2013 National Sprint Championships

Date: Wed 3rd - Sun 7th April , 2013
Venue: Champion Lakes, WA
Lane Draw
Options:  Select Day:      Show
Wednesday 3rd April, 2013

Race 16. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 1
Start Time: 8:00 AM1000M
L1 Norton, TomTasmania CCTASCoach: Jeremy Norton
L2 Smith, DavidDirect MembersNSW
L3 Smith, TateGold CoastQLD
L4 Stewart, MurrayPaddleNSW DirectNSW
L5 Dallos, ZsoltKawana WatersQLD
L6 Rypp, GlennHoldfast BaySA
L7 Haniford, LukeHoldfast BaySA
L8 Gardner, NeilKawana WatersQLD

Progress: Plan B: 1..5->Semi + Fastest 6th; Rest Eliminated
Race 26. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 2
Start Time: 8:05 AM1000M
L1 Bowker, DanielBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L2 Wood, JordanGold CoastQLD
L3 Tame, LachlanDirect MembersNSW
L4 Wallace, KennyCurrumbin CreekQLD
L5 Ryan, ZacOnkaparingaSA
L6 Smith, ScottPaddleNSW DirectNSW
L7 Stowe, MarkPaddleNSW DirectNSWCoach: Ches Suska
L8 McLean, BenSydney Northern BeachesNSW

Progress: Plan B: 1..5->Semi + Fastest 6th; Rest Eliminated
Race 36. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 3
Start Time: 8:10 AM1000M
L1 Murphy, AaronGold CoastQLD
L2 Norton, SamTasmania CCTASCoach: Jeremy Norton
L3 Bain, BillDirect MembersNSW
L4 Clear, JacobGold CoastQLD
L5 Baker, ReeceIndian OceanWA
L6 Stenlake, TimothyBrothersQLD
L7 Dunn, CallumWest LakesSACoach: Nathan Luce
L8 Graham, DavidDirect MembersNSW

Progress: Plan B: 1..5->Semi + Fastest 6th; Rest Eliminated
Race 45. MK1 1000 23 : Mens Under 23 K1 1000Heat 1
Start Time: 8:15 AM1000M
L1 Jenkinson, MitchellPerth PaddlersWACoach: Julie Jenkinson
L2 Graf, ArnoldSouthside PaddlersNSWCoach: Brian Trouville
L3 Thompson, LiamCanning RiverWA
L4 Symonds, TimEncounterSA
L5 DeDai, Sean-CharlesWest LakesSACoach: Nathan Luce
L6 Gold, AlexSydney Northern BeachesNSW
L7 Fidge, JontyBayswaterWACoach: Andrew Hayden
L8 Paroz, RyanKawana WatersQLDCoach: Clint Robinson

Progress: Plan B: 1..5->Semi + Fastest 6th; Rest Eliminated
Race 55. MK1 1000 23 : Mens Under 23 K1 1000Heat 2
Start Time: 8:20 AM1000M
L1 Drummond, JoshuaDirect MembersNSWCoach: Guy Power
L2 Arnold, TimMercantileVIC
L3 Redward, SamuelSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L4 Bulmer, NicholasWest LakesSACoach: Nathan Luce
L5 Wagner, Nickolas JamesKawana WatersQLDCoach: Clint Robinson
L6 Hedditch, TomMercantileVICCoach: Craig Pickett
L7 Kim, JiwonSouth KoreaKOR
L8 Bolton, NicholasKawana WatersQLD

Progress: Plan B: 1..5->Semi + Fastest 6th; Rest Eliminated
Race 65. MK1 1000 23 : Mens Under 23 K1 1000Heat 3
Start Time: 8:25 AM1000M
L1 Ralphs, JeffreyCanadaCAN
L2 McIntyre, RobertPaddleNSW DirectNSW
L3 Wroe, NicholasChampion LakesWA
L4 Hill, BenDirect MembersNSW
L5 MacKenzie-Templar, AlexanderCurrumbin CreekQLDCoach: Julian Norton-Smith
L6 McCormack, TaylorTasmania CCTASCoach: Jeremy Norton
L7 Maurice, SamuelMandurah Ocean ClubWACoach: Guy Power
L8 Durko, GaborHungaryHUN

Progress: Plan B: 1..5->Semi + Fastest 6th; Rest Eliminated
Race 712. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000Heat 1
Start Time: 8:30 AM1000M
L1 Doherty, Ben
Kerr, Robert
Tasmania CC
Tasmania CC
TAS
TAS
L2 Spinks, Sebastian
Duggan, Alexander
Derwent
Tasmania CC
TAS
TAS
Coach: Jeremy Norton
L3 Newell, Jayden
collins, jeremy
Sunshine Coast
Varsity Lakes
QLD
QLD
Coach: Chris Alagich
L4 Duffy, Jy
McKitterick, Joel
Kawana Waters
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coach: Shane Dalziel
L5 Graham, Alexander
Pond, Nicholas
Ascot
Bayswater
WA
WA
L6 Ringrose, Jorden
Pond, Nicholas
Bayswater
Bayswater
WA
WA
Coaches: Guy Power, Michael Pond
L7 Kleinschmidt, Jake
Ellis, Jayden
Kawana Waters
West Lakes
QLD
SA
Coach: Shane Dalziel
L8 Rudd, Jason
Ryan, Daniel
West Lakes
West Lakes
SA
SA

Progress: Plan B: 1..5->Semi + Fastest 6th; Rest Eliminated
Race 812. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000Heat 2
Start Time: 8:35 AM1000M
L1 McTigue, Sam
Maurice, Joshua
Champion Lakes
Mandurah Ocean Club
WA
WA
Coach: Guy Power
L2 Jacobs, Todd
Dreyer, Johan
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L3 Tsagaris, Jacob
McTavish, Simon
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L4 Lohse, Sean
Lee, Jared
Direct Members
West Lakes
NSW
SA
Coaches: Krzysztof Lepianka, Nathan Luce
L5 Fenley, Joshua
Lawrence, Isaac
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
L6 Hammond, Thomas
Yeates, Josh
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L7 Armstrong, Lachlan
Cassidy, Brett
Bayswater
Direct Members
WA
NSW
Coach: Guy Power
L8 Sarvari, Joshua
O'Leary, Peter
Sunshine Coast
Fairfield
QLD
VIC

Progress: Plan B: 1..5->Semi + Fastest 6th; Rest Eliminated
Race 912. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000Heat 3
Start Time: 8:40 AM1000M
L1 Lovick, Edward
Haynes, Casey
Ivanhoe Northcote Canoe C
Sherbrooke
VIC
VIC
Coach: Cameron McMullan
L2 Crawford, Jarrad
Grycewicz, Aaron
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coaches: Krzysztof Lepianka, Jim Murphy
L3 Hughes, Mitchell
Berzins, Roberts
Southside Paddlers
Southside Paddlers
NSW
NSW
Coach: Brian Trouville
L4 Carson, Kieren
Campbell, Jarrad
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L5 Euers, Peter
Fitzsimmons, Riley
Sydney Northern Beaches
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L6 Wagstaff, Nicholas
Allan, Jackson
Bayswater
PaddleNSW Direct
WA
NSW
Coaches: Guy Power, Michael Pond
L7 Murfet, Simon
Nelson, Ryan
Tasmania CC
Tasmania CC
TAS
TAS
L8 Smith, Timothy
Peace, Grant
Champion Lakes
Bayswater
WA
WA

Progress: Plan B: 1..5->Semi + Fastest 6th; Rest Eliminated
Race 103. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Heat 1
Start Time: 8:45 AM1000M
L1 Labine Romain, FraserSydney Northern BeachesNSW
L2 Baker, JackBayswaterWA
L3 Carbone, AnthonyBayswaterWA
L4 Clark, HaydenCurrumbin CreekQLD
L5 Osborn, ShaunDirect MembersNSW
L6 Sarvari, JoshuaSunshine CoastQLD
L7 Day, AndrewCurrumbin CreekQLD

Progress: Plan C: 1..6->Semi Final; Rest Eliminated
Race 113. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Heat 2
Start Time: 8:50 AM1000M
L1 Gipson, MaxwellAscotWA
L2 Reynolds, KyleBayswaterWA
L3 Basson, MilanSydney Northern BeachesNSW
L4 Hutchinson, SamSydney Northern BeachesNSW
L5 Osborn, DanielDirect MembersNSW
L6 Goldsworthy-Hess, MaxWest LakesSA
L7 Farrall, ZacWA ClubWA

Progress: Plan C: 1..6->Semi Final; Rest Eliminated
Race 123. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Heat 3
Start Time: 8:55 AM1000M
L1 Smith, BenjaminChampion LakesWA
L2 Ashby, ZaccharyAscotWA
L3 Santarelli, ElliotChristian BrothersSA
L4 Harris, BenAscotWA
L5 Hennessy, JayWest LakesSA
L6 Miller, RileyTasmania CCTAS
L7 Bond, ChrisAscotWA

Progress: Plan C: 1..6->Semi Final; Rest Eliminated
Race 133. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Heat 4
Start Time: 9:00 AM1000M
L2 Buckthorpe, LukePatterson LakesVIC
L3 Pongratz, CoreyAscotWA
L4 Grimwade, MatthewChristian BrothersSA
L5 Martin, ChrisPatterson LakesVIC
L6 Harris, NicholasBayswaterWA
L7 Greed, ChristopherAscotWA

Progress: Plan C: 1..6->Semi Final; Rest Eliminated
Race 1472. WK4 500 16 : Womens Under 16 K4 500Final
Start Time: 9:10 AM500M
L3 Silvester, Samantha
Keppell, Olivia
MacDougall, Lareesa
Steinepreis, Yale
Patterson Lakes
Direct Members
Ascot
Ascot
VIC
NSW
WA
WA
L4 Dober, Keily
Sterry, Chloe
Duncan, Rachel
O'Neill, Siarn
Sydney Northern Beaches
Currumbin Creek
Sydney Northern Beaches
Sunshine Coast
NSW
QLD
NSW
QLD
Coach: Christine Duff
L5 Jager, Emma
Ryan, Sonia
Partington, Jennifer
Kidd, Francesca
West Lakes
West Lakes
West Lakes
Onkaparinga
SA
SA
SA
SA
Race 1565. WK1 500 : Womens Open K1 500Heat 1
Start Time: 9:15 AM500M
L1 Bryant, AllisonManly WarringahNSWCoach: Tim Jacobs
L2 Martin, Jaymee-LeeCanning RiverWA
L3 Lovell, RachelSunshine CoastQLDCoach: Geoff Lovell
L4 Nicholls, AlanaBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L5 Davis, HannahHoldfast BaySA
L6 Wallace, BernadetteCurrumbin CreekQLDCoach: Anna Wood
L7 George, PhoebeBayswaterWA
L8 Roberts, JaimeBayswaterWA

Progress: Plan B: 1..5->Semi + Fastest 6th; Rest Eliminated
Race 1665. WK1 500 : Womens Open K1 500Heat 2
Start Time: 9:20 AM500M
L1 Hurst, MadeleinePatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L2 Higgins, StaceySunshine CoastQLD
L3 Fogarty, LyndsieBrothersQLD
L4 Flood, NaomiManly WarringahNSW
L5 Burnett, AlyceSunshine CoastQLD
L6 Peters, AmyMitta MittaNSW
L7 Howcroft, CocoDirect MembersNSW
L8 Drakos, EleniHoldfast BaySA

Progress: Plan B: 1..5->Semi + Fastest 6th; Rest Eliminated
Race 1765. WK1 500 : Womens Open K1 500Heat 3
Start Time: 9:25 AM500M
L1 Silvester, JessicaPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L2 LeCoultre, ElizabethPerth PaddlersWA
L3 McArthur, CatHoldfast BaySACoach: Nathan Luce
L4 McGinty, HaileyKawana WatersQLD
L5 Brigden-Jones, JoSydney Northern BeachesNSW
L6 Prior, MaddisonIllawarraNSWCoach: Tim Jacobs
L7 Ahrens, MarlenaMercantileVICCoach: Craig Pickett

Progress: Plan B: 1..5->Semi + Fastest 6th; Rest Eliminated
Race 1865. WK1 500 : Womens Open K1 500Heat 4
Start Time: 9:30 AM500M

CANCELLED
Race 1964. WK1 500 23 : Womens Under 23 K1 500Heat 1
Start Time: 9:35 AM500M

CANCELLED
Race 2064. WK1 500 23 : Womens Under 23 K1 500Heat 2
Start Time: 9:40 AM500M

CANCELLED
Race 2163. WK1 500 18 : Womens Under 18 K1 500Heat 1
Start Time: 9:45 AM500M
L1 Maxwell, NicoleBayswaterWACoach: Amanda Simper
L2 Martin, BronwynAscotWA
L3 O'Neill, MoniqueSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L4 Reynolds, ShannonBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L5 Batters, MadeleineBendigoVICCoach: Tony Misson
L6 Rosskelly, JessicaPaddleNSW DirectNSWCoach: Terry Prosser
L7 Kiernan, EmmaDirect MembersNSW

Progress: Plan C1: 1..6->Semi Final; Rest Eliminated
Race 2263. WK1 500 18 : Womens Under 18 K1 500Heat 2
Start Time: 9:50 AM500M
L1 Roadley, BreaYarrawonga MulwalaVIC
L2 Karamoshos, ChloeWest LakesSACoach: Jim Murphy
L3 Labine Romain, MackenzieSydney Northern BeachesNSW
L4 Godoy, DeandraSydney Northern BeachesNSWCoach: Tim Jacobs
L5 Bulmer, JosephineWest LakesSA
L6 Loughry, LuluWest LakesSACoach: Krzysztof Lepianka
L7 Harrison, CourtneyWest LakesSA

Progress: Plan C1: 1..6->Semi Final; Rest Eliminated
Race 2363. WK1 500 18 : Womens Under 18 K1 500Heat 3
Start Time: 9:55 AM500M
L1 Bull, AlyssaKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L2 Taurins, TalissaSydney Northern BeachesNSW
L3 Gilliman, CaitlinDirect MembersNSWCoach: Chris Alagich
L4 Mann, RebeccaBendigoVICCoach: Julie Jenkinson
L5 McAleenan, TaraSunshine CoastQLDCoach: Chris Alagich
L6 Douglass, EmmaSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L7 Dowling, CourtneyTasmania CCTASCoach: Jeremy Norton

Progress: Plan C1: 1..6->Semi Final; Rest Eliminated
Race 2463. WK1 500 18 : Womens Under 18 K1 500Heat 4
Start Time: 10:00 AM500M
L2 Whinray, KaylaYarrawonga MulwalaVIC
L3 Walkington, NathaliePatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L4 Davies, MadisonWest LakesSACoach: Krzysztof Lepianka
L5 Basson, TanielleSydney Northern BeachesNSW
L6 Petho, CassandraWest LakesSA
L7 Pope, CrystalHoldfast BaySA

Progress: Plan C1: 1..6->Semi Final; Rest Eliminated
Race 256. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Semi-Final 1
Start Time: 10:25 AM1000M
L1 Haniford, LukeHoldfast BaySA
L2 Baker, ReeceIndian OceanWA
L3 Tame, LachlanDirect MembersNSW
L4 Stewart, MurrayPaddleNSW DirectNSW
L5 Clear, JacobGold CoastQLD
L6 Rypp, GlennHoldfast BaySA
L7 Wood, JordanGold CoastQLD
L8 Stenlake, TimothyBrothersQLD
L9 Dallos, ZsoltKawana WatersQLD

Progress: Plan B: 1..4->A Final; 5..8->B Final
Race 266. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Semi-Final 2
Start Time: 10:30 AM1000M
L1 Ryan, ZacOnkaparingaSA
L2 Smith, DavidDirect MembersNSW
L3 Bain, BillDirect MembersNSW
L4 Wallace, KennyCurrumbin CreekQLD
L5 Smith, TateGold CoastQLD
L6 Bowker, DanielBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L7 Norton, SamTasmania CCTASCoach: Jeremy Norton
L8 Smith, ScottPaddleNSW DirectNSW

Progress: Plan B: 1..4->A Final; 5..8->B Final
Race 275. MK1 1000 23 : Mens Under 23 K1 1000Semi-Final 1
Start Time: 10:35 AM1000M
L1 Graf, ArnoldSouthside PaddlersNSWCoach: Brian Trouville
L2 Hill, BenDirect MembersNSW
L3 Kim, JiwonSouth KoreaKOR
L4 DeDai, Sean-CharlesWest LakesSACoach: Nathan Luce
L5 Durko, GaborHungaryHUN
L6 Thompson, LiamCanning RiverWA
L7 Wagner, Nickolas JamesKawana WatersQLDCoach: Clint Robinson
L8 McIntyre, RobertPaddleNSW DirectNSW

Progress: Plan B: 1..4->A Final; 5..8->B Final
Race 285. MK1 1000 23 : Mens Under 23 K1 1000Semi-Final 2
Start Time: 10:40 AM1000M
L1 Bolton, NicholasKawana WatersQLD
L2 Paroz, RyanKawana WatersQLDCoach: Clint Robinson
L3 Ralphs, JeffreyCanadaCAN
L4 Bulmer, NicholasWest LakesSACoach: Nathan Luce
L5 Symonds, TimEncounterSA
L6 Hedditch, TomMercantileVICCoach: Craig Pickett
L7 MacKenzie-Templar, AlexanderCurrumbin CreekQLDCoach: Julian Norton-Smith
L8 Wroe, NicholasChampion LakesWA

Progress: Plan B: 1..4->A Final; 5..8->B Final
Race 2912. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000Semi-Final 1
Start Time: 10:45 AM1000M
L1 Ringrose, Jorden
Pond, Nicholas
Bayswater
Bayswater
WA
WA
Coaches: Guy Power, Michael Pond
L2 Hughes, Mitchell
Berzins, Roberts
Southside Paddlers
Southside Paddlers
NSW
NSW
Coach: Brian Trouville
L3 Tsagaris, Jacob
McTavish, Simon
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L4 Duffy, Jy
McKitterick, Joel
Kawana Waters
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coach: Shane Dalziel
L5 Carson, Kieren
Campbell, Jarrad
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L6 Spinks, Sebastian
Duggan, Alexander
Derwent
Tasmania CC
TAS
TAS
Coach: Jeremy Norton
L7 Hammond, Thomas
Yeates, Josh
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L8 Lovick, Edward
Haynes, Casey
Ivanhoe Northcote Canoe C
Sherbrooke
VIC
VIC
Coach: Cameron McMullan

Progress: Plan B: 1..4->A Final; 5..8->B Final
Race 3012. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000Semi-Final 2
Start Time: 10:50 AM1000M
L1 Armstrong, Lachlan
Cassidy, Brett
Bayswater
Direct Members
WA
NSW
Coach: Guy Power
L2 Kleinschmidt, Jake
Ellis, Jayden
Kawana Waters
West Lakes
QLD
SA
Coach: Shane Dalziel
L3 Euers, Peter
Fitzsimmons, Riley
Sydney Northern Beaches
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L4 Lohse, Sean
Lee, Jared
Direct Members
West Lakes
NSW
SA
Coaches: Krzysztof Lepianka, Nathan Luce
L5 Newell, Jayden
collins, jeremy
Sunshine Coast
Varsity Lakes
QLD
QLD
Coach: Chris Alagich
L6 Fenley, Joshua
Lawrence, Isaac
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
L7 Wagstaff, Nicholas
Allan, Jackson
Bayswater
PaddleNSW Direct
WA
NSW
Coaches: Guy Power, Michael Pond
L8 Crawford, Jarrad
Grycewicz, Aaron
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coaches: Krzysztof Lepianka, Jim Murphy

Progress: Plan B: 1..4->A Final; 5..8->B Final
Race 313. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Semi-Final 1
Start Time: 10:55 AM1000M
L1 Harris, NicholasBayswaterWA
L2 Osborn, DanielDirect MembersNSW
L3 Osborn, ShaunDirect MembersNSW
L4 Martin, ChrisPatterson LakesVIC
L5 Bond, ChrisAscotWA
L6 Carbone, AnthonyBayswaterWA
L7 Miller, RileyTasmania CCTAS
L8 Gipson, MaxwellAscotWA

Progress: Plan C: 1..2->FA +2 Fastest 3rd; 3..5->FB + Fast 6th
Race 323. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Semi-Final 2
Start Time: 11:00 AM1000M
L1 Labine Romain, FraserSydney Northern BeachesNSW
L2 Hennessy, JayWest LakesSA
L3 Grimwade, MatthewChristian BrothersSA
L4 Basson, MilanSydney Northern BeachesNSW
L5 Clark, HaydenCurrumbin CreekQLD
L6 Goldsworthy-Hess, MaxWest LakesSA
L7 Pongratz, CoreyAscotWA
L8 Ashby, ZaccharyAscotWA

Progress: Plan C: 1..2->FA +2 Fastest 3rd; 3..5->FB + Fast 6th
Race 333. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Semi-Final 3
Start Time: 11:05 AM1000M
L1 Reynolds, KyleBayswaterWA
L2 Buckthorpe, LukePatterson LakesVIC
L3 Hutchinson, SamSydney Northern BeachesNSW
L4 Harris, BenAscotWA
L5 Day, AndrewCurrumbin CreekQLD
L6 Santarelli, ElliotChristian BrothersSA
L7 Greed, ChristopherAscotWA
L8 Sarvari, JoshuaSunshine CoastQLD

Progress: Plan C: 1..2->FA +2 Fastest 3rd; 3..5->FB + Fast 6th
Race 3465. WK1 500 : Womens Open K1 500Semi-Final 1
Start Time: 11:15 AM500M
L1 George, PhoebeBayswaterWA
L2 McArthur, CatHoldfast BaySACoach: Nathan Luce
L3 Burnett, AlyceSunshine CoastQLD
L4 Wallace, BernadetteCurrumbin CreekQLDCoach: Anna Wood
L5 Brigden-Jones, JoSydney Northern BeachesNSW
L6 Davis, HannahHoldfast BaySA
L7 Peters, AmyMitta MittaNSW
L8 Prior, MaddisonIllawarraNSWCoach: Tim Jacobs

Progress: Plan B: 1..4->A Final; 5..8->B Final
Race 3565. WK1 500 : Womens Open K1 500Semi-Final 2
Start Time: 11:20 AM500M
L1 Howcroft, CocoDirect MembersNSW
L2 Lovell, RachelSunshine CoastQLDCoach: Geoff Lovell
L3 Nicholls, AlanaBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L4 Flood, NaomiManly WarringahNSW
L5 McGinty, HaileyKawana WatersQLD
L6 Higgins, StaceySunshine CoastQLD
L7 LeCoultre, ElizabethPerth PaddlersWA
L8 Martin, Jaymee-LeeCanning RiverWA

Progress: Plan B: 1..4->A Final; 5..8->B Final
Race 3665. WK1 500 : Womens Open K1 500Semi-Final 3
Start Time: 11:25 AM500M

CANCELLED
Race 3764. WK1 500 23 : Womens Under 23 K1 500Final
Start Time: 11:30 AM500M
L1 Hennessy, AnnaWest LakesSA
L2 Green, JacquelineSydney Northern BeachesNSW
L3 Leaver, EllieCurrumbin CreekQLDCoach: Andrea King
L4 Carlton, VirginiaGeelongVICCoach: Tim Altman
L5 Robertson, AlanaBayswaterWACoach: Julie Jenkinson
L6 Eichhorn, EmmaCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L7 Rose, MadiDirect MembersNSWCoach: Shane Dalziel
Race 3863. WK1 500 18 : Womens Under 18 K1 500Semi-Final 1
Start Time: 11:35 AM500M
L1 Douglass, EmmaSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L2 O'Neill, MoniqueSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L3 Bull, AlyssaKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L4 Rosskelly, JessicaPaddleNSW DirectNSWCoach: Terry Prosser
L5 Davies, MadisonWest LakesSACoach: Krzysztof Lepianka
L6 Loughry, LuluWest LakesSACoach: Krzysztof Lepianka
L7 Walkington, NathaliePatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L8 Roadley, BreaYarrawonga MulwalaVIC

Progress: Plan C1: 1..2->FA +2F 3rd; 3..5->FB +F 6th; 6..8->FC
Race 3963. WK1 500 18 : Womens Under 18 K1 500Semi-Final 2
Start Time: 11:40 AM500M
L1 Pope, CrystalHoldfast BaySA
L2 Labine Romain, MackenzieSydney Northern BeachesNSW
L3 Basson, TanielleSydney Northern BeachesNSW
L4 Godoy, DeandraSydney Northern BeachesNSWCoach: Tim Jacobs
L5 Reynolds, ShannonBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L6 Gilliman, CaitlinDirect MembersNSWCoach: Chris Alagich
L7 Martin, BronwynAscotWA
L8 Taurins, TalissaSydney Northern BeachesNSW

Progress: Plan C1: 1..2->FA +2F 3rd; 3..5->FB +F 6th; 6..8->FC
Race 4063. WK1 500 18 : Womens Under 18 K1 500Semi-Final 3
Start Time: 11:45 AM500M
L1 Kiernan, EmmaDirect MembersNSW
L2 McAleenan, TaraSunshine CoastQLDCoach: Chris Alagich
L3 Batters, MadeleineBendigoVICCoach: Tony Misson
L4 Mann, RebeccaBendigoVICCoach: Julie Jenkinson
L5 Bulmer, JosephineWest LakesSA
L6 Whinray, KaylaYarrawonga MulwalaVIC
L7 Harrison, CourtneyWest LakesSA
L8 Petho, CassandraWest LakesSA

Progress: Plan C1: 1..2->FA +2F 3rd; 3..5->FB +F 6th; 6..8->FC
Race 4162. WK1 500 16 : Womens Under 16 K1 500Heat 1
Start Time: 11:50 AM500M
L1 Dober, KeilySydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L2 Yeates, HannahSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L3 Kidd, FrancescaOnkaparingaSACoach: Nick Tucker
L4 Duncan, RachelSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L5 O'Neill, SiarnSunshine CoastQLDCoach: Chris Alagich
L6 Jager, EmmaWest LakesSACoach: Jim Murphy
L7 MacDougall, LareesaAscotWACoach: Peter Martin
L8 Stirling, DarcyWA ClubWACoach: Guy Power

Progress: Plan A: 1->A Final; 2..5->SemiFinal
Race 4262. WK1 500 16 : Womens Under 16 K1 500Heat 2
Start Time: 11:55 AM500M
L1 Steinepreis, YaleAscotWACoach: Guy Power
L2 Lovell, EvieWest LakesSA
L3 Keppell, OliviaDirect MembersNSW
L4 Sterry, ChloeCurrumbin CreekQLDCoach: Andrea King
L5 Silvester, SamanthaPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L6 Partington, JenniferWest LakesSA
L7 Ryan, SoniaWest LakesSACoach: Jim Murphy

Progress: Plan A: 1->A Final; 2..5->SemiFinal
Race 4314. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Heat 1
Start Time: 12:45 PM1000M
L2 Dunn, Callum
Petho, Jeremy
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Nathan Luce
L3 Haniford, Luke
Ryan, Zac
Holdfast Bay
Onkaparinga
SA
SA
L4 Clear, Jacob
Stewart, Murray
Gold Coast
PaddleNSW Direct
QLD
NSW
L5 Bain, Bill
Rypp, Glenn
Sunshine Coast
Holdfast Bay
QLD
SA
Coaches: Chris Alagich, Nathan Luce
L6 Smith, Scott
Norton, Tom
PaddleNSW Direct
Tasmania CC
NSW
TAS
L7 Gold, Alex
Ralphs, Jeffrey
Sydney Northern Beaches
Canada
NSW
CAN

Progress: Plan A1: 1..4->Final; Rest Eliminated
Race 4414. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Heat 2
Start Time: 12:50 PM1000M
L2 Gardner, Neil
Bolton, Nicholas
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
Coach: Clint Robinson
L3 Baker, Reece
Bowker, Daniel
Indian Ocean
Bayswater
WA
WA
Coach: Ramon Andersson
L4 Wallace, Kenny
Tame, Lachlan
Currumbin Creek
Direct Members
QLD
NSW
L5 Smith, Tate
Smith, David
Gold Coast
Direct Members
QLD
NSW
L6 Stenlake, Timothy
Murphy, Aaron
Brothers
Gold Coast
QLD
QLD

Progress: Plan A1: 1..4->Final; Rest Eliminated
Race 4518. MK4 1000 23 : Mens Under 23 K4 1000Final
Start Time: 12:55 PM1000M
L2 Paroz, Ryan
MacKenzie-Templar, Alexander
Wagner, Nickolas James
Murphy, Aaron
Kawana Waters
Currumbin Creek
Kawana Waters
Gold Coast
QLD
QLD
QLD
QLD
L3 Jenkinson, Mitchell
McCormack, Taylor
Arnold, Tim
Hedditch, Tom
Perth Paddlers
Tasmania CC
Mercantile
Mercantile
WA
TAS
VIC
VIC
Coaches: Julie Jenkinson, Craig Pickett, Jeremy Norton
L4 Petho, Jeremy
DeDai, Sean-Charles
Symonds, Tim
Daw, Alex
West Lakes
West Lakes
Encounter
Holdfast Bay
SA
SA
SA
SA
L5 Graf, Arnold
McIntyre, Robert
Redward, Samuel
Maurice, Samuel
Southside Paddlers
PaddleNSW Direct
Sydney Northern Beaches
Mandurah Ocean Club
NSW
NSW
NSW
WA
Race 464. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 1
Start Time: 1:00 PM1000M
L1 McTigue, SamChampion LakesWACoach: Guy Power
L2 Smith, TimothyChampion LakesWACoach: Taitiarna Brown
L3 Allan, JacksonPaddleNSW DirectNSW
L4 McKitterick, JoelCurrumbin CreekQLDCoach: Vince Fehervari
L5 collins, jeremyVarsity LakesQLD
L6 Euers, PeterSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L7 Duggan, AlexanderTasmania CCTAS
L8 Lovick, EdwardIvanhoe Northcote Canoe CVICCoach: Cameron McMullan

Progress: Plan E1: 1..4->Semi Final
Race 474. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 2
Start Time: 1:05 PM1000M
L1 Kerr, RobertTasmania CCTASCoach: Jeremy Norton
L2 Ellis, JaydenWest LakesSA
L3 Lee, JaredWest LakesSACoach: Krzysztof Lepianka
L4 Lohse, SeanDirect MembersNSWCoach: Krzysztof Lepianka
L5 Pond, NicholasBayswaterWA
L6 Fenley, JoshuaSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L7 Kleinschmidt, JakeKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L8 Peace, GrantBayswaterWA

Progress: Plan E1: 1..4->Semi Final
Race 484. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 3
Start Time: 1:10 PM1000M
L1 Haynes, CaseySherbrookeVICCoach: Cameron McMullan
L2 Crawford, JarradWest LakesSACoach: Krzysztof Lepianka
L3 Hughes, MitchellSouthside PaddlersNSWCoach: Brian Trouville
L4 Lawrence, IsaacSydney Northern BeachesNSW
L5 Carson, KierenPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L6 Yeates, JoshSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L7 Murfet, SimonTasmania CCTASCoach: Jeremy Norton
L8 Godwin, MichaelAscotWA

Progress: Plan E1: 1..4->Semi Final
Race 494. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 4
Start Time: 1:15 PM1000M
L1 Rudd, JasonWest LakesSA
L2 Grycewicz, AaronWest LakesSA
L3 Tsagaris, JacobSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L4 Fitzsimmons, RileyPaddleNSW DirectNSW
L5 Graham, AlexanderAscotWA
L6 Ringrose, JordenBayswaterWA
L7 O'Leary, PeterFairfieldVIC
L8 Cassidy, BrettDirect MembersNSW

Progress: Plan E1: 1..4->Semi Final
Race 504. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 5
Start Time: 1:20 PM1000M
L1 Ryan, DanielWest LakesSA
L2 Wagstaff, NicholasBayswaterWACoach: Guy Power
L3 Newell, JaydenSunshine CoastQLD
L4 Duffy, JyKawana WatersQLD
L5 Spinks, SebastianDerwentTAS
L6 Jacobs, ToddSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L7 Doherty, BenTasmania CCTASCoach: Jeremy Norton

Progress: Plan E1: 1..4->Semi Final
Race 514. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 6
Start Time: 1:25 PM1000M
L1 Maurice, JoshuaMandurah Ocean ClubWACoach: Guy Power
L2 Armstrong, LachlanBayswaterWACoach: Guy Power
L3 Hammond, ThomasSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L4 Campbell, JarradPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L5 McTavish, SimonSydney Northern BeachesNSW
L6 Dreyer, JohanSydney Northern BeachesNSW
L7 Nelson, RyanTasmania CCTAS

Progress: Plan E1: 1..4->Semi Final
Race 5211. MK2 1000 16 : Mens Under 16 K2 1000Heat 1
Start Time: 1:30 PM1000M
L1 Greed, Christopher
Gipson, Maxwell
Ascot
Ascot
WA
WA
L2 Baker, Jack
Farrall, Zac
Bayswater
WA Club
WA
WA
L3 Grimwade, Matthew
Santarelli, Elliot
Christian Brothers
Christian Brothers
SA
SA
Coaches: Jim Murphy, Krzysztof Lepianka
L4 Clark, Hayden
Buckthorpe, Luke
Currumbin Creek
Patterson Lakes
QLD
VIC
Coaches: Andrea King, Graham Bendeich
L5 Carbone, Anthony
Martin, Chris
Bayswater
Patterson Lakes
WA
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L6 Miller, Riley
Day, Andrew
Tasmania CC
Currumbin Creek
TAS
QLD
Coach: Jeremy Norton
L7 Ashby, Zacchary
Smith, Benjamin
Ascot
Champion Lakes
WA
WA
Coach: Peter Martin

Progress: Plan A: 1->A Final; 2..5->SemiFinal
Race 5311. MK2 1000 16 : Mens Under 16 K2 1000Heat 2
Start Time: 1:35 PM1000M
L2 Reynolds, Kyle
Pongratz, Corey
Bayswater
Ascot
WA
WA
Coach: Amanda Simper
L3 Goldsworthy-Hess, Max
Hennessy, Jay
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Jim Murphy
L4 Hutchinson, Sam
Harris, Ben
Sydney Northern Beaches
Ascot
NSW
WA
Coach: Christine Duff
L5 Labine Romain, Fraser
Basson, Milan
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L6 Harris, Nicholas
Bond, Chris
Bayswater
Ascot
WA
WA
L7 Osborn, Daniel
Osborn, Shaun
Direct Members
Direct Members
NSW
NSW

Progress: Plan A: 1->A Final; 2..5->SemiFinal
Race 5470. WK2 500 : Womens Open K2 500Heat 1
Start Time: 1:45 PM500M
L2 Prior, Maddison
Bryant, Allison
Illawarra
Manly Warringah
NSW
NSW
Coaches: Tim Jacobs, Tim Jacobs
L3 Lovell, Rachel
Fogarty, Lyndsie
Sunshine Coast
Brothers
QLD
QLD
L4 Nicholls, Alana
Roberts, Jaime
Bayswater
Bayswater
WA
WA
L5 Davis, Hannah
Brigden-Jones, Jo
Holdfast Bay
Sydney Northern Beaches
SA
NSW
L6 Martin, Jaymee-Lee
George, Phoebe
Canning River
Bayswater
WA
WA
Coach: Ramon Andersson

Progress: Plan A1: 1..4->Final; Rest Eliminated
Race 5570. WK2 500 : Womens Open K2 500Heat 2
Start Time: 1:50 PM500M
L2 Ahrens, Marlena
Hurst, Madeleine
Mercantile
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coaches: Craig Pickett, Peter Gargiulo
L3 McArthur, Cat
Peters, Amy
Holdfast Bay
Mitta Mitta
SA
NSW
L4 McGinty, Hailey
Burnett, Alyce
Kawana Waters
Sunshine Coast
QLD
QLD
L5 Wallace, Bernadette
Flood, Naomi
Currumbin Creek
Manly Warringah
QLD
NSW
Coach: Anna Wood
L6 Higgins, Stacey
Howcroft, Coco
Sunshine Coast
Direct Members
QLD
NSW

Progress: Plan A1: 1..4->Final; Rest Eliminated
Race 5668. WK2 500 18 : Womens Under 18 K2 500Heat 1
Start Time: 1:55 PM500M
L1 Kiernan, Emma
Roadley, Brea
Direct Members
Yarrawonga Mulwala
NSW
VIC
L2 Karamoshos, Chloe
Petho, Cassandra
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Jim Murphy
L3 Basson, Tanielle
O'Neill, Monique
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L4 Reynolds, Shannon
Davies, Madison
Bayswater
West Lakes
WA
SA
Coach: Ramon Andersson
L5 Godoy, Deandra
Labine Romain, Mackenzie
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coaches: Tim Jacobs, Christine Duff
L6 Loughry, Lulu
Gilliman, Caitlin
West Lakes
Direct Members
SA
NSW
Coaches: Krzysztof Lepianka, Chris Alagich
L7 Harrison, Courtney
Martin, Bronwyn
West Lakes
Ascot
SA
WA
Coaches: Krzysztof Lepianka, Amanda Simper

Progress: Plan A: 1->A Final; 2..5->SemiFinal
Race 5768. WK2 500 18 : Womens Under 18 K2 500Heat 2
Start Time: 2:00 PM500M
L2 Taurins, Talissa
Douglass, Emma
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L3 McAleenan, Tara
Rosskelly, Jessica
Sunshine Coast
PaddleNSW Direct
QLD
NSW
Coach: Terry Prosser
L4 Mann, Rebecca
Bull, Alyssa
Bendigo
Kawana Waters
VIC
QLD
L5 Batters, Madeleine
Bulmer, Josephine
Bendigo
West Lakes
VIC
SA
L6 Whinray, Kayla
Walkington, Nathalie
Yarrawonga Mulwala
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L7 Pope, Crystal
Dowling, Courtney
Holdfast Bay
Tasmania CC
SA
TAS
Coaches: Bennett Maxwell, Jeremy Norton

Progress: Plan A: 1->A Final; 2..5->SemiFinal
Race 5862. WK1 500 16 : Womens Under 16 K1 500Semi-Final 1
Start Time: 2:05 PM500M
L1 Ryan, SoniaWest LakesSACoach: Jim Murphy
L2 Jager, EmmaWest LakesSACoach: Jim Murphy
L3 Silvester, SamanthaPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L4 O'Neill, SiarnSunshine CoastQLDCoach: Chris Alagich
L5 Keppell, OliviaDirect MembersNSW
L6 Kidd, FrancescaOnkaparingaSACoach: Nick Tucker
L7 Steinepreis, YaleAscotWACoach: Guy Power
L8 Yeates, HannahSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff

Progress: Plan A: 1..6->A Final; Rest Eliminated
Race 5919. MK4 1000 : Mens Open K4 1000Final
Start Time: 2:30 PM1000M
L2 Durko, Gabor
Norton, Tom
Brewer, Todd
Rice, Brendan
Australia
Tasmania CC
Bayswater
Bayswater
AUS
TAS
WA
WA
Coaches: Ramon Andersson, Michael Pond
L3 Tame, Lachlan
Baker, Reece
Bowker, Daniel
Norton, Sam
Direct Members
Indian Ocean
Bayswater
Tasmania CC
NSW
WA
WA
TAS
Coach: Ramon Andersson
L4 Smith, Tate
Stewart, Murray
Clear, Jacob
Smith, David
Gold Coast
PaddleNSW Direct
Gold Coast
Direct Members
QLD
NSW
QLD
NSW
L5 Smith, Scott
Bain, Bill
Rypp, Glenn
Wood, Jordan
PaddleNSW Direct
Sunshine Coast
Holdfast Bay
Gold Coast
NSW
QLD
SA
QLD
L6 Bulmer, Nicholas
Dunn, Callum
Ryan, Zac
Haniford, Luke
West Lakes
West Lakes
Onkaparinga
Holdfast Bay
SA
SA
SA
SA
Race 604. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Semi-Final 1
Start Time: 2:35 PM1000M
L1 Duggan, AlexanderTasmania CCTAS
L2 Lee, JaredWest LakesSACoach: Krzysztof Lepianka
L3 Carson, KierenPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L4 McKitterick, JoelCurrumbin CreekQLDCoach: Vince Fehervari
L5 Maurice, JoshuaMandurah Ocean ClubWACoach: Guy Power
L6 Fitzsimmons, RileyPaddleNSW DirectNSW
L7 Spinks, SebastianDerwentTAS
L8 Hammond, ThomasSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff

Progress: Plan E1: 1..2->FA +2F 3rd; 3..5->FB +F 6th; 6..8->FC
Race 614. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Semi-Final 2
Start Time: 2:40 PM1000M
L1 Pond, NicholasBayswaterWA
L2 Lawrence, IsaacSydney Northern BeachesNSW
L3 Euers, PeterSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L4 Lohse, SeanDirect MembersNSWCoach: Krzysztof Lepianka
L5 Duffy, JyKawana WatersQLD
L6 Campbell, JarradPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L7 Ringrose, JordenBayswaterWA
L8 Doherty, BenTasmania CCTASCoach: Jeremy Norton

Progress: Plan E1: 1..2->FA +2F 3rd; 3..5->FB +F 6th; 6..8->FC
Race 624. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Semi-Final 3
Start Time: 2:45 PM1000M
L1 Murfet, SimonTasmania CCTASCoach: Jeremy Norton
L2 collins, jeremyVarsity LakesQLD
L3 Ellis, JaydenWest LakesSA
L4 Hughes, MitchellSouthside PaddlersNSWCoach: Brian Trouville
L5 Tsagaris, JacobSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L6 Newell, JaydenSunshine CoastQLD
L7 McTavish, SimonSydney Northern BeachesNSW
L8 Graham, AlexanderAscotWA

Progress: Plan E1: 1..2->FA +2F 3rd; 3..5->FB +F 6th; 6..8->FC
Race 6311. MK2 1000 16 : Mens Under 16 K2 1000Semi-Final 1
Start Time: 2:50 PM1000M
L1 Greed, Christopher
Gipson, Maxwell
Ascot
Ascot
WA
WA
L2 Labine Romain, Fraser
Basson, Milan
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L3 Grimwade, Matthew
Santarelli, Elliot
Christian Brothers
Christian Brothers
SA
SA
Coaches: Jim Murphy, Krzysztof Lepianka
L4 Osborn, Daniel
Osborn, Shaun
Direct Members
Direct Members
NSW
NSW
L5 Clark, Hayden
Buckthorpe, Luke
Currumbin Creek
Patterson Lakes
QLD
VIC
Coaches: Andrea King, Graham Bendeich
L6 Goldsworthy-Hess, Max
Hennessy, Jay
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Jim Murphy
L7 Miller, Riley
Day, Andrew
Tasmania CC
Currumbin Creek
TAS
QLD
Coach: Jeremy Norton
L8 Harris, Nicholas
Bond, Chris
Bayswater
Ascot
WA
WA

Progress: Plan A: 1..6->A Final; Rest Eliminated
Race 6468. WK2 500 18 : Womens Under 18 K2 500Semi-Final 1
Start Time: 2:55 PM500M
L1 Taurins, Talissa
Douglass, Emma
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L2 Harrison, Courtney
Martin, Bronwyn
West Lakes
Ascot
SA
WA
Coaches: Krzysztof Lepianka, Amanda Simper
L3 McAleenan, Tara
Rosskelly, Jessica
Sunshine Coast
PaddleNSW Direct
QLD
NSW
Coach: Terry Prosser
L4 Godoy, Deandra
Labine Romain, Mackenzie
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coaches: Tim Jacobs, Christine Duff
L5 Batters, Madeleine
Bulmer, Josephine
Bendigo
West Lakes
VIC
SA
L6 Basson, Tanielle
O'Neill, Monique
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L7 Whinray, Kayla
Walkington, Nathalie
Yarrawonga Mulwala
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L8 Karamoshos, Chloe
Petho, Cassandra
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Jim Murphy

Progress: Plan A: 1..6->A Final; Rest Eliminated
Race 6575. WK4 500 : Womens Open K4 500Final
Start Time: 3:00 PM500M
L2 McArthur, Cat
Peters, Amy
Higgins, Stacey
Howcroft, Coco
Holdfast Bay
Mitta Mitta
Sunshine Coast
Direct Members
SA
NSW
QLD
NSW
L3 Nicholls, Alana
Roberts, Jaime
George, Phoebe
Martin, Jaymee-Lee
Bayswater
Bayswater
Bayswater
Canning River
WA
WA
WA
WA
Coach: Ramon Andersson
L4 Davis, Hannah
Fogarty, Lyndsie
Lovell, Rachel
McGinty, Hailey
Holdfast Bay
Brothers
Sunshine Coast
Kawana Waters
SA
QLD
QLD
QLD
L5 Burnett, Alyce
Flood, Naomi
Brigden-Jones, Jo
Wallace, Bernadette
Sunshine Coast
Manly Warringah
Sydney Northern Beaches
Currumbin Creek
QLD
NSW
NSW
QLD
L6 Nicholls, Alana
Reynolds, Shannon
Roberts, Jaime
Roberts, Jaime
Bayswater
Bayswater
Bayswater
Bayswater
WA
WA
WA
WA
L7 Prior, Maddison
Bryant, Allison
Leaver, Ellie
Hennessy, Anna
Illawarra
Manly Warringah
Currumbin Creek
West Lakes
NSW
NSW
QLD
SA