Grand Prix 2

Date: Fri 20th - Sun 22nd February , 2015
Venue: Sydney International Regatta Centre, NSW
Lane Draw
Options:  Select Day:      Show
Friday 20th February, 2015

Race 19. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 1
Start Time: 9:00 AM1000M
L1 Tinnelly, BenNew ZealandNZL
L2 Morrison, LukePaddleNSW DirectNSW
L3 Smith, ScottPaddleNSW DirectNSW
L4 Fitzsimmons, RileyPaddleNSW DirectNSW
L5 Stewart, MurrayPaddleNSW DirectNSW
L6 Rypp, GlennHoldfast BaySA
L7 Porter, JamesSunshine CoastQLD
L8 Lawrence, IsaacSydney Northern BeachesNSW
L9 Nossiter, AidenNew ZealandNZL

Progress: Plan D2: 1..5->Semi-Final + 2 NF; Rest Eliminated
Race 29. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 2
Start Time: 9:07 AM1000M
L1 Schott, BrodiePaddleNSW DirectNSW
L2 Hall, JoeyPaddleNSW DirectNSW
L3 Doux, VictorFranceFRA
L4 Wallace, KennyCurrumbin CreekQLD
L5 Wood, JordanGold CoastQLD
L6 McKitterick, JoelCurrumbin CreekQLDCoach: Anders Gustafsson
L7 Bulmer, NicholasWest LakesSA
L8 Gosling, LukePaddleNSW DirectNSW
L9 McTigue, SamChampion LakesWA

Progress: Plan D2: 1..5->Semi-Final + 2 NF; Rest Eliminated
Race 39. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 3
Start Time: 9:14 AM1000M
L1 Imrie, KurtisNew ZealandNZL
L2 DeDai, Sean-CharlesWest LakesSACoach: Nathan Luce
L3 Norton, TomTasmania CCTAS
L4 Booth, MichaelCurrumbin CreekQLD
L5 Clear, JacobGold CoastQLD
L6 Ryan, ZacOnkaparingaSA
L7 Campbell, JarradSunshine CoastQLD
L8 Sloss, DaneGold CoastQLD
L9 Bates, PaulSt GeorgeNSW

Progress: Plan D2: 1..5->Semi-Final + 2 NF; Rest Eliminated
Race 49. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 4
Start Time: 9:21 AM1000M
L1 Davey, LeeSwanWACoach: Ramon Andersson
L2 McTavish, SimonPaddleNSW DirectNSWCoach: Tim Jacobs
L3 Lohse, SeanOnkaparingaSACoach: Nathan Luce
L4 Bowker, DanielBayswaterWA
L5 Bain, BillSunshine CoastQLD
L6 Smith, DavidDirect MembersNSW
L7 Hughes, MitchellSouthside PaddlersNSWCoach: Brian Trouville
L8 Pond, NicholasBayswaterWA
L9 O'Leary, PeterFairfieldVICCoach: Craig Pickett

Progress: Plan D2: 1..5->Semi-Final + 2 NF; Rest Eliminated
Race 59. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 5
Start Time: 9:28 AM1000M
L1 Brown, MaxNew ZealandNZL
L2 Ellis, JaydenWest LakesSACoach: Nathan Luce
L3 Haniford, LukeHoldfast BaySA
L4 Tame, LachlanDirect MembersNSW
L5 Duffy, JyKawana WatersQLD
L6 Euers, PeterPaddleNSW DirectNSW
L7 Stenlake, TimothyBrothersQLD
L8 Wroe, NicholasChampion LakesWACoach: Guy Power
L9 Burdiak, TimUnited StatesUSA

Progress: Plan D2: 1..5->Semi-Final + 2 NF; Rest Eliminated
Race 611. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000Heat 1
Start Time: 9:35 AM1000M
L2 Bogatie, Michael
Thompson, Michael
Varsity Lakes
Varsity Lakes
QLD
QLD
L3 McMurtrie, Karl
Brooke, Tobias
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L4 James, Oliver
Jones-Rew, Joshua
Ivanhoe Northcote Canoe C
Kawana Waters
VIC
QLD
L5 Cameron, Noah
Buhk, Connor
Fairfield
Kawana Waters
VIC
QLD
L6 Carbone, Anthony
Harris, Ben
Bayswater
Ascot
WA
WA
Coach: Guy Power
L7 Grimwade, Matthew
Bacchus, Reece
Christian Brothers
West Lakes
SA
SA
Coaches: Matthew Goble, Peter Gargiulo, Krzysztof Lepianka

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 711. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000Heat 2
Start Time: 9:42 AM1000M
L2 Grieve, Tiago
Guthrie, Campbell
Currumbin Creek
Sunshine Coast
QLD
QLD
L3 Clark, Hayden
Day, Andrew
Varsity Lakes
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coach: Andrea King
L4 Hammond, Jakob
Schmidt, Angus
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
L5 Hutchinson, Sam
Cunningham, Fletcher
Avoca
Avoca
NSW
NSW
L6 Reid, Campbell
Bristow, Alex
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 87. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Heat 1
Start Time: 9:49 AM1000M
L2 Birt, JackAvocaNSW
L3 Clarken, FergusWest LakesSA
L4 Kneebone-Ellis, JesseWest LakesSACoach: Peter Gargiulo
L5 Rugless, GeorgeWest LakesSA
L6 Brodhurst-Hill, CarterCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L7 Doyle, MacgregorFairfieldVICCoach: Kieran Dews

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 97. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Heat 2
Start Time: 9:56 AM1000M
L2 Turnbull, CarterFairfieldVICCoach: Kieran Dews
L3 Keelan, JoeSunshine CoastQLD
L4 Simons, MatthewSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L5 Thompson, AidenBrothersQLD
L6 Rugless, HarryWest LakesSA
L7 Newton, DodgePaddleNSW DirectNSW

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 1022. WK2 500 18 : Womens Under 18 K2 500Heat 1
Start Time: 10:06 AM500M
L2 Travers, Chloe
Beere, Ella
Kawana Waters
Avoca
QLD
NSW
L3 Bagnall, Jayde
Silvester, Samantha
Illawarra
Patterson Lakes
NSW
VIC
L4 Dober, Keily
Duncan, Rachel
Sydney Northern Beaches
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
L5 Kidd, Francesca
Backen, Ruby
Onkaparinga
West Lakes
SA
SA
L6 O'Neill, Siarn
Burt-Poloai, Caitlin
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
L7 Ryan, Sonia
Ryan, Rachel
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Matthew Goble

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 1122. WK2 500 18 : Womens Under 18 K2 500Heat 2
Start Time: 10:11 AM500M
L3 Yeates, Hannah
Aves, Alex
PaddleNSW Direct
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L4 Jager, Emma
Pope, Sophie
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L5 Ford, Britney
Hoskin, Courtney
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L6 Wilson, Cassandra
Tanner, Erica
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L7 Glasson, Nikki
Reid, Breanna
Southside Paddlers
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
Coaches: Brian Trouville, Suzi Edwards

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 1218. WK1 500 16 : Womens Under 16 K1 500Heat 1
Start Time: 10:16 AM500M
L2 Kaihau, GraceKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L3 Tatlock, HannahWest LakesSACoach: Matthew Goble
L4 Munro, BrittanySydney Northern BeachesNSW
L5 Carbone, MoniqueBayswaterWACoach: Guy Power
L6 Goldner, KelseyWest LakesSA
L7 Smith, BronteAvocaNSW

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 1318. WK1 500 16 : Womens Under 16 K1 500Heat 2
Start Time: 10:21 AM500M
L3 Smith, JemmaAvocaNSW
L4 Makarushkina, MarshaWest LakesSA
L5 Blanch, ErinCurrumbin CreekQLD
L6 Watmough, ClaudiaVarsity LakesQLDCoach: Andrea Woods
L7 Jager, KateWest LakesSA

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 1437. WK1 200 : Womens Open K1 200Heat 1
Start Time: 10:30 AM200M
L1 Loughry, LuluWest LakesSA
L2 Massie, BriannaKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L3 Bulmer, JosephineWest LakesSA
L4 McGinty, HaileySunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering
L5 Nicholls, AlanaBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L6 Mann, RebeccaBendigoVIC
L7 Minogue, HannahPaddleNSW DirectNSW
L8 Bryant, AllisonFar North CoastNSW

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 1537. WK1 200 : Womens Open K1 200Heat 2
Start Time: 10:35 AM200M
L1 Standing, AnnabelleBayswaterWACoach: Guy Power
L2 Godoy, DeandraSydney Northern BeachesNSW
L3 Davies, MadisonWest LakesSACoach: Krzysztof Lepianka
L4 Wallace, BernadetteCurrumbin CreekQLD
L5 Brigden-Jones, JoSydney Northern BeachesNSW
L6 Higgins, StaceySunshine CoastQLD
L7 Fox, JessicaPenrith ValleyNSW
L8 Gilliman, CaitlinKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 1637. WK1 200 : Womens Open K1 200Heat 3
Start Time: 10:40 AM200M
L1 Cole, RebeccaNew ZealandNZL
L2 Howcroft, CocoSunshine CoastQLD
L3 George, PhoebeBayswaterWA
L4 McArthur, CatHoldfast BaySA
L5 Burnett, AlyceSunshine CoastQLD
L6 Reynolds, ShannonBayswaterWA
L7 Walkington, NathaliePatterson LakesVICCoach: Craig Pickett
L8 McLeely, BriarNew ZealandNZL

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 179. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Semi-Final 1
Start Time: 11:00 AM1000M
L1 Hall, JoeyPaddleNSW DirectNSW
L2 Fitzsimmons, RileyPaddleNSW DirectNSW
L3 Duffy, JyKawana WatersQLD
L4 Bain, BillSunshine CoastQLD
L5 Stewart, MurrayPaddleNSW DirectNSW
L6 Wood, JordanGold CoastQLD
L7 Ryan, ZacOnkaparingaSA
L8 McTavish, SimonPaddleNSW DirectNSWCoach: Tim Jacobs
L9 Brown, MaxNew ZealandNZL

Progress: Plan D2: 1..3->FA; 4..6->FB; 7..9->FC
Race 189. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Semi-Final 2
Start Time: 11:07 AM1000M
L1 Imrie, KurtisNew ZealandNZL
L2 Bulmer, NicholasWest LakesSA
L3 Morrison, LukePaddleNSW DirectNSW
L4 Tame, LachlanDirect MembersNSW
L5 Wallace, KennyCurrumbin CreekQLD
L6 Booth, MichaelCurrumbin CreekQLD
L7 Bowker, DanielBayswaterWA
L8 Haniford, LukeHoldfast BaySA
L9 Tinnelly, BenNew ZealandNZL

Progress: Plan D2: 1..3->FA; 4..6->FB; 7..9->FC
Race 199. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Semi-Final 3
Start Time: 11:14 AM1000M
L1 Lohse, SeanOnkaparingaSACoach: Nathan Luce
L2 Norton, TomTasmania CCTAS
L3 McKitterick, JoelCurrumbin CreekQLDCoach: Anders Gustafsson
L4 Rypp, GlennHoldfast BaySA
L5 Clear, JacobGold CoastQLD
L6 Smith, DavidDirect MembersNSW
L7 Ellis, JaydenWest LakesSACoach: Nathan Luce
L8 Porter, JamesSunshine CoastQLD
L9 Hughes, MitchellSouthside PaddlersNSWCoach: Brian Trouville

Progress: Plan D2: 1..3->FA; 4..6->FB; 7..9->FC
Race 2011. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000Semi-Final 1
Start Time: 11:21 AM1000M
L3 Grieve, Tiago
Guthrie, Campbell
Currumbin Creek
Sunshine Coast
QLD
QLD
L4 Hammond, Jakob
Schmidt, Angus
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
L5 Carbone, Anthony
Harris, Ben
Bayswater
Ascot
WA
WA
Coach: Guy Power
L6 Cameron, Noah
Buhk, Connor
Fairfield
Kawana Waters
VIC
QLD

Progress: Plan A: 1..3->Final; Rest Eliminated
Race 217. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Semi-Final 1
Start Time: 11:28 AM1000M
L2 Clarken, FergusWest LakesSA
L3 Turnbull, CarterFairfieldVICCoach: Kieran Dews
L4 Simons, MatthewSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L5 Brodhurst-Hill, CarterCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L6 Doyle, MacgregorFairfieldVICCoach: Kieran Dews
L7 Rugless, HarryWest LakesSA

Progress: Plan A: 1..3->Final; Rest Eliminated
Race 2216. MC1 1000 : Mens Open C1 1000Final
Start Time: 11:35 AM1000M
L2 Clarken, ThomasWest LakesSA
L3 Keogh, BenjaminWest LakesSA
L4 Nejman, JasonWest LakesSA
L5 Florian, MariusPenrith ValleyNSW
L6 Bayliss, JaceWest LakesSA
L7 Kneebone-Ellis, CharlieWest LakesSA
L8 Manning, BenjaminVarsity LakesQLD
Race 2322. WK2 500 18 : Womens Under 18 K2 500Semi-Final 1
Start Time: 11:42 AM500M
L2 Ryan, Sonia
Ryan, Rachel
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Matthew Goble
L4 Yeates, Hannah
Aves, Alex
PaddleNSW Direct
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L5 Travers, Chloe
Beere, Ella
Kawana Waters
Avoca
QLD
NSW
L6 Bagnall, Jayde
Silvester, Samantha
Illawarra
Patterson Lakes
NSW
VIC

Progress: Plan A: 1..3->Final; Rest Eliminated
Race 2418. WK1 500 16 : Womens Under 16 K1 500Semi-Final 1
Start Time: 11:47 AM500M
L2 Smith, BronteAvocaNSW
L3 Jager, KateWest LakesSA
L4 Watmough, ClaudiaVarsity LakesQLDCoach: Andrea Woods
L5 Goldner, KelseyWest LakesSA
L6 Tatlock, HannahWest LakesSACoach: Matthew Goble

Progress: Plan A: 1..3->Final; Rest Eliminated
Race 2550. PC MK1 200 MC : Para Canoe Mens K1 200m Open Multi-ClassFinal
Start Time: 11:52 AM200M
L1 Budd, JoelManly WarringahNSWCoach: David James
L2 Mitchell, BrettPaddleNSW DirectNSW
L3 Fontan Holder, BindiManly WarringahNSW
L4 Ingram, BrockBayswaterWACoach: Guy Power
L5 Germein, SamWest LakesSA
L6 Stiles, AndrewVarsity LakesQLDCoach: Amanda Rankin
L7 McGrath, CurtisVarsity LakesQLD
L8 Pyne, GlennVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L9 Sieders, ColinPenrith ValleyNSWCoach: Sam Norton
Race 2652. PC WK1 200 MC : Para Canoe Womens K1 200m Open Multi-ClassFinal
Start Time: 11:57 AM200M
L3 Reynolds, AmandaPatterson LakesVICCoach: Steven Vegh
L4 Sullivan, MelissaVarsity LakesQLD
L5 Seipel, SusanneBrisbane CanoeingQLD
L6 Baker, ErinVarsity LakesQLDCoach: Andrea Woods
L7 Bloom, SamPaddleNSW DirectNSW
Race 2737. WK1 200 : Womens Open K1 200Semi-Final 1
Start Time: 12:02 PM200M
L1 Mann, RebeccaBendigoVIC
L2 Davies, MadisonWest LakesSACoach: Krzysztof Lepianka
L3 McLeely, BriarNew ZealandNZL
L4 Gilliman, CaitlinKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L5 Minogue, HannahPaddleNSW DirectNSW
L6 Reynolds, ShannonBayswaterWA
L7 Bryant, AllisonFar North CoastNSW
L8 Cole, RebeccaNew ZealandNZL
L9 Godoy, DeandraSydney Northern BeachesNSW

Progress: Plan B: 1..3->A Final; 4..7->B Final + Next Fastest
Race 2837. WK1 200 : Womens Open K1 200Semi-Final 2
Start Time: 12:07 PM200M
L1 McGinty, HaileySunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering
L2 Walkington, NathaliePatterson LakesVICCoach: Craig Pickett
L3 Fox, JessicaPenrith ValleyNSW
L4 McArthur, CatHoldfast BaySA
L5 Wallace, BernadetteCurrumbin CreekQLD
L6 Massie, BriannaKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L7 Bulmer, JosephineWest LakesSA
L8 Higgins, StaceySunshine CoastQLD
L9 George, PhoebeBayswaterWA

Progress: Plan B: 1..3->A Final; 4..7->B Final + Next Fastest
Race 2912. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Heat 1
Start Time: 1:00 PM1000M
L1 Imrie, Kurtis
Brown, Max
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L2 Stenlake, Timothy
McTavish, Simon
Brothers
PaddleNSW Direct
QLD
NSW
L3 Ryan, Zac
Haniford, Luke
Onkaparinga
Holdfast Bay
SA
SA
L4 Wallace, Kenny
Tame, Lachlan
Currumbin Creek
Direct Members
QLD
NSW
L5 Stewart, Murray
Clear, Jacob
PaddleNSW Direct
Gold Coast
NSW
QLD
L6 McKitterick, Joel
Duffy, Jy
Currumbin Creek
Kawana Waters
QLD
QLD
Coach: Anders Gustafsson
L7 DeDai, Sean-Charles
Bulmer, Nicholas
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Nathan Luce
L8 Nossiter, Aiden
Tinnelly, Ben
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 3012. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Heat 2
Start Time: 1:07 PM1000M
L1 McAleenan, Kurt
Porter, James
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
Coach: Chris Alagich
L2 Hall, Joey
Gosling, Luke
PaddleNSW Direct
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
L3 Campbell, Jarrad
Lawrence, Isaac
Sunshine Coast
Sydney Northern Beaches
QLD
NSW
Coach: Chris Alagich
L4 Booth, Michael
Bowker, Daniel
Currumbin Creek
Bayswater
QLD
WA
L5 Wood, Jordan
Fitzsimmons, Riley
Gold Coast
PaddleNSW Direct
QLD
NSW
Coach: Anders Gustafsson
L6 Smith, Scott
Norton, Tom
PaddleNSW Direct
Tasmania CC
NSW
TAS
L7 Lohse, Sean
Ellis, Jayden
Onkaparinga
West Lakes
SA
SA
Coach: Nathan Luce
L8 Pond, Nicholas
McTigue, Sam
Bayswater
Champion Lakes
WA
WA

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 3111. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000Final
Start Time: 1:14 PM1000M
L1 Cameron, Noah
Buhk, Connor
Fairfield
Kawana Waters
VIC
QLD
L2 Reid, Campbell
Bristow, Alex
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L3 McMurtrie, Karl
Brooke, Tobias
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L4 Hutchinson, Sam
Cunningham, Fletcher
Avoca
Avoca
NSW
NSW
L5 James, Oliver
Jones-Rew, Joshua
Ivanhoe Northcote Canoe C
Kawana Waters
VIC
QLD
L6 Clark, Hayden
Day, Andrew
Varsity Lakes
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coach: Andrea King
L7 Grimwade, Matthew
Bacchus, Reece
Christian Brothers
West Lakes
SA
SA
Coaches: Matthew Goble, Peter Gargiulo, Krzysztof Lepianka
L8 Hammond, Jakob
Schmidt, Angus
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
L9 Carbone, Anthony
Harris, Ben
Bayswater
Ascot
WA
WA
Coach: Guy Power
Race 327. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Final
Start Time: 1:21 PM1000M
L1 Simons, MatthewSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L2 Keelan, JoeSunshine CoastQLD
L3 Birt, JackAvocaNSW
L4 Thompson, AidenBrothersQLD
L5 Rugless, GeorgeWest LakesSA
L6 Newton, DodgePaddleNSW DirectNSW
L7 Kneebone-Ellis, JesseWest LakesSACoach: Peter Gargiulo
L8 Brodhurst-Hill, CarterCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L9 Doyle, MacgregorFairfieldVICCoach: Kieran Dews
Race 3322. WK2 500 18 : Womens Under 18 K2 500Final
Start Time: 1:35 PM500M
L1 Ryan, Sonia
Ryan, Rachel
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Matthew Goble
L2 Jager, Emma
Pope, Sophie
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L3 O'Neill, Siarn
Burt-Poloai, Caitlin
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
L4 Ford, Britney
Hoskin, Courtney
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L5 Dober, Keily
Duncan, Rachel
Sydney Northern Beaches
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
L6 Wilson, Cassandra
Tanner, Erica
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L7 Kidd, Francesca
Backen, Ruby
Onkaparinga
West Lakes
SA
SA
L8 Bagnall, Jayde
Silvester, Samantha
Illawarra
Patterson Lakes
NSW
VIC
L9 Yeates, Hannah
Aves, Alex
PaddleNSW Direct
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
Race 3418. WK1 500 16 : Womens Under 16 K1 500Final
Start Time: 1:40 PM500M
L1 Watmough, ClaudiaVarsity LakesQLDCoach: Andrea Woods
L2 Makarushkina, MarshaWest LakesSA
L3 Carbone, MoniqueBayswaterWACoach: Guy Power
L4 Blanch, ErinCurrumbin CreekQLD
L5 Kaihau, GraceKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L6 Smith, JemmaAvocaNSW
L7 Munro, BrittanySydney Northern BeachesNSW
L8 Tatlock, HannahWest LakesSACoach: Matthew Goble
L9 Goldner, KelseyWest LakesSA
Race 3537. WK1 200 : Womens Open K1 200B Final
Start Time: 1:50 PM200M
L1 Reynolds, ShannonBayswaterWA
L2 Fox, JessicaPenrith ValleyNSW
L3 Bryant, AllisonFar North CoastNSW
L4 Walkington, NathaliePatterson LakesVICCoach: Craig Pickett
L5 Cole, RebeccaNew ZealandNZL
L6 Bulmer, JosephineWest LakesSA
L7 Mann, RebeccaBendigoVIC
L8 Higgins, StaceySunshine CoastQLD
L9 Davies, MadisonWest LakesSACoach: Krzysztof Lepianka
Race 3637. WK1 200 : Womens Open K1 200A Final
Start Time: 1:55 PM200M
L1 Gilliman, CaitlinKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L2 Wallace, BernadetteCurrumbin CreekQLD
L3 Minogue, HannahPaddleNSW DirectNSW
L4 Brigden-Jones, JoSydney Northern BeachesNSW
L5 Nicholls, AlanaBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L6 Burnett, AlyceSunshine CoastQLD
L7 McArthur, CatHoldfast BaySA
L8 McLeely, BriarNew ZealandNZL
L9 Massie, BriannaKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
Race 3743. MK1 200 : Mens Open K1 200Heat 1
Start Time: 2:30 PM200M
L1 Hall, JoeyPaddleNSW DirectNSW
L2 Gosling, LukePaddleNSW DirectNSW
L3 Campbell, JarradSunshine CoastQLD
L4 Gallard, BenEncounterSACoach: Nathan Luce
L5 Bird, SteveCanning RiverWA
L6 McAleenan, KurtSunshine CoastQLDCoach: Chris Alagich
L7 Stenlake, TimothyBrothersQLD
L8 Schott, BrodiePaddleNSW DirectNSW

Progress: Plan D2: 1..5->Semi-Final + 2 NF; Rest Eliminated
Race 3843. MK1 200 : Mens Open K1 200Heat 2
Start Time: 2:35 PM200M
L1 Goble, MatthewWest LakesSA
L2 Wroe, NicholasChampion LakesWACoach: Guy Power
L3 Roy, AndrewNew ZealandNZL
L4 McLean, BenSydney Northern BeachesNSWCoach: Tim Jacobs
L5 Holmes, BrodieBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L6 McIntyre, RobertPaddleNSW DirectNSW
L7 Davey, LeeSwanWACoach: Ramon Andersson
L8 O'Leary, PeterFairfieldVICCoach: Craig Pickett

Progress: Plan D2: 1..5->Semi-Final + 2 NF; Rest Eliminated
Race 3943. MK1 200 : Mens Open K1 200Heat 3
Start Time: 2:40 PM200M
L1 Doux, VictorFranceFRA
L2 Lawrence, IsaacSydney Northern BeachesNSW
L3 Graf, ArnoldSouthside PaddlersNSWCoach: Brian Trouville
L4 Brewer, ToddIndian OceanWACoach: Ramon Andersson
L5 Tame, LachlanDirect MembersNSW
L6 Symonds, TimEncounterSA
L7 Imrie, KurtisNew ZealandNZL
L8 Dews, KieranFairfieldVICCoach: Craig Pickett

Progress: Plan D2: 1..5->Semi-Final + 2 NF; Rest Eliminated
Race 4043. MK1 200 : Mens Open K1 200Heat 4
Start Time: 2:45 PM200M
L1 Morrison, LukePaddleNSW DirectNSW
L2 Burdiak, TimUnited StatesUSA
L3 Pond, NicholasBayswaterWA
L4 Dawe, NicholasSouthside PaddlersNSW
L5 Phillips, JesseBayswaterWA
L6 Hughes, MitchellSouthside PaddlersNSWCoach: Brian Trouville
L7 Fitzsimmons, RileyPaddleNSW DirectNSW
L8 Bates, PaulSt GeorgeNSW

Progress: Plan D2: 1..5->Semi-Final + 2 NF; Rest Eliminated
Race 4143. MK1 200 : Mens Open K1 200Heat 5
Start Time: 2:50 PM200M
L2 Banhidi, JamieNew ZealandNZL
L3 McTigue, SamChampion LakesWA
L4 Stowe, MarkPaddleNSW DirectNSW
L5 Dunn, CallumWest LakesSACoach: Nathan Luce
L6 McTavish, SimonPaddleNSW DirectNSWCoach: Tim Jacobs
L7 Lee, JaredWest LakesSA
L8 Mcglynn, PatrickSouthside PaddlersNSWCoach: Brian Trouville

Progress: Plan D2: 1..5->Semi-Final + 2 NF; Rest Eliminated
Race 4251. PC MV1 200 MC : Para Canoe Mens V1 200m Open Multi-ClassFinal
Start Time: 2:55 PM200M
L4 Pyne, GlennVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L5 Germein, SamWest LakesSA
L6 McGrath, CurtisVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
Race 4353. PC WV1 200 MC : Para Canoe Womens V1 200 Open Multi-ClassFinal
Start Time: 3:00 PM200M
L4 Sullivan, MelissaVarsity LakesQLD
L5 Seipel, SusanneBrisbane CanoeingQLD
L6 Baker, ErinVarsity LakesQLDCoach: Andrea Woods
Race 4419. WK1 500 18 : Womens Under 18 K1 500Heat 1
Start Time: 3:10 PM500M
L1 Beere, EllaAvocaNSW
L2 Glasson, NikkiPaddleNSW DirectNSWCoach: Brian Trouville
L3 Backen, RubyWest LakesSA
L4 Legarth, EliseNew ZealandNZL
L5 Kidd, FrancescaOnkaparingaSACoach: Krzysztof Lepianka
L6 O'Neill, SiarnSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering
L7 Pope, SophieWest LakesSA
L8 Reid, BreannaPaddleNSW DirectNSWCoach: Suzi Edwards

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 4519. WK1 500 18 : Womens Under 18 K1 500Heat 2
Start Time: 3:15 PM500M
L2 Aves, AlexSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L3 Yeates, HannahPaddleNSW DirectNSWCoach: Christine Duff
L4 Jager, EmmaWest LakesSACoach: Krzysztof Lepianka
L5 Ford, BritneyNew ZealandNZL
L6 Burt-Poloai, CaitlinSunshine CoastQLD
L7 Silvester, SamanthaPatterson LakesVICCoach: Craig Pickett
L8 Brodhurst-hill, MorganCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 4619. WK1 500 18 : Womens Under 18 K1 500Heat 3
Start Time: 3:20 PM500M
L2 Ryan, RachelWest LakesSA
L3 Dober, KeilySydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L4 Bagnall, JaydeIllawarraNSWCoach: Terry Prosser
L5 Duncan, RachelPaddleNSW DirectNSW
L6 Hoskin, CourtneyNew ZealandNZL
L7 Ryan, SoniaWest LakesSA
L8 Travers, ChloeKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 4723. WK2 500 : Womens Open K2 500Heat 1
Start Time: 3:25 PM500M
L2 Gilliman, Caitlin
Massie, Brianna
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
Coach: Shane Dalziel
L3 McGinty, Hailey
Higgins, Stacey
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
Coach: Glen Pickering
L4 Nicholls, Alana
Roberts, Jaime
Bayswater
Direct Members
WA
NSW
Coach: Ramon Andersson
L5 Brigden-Jones, Jo
Flood, Naomi
Sydney Northern Beaches
Manly Warringah
NSW
NSW
L6 McArthur, Cat
Minogue, Hannah
Holdfast Bay
PaddleNSW Direct
SA
NSW
L7 Bryant, Allison
Howcroft, Coco
Far North Coast
Sunshine Coast
NSW
QLD
L8 Cole, Rebecca
McLeely, Briar
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 4823. WK2 500 : Womens Open K2 500Heat 2
Start Time: 3:30 PM500M
L2 Loughry, Lulu
Walkington, Nathalie
West Lakes
Patterson Lakes
SA
VIC
Coach: Craig Pickett
L3 Standing, Annabelle
George, Phoebe
Bayswater
Bayswater
WA
WA
Coaches: Guy Power, Michael Pond
L4 Peters, Amy
Wallace, Bernadette
Mitta Mitta
Currumbin Creek
NSW
QLD
L5 Burnett, Alyce
Bull, Alyssa
Sunshine Coast
Kawana Waters
QLD
QLD
L6 Mann, Rebecca
Reynolds, Shannon
Bendigo
Bayswater
VIC
WA
L7 Davies, Madison
Bulmer, Josephine
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coaches: Krzysztof Lepianka, Nathan Luce

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 498. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 1
Start Time: 3:40 PM1000M
L1 Simons, NickSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L2 Bogatie, MichaelVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L3 Jones-Rew, JoshuaKawana WatersQLD
L4 James, OliverIvanhoe Northcote Canoe CVICCoach: Cameron McMullan
L5 Clark, HaydenVarsity LakesQLD
L6 Harris, BenAscotWACoach: Guy Power
L7 Bacchus, ReeceWest LakesSA
L8 Cooper, HaydenVarsity LakesQLDCoach: Clint Robinson

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 508. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 2
Start Time: 3:47 PM1000M
L1 Grieve, TiagoCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L2 Grimwade, MatthewChristian BrothersSA
L3 Martin, ChrisPatterson LakesVICCoach: Craig Pickett
L4 Cameron, NoahFairfieldVICCoach: Craig Pickett
L5 Hutchinson, SamAvocaNSWCoach: Matt Jones
L6 Brooke, TobiasNew ZealandNZL
L7 Schmidt, AngusSydney Northern BeachesNSW
L8 Guthrie, CampbellSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 518. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 3
Start Time: 3:54 PM1000M
L1 Donato, MickKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L2 Thompson, MichaelVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L3 Carbone, AnthonyBayswaterWACoach: Guy Power
L4 Thompson, QuaidNew ZealandNZL
L5 Hammond, JakobSydney Northern BeachesNSW
L6 Buhk, ConnorKawana WatersQLD
L7 Cunningham, FletcherAvocaNSWCoach: Matthew Jones
L8 Day, AndrewCurrumbin CreekQLD

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 5210. MK2 1000 16 : Mens Under 16 K2 1000Final
Start Time: 4:01 PM1000M
L3 Rugless, Harry
Brodhurst-Hill, Carter
West Lakes
Currumbin Creek
SA
QLD
L4 Simons, Matthew
Birt, Jack
Sydney Northern Beaches
Avoca
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L5 Rugless, George
Keelan, Joe
West Lakes
Sunshine Coast
SA
QLD
L6 Kneebone-Ellis, Jesse
Clarken, Fergus
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Peter Gargiulo
L7 Doyle, Macgregor
Turnbull, Carter
Fairfield
Fairfield
VIC
VIC
Coach: Kieran Dews
Race 5325. WK4 500 18 : Womens Under 18 K4 500Final
Start Time: 4:30 PM500M
L4 Jager, Emma
Dober, Keily
Yeates, Hannah
Pope, Sophie
West Lakes
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
West Lakes
SA
NSW
NSW
SA
L5 Kidd, Francesca
Backen, Ruby
Duncan, Rachel
Burt-Poloai, Caitlin
Onkaparinga
West Lakes
PaddleNSW Direct
Kawana Waters
SA
SA
NSW
QLD
L6 Bagnall, Jayde
Travers, Chloe
Beere, Ella
Silvester, Samantha
Illawarra
Kawana Waters
Avoca
Patterson Lakes
NSW
QLD
NSW
VIC
L7 Glasson, Nikki
Reid, Breanna
Ryan, Sonia
Ryan, Rachel
Southside Paddlers
PaddleNSW Direct
West Lakes
West Lakes
NSW
NSW
SA
SA
Coaches: Brian Trouville, Suzi Edwards
L8 Hoskin, Courtney
Legarth, Elise
Clark, Shani
Ford, Britney
New Zealand
New Zealand
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
NZL
NZL
Race 5424. WK4 500 16 : Womens Under 16 K4 500Final
Start Time: 4:30 PM500M
L1 Blanch, Erin
Munro, Brittany
Watmough, Claudia
Carbone, Monique
Currumbin Creek
Sydney Northern Beaches
Varsity Lakes
Bayswater
QLD
NSW
QLD
WA
L2 Makarushkina, Marsha
Tatlock, Hannah
Goldner, Kelsey
Jager, Kate
West Lakes
West Lakes
West Lakes
West Lakes
SA
SA
SA
SA
Race 5529. MK1 500 : Mens Open K1 500Heat 1
Start Time: 4:35 PM500M
L2 Bates, PaulSt GeorgeNSW
L3 Haniford, LukeHoldfast BaySA
L4 Lohse, SeanOnkaparingaSACoach: Nathan Luce
L5 Rypp, GlennHoldfast BaySA
L6 Smith, ScottPaddleNSW DirectNSW
L7 Lawrence, IsaacSydney Northern BeachesNSW
L8 Brown, MaxNew ZealandNZL

Progress: Plan C1: 1,2+F3->A Final; 3,4+2F5->B Final
Race 5629. MK1 500 : Mens Open K1 500Heat 2
Start Time: 4:40 PM500M
L2 O'Leary, PeterFairfieldVICCoach: Craig Pickett
L3 Lee, JaredWest LakesSA
L4 McIntyre, RobertPaddleNSW DirectNSW
L5 Ryan, ZacOnkaparingaSA
L6 Norton, TomTasmania CCTAS
L7 McTigue, SamChampion LakesWA
L8 Nossiter, AidenNew ZealandNZL

Progress: Plan C1: 1,2+F3->A Final; 3,4+2F5->B Final
Race 5729. MK1 500 : Mens Open K1 500Heat 3
Start Time: 4:45 PM500M
L2 Morrison, LukePaddleNSW DirectNSW
L3 Hall, JoeyPaddleNSW DirectNSW
L4 McTavish, SimonPaddleNSW DirectNSWCoach: Tim Jacobs
L5 Fitzsimmons, RileyPaddleNSW DirectNSW
L6 Ellis, JaydenWest LakesSACoach: Nathan Luce
L7 Stenlake, TimothyBrothersQLD
L8 Tinnelly, BenNew ZealandNZL

Progress: Plan C1: 1,2+F3->A Final; 3,4+2F5->B Final
Race 5829. MK1 500 : Mens Open K1 500Heat 4
Start Time: 4:50 PM500M
L2 Dews, KieranFairfieldVICCoach: Craig Pickett
L3 Gosling, LukePaddleNSW DirectNSW
L4 Campbell, JarradSunshine CoastQLD
L5 Bulmer, NicholasWest LakesSA
L6 DeDai, Sean-CharlesWest LakesSACoach: Nathan Luce
L7 Schott, BrodiePaddleNSW DirectNSW
L8 Porter, JamesSunshine CoastQLD

Progress: Plan C1: 1,2+F3->A Final; 3,4+2F5->B Final
Race 5914. MK4 1000 18 : Mens Under 18 K4 1000Final
Start Time: 5:00 PM1000M
L4 Carbone, Anthony
Jones-Rew, Joshua
Harris, Ben
Cameron, Noah
Bayswater
Kawana Waters
Ascot
Fairfield
WA
QLD
WA
VIC
L5 Hutchinson, Sam
Cunningham, Fletcher
Bacchus, Reece
Grimwade, Matthew
Avoca
Avoca
West Lakes
Christian Brothers
NSW
NSW
SA
SA
Coach: Matthew Jones
L6 Clark, Hayden
Thompson, Michael
Bogatie, Michael
Day, Andrew
Varsity Lakes
Varsity Lakes
Varsity Lakes
Currumbin Creek
QLD
QLD
QLD
QLD
Coach: Andrea King
L7 Reid, Campbell
Brooke, Tobias
Thompson, Quaid
Bristow, Alex
New Zealand
New Zealand
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
NZL
NZL
Race 6013. MK4 1000 16 : Mens Under 16 K4 1000Final
Start Time: 5:00 PM1000M
L1 Kneebone-Ellis, Jesse
Clarken, Fergus
Rugless, Harry
Brodhurst-Hill, Carter
West Lakes
West Lakes
West Lakes
Currumbin Creek
SA
SA
SA
QLD
Coach: Peter Gargiulo
L2 Schmidt, Angus
Hammond, Jakob
Simons, Matthew
Birt, Jack
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Avoca
NSW
NSW
NSW
NSW