NSW

2014 NSW Open Sprint Championships

Date: Sat 18th - Sun 19th January , 2014
Venue: Sydney International Regatta Centre
Lane Draw
Options:  Select Day:      Show
Saturday 18th January, 2014

Race 14. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 1
Start Time: 8:00 AM1000M
L2 Graham, AlexanderAscotWACoach: Ramon Andersson
L3 Hughes, MitchellSouthside PaddlersNSWCoach: Brian Trouville
L4 Rypp, GlennHoldfast BaySA
L5 Clear, JacobGold CoastQLD
L6 Wood, JordanGold CoastQLD
L7 Fitzsimmons, RileyAustraliaAUS
L8 Campbell, JarradPatterson LakesVIC
L9 Bowker, DanielBayswaterWA

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 24. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 2
Start Time: 8:08 AM1000M
L1 Schott, BrodieSt GeorgeNSW
L2 Paroz, RyanDirect MembersNSWCoach: Clint Robinson
L3 Euers, PeterSydney Northern BeachesNSW
L4 Smith, DavidDirect MembersNSW
L5 Stewart, MurrayManly WarringahNSW
L6 Ryan, ZacDirect MembersNSW
L7 McKitterick, JoelCurrumbin CreekQLD
L8 McIntyre, RobertAustraliaAUS
L9 Jacobs, ToddSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 34. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 3
Start Time: 8:16 AM1000M
L1 Bates, PaulSt GeorgeNSW
L2 Gosling, LukeManly WarringahNSW
L3 Lohse, SeanDirect MembersNSW
L4 Duffy, JyKawana WatersQLD
L5 Bain, BillSunshine CoastQLD
L6 Smith, ScottPaddleNSW DirectNSW
L7 Stowe, MarkPaddleNSW DirectNSW
L8 Tsagaris, JacobSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L9 Dreyer, JohanSydney Northern BeachesNSW

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 42. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Heat 1
Start Time: 8:24 AM1000M
L3 Wileman, AndrewSydney Northern BeachesNSW
L4 Schmidt, AngusSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L5 Hammond, JakobSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L6 Buckthorpe, LukePatterson LakesVIC
L7 Farrell, LiamManly WarringahNSWCoach: Nicholas Dawe
L8 Wileman, MaxSydney Northern BeachesNSW

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 52. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Heat 2
Start Time: 8:32 AM1000M
L3 Simons, NickSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L4 Rees, LiamSouthside PaddlersNSWCoach: Brian Trouville
L5 Martin, ChrisPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L6 Basson, MilanSydney Northern BeachesNSW
L7 Neville, EthanManly WarringahNSW

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 634. WK1 500 16 : Womens Under 16 K1 500Heat 1
Start Time: 8:40 AM500M
L3 Backen, RubyWest LakesSA
L4 Reid, BreannaBurley GriffinACTCoach: Terry Prosser
L5 Yeates, HannahSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L6 Munro, BrittanySydney Northern BeachesNSW
L7 Goldner, KelseyWest LakesSA
L8 Smith, JemmaAustraliaAUS

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 734. WK1 500 16 : Womens Under 16 K1 500Heat 2
Start Time: 8:48 AM500M
L3 Braggs, EmilyWest LakesSA
L4 Aves, AlexSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L5 O'Brien, DemiSwanWACoach: Andrew Hayden
L6 Green, CaitlinSydney Northern BeachesNSW
L7 Gazzola, PrudenceWest LakesSA
L8 Pope, SophieWest LakesSA

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 836. WK1 500 : Womens Open K1 500Heat 1
Start Time: 8:56 AM500M
L3 Barnett, CassandraPaddleNSW DirectNSWCoach: Ches Suska
L4 Batters, MadeleineBendigoVICCoach: Tony Misson
L5 Brigden-Jones, JoSydney Northern BeachesNSW
L6 Howcroft, CocoSunshine CoastQLD
L7 Silvester, JessicaPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L8 Polson, DanielleSouthside PaddlersNSWCoach: Brian Trouville

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 936. WK1 500 : Womens Open K1 500Heat 2
Start Time: 9:04 AM500M
L3 Minogue, HannahAustraliaAUS
L4 Bryant, AllisonManly WarringahNSW
L5 Godoy, DeandraSydney Northern BeachesNSWCoach: Tim Jacobs
L6 Baker, EmilyManly WarringahNSW
L7 Ross, EmilyDirect MembersNSW

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 104. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Semi-Final 1
Start Time: 9:12 AM1000M
L1 Fitzsimmons, RileyAustraliaAUS
L2 Ryan, ZacDirect MembersNSW
L3 Stowe, MarkPaddleNSW DirectNSW
L4 Euers, PeterSydney Northern BeachesNSW
L5 Clear, JacobGold CoastQLD
L6 Smith, ScottPaddleNSW DirectNSW
L7 Hughes, MitchellSouthside PaddlersNSWCoach: Brian Trouville
L8 Gosling, LukeManly WarringahNSW
L9 Paroz, RyanDirect MembersNSWCoach: Clint Robinson

Progress: Plan B: 1..3->A Final; 4..7->B Final + Next Fastest
Race 114. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Semi-Final 2
Start Time: 9:20 AM1000M
L1 Campbell, JarradPatterson LakesVIC
L2 Lohse, SeanDirect MembersNSW
L3 McKitterick, JoelCurrumbin CreekQLD
L4 Bain, BillSunshine CoastQLD
L5 Smith, DavidDirect MembersNSW
L6 Rypp, GlennHoldfast BaySA
L7 Bowker, DanielBayswaterWA
L8 McIntyre, RobertAustraliaAUS
L9 Tsagaris, JacobSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff

Progress: Plan B: 1..3->A Final; 4..7->B Final + Next Fastest
Race 121. MK1 1000 14 : Mens Under 14 K1 1000Direct Final
Start Time: 9:28 AM1000M
L4 Morgan, MaxManly WarringahNSW
L5 Simons, MatthewSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L6 Farrell, TasmanManly WarringahNSWCoach: Nicholas Dawe
L7 Williams, JarrodManly WarringahNSW
Race 1313. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000Direct Final
Start Time: 9:36 AM1000M
L4 Lunney, Tobias
Hutchinson, Sam
Direct Members
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
L5 Lawrence, Isaac
McTavish, Simon
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
L6 Hammond, Thomas
Yeates, Josh
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L7 Osborn, Daniel
Osborn, Shaun
PaddleNSW Direct
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
Race 1433. WK1 500 14 : Womens Under 14 K1 500Direct Final
Start Time: 9:44 AM500M
L5 Smith, BronteAustraliaAUS
L6 Thomas, MelindaWindsorNSWCoach: Gary Thomas
Race 1534. WK1 500 16 : Womens Under 16 K1 500Final
Start Time: 9:52 AM500M
L1 Smith, JemmaAustraliaAUS
L2 O'Brien, DemiSwanWACoach: Andrew Hayden
L3 Pope, SophieWest LakesSA
L4 Braggs, EmilyWest LakesSA
L5 Aves, AlexSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L6 Yeates, HannahSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L7 Munro, BrittanySydney Northern BeachesNSW
L8 Backen, RubyWest LakesSA
L9 Goldner, KelseyWest LakesSA
Race 1644. WK2 500 18 : Womens Under 18 K2 500Direct Final
Start Time: 10:00 AM500M
L3 Collett, Emily
Dober, Keily
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L4 McMahon, Danielle
Silvester, Samantha
Southside Paddlers
Patterson Lakes
NSW
VIC
Coaches: Peter Gargiulo, Brian Trouville
L5 Duncan, Rachel
Basson, Tanielle
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L6 Rosskelly, Jessica
Douglass, Emma
Illawarra
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
L7 Loughry, Lulu
Partington, Jennifer
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Race 1736. WK1 500 : Womens Open K1 500Final
Start Time: 10:08 AM500M
L1 Polson, DanielleSouthside PaddlersNSWCoach: Brian Trouville
L2 Bryant, AllisonManly WarringahNSW
L3 Baker, EmilyManly WarringahNSW
L4 Howcroft, CocoSunshine CoastQLD
L5 Minogue, HannahAustraliaAUS
L6 Brigden-Jones, JoSydney Northern BeachesNSW
L7 Godoy, DeandraSydney Northern BeachesNSWCoach: Tim Jacobs
L8 Batters, MadeleineBendigoVICCoach: Tony Misson
L9 Silvester, JessicaPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
Race 182. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Final
Start Time: 10:16 AM1000M
L1 Farrell, LiamManly WarringahNSWCoach: Nicholas Dawe
L2 Wileman, MaxSydney Northern BeachesNSW
L3 Schmidt, AngusSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L4 Hammond, JakobSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L5 Buckthorpe, LukePatterson LakesVIC
L6 Martin, ChrisPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L7 Basson, MilanSydney Northern BeachesNSW
L8 Neville, EthanManly WarringahNSW
L9 Rees, LiamSouthside PaddlersNSWCoach: Brian Trouville
Race 194. MK1 1000 : Mens Open K1 1000B Final
Start Time: 10:24 AM1000M
L1 Stowe, MarkPaddleNSW DirectNSW
L2 Lohse, SeanDirect MembersNSW
L3 Fitzsimmons, RileyAustraliaAUS
L4 Bowker, DanielBayswaterWA
L5 Smith, ScottPaddleNSW DirectNSW
L6 McKitterick, JoelCurrumbin CreekQLD
L7 Hughes, MitchellSouthside PaddlersNSWCoach: Brian Trouville
L8 Campbell, JarradPatterson LakesVIC
L9 Gosling, LukeManly WarringahNSW
Race 204. MK1 1000 : Mens Open K1 1000A Final
Start Time: 10:32 AM1000M
L1 Euers, PeterSydney Northern BeachesNSW
L2 Bain, BillSunshine CoastQLD
L3 Clear, JacobGold CoastQLD
L4 Stewart, MurrayManly WarringahNSW
L5 Wood, JordanGold CoastQLD
L6 Duffy, JyKawana WatersQLD
L7 Rypp, GlennHoldfast BaySA
L8 Ryan, ZacDirect MembersNSW
L9 Smith, DavidDirect MembersNSW
Race 213. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 1
Start Time: 11:10 AM1000M
L3 Clark, HaydenCurrumbin CreekQLD
L4 Osborn, ShaunPaddleNSW DirectNSW
L5 McTavish, SimonAustraliaAUS
L6 Hammond, ThomasSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L7 Osborn, DanielPaddleNSW DirectNSW

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 223. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 2
Start Time: 11:18 AM1000M
L3 Ford, JackSouthside PaddlersNSWCoach: Brian Trouville
L4 Yeates, JoshSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L5 Lawrence, IsaacSydney Northern BeachesNSW
L6 Hutchinson, SamSydney Northern BeachesNSWCoach: Lachlan Tame
L7 Lunney, TobiasDirect MembersNSW

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 2314. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Heat 1
Start Time: 11:26 AM1000M
L2 Bicknell, Scott
Roy, Andrew
Direct Members
Direct Members
NSW
NSW
L3 Campbell, Jarrad
Hughes, Mitchell
Patterson Lakes
Southside Paddlers
VIC
NSW
Coach: Peter Gargiulo
L4 Smith, Scott
Ryan, Zac
PaddleNSW Direct
Direct Members
NSW
NSW
L5 Stewart, Murray
Clear, Jacob
Manly Warringah
Gold Coast
NSW
QLD
L6 Smith, David
Bowker, Daniel
Direct Members
Bayswater
NSW
WA
L7 Lohse, Sean
Euers, Peter
Direct Members
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
L8 Gold, Alex
Dreyer, Johan
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 2414. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Heat 2
Start Time: 11:34 AM1000M
L3 Tsagaris, Jacob
Jacobs, Todd
Sydney Northern Beaches
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L4 Duffy, Jy
Fitzsimmons, Riley
Kawana Waters
Australia
QLD
AUS
L5 Wood, Jordan
Rypp, Glenn
Gold Coast
Holdfast Bay
QLD
SA
L6 Bain, Bill
McKitterick, Joel
Sunshine Coast
Currumbin Creek
QLD
QLD
L7 McIntyre, Robert
Stowe, Mark
Australia
PaddleNSW Direct
AUS
NSW
L8 Schott, Brodie
Bates, Paul
St George
PaddleNSW Direct
NSW
NSW

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 2550. WK4 500 18 : Womens Under 18 K4 500Direct Final
Start Time: 11:42 AM500M
L5 Duncan, Rachel
Basson, Tanielle
Douglass, Emma
Walkington, Nathalie
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Patterson Lakes
NSW
NSW
NSW
VIC
Coach: Christine Duff
L6 Dober, Keily
Collett, Emily
Rosskelly, Jessica
Loughry, Lulu
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Illawarra
West Lakes
NSW
NSW
NSW
SA
Coach: Christine Duff
Race 2651. WK4 500 : Womens Open K4 500Direct Final
Start Time: 11:42 AM500M
L4 Brigden-Jones, Jo
Minogue, Hannah
Howcroft, Coco
Godoy, Deandra
Sydney Northern Beaches
Australia
Sunshine Coast
Sydney Northern Beaches
NSW
AUS
QLD
NSW
Race 2712. MK2 1000 16 : Mens Under 16 K2 1000Direct Final
Start Time: 11:58 AM1000M
L3 Farrell, Liam
Neville, Ethan
Manly Warringah
Manly Warringah
NSW
NSW
Coach: Nicholas Dawe
L4 Basson, Milan
Wileman, Max
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
L5 Buckthorpe, Luke
Martin, Chris
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L6 Schmidt, Angus
Hammond, Jakob
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L7 Wileman, Andrew
Simons, Matthew
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Race 283. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Final
Start Time: 12:06 PM1000M
L1 Osborn, DanielPaddleNSW DirectNSW
L2 Lunney, TobiasDirect MembersNSW
L3 Yeates, JoshSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L4 Hutchinson, SamSydney Northern BeachesNSWCoach: Lachlan Tame
L5 McTavish, SimonAustraliaAUS
L6 Lawrence, IsaacSydney Northern BeachesNSW
L7 Clark, HaydenCurrumbin CreekQLD
L8 Hammond, ThomasSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L9 Osborn, ShaunPaddleNSW DirectNSW
Race 2914. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Final
Start Time: 12:14 PM1000M
L1 Bicknell, Scott
Roy, Andrew
Direct Members
Direct Members
NSW
NSW
L2 Duffy, Jy
Fitzsimmons, Riley
Kawana Waters
Australia
QLD
AUS
L3 McIntyre, Robert
Stowe, Mark
Australia
PaddleNSW Direct
AUS
NSW
L4 Smith, Scott
Ryan, Zac
PaddleNSW Direct
Direct Members
NSW
NSW
L5 Stewart, Murray
Clear, Jacob
Manly Warringah
Gold Coast
NSW
QLD
L6 Wood, Jordan
Rypp, Glenn
Gold Coast
Holdfast Bay
QLD
SA
L7 Bain, Bill
McKitterick, Joel
Sunshine Coast
Currumbin Creek
QLD
QLD
L8 Smith, David
Bowker, Daniel
Direct Members
Bayswater
NSW
WA
L9 Lohse, Sean
Euers, Peter
Direct Members
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Race 3049. WK4 500 16 : Womens Under 16 K4 500Direct Final
Start Time: 1:22 PM500M
L5 Green, Caitlin
Aves, Alex
Yeates, Hannah
Munro, Brittany
Sydney Northern Beaches
PaddleNSW Direct
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L6 Backen, Ruby
Pope, Sophie
Braggs, Emily
Gazzola, Prudence
West Lakes
West Lakes
West Lakes
West Lakes
SA
SA
SA
SA
Race 3135. WK1 500 18 : Womens Under 18 K1 500Heat 1
Start Time: 1:30 PM500M
L2 McMahon, DanielleSouthside PaddlersNSWCoach: Brian Trouville
L3 Collett, EmilySydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L4 Silvester, SamanthaPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L5 Duncan, RachelSydney Northern BeachesNSW
L6 Basson, TanielleSydney Northern BeachesNSW
L7 Partington, JenniferWest LakesSACoach: Jim Murphy
L8 Ross, GeorgiaDirect MembersNSW

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 3235. WK1 500 18 : Womens Under 18 K1 500Heat 2
Start Time: 1:38 PM500M
L2 Rosskelly, JessicaIllawarraNSW
L3 Glasson, NikkiSouthside PaddlersNSW
L4 Douglass, EmmaSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L5 Walkington, NathaliePatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L6 Loughry, LuluWest LakesSA
L7 Dober, KeilySydney Northern BeachesNSW
L8 Hall, ZoePaddleNSW DirectNSWCoach: Matt Jones

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 3324. MK1 500 18 : Mens Under 18 K1 500Heat 1
Start Time: 1:46 PM500M
L3 Ford, JackSouthside PaddlersNSWCoach: Brian Trouville
L4 Hutchinson, SamSydney Northern BeachesNSWCoach: Lachlan Tame
L5 Lawrence, IsaacSydney Northern BeachesNSW
L6 McTavish, SimonAustraliaAUS
L7 Osborn, DanielPaddleNSW DirectNSW

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 3424. MK1 500 18 : Mens Under 18 K1 500Heat 2
Start Time: 1:54 PM500M
L3 Clark, HaydenCurrumbin CreekQLD
L4 Yeates, JoshSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L5 Osborn, ShaunPaddleNSW DirectNSW
L6 Hammond, ThomasSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L7 Lunney, TobiasDirect MembersNSW

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 3523. MK1 500 16 : Mens Under 16 K1 500Heat 1
Start Time: 2:02 PM500M
L4 Hammond, JakobSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L5 Martin, ChrisPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L6 Buckthorpe, LukePatterson LakesVIC
L7 Wileman, MaxSydney Northern BeachesNSW
L8 Farrell, LiamManly WarringahNSWCoach: Nicholas Dawe

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 3623. MK1 500 16 : Mens Under 16 K1 500Heat 2
Start Time: 2:10 PM500M
L3 Wileman, AndrewSydney Northern BeachesNSW
L4 Schmidt, AngusSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L5 Basson, MilanSydney Northern BeachesNSW
L6 Rees, LiamSouthside PaddlersNSWCoach: Brian Trouville
L7 Simons, NickSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L8 Neville, EthanManly WarringahNSW

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 3725. MK1 500 : Mens Open K1 500Heat 1
Start Time: 2:18 PM500M
L2 Gold, AlexSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L3 Paroz, RyanDirect MembersNSWCoach: Clint Robinson
L4 Hughes, MitchellSouthside PaddlersNSWCoach: Brian Trouville
L5 Bain, BillSunshine CoastQLD
L6 McKitterick, JoelCurrumbin CreekQLD
L7 Duffy, JyKawana WatersQLD
L8 Campbell, JarradPatterson LakesVIC

Progress: Plan C: 1..6->Semi-Final + 3 Next Fastest
Race 3825. MK1 500 : Mens Open K1 500Heat 2
Start Time: 2:26 PM500M
L2 James, GavinManly WarringahNSW
L3 Dunbar, Wayne JnrManly WarringahNSW
L4 Fitzsimmons, RileyAustraliaAUS
L5 Wood, JordanGold CoastQLD
L6 McIntyre, RobertAustraliaAUS
L7 Smith, ScottPaddleNSW DirectNSW
L8 Dreyer, JohanSydney Northern BeachesNSW
L9 Csernok, IstvanManly WarringahNSW

Progress: Plan C: 1..6->Semi-Final + 3 Next Fastest
Race 3925. MK1 500 : Mens Open K1 500Heat 3
Start Time: 2:34 PM500M
L2 Leeson, MarkManly WarringahNSW
L3 Graham, AlexanderAscotWACoach: Ramon Andersson
L4 Carson, KierenPatterson LakesVIC
L5 Stewart, MurrayManly WarringahNSW
L6 Donkin, TimBrothersQLD
L7 Ryan, ZacDirect MembersNSW
L8 Bates, PaulSt GeorgeNSW
L9 Gosling, LukeManly WarringahNSW

Progress: Plan C: 1..6->Semi-Final + 3 Next Fastest
Race 4025. MK1 500 : Mens Open K1 500Heat 4
Start Time: 2:42 PM500M
L3 Graf, ArnoldSouthside PaddlersNSWCoach: Brian Trouville
L4 Euers, PeterSydney Northern BeachesNSW
L5 Lohse, SeanDirect MembersNSW
L6 Rypp, GlennHoldfast BaySA
L7 Tsagaris, JacobSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L8 Jacobs, ToddSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L9 Schott, BrodieSt GeorgeNSW

Progress: Plan C: 1..6->Semi-Final + 3 Next Fastest
Race 4142. WK2 500 14 : Womens Under 14 K2 500Direct Final
Start Time: 2:50 PM500M
L9 Thomas, Christina
Thomas, Melinda
PaddleNSW Direct
Windsor
NSW
NSW
Coaches: Gary Thomas, Gary Thomas
Race 4243. WK2 500 16 : Womens Under 16 K2 500Direct Final
Start Time: 2:50 PM500M
L3 Smith, Jemma
Smith, Bronte
Australia
Australia
AUS
AUS
L4 Backen, Ruby
Goldner, Kelsey
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L5 Yeates, Hannah
Aves, Alex
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L6 Green, Caitlin
Munro, Brittany
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L7 Pope, Sophie
Braggs, Emily
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Race 4335. WK1 500 18 : Womens Under 18 K1 500Final
Start Time: 2:58 PM500M
L1 Glasson, NikkiSouthside PaddlersNSW
L2 Dober, KeilySydney Northern BeachesNSW
L3 McMahon, DanielleSouthside PaddlersNSWCoach: Brian Trouville
L4 Duncan, RachelSydney Northern BeachesNSW
L5 Loughry, LuluWest LakesSA
L6 Basson, TanielleSydney Northern BeachesNSW
L7 Rosskelly, JessicaIllawarraNSW
L8 Walkington, NathaliePatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L9 Silvester, SamanthaPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
Race 4445. WK2 500 : Womens Open K2 500Direct Final
Start Time: 3:06 PM500M
L5 Howcroft, Coco
Godoy, Deandra
Sunshine Coast
Sydney Northern Beaches
QLD
NSW
L6 Ross, Emily
Barnett, Cassandra
Direct Members
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
Coach: Ches Suska
L7 Brigden-Jones, Jo
Minogue, Hannah
Sydney Northern Beaches
Australia
NSW
AUS
Race 4720. MK4 1000 : Mens Open K4 1000Direct Final
Start Time: 3:20 PM1000M
L4 Lohse, Sean
Duffy, Jy
Graham, Alexander
Fitzsimmons, Riley
Direct Members
Kawana Waters
Ascot
Australia
NSW
QLD
WA
AUS
L5 Smith, Scott
Ryan, Zac
Rypp, Glenn
Wood, Jordan
PaddleNSW Direct
Direct Members
Holdfast Bay
Gold Coast
NSW
NSW
SA
QLD
L6 McKitterick, Joel
Smith, David
Stewart, Murray
Clear, Jacob
Currumbin Creek
Direct Members
Manly Warringah
Gold Coast
QLD
NSW
NSW
QLD
L7 Gold, Alex
Jacobs, Todd
Dreyer, Johan
Tsagaris, Jacob
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
NSW
NSW
Race 4518. MK4 1000 16 : Mens Under 16 K4 1000Direct Final
Start Time: 3:30 PM1000M
L4 Simons, Matthew
Wileman, Andrew
Simons, Nick
ATHLETE UNKNOWN
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
NSW
L5 Basson, Milan
Wileman, Max
Hammond, Jakob
Schmidt, Angus
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
NSW
NSW
Race 4619. MK4 1000 18 : Mens Under 18 K4 1000Direct Final
Start Time: 3:30 PM1000M
L6 McTavish, Simon
Lawrence, Isaac
Yeates, Josh
Hammond, Thomas
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L7 Lunney, Tobias
Osborn, Shaun
Osborn, Daniel
Hutchinson, Sam
Direct Members
PaddleNSW Direct
PaddleNSW Direct
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
NSW
NSW