Jack
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
Sunshine Coast
Wynnum Redlands
QLD
QLD
QLD
QLD
Coach: Matthew Ingerman
MK4 500 14/12
L4[U14] Brodhurst-Hill, Carter
Cox, Jamie
Siddell, Caylan
Rixon, Sophie
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Varsity Lakes
Currumbin Creek
QLD
QLD
QLD
QLD
MK4 500 18/16
L5[U18] Grieve, Tiago
Green, Tom
Clark, Hayden
Day, Andrew
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Varsity Lakes
Currumbin Creek
QLD
QLD
QLD
QLD
Race 31133. FK4 500 Open/23: Female Open/Under 23 K4 500
134. FK4 500 18/16: Female Under 18/Under 16 K4 500
135. FK4 500 14/12: Female Under 14/Under 12 K4 500
Direct Final
Start Time: 11:30 AM500M
FK4 500 Open/23
L2[Open] McGinty, Hailey
O'Neill, Siarn
Higgins, Stacey
Fay, Alicia
Sunshine Coast
Sunshine Coast
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
QLD
QLD
FK4 500 18/16
L3[U18] Butler, Sophie
Parker, Samantha
Parker, Gabrielle
Peters, Lauren
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
QLD
QLD
Coach: Matthew Ingerman
FK4 500 14/12
L4[U14] Rixon, Natalee
Lund, Hannah
Maclachlan, Ella
Rixon, Sophie
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
QLD
QLD
Coach: John Newton
Race 32138. MK1 200 23 : Male Under 23 K1 200Direct Final
Start Time: 12:35 PM200M
L1 Spiby, DylanBayswaterWA
Race 33139. MK1 200 18 : Male Under 18 K1 200Heat 1
Start Time: 12:35 PM200M
L3 Grieve, TiagoCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L4 Day, AndrewCurrumbin CreekQLD
L5 Bogatie, MichaelVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L6 Thompson, MichaelVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L7 Shingles, AlexanderSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering

Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 34139. MK1 200 18 : Male Under 18 K1 200Heat 2
Start Time: 12:39 PM200M
L2 Donato, MickKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L3 Cooper, HaydenVarsity LakesQLD
L4 Clark, HaydenVarsity LakesQLD
L5 Jones-Rew, JoshuaKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L6 Guthrie, CampbellSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering

Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 35140. MK1 200 16 : Male Under 16 K1 200Heat 1
Start Time: 12:43 PM200M
L1 Broderick, JackKawana WatersQLD
L2 Green, TomCurrumbin CreekQLD
L3 Bicknell, JackWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L4 Thompson, AidenBrothersQLD
L5 Burrell, LachlanSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering
L6 park, jung giSunshine CoastQLD
L7 Keelan, JoeSunshine CoastQLD

Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 36140. MK1 200 16 : Male Under 16 K1 200Heat 2
Start Time: 12:47 PM200M
L2 Mole, DanielWynnum RedlandsQLD
L3 Cunningham, ClaytonBrisbane CanoeingQLD
L4 Gray, JonathonWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L5 Shingles, JamesSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering
L6 Carter, SeanSunshine CoastQLD
L7 Carter, ElliotSunshine CoastQLD

Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 37191. FC2 200: Female Open C2 200
195. MV1 200: Male Open V1 200
197. FV1 200: Female open V1 200
Direct Final
Start Time: 12:51 PM200M
FC2 200
L1 Woodcock, Kristen
Rositano, Isabella
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Peter Gargiulo
FV1 200
L2 Baker, ErinVarsity LakesQLDCoach: Andrea Woods
L3 Seipel, SusanneBrisbane CanoeingQLD
L4 Sullivan, MelissaVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L5 Nicols, AlanaDirect MembersNSW
MV1 200
L6 McGrath, CurtisVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L7 Pyne, GlennVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
Race 38185. FK2 200 Open/23 : Female Open/Under 23 K2 200Direct Final
Start Time: 12:55 PM200M
L2[Open] Gilliman, Caitlin
Massie, Brianna
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
Coach: Shane Dalziel
L3[Open] McGinty, Hailey
O'Neill, Siarn
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
L4[Open] Winton, Ashlee
Maddalena, Nadia
Varsity Lakes
Varsity Lakes
QLD
QLD
Race 39186. FK2 200 18/16 : Female Under18/Under 16 K2 200Direct Final
Start Time: 12:59 PM200M
L2[U18] Parker, Samantha
Fisher, Isabel
Wynnum Redlands
Varsity Lakes
QLD
QLD
Coaches: Matthew Ingerman, Andrea King
L3[U16] Parker, Gabrielle
Ivanisevic, Ryley
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
Coach: Peter R Gray
L4[U16] Watmough, Claudia
Gill, Isabella
Varsity Lakes
Varsity Lakes
QLD
QLD
Coach: Andrea King
L5[U16] Butler, Sophie
Peters, Lauren
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
Coaches: Matthew Ingerman, Peter R Gray
L6[U18] Blanch, Erin
Brodhurst-hill, Morgan
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
L7[U16] Duffy, Mackenzie
Kaihau, Grace
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
Race 40145. MTK1 200 VETS: Male TK1 200 35/45/55
154. FK1 200 VETS: Female K1 200 35/45/55
Direct Final
Start Time: 1:03 PM200M
FK1 200 VETS
L1[45+] Pyne, MeganVarsity LakesQLD
MTK1 200 VETS
L2[45+] Stiles, WayneVarsity LakesQLD
L3[45+] Frost, IanVarsity LakesQLDCoach: Ian Frost
L4[45+] Thompson, AndrewVarsity LakesQLDCoach: Ian Frost
L5[45+] Hills, DavidDirect MembersNSWCoach: Sam Lyons
L6[55+] Tanner, FredVarsity LakesQLD
Race 41136. MK1 200 VETS : Male K1 200 35/45/55Division
Start Time: 1:07 PM200M
L1[45+] Bicknell, DavidWynnum RedlandsQLD
L2[45+] Boyle, JamieVarsity LakesQLD
L3[45+] Woodward, EvanDirect MembersNSW
L4[45+] Gray, Peter RWynnum RedlandsQLD
L5[45+] Kelly, StephenDirect MembersNSW
L7[35+] Kelemen, ViktorSunshine CoastQLD
L8[35+] Ingerman, MatthewWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
Race 42136. MK1 200 VETS : Male K1 200 35/45/55Direct Final
Start Time: 1:11 PM200M
L2[55+] Pyne, GlennVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L3[55+] Rickard, MarkCurrumbin CreekQLD
L4[55+] Spender, CraigKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
Race 43187. FK2 200 14/12 : Female Under 14/Under 12 K2 200Direct Final
Start Time: 1:15 PM200M
L2[U12] Richardson, Chaise
Carroll, Zali
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
L3[U14] Lund, Hannah
Maclachlan, Ella
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
L4[U14] Gray, Sarah
Ingerman, Nadia
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
Coach: Matthew Ingerman
L5[U14] Rixon, Natalee
Rixon, Sophie
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coach: John Newton
L6[U14] Sterry, Kelsea
Fay, Alicia
Currumbin Creek
Sunshine Coast
QLD
QLD
Race 44141. MK1 200 14 : Male Under 14 K1 200Direct Final
Start Time: 1:19 PM200M
L1 Birt, JackAvocaNSW
L2 Steel, JackBrothersQLD
L3 Warriner, LiamBrisbane CanoeingQLD
L4 Bancroft, LachlanSunshine CoastQLD
L5 Brodhurst-Hill, CarterCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L6 Cox, JamieCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
L7 Siddell, CaylanVarsity LakesQLDCoach: Ian Frost
Race 45142. MK1 200 12 : Male Under 12 K1 200Direct Final
Start Time: 1:23 PM200M
L2 Andrijich, DarioBrothersQLD
L3 Buhk, DeclanSunshine CoastQLD
L4 Cox, BillyCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
L5 Messenger, MatthewBrisbane CanoeingQLD
L6 Bussenschutt, KalebVarsity LakesQLD
Race 46139. MK1 200 18 : Male Under 18 K1 200Final
Start Time: 1:27 PM200M
L1 Cooper, HaydenVarsity LakesQLD
L2 Shingles, AlexanderSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering
L3 Clark, HaydenVarsity LakesQLD
L4 Day, AndrewCurrumbin CreekQLD
L5 Jones-Rew, JoshuaKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L6 Grieve, TiagoCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L7 Donato, MickKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L8 Bogatie, MichaelVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
Race 47140. MK1 200 16 : Male Under 16 K1 200Final
Start Time: 1:31 PM200M
L1 park, jung giSunshine CoastQLD
L2 Cunningham, ClaytonBrisbane CanoeingQLD
L3 Thompson, AidenBrothersQLD
L4 Gray, JonathonWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L5 Green, TomCurrumbin CreekQLD
L6 Mole, DanielWynnum RedlandsQLD
L7 Broderick, JackKawana WatersQLD
L8 Shingles, JamesSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering
Race 48155. FK1 200 : Female Open K1 200Direct Final
Start Time: 1:35 PM200M
L2 Higgins, StaceySunshine CoastQLD
L3 McGinty, HaileySunshine CoastQLD
L4 Maddalena, NadiaVarsity LakesQLD
L5 Gilliman, CaitlinKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
Race 49156. FK1 200 23 : Female Under 23 K1 200Direct Final
Start Time: 1:39 PM200M
L2 Massie, BriannaKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L3 Stevenson, MatildaBrothersQLD
L4 O'Neill, SiarnSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering
L5 Standing, AnnabelleBayswaterWACoach: Guy Power
Race 50144. PC MK1 200: Para Canoeing Male K1 200
162. PC FK1 200: Para Canoeing Female K1 200
Direct Final
Start Time: 1:43 PM200M
PC FK1 200
L1 Reynolds, AmandaPatterson LakesVICCoach: Steven Vegh
L2 Baker, ErinVarsity LakesQLDCoach: Andrea Woods
L3 Seipel, SusanneBrisbane CanoeingQLD
L4 Nicols, AlanaDirect MembersNSW
L5 Sullivan, MelissaVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
PC MK1 200
L6 Stiles, AndrewVarsity LakesQLDCoach: Amanda Rankin
L7 Pyne, GlennVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L8 Crawford, LyndenKawana WatersQLD
Race 51173. MK2 200 18 : Male Under 18 K2 200Direct Final
Start Time: 2:02 PM200M
L1 Cooper, Hayden
Donato, Mick
Varsity Lakes
Kawana Waters
QLD
QLD
L2 Clark, Hayden
Day, Andrew
Varsity Lakes
Currumbin Creek
QLD
QLD
L3 Grieve, Tiago
Green, Tom
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coaches: John Newton, John Newton
L4 Bogatie, Michael
Thompson, Michael
Varsity Lakes
Varsity Lakes
QLD
QLD
Coach: Andrea King
Race 52174. MK2 200 16 : Male Under 16 K2 200Direct Final
Start Time: 2:06 PM200M
L1 Bancroft, Lachlan
Bicknell, Jack
Sunshine Coast
Wynnum Redlands
QLD
QLD
Coaches: Norman Jackson, Matthew Ingerman
L2 park, jung gi
Shingles, James
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
L3 Carter, Elliot
Carter, Sean
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
L4 Gray, Jonathon
Mole, Daniel
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
Race 53170. MK2 200 VETS : Male K2 200 35/45/55Direct Final
Start Time: 2:21 PM200M
L2[45+] Boyle, Jamie
Bicknell, David
Varsity Lakes
Wynnum Redlands
QLD
QLD
Coach: Matthew Ingerman
L3[45+] Kelly, Stephen
Woodward, Evan
Direct Members
Direct Members
NSW
NSW
L4[45+] Rickard, Mark
Birch, Lynwen
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Race 54157. FK1 200 18 : Female Under 18 K1 200Direct Final
Start Time: 2:25 PM200M
L2 Sterry, ChloeCurrumbin CreekQLD
L3 Travers, ChloeKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L4 Parker, SamanthaWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L5 Fisher, IsabelVarsity LakesQLD
L6 Brodhurst-hill, MorganCurrumbin CreekQLDCoach: Shane Sterry
Race 55158. FK1 200 16 : Female Under 16 K1 200Direct Final
Start Time: 2:29 PM200M
L1 Gill, IsabellaVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L2 Butler, SophieWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L3 Peters, LaurenWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L4 Duffy, MackenzieKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L5 Watmough, ClaudiaVarsity LakesQLD
L6 Parker, GabrielleWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L7 Blanch, ErinCurrumbin CreekQLD
L8 Ivanisevic, RyleyWynnum RedlandsQLD
L9 Kaihau, GraceKawana WatersQLD
Race 56180. MTK2 200 12 : Male Under 12 TK2 200Direct Final
Start Time: 2:33 PM200M
L2 Buhk, Declan
Burt-Poloai, Ma'a
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
L3 Andrijich, Dario
Messenger, Matthew
Brothers
Brisbane Canoeing
QLD
QLD
Race 57175. MK2 200 14 : Male Under 14 K2 200Direct Final
Start Time: 2:37 PM200M
L1 Siddell, Caylan
Birt, Jack
Varsity Lakes
Avoca
QLD
NSW
L2 Warriner, Liam
Steel, Jack
Brisbane Canoeing
Brothers
QLD
QLD
L3 Brodhurst-Hill, Carter
Cox, Jamie
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coach: Sharon Kyme
Race 58159. FK1 200 14 : Female Under 14 K1 200Direct Final
Start Time: 2:41 PM200M
L1 Lund, HannahCurrumbin CreekQLD
L2 Sterry, KelseaCurrumbin CreekQLD
L3 Gray, SarahWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L4 Fay, AliciaSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering
L5 Maclachlan, EllaCurrumbin CreekQLD
L6 Rixon, SophieCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L7 Butler, ShannayWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
Race 59160. FK1 200 12: Female Under 12 K1 200
161. F JD 12 200: Female Junior Development U12 200
Direct Final
Start Time: 2:45 PM200M
F JD 12 200
L2 Lund, AvaCurrumbin CreekQLD
L3 Carroll, DakotaCurrumbin CreekQLDCoach: Lynwen Birch
FK1 200 12
L4 Ingerman, NadiaWynnum RedlandsQLD
L5 Carroll, ZaliCurrumbin CreekQLD
L6 Richardson, ChaiseCurrumbin CreekQLD
L7 Rixon, NataleeCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
Race 60149. MC1 200: Male Open C1 200
152. MC1 200 16: Male Under 16 C1 200
167. FC1 200: Female Open C1 200
Direct Final
Start Time: 2:48 PM200M
FC1 200
L2 Rositano, IsabellaWest LakesSA
L3 Woodcock, KristenWest LakesSA
MC1 200 16
L4 Manning, BenjaminVarsity LakesQLD
MC1 200
L5 Metsoja, RainVarsity LakesQLD