2015 Australian Flatwater SUPfest

Date: Fri 13th - Sun 15th March , 2015
Venue: Sydney International Regatta Centre, NSW
Lane Draw
Options:  Select Day:      Show
Friday 13th March, 2015

Race 11. MSUP 1000 : Mens Stand Up Paddleboard 1000Heat 1
Start Time: 11:50 AM1000M
L2 Sheard, JonSUPs VICVIC
L3 Green, EvanSUPs NSWNSW
L4 Jensen, JakeSUPs QLDQLD
L5 Jackson, PaulSUPs QLDQLD
L6 Diaz, BelarSUPs Non MemberAUS
L7 Tunnington, TrevorSUPs QLDQLD
L8 Ferguson, SteveSUPs VICVIC

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 21. MSUP 1000 : Mens Stand Up Paddleboard 1000Heat 2
Start Time: 11:58 AM1000M
L2 Albery, SimonSUPs VICVIC
L3 O'Riordan, KieranSUPs NSWNSW
L4 Casey, JamesSUPs NSWNSW
L5 O'Brian, BeauSUPs QLDQLD
L6 Menelau, LivioSUPs Non MemberAUS
L7 Islip, ChadSUPs QLDQLD

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 32. MSUP 1000 VET : Mens Stand Up Paddleboard 1000 VetHeat 1
Start Time: 12:06 PM1000M
L2 Cropper, RonaldSUPs NSWNSW
L3 Cockerill, GregSUPs NSWNSW
L4 Cross, ChrisSUPs NSWNSW
L5 Walker, SteveSUPs QLDQLD
L6 Joe, NormanSUPs NSWNSW
L7 Mackie, PaulSUPs NSWNSW
L8 Shepherd, PeterSUPs NSWNSW

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 42. MSUP 1000 VET : Mens Stand Up Paddleboard 1000 VetHeat 2
Start Time: 12:14 PM1000M
L2 Milnes, NigelSUPs QLDQLD
L3 Ting, ChrisSUPs NSWNSW
L4 Engel, JohnAustraliaAUS
L5 Parker, SamSUPs NSWNSW
L6 Garbutt, PeteSUPs NSWNSW
L7 Lynch, ShaneSUPs QLDQLD
L8 Wright, KentSUPs WAWA

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 52. MSUP 1000 VET : Mens Stand Up Paddleboard 1000 VetHeat 3
Start Time: 12:22 PM1000M
L2 Fuglsang, JohnSUPs TASTAS
L3 Clark, BrendenSUPs QLDQLD
L4 Cassidy, AndrewSUPs NSWNSW
L5 Clarke, ChrisSUPs VICVIC
L6 Matthews, PaulSUPs NSWNSW
L7 Townsend, JohnSUPs QLDQLD
L8 Cochran, GlennSUPs NSWNSW

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 63. WSUP 1000 : Womens Stand Up Paddleboard 1000Heat 1
Start Time: 12:30 PM1000M
L1 Gilbert, TigaSUPs VICVIC
L2 Crawford, AngelaSUPs NSWNSW
L3 Tunnington, DianeSUPs QLDQLD
L4 Black, TerreneSUPs NSWNSW
L5 Ringrose, JeanSUPs VICVIC
L6 montgomery, tammySUPs NSWNSW
L7 Serone, BernadetteSUPs NSWNSW
L8 Hardiman, LanaSUPs NSWNSW
L9 Stowell Brett, BelindaSUPs WAWA

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 73. WSUP 1000 : Womens Stand Up Paddleboard 1000Heat 2
Start Time: 12:38 PM1000M
L1 jones, nicoleSUPs WAWA
L2 Sawers, AngelaSUPs NSWNSW
L3 Hockaday, JacquiSUPs SASA
L4 McManus, MelissaSUPs NSWNSW
L5 Jackson, AngelaSUPs QLDQLD
L6 Strickland, PenelopeSUPs SASA
L7 Graham, RebeccaSUPs NSWNSW
L8 Mackie, TrishAustraliaAUS

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 81. MSUP 1000 : Mens Stand Up Paddleboard 1000Semi-Final 1
Start Time: 3:50 PM1000M
L3 Menelau, LivioSUPs Non MemberAUS
L4 Albery, SimonSUPs VICVIC
L5 Sheard, JonSUPs VICVIC

Progress: Plan A: 1..3->Final; Rest Eliminated
Race 92. MSUP 1000 VET : Mens Stand Up Paddleboard 1000 VetSemi-Final 1
Start Time: 3:58 PM1000M
L2 Lynch, ShaneSUPs QLDQLD
L3 Clarke, ChrisSUPs VICVIC
L4 Engel, JohnAustraliaAUS
L5 Mackie, PaulSUPs NSWNSW
L6 Townsend, JohnSUPs QLDQLD
L7 Cockerill, GregSUPs NSWNSW
L8 Fuglsang, JohnSUPs TASTAS
L9 Ting, ChrisSUPs NSWNSW

Progress: Plan B: 1..3->A Final; 4..7->B Final + Next Fastest
Race 102. MSUP 1000 VET : Mens Stand Up Paddleboard 1000 VetSemi-Final 2
Start Time: 4:06 PM1000M
L2 Matthews, PaulSUPs NSWNSW
L3 Milnes, NigelSUPs QLDQLD
L4 Cochran, GlennSUPs NSWNSW
L5 Garbutt, PeteSUPs NSWNSW
L6 Cross, ChrisSUPs NSWNSW
L7 Joe, NormanSUPs NSWNSW
L8 Wright, KentSUPs WAWA
L9 Cassidy, AndrewSUPs NSWNSW

Progress: Plan B: 1..3->A Final; 4..7->B Final + Next Fastest
Race 113. WSUP 1000 : Womens Stand Up Paddleboard 1000Semi-Final 1
Start Time: 4:14 PM1000M
L2 Gilbert, TigaSUPs VICVIC
L3 Graham, RebeccaSUPs NSWNSW
L4 McManus, MelissaSUPs NSWNSW
L5 montgomery, tammySUPs NSWNSW
L6 Crawford, AngelaSUPs NSWNSW
L7 Mackie, TrishAustraliaAUS
L8 Serone, BernadetteSUPs NSWNSW

Progress: Plan A: 1..3->Final; Rest Eliminated