2012 Sprint Oceania Championships - Olympic Qualifying Regatta

Date: Fri 2nd - Sun 4th March , 2012
Venue: Sydney International Regatta Centre, NSW
Lane Draw
Options:  Select Day:      Show
Friday 2nd March, 2012

Race 11. MK1 200 18 : Mens Under 18 K1 200Heat 1
Start Time: 9:30 AM200M
L1 Fenley, JoshuaSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L2 Elford, PeterSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L3 McTavish, FraserSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L4 Bain, BillSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L5 Wood, JordanGold CoastQLD
L6 Euers, PeterSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L7 Hill, BenTasmania CCTAS
L8 Carberry, BenIllawarraNSW

Progress: Plan C: 1..6->Semi-Final + 3 Next Fastest
Race 21. MK1 200 18 : Mens Under 18 K1 200Heat 2
Start Time: 9:35 AM200M
L1 Pope, MitchellPatterson LakesVIC
L2 Hughes, MitchellSouthside PaddlersNSWCoach: Brian Trouville
L3 Dreyer, JohanSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L4 Copeland, CharlieSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L5 Carson, KierenPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L6 Little, TomSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L7 MacKenzie-Templar, AlexanderCurrumbin CreekQLDCoach: Julian Norton-Smith
L8 Tutaka-George, AndreCook IslandsCOK

Progress: Plan C: 1..6->Semi-Final + 3 Next Fastest
Race 31. MK1 200 18 : Mens Under 18 K1 200Heat 3
Start Time: 9:40 AM200M
L1 Gencher, JackSt GeorgeNSW
L2 Djodan, SamManly WarringahNSWCoach: Chez Suska
L3 Tsagaris, JacobSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L4 McLean, BenSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L5 Campbell, JarradPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L6 Jacobs, ToddSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L7 Bryant, Jack-HenryManly WarringahNSW

Progress: Plan C: 1..6->Semi-Final + 3 Next Fastest
Race 41. MK1 200 18 : Mens Under 18 K1 200Heat 4
Start Time: 9:45 AM200M
L1 Graham, CraigSydney Northern BeachesNSW
L2 McKitterick, JoelCurrumbin CreekQLDCoaches: John Newton, Graham Bendeich
L3 Ellingham, HenryNew ZealandNZL
L4 Quickenden, ZacNew ZealandNZL
L5 DeDai, Sean-CharlesWest LakesSA
L6 Wagner, Nickolas JamesSunshine CoastQLDCoach: Clint Robinson
L7 Gosling, LukeManly WarringahNSW

Progress: Plan C: 1..6->Semi-Final + 3 Next Fastest
Race 52. MK1 200 23 : Mens Under 23 K1 200Heat 1
Start Time: 9:50 AM200M
L1 Murphy, JackGold CoastQLD
L2 Speer, SamManly WarringahNSW
L3 Bolton, NicholasKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L4 Fletcher, LaurenceWest LakesSACoach: Nathan Luce
L5 Drabble, StevenNew ZealandNZL
L6 Ryan, ZacOnkaparingaSA
L7 Murphy, AaronGold CoastQLDCoach: Vince Fehervari
L8 Stenlake, TimothyIndooroopillyQLDCoach: Kevin Crisp
L9 McAleenan, AndrewKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel

Progress: Plan D: 1..7->Semi-Final; Rest Eliminated
Race 62. MK1 200 23 : Mens Under 23 K1 200Heat 2
Start Time: 9:55 AM200M
L1 Gardner, NeilKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L2 Hardy, PierceKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L3 Bulmer, NicholasWest LakesSACoach: Kris Lepianka
L4 Brewer, ToddBayswaterWA
L5 Bats, JasperNew ZealandNZL
L6 Dunbar, Wayne JnrManly WarringahNSWCoach: Guy Wilding
L7 Wroe, NicholasChampion LakesWACoach: Rob Jenkinson, Julie Jenk
L8 Redward, SamuelSydney Northern BeachesNSW
L9 Komatsu, SeijiJapanJPN

Progress: Plan D: 1..7->Semi-Final; Rest Eliminated
Race 72. MK1 200 23 : Mens Under 23 K1 200Heat 3
Start Time: 10:00 AM200M
L1 Norton, TomTasmania CCTASCoach: Jeremy Norton
L2 Graf, ArnoldSouthside PaddlersNSWCoach: Brian Trouville
L3 Petho, JeremyWest LakesSA
L4 Dunn, CallumWest LakesSA
L5 Rice, BrendanBayswaterWA
L6 Campbell, AngusFairfieldVICCoach: Craig Pickett
L7 Haniford, LukeHoldfast BaySA
L8 Gold, AlexSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L9 Newing, JoshuaGreat BritainGBR

Progress: Plan D: 1..7->Semi-Final; Rest Eliminated
Race 82. MK1 200 23 : Mens Under 23 K1 200Heat 4
Start Time: 10:05 AM200M
L1 Byrne, NicholasPatterson LakesVICCoach: Marc Lionnet
L2 Campbell, JamesFairfieldVICCoach: Craig Pickett
L3 Symonds, TimEncounterSA
L4 Rypp, GlennHoldfast BaySACoach: Nathan Luce
L5 Stowe, MarkSt GeorgeNSW
L6 McAleenan, KurtSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L7 Coutts, ReidPatterson LakesVICCoach: Marc Lionnet
L8 Booth, DanielDirect MembersNSW
L9 Booth, MichaelDirect MembersNSWCoach: John Newton

Progress: Plan D: 1..7->Semi-Final; Rest Eliminated
Race 92. MK1 200 23 : Mens Under 23 K1 200Heat 5
Start Time: 10:10 AM200M
L1 Thompson, LiamCanning RiverWACoach: Rob and Julie Jenkinson
L2 Ceddia, DavidPatterson LakesVICCoach: Marc Lionnet
L3 Quickenden, RyanNew ZealandNZL
L4 Fort, AlexNew ZealandNZL
L5 Smith, ScottIllawarraNSW
L6 Kowarzik, Alec (Mitch)Patterson LakesVICCoach: Craig pickett
L7 Crouch, JoshuaCurrumbin CreekQLDCoaches: John Newton, Graham Bendeich
L8 Clancy-Lowe, DeclanBayswaterWACoach: Robert Jenkinson
L9 Roy, AndrewNew ZealandNZL
L10 Flores, HiromanaTahitiTAH

Progress: Plan D: 1..7->Semi-Final; Rest Eliminated
Race 102. MK1 200 23 : Mens Under 23 K1 200Heat 6
Start Time: 10:15 AM200M

CANCELLED
Race 113. MK1 200 : Mens Open K1 200Heat 1
Start Time: 10:20 AM200M
L1 James, GavinManly WarringahNSW
L2 Buckton, AlexanderManly WarringahNSWCoach: Christine Duff
L3 Dawe, NicholasSouthside PaddlersNSW
L4 Fouhy, BenNew ZealandNZL
L5 Simpson, JoelGold CoastQLD
L6 Utanga, JoshCook IslandsCOK
L7 Williams, Rudolf BerkingSamoaSAM
L8 Hinc, DavidDirect MembersNSW
L9 Armstrong, SteveNew ZealandNZL

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 123. MK1 200 : Mens Open K1 200Heat 2
Start Time: 10:25 AM200M
L1 Hutchison, AlexManly WarringahNSW
L2 Smith, DavidCurrumbin CreekQLD
L3 Teear, FredNew ZealandNZL
L4 Tame, LachlanDirect MembersNSWCoach: tim jacobs
L5 Ferguson, SteveNew ZealandNZL
L6 Urquhart, MatthewGold CoastQLD
L7 Fitzgerald, DarrylNew ZealandNZL
L8 Knauer, MichaelHoldfast BaySACoach: Bennett Maxwell
L9 Wilkinson, GlennKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 133. MK1 200 : Mens Open K1 200Heat 3
Start Time: 10:30 AM200M
L1 Vesely, MarioDirect MembersNSW
L2 Donkin, TimIndooroopillyQLD
L3 Burbidge, TroyNew ZealandNZL
L4 Stewart, MurrayManly WarringahNSWCoach: Tim Jacobs
L5 Goble, MatthewAdelaideSACoach: nathan luce
L6 O'Loughlin, LiamNew ZealandNZL
L7 Schumacher, TonyDirect MembersNSW
L8 Thompson, MitchellManly WarringahNSWCoach: Guy Wilding
L9 Vowles, KevinBendigoVICCoach: Bennett Maxwell

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 143. MK1 200 : Mens Open K1 200Heat 4
Start Time: 10:35 AM200M

CANCELLED
Race 153. MK1 200 : Mens Open K1 200Heat 5
Start Time: 10:40 AM200M

CANCELLED
Race 164. WK1 200 18 : Womens Under 18 K1 200Heat 1
Start Time: 10:45 AM200M
L1 Labine Romain, MackenzieSydney Northern BeachesNSW
L2 Hennessy, AnnaWest LakesSA
L3 Howcroft, CocoSunshine CoastQLDCoach: Clint Robinson
L4 Fisher, AimeeNew ZealandNZL
L5 Davies, MadisonWest LakesSACoach: Krzysztof Lepianka
L6 Godoy, DeandraSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L7 Tobitt, GabriellaCurrumbin CreekQLDCoach: Anna Wood
L8 Mitchell, KristyCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton Graham Bendeic
L9 Toribiong, MarinaPalauPLW

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 174. WK1 200 18 : Womens Under 18 K1 200Heat 2
Start Time: 10:50 AM200M
L1 O'Toole, BrookeSydney Northern BeachesNSWCoach: christine duff
L2 O'Neill, MoniqueSydney Northern BeachesNSW
L3 McAleenan, TaraSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L4 Fox, JessicaPenrith ValleyNSW
L5 Thompson, KimNew ZealandNZL
L6 Green, JacquelineSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L7 Taurins, TalissaSydney Northern BeachesNSW
L8 Leaver, EllieCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 185. WK1 200 23 : Womens Under 23 K1 200Heat 1
Start Time: 10:55 AM200M
L1 Bews, EmilyGeelongVICCoach: Nicholas Muhlebach
L2 Higgison, KirstyIllawarraNSWCoach: Terry Prosser
L3 Prior, MaddisonIllawarraNSWCoach: Terry Prosser
L4 McArthur, CatPatterson LakesVICCoach: Marc Lionnet
L5 Peters, AmyMitta MittaNSWCoach: matt flower
L6 Ahrens, MarlenaPatterson LakesVICCoach: Craig Pickett
L7 St Hill, ElizaIvanhoe Northcote Canoe CVICCoach: Dasha Kopecek
L8 Taitingfong, ReinaGuamGUM

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 195. WK1 200 23 : Womens Under 23 K1 200Heat 2
Start Time: 11:00 AM200M
L1 Beaver, JacquelineIndooroopillyQLD
L2 Ethell, HeleenaCurrumbin CreekQLD
L3 Francis, RemiCurrumbin CreekQLDCoach: Anna Wood
L4 Martin, Jaymee-LeeCanning RiverWA
L5 Obermayer, DorinaBrothersQLDCoach: Kevin Crisp
L6 Bryant, AllisonDirect MembersNSWCoach: Tim Jacobs
L7 Baker, EmilyManly WarringahNSWCoach: Guy Wilding
L8 Wallace, BernadetteCurrumbin CreekQLDCoach: Andrea King

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 206. WK1 200 : Womens Open K1 200Heat 1
Start Time: 11:05 AM200M
L2 Stevens, JenniferFairfieldVICCoach: Peter Gargiulo
L3 Brigden-Jones, JoSydney Northern BeachesNSWCoach: Martin Marinov
L4 Carrington, LisaNew ZealandNZL
L5 Wallace, BernadetteCurrumbin CreekQLD
L6 Po Ching, RishanSamoaSAM
L7 Nicholas, EllaCook IslandsCOK
L8 Lovett, JamieeNew ZealandNZL
L9 LeCoultre, ElizabethAscotWACoach: Rob and Julie Jenkins

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 216. WK1 200 : Womens Open K1 200Heat 2
Start Time: 11:10 AM200M
L1 Paldanius, SofiaSwedenSWE
L2 Wood, SamanthaManly WarringahNSWCoach: Gavin James
L3 Dodwell, RachaelNew ZealandNZL
L4 Lovell, RachelSunshine CoastQLDCoach: Geoff Lovell
L5 Nicholls, AlanaBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L6 Davis, HannahHoldfast BaySACoach: Nathan Luce
L7 Archer, MarianneNew ZealandNZL

Progress: Plan A: 1..3->Final; 4..7->Semi Final + Next Fastest
Race 226. WK1 200 : Womens Open K1 200Heat 3
Start Time: 11:15 AM200M

CANCELLED
Race 2343. MK1 200 16 : Mens Under 16 K1 200Direct Final
Start Time: 11:20 AM200M
L2 Basson, MilanSydney Northern BeachesNSW
L3 Hagan, MichaelSouthside PaddlersNSW
L4 McTavish, SimonSydney Northern BeachesNSW
L5 Lawrence, IsaacSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L6 Stock, LachlanPatterson LakesVIC
L7 Hutchinson, SamSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L8 Wilkins, JackSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
Race 2437. PC MV1 200 MC: Para Canoe Mens V1 200m Open Multi-Class
40. PC WV1 200 MC: Para Canoe Womens V1 200 Open Multi-Class
Direct Final
Start Time: 11:25 AM200M
PC WV1 200 MC
L3 Kennedy, KaraCurrumbin CreekQLDCoach: Andrea King
PC MV1 200 MC
L6 Pyne, GlennVarsity LakesQLD
L7 Ingram, BrockBayswaterWA
Race 257. MC1 200 : Mens Open C1 200Heat 1
Start Time: 11:30 AM200M
L3 Duffie, ThomasSamoaSAM
L4 Marczak, SebastianPaddleNSW DirectNSW
L5 Donaghey, JakeBrothersQLDCoach: Kevin Crisp
L6 Florian, MariusDirect MembersNSW
L7 Williams, Rudolf BerkingSamoaSAM
L8 Le Camp, JohnGuamGUM

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 267. MC1 200 : Mens Open C1 200Heat 2
Start Time: 11:35 AM200M
L2 Wallace, MatthewBrothersQLD
L3 Beaver, MichaelBrothersQLD
L4 Godfrey, GavinManly WarringahNSW
L5 Haas, AlexanderBrothersQLDCoach: Kevin Crisp
L6 King, AdamManly WarringahNSW

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 271. MK1 200 18 : Mens Under 18 K1 200Semi-Final 1
Start Time: 12:15 PM200M
L1 Hughes, MitchellSouthside PaddlersNSWCoach: Brian Trouville
L2 Djodan, SamManly WarringahNSWCoach: Chez Suska
L3 McKitterick, JoelCurrumbin CreekQLDCoaches: John Newton, Graham Bendeich
L4 Carson, KierenPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L5 Wood, JordanGold CoastQLD
L6 Campbell, JarradPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L7 DeDai, Sean-CharlesWest LakesSA
L8 Carberry, BenIllawarraNSW
L9 Hill, BenTasmania CCTAS

Progress: Plan C: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 281. MK1 200 18 : Mens Under 18 K1 200Semi-Final 2
Start Time: 12:20 PM200M
L1 Pope, MitchellPatterson LakesVIC
L2 Bain, BillSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L3 Tsagaris, JacobSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L4 Quickenden, ZacNew ZealandNZL
L5 Copeland, CharlieSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L6 McTavish, FraserSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L7 Jacobs, ToddSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L8 MacKenzie-Templar, AlexanderCurrumbin CreekQLDCoach: Julian Norton-Smith
L9 Gosling, LukeManly WarringahNSW

Progress: Plan C: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 291. MK1 200 18 : Mens Under 18 K1 200Semi-Final 3
Start Time: 12:25 PM200M
L1 Euers, PeterSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L2 Wagner, Nickolas JamesSunshine CoastQLDCoach: Clint Robinson
L3 Little, TomSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L4 McLean, BenSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L5 Ellingham, HenryNew ZealandNZL
L6 Elford, PeterSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L7 Dreyer, JohanSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L8 Bryant, Jack-HenryManly WarringahNSW
L9 Fenley, JoshuaSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff

Progress: Plan C: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 302. MK1 200 23 : Mens Under 23 K1 200Semi-Final 1
Start Time: 12:30 PM200M
L1 Bulmer, NicholasWest LakesSACoach: Kris Lepianka
L2 Ryan, ZacOnkaparingaSA
L3 McAleenan, KurtSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L4 Roy, AndrewNew ZealandNZL
L5 Fletcher, LaurenceWest LakesSACoach: Nathan Luce
L6 Stowe, MarkSt GeorgeNSW
L7 Hardy, PierceKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L8 Haniford, LukeHoldfast BaySA
L9 Kowarzik, Alec (Mitch)Patterson LakesVICCoach: Craig pickett

Progress: Plan D: 1,2->FA+1F3; 3,4->FB+2F5; 5,6->FC+3NF
Race 312. MK1 200 23 : Mens Under 23 K1 200Semi-Final 2
Start Time: 12:35 PM200M
L1 Norton, TomTasmania CCTASCoach: Jeremy Norton
L2 Wroe, NicholasChampion LakesWACoach: Rob Jenkinson, Julie Jenk
L3 Symonds, TimEncounterSA
L4 Smith, ScottIllawarraNSW
L5 Brewer, ToddBayswaterWA
L6 Bolton, NicholasKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L7 Graf, ArnoldSouthside PaddlersNSWCoach: Brian Trouville
L8 Fort, AlexNew ZealandNZL
L9 Byrne, NicholasPatterson LakesVICCoach: Marc Lionnet

Progress: Plan D: 1,2->FA+1F3; 3,4->FB+2F5; 5,6->FC+3NF
Race 322. MK1 200 23 : Mens Under 23 K1 200Semi-Final 3
Start Time: 12:40 PM200M
L1 Booth, MichaelDirect MembersNSWCoach: John Newton
L2 Ceddia, DavidPatterson LakesVICCoach: Marc Lionnet
L3 Petho, JeremyWest LakesSA
L4 Komatsu, SeijiJapanJPN
L5 Dunn, CallumWest LakesSA
L6 Drabble, StevenNew ZealandNZL
L7 Thompson, LiamCanning RiverWACoach: Rob and Julie Jenkinson
L8 Dunbar, Wayne JnrManly WarringahNSWCoach: Guy Wilding
L9 McAleenan, AndrewKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel

Progress: Plan D: 1,2->FA+1F3; 3,4->FB+2F5; 5,6->FC+3NF
Race 332. MK1 200 23 : Mens Under 23 K1 200Semi-Final 4
Start Time: 12:45 PM200M
L1 Murphy, JackGold CoastQLD
L2 Campbell, JamesFairfieldVICCoach: Craig Pickett
L3 Quickenden, RyanNew ZealandNZL
L4 Rice, BrendanBayswaterWA
L5 Rypp, GlennHoldfast BaySACoach: Nathan Luce
L6 Bats, JasperNew ZealandNZL
L7 Murphy, AaronGold CoastQLDCoach: Vince Fehervari
L8 Campbell, AngusFairfieldVICCoach: Craig Pickett
L9 Booth, DanielDirect MembersNSW

Progress: Plan D: 1,2->FA+1F3; 3,4->FB+2F5; 5,6->FC+3NF
Race 343. MK1 200 : Mens Open K1 200Semi-Final 1
Start Time: 12:50 PM200M
L1 Buckton, AlexanderManly WarringahNSWCoach: Christine Duff
L2 Teear, FredNew ZealandNZL
L3 Donkin, TimIndooroopillyQLD
L4 Fitzgerald, DarrylNew ZealandNZL
L5 Dawe, NicholasSouthside PaddlersNSW
L6 Schumacher, TonyDirect MembersNSW
L7 Fouhy, BenNew ZealandNZL
L8 Thompson, MitchellManly WarringahNSWCoach: Guy Wilding
L9 Knauer, MichaelHoldfast BaySACoach: Bennett Maxwell

Progress: Plan B: 1..3->A Final; 4..7->B Final + Next Fastest
Race 353. MK1 200 : Mens Open K1 200Semi-Final 2
Start Time: 12:55 PM200M
L1 Armstrong, SteveNew ZealandNZL
L2 O'Loughlin, LiamNew ZealandNZL
L3 Ferguson, SteveNew ZealandNZL
L4 Goble, MatthewAdelaideSACoach: nathan luce
L5 Tame, LachlanDirect MembersNSWCoach: tim jacobs
L6 Utanga, JoshCook IslandsCOK
L7 Hinc, DavidDirect MembersNSW
L8 Wilkinson, GlennKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L9 Burbidge, TroyNew ZealandNZL

Progress: Plan B: 1..3->A Final; 4..7->B Final + Next Fastest
Race 363. MK1 200 : Mens Open K1 200Semi-Final 3
Start Time: 1:00 PM200M

CANCELLED
Race 373. MK1 200 : Mens Open K1 200Semi-Final 4
Start Time: 1:05 PM200M

CANCELLED
Race 384. WK1 200 18 : Womens Under 18 K1 200Semi-Final 1
Start Time: 1:10 PM200M
L1 O'Toole, BrookeSydney Northern BeachesNSWCoach: christine duff
L2 Godoy, DeandraSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L3 O'Neill, MoniqueSydney Northern BeachesNSW
L4 Thompson, KimNew ZealandNZL
L5 Howcroft, CocoSunshine CoastQLDCoach: Clint Robinson
L6 Tobitt, GabriellaCurrumbin CreekQLDCoach: Anna Wood
L7 Taurins, TalissaSydney Northern BeachesNSW
L8 Labine Romain, MackenzieSydney Northern BeachesNSW
L9 Mitchell, KristyCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton Graham Bendeic

Progress: Plan A: 1..3->Final; Rest Eliminated
Race 395. WK1 200 23 : Womens Under 23 K1 200Semi-Final 1
Start Time: 1:15 PM200M
L1 Ethell, HeleenaCurrumbin CreekQLD
L2 Higgison, KirstyIllawarraNSWCoach: Terry Prosser
L3 Bryant, AllisonDirect MembersNSWCoach: Tim Jacobs
L4 Beaver, JacquelineIndooroopillyQLD
L5 Ahrens, MarlenaPatterson LakesVICCoach: Craig Pickett
L6 Bews, EmilyGeelongVICCoach: Nicholas Muhlebach
L7 Baker, EmilyManly WarringahNSWCoach: Guy Wilding
L8 St Hill, ElizaIvanhoe Northcote Canoe CVICCoach: Dasha Kopecek
L9 Taitingfong, ReinaGuamGUM

Progress: Plan A: 1..3->Final; Rest Eliminated
Race 406. WK1 200 : Womens Open K1 200Semi-Final 1
Start Time: 1:20 PM200M
L1 Wood, SamanthaManly WarringahNSWCoach: Gavin James
L2 Stevens, JenniferFairfieldVICCoach: Peter Gargiulo
L3 Paldanius, SofiaSwedenSWE
L4 Dodwell, RachaelNew ZealandNZL
L5 Wallace, BernadetteCurrumbin CreekQLD
L6 LeCoultre, ElizabethAscotWACoach: Rob and Julie Jenkins
L7 Archer, MarianneNew ZealandNZL
L8 Po Ching, RishanSamoaSAM
L9 Nicholas, EllaCook IslandsCOK

Progress: Plan A: 1..3->Final; Rest Eliminated
Race 416. WK1 200 : Womens Open K1 200Semi-Final 2
Start Time: 1:25 PM200M

CANCELLED
Race 4253. MK4 1000 18 : Mens Under 18 K4 1000Direct Final
Start Time: 1:30 PM1000M
L1 Jacobs, Todd
Tsagaris, Jacob
Euers, Peter
Dreyer, Johan
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L2 McKitterick, Joel
MacKenzie-Templar, Alexander
DeDai, Sean-Charles
Hill, Ben
Currumbin Creek
Currumbin Creek
West Lakes
Tasmania CC
QLD
QLD
SA
TAS
L3 Lawrence, Isaac
McTavish, Simon
Wilkins, Jack
Hutchinson, Sam
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
NSW
NSW
L4 McLean, Ben
McTavish, Fraser
Little, Tom
Fenley, Joshua
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L5 Campbell, Jarrad
Carson, Kieren
Pope, Mitchell
Stock, Lachlan
Patterson Lakes
Patterson Lakes
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L6 Bryant, Jack-Henry
Fitzgerald, Jarrod
Quickenden, Zac
Ellingham, Henry
Manly Warringah
New Zealand
New Zealand
New Zealand
NSW
NZL
NZL
NZL
Race 433. MK1 200 : Mens Open K1 200C Final
Start Time: 3:00 PM200M

CANCELLED
Race 443. MK1 200 : Mens Open K1 200B Final
Start Time: 3:05 PM200M
L1 Teear, FredNew ZealandNZL
L2 Utanga, JoshCook IslandsCOK
L3 Fouhy, BenNew ZealandNZL
L4 Hinc, DavidDirect MembersNSW
L5 Fitzgerald, DarrylNew ZealandNZL
L6 O'Loughlin, LiamNew ZealandNZL
L7 Buckton, AlexanderManly WarringahNSWCoach: Christine Duff
L8 Burbidge, TroyNew ZealandNZL
L9 Armstrong, SteveNew ZealandNZL
Race 456. WK1 200 : Womens Open K1 200B Final
Start Time: 3:10 PM200M

CANCELLED
Race 463. MK1 200 : Mens Open K1 200A Final
Start Time: 3:15 PM200M
L1 Dawe, NicholasSouthside PaddlersNSW
L2 Tame, LachlanDirect MembersNSWCoach: tim jacobs
L3 Donkin, TimIndooroopillyQLD
L4 Urquhart, MatthewGold CoastQLD
L5 Simpson, JoelGold CoastQLD
L6 Stewart, MurrayManly WarringahNSWCoach: Tim Jacobs
L7 Goble, MatthewAdelaideSACoach: nathan luce
L8 Schumacher, TonyDirect MembersNSW
L9 Ferguson, SteveNew ZealandNZL
Race 477. MC1 200 : Mens Open C1 200Final
Start Time: 3:20 PM200M
L1 King, AdamManly WarringahNSW
L2 Donaghey, JakeBrothersQLDCoach: Kevin Crisp
L3 Beaver, MichaelBrothersQLD
L4 Marczak, SebastianPaddleNSW DirectNSW
L5 Haas, AlexanderBrothersQLDCoach: Kevin Crisp
L6 Florian, MariusDirect MembersNSW
L7 Wallace, MatthewBrothersQLD
L8 Williams, Rudolf BerkingSamoaSAM
L9 Godfrey, GavinManly WarringahNSW
Race 486. WK1 200 : Womens Open K1 200A Final
Start Time: 3:25 PM200M
L1 Dodwell, RachaelNew ZealandNZL
L2 Lovell, RachelSunshine CoastQLDCoach: Geoff Lovell
L3 Brigden-Jones, JoSydney Northern BeachesNSWCoach: Martin Marinov
L4 Nicholls, AlanaBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L5 Carrington, LisaNew ZealandNZL
L6 Davis, HannahHoldfast BaySACoach: Nathan Luce
L7 Lovett, JamieeNew ZealandNZL
L8 Paldanius, SofiaSwedenSWE
L9 Wallace, BernadetteCurrumbin CreekQLD
Race 491. MK1 200 18 : Mens Under 18 K1 200B Final
Start Time: 3:40 PM200M
L1 Tsagaris, JacobSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L2 Carberry, BenIllawarraNSW
L3 MacKenzie-Templar, AlexanderCurrumbin CreekQLDCoach: Julian Norton-Smith
L4 Elford, PeterSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L5 DeDai, Sean-CharlesWest LakesSA
L6 Quickenden, ZacNew ZealandNZL
L7 Campbell, JarradPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L8 Little, TomSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L9 Dreyer, JohanSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
Race 502. MK1 200 23 : Mens Under 23 K1 200C Final
Start Time: 3:45 PM200M
L1 Campbell, AngusFairfieldVICCoach: Craig Pickett
L2 Booth, MichaelDirect MembersNSWCoach: John Newton
L3 Smith, ScottIllawarraNSW
L4 McAleenan, KurtSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L5 Bulmer, NicholasWest LakesSACoach: Kris Lepianka
L6 Dunbar, Wayne JnrManly WarringahNSWCoach: Guy Wilding
L7 Murphy, JackGold CoastQLD
L8 Ryan, ZacOnkaparingaSA
L9 Ceddia, DavidPatterson LakesVICCoach: Marc Lionnet
Race 512. MK1 200 23 : Mens Under 23 K1 200B Final
Start Time: 3:50 PM200M
L1 Quickenden, RyanNew ZealandNZL
L2 Symonds, TimEncounterSA
L3 Hardy, PierceKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L4 Bolton, NicholasKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L5 Petho, JeremyWest LakesSA
L6 Bats, JasperNew ZealandNZL
L7 Drabble, StevenNew ZealandNZL
L8 Murphy, AaronGold CoastQLDCoach: Vince Fehervari
L9 Fort, AlexNew ZealandNZL
Race 522. MK1 200 23 : Mens Under 23 K1 200A Final
Start Time: 3:55 PM200M
L1 Stowe, MarkSt GeorgeNSW
L2 Wroe, NicholasChampion LakesWACoach: Rob Jenkinson, Julie Jenk
L3 Rypp, GlennHoldfast BaySACoach: Nathan Luce
L4 Brewer, ToddBayswaterWA
L5 Fletcher, LaurenceWest LakesSACoach: Nathan Luce
L6 Dunn, CallumWest LakesSA
L7 Roy, AndrewNew ZealandNZL
L8 Komatsu, SeijiJapanJPN
L9 Rice, BrendanBayswaterWA
Race 535. WK1 200 23 : Womens Under 23 K1 200Final
Start Time: 4:00 PM200M
L1 Beaver, JacquelineIndooroopillyQLD
L2 Martin, Jaymee-LeeCanning RiverWA
L3 Peters, AmyMitta MittaNSWCoach: matt flower
L4 Obermayer, DorinaBrothersQLDCoach: Kevin Crisp
L5 McArthur, CatPatterson LakesVICCoach: Marc Lionnet
L6 Francis, RemiCurrumbin CreekQLDCoach: Anna Wood
L7 Prior, MaddisonIllawarraNSWCoach: Terry Prosser
L8 Bryant, AllisonDirect MembersNSWCoach: Tim Jacobs
L9 Higgison, KirstyIllawarraNSWCoach: Terry Prosser
Race 541. MK1 200 18 : Mens Under 18 K1 200A Final
Start Time: 4:05 PM200M
L1 McTavish, FraserSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L2 Ellingham, HenryNew ZealandNZL
L3 Carson, KierenPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L4 Copeland, CharlieSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L5 Wood, JordanGold CoastQLD
L6 McLean, BenSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L7 Bain, BillSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L8 McKitterick, JoelCurrumbin CreekQLDCoaches: John Newton, Graham Bendeich
L9 Euers, PeterSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
Race 554. WK1 200 18 : Womens Under 18 K1 200Final
Start Time: 4:10 PM200M
L1 Godoy, DeandraSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L2 McAleenan, TaraSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L3 Davies, MadisonWest LakesSACoach: Krzysztof Lepianka
L4 Fox, JessicaPenrith ValleyNSW
L5 Fisher, AimeeNew ZealandNZL
L6 Green, JacquelineSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L7 Hennessy, AnnaWest LakesSA
L8 Howcroft, CocoSunshine CoastQLDCoach: Clint Robinson
L9 Tobitt, GabriellaCurrumbin CreekQLDCoach: Anna Wood
Race 5631. PC MK1 200 MC: Para Canoe Mens K1 200m Open Multi-Class
34. PC WK1 200 MC: Para Canoe Womens K1 200m Open Multi-Class
Direct Final
Start Time: 4:25 PM200M
PC MK1 200 MC
L3 Ingram, BrockBayswaterWACoach: Rob and Julie Jenkins
L4 Pyne, GlennVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L5 Martlaw, ScottNew ZealandNZL
PC WK1 200 MC
L8 Kennedy, KaraCurrumbin CreekQLDCoach: Andrea King
Race 5749. MK2 200 16 : Mens Under 16 K2 200Direct Final
Start Time: 4:32 PM200M
L4 Lawrence, Isaac
McTavish, Simon
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
L5 Basson, Milan
Wilkins, Jack
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
L6 Stock, Lachlan
Hutchinson, Sam
Patterson Lakes
Sydney Northern Beaches
VIC
NSW
Coach: Christine Duff
Race 5844. WK1 200 16 : Womens Under 16 K1 200Direct Final
Start Time: 4:39 PM200M
L1 Reid, BreannaIllawarraNSWCoach: Margi Bohm
L2 Coster, MadisonSydney Northern BeachesNSW
L3 Duncan, RachelSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L4 Basson, TanielleSydney Northern BeachesNSW
L5 Bulmer, JosephineWest LakesSACoach: Kris Lepianka
L6 Douglass, EmmaSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L7 Yeates, HannahSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L8 True, AlexSouthside PaddlersNSW
Race 598. MK4 1000 : Mens Open K4 1000Heat 1
Start Time: 4:46 PM1000M
L1 Quickenden, Ryan
Fort, Alex
Drabble, Steven
Bats, Jasper
New Zealand
New Zealand
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
NZL
NZL
L2 Wroe, Nicholas
Thompson, Liam
McAleenan, Kurt
Clancy-Lowe, Declan
Champion Lakes
Canning River
Sunshine Coast
Bayswater
WA
WA
QLD
WA
Coaches: Julie Jenkinson, Peter Petho
L3 Bolton, Nicholas
Gardner, Neil
Hardy, Pierce
Smith, Scott
Kawana Waters
Kawana Waters
Kawana Waters
Illawarra
QLD
QLD
QLD
NSW
Coach: Shane Dalziel
L4 Bulmer, Nicholas
Petho, Jeremy
Norton, Tom
Symonds, Tim
West Lakes
West Lakes
Tasmania CC
Encounter
SA
SA
TAS
SA
Coaches: Nathan Luce, Kris Lepianka
L5 Wallace, Kenny
Smith, Tate
Clear, Jacob
Stewart, Murray
Currumbin Creek
Gold Coast
Gold Coast
Manly Warringah
QLD
QLD
QLD
NSW
L6 Campbell, James
Campbell, Angus
Coutts, Reid
Byrne, Nicholas
Fairfield
Fairfield
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
VIC
VIC
Coaches: Craig Pickett, Marc Lionnet

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 608. MK4 1000 : Mens Open K4 1000Heat 2
Start Time: 4:53 PM1000M
L2 Booth, Michael
Stowe, Mark
Murphy, Aaron
Murphy, Jack
Direct Members
St George
Gold Coast
Gold Coast
NSW
NSW
QLD
QLD
Coach: John Newton
L3 Dallos, Zsolt
Wilkinson, Glenn
McAleenan, Andrew
Thompson, Mitchell
Kawana Waters
Kawana Waters
Kawana Waters
Manly Warringah
QLD
QLD
QLD
NSW
L4 Cooke, Lachlan
Rice, Brendan
Bain, Bill
Brewer, Todd
Bayswater
Bayswater
Sunshine Coast
Bayswater
WA
WA
QLD
WA
L5 Holmes, Brodie
Baker, Reece
Sarson, Brendon
Bowker, Daniel
Bayswater
Bayswater
Indian Ocean
Bayswater
WA
WA
WA
WA
Coaches: Ramon Andersson, Michael Pond
L6 Fletcher, Laurence
Haniford, Luke
Ryan, Zac
Dunn, Callum
West Lakes
Holdfast Bay
Onkaparinga
West Lakes
SA
SA
SA
SA
Coach: Nathan Luce
L7 Crouch, Joshua
Booth, Daniel
Newing, Joshua
Graf, Arnold
Currumbin Creek
Direct Members
Great Britain
Southside Paddlers
QLD
NSW
GBR
NSW

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 6133. PC MK1 1000 MC: Para Canoe Mens K1 1000m Open Multi-Class
36. PC WK1 1000 MC: Para Canoe Womens K1 1000m Open Multi-Class
Direct Final
Start Time: 5:15 PM1000M
PC MK1 1000 MC
L3 Ingram, BrockBayswaterWACoach: Rob and Julie Jenkins
L4 Pyne, GlennVarsity LakesQLDCoach: Andrea King
L5 Martlaw, ScottNew ZealandNZL
PC WK1 1000 MC
L8 Kennedy, KaraCurrumbin CreekQLDCoach: Andrea King
Race 6211. WK4 500 : Womens Open K4 500Direct Final
Start Time: 5:22 PM500M
L4 Francis, Remi
Obermayer, Dorina
Bryant, Allison
Beaver, Jacqueline
Currumbin Creek
Brothers
Direct Members
Brothers
QLD
QLD
NSW
QLD
L5 Burnett, Alyce
Flood, Naomi
McGinty, Hailey
Minchin, Chantal
Sunshine Coast
Manly Warringah
Kawana Waters
Manly Warringah
QLD
NSW
QLD
NSW
Coach: Martin Marinov
L6 Lovell, Rachel
Davis, Hannah
Brigden-Jones, Jo
Fogarty, Lyndsie
Sunshine Coast
Holdfast Bay
Manly Warringah
Varsity Lakes
QLD
SA
NSW
QLD
Coach: Martin Marinov
L7 McArthur, Cat
Peters, Amy
Bews, Emily
Prior, Maddison
Patterson Lakes
Mitta Mitta
Geelong
Illawarra
VIC
NSW
VIC
NSW
L8 St Hill, Eliza
Higgison, Kirsty
Ahrens, Marlena
Ethell, Heleena
Ivanhoe Northcote Canoe C
Illawarra
Patterson Lakes
Currumbin Creek
VIC
NSW
VIC
QLD
Race 639. WK4 500 18 : Womens Under 18 K4 500Direct Final
Start Time: 5:40 PM500M
L4 Basson, Tanielle
Duncan, Rachel
Douglass, Emma
O'Toole, Brooke
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
NSW
NSW
L5 O'Neill, Monique
Godoy, Deandra
Labine Romain, Mackenzie
Taurins, Talissa
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L6 Tobitt, Gabriella
Hennessy, Anna
Green, Jacqueline
Howcroft, Coco
Currumbin Creek
West Lakes
Sydney Northern Beaches
Sunshine Coast
QLD
SA
NSW
QLD
Coach: Anna Wood
L7 Cole, Rebecca
Currie, Danielle
Fisher, Aimee
Thompson, Kim
New Zealand
New Zealand
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
NZL
NZL
L9 Mitchell, Kristy
Leaver, Ellie
McAleenan, Tara
Davies, Madison
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Sunshine Coast
West Lakes
QLD
QLD
QLD
SA
Race 648. MK4 1000 : Mens Open K4 1000Final
Start Time: 5:47 PM1000M
L1 Dallos, Zsolt
Wilkinson, Glenn
McAleenan, Andrew
Thompson, Mitchell
Kawana Waters
Kawana Waters
Kawana Waters
Manly Warringah
QLD
QLD
QLD
NSW
L2 Quickenden, Ryan
Fort, Alex
Drabble, Steven
Bats, Jasper
New Zealand
New Zealand
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
NZL
NZL
L3 Cooke, Lachlan
Rice, Brendan
Bain, Bill
Brewer, Todd
Bayswater
Bayswater
Sunshine Coast
Bayswater
WA
WA
QLD
WA
L4 Wallace, Kenny
Smith, Tate
Clear, Jacob
Stewart, Murray
Currumbin Creek
Gold Coast
Gold Coast
Manly Warringah
QLD
QLD
QLD
NSW
L5 Holmes, Brodie
Baker, Reece
Sarson, Brendon
Bowker, Daniel
Bayswater
Bayswater
Indian Ocean
Bayswater
WA
WA
WA
WA
Coaches: Ramon Andersson, Michael Pond
L6 Bolton, Nicholas
Gardner, Neil
Hardy, Pierce
Smith, Scott
Kawana Waters
Kawana Waters
Kawana Waters
Illawarra
QLD
QLD
QLD
NSW
Coach: Shane Dalziel
L7 Fletcher, Laurence
Haniford, Luke
Ryan, Zac
Dunn, Callum
West Lakes
Holdfast Bay
Onkaparinga
West Lakes
SA
SA
SA
SA
Coach: Nathan Luce
L8 Bulmer, Nicholas
Petho, Jeremy
Norton, Tom
Symonds, Tim
West Lakes
West Lakes
Tasmania CC
Encounter
SA
SA
TAS
SA
Coaches: Nathan Luce, Kris Lepianka
L9 Campbell, James
Campbell, Angus
Coutts, Reid
Byrne, Nicholas
Fairfield
Fairfield
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
VIC
VIC
Coaches: Craig Pickett, Marc Lionnet