Grand Prix 2

Date: Sat 2nd - Sun 3rd February , 2013
Venue: Nagambie, VIC
Lane Draw
Options:  Select Day:      Show
Saturday 2nd February, 2013

Race 19. MK1 1000 : Mens Open K1 1000A Final
Start Time: 8:00 AM1000M
L1 McIntyre, RobertPaddleNSW DirectNSW
L2 Hedditch, TomMercantileVICCoach: Craig Pickett
L3 Ceddia, DavidPatterson LakesVIC
L4 Bolton, NicholasKawana WatersQLD
L5 Campbell, JamesFairfieldVIC
L6 Byrne, NicholasPatterson LakesVIC
L7 Arnold, TimMercantileVICCoach: Craig Pickett
Race 29. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Non-Event
Start Time: 8:07 AM1000M

NON-EVENT
Race 38. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 1
Start Time: 8:14 AM1000M
L1 Crawford, JarradWest LakesSACoach: Krzysztof Lepianka
L2 Jones, MarcusIvanhoe Northcote Canoe CVICCoach: Peter Gargiulo
L3 Quensier, AmanWest LakesSA
L4 Baker, KieranPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L5 Lovick, EdwardDirect MembersNSWCoach: Cameron McMullan
L6 Grycewicz, AaronWest LakesSA
L7 Carson, KierenPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo

Progress: Plan B1: 1,2->FA +2 Fastest 3rd; Last 3rd,4,5+1NF->FB
Race 48. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 2
Start Time: 8:21 AM1000M
L1 O'Leary, PeterFairfieldVIC
L2 Smith, ChristopherFairfieldVIC
L3 Dutton, LoganIvanhoe Northcote Canoe CVIC
L4 Young, RichardGippslandVIC
L5 Beck, CoreyMelbourneVIC
L6 Rudd, JasonWest LakesSA
L7 Lee, JaredWest LakesSA

Progress: Plan B1: 1,2->FA +2 Fastest 3rd; Last 3rd,4,5+1NF->FB
Race 58. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 3
Start Time: 8:28 AM1000M
L1 Cox, AnthonySA DirectSA
L2 Lohse, SeanDirect MembersNSW
L3 Stock, LachlanPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L4 Campbell, JarradPatterson LakesVIC
L5 Hughes, MitchellSouthside PaddlersNSWCoach: Brian Trouville
L6 Haynes, CaseySherbrookeVIC
L7 Ryan, DanielWest LakesSA

Progress: Plan B1: 1,2->FA +2 Fastest 3rd; Last 3rd,4,5+1NF->FB
Race 61. WK1 1000 16 : Womens Under 16 K1 1000Final
Start Time: 8:35 AM1000M
L1 Silvester, SamanthaPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L2 Goldner, KelseyWest LakesSA
L3 Keppell, OliviaDirect MembersNSWCoach: Peter Gargiulo
L4 Makarushkina, MarshaWest LakesSA
L5 Jager, EmmaWest LakesSACoach: Jim Murphy
L6 Ryan, SoniaWest LakesSA
L7 Beck, ShayannahMelbourneVICCoach: Peter Gargiulo
Race 72. WK1 1000 18 : Womens Under 18 K1 1000Heat 1
Start Time: 8:42 AM1000M
L2 Loughry, LuluWest LakesSACoach: Krzysztof Lepianka
L3 Kiernan, EmmaDirect MembersNSW
L4 Whinray, KaylaYarrawonga MulwalaVIC
L5 Cuthbertson, NellIvanhoe Northcote Canoe CVIC
L6 Walkington, NathaliePatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo

Progress: Plan A1: 1..4->Final; Rest Eliminated
Race 82. WK1 1000 18 : Womens Under 18 K1 1000Heat 2
Start Time: 8:49 AM1000M
L2 Mann, RebeccaBendigoVICCoach: Julie Jenkinson
L3 Batters, MadeleineBendigoVICCoach: Tony Misson
L4 Bulmer, JosephineWest LakesSA
L5 Harrison, CourtneyWest LakesSA
L6 Young, PennyIvanhoe Northcote Canoe CVIC

Progress: Plan A1: 1..4->Final; Rest Eliminated
Race 93. WK1 1000: Womens Open K1 1000
59. PC WK1 1000 MC: Para Canoe Womens K1 1000m Open Multi-Class
Final
Start Time: 8:56 AM1000M
PC WK1 1000 MC
L1 Drennan, AmandaPatterson LakesVIC
L2 Rycken, EmilyPatterson LakesVICCoach: Steven Vegh
L3 Sullivan, MelissaWest LakesSA
WK1 1000
L4 Silvester, DaniellePatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L5 Carlton, VirginiaGeelongVICCoach: Tim Altman
L6 Hennessy, AnnaWest LakesSA
L7 Hurst, MadeleinePatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L8 Silvester, JessicaPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
Race 1057. PC MK1 1000 MC: Para Canoe Mens K1 1000m Open Multi-Class
7. MK1 1000 16: Mens Under 16 K1 1000
Final
Start Time: 9:03 AM1000M
PC MK1 1000 MC
L1 Connor, GaryPatterson LakesVIC
L2 Stiles, AndrewVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L3 Elgin, DonniePatterson LakesVICCoach: Steven Vegh
MK1 1000 16
L4 Carbone, AnthonyBayswaterWACoach: Guy Power
L5 Grimwade, MatthewChristian BrothersSACoach: Jim Murphy
L6 Martin, ChrisPatterson LakesVIC
L7 Santarelli, ElliotChristian BrothersSA
PC MK1 1000 MC
L8 Sieders, ColinPenrith ValleyNSW
Race 1114. MC1 1000 16: Mens Under 16 C1 1000
15. MC1 1000: Mens Open C1 1000
58. PC MV1 1000 MC: Para Canoe Mens V1 1000m Open Multi-Class
Final
Start Time: 9:10 AM1000M
PC MV1 1000 MC
L1 Bond, TonyEchuca MoamaVIC
MC1 1000 16
L3 Bayliss, JaceWest LakesSA
L4 Keogh, BenjaminWest LakesSA
MC1 1000
L5 Corney, StevePatterson LakesVIC
L6 Godfrey, GavinPaddleNSW DirectNSW
L7 Bogan, LukeDirect MembersNSW
L8 Vegh, StevenPatterson LakesVIC
Race 128. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000B Final
Start Time: 9:30 AM1000M
L1 Ryan, DanielWest LakesSA
L2 Quensier, AmanWest LakesSA
L3 Lovick, EdwardDirect MembersNSWCoach: Cameron McMullan
L4 O'Leary, PeterFairfieldVIC
L5 Haynes, CaseySherbrookeVIC
L6 Rudd, JasonWest LakesSA
L7 Smith, ChristopherFairfieldVIC
L8 Baker, KieranPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
Race 138. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000A Final
Start Time: 9:37 AM1000M
L1 Hughes, MitchellSouthside PaddlersNSWCoach: Brian Trouville
L2 Dutton, LoganIvanhoe Northcote Canoe CVIC
L3 Lohse, SeanDirect MembersNSW
L4 Carson, KierenPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L5 Lee, JaredWest LakesSA
L6 Crawford, JarradWest LakesSACoach: Krzysztof Lepianka
L7 Campbell, JarradPatterson LakesVIC
L8 Grycewicz, AaronWest LakesSA
Race 149. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Final
Start Time: 9:44 AM1000M

CANCELLED
Race 152. WK1 1000 18 : Womens Under 18 K1 1000Final
Start Time: 9:51 AM1000M
L1 Batters, MadeleineBendigoVICCoach: Tony Misson
L2 Whinray, KaylaYarrawonga MulwalaVIC
L3 Bulmer, JosephineWest LakesSA
L4 Cuthbertson, NellIvanhoe Northcote Canoe CVIC
L5 Mann, RebeccaBendigoVICCoach: Julie Jenkinson
L6 Loughry, LuluWest LakesSACoach: Krzysztof Lepianka
L7 Young, PennyIvanhoe Northcote Canoe CVIC
L8 Walkington, NathaliePatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
Race 1611. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000Final
Start Time: 10:45 AM1000M
L1 Lovick, Edward
Smith, Christopher
Direct Members
Fairfield
NSW
VIC
L2 Quensier, Aman
Grycewicz, Aaron
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L3 Haynes, Casey
Dutton, Logan
Sherbrooke
Ivanhoe Northcote Canoe C
VIC
VIC
L4 Lohse, Sean
Lee, Jared
Direct Members
West Lakes
NSW
SA
Coach: Krzysztof Lepianka
L5 Santarelli, Elliot
Grimwade, Matthew
Christian Brothers
Christian Brothers
SA
SA
L6 Martin, Chris
Carbone, Anthony
Patterson Lakes
Bayswater
VIC
WA
L7 Carson, Kieren
Campbell, Jarrad
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L8 Crawford, Jarrad
Hughes, Mitchell
West Lakes
Southside Paddlers
SA
NSW
Race 1710. MK2 1000 16 : Mens Under 16 K2 1000Final
Start Time: 10:45 AM1000M

CANCELLED
Race 1816. MC2 1000 16: Mens Under 16 C2 1000
17. MC2 1000: Mens Open C2 1000
Final
Start Time: 10:52 AM1000M
MC2 1000 16
L3 Keogh, Benjamin
Bayliss, Jace
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Jim Murphy
MC2 1000
L4 Corney, Steve
Vegh, Steven
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Steven Vegh
L5 French, Roger
Loughry, Matthew
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Jim Murphy
Race 1912. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Final
Start Time: 10:59 AM1000M
L2 Campbell, James
McIntyre, Robert
Fairfield
PaddleNSW Direct
VIC
NSW
L3 Dawe, Nicholas
Speer, Sam
Direct Members
Southside Paddlers
NSW
NSW
Coach: Brian Trouville
L4 Hedditch, Tom
Arnold, Tim
Mercantile
Mercantile
VIC
VIC
Coach: Craig Pickett
L5 Ceddia, David
Byrne, Nicholas
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
Race 204. WK2 1000 16: Womens Under 16 K2 1000
5. WK2 1000 18: Womens Under 18 K2 1000
6. WK2 1000: Womens Open K2 1000
Final
Start Time: 11:06 AM1000M
WK2 1000 16
L1 Silvester, Samantha
Keppell, Olivia
Patterson Lakes
Direct Members
VIC
NSW
L2 Ryan, Sonia
Jager, Emma
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Jim Murphy
L3 Makarushkina, Marsha
Goldner, Kelsey
West Lakes
West Lakes
SA
SA
WK2 1000 18
L4 Harrison, Courtney
Bulmer, Josephine
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L5 Mann, Rebecca
Batters, Madeleine
Bendigo
Bendigo
VIC
VIC
Coaches: Julie Jenkinson, Tony Misson
L6 Loughry, Lulu
Kiernan, Emma
West Lakes
Direct Members
SA
NSW
Coach: Krzysztof Lepianka
L7 Whinray, Kayla
Walkington, Nathalie
Yarrawonga Mulwala
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
WK2 1000
L8 Hurst, Madeleine
Hennessy, Anna
Patterson Lakes
West Lakes
VIC
SA
Coach: Peter Gargiulo
Race 2165. PC 1000 MCHC : PC (ALL) 1000 MC HANDICAPFinal
Start Time: 11:13 AM1000M
L1 Drennan, AmandaPatterson LakesVIC
L2 Rycken, EmilyPatterson LakesVIC
L3 Bond, TonyEchuca MoamaVIC
L4 Stiles, AndrewVarsity LakesQLD
L5 Elgin, DonniePatterson LakesVIC
L6 Sullivan, MelissaWest LakesSA
L7 Sieders, ColinPenrith ValleyNSW
L8 Connor, GaryPatterson LakesVIC
Race 2273. MK4 1000 : MENS OPEN K4 1000Final
Start Time: 11:45 AM1000M
L7 Hedditch, Tom
Arnold, Tim
Crawford, Jarrad
Hughes, Mitchell
Mercantile
Mercantile
West Lakes
Southside Paddlers
VIC
VIC
SA
NSW
Race 2313. MK4 1000 18 : Mens Under 18 K4 1000Final
Start Time: 11:45 AM1000M
L2 Martin, Chris
Beck, Corey
Jones, Marcus
Carbone, Anthony
Patterson Lakes
Melbourne
Ivanhoe Northcote Canoe C
Bayswater
VIC
VIC
VIC
WA
L3 Lovick, Edward
Haynes, Casey
Dutton, Logan
Smith, Christopher
Direct Members
Sherbrooke
Ivanhoe Northcote Canoe C
Fairfield
NSW
VIC
VIC
VIC
L4 Hedditch, Tom
Arnold, Tim
Crawford, Jarrad
Hughes, Mitchell
Mercantile
Mercantile
West Lakes
Southside Paddlers
VIC
VIC
SA
NSW
L5 Quensier, Aman
Grycewicz, Aaron
Rudd, Jason
Ryan, Daniel
West Lakes
West Lakes
West Lakes
West Lakes
SA
SA
SA
SA
L6 Lohse, Sean
Campbell, Jarrad
Carson, Kieren
Lee, Jared
Direct Members
Patterson Lakes
Patterson Lakes
West Lakes
NSW
VIC
VIC
SA
Race 2474. MK4 1000 16 : MENS UNDER 16 K4 1000Final
Start Time: 11:45 AM1000M

CANCELLED
Race 2566. WK4 1000 : WOMENS OPEN K4 1000Final
Start Time: 12:05 PM1000M
L6 Silvester, Jessica
Silvester, Danielle
Hurst, Madeleine
Hennessy, Anna
Patterson Lakes
Patterson Lakes
Patterson Lakes
West Lakes
VIC
VIC
VIC
SA
Race 2670. WK4 1000 18 : WOMENS UNDER 18 1000 K4Final
Start Time: 12:05 PM1000M
L4 Loughry, Lulu
Harrison, Courtney
Bulmer, Josephine
Kiernan, Emma
West Lakes
West Lakes
West Lakes
Direct Members
SA
SA
SA
NSW
L5 Walkington, Nathalie
Silvester, Samantha
Whinray, Kayla
Keppell, Olivia
Patterson Lakes
Patterson Lakes
Yarrawonga Mulwala
Direct Members
VIC
VIC
VIC
NSW
Race 2769. WK4 1000 16 : WOMENS UNDER 16 K4 1000Final
Start Time: 12:05 PM1000M
Race 2882. MC4 1000 : MENS OPEN C4 1000Final
Start Time: 12:05 PM1000M
L1 French, Roger
Loughry, Matthew
Keogh, Benjamin
Bayliss, Jace
West Lakes
West Lakes
West Lakes
West Lakes
SA
SA
SA
SA
Coach: Jim Murphy
L2 Vegh, Steven
Godfrey, Gavin
Bogan, Luke
Corney, Steve
Patterson Lakes
PaddleNSW Direct
Direct Members
Patterson Lakes
VIC
NSW
NSW
VIC
Race 2928. MK1 500 : Mens Open K1 500A Final
Start Time: 1:30 PM500M
L1 McIntyre, RobertPaddleNSW DirectNSW
L2 Arnold, TimMercantileVICCoach: Craig Pickett
L3 Ceddia, DavidPatterson LakesVIC
L4 Bolton, NicholasKawana WatersQLD
L5 Campbell, JamesFairfieldVIC
L6 Byrne, NicholasPatterson LakesVIC
L7 Hedditch, TomMercantileVICCoach: Craig Pickett
Race 3028. MK1 500 : Mens Open K1 500Heat 2
Start Time: 1:35 PM500M

CANCELLED
Race 3127. MK1 500 18 : Mens Under 18 K1 500Heat 1
Start Time: 1:40 PM500M
L1 Lohse, SeanDirect MembersNSW
L2 Stock, LachlanPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L3 Baker, KieranPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L4 Lee, JaredWest LakesSA
L5 Grycewicz, AaronWest LakesSA
L6 Hughes, MitchellSouthside PaddlersNSWCoach: Brian Trouville
L7 Jones, MarcusIvanhoe Northcote Canoe CVICCoach: Peter Gargiulo

Progress: Plan B1: 1,2->FA +2 Fastest 3rd; Last 3rd,4,5+1NF->FB
Race 3227. MK1 500 18 : Mens Under 18 K1 500Heat 2
Start Time: 1:45 PM500M
L1 Smith, ChristopherFairfieldVIC
L2 Campbell, JarradPatterson LakesVIC
L3 Young, RichardGippslandVIC
L4 Rudd, JasonWest LakesSA
L5 Haynes, CaseySherbrookeVIC
L6 O'Leary, PeterFairfieldVIC
L7 Lovick, EdwardDirect MembersNSWCoach: Cameron McMullan

Progress: Plan B1: 1,2->FA +2 Fastest 3rd; Last 3rd,4,5+1NF->FB
Race 3327. MK1 500 18 : Mens Under 18 K1 500Heat 3
Start Time: 1:50 PM500M
L1 Cox, AnthonySA DirectSA
L2 Carson, KierenPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L3 Ryan, DanielWest LakesSA
L4 Quensier, AmanWest LakesSA
L5 Crawford, JarradWest LakesSACoach: Krzysztof Lepianka
L6 Dutton, LoganIvanhoe Northcote Canoe CVIC
L7 Beck, CoreyMelbourneVIC

Progress: Plan B1: 1,2->FA +2 Fastest 3rd; Last 3rd,4,5+1NF->FB
Race 3418. WK1 500 16 : Womens Under 16 K1 500Final
Start Time: 1:55 PM500M
L1 Jager, EmmaWest LakesSACoach: Jim Murphy
L2 Ryan, SoniaWest LakesSA
L3 Makarushkina, MarshaWest LakesSA
L4 Beck, ShayannahMelbourneVICCoach: Peter Gargiulo
L5 Goldner, KelseyWest LakesSA
L6 Keppell, OliviaDirect MembersNSWCoach: Peter Gargiulo
L7 Silvester, SamanthaPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
Race 3519. WK1 500 18 : Womens Under 18 K1 500Heat 1
Start Time: 2:00 PM500M
L2 Whinray, KaylaYarrawonga MulwalaVIC
L3 Kiernan, EmmaDirect MembersNSW
L4 Bulmer, JosephineWest LakesSA
L5 Walkington, NathaliePatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L6 Harrison, CourtneyWest LakesSA

Progress: Plan A1: 1..4->Final; Rest Eliminated
Race 3619. WK1 500 18 : Womens Under 18 K1 500Heat 2
Start Time: 2:05 PM500M
L2 Cuthbertson, NellIvanhoe Northcote Canoe CVIC
L3 Mann, RebeccaBendigoVICCoach: Julie Jenkinson
L4 Young, PennyIvanhoe Northcote Canoe CVIC
L5 Loughry, LuluWest LakesSACoach: Krzysztof Lepianka
L6 Batters, MadeleineBendigoVICCoach: Tony Misson

Progress: Plan A1: 1..4->Final; Rest Eliminated
Race 3720. WK1 500: Womens Open K1 500
62. PC WK1 500 MC: Para Canoe Womens K1 500m Open Multi-Class
Final
Start Time: 2:10 PM500M
PC WK1 500 MC
L1 Drennan, AmandaPatterson LakesVIC
L2 Rycken, EmilyPatterson LakesVICCoach: Steven Vegh
L3 Sullivan, MelissaWest LakesSA
WK1 500
L4 Silvester, DaniellePatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L5 Carlton, VirginiaGeelongVICCoach: Tim Altman
L6 Hurst, MadeleinePatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L7 Hennessy, AnnaWest LakesSA
L8 Silvester, JessicaPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
Race 3826. MK1 500 16 : Mens Under 16 K1 500Final
Start Time: 2:15 PM500M
L3 Martin, ChrisPatterson LakesVIC
L4 Grimwade, MatthewChristian BrothersSACoach: Jim Murphy
L5 Carbone, AnthonyBayswaterWACoach: Guy Power
L6 Santarelli, ElliotChristian BrothersSA
Race 3960. PC MK1 500 MC : Para Canoe Mens K1 500m Open Multi-ClassFinal
Start Time: 2:20 PM500M
L2 Sieders, ColinPenrith ValleyNSW
L3 Connor, GaryPatterson LakesVIC
L4 Elgin, DonniePatterson LakesVICCoach: Steven Vegh
L5 Stiles, AndrewVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
Race 4032. MC1 500 16: Mens Under 16 C1 500
33. MC1 500: Mens Open C1 500
61. PC MV1 500 MC: Para Canoe Mens V1 500m Open Multi-Class
Final
Start Time: 2:25 PM500M
PC MV1 500 MC
L2 Bond, TonyEchuca MoamaVIC
MC1 500 16
L3 Bayliss, JaceWest LakesSA
L4 Keogh, BenjaminWest LakesSA
MC1 500
L5 Bogan, LukeDirect MembersNSW
L6 Corney, StevePatterson LakesVIC
L7 Godfrey, GavinPaddleNSW DirectNSW
L8 Vegh, StevenPatterson LakesVIC
Race 4127. MK1 500 18 : Mens Under 18 K1 500B Final
Start Time: 3:00 PM500M
L1 Ryan, DanielWest LakesSA
L2 Baker, KieranPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L3 Quensier, AmanWest LakesSA
L4 Haynes, CaseySherbrookeVIC
L5 Lovick, EdwardDirect MembersNSWCoach: Cameron McMullan
L6 Grycewicz, AaronWest LakesSA
L7 Rudd, JasonWest LakesSA
L8 Jones, MarcusIvanhoe Northcote Canoe CVICCoach: Peter Gargiulo
L9 Stiles, AndrewVarsity LakesQLD
Race 4227. MK1 500 18 : Mens Under 18 K1 500A Final
Start Time: 3:05 PM500M
L1 Dutton, LoganIvanhoe Northcote Canoe CVIC
L2 Crawford, JarradWest LakesSACoach: Krzysztof Lepianka
L3 Lohse, SeanDirect MembersNSW
L4 Campbell, JarradPatterson LakesVIC
L5 Carson, KierenPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L6 Smith, ChristopherFairfieldVIC
L7 Hughes, MitchellSouthside PaddlersNSWCoach: Brian Trouville
L8 Lee, JaredWest LakesSA
Race 4328. MK1 500 : Mens Open K1 500Final
Start Time: 3:10 PM500M

CANCELLED
Race 4419. WK1 500 18 : Womens Under 18 K1 500Final
Start Time: 3:15 PM500M
L1 Young, PennyIvanhoe Northcote Canoe CVIC
L2 Whinray, KaylaYarrawonga MulwalaVIC
L3 Batters, MadeleineBendigoVICCoach: Tony Misson
L4 Mann, RebeccaBendigoVICCoach: Julie Jenkinson
L5 Bulmer, JosephineWest LakesSA
L6 Walkington, NathaliePatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L7 Cuthbertson, NellIvanhoe Northcote Canoe CVIC
L8 Kiernan, EmmaDirect MembersNSW
Race 4530. MK2 500 18 : Mens Under 18 K2 500Final
Start Time: 4:00 PM500M
L1 Crawford, Jarrad
Lohse, Sean
West Lakes
Direct Members
SA
NSW
L2 Lovick, Edward
Haynes, Casey
Direct Members
Sherbrooke
NSW
VIC
L3 Santarelli, Elliot
Grimwade, Matthew
Christian Brothers
Christian Brothers
SA
SA
L4 Carbone, Anthony
Martin, Chris
Bayswater
Patterson Lakes
WA
VIC
L5 Quensier, Aman
Grycewicz, Aaron
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L6 Hughes, Mitchell
Lee, Jared
Southside Paddlers
West Lakes
NSW
SA
Coach: Krzysztof Lepianka
L7 Carson, Kieren
Campbell, Jarrad
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L8 Jones, Marcus
Baker, Kieran
Ivanhoe Northcote Canoe C
Patterson Lakes
VIC
VIC
L9 Rudd, Jason
Ryan, Daniel
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Race 4629. MK2 500 16 : Mens Under 16 K2 500Final
Start Time: 4:00 PM500M

CANCELLED
Race 4734. MC2 500 16: Mens Under 16 C2 500
35. MC2 500: Mens Open C2 500
Final
Start Time: 4:05 PM500M
MC2 500 16
L2 Bayliss, Jace
Keogh, Benjamin
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Jim Murphy
MC2 500
L3 French, Roger
Loughry, Matthew
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Jim Murphy
L4 Godfrey, Gavin
Bogan, Luke
PaddleNSW Direct
Direct Members
NSW
NSW
L5 Corney, Steve
Vegh, Steven
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Steven Vegh
Race 4831. MK2 500 : Mens Open K2 500Final
Start Time: 4:10 PM500M
L2 O'Leary, Peter
Beck, Corey
Fairfield
Melbourne
VIC
VIC
L3 Dawe, Nicholas
Speer, Sam
Direct Members
Southside Paddlers
NSW
NSW
L4 Campbell, James
McIntyre, Robert
Fairfield
PaddleNSW Direct
VIC
NSW
L5 Ceddia, David
Byrne, Nicholas
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
L6 Hedditch, Tom
Arnold, Tim
Mercantile
Mercantile
VIC
VIC
Coach: Craig Pickett
Race 4921. WK2 500 16: Womens Under 16 K2 500
22. WK2 500 18: Womens Under 18 K2 500
23. WK2 500: Womens Open K2 500
Final
Start Time: 4:15 PM500M
WK2 500 16
L1 Makarushkina, Marsha
Goldner, Kelsey
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L2 Silvester, Samantha
Keppell, Olivia
Patterson Lakes
Direct Members
VIC
NSW
L3 Jager, Emma
Ryan, Sonia
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Jim Murphy
WK2 500 18
L4 Whinray, Kayla
Walkington, Nathalie
Yarrawonga Mulwala
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L5 Mann, Rebecca
Batters, Madeleine
Bendigo
Bendigo
VIC
VIC
Coaches: Julie Jenkinson, Tony Misson
L6 Harrison, Courtney
Loughry, Lulu
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L7 Bulmer, Josephine
Kiernan, Emma
West Lakes
Direct Members
SA
NSW
WK2 500
L8 Hurst, Madeleine
Hennessy, Anna
Patterson Lakes
West Lakes
VIC
SA
Coach: Peter Gargiulo
L9 Beck, Shayannah
Silvester, Jessica
Melbourne
Patterson Lakes
VIC
VIC
Race 5064. PC 500 MCHC : PC (ALL) 500 MC HANDICAPFinal
Start Time: 4:20 PM500M
L1 Drennan, AmandaPatterson LakesVIC
L2 Sullivan, MelissaWest LakesSA
L3 Rycken, EmilyPatterson LakesVIC
L4 Elgin, DonniePatterson LakesVIC
L5 Sieders, ColinPenrith ValleyNSW
L6 Stiles, AndrewVarsity LakesQLD
L7 Bond, TonyEchuca MoamaVIC
L8 Connor, GaryPatterson LakesVIC
Race 5175. MK4 500: MENS K4 500
76. MK4 500 18: MENS UNDER 18 500 K4
Final
Start Time: 4:50 PM500M
MK4 500 18
L1 Grimwade, Matthew
Martin, Chris
Carbone, Anthony
Jones, Marcus
Christian Brothers
Patterson Lakes
Bayswater
Ivanhoe Northcote Canoe C
SA
VIC
WA
VIC
L2 Quensier, Aman
Grycewicz, Aaron
Rudd, Jason
Ryan, Daniel
West Lakes
West Lakes
West Lakes
West Lakes
SA
SA
SA
SA
L3 Carson, Kieren
Campbell, Jarrad
Arnold, Tim
Hedditch, Tom
Patterson Lakes
Patterson Lakes
Mercantile
Mercantile
VIC
VIC
VIC
VIC
L4 Lohse, Sean
Lee, Jared
Crawford, Jarrad
Hughes, Mitchell
Direct Members
West Lakes
West Lakes
Southside Paddlers
NSW
SA
SA
NSW
MK4 500
L5 Campbell, James
Byrne, Nicholas
Ceddia, David
McIntyre, Robert
Fairfield
Patterson Lakes
Patterson Lakes
PaddleNSW Direct
VIC
VIC
VIC
NSW
Race 5276. MK4 500 18 : MENS UNDER 18 500 K4Final
Start Time: 4:50 PM500M

CANCELLED
Race 5377. MK4 500 16 : MENS UNDER 16 K4 500Final
Start Time: 4:50 PM500M

CANCELLED
Race 5425. WK4 500 18: Womens Under 18 K4 500
67. WK4 500: WOMENS OPEN K4 500
81. MC4 500: MENS OPEN C4 500
Final
Start Time: 5:10 PM500M
MC4 500
L1 French, Roger
Loughry, Matthew
Keogh, Benjamin
Bayliss, Jace
West Lakes
West Lakes
West Lakes
West Lakes
SA
SA
SA
SA
Coach: Jim Murphy
L2 Vegh, Steven
Godfrey, Gavin
Bogan, Luke
Corney, Steve
Patterson Lakes
PaddleNSW Direct
Direct Members
Patterson Lakes
VIC
NSW
NSW
VIC
WK4 500 18
L3 Silvester, Samantha
Keppell, Olivia
Ryan, Sonia
Jager, Emma
Patterson Lakes
Direct Members
West Lakes
West Lakes
VIC
NSW
SA
SA
L4 Bulmer, Josephine
Loughry, Lulu
Harrison, Courtney
Kiernan, Emma
West Lakes
West Lakes
West Lakes
Direct Members
SA
SA
SA
NSW
Coach: Krzysztof Lepianka
L5 Walkington, Nathalie
Mann, Rebecca
Batters, Madeleine
Whinray, Kayla
Patterson Lakes
Bendigo
Bendigo
Yarrawonga Mulwala
VIC
VIC
VIC
VIC
WK4 500
L6 Silvester, Jessica
Silvester, Danielle
Hurst, Madeleine
Hennessy, Anna
Patterson Lakes
Patterson Lakes
Patterson Lakes
West Lakes
VIC
VIC
VIC
SA
Race 5525. WK4 500 18 : Womens Under 18 K4 500Final
Start Time: 5:10 PM500M

CANCELLED
Race 5683. WK4 500 16 : WOMENS UNDER 16 K4 500Final
Start Time: 5:10 PM500M

CANCELLED
Race 5781. MC4 500 : MENS OPEN C4 500Final
Start Time: 5:10 PM500M

CANCELLED