June Selection Event

Date: Fri 21st - Sun 23rd June , 2013
Venue: Sydney International Regatta Centre, NSW
Lane Draw
Options:  Select Day:      Show
Friday 21st June, 2013

Race 15. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 1
Start Time: 10:30 AM1000M
L2 Ryan, ZacOnkaparingaSACoach: Nathan Luce
L3 Bowker, DanielBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L4 Wood, JordanGold CoastQLD
L5 Stewart, MurrayManly WarringahNSW
L6 Smith, TateGold CoastQLD
L7 Rypp, GlennHoldfast BaySA

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 25. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 2
Start Time: 10:40 AM1000M
L2 Smith, DavidDirect MembersNSW
L3 Norton, SamTasmania CCTAS
L4 Clear, JacobGold CoastQLD
L5 Wallace, KennyCurrumbin CreekQLD
L6 Bain, BillDirect MembersNSW
L7 Haniford, LukeHoldfast BaySA
L8 Smith, ScottPaddleNSW DirectNSW

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 31. WK1 500 : Womens Open K1 500Heat 1
Start Time: 11:00 AM500M
L2 George, PhoebeBayswaterWA
L3 McArthur, CatHoldfast BaySA
L4 Davis, HannahHoldfast BaySA
L5 Flood, NaomiDirect MembersNSWCoach: Anna Wood
L6 Burnett, AlyceSunshine CoastQLD
L7 Peters, AmyMitta MittaNSW
L8 Godoy, DeandraSydney Northern BeachesNSW

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 41. WK1 500 : Womens Open K1 500Heat 2
Start Time: 11:10 AM500M
L1 Csipes, TamaraAdelaideSA
L2 Martin, Jaymee-LeeCanning RiverWA
L3 Higgins, StaceySunshine CoastQLDCoach: Chris Alagich
L4 Wallace, BernadetteCurrumbin CreekQLDCoach: Anna Wood
L5 Nicholls, AlanaBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L6 McGinty, HaileyKawana WatersQLD
L7 Howcroft, CocoDirect MembersNSW
L8 Roberts, JaimeBayswaterWA

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 59. MC1 1000 : Mens Open C1 1000Final
Start Time: 1:00 PM1000M
L4 Donaghey, JakeBrothersQLDCoach: Kevin Crisp
L5 Florian, MariusPaddleNSW DirectNSW
L6 Haas, AlexanderBrothersQLD
Race 65. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Final
Start Time: 1:15 PM1000M
L1 Norton, SamTasmania CCTAS
L2 Smith, TateGold CoastQLD
L3 Bain, BillDirect MembersNSW
L4 Stewart, MurrayManly WarringahNSW
L5 Wallace, KennyCurrumbin CreekQLD
L6 Wood, JordanGold CoastQLD
L7 Clear, JacobGold CoastQLD
L8 Bowker, DanielBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L9 Smith, DavidDirect MembersNSW
Race 71. WK1 500 : Womens Open K1 500Final
Start Time: 1:45 PM500M
L1 Higgins, StaceySunshine CoastQLDCoach: Chris Alagich
L2 Davis, HannahHoldfast BaySA
L3 Nicholls, AlanaBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L4 Flood, NaomiDirect MembersNSWCoach: Anna Wood
L5 Wallace, BernadetteCurrumbin CreekQLDCoach: Anna Wood
L6 Burnett, AlyceSunshine CoastQLD
L7 McGinty, HaileyKawana WatersQLD
L8 Peters, AmyMitta MittaNSW
L9 George, PhoebeBayswaterWA
Race 87. MK1 200 : Mens Open K1 200Heat 1
Start Time: 3:15 PM200M
L2 Rypp, GlennHoldfast BaySA
L3 Donkin, TimIndooroopillyQLD
L4 Holmes, BrodieBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L5 Tame, LachlanDirect MembersNSW
L6 Phillips, JesseBayswaterWA
L7 Dunn, CallumWest LakesSACoach: Nathan Luce

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 97. MK1 200 : Mens Open K1 200Heat 2
Start Time: 3:20 PM200M
L2 Dawe, NicholasSouthside PaddlersNSW
L3 Brewer, ToddBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L4 Wallace, KennyCurrumbin CreekQLD
L5 Bird, SteveCanning RiverWA
L6 Gallard, BenDirect MembersNSWCoach: Nathan Luce
L7 Wood, JordanGold CoastQLD
L8 Petho, JeremyWest LakesSACoach: Nathan Luce

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 103. WK1 200 : Womens Open K1 200Heat 1
Start Time: 3:30 PM200M
L2 Howcroft, CocoDirect MembersNSW
L3 Higgins, StaceySunshine CoastQLDCoach: Chris Alagich
L4 Roberts, JaimeBayswaterWA
L5 McGinty, HaileyKawana WatersQLD
L6 Martin, Jaymee-LeeCanning RiverWA
L7 Peters, AmyMitta MittaNSW
L8 Flood, NaomiDirect MembersNSWCoach: Anna Wood

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 113. WK1 200 : Womens Open K1 200Heat 2
Start Time: 3:35 PM200M
L2 Godoy, DeandraSydney Northern BeachesNSW
L3 Davis, HannahHoldfast BaySA
L4 Wallace, BernadetteCurrumbin CreekQLDCoach: Anna Wood
L5 Nicholls, AlanaBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L6 Burnett, AlyceSunshine CoastQLD
L7 McArthur, CatHoldfast BaySA
L8 George, PhoebeBayswaterWA

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th