Queensland

2014 Queensland Sprint Championships

Date: Sat 25th - Sun 26th January , 2014
Venue: Lake Kawana
Lane Draw
Options:  Select Day:      Show
Saturday 25th January, 2014

Race 171. MK1 500 16 : Male Under 16 K1 500Heat 1
Start Time: 8:15 AM500M
L1 Bryson, LiamBrisbane CanoeingQLDCoach: Damian Lovejoy
L2 Grieve, TiagoCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L3 Waide, LincolnCurrumbin CreekQLD
L4 Buhk, ConnorKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L5 Donato, MickSunshine CoastQLDCoach: Chris Alagich
L6 Shingles, AlexanderSunshine CoastQLD

Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 271. MK1 500 16 : Male Under 16 K1 500Heat 2
Start Time: 8:21 AM500M
L1 Thompson, AidenBrothersQLD
L2 Spooner, ClancyCurrumbin CreekQLD
L3 Jones-Rew, JoshuaKawana WatersQLD
L4 Burrell, LachlanSunshine CoastQLDCoach: Chris Alagich
L5 Guthrie, CampbellSunshine CoastQLD
L6 Bogatie, MichaelVarsity LakesQLDCoach: Andrea King

Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 368. MK1 500 : Male Open K1 500Heat 1
Start Time: 8:27 AM500M
L1 Elford, PeterSunshine CoastQLD
L2 McAleenan, KurtSunshine CoastQLD
L3 Bain, BillSunshine CoastQLD
L4 Paroz, RyanDirect MembersNSW
L5 Copeland, CharlieSunshine CoastQLDCoach: Chris Alagich
L6 Wood, JordanGold CoastQLD

Progress: 1,2,3->Final + 1 Next Fastest Crew
Race 468. MK1 500 : Male Open K1 500Heat 2
Start Time: 8:33 AM500M
L1 Gardner, NeilKawana WatersQLD
L2 Clear, JacobGold CoastQLD
L3 Wallace, KenQueenslandQLD
L4 McKitterick, JoelCurrumbin CreekQLDCoach: Anders Gustafsson
L6 Murphy, AaronGold CoastQLD

Progress: 1,2,3->Final + 1 Next Fastest Crew
Race 570. MK1 500 18 : Male Under 18 K1 500Direct Final
Start Time: 8:39 AM500M
L1 Day, AndrewDirect MembersNSWCoach: John Newton
L2 Sinclair, ScottKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L3 Duffy, JyKawana WatersQLD
L4 Newell, JaydenSunshine CoastQLD
L5 Clark, HaydenCurrumbin CreekQLDCoach: Andrea King
L6 Cooper, HaydenVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L7 Thompson, MichaelVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L8 Lohse, SeanDirect MembersNSW
Race 667. MK1 500 35-55 : Male K1 500 35/45/55Direct Final
Start Time: 8:45 AM500M
L1[45+] Fullarton, RickBrothersQLD
L2[45+] Waide, MichaelCurrumbin CreekQLD
L3[45+] Stenlake, DarrylCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
L4[45+] Gray, PeterWynnum RedlandsQLD
L5[45+] Bicknell, DavidWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L6[45+] Bennet, AndrewWynnum RedlandsQLD
L7[45+] Cormack, DavidWynnum RedlandsQLD
L8[45+] Boyle, JamieVarsity LakesQLD
Race 767. MK1 500 35-55 : Male K1 500 35/45/55A Final
Start Time: 8:51 AM500M
L1[35+] Ingerman, MatthewWynnum RedlandsQLD
L2[35+] Sterry, ShaneCurrumbin CreekQLDCoach: Andrea King
L3[35+] Wheatley, AndrewDirect MembersNSWCoach: Shane Dalziel
L4[45+] Boyle, JamieVarsity LakesQLD
Race 867. MK1 500 35-55 : Male K1 500 35/45/55A Final
Start Time: 8:57 AM500M
L1[55+] Rickard, MarkCurrumbin CreekQLD
L2[55+] Fredricks, BrettVarsity LakesQLD
L3[55+] Barr, GrahamWynnum RedlandsQLD
L4[55+] Kair, DavidCurrumbin CreekQLD
L5[55+] Jackson, NormanSunshine CoastQLD
L6[55+] Robinson, RaySunshine CoastQLD
Race 972. MK1 500 14 : Male Under 14 K1 500Direct Final
Start Time: 9:03 AM500M
L1 Milne, OliverBrothersQLDCoach: Kevin Crisp
L2 Cox, JamieCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
L3 Bancroft, LachlanSunshine CoastQLD
L4 Bicknell, JackWynnum RedlandsQLD
L5 Gray, JonathonWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L6 Teen, WilliamBrothersQLDCoach: Kevin Crisp
L7 Brodhurst-Hill, CarterCurrumbin CreekQLD
L8 Shingles, JamesSunshine CoastQLD
L9 Cunningham, ClaytonBrisbane CanoeingQLD
Race 1073. MK1 500 12: Male Under 12 K1 500
74. M JD 12 500: Male Junior Development U12 500
Final
Start Time: 9:09 AM500M
MK1 500 12
L1 Steel, JackBrothersQLD
L2 Warriner, LiamBrisbane CanoeingQLDCoach: Damian Lovejoy
L3 Kimmins, AndrewBrothersQLDCoach: Kevin Crisp
L4 Buhk, DeclanKawana WatersQLD
M JD 12 500
L5 Nichols, KaiWynnum RedlandsQLD
Race 1171. MK1 500 16 : Male Under 16 K1 500Final
Start Time: 9:20 AM500M
L1 Grieve, TiagoCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L2 Guthrie, CampbellSunshine CoastQLD
L3 Donato, MickSunshine CoastQLDCoach: Chris Alagich
L4 Jones-Rew, JoshuaKawana WatersQLD
L5 Buhk, ConnorKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L6 Thompson, AidenBrothersQLD
L7 Shingles, AlexanderSunshine CoastQLD
L8 Burrell, LachlanSunshine CoastQLDCoach: Chris Alagich
Race 1268. MK1 500 : Male Open K1 500Final
Start Time: 9:26 AM500M
L1 Copeland, CharlieSunshine CoastQLDCoach: Chris Alagich
L2 McKitterick, JoelCurrumbin CreekQLDCoach: Anders Gustafsson
L3 McAleenan, KurtSunshine CoastQLD
L4 Wallace, KenQueenslandQLD
L5 Wood, JordanGold CoastQLD
L6 Clear, JacobGold CoastQLD
L7 Bain, BillSunshine CoastQLD
Race 1381. MC1 500: Male Open C1 500
83. MC1 500 18: Male Under 18 C1 500
84. MC1 500 16: Male Under 16 C1 500
Final
Start Time: 9:32 AM500M
MC1 500 16
L1 Manning, BenjaminVarsity LakesQLD
MC1 500 18
L2 Sheppard, SamBrothersQLDCoach: Kevin Crisp
MC1 500
L3 Metsoja, RainVarsity LakesQLD
L4 King, BrianVarsity LakesQLD
L5 Haas, AlexanderBrothersQLD
L6 Donaghey, JakeBrothersQLD
Race 14120. FK2 500 Open/23: Female Open/Under 23 K2 500
121. FK2 500 18/16: Female Under18/Under 16 K2 500
Final
Start Time: 9:38 AM500M
FK2 500 18/16
L1[U16] Burt-Poloai, Caitlin
O'Neill, Siarn
Kawana Waters
Sunshine Coast
QLD
QLD
L2[U16] Blanch, Erin
Parker, Samantha
Currumbin Creek
Lourdes Hill
QLD
QLD
Coaches: Matthew Ingerman, Sharon Kyme
L3[U16] Watmough, Claudia
Gill, Isabella
Varsity Lakes
Varsity Lakes
QLD
QLD
Coach: Andrea King
L4[U18] Sterry, Chloe
Gilliman, Caitlin
Currumbin Creek
Sunshine Coast
QLD
QLD
Coach: Andrea King
FK2 500 Open/23
L6[Open] Mann, Rebecca
Bull, Alyssa
Bendigo
Kawana Waters
VIC
QLD
L7[Open] Rose, Madi
Higgins, Stacey
Kawana Waters
Sunshine Coast
QLD
QLD
Coach: Chris Alagich
L8[Open] McArthur, Cat
Howcroft, Coco
Holdfast Bay
Sunshine Coast
SA
QLD
Race 15130. MK4 500 Open/23: Male Open/Under 23 K4 500
131. MK4 500 18/16: Male Under 18/Under 16 K4 500
132. MK4 500 14/12: Male Under 14/Under 12 K4 500
Direct Final
Start Time: 9:44 AM500M
MK4 500 14/12
L1[U14] Gray, Jonathon
Bicknell, Jack
Bancroft, Lachlan
Shingles, James
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
QLD
QLD
L2[U14] Warriner, Liam
Cunningham, Clayton
Cox, Jamie
Brodhurst-Hill, Carter
Brisbane Canoeing
Brisbane Canoeing
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
QLD
QLD
Coaches: Damian Lovejoy, Sharon Kyme
MK4 500 18/16
L3[U16] Jones-Rew, Joshua
Buhk, Connor
Donato, Mick
Shingles, Alexander
Kawana Waters
Kawana Waters
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
QLD
QLD
Coaches: Shane Dalziel, Chris Alagich
MK4 500 Open/23
L4[Open] Ingerman, Matthew
Bennet, Andrew
Barr, Graham
Cormack, David
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
QLD
QLD
MK4 500 18/16
L5[U18] Grieve, Tiago
Day, Andrew
Spooner, Clancy
Waide, Lincoln
Currumbin Creek
Direct Members
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
NSW
QLD
QLD
MK4 500 Open/23
L6 Waide, Michael
Stenlake, Darryl
Rickard, Mark
Sterry, Shane
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
QLD
QLD
Race 16125. FTK2 500 14: Female Under 14 TK2 500
126. FTK2 500 12: Female Under 12 TK2 500
Direct Final
Start Time: 9:50 AM500M
FTK2 500 12
L1 Warriner, Elizabeth
Bryson, Phoebe
Brisbane Canoeing
Brisbane Canoeing
QLD
QLD
Coach: Damian Lovejoy
L2 Gray, Sarah
Ingerman, Nadia
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
Coach: Matthew Ingerman
FTK2 500 14
L3 Rixon, Sophie
Sterry, Kelsea
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Race 1775. PC MK1 500: Para Canoeing Male K1 500
94. PC FK1 500: Para Canoeing Female K1 500
Direct Final
Start Time: 9:56 AM500M
PC FK1 500
L1 Baker, ErinVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
PC MK1 500
L2 Sieders, ColinPenrith ValleyNSW
L3 Parry, DavidSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L4 Bailey, PaulVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L5 Nipperess, PeterVarsity LakesQLD
L6 Pyne, GlennVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
Race 18103. MK2 500 35-55: Male K2 500 35/45/55
104. MK2 500: Male Open K2 500
Final
Start Time: 10:02 AM500M
MK2 500 35-55
L1[45+] Waide, Michael
Stenlake, Darryl
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
L2[55+] Jackson, Norman
Robinson, Ray
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
L3[35+] Sterry, Shane
King, Brian
Currumbin Creek
Varsity Lakes
QLD
QLD
Coach: Andrea King
MK2 500
L4 Copeland, Charlie
McAleenan, Kurt
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
Coach: Chris Alagich
L5 Murphy, Aaron
Gardner, Neil
Gold Coast
Kawana Waters
QLD
QLD
Race 19115. MC2 500 : Male Open C2 500Direct Final
Start Time: 10:08 AM500M
L1 Haas, Alexander
Donaghey, Jake
Brothers
Brothers
QLD
QLD
Coach: Kevin Crisp
L2 Manning, Benjamin
King, Brian
Varsity Lakes
Varsity Lakes
QLD
QLD
Coaches: Andrea King, Andrea King
Race 2087. FK1 500 : Female Open K1 500Heat 1
Start Time: 10:14 AM500M
L1 Leaver, EllieCurrumbin CreekQLD
L2 McArthur, CatHoldfast BaySA
L3 Rose, MadiKawana WatersQLDCoach: Chris Alagich
L4 Howcroft, CocoSunshine CoastQLD
L5 Csipes, TamaraQueenslandQLD
L6 McAleenan, TaraSunshine CoastQLD

Progress: 1,2,3->Final + 1 Next Fastest Crew
Race 2187. FK1 500 : Female Open K1 500Heat 2
Start Time: 10:20 AM500M
L1 Mann, RebeccaBendigoVIC
L2 Fournel, EmilieDirect MembersNSW
L3 Wallace, BernadetteCurrumbin CreekQLD
L4 Higgins, StaceySunshine CoastQLDCoach: Chris Alagich
L5 Bull, AlyssaKawana WatersQLD

Progress: 1,2,3->Final + 1 Next Fastest Crew
Race 22106. MK2 500 18: Male Under 18 K2 500
107. MK2 500 16: Male Under 16 K2 500
Final
Start Time: 10:26 AM500M
MK2 500 16
L1 Grieve, Tiago
Bryson, Liam
Currumbin Creek
Brisbane Canoeing
QLD
QLD
Coach: John Newton
L2 Jones-Rew, Joshua
Buhk, Connor
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
Coach: Shane Dalziel
L3 Waide, Lincoln
Spooner, Clancy
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
MK2 500 18
L4 Duffy, Jy
Sinclair, Scott
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
Coach: Shane Dalziel
MK2 500 16
L5 Guthrie, Campbell
Shingles, Alexander
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
MK2 500 18
L6 Clark, Hayden
Day, Andrew
Currumbin Creek
Direct Members
QLD
NSW
L7 Cooper, Hayden
Thompson, Michael
Varsity Lakes
Varsity Lakes
QLD
QLD
Coach: Andrea King
Race 23210. MV1 500: Male Open V1 500
213. FV1 500: Female Open V1 500
Final
Start Time: 10:50 AM500M
FV1 500
L1 Seipel, SusanneBrisbane CanoeingQLD
L2 Kennedy, KaraCurrumbin CreekQLD
MV1 500
L3 Pyne, GlennVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L4 McGrath, CurtisVarsity LakesQLD
L5 Weeks, GrahamKawana WatersQLD
L6 Hutson, TrevorKawana WatersQLD
L7 Hinson, JesseKawana WatersQLD
L8 Carson, PaulKawana WatersQLD
Race 24108. MK2 500 14 : Male Under 14 K2 500Direct Final
Start Time: 10:56 AM500M
L2 Brodhurst-Hill, Carter
Cox, Jamie
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
L3 Shingles, James
Bancroft, Lachlan
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
L4 Gray, Jonathon
Bicknell, Jack
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
Coaches: Matthew Ingerman, Peter Gray
L5 Milne, Oliver
Teen, William
Brothers
Brothers
QLD
QLD
Race 2589. FK1 500 18 : Female Under 18 K1 500Direct Final
Start Time: 11:02 AM500M
L1 Massie, BriannaKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L2 Gilliman, CaitlinSunshine CoastQLDCoach: Chris Alagich
L3 Sterry, ChloeCurrumbin CreekQLD
L5 Stevenson, MatildaBrothersQLDCoach: Kevin Crisp
Race 2690. FK1 500 16 : Female Under 16 K1 500Direct Final
Start Time: 11:08 AM500M
L1 Blanch, ErinCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
L2 Burt-Poloai, CaitlinKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L3 Parker, SamanthaLourdes HillQLDCoach: Matthew Ingerman
L4 Gill, IsabellaVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L5 O'Neill, SiarnSunshine CoastQLD
Race 2791. FK1 500 14: Female Under 14 K1 500
97. FTK1 500 14: Female Under 14 TK1 500
Final
Start Time: 11:14 AM500M
FK1 500 14
L1 Duffy, MackenzieKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L2 Fay, AliciaSunshine CoastQLD
L3 Watmough, ClaudiaVarsity LakesQLD
FTK1 500 14
L4 Sterry, KelseaCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
Race 2887. FK1 500 : Female Open K1 500Final
Start Time: 11:25 AM500M
L1 Higgins, StaceySunshine CoastQLDCoach: Chris Alagich
L2 Fournel, EmilieDirect MembersNSW
L3 McArthur, CatHoldfast BaySA
L4 Wallace, BernadetteCurrumbin CreekQLD
L5 Csipes, TamaraQueenslandQLD
L6 Bull, AlyssaKawana WatersQLD
L7 Howcroft, CocoSunshine CoastQLD
Race 2992. FK1 500 12: Female Under 12 K1 500
93. F JD 12 500: Female Junior Development U12 500
Final
Start Time: 11:31 AM500M
FK1 500 12
L1 Rixon, SophieCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
L2 Ingerman, NadiaWynnum RedlandsQLD
L3 Gray, SarahWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
F JD 12 500
L4 Rixon, NataleeCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
Race 302. MK1 1000 : Male Open K1 1000Heat 1
Start Time: 11:37 AM1000M
L1 Gardner, NeilKawana WatersQLD
L2 McKitterick, JoelCurrumbin CreekQLDCoach: Anders Gustafsson
L3 Wallace, KenQueenslandQLD
L4 Bain, BillSunshine CoastQLD
L5 Clear, JacobGold CoastQLD

Progress: 1,2,3->Final + 1 Next Fastest Crew
Race 312. MK1 1000 : Male Open K1 1000Heat 2
Start Time: 11:44 AM1000M
L1 Booth, MichaelCurrumbin CreekQLD
L2 Murphy, AaronGold CoastQLD
L3 Elford, PeterSunshine CoastQLD
L4 Wood, JordanGold CoastQLD
L5 Paroz, RyanDirect MembersNSW
L6 Duffy, JyKawana WatersQLD

Progress: 1,2,3->Final + 1 Next Fastest Crew
Race 3220. FK1 1000 : Female Open K1 1000Direct Final
Start Time: 11:51 AM1000M
L1 Mann, RebeccaBendigoVIC
L2 Fournel, EmilieDirect MembersNSW
L3 Rose, MadiKawana WatersQLDCoach: Chris Alagich
L4 Howcroft, CocoSunshine CoastQLD
L5 Higgins, StaceySunshine CoastQLDCoach: Chris Alagich
L6 Bull, AlyssaKawana WatersQLD
L7 McArthur, CatHoldfast BaySA
Race 332. MK1 1000 : Male Open K1 1000Final
Start Time: 12:30 PM1000M
L1 McKitterick, JoelCurrumbin CreekQLDCoach: Anders Gustafsson
L2 Bain, BillSunshine CoastQLD
L3 Booth, MichaelCurrumbin CreekQLD
L4 Wallace, KenQueenslandQLD
L5 Wood, JordanGold CoastQLD
L6 Clear, JacobGold CoastQLD
L7 Duffy, JyKawana WatersQLD
L8 Murphy, AaronGold CoastQLD
Race 3434. MK2 1000 35-55 : Male K2 1000 35/45/55Direct Final
Start Time: 12:37 PM1000M
L1[35+] Sterry, Shane
King, Brian
Currumbin Creek
Varsity Lakes
QLD
QLD
Coach: Andrea King
L2[45+] Waide, Michael
Stenlake, Darryl
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
L3[55+] Jackson, Norman
Robinson, Ray
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
L4[45+] Gray, Peter
Bicknell, David
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
Coach: Matthew Ingerman
Race 35140. MK1 200 16 : Male Under 16 K1 200Heat 1
Start Time: 12:50 PM200M
L1 Bryson, LiamBrisbane CanoeingQLDCoach: Damian Lovejoy
L2 Spooner, ClancyCurrumbin CreekQLD
L3 Thompson, AidenBrothersQLD
L4 Jones-Rew, JoshuaKawana WatersQLD
L5 Shingles, AlexanderSunshine CoastQLD
L6 Burrell, LachlanSunshine CoastQLDCoach: Chris Alagich

Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 36140. MK1 200 16 : Male Under 16 K1 200Heat 2
Start Time: 12:54 PM200M
L1 Grieve, TiagoCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L2 Waide, LincolnCurrumbin CreekQLD
L3 Buhk, ConnorKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L4 Donato, MickSunshine CoastQLDCoach: Chris Alagich
L5 Guthrie, CampbellSunshine CoastQLD
L6 Bogatie, MichaelVarsity LakesQLDCoach: Andrea King

Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 37139. MK1 200 18 : Male Under 18 K1 200Direct Final
Start Time: 12:58 PM200M
L1 Sinclair, ScottKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L2 Thompson, MichaelVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L3 Newell, JaydenSunshine CoastQLD
L4 Clark, HaydenCurrumbin CreekQLDCoach: Andrea King
L5 Duffy, JyKawana WatersQLD
L6 Cooper, HaydenVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L7 Day, AndrewDirect MembersNSWCoach: John Newton
L8 Lohse, SeanDirect MembersNSW
Race 38141. MK1 200 14 : Male Under 14 K1 200Direct Final
Start Time: 1:02 PM200M
L1 Teen, WilliamBrothersQLDCoach: Kevin Crisp
L2 Shingles, JamesSunshine CoastQLD
L3 Bicknell, JackWynnum RedlandsQLD
L4 Bancroft, LachlanSunshine CoastQLD
L5 Milne, OliverBrothersQLDCoach: Kevin Crisp
L6 Gray, JonathonWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L7 Brodhurst-Hill, CarterCurrumbin CreekQLD
L8 Cox, JamieCurrumbin CreekQLD
L9 Boyle, JamieVarsity LakesQLD
Race 39142. MK1 200 12: Male Under 12 K1 200
143. M JD 12 200: Male Junior Development U12 200
Start Time: 1:06 PM200M
MK1 200 12
L1 Warriner, LiamBrisbane CanoeingQLDCoach: Damian Lovejoy
L2 Kimmins, AndrewBrothersQLDCoach: Kevin Crisp
L3 Steel, JackBrothersQLD
L4 Buhk, DeclanKawana WatersQLD
M JD 12 200
L5 Nichols, KaiWynnum RedlandsQLD
Race 40185. FK2 200 Open/23: Female Open/Under 23 K2 200
186. FK2 200 18/16: Female Under18/Under 16 K2 200
Start Time: 1:10 PM200M
FK2 200 Open/23
L1[Open] McArthur, Cat
Howcroft, Coco
Holdfast Bay
Sunshine Coast
SA
QLD
L2[Open] Mann, Rebecca
Bull, Alyssa
Bendigo
Kawana Waters
VIC
QLD
L3[Open] Rose, Madi
Higgins, Stacey
Kawana Waters
Sunshine Coast
QLD
QLD
Coach: Chris Alagich
FK2 200 18/16
L4[U18] Sterry, Chloe
Gilliman, Caitlin
Currumbin Creek
Sunshine Coast
QLD
QLD
Coach: Andrea King
L5[U16] Burt-Poloai, Caitlin
O'Neill, Siarn
Kawana Waters
Sunshine Coast
QLD
QLD
L6[U16] Blanch, Erin
Parker, Samantha
Currumbin Creek
Lourdes Hill
QLD
QLD
Coaches: Matthew Ingerman, Sharon Kyme
L7[U16] Watmough, Claudia
Gill, Isabella
Varsity Lakes
Varsity Lakes
QLD
QLD
Race 41137. MK1 200 : Male Open K1 200Heat 2
Start Time: 1:16 PM200M

CANCELLED
Race 42137. MK1 200 : Male Open K1 200A Final
Start Time: 1:16 PM200M
L1 Copeland, CharlieSunshine CoastQLDCoach: Chris Alagich
L3 Gardner, NeilKawana WatersQLD
L4 Paroz, RyanDirect MembersNSW
L5 McAleenan, KurtSunshine CoastQLD
L6 Elford, PeterSunshine CoastQLD
L7 Bain, BillSunshine CoastQLD
Race 43136. MK1 200 35-55 : Male K1 200 35/45/55Division 1
Start Time: 1:18 PM200M
L1[35+] Sterry, ShaneCurrumbin CreekQLDCoach: Andrea King
L2[35+] Wheatley, AndrewDirect MembersNSWCoach: Shane Dalziel
L3[35+] Ingerman, MatthewWynnum RedlandsQLD
Race 44136. MK1 200 35-55 : Male K1 200 35/45/55Division 2
Start Time: 1:22 PM200M
L1[45+] Fullarton, RickBrothersQLD
L2[45+] Waide, MichaelCurrumbin CreekQLD
L3[45+] Stenlake, DarrylCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
L4[45+] Bicknell, DavidWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
L5[45+] Cormack, DavidWynnum RedlandsQLD
L6[45+] Gray, PeterWynnum RedlandsQLD
L7[45+] Bennet, AndrewWynnum RedlandsQLD
L8[45+] Boyle, JamieVarsity LakesQLD
Race 45136. MK1 200 35-55 : Male K1 200 35/45/55Division 3
Start Time: 1:26 PM200M
L1[55+] Kair, DavidCurrumbin CreekQLD
L2[55+] Robinson, RaySunshine CoastQLD
L3[55+] Jackson, NormanSunshine CoastQLD
L4[55+] Pyne, GlennVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L5[55+] Fredricks, BrettVarsity LakesQLD
L6[55+] Barr, GrahamWynnum RedlandsQLD
L7[55+] Rickard, MarkCurrumbin CreekQLD
Race 46190. FTK2 200 14/12 : Female Under 14/Under 12 TK2 200Direct Final
Start Time: 1:48 PM200M
L1[U14] Sterry, Kelsea
Rixon, Sophie
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
L2[U12] Warriner, Elizabeth
Bryson, Phoebe
Brisbane Canoeing
Brisbane Canoeing
QLD
QLD
Coach: Damian Lovejoy
L3[U12] Gray, Sarah
Ingerman, Nadia
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
Coach: Matthew Ingerman
Race 47140. MK1 200 16 : Male Under 16 K1 200Final
Start Time: 1:52 PM200M
L1 Burrell, LachlanSunshine CoastQLDCoach: Chris Alagich
L2 Buhk, ConnorKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L3 Jones-Rew, JoshuaKawana WatersQLD
L4 Bogatie, MichaelVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L5 Shingles, AlexanderSunshine CoastQLD
L6 Donato, MickSunshine CoastQLDCoach: Chris Alagich
L7 Thompson, AidenBrothersQLD
L8 Waide, LincolnCurrumbin CreekQLD
Race 48137. MK1 200 : Male Open K1 200A Final
Start Time: 1:56 PM200M
Race 49144. PC MK1 200: Para Canoeing Male K1 200
162. PC FK1 200: Para Canoeing Female K1 200
Start Time: 2:00 PM200M
PC FK1 200
L1 Seipel, SusanneBrisbane CanoeingQLD
L2 Baker, ErinVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
PC MK1 200
L3 Parry, DavidSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L4 Sieders, ColinPenrith ValleyNSW
L5 Pyne, GlennVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L6 Bailey, PaulVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L7 Nipperess, PeterVarsity LakesQLD
Race 50149. MC1 200: Male Open C1 200
151. MC1 200 18: Male Under 18 C1 200
152. MC1 200 16: Male Under 16 C1 200
Start Time: 2:08 PM200M
MC1 200
L1 Metsoja, RainVarsity LakesQLD
L2 King, BrianVarsity LakesQLD
MC1 200 16
L3 Manning, BenjaminVarsity LakesQLD
MC1 200 18
L4 Sheppard, SamBrothersQLDCoach: Kevin Crisp
L5 Haas, AlexanderBrothersQLD
L6 Donaghey, JakeBrothersQLD
Race 51155. FK1 200 : Female Open K1 200Heat 1
Start Time: 2:12 PM200M
L1 Higgins, StaceySunshine CoastQLDCoach: Chris Alagich
L2 Bull, AlyssaKawana WatersQLD
L3 McArthur, CatHoldfast BaySA
L4 Leaver, EllieCurrumbin CreekQLD
L5 Csipes, TamaraQueenslandQLD

Progress: 1,2,3->Final + 1 Next Fastest Crew
Race 52155. FK1 200 : Female Open K1 200Heat 2
Start Time: 2:16 PM200M
L1 Fournel, EmilieDirect MembersNSW
L2 Rose, MadiKawana WatersQLDCoach: Chris Alagich
L3 Howcroft, CocoSunshine CoastQLD
L4 Wallace, BernadetteCurrumbin CreekQLD
L5 Mann, RebeccaBendigoVIC
L6 McAleenan, TaraSunshine CoastQLD

Progress: 1,2,3->Final + 1 Next Fastest Crew
Race 53157. FK1 200 18 : Female Under 18 K1 200Direct Final
Start Time: 2:20 PM200M
L1 O'Neill, SiarnSunshine CoastQLD
L2 Massie, BriannaKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L3 Gilliman, CaitlinSunshine CoastQLDCoach: Chris Alagich
L4 Stevenson, MatildaBrothersQLDCoach: Kevin Crisp
L5 Sterry, ChloeCurrumbin CreekQLD
Race 54158. FK1 200 16 : Female Under 16 K1 200Direct Final
Start Time: 2:24 PM200M
L1 Parker, SamanthaLourdes HillQLDCoach: Matthew Ingerman
L2 Burt-Poloai, CaitlinKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L3 Gill, IsabellaVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L4 Blanch, ErinCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
L5 O'Neill, SiarnSunshine CoastQLD
Race 55170. MK2 200 35-55: Male K2 200 35/45/55
171. MK2 200: Male Open K2 200
Start Time: 2:28 PM200M
MK2 200 35-55
L1[45+] Waide, Michael
Stenlake, Darryl
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
L2[55+] Jackson, Norman
Robinson, Ray
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
L3[35+] Sterry, Shane
King, Brian
Currumbin Creek
Varsity Lakes
QLD
QLD
Coach: Andrea King
MK2 200
L4 Copeland, Charlie
McAleenan, Kurt
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
Coaches: Chris Alagich, Chris Alagich
L5 Murphy, Aaron
Gardner, Neil
Gold Coast
Kawana Waters
QLD
QLD
MK2 200 35-55
L6[45+] Fullarton, Rick
Rickard, Mark
Brothers
Currumbin Creek
QLD
QLD
Race 56173. MK2 200 18: Male Under 18 K2 200
174. MK2 200 16: Male Under 16 K2 200
Start Time: 2:32 PM200M
MK2 200 18
L1 Clark, Hayden
Day, Andrew
Currumbin Creek
Direct Members
QLD
NSW
L2 ATHLETE UNKNOWN
Grieve, Tiago

Currumbin Creek

QLD
Coach: John Newton
L3 Cooper, Hayden
Thompson, Michael
Varsity Lakes
Varsity Lakes
QLD
QLD
Coach: Andrea King
L4 Duffy, Jy
Sinclair, Scott
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
Coach: Shane Dalziel
MK2 200 16
L5 Waide, Lincoln
Spooner, Clancy
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
L6 Jones-Rew, Joshua
Buhk, Connor
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
Coach: Shane Dalziel
L7 Grieve, Tiago
Bogatie, Michael
Currumbin Creek
Varsity Lakes
QLD
QLD
Coach: Andrea King
L8 Guthrie, Campbell
Shingles, Alexander
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
Race 57159. FK1 200 14: Female Under 14 K1 200
160. FK1 200 12: Female Under 12 K1 200
161. F JD 12 200: Female Junior Development U12 200
165. FTK1 200 14: Female Under 14 TK1 200
Start Time: 2:36 PM200M
FK1 200 12
L1 Rixon, SophieCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
L2 Ingerman, NadiaWynnum RedlandsQLD
L3 Gray, SarahWynnum RedlandsQLDCoach: Matthew Ingerman
F JD 12 200
L4 Rixon, NataleeCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
FK1 200 14
L5 Duffy, MackenzieKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L6 Fay, AliciaSunshine CoastQLD
L7 Watmough, ClaudiaVarsity LakesQLD
FTK1 200 14
L8 Sterry, KelseaCurrumbin CreekQLDCoach: Sharon Kyme
Race 58211. MV1 200: Male Open V1 200
214. FV1 200: Female open V1 200
Final
Start Time: 2:40 PM200M
MV1 200
L1 Weeks, GrahamKawana WatersQLD
L2 McGrath, CurtisVarsity LakesQLD
L3 Pyne, GlennVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L4 Carson, PaulKawana WatersQLD
L5 Hutson, TrevorKawana WatersQLD
L6 Hinson, JesseKawana WatersQLD
FV1 200
L7 Seipel, SusanneBrisbane CanoeingQLD
L8 Kennedy, KaraCurrumbin CreekQLD
Race 59175. MK2 200 14: Male Under 14 K2 200
181. MC2 200: Male Open C2 200
Start Time: 2:44 PM200M
MK2 200 14
L1 Cox, Jamie
Brodhurst-Hill, Carter
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coach: Sharon Kyme
L2 Brodhurst-Hill, Carter
Cox, Jamie
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
L3 Shingles, James
Bancroft, Lachlan
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
L4 Gray, Jonathon
Bicknell, Jack
Wynnum Redlands
Wynnum Redlands
QLD
QLD
Coaches: Matthew Ingerman, Peter Gray
L5 Milne, Oliver
Teen, William
Brothers
Brothers
QLD
QLD
MC2 200
L6 Haas, Alexander
Donaghey, Jake
Brothers
Brothers
QLD
QLD
Coach: Kevin Crisp
L7 Manning, Benjamin
King, Brian
Varsity Lakes
Varsity Lakes
QLD
QLD
Coaches: Andrea King, Andrea King
Race 60155. FK1 200 : Female Open K1 200Final
Start Time: 2:48 PM200M
L1 Bull, AlyssaKawana WatersQLD
L2 Higgins, StaceySunshine CoastQLDCoach: Chris Alagich
L3 McAleenan, TaraSunshine CoastQLD
L4 Csipes, TamaraQueenslandQLD
L5 Wallace, BernadetteCurrumbin CreekQLD
L6 McArthur, CatHoldfast BaySA
L7 Mann, RebeccaBendigoVIC
L8 Howcroft, CocoSunshine CoastQLD
Race 61203. MK2 2500 16 : Male Under 16 K2 2500Direct Final
Start Time: 2:57 PM2500M

CANCELLED