2012 Queensland Sprint Championships

Queensland
Date: Sat 21st - Sun 22nd January , 2012
Venue: Lake Kawana
Lane Draw
Options:  Select Day:      Show
Saturday 21st January, 2012

Race 12. MK1 1000 : Male Open K1 1000Heat 1
Start Time: 8:00 AM1000M
L1 Feathery, JamesNew ZealandNZL
L2 Cooke, LachlanBayswaterWA
L3 Gardner, NeilKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L4 Ripamonti, NicolaItalyITACoach: Josef B Capousek
L5 Vesely, MarioDirect MembersNSW
L6 Wilkinson, GlennKawana WatersQLD
L8 Dallos, ZsoltKawana WatersQLD

Progress: 1,2,3,4,5->Semi-Final; + Fastest Other Crew
Race 22. MK1 1000 : Male Open K1 1000Heat 2
Start Time: 8:07 AM1000M
L1 Bolton, NicholasKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L2 Ryan, ZacOnkaparingaSA
L3 Colombi, MattiaItalyITACoach: Josef B Capousek
L4 Smith, TateGold CoastQLDCoach: jimmy owens
L5 Simpson, JoelGold CoastQLD
L6 Stowe, MarkSt GeorgeNSWCoach: David Foureur
L7 Sloss, DaneGold CoastQLDCoach: Barry Kelly
L8 Hardy, PierceKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L9 Booth, DanielDirect MembersNSW

Progress: 1,2,3,4,5->Semi-Final; + Fastest Other Crew
Race 32. MK1 1000 : Male Open K1 1000Heat 3
Start Time: 8:14 AM1000M
L1 Armstrong, SteveNew ZealandNZL
L2 Benassi, MaximilianItalyITACoach: Josef B Capousek
L3 Wycherley, PaulGreat BritainGBRCoach: Jimmy owens
L4 Murphy, AaronGold CoastQLDCoach: Vince Fehervari
L5 Ricchetti, AlbertoItalyITACoach: Josef B Capousek
L6 Wilkinson, DaneCurrumbin CreekQLD
L7 Dawe, NicholasSouthside PaddlersNSW
L8 Burns, TomDirect MembersNSW

Progress: 1,2,3,4,5->Semi-Final; + Fastest Other Crew
Race 416. FK1 1000 : Female Open K1 1000Heat 1
Start Time: 8:21 AM1000M
L1 Jenkins, KristinaCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L2 Fraser, TeganBendigoVICCoach: Kevin Crisp
L3 Archer, MarianneNew ZealandNZL
L4 McArthur, CatPatterson LakesVIC
L5 Howcroft, CocoSunshine CoastQLDCoach: Clint Robinson
L6 Prior, MaddisonIllawarraNSWCoach: David Foureur
L7 Ten-Tye, KerenSunshine CoastQLD
L8 Lehaci, AnaGold CoastQLD

Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 516. FK1 1000 : Female Open K1 1000Heat 2
Start Time: 8:28 AM1000M
L1 Fogarty, LyndsieVarsity LakesQLD
L2 Ethell, HeleenaCurrumbin CreekQLDCoach: Anna Wood
L3 Birch, LynwenCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L4 Gafni, AdiKawana WatersQLD
L5 Burnett, AlyceSunshine CoastQLDCoach: Martin Marinov
L6 St Hill, ElizaIvanhoe Northcote Canoe CVICCoach: David Foureur
L7 Leverett, KateGold CoastQLD
L8 Bews, EmilyGeelongVIC

Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 63. MK1 1000 23 : Male Under 23 K1 1000Direct Final
Start Time: 8:35 AM1000M
L1 McAleenan, KurtSunshine CoastQLD
L2 Fort, AlexNew ZealandNZL
L3 Murphy, JackGold CoastQLDCoach: Vince Fehervari
L4 Stenlake, TimothyIndooroopillyQLD
L5 Kirby, NicholasKawana WatersQLD
L6 McAleenan, AndrewKawana WatersQLD
L7 Newing, JoshuaGreat BritainGBR
L8 Crouch, JoshuaCurrumbin CreekQLD
Race 74. MK1 1000 18 : Male Under 18 K1 1000Heat 1
Start Time: 8:42 AM1000M
L1 Green, CameronDirect MembersNSWCoach: John Newton
L2 Elford, PeterSunshine CoastQLD
L3 Wood, JordanGold CoastQLDCoach: Vince Fehervari
L4 McAteer, MichaelCurrumbin CreekQLD
L5 Stafford-Smith, MacCurrumbin CreekQLDCoach: Kevin Crisp
L6 MacKenzie-Templar, AlexanderCurrumbin CreekQLDCoach: Julian Norton-Smith
L7 Barter, LachlanCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton/ Graham

Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 84. MK1 1000 18 : Male Under 18 K1 1000Heat 2
Start Time: 8:49 AM1000M
L2 collins, jeremyVarsity LakesQLD
L3 Wagner, Nickolas JamesSunshine CoastQLDCoach: Clint Robinson
L4 Clark, JordanCurrumbin CreekQLD
L5 Ross, DanielCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L6 rogers, jyeCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton

Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 912. MK2 1000 14: Male Under 14 K2 1000
13. MK2 1000 12: Male Under 12 K2 1000
26. MC2 1000 16: Male Under 16 C2 1000
Final
Start Time: 8:56 AM1000M
MC2 1000 16
L1 Tucker, Rhys
Sheppard, Sam
Brothers
Brothers
QLD
QLD
Coach: Kevin Crisp
MK2 1000 14
L4 Jones-Rew, Joshua
Castles, Travis
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
Coach: Shane Dalziel
MK2 1000 12
L7 Bancroft, Lachlan
Bancroft, Macklin
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
Race 102. MK1 1000 : Male Open K1 1000Semi-Final 1
Start Time: 9:30 AM1000M
L1 Armstrong, SteveNew ZealandNZL
L2 Wilkinson, GlennKawana WatersQLD
L3 Sloss, DaneGold CoastQLDCoach: Barry Kelly
L4 Benassi, MaximilianItalyITACoach: Josef B Capousek
L5 Cooke, LachlanBayswaterWA
L6 Ricchetti, AlbertoItalyITACoach: Josef B Capousek
L8 Ripamonti, NicolaItalyITACoach: Josef B Capousek

Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 112. MK1 1000 : Male Open K1 1000Semi-Final 2
Start Time: 9:37 AM1000M
L1 Wilkinson, DaneCurrumbin CreekQLD
L2 Feathery, JamesNew ZealandNZL
L3 Wycherley, PaulGreat BritainGBRCoach: Jimmy owens
L4 Colombi, MattiaItalyITACoach: Josef B Capousek
L5 Dallos, ZsoltKawana WatersQLD
L6 Ryan, ZacOnkaparingaSA
L7 Hardy, PierceKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L8 Stowe, MarkSt GeorgeNSWCoach: David Foureur

Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 1220. FK2 1000 18/16: Female Under 18/Under 16 K2 1000
25. MC2 1000: Male Open C2 1000
Direct Final
Start Time: 9:44 AM1000M
FK2 1000 18/16
L2[U18] Burgess, Emma
Mitchell, Kristy
Direct Members
Currumbin Creek
NSW
QLD
Coach: John Newton
L3[U18] Sterry, Chloe
Leaver, Ellie
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coach: John Newton
L4[U18] Tobitt, Gabriella
Howcroft, Coco
Currumbin Creek
Sunshine Coast
QLD
QLD
Coaches: Anna Wood, Clint Robinson
L5[U16] Short, Abbey
Short, Christie
Direct Members
Direct Members
NSW
NSW
Coach: John Newton
L6[U18] Jones, Jordan Lee
McAleenan, Tara
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
MC2 1000
L8 Haas, Alexander
Donaghey, Jake
Brothers
Brothers
QLD
QLD
Coach: Kevin Crisp
Race 1324. MC1 1000 16: Male Under 16 C1 1000
6. MK1 1000 14: Male Under 14 K1 1000
Final
Start Time: 9:51 AM1000M
MK1 1000 14
L1 Jones-Rew, JoshuaKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L2 Castles, TravisKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L3 Bednall, DarcyWynnum RedlandsQLDCoach: Tom Britten
L4 Bancroft, LachlanSunshine CoastQLD
MC1 1000 16
L5 Tucker, RhysBrothersQLDCoach: Kevin Crisp
L6 Sheppard, SamBrothersQLD
L7 Greathead, GeorgeBrothersQLDCoach: kevin crisp
Race 144. MK1 1000 18 : Male Under 18 K1 1000Final
Start Time: 10:25 AM1000M
L1 Ross, DanielCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L2 MacKenzie-Templar, AlexanderCurrumbin CreekQLDCoach: Julian Norton-Smith
L3 collins, jeremyVarsity LakesQLD
L4 Wood, JordanGold CoastQLDCoach: Vince Fehervari
L5 Wagner, Nickolas JamesSunshine CoastQLDCoach: Clint Robinson
L6 Elford, PeterSunshine CoastQLD
L7 Clark, JordanCurrumbin CreekQLD
L8 Stafford-Smith, MacCurrumbin CreekQLDCoach: Kevin Crisp
Race 155. MK1 1000 16 : Male Under 16 K1 1000Direct Final
Start Time: 10:32 AM1000M
L1 Stuart, JamesBrisbane CanoeingQLDCoach: Kevin Crisp
L2 Duffy, JyKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L3 Barter, NelsonCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton/Graham
L4 Mitchell, DeanCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton Graham Bendeic
L5 Clark, HaydenCurrumbin CreekQLD
L6 Marais, ThomasCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L7 Gray, JackDirect MembersNSWCoach: John Newton
L8 Newell, JaydenSunshine CoastQLD
Race 1616. FK1 1000 : Female Open K1 1000Final
Start Time: 10:39 AM1000M
L1 Bews, EmilyGeelongVIC
L2 Lehaci, AnaGold CoastQLD
L3 Fogarty, LyndsieVarsity LakesQLD
L4 Jenkins, KristinaCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L5 Burnett, AlyceSunshine CoastQLDCoach: Martin Marinov
L6 McArthur, CatPatterson LakesVIC
L7 Birch, LynwenCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L8 Prior, MaddisonIllawarraNSWCoach: David Foureur
Race 171. MK1 1000 35-55: Male K1 1000 35/45/55
23. MC1 1000: Male Open C1 1000
Vet 45 Final
Start Time: 10:46 AM1000M
MK1 1000 35-55
L2[45+] Rickard, MarkCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L3[45+] Stenlake, DarrylIndooroopillyQLD
L4[45+] Rolfe, DavidCurrumbin CreekQLD
L5[45+] Pyne, GlennVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
MC1 1000
L7 Donaghey, JakeBrothersQLD
L8 Haas, AlexanderBrothersQLDCoach: Kevin Crisp
Race 181. MK1 1000 35-55 : Male K1 1000 35/45/5535/55 Final
Start Time: 10:53 AM1000M
L1[35+] Kiska, JozsefNewport WatersQLD
L2[35+] Norton-Smith, JulianCurrumbin CreekQLD
L3[55+] Leaver, RayCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton Currumbin Cree
L4[55+] Kair, DavidCurrumbin CreekQLD
L5[55+] Pearce, GeoffreySunshine CoastQLD
L6[55+] Davis, BrynSunshine CoastQLD
L7[35+] Ingerman, MatthewWynnum RedlandsQLD
Race 192. MK1 1000 : Male Open K1 1000Final
Start Time: 11:00 AM1000M
L1 Ripamonti, NicolaItalyITACoach: Josef B Capousek
L2 Wilkinson, DaneCurrumbin CreekQLD
L3 Ricchetti, AlbertoItalyITACoach: Josef B Capousek
L4 Wycherley, PaulGreat BritainGBRCoach: Jimmy owens
L5 Benassi, MaximilianItalyITACoach: Josef B Capousek
L6 Colombi, MattiaItalyITACoach: Josef B Capousek
L7 Cooke, LachlanBayswaterWA
L8 Dallos, ZsoltKawana WatersQLD
Race 2022. FK4 1000 18/16 : Female Under 18/Under 16 K4 1000Direct Final
Start Time: 11:07 AM1000M
L3[U16] hunt, susannah
Short, Abbey
Short, Christie
Bednall, Taylor
Currumbin Creek
Direct Members
Direct Members
Lourdes Hill
QLD
NSW
NSW
QLD
Coach: John Newton
L4[U18] Mitchell, Kristy
Leaver, Ellie
Burgess, Emma
Sterry, Chloe
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Direct Members
Currumbin Creek
QLD
QLD
NSW
QLD
Coach: John Newton
Race 219. MK2 1000 : Male Open K2 1000Heat 1
Start Time: 12:30 PM1000M
L1 Bolton, Nicholas
McAleenan, Andrew
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
L2 Crouch, Joshua
Burns, Tom
Currumbin Creek
Direct Members
QLD
NSW
Coach: John Newton
L3 Dallos, Zsolt
Wilkinson, Glenn
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
Coach: Shane Dalziel
L5 Benassi, Maximilian
Ricchetti, Alberto
Italy
Italy
ITA
ITA
Coach: Josef B Capousek
L6 Hardy, Pierce
Gardner, Neil
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
Coach: Shane Dalziel
L7 Stenlake, Timothy
Newing, Joshua
Indooroopilly
Great Britain
QLD
GBR

Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 229. MK2 1000 : Male Open K2 1000Heat 2
Start Time: 12:37 PM1000M
L2 Ryan, Zac
Stowe, Mark
Onkaparinga
St George
SA
NSW
L3 Ripamonti, Nicola
Colombi, Mattia
Italy
Italy
ITA
ITA
Coach: Josef B Capousek
L4 Smith, Tate
Clear, Jacob
Gold Coast
Gold Coast
QLD
QLD
L5 Wilkinson, Dane
Cooke, Lachlan
Currumbin Creek
Bayswater
QLD
WA
L6 Murphy, Aaron
Murphy, Jack
Gold Coast
Gold Coast
QLD
QLD
L7 Urquhart, Matthew
Simpson, Joel
Gold Coast
Gold Coast
QLD
QLD
L8 Wallace, Ken
Smith, David
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD

Progress: 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Race 2311. MK2 1000 16 : Male Under 16 K2 1000Direct Final
Start Time: 12:44 PM1000M
L3 Mitchell, Dean
Clark, Hayden
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
L4 Marais, Thomas
Barter, Nelson
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coach: John Newton
Race 2418. FK1 1000 16 : Female Under 16 K1 1000Direct Final
Start Time: 12:51 PM1000M
L2 hunt, susannahCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L3 Sterry, ChloeCurrumbin CreekQLD
L4 Short, ChristieDirect MembersNSWCoach: John Newton
L5 Short, AbbeyDirect MembersNSWCoach: John Newton
L6 Bednall, TaylorLourdes HillQLDCoach: Tom Britten
Race 2519. FK2 1000 Open : Female Open K2 1000Direct Final
Start Time: 12:58 PM1000M
L1[Open] Higgins, Stacey
ATHLETE UNKNOWN
Sunshine Coast
QLD
L2[Open] Fraser, Tegan
Jenkins, Kristina
Bendigo
Currumbin Creek
VIC
QLD
L3[Open] McArthur, Cat
Bews, Emily
Patterson Lakes
Geelong
VIC
VIC
L4[Open] Burnett, Alyce
McGinty, Hailey
Sunshine Coast
Kawana Waters
QLD
QLD
L5[Open] Birch, Lynwen
Kyme, Sharon
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
L6[Open] Ethell, Heleena
Prior, Maddison
Currumbin Creek
Illawarra
QLD
NSW
L7[Open] Bryant, Allison
St Hill, Eliza
Direct Members
Ivanhoe Northcote Canoe C
NSW
VIC
L8[Open] Archer, Marianne
Ten-Tye, Keren
New Zealand
Sunshine Coast
NZL
QLD
Race 2617. FK1 1000 18 : Female Under 18 K1 1000Direct Final
Start Time: 1:05 PM1000M
L1 Leaver, EllieCurrumbin CreekQLD
L2 McAleenan, TaraSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L3 Burgess, EmmaDirect MembersNSWCoach: John Newton
L4 Jones, Jordan LeeSunshine CoastQLD
L5 Mitchell, KristyCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton Graham Bendeic
L6 Howcroft, CocoSunshine CoastQLDCoach: Clint Robinson
L7 Tobitt, GabriellaCurrumbin CreekQLDCoach: Anna Wood
Race 2715. MK4 1000 18/16 : Male Under 18/Under 16 K4 1000Direct Final
Start Time: 1:45 PM1000M
L3[U18] Stafford-Smith, Mac
Barter, Lachlan
Green, Cameron
rogers, jye
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Direct Members
Currumbin Creek
QLD
QLD
NSW
QLD
Coach: John Newton
L4[U18] Clark, Jordan
MacKenzie-Templar, Alexander
Ross, Daniel
McAteer, Michael
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
QLD
QLD
L5[U16] Clark, Hayden
Mitchell, Dean
Barter, Nelson
Marais, Thomas
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
QLD
QLD
L6[U18] Duffy, Jy
Wagner, Nickolas James
Elford, Peter
Newell, Jayden
Kawana Waters
Sunshine Coast
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
QLD
QLD
Race 289. MK2 1000 : Male Open K2 1000Final
Start Time: 1:52 PM1000M
L1 Stenlake, Timothy
Newing, Joshua
Indooroopilly
Great Britain
QLD
GBR
L2 Ripamonti, Nicola
Colombi, Mattia
Italy
Italy
ITA
ITA
Coach: Josef B Capousek
L3 Hardy, Pierce
Gardner, Neil
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
Coach: Shane Dalziel
L4 Wallace, Ken
Smith, David
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
L5 Benassi, Maximilian
Ricchetti, Alberto
Italy
Italy
ITA
ITA
Coach: Josef B Capousek
L6 Smith, Tate
Clear, Jacob
Gold Coast
Gold Coast
QLD
QLD
L7 Crouch, Joshua
Burns, Tom
Currumbin Creek
Direct Members
QLD
NSW
Coach: John Newton
L8 Ryan, Zac
Stowe, Mark
Onkaparinga
St George
SA
NSW
L9 Murphy, Aaron
Murphy, Jack
Gold Coast
Gold Coast
QLD
QLD
Race 298. MK2 1000 35-55 : Male K2 1000 35/45/55Direct Final
Start Time: 1:59 PM1000M
L3[55+] Kair, David
Leaver, Ray
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
L4[45+] Rickard, Mark
Stenlake, Darryl
Currumbin Creek
Indooroopilly
QLD
QLD
L5[35+] Kyme, Sharon
Stenlake, Darryl
Currumbin Creek
Indooroopilly
QLD
QLD
L6[55+] Davis, Bryn
Pearce, Geoffrey
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
Race 3021. FK4 1000 Open : Female Open K4 1000Direct Final
Start Time: 2:06 PM1000M
L3[Open] Jenkins, Kristina
Fraser, Tegan
Birch, Lynwen
Kyme, Sharon
Currumbin Creek
Bendigo
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
VIC
QLD
QLD
Coach: John Newton
L4[Open] Jones, Jordan Lee
Archer, Marianne
Ten-Tye, Keren
Fischer, Birgit
Sunshine Coast
New Zealand
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
NZL
QLD
QLD
L5[Open] St Hill, Eliza
Bews, Emily
McArthur, Cat
Prior, Maddison
Ivanhoe Northcote Canoe C
Geelong
Patterson Lakes
Illawarra
VIC
VIC
VIC
NSW
L6[Open] Burnett, Alyce
Lehaci, Ana
Wallace, Bernadette
McGinty, Hailey
Sunshine Coast
Gold Coast
Currumbin Creek
Kawana Waters
QLD
QLD
QLD
QLD
Race 3110. MK2 1000 18 : Male Under 18 K2 1000Direct Final
Start Time: 2:30 PM1000M
L2 rogers, jye
Barter, Lachlan
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coach: John Newton
L3 Clark, Jordan
MacKenzie-Templar, Alexander
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
L4 Ross, Daniel
Wood, Jordan
Currumbin Creek
Gold Coast
QLD
QLD
Coach: John Newton
L5 Green, Cameron
McAteer, Michael
Direct Members
Currumbin Creek
NSW
QLD
Coach: John Newton
L6 Newell, Jayden
Elford, Peter
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
Race 3214. MK4 1000 Open : Male Open K4 1000Direct Final
Start Time: 2:37 PM1000M
L2[Open] Smith, Tate
Clear, Jacob
Urquhart, Matthew
Simpson, Joel
Gold Coast
Gold Coast
Gold Coast
Gold Coast
QLD
QLD
QLD
QLD
L3[Open] Stenlake, Timothy
Booth, Daniel
Crouch, Joshua
Burns, Tom
Indooroopilly
Direct Members
Currumbin Creek
Direct Members
QLD
NSW
QLD
NSW
L4[Open] Wilkinson, Glenn
Gardner, Neil
Hardy, Pierce
Dallos, Zsolt
Kawana Waters
Kawana Waters
Kawana Waters
Kawana Waters
QLD
QLD
QLD
QLD
Coach: Shane Dalziel
L5[Open] Wallace, Ken
Smith, Tate
Smith, David
Clear, Jacob
Currumbin Creek
Gold Coast
Currumbin Creek
Gold Coast
QLD
QLD
QLD
QLD
L6[Open] Fletcher, Laurence
Ryan, Zac
Stowe, Mark
Cooke, Lachlan
West Lakes
Onkaparinga
St George
Bayswater
SA
SA
NSW
WA
Coach: Nathan Luce
L7[Open] Stenlake, Darryl
Rickard, Mark
Leaver, Ray
Kair, David
Indooroopilly
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
QLD
QLD
Coach: John Newton
Race 3328. MK1 2500 16: Male Under 16 K1 2500
29. MK1 2500 14: Male Under 14 K1 2500
Final
Start Time: 3:00 PM2500M
MK1 2500 16
L1 Stuart, JamesBrisbane CanoeingQLDCoach: Kevin Crisp
L2 Barter, NelsonCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton/Graham
L3 Clark, HaydenCurrumbin CreekQLD
L4 Marais, ThomasCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L5 Duffy, JyKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L6 Newell, JaydenSunshine CoastQLD
MK1 2500 14
L7 Castles, TravisKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L8 Jones-Rew, JoshuaKawana WatersQLD
Race 3492. FK2 2500 16 : FEMALE K2 UNDER 16 2500Direct Final
Start Time: 3:02 PM2500M
L3 Short, Abbey
Short, Christie
Direct Members
Direct Members
NSW
NSW
L4 Sterry, Chloe
Bednall, Taylor
Currumbin Creek
Lourdes Hill
QLD
QLD
Race 3531. PC MK1 2500 : Para Canoeing Male K1 2500Direct Final
Start Time: 3:02 PM2500M
L4 Rolfe, DavidCurrumbin CreekQLD
L5 Pyne, GlennVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
Race 3633. MK1 5000 : Male Open K1 5000Long Distance
Start Time: 3:45 PM5000M
L1 Brewer, ToddBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L7 Colombi, MattiaItalyITACoach: Josef B Capousek
L2 Cooke, LachlanBayswaterWA
L3 Sloss, DaneGold CoastQLDCoach: Barry Kelly
L8 Ripamonti, NicolaItalyITACoach: Josef B Capousek
L5 Stenlake, TimothyIndooroopillyQLD
L6 Ricchetti, AlbertoItalyITACoach: Josef B Capousek
Race 3834. MK1 5000 23 : Male Under 23 K1 5000Direct Final
Start Time: 3:47 PM5000M
L3 Murphy, JackGold CoastQLDCoach: Vince Fehervari
L4 Kirby, NicholasKawana WatersQLD
L5 Burns, TomDirect MembersNSW
L6 Crouch, JoshuaCurrumbin CreekQLD
Race 3935. MK1 5000 18 : Male Under 18 K1 5000Direct Final
Start Time: 3:47 PM5000M
L1 Elford, PeterSunshine CoastQLD
L2 Wagner, Nickolas JamesSunshine CoastQLDCoach: Clint Robinson
L3 rogers, jyeCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L4 Green, CameronDirect MembersNSWCoach: John Newton
L5 Clark, JordanCurrumbin CreekQLD
L6 Ross, DanielCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L7 Barter, LachlanCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L8 McAteer, MichaelCurrumbin CreekQLD
L9 Janetzki, RyanDirect MembersNSW
L10 MacKenzie-Templar, AlexanderCurrumbin CreekQLD
Race 4036. FK1 5000 : Female Open K1 5000Direct Final
Start Time: 3:49 PM5000M
L1 Ethell, HeleenaCurrumbin CreekQLD
L2 Jenkins, KristinaCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L4 Birch, LynwenCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L5 Bews, EmilyGeelongVIC
L6 Leverett, KateGold CoastQLD
L7 Prior, MaddisonIllawarraNSWCoach: David Foureur
L8 St Hill, ElizaIvanhoe Northcote Canoe CVICCoach: David Foureur
L9 McArthur, CatPatterson LakesVIC
L10 Gafni, AdiKawana WatersQLD
Race 4137. FK1 5000 18 : Female Under 18 K1 5000Direct Final
Start Time: 3:49 PM5000M
L3 Howcroft, CocoSunshine CoastQLDCoach: Clint Robinson
L4 Burgess, EmmaDirect MembersNSWCoach: John Newton
L5 Mitchell, KristyCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L6 Leaver, EllieCurrumbin CreekQLD
Race 4232. MK1 5000 35-55 : Male K1 5000 35/45/55Direct Final
Start Time: 3:51 PM5000M
L1[35+] Ingerman, MatthewWynnum RedlandsQLD
L2[45+] Rickard, MarkCurrumbin CreekQLD
L3[55+] Davis, BrynSunshine CoastQLD
L4[55+] Leaver, RayCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton Currumbin Cree
L5[55+] Newton Currumbin Cree, JohnCurrumbin CreekQLD
L6[45+] Stenlake, DarrylIndooroopillyQLD
L7[55+] Kair, DavidCurrumbin CreekQLD
L8[35+] Kiska, JozsefNewport WatersQLD