Queensland

2012 Qld School Canoe Sprint Championships

Date: Sun 21st October, 2012
Venue: Lake Kawana
Lane Draw
Options:    Show
Sunday 21st October, 2012

Race 13. MK1 500 15 : Male Under 15 K1 500Heat 1
Start Time: 8:30 AM500M
L2 Ross, TravisPalm Beach CurrumbinQLD
L3 Gauch, MathewPalm Beach CurrumbinQLD
L4 Johnson, NiallPalm Beach CurrumbinQLD
L5 Green, LachlanPalm Beach CurrumbinQLD
L6 Slater, JacobKawana Waters StateQLDCoach: Shane Dalziel
L7 Balder, MartinPalm Beach CurrumbinQLD
L8 Green, NicMathew Flinders AnglicanQLD

Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 23. MK1 500 15 : Male Under 15 K1 500Heat 2
Start Time: 8:35 AM500M
L2 lockhart, kaelanMountain Creek State HighQLDCoach: Chris Alagich
L3 Sarvari, JoshuaPacific LutheranQLD
L4 Thomas, BenPacific LutheranQLDCoach: Gary Graves
L5 Mitchell, DeanPalm Beach CurrumbinQLD
L6 Clark, HaydenPalm Beach CurrumbinQLD
L7 Barter, NelsonPalm Beach CurrumbinQLD

Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 331. MTK1 500 11 : Male Under 11 TK1 500Heat 1
Start Time: 8:40 AM500M
L2 Pollack, OscarPacific LutheranQLD
L3 Simpson, JosephPacific LutheranQLD
L4 Heinz, NathanPacific LutheranQLDCoach: Gary Graves
L5 Singleton, HamishPacific LutheranQLDCoach: Gary Graves
L6 Sarvari, NicholasPacific LutheranQLD
L7 Brown, TobyPacific LutheranQLD

Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 431. MTK1 500 11 : Male Under 11 TK1 500Heat 2
Start Time: 8:45 AM500M
L2 Chapman, JaiPacific LutheranQLDCoach: Gary Graves
L3 Fry, NoahPacific LutheranQLD
L4 Gothorp, JackPacific LutheranQLD
L5 Hill, WylePacific LutheranQLD
L6 Holmes, RobertPacific LutheranQLD
L7 Dines, HarrisonPacific LutheranQLD

Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 590. M Mini K1 500 : Male Mini K1 500Direct Final
Start Time: 8:45 AM500M
L1[U11] Nichols, KaiMary MacKillop PrimaryQLD
Race 664. FK2 500: Female Open K2 500
65. FK2 500 16: Female Under 16 K2 500
99. FTK2 500: Female Open TK2 500
Direct Final
Start Time: 8:50 AM500M
FK2 500 16
L3 Sterry, Chloe
Green, Brittany
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
L4 O'Neill, Siarn
Gilliman, Caitlin
Suncoast College
Pacific Lutheran
QLD
QLD
FK2 500
L5 McAleenan, Tara
Bull, Alyssa
Kawana Waters State
Siena Catholic
QLD
QLD
Coaches: Chris Alagich, Shane Dalziel
FTK2 500
L6 Kerr, Michelle
Watt, Hayley
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
Race 71. MK1 500 : Male Open K1 500Direct Final
Start Time: 8:55 AM500M
L1 Hendy, TrevorPalm Beach CurrumbinQLD
L2 Wood, JordanPalm Beach CurrumbinQLD
L3 Pankhurst, RyamPalm Beach CurrumbinQLD
L4 Findlay, LachlanPalm Beach CurrumbinQLD
L5 Clark, JordanPalm Beach CurrumbinQLD
L6 Hunt, ChrisPalm Beach CurrumbinQLD
L7 Villes, OwenPalm Beach CurrumbinQLD
L8 Lawrey, LindsayPalm Beach CurrumbinQLD
Race 880. FTK2 500 15: Female Under 15 TK2 500
81. FTK2 500 14: Female Under 14 TK2 500
Direct Final
Start Time: 9:00 AM500M
FTK2 500 14
L2 Hunter-Chipper, Emma
Davey, Madison
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
L3 Bellue, Mia
Kastelein, Surya
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
L4 Duffy, Mackenzie
Burt-Poloai, Caitlin
Siena Catholic
Kawana Waters
QLD
QLD
L5 O'Sullivan, Georgia
Key, Deborah
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
Coach: Emma Holding
FTK2 500 15
L6 Taylor, Caitlin
Taylor, Poppy
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
L7 Brockett, Chase
McDougall, Meghan
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
Race 92. MK1 500 16: Male Under 16 K1 500
26. MTK1 500: Male Open TK1 500
27. MTK1 500 16: Male Under 16 TK1 500
Direct Final
Start Time: 9:05 AM500M
MK1 500 16
L1 Newell, JaydenSuncoast CollegeQLD
L2 Clouston, JoshuaPalm Beach CurrumbinQLD
L3 Kleinschmidt, JakeSiena CatholicQLDCoach: Shane Dalziel
L4 Duffy, JySiena CatholicQLD
L5 Crouch, HaydenLindisfarne AnglicanQLDCoach: John Newton
MTK1 500
L6 Jonsson, CarlPacific LutheranQLDCoach: Gary Graves
MTK1 500 16
L7 Bradeley, RyanPacific LutheranQLD
Race 1066. FK2 500 15: Female Under 15 K2 500
67. FK2 500 14: Female Under 14 K2 500
Direct Final
Start Time: 9:10 AM500M
FK2 500 15
L3 Moffett, Lucy
Parker, Samantha
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
Coach: Emma Holding
FK2 500 14
L4 Ngati, Kalani
Blackley, Sienna
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
L5 Golding, Shanae
Boshire, Keely
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
FK2 500 15
L6 Short, Eilish
Walters, Emma
Kawana Waters State
Kawana Waters State
QLD
QLD
Race 1182. FTK2 500 13 : Female Under 13 TK2 500Direct Final
Start Time: 9:15 AM500M
L3 Louie, Danae
Collins, Lily
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
Coach: Emma Holding
L4 Bennett, Shelby
Fry, Emma
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
Coach: Shelby Bennett
L5 Jonsson, Elsa
Donato, Gabrielle
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
L6 Green, Elena
Barnicott, Anna
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
Race 123. MK1 500 15 : Male Under 15 K1 500Final
Start Time: 9:20 AM500M
L1 Balder, MartinPalm Beach CurrumbinQLD
L2 lockhart, kaelanMountain Creek State HighQLDCoach: Chris Alagich
L3 Green, LachlanPalm Beach CurrumbinQLD
L4 Clark, HaydenPalm Beach CurrumbinQLD
L5 Gauch, MathewPalm Beach CurrumbinQLD
L6 Mitchell, DeanPalm Beach CurrumbinQLD
L7 Green, NicMathew Flinders AnglicanQLD
L8 Sarvari, JoshuaPacific LutheranQLD
Race 1328. MTK1 500 15 : Male Under 15 TK1 500Direct Final
Start Time: 9:25 AM500M
L3 Stiles, AndrewSt Stephens CollegeQLD
L4 Barnes, JettPacific LutheranQLD
L5 Anderson, NelsonPacific LutheranQLD
L6 Brown, NathanPacific LutheranQLD
Race 1429. MTK1 500 14 : Male Under 14 TK1 500Direct Final
Start Time: 9:30 AM500M
L3 McKay, LachlanPacific LutheranQLD
L4 Williams, RoryPacific LutheranQLDCoach: Gary Graves
L5 McDowell, ScottPacific LutheranQLDCoach: Gary Graves
L6 Bailey, JackKawana Waters StateQLD
L7 Hume, JacobPacific LutheranQLD
Race 1583. FTK2 500 12: Female Under 12 TK2 500
84. FTK2 500 11: Female Under 11 TK2 500
94. F Mini K2 500: Female Mini K2 500
Direct Final
Start Time: 9:35 AM500M
FTK2 500 11
L3 Gray, Sarah
Ingerman, Nadia
Mary MacKillop Primary
Birkdale South
QLD
QLD
L4 Keenan, Stephanie
Graves, Brooklyn
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
Coach: Gary Graves
L5 Williams, Caley
Lowe, Karla
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
F Mini K2 500
L6[U11] Stuart, Carla
Stuart, Lauren
Eagle Junction
Eagle Junction
QLD
QLD
FTK2 500 12
L7 Smith, Ella
Thomas, Amie
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
Race 164. MK1 500 14 : Male Under 14 K1 500Direct Final
Start Time: 9:40 AM500M
L2 Singleton, RoryPacific LutheranQLDCoach: Gary Graves
L3 Jones-Rew, JoshuaKawana Waters StateQLD
L4 Castles, TravisKawana Waters StateQLD
L5 Hunter-Chipper, LachlanPalm Beach CurrumbinQLD
L6 Donato, MichelePacific LutheranQLDCoach: Chris Alagich
L7 Shingles, AlexanderPacific LutheranQLD
Race 175. MK1 500 13 : Male Under 13 K1 500Direct Final
Start Time: 9:45 AM500M
L2 Green, ThomasPalm Beach CurrumbinQLD
L3 Stuart, MarkNudgee CollegeQLD
L4 Sarvari, ReecePacific LutheranQLD
L5 Bednall, DarcyIona CollegeQLD
L6 Burns, PhillipePalm Beach CurrumbinQLD
Race 1830. MTK1 500 12: Male Under 12 TK1 500
6. MK1 500 12: Male Under 12 K1 500
7. MK1 500 11: Male Under 11 K1 500
Direct Final
Start Time: 9:50 AM500M
MK1 500 12
L1 Gray, JonathonIona CollegeQLD
L2 Bancroft, LachlanKuluin StateQLD
L3 Bicknell, JackMary MacKillop PrimaryQLD
L4 Shingles, JamesPacific LutheranQLD
MK1 500 11
L5 Singleton, AngusPacific LutheranQLDCoach: Gary Graves
L6 Woods, LachlanPacific LutheranQLD
MTK1 500 12
L7 Hall, EthanPacific LutheranQLD
L8 Hockam, JordanPacific LutheranQLDCoach: Gary Graves
Race 1931. MTK1 500 11 : Male Under 11 TK1 500Final
Start Time: 9:55 AM500M
L1 Heinz, NathanPacific LutheranQLDCoach: Gary Graves
L2 Dines, HarrisonPacific LutheranQLD
L3 Brown, TobyPacific LutheranQLD
L4 Hill, WylePacific LutheranQLD
L5 Singleton, HamishPacific LutheranQLDCoach: Gary Graves
L6 Chapman, JaiPacific LutheranQLDCoach: Gary Graves
L7 Sarvari, NicholasPacific LutheranQLD
L8 Holmes, RobertPacific LutheranQLD
Race 208. MK2 500 : Male Open K2 500Direct Final
Start Time: 10:00 AM500M
L3 Clouston, Joshua
Pankhurst, Ryam
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
L4 Clark, Jordan
Hendy, Trevor
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
L5 Wood, Jordan
Lawrey, Lindsay
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
L6 Crouch, Hayden
Findlay, Lachlan
Lindisfarne Anglican
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
L7 Villes, Owen
Hunt, Chris
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
Race 2138. MTK2 500: Male Open TK2 500
9. MK2 500 16: Male Under 16 K2 500
Direct Final
Start Time: 10:05 AM500M
MK2 500 16
L3 Kleinschmidt, Jake
Duffy, Jy
Siena Catholic
Siena Catholic
QLD
QLD
Coach: Shane Dalziel
L4 Sarvari, Joshua
Slater, Jacob
Pacific Lutheran
Kawana Waters State
QLD
QLD
Coach: Chris Alagich
L5 Newell, Jayden
lockhart, kaelan
Suncoast College
Mountain Creek State High
QLD
QLD
MTK2 500
L6 Jonsson, Carl
Bradeley, Ryan
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
Race 2253. FK1 500 14 : Female Under 14 K1 500Heat 1
Start Time: 10:20 AM500M
L2 O'Neill, SiarnSuncoast CollegeQLDCoach: Chris Alagich
L3 Taylor, PoppyLourdes Hill CollegeQLD
L4 Golding, ShanaePalm Beach CurrumbinQLD
L5 Parker, SamanthaLourdes Hill CollegeQLDCoach: Emma Holding
L6 Watt, HayleyPacific LutheranQLDCoach: Gary Graves

Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 2353. FK1 500 14 : Female Under 14 K1 500Heat 2
Start Time: 10:25 AM500M
L2 Davey, MadisonPalm Beach CurrumbinQLD
L3 Boshire, KeelyPalm Beach CurrumbinQLD
L4 Blackley, SiennaPalm Beach CurrumbinQLD
L5 Ngati, KalaniPalm Beach CurrumbinQLD
L6 Short, EilishKawana Waters StateQLD

Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 2450. FK1 500: Female Open K1 500
51. FK1 500 16: Female Under 16 K1 500
97. FTK1 500: Female Open TK1 500
Direct Final
Start Time: 10:30 AM500M
FK1 500
L1 McAleenan, TaraKawana Waters StateQLDCoach: Chris Alagich
L2 Mitchell, KristyPalm Beach CurrumbinQLD
L3 Bull, AlyssaSiena CatholicQLDCoach: Shane Dalziel
FK1 500 16
L4 Bednall, TaylorLourdes Hill CollegeQLD
L5 Gilliman, CaitlinPacific LutheranQLD
L6 Green, BrittanyPalm Beach CurrumbinQLD
FTK1 500
L7 Kerr, MichellePacific LutheranQLD
Race 2510. MK2 500 15: Male Under 15 K2 500
11. MK2 500 14: Male Under 14 K2 500
Direct Final
Start Time: 10:35 AM500M
MK2 500 15
L1 Clark, Hayden
Mitchell, Dean
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
L2 Green, Thomas
Green, Lachlan
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
L3 Johnson, Niall
Barter, Nelson
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
L4 Gauch, Mathew
Balder, Martin
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
MK2 500 14
L5 Bailey, Jack
Castles, Travis
Kawana Waters State
Kawana Waters State
QLD
QLD
L6 Donato, Michele
Jones-Rew, Joshua
Pacific Lutheran
Kawana Waters State
QLD
QLD
L7 Burns, Phillipe
Hunter-Chipper, Lachlan
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
Race 2652. FK1 500 15 : Female Under 15 K1 500Direct Final
Start Time: 10:40 AM500M
L2 McDougall, MeghanLourdes Hill CollegeQLD
L3 Moffett, LucyLourdes Hill CollegeQLD
L5 Sterry, ChloePalm Beach CurrumbinQLD
L6 Walters, EmmaKawana Waters StateQLDCoach: Shane Dalziel
Race 2739. MTK2 500 15: Male Under 15 TK2 500
40. MTK2 500 14: Male Under 14 TK2 500
Direct Final
Start Time: 10:45 AM500M
MTK2 500 14
L3 McKay, Lachlan
Williams, Rory
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
Coach: Gary Graves
L4 Hume, Jacob
Singleton, Rory
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
L5 Bancroft, Lachlan
McDowell, Scott
Kuluin State
Pacific Lutheran
QLD
QLD
MTK2 500 15
L6 Thomas, Ben
Anderson, Nelson
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
Coach: Gary Graves
L7 Barnes, Jett
Shingles, Alexander
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
Race 2854. FK1 500 13: Female Under 13 K1 500
55. FK1 500 12: Female Under 12 K1 500
56. FK1 500 11: Female Under 11 K1 500
Direct Final
Start Time: 10:50 AM500M
FK1 500 11
L3 Lowe, KarlaPacific LutheranQLD
FK1 500 12
L4 Duffy, MackenzieSiena CatholicQLD
L5 Thomas, AmiePacific LutheranQLDCoach: Gary Graves
L6 Watmough, ClaudiaVarsity CollegeQLD
FK1 500 13
L7 Lovejoy, BellaKelvin Grove StateQLD
Race 29102. FTK1 500 15: FEMALE UNDER 15 TK1 500
72. FTK1 500 14: Female Under 14 TK1 500
Direct Final
Start Time: 10:55 AM500M
FTK1 500 14
L2 Brockett, ChaseLourdes Hill CollegeQLD
L3 Burt-Poloai, CaitlinKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L4 Key, DeborahLourdes Hill CollegeQLDCoach: Emma Holding
L5 Kastelein, SuryaPalm Beach CurrumbinQLD
L6 O'Sullivan, GeorgiaLourdes Hill CollegeQLDCoach: Emma Holding
L7 Stariha, EmilyLourdes Hill CollegeQLDCoach: Emma Holding
FTK1 500 15
L8 Taylor, CaitlinLourdes Hill CollegeQLD
Race 3012. MK2 500 12: Male Under 12 K2 500
41. MTK2 500 13: Male Under 13 TK2 500
Final
Start Time: 11:00 AM500M
MTK2 500 13
L3 Shingles, James
Hall, Ethan
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
L4 Hockam, Jordan
Sarvari, Reece
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
Coach: Gary Graves
MK2 500 12
L5 Woods, Lachlan
Singleton, Angus
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
Coach: Gary Graves
L6 Gray, Jonathon
Bicknell, Jack
Iona College
Mary MacKillop Primary
QLD
QLD
Race 3173. FTK1 500 13 : Female Under 13 TK1 500Direct Final
Start Time: 11:05 AM500M
L1 Barnicott, AnnaLourdes Hill CollegeQLD
L2 Hunter-Chipper, EmmaPalm Beach CurrumbinQLD
L3 Green, ElenaLourdes Hill CollegeQLD
L4 Jonsson, ElsaPacific LutheranQLDCoach: Gary Graves
L5 Louie, DanaeLourdes Hill CollegeQLD
L6 Bellue, MiaPalm Beach CurrumbinQLD
L7 Fry, EmmaPacific LutheranQLD
Race 3274. FTK1 500 12 : Female Under 12 TK1 500Direct Final
Start Time: 11:10 AM500M
L3 Bennett, ShelbyPacific LutheranQLD
L4 Smith, EllaPacific LutheranQLD
L5 Donato, GabriellePacific LutheranQLD
Race 3343. MTK2 500 11 : Male Under 11 TK2 500Direct Final
Start Time: 11:15 AM500M
L2 Simpson, Joseph
Gothorp, Jack
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
L3 Chapman, Jai
Brown, Toby
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
Coach: Gary Graves
L4 Hill, Wyle
Fry, Noah
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
L5 Singleton, Hamish
Sarvari, Nicholas
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
L6 Heinz, Nathan
Pollack, Oscar
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
L7 Dines, Harrison
Holmes, Robert
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
Race 3475. FTK1 500 11 : Female Under 11 TK1 500Direct Final
Start Time: 11:20 AM500M
L3 Dalziel, KaseySunshine Coast GrammarQLD
L4 Williams, CaleyPacific LutheranQLD
L5 Keenan, StephaniePacific LutheranQLDCoach: Gary Graves
L6 Graves, BrooklynPacific LutheranQLD
Race 3592. F Mini K1 500 : Female Mini M1 500Direct Final
Start Time: 11:25 AM500M
L1[U11] Ingerman, NadiaBirkdale SouthQLD
L2[U11] Rixon, SophieSt VincentsQLD
L3[U11] Stuart, LaurenEagle JunctionQLD
L4[U11] Stuart, CarlaEagle JunctionQLD
L5[U11] Rixon, NataleeSt VincentsQLD
L6[U11] Lovejoy, MathildaBrisbane CentralQLD
L7[U11] Gray, SarahMary MacKillop PrimaryQLD
Race 3653. FK1 500 14 : Female Under 14 K1 500Final
Start Time: 11:30 AM500M
L1 Parker, SamanthaLourdes Hill CollegeQLDCoach: Emma Holding
L2 Watt, HayleyPacific LutheranQLDCoach: Gary Graves
L3 Ngati, KalaniPalm Beach CurrumbinQLD
L4 O'Neill, SiarnSuncoast CollegeQLDCoach: Chris Alagich
L5 Short, EilishKawana Waters StateQLD
L6 Taylor, PoppyLourdes Hill CollegeQLD
L7 Boshire, KeelyPalm Beach CurrumbinQLD
Race 3716. MK1 200 15 : Male Under 15 K1 200Heat 1
Start Time: 12:00 PM200M
L2 Ross, TravisPalm Beach CurrumbinQLD
L3 Thomas, BenPacific LutheranQLDCoach: Gary Graves
L4 Johnson, NiallPalm Beach CurrumbinQLD
L5 Clark, HaydenPalm Beach CurrumbinQLD
L6 Barter, NelsonPalm Beach CurrumbinQLD
L7 Green, LachlanPalm Beach CurrumbinQLD
L8 Green, NicMathew Flinders AnglicanQLD

Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 3816. MK1 200 15 : Male Under 15 K1 200Heat 2
Start Time: 12:05 PM200M
L2 Mitchell, DeanPalm Beach CurrumbinQLD
L3 Sarvari, JoshuaPacific LutheranQLD
L4 Gauch, MathewPalm Beach CurrumbinQLD
L5 Balder, MartinPalm Beach CurrumbinQLD
L6 Slater, JacobKawana Waters StateQLDCoach: Shane Dalziel
L7 lockhart, kaelanMountain Creek State HighQLDCoach: Chris Alagich

Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 3937. MTK1 200 11 : Male Under 11 TK1 200Heat 1
Start Time: 12:10 PM200M
L2 Heinz, NathanPacific LutheranQLDCoach: Gary Graves
L3 Chapman, JaiPacific LutheranQLDCoach: Gary Graves
L4 Singleton, HamishPacific LutheranQLDCoach: Gary Graves
L5 Pollack, OscarPacific LutheranQLD
L6 Gothorp, JackPacific LutheranQLD
L7 Holmes, RobertPacific LutheranQLD

Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 4037. MTK1 200 11 : Male Under 11 TK1 200Heat 2
Start Time: 12:15 PM200M
L2 Dines, HarrisonPacific LutheranQLD
L3 Fry, NoahPacific LutheranQLD
L4 Hill, WylePacific LutheranQLD
L5 Simpson, JosephPacific LutheranQLD
L6 Brown, TobyPacific LutheranQLD
L7 Sarvari, NicholasPacific LutheranQLD

Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 4191. M Mini K1 200 : Male Mini K1 200Direct Final
Start Time: 12:15 PM200M
L1[U11] Nichols, KaiMary MacKillop PrimaryQLD
Race 42100. FTK2 200: Female Open TK2 200
68. FK2 200: Female Open K2 200
69. FK2 200 16: Female Under 16 K2 200
Direct Final
Start Time: 12:20 PM200M
FK2 200
L3 McAleenan, Tara
Bull, Alyssa
Kawana Waters State
Siena Catholic
QLD
QLD
Coaches: Chris Alagich, Shane Dalziel
FK2 200 16
L4 O'Neill, Siarn
Gilliman, Caitlin
Suncoast College
Pacific Lutheran
QLD
QLD
L5 Sterry, Chloe
Green, Brittany
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
FTK2 200
L6 Kerr, Michelle
Watt, Hayley
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
Race 4314. MK1 200 : Male Open K1 200Direct Final
Start Time: 12:25 PM200M
L1 Hendy, TrevorPalm Beach CurrumbinQLD
L2 Findlay, LachlanPalm Beach CurrumbinQLD
L3 Wood, JordanPalm Beach CurrumbinQLD
L4 Hunt, ChrisPalm Beach CurrumbinQLD
L5 Clark, JordanPalm Beach CurrumbinQLD
L6 Lawrey, LindsayPalm Beach CurrumbinQLD
L7 Pankhurst, RyamPalm Beach CurrumbinQLD
L8 Villes, OwenPalm Beach CurrumbinQLD
Race 4485. FTK2 200 15: Female Under 15 TK2 200
86. FTK2 200 14: Female Under 14 TK2 200
Direct Final
Start Time: 12:30 PM200M
FTK2 200 14
L2 O'Sullivan, Georgia
Key, Deborah
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
Coach: Emma Holding
L3 Duffy, Mackenzie
Burt-Poloai, Caitlin
Siena Catholic
Kawana Waters
QLD
QLD
L4 Bellue, Mia
Kastelein, Surya
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
L5 Hunter-Chipper, Emma
Davey, Madison
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
FTK2 200 15
L6 Brockett, Chase
McDougall, Meghan
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
L7 Taylor, Caitlin
Taylor, Poppy
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
Race 4515. MK1 200 16: Male Under 16 K1 200
32. MTK1 200: Male Open TK1 200
33. MTK1 200 16: Male Under 16 TK1 200
Direct Final
Start Time: 12:35 PM200M
MK1 200 16
L1 Clouston, JoshuaPalm Beach CurrumbinQLD
MTK1 200 16
L2 Bradeley, RyanPacific LutheranQLD
MTK1 200
L3 Jonsson, CarlPacific LutheranQLDCoach: Gary Graves
MK1 200 16
L4 Kleinschmidt, JakeSiena CatholicQLDCoach: Shane Dalziel
L5 Duffy, JySiena CatholicQLD
L6 Crouch, HaydenLindisfarne AnglicanQLDCoach: John Newton
L7 Newell, JaydenSuncoast CollegeQLD
Race 4670. FK2 200 15: Female Under 15 K2 200
71. FK2 200 14: Female Under 14 K2 200
Direct Final
Start Time: 12:40 PM200M
FK2 200 15
L2 Moffett, Lucy
Parker, Samantha
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
Coach: Emma Holding
L3 Short, Eilish
Walters, Emma
Kawana Waters State
Kawana Waters State
QLD
QLD
FK2 200 14
L4 Ngati, Kalani
Blackley, Sienna
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
L5 Boshire, Keely
Golding, Shanae
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
Race 4787. FTK2 200 13 : Female Under 13 TK2 200Direct Final
Start Time: 12:45 PM200M
L3 Green, Elena
Barnicott, Anna
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
L4 Jonsson, Elsa
Donato, Gabrielle
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
L5 Fry, Emma
Bennett, Shelby
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
L6 Louie, Danae
Collins, Lily
Lourdes Hill College
Lourdes Hill College
QLD
QLD
Coach: Emma Holding
Race 4816. MK1 200 15 : Male Under 15 K1 200Final
Start Time: 12:50 PM200M
L1 Johnson, NiallPalm Beach CurrumbinQLD
L2 Slater, JacobKawana Waters StateQLDCoach: Shane Dalziel
L3 Green, LachlanPalm Beach CurrumbinQLD
L4 Gauch, MathewPalm Beach CurrumbinQLD
L5 Clark, HaydenPalm Beach CurrumbinQLD
L6 Mitchell, DeanPalm Beach CurrumbinQLD
L7 Ross, TravisPalm Beach CurrumbinQLD
L8 Balder, MartinPalm Beach CurrumbinQLD
Race 4934. MTK1 200 15 : Male Under 15 TK1 200Direct Final
Start Time: 12:55 PM200M
L3 Stiles, AndrewSt Stephens CollegeQLD
L4 Anderson, NelsonPacific LutheranQLD
L5 Barnes, JettPacific LutheranQLD
L6 Brown, NathanPacific LutheranQLD
Race 5035. MTK1 200 14 : Male Under 14 TK1 200Direct Final
Start Time: 1:00 PM200M
L2 Williams, RoryPacific LutheranQLDCoach: Gary Graves
L3 McKay, LachlanPacific LutheranQLD
L4 McDowell, ScottPacific LutheranQLDCoach: Gary Graves
L5 Hume, JacobPacific LutheranQLD
L7 Bailey, JackKawana Waters StateQLD
Race 5188. FTK2 200 12: Female Under 12 TK2 200
89. FTK2 200 11: Female Under 11 TK2 200
95. F Mini K2 200: F Mini K2 200
Direct Final
Start Time: 1:05 PM200M
FTK2 200 12
L2 Thomas, Amie
Smith, Ella
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
Coach: Gary Graves
FTK2 200 11
L3 Williams, Caley
Lowe, Karla
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
L4 Gray, Sarah
Ingerman, Nadia
Mary MacKillop Primary
Birkdale South
QLD
QLD
L5 Graves, Brooklyn
Keenan, Stephanie
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
Coach: Gary Graves
F Mini K2 200
L6[U11] Stuart, Carla
Stuart, Lauren
Eagle Junction
Eagle Junction
QLD
QLD
Race 5217. MK1 200 14 : Male Under 14 K1 200Direct Final
Start Time: 1:10 PM200M
L2 Jones-Rew, JoshuaKawana Waters StateQLD
L4 Singleton, RoryPacific LutheranQLDCoach: Gary Graves
L5 Castles, TravisKawana Waters StateQLD
L6 Donato, MichelePacific LutheranQLDCoach: Chris Alagich
L7 Hunter-Chipper, LachlanPalm Beach CurrumbinQLD
L8 Shingles, AlexanderPacific LutheranQLD
Race 5318. MK1 200 13 : Male Under 13 K1 200Direct Final
Start Time: 1:15 PM200M
L2 Sarvari, ReecePacific LutheranQLD
L3 Bednall, DarcyIona CollegeQLD
L4 Green, ThomasPalm Beach CurrumbinQLD
L5 Stuart, MarkNudgee CollegeQLD
L6 Burns, PhillipePalm Beach CurrumbinQLD
L7 Bennet, PatrickCannon Hill AnglicanQLD
Race 5419. MK1 200 12: Male Under 12 K1 200
20. MK1 200 11: Male Under 11 K1 200
36. MTK1 200 12: Male Under 12 TK1 200
Direct Final
Start Time: 1:20 PM200M
MK1 200 11
L1 Singleton, AngusPacific LutheranQLD
L2 Woods, LachlanPacific LutheranQLD
MK1 200 12
L3 Bancroft, LachlanKuluin StateQLD
L4 Shingles, JamesPacific LutheranQLD
L5 Bicknell, JackMary MacKillop PrimaryQLD
L6 Gray, JonathonIona CollegeQLD
MTK1 200 12
L7 Hall, EthanPacific LutheranQLD
L8 Hockam, JordanPacific LutheranQLDCoach: Gary Graves
Race 5537. MTK1 200 11 : Male Under 11 TK1 200Final
Start Time: 1:25 PM200M
L1 Brown, TobyPacific LutheranQLD
L2 Holmes, RobertPacific LutheranQLD
L3 Sarvari, NicholasPacific LutheranQLD
L4 Singleton, HamishPacific LutheranQLDCoach: Gary Graves
L5 Hill, WylePacific LutheranQLD
L6 Chapman, JaiPacific LutheranQLDCoach: Gary Graves
L7 Dines, HarrisonPacific LutheranQLD
L8 Heinz, NathanPacific LutheranQLDCoach: Gary Graves
Race 5621. MK2 200 : Male Open K2 200Direct Final
Start Time: 1:30 PM200M
L3 Clark, Jordan
Hendy, Trevor
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
L4 Clouston, Joshua
Pankhurst, Ryam
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
L5 Villes, Owen
Hunt, Chris
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
L6 Crouch, Hayden
Findlay, Lachlan
Lindisfarne Anglican
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
L7 Wood, Jordan
Lawrey, Lindsay
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
Race 5722. MK2 200 16: Male Under 16 K2 200
44. MTK2 200: Male Open TK2 200
Start Time: 1:35 PM200M
MTK2 200
L3 Jonsson, Carl
Bradeley, Ryan
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
L4 Slater, Jacob
Sarvari, Joshua
Kawana Waters State
Pacific Lutheran
QLD
QLD
MK2 200 16
L5 Kleinschmidt, Jake
Duffy, Jy
Siena Catholic
Siena Catholic
QLD
QLD
Coach: Shane Dalziel
L6 lockhart, kaelan
Newell, Jayden
Mountain Creek State High
Suncoast College
QLD
QLD
Race 5860. FK1 200 14 : Female Under 14 K1 200Heat 1
Start Time: 1:40 PM200M
L2 Watt, HayleyPacific LutheranQLDCoach: Gary Graves
L3 Boshire, KeelyPalm Beach CurrumbinQLD
L4 Ngati, KalaniPalm Beach CurrumbinQLD
L5 Golding, ShanaePalm Beach CurrumbinQLD
L6 Parker, SamanthaLourdes Hill CollegeQLDCoach: Emma Holding

Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 5960. FK1 200 14 : Female Under 14 K1 200Heat 2
Start Time: 1:45 PM200M
L2 Blackley, SiennaPalm Beach CurrumbinQLD
L3 Short, EilishKawana Waters StateQLD
L4 Taylor, PoppyLourdes Hill CollegeQLD
L5 O'Neill, SiarnSuncoast CollegeQLDCoach: Chris Alagich
L6 Davey, MadisonPalm Beach CurrumbinQLD

Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 6057. FK1 200: Female Open K1 200
58. FK1 200 16: Female Under 16 K1 200
98. FTK1 200: Female Open TK1 200
Direct Final
Start Time: 1:50 PM200M
FTK1 200
L1 Kerr, MichellePacific LutheranQLD
FK1 200
L2 Mitchell, KristyPalm Beach CurrumbinQLD
L3 Bull, AlyssaSiena CatholicQLDCoach: Shane Dalziel
L4 McAleenan, TaraKawana Waters StateQLDCoach: Chris Alagich
FK1 200 16
L5 Gilliman, CaitlinPacific LutheranQLD
L6 Bednall, TaylorLourdes Hill CollegeQLD
L7 Green, BrittanyPalm Beach CurrumbinQLD
Race 6123. MK2 200 15: Male Under 15 K2 200
24. MK2 200 14: Male Under 14 K2 200
Direct Final
Start Time: 1:55 PM200M
MK2 200 14
L1 Donato, Michele
Jones-Rew, Joshua
Pacific Lutheran
Kawana Waters State
QLD
QLD
L2 Hunter-Chipper, Lachlan
Burns, Phillipe
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
L3 Bailey, Jack
Castles, Travis
Kawana Waters State
Kawana Waters State
QLD
QLD
MK2 200 15
L4 Balder, Martin
Gauch, Mathew
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
L5 Johnson, Niall
Barter, Nelson
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
L6 Clark, Hayden
Mitchell, Dean
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
L7 Green, Lachlan
Green, Thomas
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin
QLD
QLD
Race 6259. FK1 200 15 : Female Under 15 K1 200Direct Final
Start Time: 2:00 PM200M
L2 Sterry, ChloePalm Beach CurrumbinQLD
L3 McDougall, MeghanLourdes Hill CollegeQLD
L5 Moffett, LucyLourdes Hill CollegeQLD
L6 Walters, EmmaKawana Waters StateQLDCoach: Shane Dalziel
Race 6345. MTK2 200 15: Male Under 15 TK2 200
46. MTK2 200 14: Male Under 14 TK2 200
Direct Final
Start Time: 2:05 PM200M
MTK2 200 15
L3 Thomas, Ben
Anderson, Nelson
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
Coach: Gary Graves
L4 Shingles, Alexander
Barnes, Jett
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
MTK2 200 14
L5 Hume, Jacob
Singleton, Rory
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
L6 Bancroft, Lachlan
McDowell, Scott
Kuluin State
Pacific Lutheran
QLD
QLD
L7 Williams, Rory
McKay, Lachlan
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
Coach: Gary Graves
Race 6461. FK1 200 13: Female Under 13 K1 200
62. FK1 200 12: Female Under 12 K1 200
63. FK1 200 11: Female Under 11 K1 200
Direct Final
Start Time: 2:10 PM200M
FK1 200 12
L3 Thomas, AmiePacific LutheranQLDCoach: Gary Graves
L4 Watmough, ClaudiaVarsity CollegeQLD
L5 Duffy, MackenzieSiena CatholicQLD
FK1 200 13
L6 Lovejoy, BellaKelvin Grove StateQLD
FK1 200 11
L7 Lowe, KarlaPacific LutheranQLD
Race 65101. FTK1 200 15: FEMALE UNDER 15 TK1 200M
76. FTK1 200 14: Female Under 14 TK1 200
Direct Final
Start Time: 2:15 PM200M
FTK1 200 14
L2 O'Sullivan, GeorgiaLourdes Hill CollegeQLDCoach: Emma Holding
L3 Brockett, ChaseLourdes Hill CollegeQLD
L4 Kastelein, SuryaPalm Beach CurrumbinQLD
L5 Key, DeborahLourdes Hill CollegeQLDCoach: Emma Holding
L6 Stariha, EmilyLourdes Hill CollegeQLDCoach: Emma Holding
L7 Burt-Poloai, CaitlinKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
FTK1 200 15
L8 Taylor, CaitlinLourdes Hill CollegeQLD
Race 6625. MK2 200 12: Male Under 12 K2 200
47. MTK2 200 13: Male Under 13 TK2 200
Direct Final
Start Time: 2:20 PM200M
MK2 200 12
L3 Gray, Jonathon
Bicknell, Jack
Iona College
Mary MacKillop Primary
QLD
QLD
MTK2 200 13
L5 Hockam, Jordan
Sarvari, Reece
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
Coach: Gary Graves
L6 Shingles, James
Hall, Ethan
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
Race 6777. FTK1 200 13 : Female Under 13 TK1 200Direct Final
Start Time: 2:25 PM200M
L1 Louie, DanaeLourdes Hill CollegeQLD
L2 Hunter-Chipper, EmmaPalm Beach CurrumbinQLD
L3 Jonsson, ElsaPacific LutheranQLDCoach: Gary Graves
L4 Bellue, MiaPalm Beach CurrumbinQLD
L5 Green, ElenaLourdes Hill CollegeQLD
L6 Fry, EmmaPacific LutheranQLD
L7 Barnicott, AnnaLourdes Hill CollegeQLD
Race 6878. FTK1 200 12 : Female Under 12 TK1 200Direct Final
Start Time: 2:30 PM200M
L3 Smith, EllaPacific LutheranQLD
L4 Donato, GabriellePacific LutheranQLD
L5 Bennett, ShelbyPacific LutheranQLD
Race 6949. MTK2 200 11 : Male Under 11 TK2 200Direct Final
Start Time: 2:35 PM200M
L2 Gothorp, Jack
Simpson, Joseph
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
L3 Brown, Toby
Chapman, Jai
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
Coach: Gary Graves
L4 Singleton, Hamish
Sarvari, Nicholas
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
L5 Hill, Wyle
Fry, Noah
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
L6 Dines, Harrison
Holmes, Robert
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
L7 Heinz, Nathan
Pollack, Oscar
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
L8 Woods, Lachlan
Singleton, Angus
Pacific Lutheran
Pacific Lutheran
QLD
QLD
Coach: Gary Graves
Race 7079. FTK1 200 11 : Female Under 11 TK1 200Direct Final
Start Time: 2:40 PM200M
L3 Dalziel, KaseySunshine Coast GrammarQLD
L4 Graves, BrooklynPacific LutheranQLD
L5 Keenan, StephaniePacific LutheranQLDCoach: Gary Graves
L6 Williams, CaleyPacific LutheranQLD
Race 7193. F Mini K1 200 : Female Mini K1 200Direct Final
Start Time: 2:45 PM200M
L2[U11] Stuart, CarlaEagle JunctionQLD
L3[U11] Rixon, SophieSt VincentsQLD
L4[U11] Stuart, LaurenEagle JunctionQLD
L5[U11] Lovejoy, MathildaBrisbane CentralQLD
L6[U11] Rixon, NataleeSt VincentsQLD
L7[U11] Ingerman, NadiaBirkdale SouthQLD
L8[U11] Gray, SarahMary MacKillop PrimaryQLD
Race 7260. FK1 200 14 : Female Under 14 K1 200Final
Start Time: 2:50 PM200M
L1 Davey, MadisonPalm Beach CurrumbinQLD
L2 Golding, ShanaePalm Beach CurrumbinQLD
L3 Blackley, SiennaPalm Beach CurrumbinQLD
L4 Ngati, KalaniPalm Beach CurrumbinQLD
L5 O'Neill, SiarnSuncoast CollegeQLDCoach: Chris Alagich
L6 Watt, HayleyPacific LutheranQLDCoach: Gary Graves
L7 Taylor, PoppyLourdes Hill CollegeQLD
L8 Parker, SamanthaLourdes Hill CollegeQLDCoach: Emma Holding