NSW State Championships

Date: Sun 27th February, 2011
Venue: Sydney International Regatta Centre, NSW
Lane Draw
Options:    Show
Sunday 27th February, 2011

Race 11. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 1
Start Time: 8:00 AM1000M
L2 Little, TomSydney Northern BeachesNSW
L3 Stowe, MarkSt GeorgeNSW
L4 Graf, ArnoldSouthside PaddlersNSW
L5 Djodan, SamManly WarringahNSW
L6 Groves, JoshuaManly WarringahNSW
Race 21. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 2
Start Time: 8:07 AM1000M
L2 Bennett, AngusPaddleNSW DirectNSW
L3 Briggs, JoelPaddleNSW DirectNSW
L4 Gold, AlexSydney Northern BeachesNSW
L5 McTavish, FraserSydney Northern BeachesNSW
L6 McLean, BenSydney Northern BeachesNSW
Race 32. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 1
Start Time: 8:14 AM1000M
L1 Tontodonati, MatteoDirect MembersNSW
L2 Smith, ScottIllawarraNSW
L3 Thompson, MitchellManly WarringahNSW
L4 Holland, ReeceSt GeorgeNSW
L5 Boronkay, AlexanderPaddleNSW DirectNSW
L6 Miles, ScottManly WarringahNSW
L7 Stewart, MurrayManly WarringahNSW
L8 Daley, DamianManly WarringahNSW
Race 42. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 2
Start Time: 8:21 AM1000M
L2 Buckton, AlexanderDirect MembersNSW
L3 Clear, JacobGold CoastQLD
L4 Komatsu, SeijiDirect MembersNSW
L5 Dawe, NicholasManly WarringahNSW
L6 Crow, MitchellSt GeorgeNSW
L7 Wallace, KenCurrumbin CreekQLD
L8 Vesely, MarioDirect MembersNSW
Race 54. MK2 1000 35: Mens Over 35 K2 1000
5. MK2 1000 45: Mens Over 45 K2 1000
6. MK2 1000 55: Mens Over 55 K2 1000
Final
Start Time: 8:35 AM1000M
MK2 1000 35
L2 Cooper, Jason
Paget, Stephen
PaddleNSW Direct
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
MK2 1000 45
L4 Pepper, Matt
Gregory, Nigel
PaddleNSW Direct
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
L5 lee, Darren
David, Gary
PaddleNSW Direct
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
L6 Greenwood, Brett
Lee, Darren
PaddleNSW Direct
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
MK2 1000 55
L8 Horsnell, Geoffery
Pool A, Senior
PaddleNSW Direct
Direct Members
NSW
NSW
Race 67. MK2 1000 16 : Mens Under 16 K2 1000Final
Start Time: 8:42 AM1000M
L3 Fenley, Joshua
Dreyer, Johan
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
L4 Lawrence, Isaac
Yeates, Liam
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
L5 Jacobs, Todd
Tsagaris, Jacob
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
L6 Bryant, Jack-Henry
Euers, Peter
Manly Warringah
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Race 78. WK1 1000 : Womens Open K1 1000Final
Start Time: 9:03 AM1000M
L1 Thomson, EmmaSouthside PaddlersNSW
L2 Flood, NaomiManly WarringahNSW
L3 Higgison, KirstyIllawarraNSW
L4 Reid, BreannaIllawarraNSW
L5 Smith, LaurenIllawarraNSW
L6 Montgomerie, FionaPenrith ValleyNSW
L7 Smith, HollySouthside PaddlersNSW
L8 Bonin, EmilyIllawarraNSW
Race 81. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Final
Start Time: 9:10 AM1000M
L1 Briggs, JoelPaddleNSW DirectNSW
L2 Little, TomSydney Northern BeachesNSW
L3 McTavish, FraserSydney Northern BeachesNSW
L4 Stowe, MarkSt GeorgeNSW
L5 McLean, BenSydney Northern BeachesNSW
L6 Graf, ArnoldSouthside PaddlersNSW
L7 Gold, AlexSydney Northern BeachesNSW
L8 Djodan, SamManly WarringahNSW
L9 Groves, JoshuaManly WarringahNSW
Race 92. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Final
Start Time: 9:17 AM1000M
L1 Buckton, AlexanderDirect MembersNSW
L2 Thompson, MitchellManly WarringahNSW
L3 Crow, MitchellSt GeorgeNSW
L4 Stewart, MurrayManly WarringahNSW
L5 Wallace, KenCurrumbin CreekQLD
L6 Smith, ScottIllawarraNSW
L7 Vesely, MarioDirect MembersNSW
L8 Tontodonati, MatteoDirect MembersNSW
L9 Holland, ReeceSt GeorgeNSW
Race 1010. MK1 1000 45: Mens Over 45 K1 1000
11. MK1 1000 35: Mens Over 35 K1 1000
Final
Start Time: 9:24 AM1000M
MK1 1000 35
L1 Cooper, JasonPaddleNSW DirectNSW
L2 Jury, SimonSt GeorgeNSW
MK1 1000 45
L3 Thomas, GaryPaddleNSW DirectNSW
L4 Pepper, MattCronulla SutherlandNSW
L5 Crabb, NeilPaddleNSW DirectNSW
L6 Bennett, CraigPaddleNSW DirectNSW
L7 Greenwood, BrettPaddleNSW DirectNSW
L8 Colless, NigelPaddleNSW DirectNSW
L9 Lee, DarrenPaddleNSW DirectNSW
MK1 1000 35
L10 Thearle, JohnPaddleNSW DirectNSW
Race 1116. MK1 1000 14: Mens Under 14 K1 1000
9. MK1 1000 55: Mens Over 55 K1 1000
Final
Start Time: 9:38 AM1000M
MK1 1000 55
L2 Hystek, TonyPaddleNSW DirectNSW
L3 Greathead, JohnPaddleNSW DirectNSW
L4 Horsnell, GeofferyPaddleNSW DirectNSW
L5 Hookins, TimothyManly WarringahNSW
L6 Joerg, RemoPaddleNSW DirectNSW
MK1 1000 14
L8 Hutchinson, SamPaddleNSW DirectNSW
L9 Pepper, MitchellCronulla SutherlandNSW
Race 1212. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000Final
Start Time: 9:45 AM1000M

CANCELLED
Race 133. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Final
Start Time: 9:59 AM1000M
L1 Thompson, Mitchell
Crow, Mitchell
Manly Warringah
St George
NSW
NSW
L2 Stewart, Murray
Clear, Jacob
Manly Warringah
Gold Coast
NSW
QLD
L3 Smith, Scott
Pool A, Senior
Illawarra
Direct Members
NSW
NSW
L4 Dawe, Nicholas
Tame, Lachlan
Manly Warringah
Manly Warringah
NSW
NSW
L5 Boronkay, Alexander
Farrugia, Mark
PaddleNSW Direct
St George
NSW
NSW
L6 Miles, Scott
Daley, Damien
Manly Warringah
Manly Warringah
NSW
NSW
L7 Buckton, Alexander
Komatsu, Seiji
Direct Members
Direct Members
NSW
NSW
Race 1414. MK4 1000 18: Mens Under 18 K4 1000
15. MK4 1000 35: Mens Over 35 K4 1000
Final
Start Time: 10:13 AM1000M
MK4 1000 18
L4 Tsagaris, Jacob
Jacobs, Todd
Fenley, Joshua
Lawrence, Isaac
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
NSW
NSW
L5 Gold, Alex
Little, Tom
McLean, Ben
McTavish, Fraser
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
NSW
NSW
L6 Euers, Peter
Yeates, Liam
Dreyer, Johan
Bryant, Jack-Henry
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Manly Warringah
NSW
NSW
NSW
NSW
MK4 1000 35
L8 David, Gary
Greenwood, Brett
Lee, Darren
Horsnell, Geoffery
PaddleNSW Direct
PaddleNSW Direct
PaddleNSW Direct
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
NSW
NSW
Race 1551. WK2 1000 : Womens Open K2 1000Final
Start Time: 10:20 AM1000M
L3 Higgison, Kirsty
Bryant, Allison
Illawarra
Manly Warringah
NSW
NSW
L4 Montgomerie, Fiona
Nicolle, Kirsten
Penrith Valley
Penrith Valley
NSW
NSW
L5 Thomson, Emma
Wood, Sammy
Southside Paddlers
Manly Warringah
NSW
NSW
L6 Smith, Holly
Repetto, Alexandra
Southside Paddlers
Southside Paddlers
NSW
NSW
L7 Flood, Naomi
Burnett, Alyce
Manly Warringah
Sunshine Coast
NSW
QLD
Race 1617. MK4 1000 : Mens Open K4 1000Final
Start Time: 10:34 AM1000M

CANCELLED
Race 1713. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Final
Start Time: 10:41 AM1000M
L1 Fenley, JoshuaSydney Northern BeachesNSW
L2 Hagan, MichaelSouthside PaddlersNSW
L3 Euers, PeterSydney Northern BeachesNSW
L4 Yeates, LiamSydney Northern BeachesNSW
L5 Lawrence, IsaacSydney Northern BeachesNSW
L6 Tsagaris, JacobSydney Northern BeachesNSW
L7 Bryant, Jack-HenryManly WarringahNSW
L8 Jacobs, ToddSydney Northern BeachesNSW
L9 Dreyer, JohanSydney Northern BeachesNSW
Race 1854. MK1 200 12 : MIXED K1 200M 12 YEARSA Final
Start Time: 10:46 AM200M
L2 Maric, JakePenrith ValleyNSW
L3 Newton, DodgePaddleNSW DirectNSW
L4 Hockley, EmilyManly WarringahNSW
L5 Reid, BreannaIllawarraNSW
Race 1955. MK1 200 10 : MIXED K1 200 10 YEARSA Final
Start Time: 10:51 AM200M
L1 Ross, JackManly WarringahNSW
L2 Duignan, FrankPenrith ValleyNSW
L3 Thomas, ChristinaPaddleNSW DirectNSW
L4 Wilson, AidenPenrith ValleyNSW
L5 Morgan, MaxManly WarringahNSW
L6 Thomas, MelindaPaddleNSW DirectNSW
L7 Newton, EliManly WarringahNSW
L8 Abraham, MatthewSydney Northern BeachesNSW
L9 Vesely, NicciManly WarringahNSW
Race 2023. WK2 500 18: Womens Under 18 K2 500
24. WK2 500 16: Womens Under 16 K2 500
Final
Start Time: 11:15 AM500M
WK2 500 16
L3 Godoy, Deandra
Barber, Amelia
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
L4 Basson, Tanielle
Labine Romain, Mackenzie
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
L5 Repetto, Alexandra
Smith, Holly
Southside Paddlers
Southside Paddlers
NSW
NSW
L6 O'Neill, Monique
Taurins, Talissa
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
WK2 500 18
L8 Green, Jacqueline
Szewczyk, Lauren
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Race 2118. WK2 500 : Womens Open K2 500Final
Start Time: 11:20 AM500M
L3 Montgomerie, Fiona
Nicolle, Kirsten
Penrith Valley
Penrith Valley
NSW
NSW
L4 Wood, Sammy
Thomson, Emma
Manly Warringah
Southside Paddlers
NSW
NSW
L5 Flood, Naomi
Burnett, Alyce
Manly Warringah
Sunshine Coast
NSW
QLD
L6 Bryant, Allison
Higgison, Kirsty
Manly Warringah
Illawarra
NSW
NSW
Race 2222. MK1 500 : Mens Open K1 500Heat 1
Start Time: 11:25 AM500M
L1 Komatsu, SeijiDirect MembersNSW
L2 Holland, ReeceSt GeorgeNSW
L3 Tontodonati, MatteoDirect MembersNSW
L4 Lee, DarrenPaddleNSW DirectNSW
L5 Stowe, MarkSt GeorgeNSW
L6 Thompson, MitchellManly WarringahNSW
L7 Boronkay, AlexanderPaddleNSW DirectNSW
L8 Crow, MitchellSt GeorgeNSW
L9 Graf, ArnoldPaddleNSW DirectNSW
Race 2322. MK1 500 : Mens Open K1 500Heat 2
Start Time: 11:30 AM500M
L1 Hoschke, NigelManly WarringahNSW
L2 Cooper, JasonPaddleNSW DirectNSW
L3 Miles, ScottManly WarringahNSW
L4 Horsnell, GeofferyPaddleNSW DirectNSW
L5 Hystek, TonyPaddleNSW DirectNSW
L6 Greenwood, BrettPaddleNSW DirectNSW
L7 Thomas, GaryPaddleNSW DirectNSW
L8 Cernok, IstvanPenrith ValleyNSW
L9 Vesely, MarioDirect MembersNSW
Race 2422. MK1 500 : Mens Open K1 500Heat 3
Start Time: 11:35 AM500M
L1 Wetherbee, BryceWagga BidgeeNSW
L2 Farrugia, MarkSt GeorgeNSW
L3 Wood, BenjaminManly WarringahNSW
L4 Smith, ScottIllawarraNSW
L5 Crabb, NeilPaddleNSW DirectNSW
L6 Jury, SimonSt GeorgeNSW
L7 Buckton, AlexanderDirect MembersNSW
L8 Thearle, JohnPaddleNSW DirectNSW
L9 Tame, LachlanManly WarringahNSW
L10 Colless, NigelPaddleNSW DirectNSW
Race 2519. WK1 500 18: Womens Under 18 K1 500
25. WK1 500 14: Womens Under 14 K1 500
57. MC1 500: MENS C1 500 OPEN
Final
Start Time: 11:40 AM500M
MC1 500
L1 King, AdamPaddleNSW DirectNSW
WK1 500 18
L2 Szewczyk, LaurenSydney Northern BeachesNSW
L3 Green, JacquelineSydney Northern BeachesNSW
L4 Higgison, KirstyIllawarraNSW
L5 Bonin, EmilyIllawarraNSW
L6 Fox, JessicaPenrith ValleyNSW
WK1 500 14
L7 Reid, BreannaIllawarraNSW
L8 Duncan, RachelManly WarringahNSW
MC1 500
L9 Godfrey, GavinManly WarringahNSW
Race 2620. WK1 500 16 : Womens Under 16 K1 500Final
Start Time: 11:45 AM500M
L1 O'Neill, MoniqueSydney Northern BeachesNSW
L2 Schubert, EliseManly WarringahNSW
L3 Smith, HollySouthside PaddlersNSW
L4 Repetto, AlexandraSouthside PaddlersNSW
L5 Barber, AmeliaSydney Northern BeachesNSW
L6 Godoy, DeandraSydney Northern BeachesNSW
L7 Labine Romain, MackenzieSydney Northern BeachesNSW
L8 Taurins, TalissaSydney Northern BeachesNSW
L9 Basson, TanielleSydney Northern BeachesNSW
Race 2722. MK1 500 : Mens Open K1 500B Final
Start Time: 12:00 PM500M
L1 Cernok, IstvanPenrith ValleyNSW
L2 Buckton, AlexanderDirect MembersNSW
L3 Komatsu, SeijiDirect MembersNSW
L4 Wood, BenjaminManly WarringahNSW
L5 Greenwood, BrettPaddleNSW DirectNSW
L6 Hystek, TonyPaddleNSW DirectNSW
L7 Stowe, MarkSt GeorgeNSW
L8 Graf, ArnoldPaddleNSW DirectNSW
L9 Jury, SimonSt GeorgeNSW
Race 2822. MK1 500 : Mens Open K1 500A Final
Start Time: 12:05 PM500M
L1 Smith, ScottIllawarraNSW
L2 Crow, MitchellSt GeorgeNSW
L3 Tame, LachlanManly WarringahNSW
L4 Tontodonati, MatteoDirect MembersNSW
L5 Vesely, MarioDirect MembersNSW
L6 Farrugia, MarkSt GeorgeNSW
L7 Hoschke, NigelManly WarringahNSW
L8 Thompson, MitchellManly WarringahNSW
L9 Miles, ScottManly WarringahNSW
Race 2921. WK1 500 23: Womens Under 23 K1 500
26. WK1 500: Womens Open K1 500
Final
Start Time: 12:10 PM500M
WK1 500
L1 Smith, LaurenIllawarraNSW
L2 Burnett, AlyceSunshine CoastQLD
L3 Bryant, AllisonManly WarringahNSW
L4 Flood, NaomiManly WarringahNSW
L5 Montgomerie, FionaPenrith ValleyNSW
L6 Wood, SammyManly WarringahNSW
WK1 500 23
L7 Martinuzzo, MelissaPaddleNSW DirectNSW
L8 Haeri, ParastooManly WarringahNSW
L9 Thomson, EmmaSouthside PaddlersNSW
Race 3050. MK2 500 : Mens Open K2 500Final
Start Time: 12:35 PM500M
L1 Clear, Jacob
Stewart, Murray
Gold Coast
Manly Warringah
QLD
NSW
L2 Burns, Steve
Hoschke, Nigel
Manly Warringah
Manly Warringah
NSW
NSW
L3 Crow, Mitchell
Thompson, Mitchell
St George
Manly Warringah
NSW
NSW
L4 Cooper, Jason
Paget, Stephen
PaddleNSW Direct
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
L5 Dawe, Nicholas
Tame, Lachlan
Manly Warringah
Manly Warringah
NSW
NSW
L6 Lee, Darren
Greenwood, Brett
PaddleNSW Direct
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
L7 Miles, Scott
Daley, Damian
Manly Warringah
Manly Warringah
NSW
NSW
L8 Farrugia, Mark
Boronkay, Alexander
St George
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
L9 Buckton, Alexander
Komatsu, Seiji
Direct Members
Direct Members
NSW
NSW
Race 3127. WK4 500 18 : Womens Under 18 K4 500Final
Start Time: 12:40 PM500M
L4 Szewczyk, Lauren
Green, Jacqueline
Godoy, Deandra
Barber, Amelia
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
NSW
NSW
L5 O'Neill, Monique
Basson, Tanielle
Taurins, Talissa
Labine Romain, Mackenzie
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
NSW
NSW
Race 31A54. MK1 200 12 : MIXED K1 200M 12 YEARSB Final
Start Time: 12:45 PM200M
L2 Maric, JakePenrith ValleyNSW
L3 Hockley, EmilyManly WarringahNSW
L4 Reid, BreannaIllawarraNSW
L5 Newton, DodgePaddleNSW DirectNSW
Race 31B55. MK1 200 10 : MIXED K1 200 10 YEARSB Final
Start Time: 12:50 PM200M
L1 Ross, JackManly WarringahNSW
L2 Duignan, FrankPenrith ValleyNSW
L3 Thomas, ChristinaPaddleNSW DirectNSW
L4 Wilson, AidenPenrith ValleyNSW
L5 Morgan, MaxManly WarringahNSW
L6 Thomas, MelindaPaddleNSW DirectNSW
L7 Newton, EliManly WarringahNSW
L8 Abraham, MatthewSydney Northern BeachesNSW
L9 Vesely, NicciManly WarringahNSW
Race 3253. WK4 200 18 : WOMENS K4 200M 18 YRSFinal
Start Time: 1:50 PM200M
L4 Szewczyk, Lauren
Green, Jacqueline
Barber, Amelia
Godoy, Deandra
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
NSW
NSW
L5 Taurins, Talissa
O'Neill, Monique
Basson, Tanielle
Labine Romain, Mackenzie
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
NSW
NSW
Race 3328. MK1 200 : Mens Open K1 200Heat 1
Start Time: 1:55 PM200M
L2 Stewart, MurrayManly WarringahNSW
L3 Boronkay, AlexanderPaddleNSW DirectNSW
L4 Komatsu, SeijiDirect MembersNSW
L5 Crow, MitchellSt GeorgeNSW
L6 Wilson, ShaunCronulla SutherlandNSW
L7 Thompson, MitchellManly WarringahNSW
L8 Daley, DamienManly WarringahNSW
Race 3428. MK1 200 : Mens Open K1 200Heat 2
Start Time: 2:00 PM200M
L2 Burns, SteveManly WarringahNSW
L3 Smith, ScottIllawarraNSW
L4 Farrugia, MarkSt GeorgeNSW
L5 Miles, ScottManly WarringahNSW
L6 Buckton, AlexanderDirect MembersNSW
L7 Dawe, NicholasManly WarringahNSW
L8 Tame, LachlanManly WarringahNSW
L9 Vesely, MarioDirect MembersNSW
Race 3528. MK1 200 : Mens Open K1 200Heat 3
Start Time: 2:05 PM200M
L1 Wetherbee, BryceWagga BidgeeNSW
L2 Wood, BenjaminManly WarringahNSW
L3 Hystek, TonyPaddleNSW DirectNSW
L4 Holland, ReeceSt GeorgeNSW
L5 Wallace, KenCurrumbin CreekQLD
L6 Tontodonati, MatteoDirect MembersNSW
L7 Hoschke, NigelManly WarringahNSW
Race 3629. MK1 200 35+: Mens Over 35 K1 200
30. MK1 200 55+: Mens Over 55 K1 200
Final
Start Time: 2:10 PM200M
MK1 200 35+
L1 Cooper, JasonPaddleNSW DirectNSW
L2 Jury, SimonSt GeorgeNSW
L3 Csernok, IstvanPenrith ValleyNSW
L4 Thearle, JohnPaddleNSW DirectNSW
MK1 200 55+
L5 Hookins, TimManly WarringahNSW
L6 Joerg, RemoPaddleNSW DirectNSW
L7 Horsnell, GeofferyPaddleNSW DirectNSW
L8 Hystek, TonyPaddleNSW DirectNSW
L9 Greathead, JohnPaddleNSW DirectNSW
Race 3731. MK1 200 45+ : Mens Over 45 K1 200Final
Start Time: 2:15 PM200M
L1 Greenwood, BrettPaddleNSW DirectNSW
L2 Thomas, GaryPaddleNSW DirectNSW
L3 Crabbe, NeilPaddleNSW DirectNSW
L4 Lee, DarrenPaddleNSW DirectNSW
L5 Newton, JohnManly WarringahNSW
L6 Colless, NigelPaddleNSW DirectNSW
L7 Bennett, CraigPaddleNSW DirectNSW
L8 Pepper, MattCronulla SutherlandNSW
Race 3832. MK1 200 18 : Mens Under 18 K1 200Heat 1
Start Time: 2:20 PM200M
L2 Wetherbee, BryceWagga BidgeeNSW
L3 Djodan, SamManly WarringahNSW
L4 Graf, ArnoldSouthside PaddlersNSW
L5 Little, TomSydney Northern BeachesNSW
L6 Bennett, AngusPaddleNSW DirectNSW
L7 Stowe, MarkSt GeorgeNSW
Race 3932. MK1 200 18 : Mens Under 18 K1 200Heat 2
Start Time: 2:25 PM200M
L2 Groves, JoshuaManly WarringahNSW
L3 McLean, BenSydney Northern BeachesNSW
L4 Gold, AlexSydney Northern BeachesNSW
L5 McTavish, FraserSydney Northern BeachesNSW
L6 Briggs, JoelPaddleNSW DirectNSW
Race 4033. WK2 200 16: Womens Under 16 K2 200
46. WK2 200 18: Womens Under 18 K2 200
52. WK2 200 23: Womens Under 23 K2 200
58. MC2 200: MENS C2 200M OPEN
Final
Start Time: 2:30 PM200M
WK2 200 16
L2 Smith, Holly
Repetto, Alexandra
Southside Paddlers
Southside Paddlers
NSW
NSW
L3 Barber, Amelia
Godoy, Deandra
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
L4 Basson, Tanielle
Labine Romain, Mackenzie
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
L5 O'Neill, Monique
Taurins, Talissa
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
WK2 200 18
L6 Green, Jacqueline
Szewczyk, Lauren
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
WK2 200 23
L7 Thomson, Emma
Pool A, Senior
Direct Members
Direct Members
NSW
NSW
MC2 200
L9 Godfrey, Gavin
King, Adam
Manly Warringah
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
Race 4136. MK1 200 16 : Mens Under 16 K1 200Final
Start Time: 2:35 PM200M
L1 Euers, PeterSydney Northern BeachesNSW
L2 Lawrence, IsaacSydney Northern BeachesNSW
L3 Hagan, MichaelSouthside PaddlersNSW
L4 Fenley, JoshuaSydney Northern BeachesNSW
L5 Yeates, LiamSydney Northern BeachesNSW
L6 Jacobs, ToddSydney Northern BeachesNSW
L7 Dreyer, JohanSydney Northern BeachesNSW
L8 Bryant, Jack-HenryManly WarringahNSW
L9 Tsagaris, JacobSydney Northern BeachesNSW
Race 4242. WK1 200 14: Womens Under 14 K1 200
47. MK1 200 14: Mens Under 14 K1 200
Final
Start Time: 2:40 PM200M
WK1 200 14
L3 Duncan, RachelManly WarringahNSW
L4 Reid, BreannaIllawarraNSW
MK1 200 14
L6 Pepper, MitchellCronulla SutherlandNSW
L7 Hutchinson, SamPaddleNSW DirectNSW
Race 4328. MK1 200 : Mens Open K1 200B Final
Start Time: 2:45 PM200M
L3 Smith, ScottIllawarraNSW
L4 Tame, LachlanManly WarringahNSW
L5 Boronkay, AlexanderPaddleNSW DirectNSW
L6 Holland, ReeceSt GeorgeNSW
L7 Vesely, MarioDirect MembersNSW
Race 4428. MK1 200 : Mens Open K1 200A Final
Start Time: 2:50 PM200M
L1 Tontodonati, MatteoDirect MembersNSW
L2 Komatsu, SeijiDirect MembersNSW
L3 Farrugia, MarkSt GeorgeNSW
L4 Burns, SteveManly WarringahNSW
L5 Daley, DamienManly WarringahNSW
L6 Wood, BenjaminManly WarringahNSW
L7 Wilson, ShaunCronulla SutherlandNSW
L8 Hoschke, NigelManly WarringahNSW
L9 Dawe, NicholasManly WarringahNSW
Race 4534. WK1 200 23: Womens Under 23 K1 200
35. WK1 200: Womens Open K1 200
A Final
Start Time: 2:55 PM200M
WK1 200
L1 Bryant, AllisonManly WarringahNSW
L2 Wood, SammyManly WarringahNSW
L3 Flood, NaomiManly WarringahNSW
L4 Smith, LaurenIllawarraNSW
L5 Montgomerie, FionaPenrith ValleyNSW
WK1 200 23
L7 Martinuzzo, MelissaPaddleNSW DirectNSW
L8 Thomson, EmmaSouthside PaddlersNSW
L9 Parastoo, HaeriPaddleNSW DirectNSW
Race 4637. MK2 200 18: Mens Under 18 K2 200
41. MK2 200 16: Mens Under 16 K2 200
Final
Start Time: 3:05 PM200M
MK2 200 18
L1 Bennett, Angus
Stowe, Mark
PaddleNSW Direct
St George
NSW
NSW
L2 Gold, Alex
Little, Tom
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
L3 McTavish, Fraser
McLean, Ben
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
L4 Briggs, Joel
Groves, Joshua
PaddleNSW Direct
Manly Warringah
NSW
NSW
L5 Graf, Arnold
Wilson, Shaun
Southside Paddlers
Cronulla Sutherland
NSW
NSW
MK2 200 16
L6 Fenley, Joshua
Dreyer, Johan
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
L7 Lawrence, Isaac
Yeates, Liam
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
L8 Bryant, Jack-Henry
Euers, Peter
Manly Warringah
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
L9 Jacobs, Todd
Tsagaris, Jacob
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Race 4743. WK1 200 16 : Womens Under 16 K1 200Final
Start Time: 3:20 PM200M
L1 O'Neill, MoniqueSydney Northern BeachesNSW
L2 Smith, HollySouthside PaddlersNSW
L3 Repetto, AlexandraSouthside PaddlersNSW
L4 Schubert, EliseManly WarringahNSW
L5 Basson, TanielleSydney Northern BeachesNSW
L6 Godoy, DeandraSydney Northern BeachesNSW
L7 Labine Romain, MackenzieSydney Northern BeachesNSW
L8 Taurins, TalissaSydney Northern BeachesNSW
L9 Barber, AmeliaSydney Northern BeachesNSW
Race 4844. WK2 200 : Womens Open K2 200Final
Start Time: 3:25 PM200M
L3 Wood, Sammy
Thomson, Emma
Manly Warringah
Southside Paddlers
NSW
NSW
L4 Flood, Naomi
Burnett, Alyce
Manly Warringah
Sunshine Coast
NSW
QLD
L5 Montgomerie, Fiona
Nicolle, Kirsten
Penrith Valley
Penrith Valley
NSW
NSW
L6 Bryant, Allison
Higgison, Kirsty
Manly Warringah
Illawarra
NSW
NSW
Race 4932. MK1 200 18 : Mens Under 18 K1 200Final
Start Time: 3:30 PM200M
L1 Briggs, JoelPaddleNSW DirectNSW
L2 Stowe, MarkSt GeorgeNSW
L3 McTavish, FraserSydney Northern BeachesNSW
L4 Wetherbee, BryceWagga BidgeeNSW
L5 Gold, AlexSydney Northern BeachesNSW
L6 Graf, ArnoldSouthside PaddlersNSW
L7 McLean, BenSydney Northern BeachesNSW
L8 Little, TomSydney Northern BeachesNSW
Race 5045. MK2 200 : Mens Open K2 200Final
Start Time: 3:40 PM200M
L1 Graf, Arnold
Wilson, Shaun
PaddleNSW Direct
Cronulla Sutherland
NSW
NSW
L2 Boronkay, Alexander
Farrugia, Mark
PaddleNSW Direct
St George
NSW
NSW
L3 Smith, Scott
Pool A, Senior
Illawarra
Direct Members
NSW
NSW
L4 Buckton, Alexander
Komatsu, Seiji
Direct Members
Direct Members
NSW
NSW
L5 Hoschke, Nigel
Burns, Steve
Manly Warringah
Manly Warringah
NSW
NSW
L6 Miles, Scott
Daley, Damien
Manly Warringah
Manly Warringah
NSW
NSW
L7 Wallace, Ken
Stewart, Murray
Currumbin Creek
Manly Warringah
QLD
NSW
L8 Crow, Mitchell
Thompson, Mitchell
St George
Manly Warringah
NSW
NSW
L9 Dawe, Nicholas
Tame, Lachlan
Manly Warringah
Manly Warringah
NSW
NSW
Race 5138. WK1 200 18: Womens Under 18 K1 200
56. MC1 200: MENS C1 200 OPEN
Final
Start Time: 3:40 PM200M
MC1 200
L1 Godfrey, GavinManly WarringahNSW
WK1 200 18
L3 Bonin, EmilyIllawarraNSW
L4 Fox, JessicaPenrith ValleyNSW
L5 Higgison, KirstyIllawarraNSW
L6 Szewczyk, LaurenSydney Northern BeachesNSW
L7 Green, JacquelineSydney Northern BeachesNSW
MC1 200
L9 King, AdamPaddleNSW DirectNSW
Race 5239. MK2 200 35+: Mens Over 35 K2 200
40. MK2 200 45+: Mens Over 45 K2 200
Final
Start Time: 3:45 PM200M
MK2 200 45+
L4 Newton, John
Pepper, Matt
Manly Warringah
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
L5 Lee, Darren
Greenwood, Brett
PaddleNSW Direct
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
MK2 200 35+
L7 Cooper, Jason
Paget, Stephen
PaddleNSW Direct
PaddleNSW Direct
NSW
NSW
Race 5348. MK4 200 18: Mens Under 18 K4 200
49. MK4 200: Mens Open K4 200
Final
Start Time: 3:50 PM200M
MK4 200 18
L4 Fenley, Joshua
Jacobs, Todd
Tsagaris, Jacob
Lawrence, Isaac
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
NSW
NSW
L5 Gold, Alex
Little, Tom
McLean, Ben
McTavish, Fraser
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
NSW
NSW
L6 Euers, Peter
Yeates, Liam
Dreyer, Johan
Bryant, Jack-Henry
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Manly Warringah
NSW
NSW
NSW
NSW
MK4 200
L8 Burns, Steve
Vesely, Mario
Hoschke, Nigel
Maimeri, Giacomo
Manly Warringah
Direct Members
Manly Warringah
Direct Members
NSW
NSW
NSW
NSW