Grand Prix 3

Date: Fri 1st - Sun 3rd March , 2013
Venue: Sydney International Regatta Centre, NSW
Lane Draw
Options:  Select Day:      Show
Friday 1st March, 2013

Race 19. MK1 1000 23 : Mens Under 23 K1 1000Heat 1
Start Time: 8:00 AM1000M
L1 Chapman, RhettSouthside PaddlersNSWCoach: Brian Trouville
L2 Booth, MichaelCurrumbin CreekQLD
L3 Rice, BrendanBayswaterWA
L4 Wood, JordanGold CoastQLD
L5 Ryan, ZacOnkaparingaSA
L6 Petho, JeremyWest LakesSA
L7 Ceddia, DavidPatterson LakesVIC
L8 Moses, LukeSouthside PaddlersNSW

Progress: Plan E: 1..6->Semi-Final; Rest Eliminated
Race 29. MK1 1000 23 : Mens Under 23 K1 1000Heat 2
Start Time: 8:07 AM1000M
L1 Eltham, LukeDirect MembersNSW
L2 Gosling, LukeManly WarringahNSWCoach: Nicholas Dawe
L3 DeDai, Sean-CharlesWest LakesSA
L4 Haniford, LukeHoldfast BaySA
L5 Bain, BillSunshine CoastQLD
L6 Symonds, TimEncounterSA
L7 Quickenden, RyanArawa (NZ)NZL
L8 Graf, ArnoldSouthside PaddlersNSWCoach: Brian Trouville

Progress: Plan E: 1..6->Semi-Final; Rest Eliminated
Race 39. MK1 1000 23 : Mens Under 23 K1 1000Heat 3
Start Time: 8:14 AM1000M
L1 Hall-Muir, LiamDirect MembersNSWCoach: Ches Suska
L2 Little, TomPaddleNSW DirectNSWCoach: Christine Duff
L3 Brewer, ToddBayswaterWA
L4 Bolton, NicholasKawana WatersQLD
L5 Rypp, GlennHoldfast BaySA
L6 Murphy, AaronGold CoastQLDCoach: Vince Fehervari
L7 Byrne, NicholasPatterson LakesVIC
L8 McIntyre, RobertPaddleNSW DirectNSW

Progress: Plan E: 1..6->Semi-Final; Rest Eliminated
Race 49. MK1 1000 23 : Mens Under 23 K1 1000Heat 4
Start Time: 8:21 AM1000M
L1 Tinelly, BenPoverty Bay (NZ)NZL
L2 Gold, AlexSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L3 McLean, BenSydney Northern BeachesNSWCoach: Tim Jacobs
L4 Stowe, MarkPaddleNSW DirectNSW
L5 Smith, ScottPaddleNSW DirectNSW
L6 Gardner, NeilKawana WatersQLDCoach: Clint Robinson
L7 Redward, SamuelPaddleNSW DirectNSWCoach: Christine Duff
L8 Speer, SamSouthside PaddlersNSW

Progress: Plan E: 1..6->Semi-Final; Rest Eliminated
Race 59. MK1 1000 23 : Mens Under 23 K1 1000Heat 5
Start Time: 8:28 AM1000M
L1 Wilkins, WilliamHawkes Bay (NZ)NZL
L2 Eltham, MatthewPaddleNSW DirectNSW
L3 Wagner, Nickolas JamesKawana WatersQLDCoach: Clint Robinson
L4 Dunn, CallumWest LakesSACoach: Nathan Luce
L5 Hardy, PierceKawana WatersQLDCoach: Clint Robinson
L6 Elford, PeterSunshine CoastQLD
L7 Wroe, NicholasChampion LakesWA
L8 McDonnell, JarrydCurrumbin CreekQLD

Progress: Plan E: 1..6->Semi-Final; Rest Eliminated
Race 69. MK1 1000 23 : Mens Under 23 K1 1000Heat 6
Start Time: 8:35 AM1000M
L2 Graham, DavidDirect MembersNSW
L3 MacKenzie-Templar, AlexanderCurrumbin CreekQLD
L4 Norton, TomTasmania CCTAS
L5 Stenlake, TimothyBrothersQLDCoach: Kevin Crisp
L6 Bulmer, NicholasWest LakesSACoach: Nathan Luce
L7 McAleenan, KurtSunshine CoastQLDCoach: Chris Alagich
L8 Paroz, RyanKawana WatersQLDCoach: Clint Robinson

Progress: Plan E: 1..6->Semi-Final; Rest Eliminated
Race 712. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000Heat 1
Start Time: 8:42 AM1000M
L2 Jacobs, Todd
Fenley, Joshua
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L3 Tsagaris, Jacob
Euers, Peter
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L4 Campbell, Jarrad
Carson, Kieren
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L5 McKitterick, Joel
Duffy, Jy
Currumbin Creek
Kawana Waters
QLD
QLD
L6 Newell, Jayden
collins, jeremy
Sunshine Coast
Varsity Lakes
QLD
QLD
Coach: Chris Alagich
L7 Yeates, Josh
Hammond, Thomas
Direct Members
Direct Members
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L8 Roy, Sam
Harker, Taris
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 812. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000Heat 2
Start Time: 8:49 AM1000M
L2 Slykhuis, Jack
Baker, Kieran
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L3 Dreyer, Johan
McTavish, Simon
Sydney Northern Beaches
Direct Members
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L4 Fitzsimmons, Riley
Allan, Jackson
PaddleNSW Direct
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
L5 Lohse, Sean
Lee, Jared
Direct Members
West Lakes
NSW
SA
Coach: Krzysztof Lepianka
L6 Berzins, Roberts
Hughes, Mitchell
Southside Paddlers
Southside Paddlers
NSW
NSW
L7 Spinks, Sebastian
Duggan, Alexander
Derwent
Tasmania CC
TAS
TAS
L8 Yerbury, Ryan
Crouch, Hayden
Southside Paddlers
Currumbin Creek
NSW
QLD

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 910. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 1
Start Time: 8:56 AM1000M
L1 Fitzgerald, DarrylNew ZealandNZL
L2 Fort, AlexNew ZealandNZL
L3 Smith, DavidDirect MembersNSW
L4 Dallos, ZsoltKawana WatersQLD
L5 Stewart, MurrayPaddleNSW DirectNSW
L6 Smith, TateGold CoastQLD
L7 Bats, JasperNew ZealandNZL
L8 Gustafsson, AndersSwedenSWE

Progress: Plan B1: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 1010. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 2
Start Time: 9:03 AM1000M
L2 Holmes, BrodieBayswaterWA
L3 Wilkinson, GlennKawana WatersQLD
L4 Fouhy, BenNew ZealandNZL
L5 Wallace, KennyCurrumbin CreekQLD
L6 Tame, LachlanDirect MembersNSWCoach: Matt Jones
L7 Quickenden, ZacNew ZealandNZL
L8 Hutchison, AlexSt GeorgeNSW

Progress: Plan B1: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 1110. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 3
Start Time: 9:10 AM1000M
L2 Bates, PaulSt GeorgeNSW
L3 Norton, SamTasmania CCTASCoach: Jeremy Norton
L4 Baker, ReeceIndian OceanWA
L5 Clear, JacobGold CoastQLD
L6 Simpson, JoelCurrumbin CreekQLD
L7 Bowker, DanielBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L8 Franich, ZacNorth Shore (NZ)NZL

Progress: Plan B1: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 1226. WK1 500 : Womens Open K1 500Heat 1
Start Time: 9:20 AM500M
L2 Lovett, JamieeEastern Bays (NZ)NZL
L3 Fogarty, LyndsieVarsity LakesQLD
L4 Flood, NaomiDirect MembersNSW
L5 Nicholls, AlanaBayswaterWA
L6 Davis, HannahHoldfast BaySA
L7 Wallace, BernadetteCurrumbin CreekQLD

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 1326. WK1 500 : Womens Open K1 500Heat 2
Start Time: 9:25 AM500M
L2 Pike, JosieSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L3 Hatton, TenealeNew ZealandNZL
L4 McGinty, HaileyKawana WatersQLD
L5 Carrington, LisaNew ZealandNZL
L6 Brigden-Jones, JoSydney Northern BeachesNSWCoach: Tim Jacobs
L7 Dodwell, RachaelEastern Bays (NZ)NZL

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 1428. WK2 500 18 : Womens Under 18 K2 500Heat 1
Start Time: 9:30 AM500M
L2 Aves, Alex
Collett, Emily
Sydney Northern Beaches
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
L3 Repetto, Alexandra
Sinclair, Hayleigh
Southside Paddlers
Southside Paddlers
NSW
NSW
L4 Batters, Madeleine
Bulmer, Josephine
Bendigo
West Lakes
VIC
SA
Coach: Tony Misson
L5 Davies, Madison
Reynolds, Shannon
West Lakes
Bayswater
SA
WA
Coaches: Krzysztof Lepianka, Ramon Andersson
L6 Rosskelly, Jessica
McAleenan, Tara
PaddleNSW Direct
Sunshine Coast
NSW
QLD
Coach: Terry Prosser
L7 Harrison, Courtney
Loughry, Lulu
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L8 Hall, Zoe
Ross, Emily
Direct Members
Direct Members
NSW
NSW
Coaches: Lachlan Tame, Ches Suska

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 1528. WK2 500 18 : Womens Under 18 K2 500Heat 2
Start Time: 9:35 AM500M
L2 Wilson, Sarah
Blair, Jessica
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L3 Gilliman, Caitlin
Walkington, Nathalie
Direct Members
Patterson Lakes
NSW
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L4 Basson, Tanielle
O'Neill, Monique
PaddleNSW Direct
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
L5 Godoy, Deandra
Labine Romain, Mackenzie
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coaches: Tim Jacobs, Christine Duff
L6 Matuschka, Kaitlyn
Brinkworth, Jamie
Direct Members
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
L7 Taurins, Talissa
Douglass, Emma
Sydney Northern Beaches
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
Coach: Christine Duff

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 1625. WK1 500 23 : Womens Under 23 K1 500Heat 1
Start Time: 9:40 AM500M
L1 Rose, MadiKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L2 Leaver, EllieCurrumbin CreekQLDCoach: Andrea King
L3 Bryant, AllisonManly WarringahNSW
L4 Prior, MaddisonIllawarraNSWCoach: Tim Jacobs
L5 Burnett, AlyceSunshine CoastQLDCoach: Glen Pickering
L6 George, PhoebeBayswaterWA
L7 Silvester, JessicaPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L8 Fox, JessicaPaddleNSW DirectNSW

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 1725. WK1 500 23 : Womens Under 23 K1 500Heat 2
Start Time: 9:45 AM500M
L1 Roberts, JaimeBayswaterWA
L2 Carlton, VirginiaGeelongVIC
L3 Hurst, MadeleinePatterson LakesVIC
L4 Martin, Jaymee-LeeCanning RiverWA
L5 McArthur, CatHoldfast BaySACoach: Nathan Luce
L6 Howcroft, CocoDirect MembersNSW
L7 Green, JacquelineDirect MembersNSW
L8 Eichhorn, EmmaCurrumbin CreekQLD

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 1825. WK1 500 23 : Womens Under 23 K1 500Heat 3
Start Time: 9:50 AM500M
L2 Silvester, DaniellePatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L3 Hennessy, AnnaWest LakesSA
L4 Higgins, StaceySunshine CoastQLD
L5 Peters, AmyMitta MittaNSW
L6 Ahrens, MarlenaMercantileVICCoach: Craig Pickett
L7 Haeri, ParastooManly WarringahNSW
L8 Ryan, CaitlinNew ZealandNZL

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 1927. WK2 500 16 : Womens Under 16 K2 500Final
Start Time: 9:55 AM500M
L3 Ford, Britney
Legarth, Elise
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L4 Silvester, Samantha
Keppell, Olivia
Patterson Lakes
Direct Members
VIC
NSW
Coach: Peter Gargiulo
L5 Duncan, Rachel
Sterry, Chloe
Sydney Northern Beaches
Currumbin Creek
NSW
QLD
Coach: Christine Duff
L6 Munro, Brittany
Green, Caitlin
Sydney Northern Beaches
Direct Members
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L7 Aves, Alex
Dober, Keily
Sydney Northern Beaches
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
Race 2011. MK2 1000 16 : Mens Under 16 K2 1000Final
Start Time: 10:25 AM1000M
L2 Sarvari, Joshua
Donato, Mick
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
Coach: Chris Alagich
L3 Hammond, Jakob
Schmidt, Angus
PaddleNSW Direct
Direct Members
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L4 Martin, Chris
Rees, Liam
Patterson Lakes
Southside Paddlers
VIC
NSW
L5 Hutchinson, Sam
Basson, Milan
Sydney Northern Beaches
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L6 Osborn, Daniel
Osborn, Shaun
Direct Members
Direct Members
NSW
NSW
L7 Simons, Matthew
Labine Romain, Fraser
Sydney Northern Beaches
Direct Members
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
Race 219. MK1 1000 23 : Mens Under 23 K1 1000Semi-Final 1
Start Time: 10:32 AM1000M
L1 McAleenan, KurtSunshine CoastQLDCoach: Chris Alagich
L2 Bolton, NicholasKawana WatersQLD
L3 Bulmer, NicholasWest LakesSACoach: Nathan Luce
L4 Dunn, CallumWest LakesSACoach: Nathan Luce
L5 Wood, JordanGold CoastQLD
L6 Tinelly, BenPoverty Bay (NZ)NZL
L7 Quickenden, RyanArawa (NZ)NZL
L8 Petho, JeremyWest LakesSA
L9 Byrne, NicholasPatterson LakesVIC

Progress: Plan E: 1,2->FA+1F3; 3,4->FB+2F5; 5,6->FC+3NF
Race 229. MK1 1000 23 : Mens Under 23 K1 1000Semi-Final 2
Start Time: 10:39 AM1000M
L1 Wagner, Nickolas JamesKawana WatersQLDCoach: Clint Robinson
L2 MacKenzie-Templar, AlexanderCurrumbin CreekQLD
L3 Stowe, MarkPaddleNSW DirectNSW
L4 Booth, MichaelCurrumbin CreekQLD
L5 Bain, BillSunshine CoastQLD
L6 Hardy, PierceKawana WatersQLDCoach: Clint Robinson
L7 Murphy, AaronGold CoastQLDCoach: Vince Fehervari
L8 Graham, DavidDirect MembersNSW
L9 Symonds, TimEncounterSA

Progress: Plan E: 1,2->FA+1F3; 3,4->FB+2F5; 5,6->FC+3NF
Race 239. MK1 1000 23 : Mens Under 23 K1 1000Semi-Final 3
Start Time: 10:46 AM1000M
L1 Speer, SamSouthside PaddlersNSW
L2 Elford, PeterSunshine CoastQLD
L3 Ryan, ZacOnkaparingaSA
L4 Stenlake, TimothyBrothersQLDCoach: Kevin Crisp
L5 Rypp, GlennHoldfast BaySA
L6 Haniford, LukeHoldfast BaySA
L7 McLean, BenSydney Northern BeachesNSWCoach: Tim Jacobs
L8 Eltham, MatthewPaddleNSW DirectNSW
L9 Gosling, LukeManly WarringahNSWCoach: Nicholas Dawe

Progress: Plan E: 1,2->FA+1F3; 3,4->FB+2F5; 5,6->FC+3NF
Race 249. MK1 1000 23 : Mens Under 23 K1 1000Semi-Final 4
Start Time: 10:53 AM1000M
L1 Gardner, NeilKawana WatersQLDCoach: Clint Robinson
L2 Rice, BrendanBayswaterWA
L3 Wilkins, WilliamHawkes Bay (NZ)NZL
L4 Brewer, ToddBayswaterWA
L5 Smith, ScottPaddleNSW DirectNSW
L6 Norton, TomTasmania CCTAS
L7 DeDai, Sean-CharlesWest LakesSA
L8 McIntyre, RobertPaddleNSW DirectNSW
L9 Ceddia, DavidPatterson LakesVIC

Progress: Plan E: 1,2->FA+1F3; 3,4->FB+2F5; 5,6->FC+3NF
Race 2525. WK1 500 23 : Womens Under 23 K1 500Semi-Final 1
Start Time: 11:00 AM500M
L1 Leaver, EllieCurrumbin CreekQLDCoach: Andrea King
L2 Hurst, MadeleinePatterson LakesVIC
L3 Ahrens, MarlenaMercantileVICCoach: Craig Pickett
L4 Martin, Jaymee-LeeCanning RiverWA
L5 Prior, MaddisonIllawarraNSWCoach: Tim Jacobs
L6 Peters, AmyMitta MittaNSW
L7 Bryant, AllisonManly WarringahNSW
L8 Haeri, ParastooManly WarringahNSW
L9 Eichhorn, EmmaCurrumbin CreekQLD

Progress: Plan B: 1..3->A Final; 4..7->B Final + Next Fastest
Race 2625. WK1 500 23 : Womens Under 23 K1 500Semi-Final 2
Start Time: 11:05 AM500M
L1 Rose, MadiKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L2 Hennessy, AnnaWest LakesSA
L3 Roberts, JaimeBayswaterWA
L4 Higgins, StaceySunshine CoastQLD
L5 Howcroft, CocoDirect MembersNSW
L6 George, PhoebeBayswaterWA
L7 Fox, JessicaPaddleNSW DirectNSW
L8 Carlton, VirginiaGeelongVIC
L9 Silvester, DaniellePatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo

Progress: Plan B: 1..3->A Final; 4..7->B Final + Next Fastest
Race 2714. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Heat 1
Start Time: 12:00 PM1000M
L3 Bats, Jasper
Fort, Alex
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L4 Fitzgerald, Darryl
Fouhy, Ben
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L5 Clear, Jacob
Stewart, Murray
Gold Coast
PaddleNSW Direct
QLD
NSW
L6 Smith, David
Smith, Tate
Direct Members
Gold Coast
NSW
QLD
L7 Bates, Paul
Hutchison, Alex
St George
St George
NSW
NSW
Coach: Jim Walker

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 2814. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Heat 2
Start Time: 12:07 PM1000M
L3 Quickenden, Zac
Fitzgerald, Jarrod
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L4 Dallos, Zsolt
Hardy, Pierce
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
Coach: Clint Robinson
L5 Tame, Lachlan
Wallace, Kenny
Direct Members
Currumbin Creek
NSW
QLD
L6 Baker, Reece
Bowker, Daniel
Indian Ocean
Bayswater
WA
WA
Coach: Ramon Andersson
L7 Franich, Zac
Tinelly, Ben
North Shore (NZ)
Poverty Bay (NZ)
NZL
NZL

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 298. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 1
Start Time: 12:14 PM1000M
L1 Roy, SamNew ZealandNZL
L2 Jacobs, ToddSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L3 Yeates, LiamSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L4 Duffy, JyKawana WatersQLD
L5 McKitterick, JoelCurrumbin CreekQLD
L6 Spinks, SebastianDerwentTAS
L7 Hammond, ThomasDirect MembersNSW
L8 Yerbury, RyanSouthside PaddlersNSW

Progress: Plan C1: 1,2+F3->A Final; 3,4+2F5->B Final
Race 308. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 2
Start Time: 12:21 PM1000M
L1 Harker, TarisNew ZealandNZL
L2 Dreyer, JohanSydney Northern BeachesNSW
L3 Hughes, MitchellSouthside PaddlersNSW
L4 Campbell, JarradPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L5 Lohse, SeanDirect MembersNSWCoach: Krzysztof Lepianka
L6 McTavish, SimonDirect MembersNSW
L7 Euers, PeterSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L8 Berzins, RobertsSouthside PaddlersNSWCoach: Brian Trouville

Progress: Plan C1: 1,2+F3->A Final; 3,4+2F5->B Final
Race 318. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 3
Start Time: 12:28 PM1000M
L2 Duggan, AlexanderTasmania CCTAS
L3 Tsagaris, JacobSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L4 collins, jeremyVarsity LakesQLDCoach: Daniel Collins
L5 Fitzsimmons, RileyPaddleNSW DirectNSW
L6 Allan, JacksonPaddleNSW DirectNSW
L7 Fenley, JoshuaSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L8 Slykhuis, JackPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo

Progress: Plan C1: 1,2+F3->A Final; 3,4+2F5->B Final
Race 328. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 4
Start Time: 12:35 PM1000M
L2 Baker, KieranPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L3 Newell, JaydenSunshine CoastQLDCoach: Chris Alagich
L4 Carson, KierenPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L5 Fitzgerald, JarrodNew ZealandNZL
L6 Lee, JaredWest LakesSA
L7 Yeates, JoshDirect MembersNSWCoach: Christine Duff
L8 Crouch, HaydenCurrumbin CreekQLD

Progress: Plan C1: 1,2+F3->A Final; 3,4+2F5->B Final
Race 3313. MK2 1000 23 : Mens Under 23 K2 1000Heat 1
Start Time: 12:42 PM1000M
L2 Copeland, Charlie
McAleenan, Kurt
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
Coaches: Chris Alagich, Chris Alagich
L3 McLean, Ben
Elford, Peter
Sydney Northern Beaches
Sunshine Coast
NSW
QLD
Coach: Tim Jacobs
L4 Smith, Scott
Norton, Tom
PaddleNSW Direct
Tasmania CC
NSW
TAS
L5 Rypp, Glenn
Bain, Bill
Holdfast Bay
Sunshine Coast
SA
QLD
L6 Gardner, Neil
Bolton, Nicholas
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
Coach: Clint Robinson
L7 Wilkins, William
Quickenden, Ryan
Hawkes Bay (NZ)
Arawa (NZ)
NZL
NZL
L8 Speer, Sam
Gosling, Luke
Southside Paddlers
Manly Warringah
NSW
NSW

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 3413. MK2 1000 23 : Mens Under 23 K2 1000Heat 2
Start Time: 12:49 PM1000M
L2 Redward, Samuel
Little, Tom
PaddleNSW Direct
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L3 Wood, Jordan
Booth, Michael
Gold Coast
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coach: Vince Fehervari
L4 Murphy, Aaron
Stenlake, Timothy
Gold Coast
Brothers
QLD
QLD
Coaches: Vince Fehervari, Kevin Crisp
L5 Ryan, Zac
Haniford, Luke
Onkaparinga
Holdfast Bay
SA
SA
Coach: Nathan Luce
L6 Quickenden, Zac
Fitzgerald, Jarrod
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L7 Ceddia, David
Byrne, Nicholas
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
L8 Graf, Arnold
Chapman, Rhett
Southside Paddlers
Southside Paddlers
NSW
NSW
Coach: Brian Trouville

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 3513. MK2 1000 23 : Mens Under 23 K2 1000Heat 3
Start Time: 12:56 PM1000M
L2 Eltham, Luke
Eltham, Matthew
Direct Members
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
L3 MacKenzie-Templar, Alexander
Wagner, Nickolas James
Currumbin Creek
Kawana Waters
QLD
QLD
L4 Petho, Jeremy
Dunn, Callum
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L5 Stenlake, Timothy
Wood, Jordan
Brothers
Gold Coast
QLD
QLD
L6 DeDai, Sean-Charles
Bulmer, Nicholas
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Nathan Luce
L7 Rice, Brendan
Graham, David
Bayswater
Direct Members
WA
NSW
Coach: Ramon Andersson
L8 McIntyre, Robert
McIntyre, Alexander
PaddleNSW Direct
PaddleNSW Direct
NSW
NSW

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 3676. MK1 1000 14 : MENS UNDER 14 K1 1000Final
Start Time: 1:03 PM1000M
L4 Hammond, JakobPaddleNSW DirectNSW
L5 Schmidt, AngusDirect MembersNSW
L6 Simons, MatthewPaddleNSW DirectNSW
Race 3724. WK1 500 18 : Womens Under 18 K1 500Heat 1
Start Time: 1:30 PM500M
L1 Collett, EmilyPaddleNSW DirectNSW
L2 Douglass, EmmaSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L3 Gilliman, CaitlinDirect MembersNSW
L4 Batters, MadeleineBendigoVICCoach: Tony Misson
L5 Reynolds, ShannonBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L6 Basson, TaniellePaddleNSW DirectNSW
L7 Rosskelly, JessicaPaddleNSW DirectNSW
L8 Douglass, LauraSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L9 Hall, ZoeDirect MembersNSW

Progress: Plan B1: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 3824. WK1 500 18 : Womens Under 18 K1 500Heat 2
Start Time: 1:35 PM500M
L1 Sinclair, HayleighSouthside PaddlersNSW
L2 Taurins, TalissaSydney Northern BeachesNSW
L3 Brinkworth, JamiePaddleNSW DirectNSW
L4 Bulmer, JosephineWest LakesSACoach: Krzysztof Lepianka
L5 Godoy, DeandraSydney Northern BeachesNSWCoach: Tim Jacobs
L6 O'Neill, MoniqueSydney Northern BeachesNSW
L7 Loughry, LuluWest LakesSA
L8 Ross, EmilyDirect MembersNSW
L9 Matuschka, KaitlynDirect MembersNSW

Progress: Plan B1: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 3924. WK1 500 18 : Womens Under 18 K1 500Heat 3
Start Time: 1:40 PM500M
L1 Blair, JessicaNew ZealandNZL
L2 Harrison, CourtneyWest LakesSA
L3 Walkington, NathaliePatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L4 McAleenan, TaraSunshine CoastQLDCoach: Chris Alagich
L5 Davies, MadisonWest LakesSACoach: Krzysztof Lepianka
L6 Labine Romain, MackenzieSydney Northern BeachesNSW
L7 Repetto, AlexandraSouthside PaddlersNSWCoach: Brian Trouville
L8 Wilson, SarahNew ZealandNZL

Progress: Plan B1: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 4023. WK1 500 16 : Womens Under 16 K1 500Heat 1
Start Time: 1:45 PM500M
L2 Ross, GeorgiaDirect MembersNSW
L3 Munro, BrittanySydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L4 O'Neill, SiarnSunshine CoastQLD
L5 Duncan, RachelSydney Northern BeachesNSW
L6 Keppell, OliviaDirect MembersNSWCoach: Peter Gargiulo
L7 Dober, KeilyPaddleNSW DirectNSW
L8 Aves, AlexSydney Northern BeachesNSW

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 4123. WK1 500 16 : Womens Under 16 K1 500Heat 2
Start Time: 1:50 PM500M
L2 Ford, BritneyNew ZealandNZL
L3 Reid, BreannaIllawarraNSWCoach: Margi Bohm
L4 Silvester, SamanthaPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L5 Sterry, ChloeCurrumbin CreekQLDCoach: Andrea King
L6 Yeates, HannahDirect MembersNSW
L7 Green, CaitlinDirect MembersNSW
L8 Legarth, EliseNew ZealandNZL

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 4233. WK4 500 23 : Womens Under 23 K4 500Final
Start Time: 1:55 PM500M
L3 Bryant, Allison
Rose, Madi
Green, Jacqueline
Ryan, Caitlin
Manly Warringah
Kawana Waters
Direct Members
New Zealand
NSW
QLD
NSW
NZL
L4 Prior, Maddison
Howcroft, Coco
Higgins, Stacey
Martin, Jaymee-Lee
Illawarra
Direct Members
Sunshine Coast
Canning River
NSW
NSW
QLD
WA
L5 McArthur, Cat
Peters, Amy
Ahrens, Marlena
Burnett, Alyce
Patterson Lakes
Mitta Mitta
Fairfield
Sunshine Coast
VIC
NSW
VIC
QLD
Coaches: Glen Pickering, Nathan Luce
L6 Hurst, Madeleine
Hennessy, Anna
George, Phoebe
Roberts, Jaime
Patterson Lakes
West Lakes
Bayswater
Bayswater
VIC
SA
WA
WA
L7 Leaver, Ellie
Eichhorn, Emma
Silvester, Jessica
Silvester, Danielle
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Patterson Lakes
Patterson Lakes
QLD
QLD
VIC
VIC
Race 4315. MK4 1000 16 : Mens Under 16 K4 1000Final
Start Time: 2:05 PM1000M
L4 Osborn, Shaun
Osborn, Daniel
Donato, Mick
Sarvari, Joshua
Direct Members
Direct Members
Sunshine Coast
Sunshine Coast
NSW
NSW
QLD
QLD
L5 Hutchinson, Sam
Basson, Milan
Hammond, Jakob
Labine Romain, Fraser
Sydney Northern Beaches
PaddleNSW Direct
PaddleNSW Direct
Direct Members
NSW
NSW
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
Race 4413. MK2 1000 23 : Mens Under 23 K2 1000Semi-Final 1
Start Time: 2:10 PM1000M
L1 Gardner, Neil
Bolton, Nicholas
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
Coach: Clint Robinson
L2 Ceddia, David
Byrne, Nicholas
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
L3 Eltham, Luke
Eltham, Matthew
Direct Members
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
L4 Wood, Jordan
Booth, Michael
Gold Coast
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coach: Vince Fehervari
L5 Smith, Scott
Norton, Tom
PaddleNSW Direct
Tasmania CC
NSW
TAS
L6 DeDai, Sean-Charles
Bulmer, Nicholas
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Nathan Luce
L7 McLean, Ben
Elford, Peter
Sydney Northern Beaches
Sunshine Coast
NSW
QLD
Coach: Tim Jacobs

Progress: Plan B: 1..3->A Final; 4..7->B Final + Next Fastest
Race 4513. MK2 1000 23 : Mens Under 23 K2 1000Semi-Final 2
Start Time: 2:15 PM1000M
L2 Speer, Sam
Gosling, Luke
Southside Paddlers
Manly Warringah
NSW
NSW
L3 Graf, Arnold
Chapman, Rhett
Southside Paddlers
Southside Paddlers
NSW
NSW
Coach: Brian Trouville
L4 Rice, Brendan
Graham, David
Bayswater
Direct Members
WA
NSW
Coach: Ramon Andersson
L5 Murphy, Aaron
Stenlake, Timothy
Gold Coast
Brothers
QLD
QLD
Coaches: Vince Fehervari, Kevin Crisp
L6 Copeland, Charlie
McAleenan, Kurt
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
Coaches: Chris Alagich, Chris Alagich
L7 Wilkins, William
Quickenden, Ryan
Hawkes Bay (NZ)
Arawa (NZ)
NZL
NZL
L8 Redward, Samuel
Little, Tom
PaddleNSW Direct
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
Coach: Christine Duff

Progress: Plan B: 1..3->A Final; 4..7->B Final + Next Fastest
Race 4618. MK4 1000 : Mens Open K4 1000Final
Start Time: 2:30 PM1000M
L3 Holmes, Brodie
Baker, Reece
Norton, Sam
Bowker, Daniel
Bayswater
Indian Ocean
Tasmania CC
Bayswater
WA
WA
TAS
WA
Coaches: Ramon Andersson, Jeremy Norton
L4 Bats, Jasper
Fitzgerald, Jarrod
Fitzgerald, Darryl
Quickenden, Zac
New Zealand
New Zealand
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
NZL
NZL
L5 Clear, Jacob
Stewart, Murray
Smith, David
Smith, Tate
Gold Coast
PaddleNSW Direct
Direct Members
Gold Coast
QLD
NSW
NSW
QLD
L6 Bolton, Nicholas
Hardy, Pierce
Wilkinson, Glenn
Dallos, Zsolt
Kawana Waters
Kawana Waters
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
QLD
QLD
Coach: Clint Robinson
Race 4732. WK4 500 18 : Womens Under 18 K4 500Final
Start Time: 2:40 PM500M
L2 Green, Caitlin
Munro, Brittany
Dober, Keily
Aves, Alex
Direct Members
Sydney Northern Beaches
PaddleNSW Direct
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L3 Bulmer, Josephine
Harrison, Courtney
Walkington, Nathalie
Loughry, Lulu
West Lakes
West Lakes
Patterson Lakes
West Lakes
SA
SA
VIC
SA
L4 O'Neill, Monique
Basson, Tanielle
Labine Romain, Mackenzie
Godoy, Deandra
Sydney Northern Beaches
PaddleNSW Direct
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L5 Davies, Madison
Reynolds, Shannon
McAleenan, Tara
Batters, Madeleine
West Lakes
Bayswater
Sunshine Coast
Bendigo
SA
WA
QLD
VIC
Coaches: Krzysztof Lepianka, Ramon Andersson
L6 Hall, Zoe
Ross, Emily
Repetto, Alexandra
Sinclair, Hayleigh
Direct Members
Direct Members
Southside Paddlers
Southside Paddlers
NSW
NSW
NSW
NSW
Coaches: Ches Suska, Lachlan Tame
L7 Duncan, Rachel
Taurins, Talissa
Douglass, Emma
Sterry, Chloe
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Currumbin Creek
NSW
NSW
NSW
QLD
Coach: Christine Duff
L8 Blair, Jessica
Ford, Britney
Legarth, Elise
Wilson, Sarah
New Zealand
New Zealand
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
NZL
NZL
Race 4816. MK4 1000 18 : Mens Under 18 K4 1000Final
Start Time: 3:10 PM1000M
L3 Jacobs, Todd
Yeates, Josh
Dreyer, Johan
Fenley, Joshua
Sydney Northern Beaches
Direct Members
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L4 Lohse, Sean
Lee, Jared
Carson, Kieren
Campbell, Jarrad
Direct Members
West Lakes
Patterson Lakes
Patterson Lakes
NSW
SA
VIC
VIC
Coaches: Krzysztof Lepianka, Peter Gargiulo
L5 McKitterick, Joel
Duffy, Jy
collins, jeremy
Newell, Jayden
Currumbin Creek
Kawana Waters
Varsity Lakes
Sunshine Coast
QLD
QLD
QLD
QLD
L6 Tsagaris, Jacob
Euers, Peter
McTavish, Simon
Hammond, Thomas
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Direct Members
Direct Members
NSW
NSW
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L7 Allan, Jackson
Fitzsimmons, Riley
Hughes, Mitchell
Yerbury, Ryan
PaddleNSW Direct
PaddleNSW Direct
Southside Paddlers
Southside Paddlers
NSW
NSW
NSW
NSW
Race 4917. MK4 1000 23 : Mens Under 23 K4 1000Final
Start Time: 3:35 PM1000M
L2 Gold, Alex
Redward, Samuel
Dreyer, Johan
Little, Tom
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L3 Gosling, Luke
Speer, Sam
Stuart, Angus
Graf, Arnold
Manly Warringah
Manly Warringah
PaddleNSW Direct
Southside Paddlers
NSW
NSW
NSW
NSW
Coach: Nicholas Dawe
L4 Rice, Brendan
Brewer, Todd
Rypp, Glenn
Bain, Bill
Bayswater
Bayswater
Holdfast Bay
Sunshine Coast
WA
WA
SA
QLD
Coaches: Ramon Andersson, Michael Pond
L5 Ryan, Zac
Haniford, Luke
Dunn, Callum
Petho, Jeremy
Onkaparinga
Holdfast Bay
West Lakes
West Lakes
SA
SA
SA
SA
Coach: Nathan Luce
L6 Graham, David
Norton, Tom
Smith, Scott
Copeland, Charlie
Direct Members
Tasmania CC
PaddleNSW Direct
Sunshine Coast
NSW
TAS
NSW
QLD
Coach: Ramon Andersson
L7 Elford, Peter
Bulmer, Nicholas
McLean, Ben
DeDai, Sean-Charles
Sunshine Coast
West Lakes
Direct Members
West Lakes
QLD
SA
NSW
SA
L8 Eltham, Matthew
McIntyre, Robert
McDonnell, Jarryd
Eltham, Luke
PaddleNSW Direct
PaddleNSW Direct
Currumbin Creek
Direct Members
NSW
NSW
QLD
NSW