SA State Championships

Date: Sat 12th - Sun 13th February , 2011
Venue: West Lakes, SA
Lane Draw
Options:  Select Day:      Show
Saturday 12th February, 2011

Race 11. WK1 1000 : Womens Open K1 1000Final
Start Time: 9:00 AM1000M
L1 Davies, MadisonWest LakesSA
L2 Hennessy, AnnaWest LakesSA
L3 Davis, HannahHoldfast BaySA
L4 Kanyitur, IvanaOnkaparingaSA
L5 LeCoultre, ElizabethAscotWA
L6 Fogarty, LyndsieIndooroopillyQLD
L7 Haymes, AnnaHoldfast BaySA
L8 Scholz, SamanthaWest LakesSA
L9 Bulmer, JosephineWest LakesSA
Race 22. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 1
Start Time: 9:07 AM1000M
L1 Rypp, GlennHoldfast BaySA
L2 Maxwell, BennettHoldfast BaySA
L3 Curtis, JackHoldfast BaySA
L4 Fuller, SamOnkaparingaSA
L5 Morrison, LukeOnkaparingaSA
L6 Symonds, TimEncounterSA
L7 Alston, ChadHoldfast BaySA
L8 Laub, AdrianHoldfast BaySA

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 32. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 2
Start Time: 9:14 AM1000M
L2 Knauer, MichaelHoldfast BaySA
L3 Thomson, DaleOnkaparingaSA
L4 Bowker, DanielBayswaterWA
L5 Ryan, ZacOnkaparingaSA
L6 Haniford, LukeHoldfast BaySA
L7 Holmes, BrodieBayswaterWA
L8 Cooke, LachlanBayswaterWA
L9 Fletcher, LaurenceWest LakesSA

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 43. MC1 1000 : Mens Open C1 1000Final
Start Time: 9:21 AM1000M
L2 Stewart, HughWest LakesSA
L3 Shopov, StoyanWest LakesSA
L4 Kaplan, AttilaHoldfast BaySA
L5 Loughry, MatthewWest LakesSA
L6 Shopov, LoukaWest LakesSA
L7 Bigaj, JanuszWest LakesSA
L8 French, RogerWest LakesSA
Race 54. MTK1 1000 : Mens Open TK1 1000Final
Start Time: 9:28 AM1000M
L5 Stoodley, AndrewOnkaparingaSA
L6 Huxter, MattOnkaparingaSA
Race 66. MK2 500 16 : Mens Under 16 K2 500Final
Start Time: 9:33 AM500M
L3 Fazzalari, Aidan
Crawford, Jarrad
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L4 Bennett, Cameron
Lee, Jared
Encounter
West Lakes
SA
SA
L5 Santarelli, Pietro
Grimwade, Matthew
Christian Brothers
Christian Brothers
SA
SA
L6 Bain, Jak
Lohse, Sean
Onkaparinga
Onkaparinga
SA
SA
Race 77. MK1 500 35+ : Mens Over 35 K1 500Heat 1
Start Time: 9:38 AM500M
L2 Moriarty, PeterHoldfast BaySA
L3 Weymouth, PaulEncounterSA
L4 Thompson, NeilOnkaparingaSA
L5 Lee, RobertHoldfast BaySA
L6 St Hill, SimonIvanhoe Northcote Canoe CVIC
L7 Burton, CraigHoldfast BaySA

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 87. MK1 500 35+ : Mens Over 35 K1 500Heat 2
Start Time: 9:43 AM500M
L1 Stoodley, AndrewOnkaparingaSA
L2 Tucker, NickOnkaparingaSA
L3 Gallard, MichaelEncounterSA
L4 Lepley, TimHoldfast BaySA
L5 Maxwell, BennettHoldfast BaySA
L6 Daw, ShaneHoldfast BaySA

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 98. MK1 500 14 : Mens Under 14 K1 500Final
Start Time: 9:48 AM500M
L4 Santarelli, ElliotChristian BrothersSA
L5 Hennessy, JayWest LakesSA
L6 Grimwade, MatthewChristian BrothersSA
Race 1010. MK4 500 18 : Mens Under 18 K4 500Final
Start Time: 9:53 AM500M
L3 Daw, Alex
Kidd, James
Lee, Jared
Crawford, Jarrad
Holdfast Bay
West Lakes
West Lakes
West Lakes
SA
SA
SA
SA
L4 Petho, Jeremy
DeDai, Sean-Charles
Coupe Sando, Oliver
Fazzalari, Aidan
West Lakes
West Lakes
Christian Brothers
West Lakes
SA
SA
SA
SA
L5 Bulmer, Nicholas
Dunn, Callum
Gebarski, Victor
Salagaras, Nicholas
West Lakes
West Lakes
West Lakes
Christian Brothers
SA
SA
SA
SA
L6 Bennett, Cameron
Bain, Jak
Lohse, Sean
Fuller, Grace
Encounter
Onkaparinga
Onkaparinga
Onkaparinga
SA
SA
SA
SA
Race 1112. MC1500 3555 : Mens Over 35/55 C1 500Final
Start Time: 9:58 AM500M
L2 Kaplan, AttilaHoldfast BaySA
L3 French, RogerWest LakesSA
L4 Shopov, StoyanWest LakesSA
L5 Allen, AmandaWest LakesSA
L6 Bigaj, JanuszWest LakesSA
L7 Loughry, MatthewWest LakesSA
L8 Shopov, LoukaWest LakesSA
L9 Stewart, HughWest LakesSA
Race 1213. WK1 500 18 : Womens Under 18 K1 500Final
Start Time: 10:03 AM500M
L1 Davies, MadisonWest LakesSA
L2 Bulmer, JosephineWest LakesSA
L3 Harris, Laura-MayHoldfast BaySA
L4 Hennessy, AnnaWest LakesSA
L5 Fuller, GraceOnkaparingaSA
L6 St Hill, ElizaIvanhoe Northcote Canoe CVIC
L7 Scholz, SamanthaWest LakesSA
L8 Karamoshos, ChloeWest LakesSA
Race 1314. WTK1 500 35 : Womens Over 35 TK1 500Final
Start Time: 10:08 AM500M
L2 Tokarski, JohannaEncounterSA
L3 Gallard, KerryEncounterSA
L4 Bennett, JulieEncounterSA
L5 Pajor, AgnesHoldfast BaySA
L6 Finn, StephanieHoldfast BaySA
L7 Molsher, JoanneWest LakesSA
Race 1415. MK2 1000 35 : Mens Over 35 K2 1000Final
Start Time: 10:15 AM1000M
L3 Daw, Shane
Maxwell, Bennett
Holdfast Bay
Holdfast Bay
SA
SA
L4 Burton, Craig
Lepley, Tim
Holdfast Bay
Holdfast Bay
SA
SA
L5 Gallard, Michael
Venning, Cathy
Encounter
Encounter
SA
SA
L6 Moriarty, Peter
Lee, Robert
Holdfast Bay
Holdfast Bay
SA
SA
Race 1516. WK1 200 : Womens Open K1 200Final
Start Time: 10:18 AM200M
L3 Fogarty, LyndsieIndooroopillyQLD
L4 Haymes, AnnaHoldfast BaySA
L5 Davis, HannahHoldfast BaySA
L6 Kanyitur, IvanaOnkaparingaSA
L7 LeCoultre, ElizabethAscotWA
Race 1617. MK1 500 18 : Mens Under 18 K1 500Final
Start Time: 10:23 AM500M
L1 Kidd, JamesWest LakesSA
L2 Bulmer, NicholasWest LakesSA
L3 Bennett, CameronEncounterSA
L4 Petho, JeremyWest LakesSA
L5 Gebarski, VictorWest LakesSA
L6 Coupe Sando, OliverChristian BrothersSA
L7 Salagaras, NicholasChristian BrothersSA
L8 DeDai, Sean-CharlesWest LakesSA
L9 Dunn, CallumWest LakesSA
L10 Daw, AlexHoldfast BaySA
Race 1718. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Final
Start Time: 10:30 AM1000M
L1 Goble, Matthew
Morrison, Luke
West Lakes
Onkaparinga
SA
SA
L2 Symonds, Tim
Knauer, Michael
Encounter
Holdfast Bay
SA
SA
L3 Ryan, Zac
Haniford, Luke
Onkaparinga
Holdfast Bay
SA
SA
L4 Fuller, Sam
Thomson, Dale
Onkaparinga
Onkaparinga
SA
SA
L5 Alston, Chad
Rypp, Glenn
Holdfast Bay
Holdfast Bay
SA
SA
L6 Fletcher, Laurence
Alston, Chad
West Lakes
Holdfast Bay
SA
SA
L7 Bowker, Daniel
Holmes, Brodie
Bayswater
Bayswater
WA
WA
L8 Cooke, Lachlan
Pool A, Senior
Bayswater
Direct Members
WA
NSW
Race 1860. MC1 500 14 : MENS C1 500 14Final
Start Time: 10:35 AM500M
L2 Keogh, BenjaminWest LakesSA
L3 Bayliss, JaceWest LakesSA
L4 Rynn, MarkWest LakesSA
L5 O'Shaughnessy, LiamWest LakesSA
L6 Rynn, JohnWest LakesSA
Race 1920. MC1 500 : Mens Open C1 500Final
Start Time: 10:40 AM500M
L2 Allen, AmandaWest LakesSA
L3 Stewart, HughWest LakesSA
L4 Bigaj, JanuszWest LakesSA
L5 Shopov, LoukaWest LakesSA
L6 French, RogerWest LakesSA
L7 Shopov, StoyanWest LakesSA
L8 Loughry, MatthewWest LakesSA
L9 Kaplan, AttilaHoldfast BaySA
Race 2021. MK1 500 16 : Mens Under 16 K1 500Final
Start Time: 11:00 AM500M
L2 Santarelli, PietroChristian BrothersSA
L3 Fazzalari, AidanWest LakesSA
L4 Gebarski, VictorWest LakesSA
L5 Crawford, JarradWest LakesSA
L6 Bain, JakOnkaparingaSA
L7 Lohse, SeanOnkaparingaSA
L8 Bennett, CameronEncounterSA
L9 Lee, JaredWest LakesSA
Race 2122. MK4 1000 : Mens Open K4 1000Final
Start Time: 11:07 AM1000M
L2 Burton, Craig
Lepley, Tim
Daw, Shane
Gallard, Michael
Holdfast Bay
Holdfast Bay
Holdfast Bay
Encounter
SA
SA
SA
SA
L3 Ryan, Zac
Haniford, Luke
Rypp, Glenn
Fletcher, Laurence
Onkaparinga
Holdfast Bay
Holdfast Bay
West Lakes
SA
SA
SA
SA
L4 Bulmer, Nicholas
Dunn, Callum
Petho, Jeremy
DeDai, Sean-Charles
West Lakes
West Lakes
West Lakes
West Lakes
SA
SA
SA
SA
L5 Alston, Chad
Morrison, Luke
Goble, Matthew
Fogarty, Lyndsie
Holdfast Bay
Onkaparinga
West Lakes
Indooroopilly
SA
SA
SA
QLD
L6 Fuller, Sam
Thomson, Dale
Knauer, Michael
Symonds, Tim
Onkaparinga
Onkaparinga
Holdfast Bay
Encounter
SA
SA
SA
SA
L7 Bowker, Daniel
Holmes, Brodie
Cooke, Lachlan
Pool A, Senior
Bayswater
Bayswater
Bayswater
Direct Members
WA
WA
WA
NSW
Race 2223. WK2 500 16 : Womens Under 16 K2 500Final
Start Time: 11:12 AM500M
L6 Davies, Madison
Bulmer, Josephine
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L7 Karamoshos, Chloe
Reynolds, Lucy
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Race 2324. MTK2 500 35 : Mens Over 35 TK2 500Final
Start Time: 11:17 AM500M
L3 Venning, Cathy
Tucker, Nick
Encounter
Onkaparinga
SA
SA
L4 Stoodley, Andrew
Tokarski, Johanna
Onkaparinga
Encounter
SA
SA
L5 Finn, Stephanie
Daw, Shane
Holdfast Bay
Holdfast Bay
SA
SA
L6 Gallard, Michael
Gallard, Kerry
Encounter
Encounter
SA
SA
Race 2426. MK2 500 45+ : Mens Over 45 K2 500Final
Start Time: 11:22 AM500M
L4 Burton, Craig
Lepley, Tim
Holdfast Bay
Holdfast Bay
SA
SA
L5 Tucker, Nick
Gallard, Michael
Onkaparinga
Encounter
SA
SA
L6 Moriarty, Peter
Lee, Robert
Holdfast Bay
Holdfast Bay
SA
SA
Race 2527. WK2 500 : Womens Open K2 500Final
Start Time: 11:27 AM500M
L1 Hennessy, Anna
Scholz, Samantha
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L2 Kanyitur, Ivana
LeCoultre, Elizabeth
Onkaparinga
Ascot
SA
WA
L3 Davis, Hannah
Fogarty, Lyndsie
Holdfast Bay
Indooroopilly
SA
QLD
L4 Harris, Laura-May
Fuller, Grace
Holdfast Bay
Onkaparinga
SA
SA
L5 Davies, Madison
Bulmer, Josephine
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L6 St Hill, Eliza
Karamoshos, Chloe
Ivanhoe Northcote Canoe C
West Lakes
VIC
SA
Race 26A61. MC2 200 14 : Final
Start Time: 11:30 AM200M
L1 Forde, Daniel
Bayliss, Jace
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L2 O'Shaughnessy, Liam
Rynn, Mark
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L3 Rynn, John
Keogh, Benjamin
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Race 262. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Final
Start Time: 12:02 PM1000M
L1 Cooke, LachlanBayswaterWA
L2 Alston, ChadHoldfast BaySA
L3 Ryan, ZacOnkaparingaSA
L4 Morrison, LukeOnkaparingaSA
L5 Bowker, DanielBayswaterWA
L6 Rypp, GlennHoldfast BaySA
L7 Haniford, LukeHoldfast BaySA
L8 Fuller, SamOnkaparingaSA
L9 Holmes, BrodieBayswaterWA
Race 2729. MK2 500 18 : Mens Under 18 K2 500Final
Start Time: 12:07 PM500M
L2 Kidd, James
Daw, Alex
West Lakes
Holdfast Bay
SA
SA
L3 Salagaras, Nicholas
Gebarski, Victor
Christian Brothers
West Lakes
SA
SA
L4 Harris, Laura-May
Fuller, Grace
Holdfast Bay
Onkaparinga
SA
SA
L5 Coupe Sando, Oliver
Lee, Jared
Christian Brothers
West Lakes
SA
SA
L6 Petho, Jeremy
Bulmer, Nicholas
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L7 Dunn, Callum
DeDai, Sean-Charles
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Race 2830. WTK2 500 35 : Womens Over 35 TK2 500Final
Start Time: 12:12 PM500M
L5 Finn, Stephanie
Pajor, Agnes
Holdfast Bay
Holdfast Bay
SA
SA
L6 Bennett, Julie
Venning, Cathy
Encounter
Encounter
SA
SA
Race 2931. MK4 500 : Mens Open K4 500Final
Start Time: 12:18 PM500M
L3 Bowker, Daniel
Holmes, Brodie
Cooke, Lachlan
DeDai, Sean-Charles
Bayswater
Bayswater
Bayswater
West Lakes
WA
WA
WA
SA
L5 Bulmer, Nicholas
Dunn, Callum
Petho, Jeremy
Gebarski, Victor
West Lakes
West Lakes
West Lakes
West Lakes
SA
SA
SA
SA
Race 29A62. OPEN C2 500 : Final
Start Time: 12:25 PM500M
L2 Pool A, Senior
Pool B, Senior
Direct Members
Direct Members
NSW
NSW
L3 French, Roger
Stewart, Hugh
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L4 Loughry, Matthew
Bigaj, Janusz
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L5 Shopov, Louka
Shopov, Stoyan
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L6 Pool C, Junior
Pool B, Senior
Direct Members
Direct Members
NSW
NSW
Race 29B63. MC4 500 : Final
Start Time: 12:37 PM500M
L1 Pool A, Junior
Pool B, Junior
Pool B, Senior
Pool C, Senior
Direct Members
Direct Members
Direct Members
Direct Members
NSW
NSW
NSW
NSW
L2 Shopov, Louka
Shopov, Stoyan
Bigaj, Janusz
Keogh, Benjamin
West Lakes
West Lakes
West Lakes
West Lakes
SA
SA
SA
SA
L4 French, Roger
Stewart, Hugh
Loughry, Matthew
Pool A, Senior
West Lakes
West Lakes
West Lakes
Direct Members
SA
SA
SA
NSW