Grand Prix 2

Date: Fri 27th - Sun 29th January , 2012
Venue: Lake Wendouree, VIC
Lane Draw
Options:  Select Day:      Show
Friday 27th January, 2012

Race 112. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 1
Start Time: 8:00 AM1000M
L1 Symonds, TimEncounterSA
L2 Buckton, AlexanderDirect MembersNSW
L3 Norton, TomTasmania CCTASCoach: Jeremy Norton
L4 Norton, SamTasmania CCTASCoach: Jeremy Norton
L5 Bulmer, NicholasWest LakesSA
L6 Ceddia, DavidPatterson LakesVIC
L7 Coutts, ReidPatterson LakesVIC

Progress: Plan C: 1..6->Semi Final; Rest Eliminated
Race 212. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 2
Start Time: 8:07 AM1000M
L1 Feathery, JamesNew ZealandNZL
L2 Campbell, JamesFairfieldVICCoach: Craig Pickett
L3 Tame, LachlanDirect MembersNSW
L4 Bain, BillSunshine CoastQLD
L5 Dunn, CallumWest LakesSACoach: Kris Lepianka
L6 McAleenan, KurtSunshine CoastQLD
L7 Dunbar, Wayne JnrManly WarringahNSWCoach: Guy Wilding

Progress: Plan C: 1..6->Semi Final; Rest Eliminated
Race 312. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 3
Start Time: 8:14 AM1000M
L1 James, GavinManly WarringahNSW
L2 Dawe, NicholasSouthside PaddlersNSW
L3 Fort, AlexNew ZealandNZL
L4 Haniford, LukeHoldfast BaySA
L5 Petho, JeremyWest LakesSA
L6 Gold, AlexSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L7 Armstrong, SteveNew ZealandNZL

Progress: Plan C: 1..6->Semi Final; Rest Eliminated
Race 412. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 4
Start Time: 8:21 AM1000M
L1 Murray, TrevorPatterson LakesVIC
L2 Campbell, AngusFairfieldVICCoach: Craig Pickett
L3 Thomson, DaleOnkaparingaSA
L4 Smith, ScottIllawarraNSW
L5 Ryan, ZacOnkaparingaSACoach: Nathan Luce
L6 Vowles, KevinBendigoVICCoach: Bennett Maxwell
L7 Byrne, NicholasPatterson LakesVIC

Progress: Plan C: 1..6->Semi Final; Rest Eliminated
Race 514. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000Heat 1
Start Time: 8:28 AM1000M
L2 McLean, Ben
McTavish, Fraser
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L3 Lohse, Sean
Bain, Jak
Onkaparinga
Onkaparinga
SA
SA
Coach: Neil Thomson
L4 Brits, Nico
Wagstaff, Nicholas
Bayswater
Bayswater
WA
WA
Coach: Julie Jenkinson
L5 Hill, Ben
Spinks, Sebastian
Tasmania CC
Derwent
TAS
TAS
L6 Copeland, Charlie
Bain, Bill
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
Coach: Peter Petho
L7 Lee, Jared
Crawford, Jarrad
West Lakes
West Lakes
SA
SA

Progress: Plan B1: 1,2->FA +2 Fastest 3rd; Last 3rd,4,5+1NF->FB
Race 614. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000Heat 2
Start Time: 8:35 AM1000M
L2 Dreyer, Johan
Jacobs, Todd
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L3 Campbell, Jarrad
Stock, Lachlan
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
L5 Young, Richard
Brown, Loughlin
Gippsland
Gippsland
VIC
VIC
Coach: Warren Boulton
L6 Little, Tom
Yeates, Liam
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L7 Reed, William
Dutton, Logan
Ivanhoe Northcote Canoe C
Ivanhoe Northcote Canoe C
VIC
VIC

Progress: Plan B1: 1,2->FA +2 Fastest 3rd; Last 3rd,4,5+1NF->FB
Race 714. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000Heat 3
Start Time: 8:42 AM1000M
L2 Lemke, Max
DeDai, Sean-Charles
Australia
West Lakes
AUS
SA
Coach: Krzysztof Lepianka
L3 Carson, Kieren
Pope, Mitchell
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L4 Santarelli, Pietro
Grycewicz, Aaron
Christian Brothers
West Lakes
SA
SA
L5 Arnold, Tim
Hedditch, Tom
Mercantile
Mercantile
VIC
VIC
Coach: Mathew French
L6 Tsagaris, Jacob
Fenley, Joshua
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L7 Haynes, Casey
O'Leary, Peter
Sherbrooke
Fairfield
VIC
VIC

Progress: Plan B1: 1,2->FA +2 Fastest 3rd; Last 3rd,4,5+1NF->FB
Race 84. WK1 1000 : Womens Open K1 1000Heat 1
Start Time: 8:49 AM1000M
L1 Bryant, AllisonDirect MembersNSWCoach: Tim Jacobs
L2 Martin, Jaymee-LeeCanning RiverWA
L3 St Hill, ElizaIvanhoe Northcote Canoe CVICCoach: Dasha Kopecek
L4 Burnett, AlyceSunshine CoastQLDCoach: Martin Marinov
L5 Peters, AmyMitta MittaNSWCoach: Matt Flower
L6 Fogarty, LyndsieVarsity LakesQLDCoach: Martin Marinov
L7 Bews, EmilyGeelongVICCoach: Nicholas Muhlebach
L8 Scullion, NicoleBallaratVIC

Progress: Plan A1: 1..4->Final; Rest Eliminated
Race 94. WK1 1000 : Womens Open K1 1000Heat 2
Start Time: 8:56 AM1000M
L1 Templar, JodiDerwentTAS
L2 Ahrens, MarlenaPatterson LakesVICCoach: Craig Pickett
L3 Prior, MaddisonIllawarraNSWCoach: Terry Prosser
L4 Kanyitur, IvanaOnkaparingaSACoach: Kris Lepianka
L5 Higgison, KirstyIllawarraNSWCoach: Terry Prosser
L6 McArthur, CatPatterson LakesVICCoach: Marc Lionnet
L7 Silvester, JessicaPatterson LakesVIC

Progress: Plan A1: 1..4->Final; Rest Eliminated
Race 109. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Heat 1
Start Time: 9:03 AM1000M
L1 O'Leary, PeterFairfieldVICCoach: Joe Alia
L2 Quensier, AmanDirect MembersNSW
L3 Atkinson, ThomasPatterson LakesVIC
L4 Lawrence, IsaacSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L5 Stock, LachlanPatterson LakesVIC
L6 Bergman, JakeTasmania CCTASCoach: Jeremy Norton
L7 Newell, JaydenSunshine CoastQLD

Progress: Plan B1: 1,2->FA +2 Fastest 3rd; Last 3rd,4,5+1NF->FB
Race 119. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Heat 2
Start Time: 9:10 AM1000M
L1 Ellis, JaydenDirect MembersNSW
L2 Wilkins, JackSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L3 Hammond, ThomasDirect MembersNSW
L4 Lohse, SeanOnkaparingaSACoach: Neil Thomson
L5 Hagan, MichaelSouthside PaddlersNSWCoach: Rod Smith
L6 Hutchinson, SamSydney Northern BeachesNSW
L7 Goldsworthy-Hess, MaxWest LakesSA

Progress: Plan B1: 1,2->FA +2 Fastest 3rd; Last 3rd,4,5+1NF->FB
Race 129. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Heat 3
Start Time: 9:17 AM1000M
L2 McTavish, SimonSydney Northern BeachesNSW
L3 Jones, RobertGippslandVICCoach: Warren Boulton
L4 Grimwade, MatthewChristian BrothersSACoach: Jim Murphy
L5 Findlater, BeauPatterson LakesVIC
L6 Baker, KieranPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L7 Yeates, JoshSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff

Progress: Plan B1: 1,2->FA +2 Fastest 3rd; Last 3rd,4,5+1NF->FB
Race 1312. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Semi-Final 1
Start Time: 10:00 AM1000M
L1 Armstrong, SteveNew ZealandNZL
L2 Thomson, DaleOnkaparingaSA
L3 Fort, AlexNew ZealandNZL
L4 Norton, SamTasmania CCTASCoach: Jeremy Norton
L5 Smith, ScottIllawarraNSW
L6 Bain, BillSunshine CoastQLD
L7 Ceddia, DavidPatterson LakesVIC
L8 Campbell, JamesFairfieldVICCoach: Craig Pickett

Progress: Plan C: 1..2->FA +2 Fastest 3rd; 3..5->FB + Fast 6th
Race 1412. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Semi-Final 2
Start Time: 10:07 AM1000M
L1 Symonds, TimEncounterSA
L2 Feathery, JamesNew ZealandNZL
L3 Murray, TrevorPatterson LakesVIC
L4 Dunn, CallumWest LakesSACoach: Kris Lepianka
L5 Norton, TomTasmania CCTASCoach: Jeremy Norton
L6 Petho, JeremyWest LakesSA
L7 Campbell, AngusFairfieldVICCoach: Craig Pickett
L8 James, GavinManly WarringahNSW

Progress: Plan C: 1..2->FA +2 Fastest 3rd; 3..5->FB + Fast 6th
Race 1512. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Semi-Final 3
Start Time: 10:14 AM1000M
L1 Byrne, NicholasPatterson LakesVIC
L2 Dawe, NicholasSouthside PaddlersNSW
L3 Ryan, ZacOnkaparingaSACoach: Nathan Luce
L4 Haniford, LukeHoldfast BaySA
L5 Tame, LachlanDirect MembersNSW
L6 Bulmer, NicholasWest LakesSA
L7 Dunbar, Wayne JnrManly WarringahNSWCoach: Guy Wilding
L8 Coutts, ReidPatterson LakesVIC

Progress: Plan C: 1..2->FA +2 Fastest 3rd; 3..5->FB + Fast 6th
Race 1614. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000B Final
Start Time: 10:21 AM1000M
L1 Young, Richard
Brown, Loughlin
Gippsland
Gippsland
VIC
VIC
Coach: Warren Boulton
L2 Santarelli, Pietro
Grycewicz, Aaron
Christian Brothers
West Lakes
SA
SA
L3 Lohse, Sean
Bain, Jak
Onkaparinga
Onkaparinga
SA
SA
Coach: Neil Thomson
L4 Campbell, Jarrad
Stock, Lachlan
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
L5 Tsagaris, Jacob
Fenley, Joshua
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L6 Reed, William
Dutton, Logan
Ivanhoe Northcote Canoe C
Ivanhoe Northcote Canoe C
VIC
VIC
L7 Lee, Jared
Crawford, Jarrad
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L8 Brits, Nico
Wagstaff, Nicholas
Bayswater
Bayswater
WA
WA
Coach: Julie Jenkinson
Race 1714. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000A Final
Start Time: 10:28 AM1000M
L1 Arnold, Tim
Hedditch, Tom
Mercantile
Mercantile
VIC
VIC
Coach: Mathew French
L2 Copeland, Charlie
Bain, Bill
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
Coach: Peter Petho
L3 Little, Tom
Yeates, Liam
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L4 McLean, Ben
McTavish, Fraser
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L5 Lemke, Max
DeDai, Sean-Charles
Australia
West Lakes
AUS
SA
Coach: Krzysztof Lepianka
L6 Dreyer, Johan
Jacobs, Todd
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L7 Carson, Kieren
Pope, Mitchell
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L8 Hill, Ben
Spinks, Sebastian
Tasmania CC
Derwent
TAS
TAS
Race 183. WK1 1000 18 : Womens Under 18 K1 1000Heat 1
Start Time: 10:35 AM1000M
L1 Kiernan, EmmaIvanhoe Northcote Canoe CVIC
L2 Carlton, VirginiaGeelongVICCoach: Peter Gargiulo
L3 Mann, RebeccaBendigoVICCoach: Matthew Mann
L4 Reynolds, ShannonBayswaterWA
L5 Hurst, MadeleinePatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L6 Green, JacquelineSydney Northern BeachesNSW
L7 Karamoshos, ChloeWest LakesSACoach: Jim Murphy

Progress: Plan B1: 1,2->FA +2 Fastest 3rd; Last 3rd,4,5+1NF->FB
Race 193. WK1 1000 18 : Womens Under 18 K1 1000Heat 2
Start Time: 10:42 AM1000M
L1 Petho, CassandraWest LakesSA
L2 Silvester, DaniellePatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L3 O'Toole, BrookeSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L4 Godoy, DeandraSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L5 McAleenan, TaraSunshine CoastQLD
L6 Scholz, SamanthaWest LakesSA
L7 Haynes, CaseySherbrookeVIC

Progress: Plan B1: 1,2->FA +2 Fastest 3rd; Last 3rd,4,5+1NF->FB
Race 203. WK1 1000 18 : Womens Under 18 K1 1000Heat 3
Start Time: 10:49 AM1000M
L1 Jones, Jordan LeeSunshine CoastQLD
L2 Skewes, TahniMildura DistrictVICCoach: Greg Skewes
L3 Labine Romain, MackenzieSydney Northern BeachesNSW
L4 Hennessy, AnnaWest LakesSA
L5 Davies, MadisonWest LakesSACoach: Krzysztof Lepianka
L6 Batters, MadeleineBendigoVICCoach: Tony Misson
L7 Roadley, BreaYarrawonga MulwalaVIC

Progress: Plan B1: 1,2->FA +2 Fastest 3rd; Last 3rd,4,5+1NF->FB
Race 219. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000B Final
Start Time: 10:56 AM1000M
L1 O'Leary, PeterFairfieldVICCoach: Joe Alia
L2 Hammond, ThomasDirect MembersNSW
L3 Hagan, MichaelSouthside PaddlersNSWCoach: Rod Smith
L4 Grimwade, MatthewChristian BrothersSACoach: Jim Murphy
L5 Baker, KieranPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L6 Quensier, AmanDirect MembersNSW
L7 Jones, RobertGippslandVICCoach: Warren Boulton
L8 Bergman, JakeTasmania CCTASCoach: Jeremy Norton
Race 229. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000A Final
Start Time: 11:03 AM1000M
L1 Hutchinson, SamSydney Northern BeachesNSW
L2 Ellis, JaydenDirect MembersNSW
L3 Lohse, SeanOnkaparingaSACoach: Neil Thomson
L4 Lawrence, IsaacSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L5 McTavish, SimonSydney Northern BeachesNSW
L6 Yeates, JoshSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L7 Newell, JaydenSunshine CoastQLD
L8 Stock, LachlanPatterson LakesVIC
Race 235. WK2 1000 16 : Womens Under 16 K2 1000Direct Final
Start Time: 11:10 AM1000M
L2 Hill, Emma
Loughry, Lulu
Tasmania CC
West Lakes
TAS
SA
L3 Yeates, Hannah
Douglass, Emma
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L4 Solterbeck, Kirra
Silvester, Samantha
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L5 Duncan, Rachel
Basson, Tanielle
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L6 Bulmer, Josephine
Harrison, Courtney
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Krzysztof Lepianka
Race 244. WK1 1000 : Womens Open K1 1000Final
Start Time: 11:17 AM1000M
L1 Scullion, NicoleBallaratVIC
L2 Bews, EmilyGeelongVICCoach: Nicholas Muhlebach
L3 Martin, Jaymee-LeeCanning RiverWA
L4 St Hill, ElizaIvanhoe Northcote Canoe CVICCoach: Dasha Kopecek
L5 McArthur, CatPatterson LakesVICCoach: Marc Lionnet
L6 Kanyitur, IvanaOnkaparingaSACoach: Kris Lepianka
L7 Prior, MaddisonIllawarraNSWCoach: Terry Prosser
L8 Higgison, KirstyIllawarraNSWCoach: Terry Prosser
Race 2512. MK1 1000 : Mens Open K1 1000B Final
Start Time: 12:00 PM1000M
L1 Bulmer, NicholasWest LakesSA
L2 Murray, TrevorPatterson LakesVIC
L3 Smith, ScottIllawarraNSW
L4 Symonds, TimEncounterSA
L5 Dawe, NicholasSouthside PaddlersNSW
L6 Dunn, CallumWest LakesSACoach: Kris Lepianka
L7 Thomson, DaleOnkaparingaSA
L8 Ceddia, DavidPatterson LakesVIC
Race 2612. MK1 1000 : Mens Open K1 1000A Final
Start Time: 12:07 PM1000M
L1 Ryan, ZacOnkaparingaSACoach: Nathan Luce
L2 Norton, TomTasmania CCTASCoach: Jeremy Norton
L3 Norton, SamTasmania CCTASCoach: Jeremy Norton
L4 Feathery, JamesNew ZealandNZL
L5 Haniford, LukeHoldfast BaySA
L6 Bain, BillSunshine CoastQLD
L7 Tame, LachlanDirect MembersNSW
L8 Armstrong, SteveNew ZealandNZL
Race 2710. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 1
Start Time: 12:14 PM1000M
L1 Haynes, CaseySherbrookeVIC
L2 Santarelli, PietroChristian BrothersSA
L3 Salagaras, NicholasChristian BrothersSACoach: Krzysztof Lepianka
L4 Bain, BillSunshine CoastQLD
L5 Little, TomSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L6 Campbell, JarradPatterson LakesVIC
L7 Arnold, TimMercantileVICCoach: Mathew French
L8 Spinks, SebastianDerwentTAS

Progress: Plan D: 1..4->Semi Final + 4 Next Fastest
Race 2810. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 2
Start Time: 12:21 PM1000M
L1 Hedditch, TomMercantileVIC
L2 Crawford, JarradWest LakesSA
L3 Copeland, CharlieSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L4 DeDai, Sean-CharlesWest LakesSACoach: Kris Lepianka
L5 Bennett, JordanEncounterSACoach: Mark Brehin
L6 Fenley, JoshuaSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L7 Grycewicz, AaronWest LakesSA

Progress: Plan D: 1..4->Semi Final + 4 Next Fastest
Race 2910. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 3
Start Time: 12:28 PM1000M
L1 Brown, LoughlinGippslandVICCoach: warren boulton
L2 Dreyer, JohanSydney Northern BeachesNSW
L3 Carson, KierenPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L4 McLean, BenSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L5 Bain, JakOnkaparingaSACoach: Neil Thomson
L6 Pope, MitchellPatterson LakesVIC
L7 Dutton, LoganIvanhoe Northcote Canoe CVIC

Progress: Plan D: 1..4->Semi Final + 4 Next Fastest
Race 3010. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 4
Start Time: 12:35 PM1000M
L1 Reed, WilliamIvanhoe Northcote Canoe CVIC
L2 Brits, NicoBayswaterWACoach: Julie Jenkinson
L3 Bryant, Jack-HenryManly WarringahNSW
L4 Hill, BenTasmania CCTAS
L5 McTavish, FraserSydney Northern BeachesNSW
L6 Jacobs, ToddSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L7 Gebarski, VictorWest LakesSA

Progress: Plan D: 1..4->Semi Final + 4 Next Fastest
Race 3110. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 5
Start Time: 12:42 PM1000M
L1 Lemke, MaxAustraliaAUS
L2 Grundy, ChristopherFairfieldVIC
L3 Lee, JaredWest LakesSACoach: Jim Murphy
L4 Yeates, LiamSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L5 Tsagaris, JacobSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L6 Wagstaff, NicholasBayswaterWACoach: Julie Jenkinson
L7 Young, RichardGippslandVICCoach: warren boulton

Progress: Plan D: 1..4->Semi Final + 4 Next Fastest
Race 3213. MK2 1000 16 : Mens Under 16 K2 1000Direct Final
Start Time: 12:49 PM1000M
L1 Wilkins, Jack
Hutchinson, Sam
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L2 Lawrence, Isaac
McTavish, Simon
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L3 Ellis, Jayden
Stock, Lachlan
Direct Members
Patterson Lakes
NSW
VIC
L4 Grimwade, Matthew
Quensier, Aman
Christian Brothers
Direct Members
SA
NSW
L5 Santarelli, Elliot
Goldsworthy-Hess, Max
Christian Brothers
West Lakes
SA
SA
L6 Martin, Chris
Baker, Kieran
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L7 Yeates, Josh
Hammond, Thomas
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L8 O'Leary, Peter
Jones, Robert
Fairfield
Gippsland
VIC
VIC
Race 332. WK1 1000 16 : Womens Under 16 K1 1000Heat 1
Start Time: 1:45 PM1000M
L2 Hill, EmmaTasmania CCTASCoach: Jeremy Norton
L3 Solterbeck, KirraPatterson LakesVIC
L4 Bulmer, JosephineWest LakesSA
L5 Basson, TanielleSydney Northern BeachesNSW
L6 Whinray, KaylaYarrawonga MulwalaVIC

Progress: Plan A1: 1..4->Final; Rest Eliminated
Race 342. WK1 1000 16 : Womens Under 16 K1 1000Heat 2
Start Time: 1:52 PM1000M
L2 Harrison, CourtneyWest LakesSA
L3 Douglass, EmmaSydney Northern BeachesNSW
L4 Walkington, NathaliePatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L5 Loughry, LuluWest LakesSA
L6 Duncan, RachelSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff

Progress: Plan A1: 1..4->Final; Rest Eliminated
Race 35A1. WK1 1000 14: Womens Under 14 K1 1000
8. MK1 1000 14: Mens Under 14 K1 1000
Direct Final
Start Time: 1:59 PM1000M
MK1 1000 14
L1 Santarelli, ElliotChristian BrothersSACoach: Jim Murphy
L2 Martin, ChrisPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L3 Basson, MilanSydney Northern BeachesNSW
WK1 1000 14
L4 Bews, EllieGeelongVICCoach: Emily Bews
L5 Silvester, SamanthaPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L6 Yeates, HannahSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L7 Silvester, SamanthaPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
Race 3615. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Heat 1
Start Time: 2:06 PM1000M
L2 Kowarzik, Alec (Mitch)
Ceddia, David
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Craig Pickett
L3 Dunbar, Wayne Jnr
James, Gavin
Manly Warringah
Manly Warringah
NSW
NSW
Coach: Guy Wilding
L4 Symonds, Tim
Dunn, Callum
Encounter
West Lakes
SA
SA
L5 Haniford, Luke
Ryan, Zac
Holdfast Bay
Onkaparinga
SA
SA
L6 Ryan, Zac
Fletcher, Laurence
Onkaparinga
West Lakes
SA
SA
L7 Dawe, Nicholas
Speer, Sam
Southside Paddlers
Manly Warringah
NSW
NSW
Coach: Tim Jacobs

Progress: Plan A1: 1..4->Final; Rest Eliminated
Race 3715. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Heat 2
Start Time: 2:13 PM1000M
L2 Petho, Jeremy
Bulmer, Nicholas
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L3 Thomson, Dale
Murray, Trevor
Onkaparinga
Patterson Lakes
SA
VIC
L4 Campbell, Angus
Campbell, James
Fairfield
Fairfield
VIC
VIC
Coach: Craig Pickett
L5 Smith, Scott
Norton, Tom
Illawarra
Tasmania CC
NSW
TAS
L6 Coutts, Reid
Byrne, Nicholas
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC

Progress: Plan A1: 1..4->Final; Rest Eliminated
Race 3810. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Semi-Final 1
Start Time: 2:20 PM1000M
L1 McTavish, FraserSydney Northern BeachesNSW
L2 Pope, MitchellPatterson LakesVIC
L3 Hedditch, TomMercantileVIC
L4 Spinks, SebastianDerwentTAS
L5 Hill, BenTasmania CCTAS
L6 Tsagaris, JacobSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L7 Little, TomSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L8 Dreyer, JohanSydney Northern BeachesNSW

Progress: Plan D: 1..2->FA +2 Fastest 3rd; 3..5->FB + Fast 6th
Race 3910. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Semi-Final 2
Start Time: 2:27 PM1000M
L1 Lee, JaredWest LakesSACoach: Jim Murphy
L2 Salagaras, NicholasChristian BrothersSACoach: Krzysztof Lepianka
L3 Bain, JakOnkaparingaSACoach: Neil Thomson
L4 DeDai, Sean-CharlesWest LakesSACoach: Kris Lepianka
L5 Lemke, MaxAustraliaAUS
L6 Jacobs, ToddSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L7 Crawford, JarradWest LakesSA
L8 Grundy, ChristopherFairfieldVIC

Progress: Plan D: 1..2->FA +2 Fastest 3rd; 3..5->FB + Fast 6th
Race 4010. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Semi-Final 3
Start Time: 2:34 PM1000M
L1 Dutton, LoganIvanhoe Northcote Canoe CVIC
L2 Fenley, JoshuaSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L3 Bryant, Jack-HenryManly WarringahNSW
L4 McLean, BenSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L5 Campbell, JarradPatterson LakesVIC
L6 Yeates, LiamSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L7 Carson, KierenPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L8 Copeland, CharlieSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho

Progress: Plan D: 1..2->FA +2 Fastest 3rd; 3..5->FB + Fast 6th
Race 4111. MK1 1000 35+: Mens Over 35 K1 1000
16. MK4 1000 16: Mens Under 16 K4 1000
Direct Final
Start Time: 2:41 PM1000M
MK1 1000 35+
L3 Lee, RobertHoldfast BaySA
L4 Johnson, BenWarrnamboolVIC
MK4 1000 16
L5 Basson, Milan
Hutchinson, Sam
Wilkins, Jack
Stock, Lachlan
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Patterson Lakes
NSW
NSW
NSW
VIC
L6 Grimwade, Matthew
Lohse, Sean
Quensier, Aman
Ellis, Jayden
Christian Brothers
Onkaparinga
Direct Members
Direct Members
SA
SA
NSW
NSW
L7 Lawrence, Isaac
Yeates, Josh
McTavish, Simon
Hammond, Thomas
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
Race 427. WK2 1000 : Womens Open K2 1000Direct Final
Start Time: 2:48 PM1000M
L2 McArthur, Cat
Bews, Emily
Patterson Lakes
Geelong
VIC
VIC
Coach:  PACE
L3 St Hill, Eliza
Ahrens, Marlena
Ivanhoe Northcote Canoe C
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Dasha Kopecek
L4 Martin, Jaymee-Lee
Peters, Amy
Canning River
Mitta Mitta
WA
NSW
L5 Prior, Maddison
Higgison, Kirsty
Illawarra
Illawarra
NSW
NSW
Coaches: Terry Prossor, Terry Prosser
L6 Stevens, Jennifer
Silvester, Jessica
Fairfield
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
Race 433. WK1 1000 18 : Womens Under 18 K1 1000B Final
Start Time: 2:55 PM1000M
L1 Labine Romain, MackenzieSydney Northern BeachesNSW
L2 Scholz, SamanthaWest LakesSA
L3 Batters, MadeleineBendigoVICCoach: Tony Misson
L4 O'Toole, BrookeSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L5 Silvester, DaniellePatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L6 Carlton, VirginiaGeelongVICCoach: Peter Gargiulo
L7 Green, JacquelineSydney Northern BeachesNSW
L8 Karamoshos, ChloeWest LakesSACoach: Jim Murphy
Race 443. WK1 1000 18 : Womens Under 18 K1 1000A Final
Start Time: 3:02 PM1000M
L1 Hurst, MadeleinePatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L2 McAleenan, TaraSunshine CoastQLD
L3 Godoy, DeandraSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L4 Davies, MadisonWest LakesSACoach: Krzysztof Lepianka
L5 Reynolds, ShannonBayswaterWA
L6 Mann, RebeccaBendigoVICCoach: Matthew Mann
L7 Hennessy, AnnaWest LakesSA
L8 Jones, Jordan LeeSunshine CoastQLD
Race 452. WK1 1000 16 : Womens Under 16 K1 1000Final
Start Time: 3:09 PM1000M
L1 Hill, EmmaTasmania CCTASCoach: Jeremy Norton
L2 Douglass, EmmaSydney Northern BeachesNSW
L3 Loughry, LuluWest LakesSA
L4 Bulmer, JosephineWest LakesSA
L5 Duncan, RachelSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L6 Whinray, KaylaYarrawonga MulwalaVIC
L7 Basson, TanielleSydney Northern BeachesNSW
L8 Walkington, NathaliePatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
Race 4615. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Final
Start Time: 3:30 PM1000M
L1 Coutts, Reid
Byrne, Nicholas
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
L2 Dawe, Nicholas
Speer, Sam
Southside Paddlers
Manly Warringah
NSW
NSW
Coach: Tim Jacobs
L3 Smith, Scott
Norton, Tom
Illawarra
Tasmania CC
NSW
TAS
L4 Petho, Jeremy
Bulmer, Nicholas
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L5 Symonds, Tim
Dunn, Callum
Encounter
West Lakes
SA
SA
L6 Haniford, Luke
Ryan, Zac
Holdfast Bay
Onkaparinga
SA
SA
L7 Campbell, Angus
Campbell, James
Fairfield
Fairfield
VIC
VIC
Coach: Craig Pickett
L8 Dunbar, Wayne Jnr
James, Gavin
Manly Warringah
Manly Warringah
NSW
NSW
Coach: Guy Wilding
Race 4710. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000B Final
Start Time: 3:37 PM1000M
L1 Grundy, ChristopherFairfieldVIC
L2 Hedditch, TomMercantileVIC
L3 Lee, JaredWest LakesSACoach: Jim Murphy
L4 Campbell, JarradPatterson LakesVIC
L5 Fenley, JoshuaSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L6 Tsagaris, JacobSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L7 Carson, KierenPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L8 Jacobs, ToddSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
Race 4810. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000A Final
Start Time: 3:44 PM1000M
L1 Bain, JakOnkaparingaSACoach: Neil Thomson
L2 Lemke, MaxAustraliaAUS
L3 Hill, BenTasmania CCTAS
L4 DeDai, Sean-CharlesWest LakesSACoach: Kris Lepianka
L5 McLean, BenSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L6 Spinks, SebastianDerwentTAS
L7 Bryant, Jack-HenryManly WarringahNSW
L8 McTavish, FraserSydney Northern BeachesNSW
Race 4918. MK4 1000 : Mens Open K4 1000Direct Final
Start Time: 4:30 PM1000M
L2 Petho, Jeremy
Bulmer, Nicholas
Dunn, Callum
Murphy, Jim
West Lakes
West Lakes
West Lakes
West Lakes
SA
SA
SA
SA
L3 Kowarzik, Alec (Mitch)
Ceddia, David
Campbell, James
Campbell, Angus
Patterson Lakes
Patterson Lakes
Fairfield
Fairfield
VIC
VIC
VIC
VIC
Coach: Craig Pickett
L4 Symonds, Tim
Dunn, Callum
Petho, Jeremy
Bulmer, Nicholas
Encounter
West Lakes
West Lakes
West Lakes
SA
SA
SA
SA
L5 Ryan, Zac
Fletcher, Laurence
Haniford, Luke
Brewer, Todd
Onkaparinga
West Lakes
Holdfast Bay
Bayswater
SA
SA
SA
WA
L6 Tame, Lachlan
Smith, Scott
Dawe, Nicholas
Speer, Sam
Direct Members
Illawarra
Southside Paddlers
Manly Warringah
NSW
NSW
NSW
NSW
Coach: Tim Jacobs
Race 506. WK2 1000 18 : Womens Under 18 K2 1000Direct Final
Start Time: 4:37 PM1000M
L1 Davies, Madison
Hennessy, Anna
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Krzysztof Lepianka
L2 Labine Romain, Mackenzie
Green, Jacqueline
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L3 Silvester, Danielle
Kiernan, Emma
Patterson Lakes
Ivanhoe Northcote Canoe C
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L4 Reynolds, Shannon
Mann, Rebecca
Bayswater
Bendigo
WA
VIC
Coaches: Julie Jenkinson, Matthew Mann
L5 Carlton, Virginia
Hurst, Madeleine
Geelong
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L6 O'Toole, Brooke
Godoy, Deandra
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L7 Karamoshos, Chloe
Petho, Cassandra
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L8 Roadley, Brea
Skewes, Tahni
Yarrawonga Mulwala
Mildura District
VIC
VIC
Race 5117. MK4 1000 18 : Mens Under 18 K4 1000Direct Final
Start Time: 4:50 PM1000M
L2 Stock, Lachlan
Campbell, Jarrad
Pope, Mitchell
Carson, Kieren
Patterson Lakes
Patterson Lakes
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L3 Tsagaris, Jacob
McTavish, Fraser
McLean, Ben
Little, Tom
Direct Members
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L4 Wagstaff, Nicholas
Brits, Nico
Bryant, Jack-Henry
Hill, Ben
Bayswater
Bayswater
Manly Warringah
Tasmania CC
WA
WA
NSW
TAS
Coach: Julie Jenkinson
L5 Salagaras, Nicholas
Bennett, Jordan
ATHLETE UNKNOWN
Lemke, Max
Christian Brothers
Encounter

Australia
SA
SA

AUS
Coaches: Krzysztof Lepianka, Marc Brehin
L6 Jacobs, Todd
Dreyer, Johan
Yeates, Liam
Fenley, Joshua
Direct Members
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L7 Bain, Jak
Lee, Jared
Crawford, Jarrad
Santarelli, Pietro
Onkaparinga
West Lakes
West Lakes
Christian Brothers
SA
SA
SA
SA