2012 AC National Sprint Championships

Date: Wed 14th - Sun 18th March , 2012
Venue: Sydney International Regatta Centre, NSW
Lane Draw
Options:  Select Day:      Show
Wednesday 14th March, 2012

Race 123. MK4 1000 : Mens Open K4 1000Heat 1
Start Time: 9:00 AM1000M
L3 Fletcher, Laurence
Haniford, Luke
Ryan, Zac
Dunn, Callum
West Lakes
Holdfast Bay
Onkaparinga
West Lakes
SA
SA
SA
SA
Coach: Nathan Luce
L4 Hardy, Pierce
Gardner, Neil
Bolton, Nicholas
Smith, Scott
Kawana Waters
Kawana Waters
Kawana Waters
Illawarra
QLD
QLD
QLD
NSW
L5 Smith, Tate
Smith, David
Stewart, Murray
Clear, Jacob
Gold Coast
Currumbin Creek
Manly Warringah
Gold Coast
QLD
QLD
NSW
QLD
L6 Booth, Michael
Stowe, Mark
Murphy, Aaron
Murphy, Jack
Currumbin Creek
St George
Gold Coast
Gold Coast
QLD
NSW
QLD
QLD
Coach: John Newton
L7 Campbell, James
Campbell, Angus
Byrne, Nicholas
Coutts, Reid
Fairfield
Fairfield
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
VIC
VIC
Coaches: Craig Pickett, Marc Lionnet

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 223. MK4 1000 : Mens Open K4 1000Heat 2
Start Time: 9:05 AM1000M
L2 Clancy-Lowe, Declan
Thompson, Liam
Wroe, Nicholas
McAleenan, Kurt
Bayswater
Canning River
Champion Lakes
Sunshine Coast
WA
WA
WA
QLD
Coaches: Julie Jenkinson, Robert Jenkinson, Peter Petho
L3 Holmes, Brodie
Baker, Reece
Sarson, Brendon
Bowker, Daniel
Bayswater
Bayswater
Indian Ocean
Bayswater
WA
WA
WA
WA
Coaches: Ramon Andersson, Michael Pond
L4 Rice, Brendan
Cooke, Lachlan
Brewer, Todd
Bain, Bill
Bayswater
Bayswater
Bayswater
Sunshine Coast
WA
WA
WA
QLD
Coaches: Ramon Andersson, Michael Pond, Peter Petho
L5 Dallos, Zsolt
Wilkinson, Glenn
Thompson, Mitchell
Norton, Sam
Kawana Waters
Kawana Waters
Manly Warringah
Tasmania CC
QLD
QLD
NSW
TAS
L6 Bulmer, Nicholas
Symonds, Tim
Petho, Jeremy
Norton, Tom
West Lakes
Encounter
West Lakes
Tasmania CC
SA
SA
SA
TAS
Coach:  Kris

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 313. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000Heat 1
Start Time: 9:10 AM1000M
L2 Brits, Nico
Wagstaff, Nicholas
Bayswater
Bayswater
WA
WA
Coaches: Julie Jenkinson, Robert Jenkinson
L3 Smith, Timothy
Palleschi, Alexander
Champion Lakes
Champion Lakes
WA
WA
Coach: Guy Power
L4 Clark, Jordan
Ross, Daniel
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coaches: John Newton, Graham Bendeich
L5 McKitterick, Joel
Gebarski, Victor
Currumbin Creek
West Lakes
QLD
SA
L6 Tsagaris, Jacob
Euers, Peter
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L7 Campbell, Jarrad
Pope, Mitchell
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
L8 Bain, Jak
Bennett, Cameron
Onkaparinga
Encounter
SA
SA
Coach: Neil Thomson

Progress: Plan B1: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 413. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000Heat 2
Start Time: 9:15 AM1000M
L3 Little, Tom
Dreyer, Johan
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L4 Yeates, Liam
Spinks, Sebastian
Sydney Northern Beaches
Derwent
NSW
TAS
Coach: Christine Duff
L5 Elford, Peter
Wagner, Nickolas James
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
L6 McLean, Ben
McTavish, Fraser
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L7 Jacobs, Todd
Fenley, Joshua
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L8 Lee, Jared
Crawford, Jarrad
West Lakes
West Lakes
SA
SA

Progress: Plan B1: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 513. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000Heat 3
Start Time: 9:20 AM1000M
L3 Graham, Craig
Allan, Jackson
Sydney Northern Beaches
Direct Members
NSW
NSW
L4 Green, Cameron
McAteer, Michael
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coaches: John Newton, Graham Bendeich
L5 DeDai, Sean-Charles
Hill, Ben
West Lakes
Tasmania CC
SA
TAS
L6 collins, jeremy
Carson, Kieren
Varsity Lakes
Patterson Lakes
QLD
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L7 Barter, Lachlan
Stafford-Smith, Macauley
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coaches: John Newton, Graham Bendeich
L8 Grycewicz, Aaron
Santarelli, Pietro
West Lakes
Christian Brothers
SA
SA

Progress: Plan B1: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 63. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Heat 1
Start Time: 9:25 AM1000M
L1 Lemke, MaxGermanyGER
L2 Mules, LiamOnkaparingaSA
L3 Quensier, AmanWest LakesSA
L4 Clark, HaydenCurrumbin CreekQLD
L5 Lawrence, IsaacSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L6 Lohse, SeanOnkaparingaSACoach: Neil Thomson / Dale Thomso
L7 Pond, NicholasBayswaterWA
L8 McDonald, RupertAscotWACoach: Julie Jenkinson

Progress: Plan C: 1..6->Semi-Final + 3 Next Fastest
Race 73. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Heat 2
Start Time: 9:30 AM1000M
L2 Fitzsimmons, RileyPaddleNSW DirectNSW
L3 Mitchell, DeanCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton Graham Bendeic
L4 Hagan, MichaelSouthside PaddlersNSWCoach: Rod Smith
L5 Graham, AlexanderAscotWACoach: Julie Jenkinson
L6 Hutchinson, SamSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L7 Grimwade, MatthewChristian BrothersSA
L8 Jenkinson, KentBayswaterWACoach: Julie Jenkinson

Progress: Plan C: 1..6->Semi-Final + 3 Next Fastest
Race 83. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Heat 3
Start Time: 9:35 AM1000M
L2 Rudd, JasonWest LakesSA
L3 Wilkins, JackSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L4 Newell, JaydenSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L5 Duffy, JyKawana WatersQLD
L6 Yeates, JoshSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L7 Hammond, ThomasSydney Northern BeachesNSW
L8 Baker, KieranPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo

Progress: Plan C: 1..6->Semi-Final + 3 Next Fastest
Race 93. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Heat 4
Start Time: 9:40 AM1000M
L2 Gosling, HarryManly WarringahNSW
L3 Hennessy, JayWest LakesSA
L4 Stuart, JamesBrisbane CanoeingQLDCoach: Kevin Crisp
L5 McTavish, SimonSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L6 Stock, LachlanPatterson LakesVIC
L7 Harris, BenAscotWACoach: Rob and Julie Jenkinson
L8 Ringrose, JordenBayswaterWA

Progress: Plan C: 1..6->Semi-Final + 3 Next Fastest
Race 1036. WK4 1000 16 : Womens Under 16 K4 1000Direct Final
Start Time: 9:45 AM1000M
L4 Harrison, Courtney
Loughry, Lulu
Bulmer, Josephine
Walkington, Nathalie
West Lakes
West Lakes
West Lakes
Patterson Lakes
SA
SA
SA
VIC
L5 Martin, Bronwyn
Duncan, Rachel
Basson, Tanielle
Douglass, Emma
Ascot
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
WA
NSW
NSW
NSW
Coaches: Julie Jenkinson, Christine Duff
L6 Sterry, Chloe
Bednall, Taylor
Silvester, Samantha
Solterbeck, Kirra
Currumbin Creek
Lourdes Hill
Patterson Lakes
Patterson Lakes
QLD
QLD
VIC
VIC
Coaches: John Newton, Graham Bendeich
Race 1133. WK2 1000 18 : Womens Under 18 K2 1000Heat 1
Start Time: 9:50 AM1000M
L3 Scholz, Samantha
Skewes, Tahni
West Lakes
Mildura District
SA
VIC
L4 Watson, Tess
McAleenan, Tara
Ascot
Sunshine Coast
WA
QLD
Coaches: Julie Jenkinson, Peter Petho
L5 Tobitt, Gabriella
Howcroft, Coco
Currumbin Creek
Sunshine Coast
QLD
QLD
Coaches: Anna Wood, Clint Robinson
L6 Davies, Madison
O'Neill, Monique
West Lakes
Sydney Northern Beaches
SA
NSW
Coaches: Kris Lepianka, Christine Duff
L7 Mitchell, Kristy
Batters, Madeleine
Currumbin Creek
Bendigo
QLD
VIC
Coaches: John Newton, Graham Bendeich
L8 Karamoshos, Chloe
Petho, Cassandra
West Lakes
West Lakes
SA
SA

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 1233. WK2 1000 18 : Womens Under 18 K2 1000Heat 2
Start Time: 9:55 AM1000M
L3 O'Toole, Brooke
Taurins, Talissa
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L4 Godoy, Deandra
Labine Romain, Mackenzie
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
L5 Reynolds, Shannon
Mann, Rebecca
Bayswater
Bendigo
WA
VIC
Coach: Julie Jenkinson
L6 Green, Jacqueline
Hennessy, Anna
Sydney Northern Beaches
West Lakes
NSW
SA
L7 Leaver, Ellie
Burgess, Emma
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coach: John Newton
L8 Carlton, Virginia
Moody, Eloise
Geelong
Bayswater
VIC
WA

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 1390. WK2 500 : Womens Open K2 500Heat 1
Start Time: 10:25 AM500M
L2 Broad, Kylie
Stevens, Jennifer
Bayswater
Fairfield
WA
VIC
L3 Prior, Maddison
Higgison, Kirsty
Illawarra
Illawarra
NSW
NSW
Coaches: Terry Prossor, Terry Prosser
L4 LeCoultre, Elizabeth
Kanyitur, Ivana
Ascot
Onkaparinga
WA
SA
Coaches: Julie Jenkinson, Robert Jenkinson
L5 Carrington, Lisa
Taylor, Erin
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L6 Lovell, Rachel
Davis, Hannah
Sunshine Coast
Holdfast Bay
QLD
SA
L7 Robertson, Alana
Brown, Taitiarna
Bayswater
Champion Lakes
WA
WA
Coaches: Julie Jenkinson, Robert Jenkinson
L8 McArthur, Cat
Bews, Emily
Patterson Lakes
Geelong
VIC
VIC
Coach: Marc Lionnet
L9 Nicholls, Alana
ATHLETE UNKNOWN
Bayswater
WA
Coach: Ramon Andersson

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 1490. WK2 500 : Womens Open K2 500Heat 2
Start Time: 10:30 AM500M
L2 Bryant, Allison
Obermayer, Dorina
Direct Members
Brothers
NSW
QLD
L3 Silvester, Jessica
Templar, Jodi
Patterson Lakes
Derwent
VIC
TAS
Coach: Peter Gargiulo
L4 Francis, Remi
Beaver, Jacqueline
Currumbin Creek
Indooroopilly
QLD
QLD
L5 Flood, Naomi
Fogarty, Lyndsie
Manly Warringah
Varsity Lakes
NSW
QLD
L6 McGinty, Hailey
Burnett, Alyce
Kawana Waters
Sunshine Coast
QLD
QLD
L7 Martin, Jaymee-Lee
Peters, Amy
Canning River
Mitta Mitta
WA
NSW
Coaches: Julie Jenkinson, Robert Jenkinson
L8 Ahrens, Marlena
St Hill, Eliza
Patterson Lakes
Ivanhoe Northcote Canoe C
VIC
VIC
Coach: Craig Pickett

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 1513. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000B Final
Start Time: 10:40 AM1000M
L1 Grycewicz, Aaron
Santarelli, Pietro
West Lakes
Christian Brothers
SA
SA
L2 Smith, Timothy
Palleschi, Alexander
Champion Lakes
Champion Lakes
WA
WA
Coach: Guy Power
L3 Little, Tom
Dreyer, Johan
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L4 Yeates, Liam
Spinks, Sebastian
Sydney Northern Beaches
Derwent
NSW
TAS
Coach: Christine Duff
L5 Brits, Nico
Wagstaff, Nicholas
Bayswater
Bayswater
WA
WA
Coaches: Julie Jenkinson, Robert Jenkinson
L6 Green, Cameron
McAteer, Michael
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coaches: John Newton, Graham Bendeich
L7 Clark, Jordan
Ross, Daniel
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coaches: John Newton, Graham Bendeich
L8 Barter, Lachlan
Stafford-Smith, Macauley
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coaches: John Newton, Graham Bendeich
L9 Jacobs, Todd
Fenley, Joshua
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
Race 1613. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000A Final
Start Time: 10:45 AM1000M
L1 Graham, Craig
Allan, Jackson
Sydney Northern Beaches
Direct Members
NSW
NSW
L2 Tsagaris, Jacob
Euers, Peter
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L3 Lee, Jared
Crawford, Jarrad
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L4 McLean, Ben
McTavish, Fraser
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L5 McKitterick, Joel
Gebarski, Victor
Currumbin Creek
West Lakes
QLD
SA
L6 collins, jeremy
Carson, Kieren
Varsity Lakes
Patterson Lakes
QLD
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L7 Campbell, Jarrad
Pope, Mitchell
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
L8 DeDai, Sean-Charles
Hill, Ben
West Lakes
Tasmania CC
SA
TAS
L9 Elford, Peter
Wagner, Nickolas James
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
Race 173. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Semi-Final 1
Start Time: 10:50 AM1000M
L1 Mitchell, DeanCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton Graham Bendeic
L2 Baker, KieranPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L3 Stock, LachlanPatterson LakesVIC
L4 Graham, AlexanderAscotWACoach: Julie Jenkinson
L5 Lawrence, IsaacSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L6 Newell, JaydenSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L7 Ringrose, JordenBayswaterWA
L8 Clark, HaydenCurrumbin CreekQLD
L9 Jenkinson, KentBayswaterWACoach: Julie Jenkinson

Progress: Plan C: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 183. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Semi-Final 2
Start Time: 10:55 AM1000M
L1 McDonald, RupertAscotWACoach: Julie Jenkinson
L2 Pond, NicholasBayswaterWA
L3 Hammond, ThomasSydney Northern BeachesNSW
L4 Stuart, JamesBrisbane CanoeingQLDCoach: Kevin Crisp
L5 Fitzsimmons, RileyPaddleNSW DirectNSW
L6 Lemke, MaxGermanyGER
L7 Yeates, JoshSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L8 Grimwade, MatthewChristian BrothersSA
L9 Hennessy, JayWest LakesSA

Progress: Plan C: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 193. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Semi-Final 3
Start Time: 11:00 AM1000M
L1 Quensier, AmanWest LakesSA
L2 Harris, BenAscotWACoach: Rob and Julie Jenkinson
L3 Hagan, MichaelSouthside PaddlersNSWCoach: Rod Smith
L4 Duffy, JyKawana WatersQLD
L5 McTavish, SimonSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L6 Lohse, SeanOnkaparingaSACoach: Neil Thomson / Dale Thomso
L7 Hutchinson, SamSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L8 Wilkins, JackSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L9 Mules, LiamOnkaparingaSA

Progress: Plan C: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 2028. WK1 1000 23 : Womens Under 23 K1 1000Direct Final
Start Time: 11:05 AM1000M
L2 Robertson, AlanaBayswaterWACoach: Rob & Julie Jenkinson
L3 Polson, DanielleSt GeorgeNSW
L4 Broad, KylieBayswaterWA
L5 Peters, AmyMitta MittaNSWCoach: Matthew Flower
L6 Po Ching, RishanSamoaSAM
L7 Silvester, JessicaPatterson LakesVIC
L8 Ahrens, MarlenaFairfieldVIC
Race 212. MK1 1000 14 : Mens Under 14 K1 1000Heat 1
Start Time: 11:10 AM1000M
L3 stuart, markSandgateQLDCoach: John Stuart
L4 Baker, JackBayswaterWA
L5 Basson, MilanSydney Northern BeachesNSW
L6 Edwards, BrennanBayswaterWACoach: Amanda Simper
L7 Santarelli, ElliotChristian BrothersSACoach: Jim Murphy
L8 Bednall, DarcyWynnum RedlandsQLDCoach: Tom Britten

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 222. MK1 1000 14 : Mens Under 14 K1 1000Heat 2
Start Time: 11:15 AM1000M
L3 Martin, ChrisPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L4 Jones-Rew, JoshuaKawana WatersQLDCoach: Shane Dalziel
L5 Carbone, AnthonyBayswaterWACoach: Amanda Simper
L6 Pongratz, CoreyAscotWACoach: Guy Power
L7 Castles, TravisKawana WatersQLD

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 2333. WK2 1000 18 : Womens Under 18 K2 1000Final
Start Time: 11:20 AM1000M
L1 Leaver, Ellie
Burgess, Emma
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coach: John Newton
L2 Watson, Tess
McAleenan, Tara
Ascot
Sunshine Coast
WA
QLD
Coaches: Julie Jenkinson, Peter Petho
L3 Godoy, Deandra
Labine Romain, Mackenzie
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
L4 Tobitt, Gabriella
Howcroft, Coco
Currumbin Creek
Sunshine Coast
QLD
QLD
Coaches: Anna Wood, Clint Robinson
L5 Reynolds, Shannon
Mann, Rebecca
Bayswater
Bendigo
WA
VIC
Coach: Julie Jenkinson
L6 Davies, Madison
O'Neill, Monique
West Lakes
Sydney Northern Beaches
SA
NSW
Coaches: Kris Lepianka, Christine Duff
L7 Green, Jacqueline
Hennessy, Anna
Sydney Northern Beaches
West Lakes
NSW
SA
L8 Mitchell, Kristy
Batters, Madeleine
Currumbin Creek
Bendigo
QLD
VIC
Coaches: John Newton, Graham Bendeich
L9 Karamoshos, Chloe
Petho, Cassandra
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Race 2490. WK2 500 : Womens Open K2 500A Final
Start Time: 11:50 AM500M
L1 Martin, Jaymee-Lee
Peters, Amy
Canning River
Mitta Mitta
WA
NSW
Coaches: Julie Jenkinson, Robert Jenkinson
L2 McArthur, Cat
Bews, Emily
Patterson Lakes
Geelong
VIC
VIC
Coach: Marc Lionnet
L3 Flood, Naomi
Fogarty, Lyndsie
Manly Warringah
Varsity Lakes
NSW
QLD
L4 Carrington, Lisa
Taylor, Erin
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L5 McGinty, Hailey
Burnett, Alyce
Kawana Waters
Sunshine Coast
QLD
QLD
L6 Lovell, Rachel
Davis, Hannah
Sunshine Coast
Holdfast Bay
QLD
SA
L7 Bryant, Allison
Obermayer, Dorina
Direct Members
Brothers
NSW
QLD
L8 Prior, Maddison
Higgison, Kirsty
Illawarra
Illawarra
NSW
NSW
Coaches: Terry Prossor, Terry Prosser
L9 Francis, Remi
Beaver, Jacqueline
Currumbin Creek
Indooroopilly
QLD
QLD
Race 2523. MK4 1000 : Mens Open K4 1000Final
Start Time: 12:00 PM1000M
L1 Dallos, Zsolt
Wilkinson, Glenn
Thompson, Mitchell
Norton, Sam
Kawana Waters
Kawana Waters
Manly Warringah
Tasmania CC
QLD
QLD
NSW
TAS
L2 Hardy, Pierce
Gardner, Neil
Bolton, Nicholas
Smith, Scott
Kawana Waters
Kawana Waters
Kawana Waters
Illawarra
QLD
QLD
QLD
NSW
L3 Rice, Brendan
Cooke, Lachlan
Brewer, Todd
Bain, Bill
Bayswater
Bayswater
Bayswater
Sunshine Coast
WA
WA
WA
QLD
Coaches: Ramon Andersson, Michael Pond, Peter Petho
L4 Smith, Tate
Smith, David
Stewart, Murray
Clear, Jacob
Gold Coast
Currumbin Creek
Manly Warringah
Gold Coast
QLD
QLD
NSW
QLD
L5 Holmes, Brodie
Baker, Reece
Sarson, Brendon
Bowker, Daniel
Bayswater
Bayswater
Indian Ocean
Bayswater
WA
WA
WA
WA
Coaches: Ramon Andersson, Michael Pond
L6 Fletcher, Laurence
Haniford, Luke
Ryan, Zac
Dunn, Callum
West Lakes
Holdfast Bay
Onkaparinga
West Lakes
SA
SA
SA
SA
Coach: Nathan Luce
L7 Bulmer, Nicholas
Symonds, Tim
Petho, Jeremy
Norton, Tom
West Lakes
Encounter
West Lakes
Tasmania CC
SA
SA
SA
TAS
Coach:  Kris
L8 Booth, Michael
Stowe, Mark
Murphy, Aaron
Murphy, Jack
Currumbin Creek
St George
Gold Coast
Gold Coast
QLD
NSW
QLD
QLD
Coach: John Newton
L9 Campbell, James
Campbell, Angus
Byrne, Nicholas
Coutts, Reid
Fairfield
Fairfield
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
VIC
VIC
Coaches: Craig Pickett, Marc Lionnet
Race 263. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000B Final
Start Time: 12:05 PM1000M
L1 Stuart, JamesBrisbane CanoeingQLDCoach: Kevin Crisp
L2 Hagan, MichaelSouthside PaddlersNSWCoach: Rod Smith
L3 Stock, LachlanPatterson LakesVIC
L4 Yeates, JoshSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L5 Clark, HaydenCurrumbin CreekQLD
L6 Hutchinson, SamSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L7 Hammond, ThomasSydney Northern BeachesNSW
L8 Newell, JaydenSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L9 Harris, BenAscotWACoach: Rob and Julie Jenkinson
L10 Grimwade, MatthewChristian BrothersSA
Race 273. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000A Final
Start Time: 12:10 PM1000M
L1 Pond, NicholasBayswaterWA
L2 Lohse, SeanOnkaparingaSACoach: Neil Thomson / Dale Thomso
L3 Graham, AlexanderAscotWACoach: Julie Jenkinson
L4 Fitzsimmons, RileyPaddleNSW DirectNSW
L5 Lawrence, IsaacSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L6 Duffy, JyKawana WatersQLD
L7 Lemke, MaxGermanyGER
L8 Ringrose, JordenBayswaterWA
L9 McTavish, SimonSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
Race 284. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 1
Start Time: 12:15 PM1000M
L2 Barter, LachlanCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton / Graham
L3 Fenley, JoshuaSydney Northern BeachesNSW
L4 McLean, BenSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L5 Bain, BillSunshine CoastQLD
L6 DeDai, Sean-CharlesWest LakesSACoach: Nathan Luce/Kris Lepianka
L7 Spinks, SebastianDerwentTAS
L8 Pope, MitchellPatterson LakesVIC
L9 Smith, TimothyChampion LakesWA

Progress: Plan E: 1..6->Semi-Final; Rest Eliminated
Race 294. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 2
Start Time: 12:20 PM1000M
L2 Graham, CraigSydney Northern BeachesNSW
L3 Bain, JakOnkaparingaSACoach: Neil Thomson
L4 Ross, DanielCurrumbin CreekQLDCoaches: John Newton, Graham Bendeich
L5 Wood, JordanGold CoastQLDCoach: Vince Fehervari
L6 Gebarski, VictorWest LakesSA
L7 Copeland, CharlieSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L8 Jacobs, ToddSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L9 Palleschi, AlexanderChampion LakesWACoach: Guy Power

Progress: Plan E: 1..6->Semi-Final; Rest Eliminated
Race 304. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 3
Start Time: 12:25 PM1000M
L2 Santarelli, PietroChristian BrothersSACoach: Jim Murphy
L3 Little, TomSydney Northern BeachesNSW
L4 Campbell, JarradPatterson LakesVIC
L5 McKitterick, JoelCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L6 Wagner, Nickolas JamesSunshine CoastQLDCoach: Clint Robinson
L7 Djodan, SamManly WarringahNSW
L8 Hughes, MitchellSouthside PaddlersNSWCoach: brain trouville
L9 Grycewicz, AaronWest LakesSA

Progress: Plan E: 1..6->Semi-Final; Rest Eliminated
Race 314. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 4
Start Time: 12:30 PM1000M
L2 Crawford, JarradWest LakesSA
L3 Salagaras, NicholasWest LakesSA
L4 McAteer, MichaelCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L5 Euers, PeterSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L6 collins, jeremyVarsity LakesQLDCoach: Daniel Collins
L7 Gosling, LukeManly WarringahNSW
L8 Lee, JaredWest LakesSA
L9 Stafford-Smith, MacauleyCurrumbin CreekQLD

Progress: Plan E: 1..6->Semi-Final; Rest Eliminated
Race 324. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 5
Start Time: 12:35 PM1000M
L2 Bennett, CameronEncounterSA
L3 Green, CameronCurrumbin CreekQLD
L4 Carson, KierenPatterson LakesVIC
L5 Elford, PeterSunshine CoastQLD
L6 McTavish, FraserSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L7 Tsagaris, JacobSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L8 Wagstaff, NicholasBayswaterWACoach: Julie Jenkinson
L9 Bennett, JordanEncounterSA

Progress: Plan E: 1..6->Semi-Final; Rest Eliminated
Race 334. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 6
Start Time: 12:40 PM1000M
L2 Brits, NicoBayswaterWACoach: Julie Jenkinson
L3 Allan, JacksonDirect MembersNSW
L4 Yeates, LiamSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L5 Hill, BenTasmania CCTAS
L6 Clark, JordanCurrumbin CreekQLD
L7 Bryant, Jack-HenryManly WarringahNSW
L8 Dreyer, JohanSydney Northern BeachesNSW

Progress: Plan E: 1..6->Semi-Final; Rest Eliminated
Race 3427. WK1 1000 18 : Womens Under 18 K1 1000Heat 1
Start Time: 12:45 PM1000M
L1 Taurins, TalissaSydney Northern BeachesNSW
L2 O'Toole, BrookeSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L3 Brinkworth, JamiePaddleNSW DirectNSWCoach: Terry Prosser
L4 Mann, RebeccaBendigoVIC
L5 Howcroft, CocoSunshine CoastQLDCoach: Clint Robinson
L6 O'Neill, MoniqueSydney Northern BeachesNSW
L7 Green, JacquelineSydney Northern BeachesNSW
L8 Burgess, EmmaCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L9 Skewes, TahniMildura DistrictVICCoach: Greg Skewes

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 3527. WK1 1000 18 : Womens Under 18 K1 1000Heat 2
Start Time: 12:50 PM1000M
L1 Moody, EloiseBayswaterWACoach: Amanda Simper
L2 Leaver, EllieCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L3 Batters, MadeleineBendigoVIC
L4 Davies, MadisonWest LakesSACoach: Krzystof Lepianka
L5 Tobitt, GabriellaCurrumbin CreekQLDCoach: Anna Wood
L6 Hennessy, AnnaWest LakesSA
L7 Watson, TessAscotWA
L8 Labine Romain, MackenzieSydney Northern BeachesNSW
L9 Karamoshos, ChloeWest LakesSA

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 3627. WK1 1000 18 : Womens Under 18 K1 1000Heat 3
Start Time: 12:55 PM1000M
L1 Petho, CassandraWest LakesSA
L2 Silvester, DaniellePatterson LakesVIC
L3 Scholz, SamanthaWest LakesSACoach: Jim Murphy
L4 McAleenan, TaraSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L5 Reynolds, ShannonBayswaterWACoach: Julie Jenkinson
L6 Godoy, DeandraSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine duff
L7 Carlton, VirginiaGeelongVICCoach: Peter Gargiulo
L8 Mitchell, KristyCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton Graham Bendeic
L9 Kiernan, EmmaIvanhoe Northcote Canoe CVICCoach: Peter Gargiulo

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 3712. MK2 1000 16 : Mens Under 16 K2 1000Heat 1
Start Time: 1:00 PM1000M
L2 Stuart, James
McDonald, Rupert
Brisbane Canoeing
Ascot
QLD
WA
L3 Basson, Milan
Hutchinson, Sam
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
L4 Quensier, Aman
Stock, Lachlan
West Lakes
Patterson Lakes
SA
VIC
L5 Pond, Nicholas
Ringrose, Jorden
Bayswater
Bayswater
WA
WA
Coaches: Julie Jenkinson, Robert Jenkinson
L6 Grimwade, Matthew
Hennessy, Jay
Christian Brothers
West Lakes
SA
SA
Coaches: Jim Murphy, Krzysztof Lepianka
L7 Lohse, Sean
Graham, Alexander
Onkaparinga
Ascot
SA
WA
Coach: Julie Jenkinson
L8 Lawrence, Isaac
McTavish, Simon
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 3812. MK2 1000 16 : Mens Under 16 K2 1000Heat 2
Start Time: 1:05 PM1000M
L3 Yeates, Josh
Hammond, Thomas
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L4 Duffy, Jy
Newell, Jayden
Kawana Waters
Sunshine Coast
QLD
QLD
Coaches: Shane Dalziel, Peter Petho
L5 Jenkinson, Kent
Harris, Ben
Bayswater
Ascot
WA
WA
Coaches: Julie Jenkinson, Robert Jenkinson
L6 Clark, Hayden
Mitchell, Dean
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
L7 Martin, Chris
Baker, Kieran
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L8 Rudd, Jason
Mules, Liam
West Lakes
Onkaparinga
SA
SA

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 3929. WK1 1000 : Womens Open K1 1000Direct Final
Start Time: 1:10 PM1000M
L3 Wallace, BernadetteCurrumbin CreekQLDCoach: Andrea King
L4 Templar, JodiDerwentTAS
L5 Kanyitur, IvanaOnkaparingaSACoach: Kris Lepianka
L6 Silvester, JessicaPatterson LakesVIC
L7 Newman, EliseCronulla SutherlandNSWCoach: Jenny Noel
L8 Leverett, KateGold CoastQLD
Race 406. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 1
Start Time: 2:20 PM1000M
L1 Hutchison, AlexManly WarringahNSW
L2 Tame, LachlanDirect MembersNSW
L3 Morrison, LukeOnkaparingaSACoach: Team Luce
L4 Rypp, GlennHoldfast BaySACoach: nathan luce
L5 Stewart, MurrayManly WarringahNSW
L6 Dallos, ZsoltKawana WatersQLD
L7 Stenlake, TimothyIndooroopillyQLD
L8 Booth, MichaelCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L9 Thomson, DaleOnkaparingaSACoach: Sean Lohse

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 416. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 2
Start Time: 2:25 PM1000M
L2 Knauer, MichaelHoldfast BaySACoach: Bennett Maxwell
L3 Bolton, NicholasKawana WatersQLD
L4 Wilkinson, GlennKawana WatersQLD
L5 Wilkinson, DaneCurrumbin CreekQLD
L6 Wallace, KennyCurrumbin CreekQLD
L7 Robinson, ClintSunshine CoastQLDCoach: Ron Robinson
L8 Bowker, DanielBayswaterWA
L9 Buckton, AlexanderDirect MembersNSW

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 426. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 3
Start Time: 2:30 PM1000M
L2 Baker, ReeceBayswaterWA
L3 Sloss, DaneGold CoastQLD
L4 Norton, SamTasmania CCTASCoach: Jeremy Norton
L5 Clear, JacobGold CoastQLDCoach: Jimmy owens
L6 Smith, TateGold CoastQLD
L7 Sarson, BrendonIndian OceanWA
L8 Thompson, MitchellManly WarringahNSW
L9 James, GavinManly WarringahNSW

Progress: Plan B: 1->A Final; 2..7->Semi Final
Race 435. MK1 1000 23 : Mens Under 23 K1 1000Heat 1
Start Time: 2:35 PM1000M
L1 Daw, AlexHoldfast BaySA
L2 Redward, SamuelSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L3 Brewer, ToddBayswaterWACoach: ramon andersson
L4 Norton, TomTasmania CCTAS
L5 Ryan, ZacOnkaparingaSA
L6 Smith, ScottIllawarraNSW
L7 Symonds, TimEncounterSA
L8 Wroe, NicholasChampion LakesWACoach: Rob & Julie Jenkinson
L9 Graf, ArnoldSouthside PaddlersNSWCoach: Brian Trouville

Progress: Plan C: 1..6->Semi-Final + 3 Next Fastest
Race 445. MK1 1000 23 : Mens Under 23 K1 1000Heat 2
Start Time: 2:40 PM1000M
L1 Rodger, NicHoldfast BaySA
L2 Gold, AlexSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L3 Campbell, JamesFairfieldVICCoach: Craig Pickett
L4 Murphy, AaronGold CoastQLD
L5 Hardy, PierceKawana WatersQLD
L6 Petho, JeremyWest LakesSA
L7 Dunbar, Wayne JnrManly WarringahNSWCoach: Guy Wilding
L8 Clancy-Lowe, DeclanBayswaterWA
L9 Coutts, ReidPatterson LakesVIC

Progress: Plan C: 1..6->Semi-Final + 3 Next Fastest
Race 455. MK1 1000 23 : Mens Under 23 K1 1000Heat 3
Start Time: 2:45 PM1000M
L1 Cooke, LachlanBayswaterWA
L2 Eltham, MatthewDirect MembersNSWCoach: Paul Lynch
L3 Campbell, AngusFairfieldVICCoach: Craig Pickett
L4 Gardner, NeilKawana WatersQLD
L5 Haniford, LukeHoldfast BaySA
L6 Stowe, MarkSt GeorgeNSW
L7 Dunn, CallumWest LakesSACoach: Kris Lepianka
L8 Thompson, LiamCanning RiverWA
L9 Komatsu, SeijiJapanJPN

Progress: Plan C: 1..6->Semi-Final + 3 Next Fastest
Race 465. MK1 1000 23 : Mens Under 23 K1 1000Heat 4
Start Time: 2:50 PM1000M
L2 Kowarzik, Alec (Mitch)Patterson LakesVICCoach: Craig Pickett
L3 Byrne, NicholasPatterson LakesVICCoach: Marc Lionnet
L4 Murphy, JackGold CoastQLD
L5 Stenlake, TimothyIndooroopillyQLD
L6 Booth, MichaelCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L7 Bulmer, NicholasWest LakesSACoach: Kris Lepianka
L8 McAleenan, KurtSunshine CoastQLD
L9 McIntyre, RobertCronulla SutherlandNSW

Progress: Plan C: 1..6->Semi-Final + 3 Next Fastest
Race 474. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Semi-Final 1
Start Time: 2:55 PM1000M
L1 Yeates, LiamSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L2 Wagner, Nickolas JamesSunshine CoastQLDCoach: Clint Robinson
L3 Clark, JordanCurrumbin CreekQLD
L4 Elford, PeterSunshine CoastQLD
L5 Bain, BillSunshine CoastQLD
L6 collins, jeremyVarsity LakesQLDCoach: Daniel Collins
L7 Gebarski, VictorWest LakesSA
L8 Fenley, JoshuaSydney Northern BeachesNSW
L9 Djodan, SamManly WarringahNSW

Progress: Plan E: 1,2->FA+1F3; 3,4->FB+2F5; 5,6->FC+3NF
Race 484. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Semi-Final 2
Start Time: 3:00 PM1000M
L1 Wagstaff, NicholasBayswaterWACoach: Julie Jenkinson
L2 Bryant, Jack-HenryManly WarringahNSW
L3 Salagaras, NicholasWest LakesSA
L4 DeDai, Sean-CharlesWest LakesSACoach: Nathan Luce/Kris Lepianka
L5 Wood, JordanGold CoastQLDCoach: Vince Fehervari
L6 Carson, KierenPatterson LakesVIC
L7 Little, TomSydney Northern BeachesNSW
L8 Brits, NicoBayswaterWACoach: Julie Jenkinson
L9 Ross, DanielCurrumbin CreekQLDCoaches: John Newton, Graham Bendeich

Progress: Plan E: 1,2->FA+1F3; 3,4->FB+2F5; 5,6->FC+3NF
Race 494. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Semi-Final 3
Start Time: 3:05 PM1000M
L1 Stafford-Smith, MacauleyCurrumbin CreekQLD
L2 Tsagaris, JacobSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L3 McLean, BenSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L4 Hill, BenTasmania CCTAS
L5 McKitterick, JoelCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L6 Copeland, CharlieSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L7 Lee, JaredWest LakesSA
L8 Bennett, JordanEncounterSA
L9 Jacobs, ToddSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff

Progress: Plan E: 1,2->FA+1F3; 3,4->FB+2F5; 5,6->FC+3NF
Race 504. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Semi-Final 4
Start Time: 3:10 PM1000M
L1 Crawford, JarradWest LakesSA
L2 Spinks, SebastianDerwentTAS
L3 McTavish, FraserSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L4 Hughes, MitchellSouthside PaddlersNSWCoach: brain trouville
L5 Euers, PeterSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L6 Allan, JacksonDirect MembersNSW
L7 Bain, JakOnkaparingaSACoach: Neil Thomson
L8 Campbell, JarradPatterson LakesVIC
L9 Pope, MitchellPatterson LakesVIC

Progress: Plan E: 1,2->FA+1F3; 3,4->FB+2F5; 5,6->FC+3NF
Race 5132. WK2 1000 16 : Womens Under 16 K2 1000Direct Final
Start Time: 3:15 PM1000M
L2 Bulmer, Josephine
Loughry, Lulu
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L3 Martin, Bronwyn
Walkington, Nathalie
Ascot
Patterson Lakes
WA
VIC
Coaches: Julie Jenkinson, Robert Jenkinson, Peter Gargiulo
L4 Sterry, Chloe
Bednall, Taylor
Currumbin Creek
Lourdes Hill
QLD
QLD
Coach: John Newton
L5 Solterbeck, Kirra
Silvester, Samantha
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L6 Whinray, Kayla
True, Alex
Yarrawonga Mulwala
Southside Paddlers
VIC
NSW
L7 Basson, Tanielle
Duncan, Rachel
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L8 Coster, Madison
Yeates, Hannah
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Race 5237. WK4 1000 18: Womens Under 18 K4 1000
39. WK4 1000: Womens Open K4 1000
Direct Final
Start Time: 3:20 PM1000M
WK4 1000 18
L1 Silvester, Danielle
Kiernan, Emma
ATHLETE UNKNOWN
ATHLETE UNKNOWN
Patterson Lakes
Ivanhoe Northcote Canoe C

VIC
VIC

Coaches: Peter Gargiulo, Greg Skewes
L2 Reynolds, Shannon
Mann, Rebecca
O'Neill, Monique
Davies, Madison
Bayswater
Bendigo
Sydney Northern Beaches
West Lakes
WA
VIC
NSW
SA
Coaches: Julie Jenkinson, Matthew Mann, Christine Duff
L3 Tobitt, Gabriella
Hennessy, Anna
Howcroft, Coco
Green, Jacqueline
Currumbin Creek
West Lakes
Sunshine Coast
Sydney Northern Beaches
QLD
SA
QLD
NSW
Coach: Anna Wood
L4 Watson, Tess
McAleenan, Tara
Mitchell, Kristy
Batters, Madeleine
Ascot
Sunshine Coast
Currumbin Creek
Bendigo
WA
QLD
QLD
VIC
Coaches: Julie Jenkinson, Peter Petho, Tony Misson
L5 O'Toole, Brooke
Godoy, Deandra
Labine Romain, Mackenzie
Taurins, Talissa
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L6 Scholz, Samantha
Petho, Cassandra
Karamoshos, Chloe
Skewes, Tahni
West Lakes
West Lakes
West Lakes
Mildura District
SA
SA
SA
VIC
L7 Leaver, Ellie
Burgess, Emma
Carlton, Virginia
Moody, Eloise
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Geelong
Bayswater
QLD
QLD
VIC
WA
WK4 1000
L9 LeCoultre, Elizabeth
Broad, Kylie
Stevens, Jennifer
Kanyitur, Ivana
Ascot
Bayswater
Fairfield
Onkaparinga
WA
WA
VIC
SA
Coaches: Julie Jenkinson, Robert Jenkinson
Race 536. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Semi-Final 1
Start Time: 3:55 PM1000M
L2 Wilkinson, GlennKawana WatersQLD
L3 Norton, SamTasmania CCTASCoach: Jeremy Norton
L4 Robinson, ClintSunshine CoastQLDCoach: Ron Robinson
L5 Rypp, GlennHoldfast BaySACoach: nathan luce
L6 Baker, ReeceBayswaterWA
L7 Dallos, ZsoltKawana WatersQLD
L8 Sarson, BrendonIndian OceanWA
L9 Buckton, AlexanderDirect MembersNSW

Progress: Plan B: 1..3->A Final; 4..7->B Final
Race 546. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Semi-Final 2
Start Time: 4:00 PM1000M
L2 Sloss, DaneGold CoastQLD
L3 Knauer, MichaelHoldfast BaySACoach: Bennett Maxwell
L4 Smith, TateGold CoastQLD
L5 Wilkinson, DaneCurrumbin CreekQLD
L6 Tame, LachlanDirect MembersNSW
L7 Thomson, DaleOnkaparingaSACoach: Sean Lohse
L8 Bowker, DanielBayswaterWA
L9 James, GavinManly WarringahNSW

Progress: Plan B: 1..3->A Final; 4..7->B Final
Race 555. MK1 1000 23 : Mens Under 23 K1 1000Semi-Final 1
Start Time: 4:05 PM1000M
L1 Coutts, ReidPatterson LakesVIC
L2 Gardner, NeilKawana WatersQLD
L3 Booth, MichaelCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L4 Murphy, AaronGold CoastQLD
L5 Ryan, ZacOnkaparingaSA
L6 Haniford, LukeHoldfast BaySA
L7 Murphy, JackGold CoastQLD
L8 Redward, SamuelSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L9 Wroe, NicholasChampion LakesWACoach: Rob & Julie Jenkinson

Progress: Plan C: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 565. MK1 1000 23 : Mens Under 23 K1 1000Semi-Final 2
Start Time: 4:10 PM1000M
L1 Thompson, LiamCanning RiverWA
L2 Norton, TomTasmania CCTAS
L3 Dunn, CallumWest LakesSACoach: Kris Lepianka
L4 Bulmer, NicholasWest LakesSACoach: Kris Lepianka
L5 Petho, JeremyWest LakesSA
L6 Symonds, TimEncounterSA
L7 Stowe, MarkSt GeorgeNSW
L8 Campbell, JamesFairfieldVICCoach: Craig Pickett
L9 Kowarzik, Alec (Mitch)Patterson LakesVICCoach: Craig Pickett

Progress: Plan C: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 575. MK1 1000 23 : Mens Under 23 K1 1000Semi-Final 3
Start Time: 4:15 PM1000M
L1 Brewer, ToddBayswaterWACoach: ramon andersson
L2 Byrne, NicholasPatterson LakesVICCoach: Marc Lionnet
L3 Hardy, PierceKawana WatersQLD
L4 Cooke, LachlanBayswaterWA
L5 Stenlake, TimothyIndooroopillyQLD
L6 Smith, ScottIllawarraNSW
L7 Rodger, NicHoldfast BaySA
L8 Campbell, AngusFairfieldVICCoach: Craig Pickett
L9 Dunbar, Wayne JnrManly WarringahNSWCoach: Guy Wilding

Progress: Plan C: 1..3->A Final; 4..6->B Final