Grand Prix 1

Date: Fri 2nd - Sun 4th December , 2011
Venue: Champion Lakes, WA
Lane Draw
Options:  Select Day:      Show
Friday 2nd December, 2011

Race 18. WK2 1000 : Womens Open K2 1000Direct Final
Start Time: 8:00 AM1000M
L2 Martin, Jaymee-Lee
Ten-Tye, Keren
Canning River
Sunshine Coast
WA
QLD
L3 Robertson, Alana
Brown, Taitiarna
Bayswater
Champion Lakes
WA
WA
Coach: Julie Jenkinson
L4 Silvester, Jessica
Silvester, Danielle
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Pete Gargulio
L5 Bews, Emily
McArthur, Cat
Geelong
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coaches: Nick Muhlebach, PACE
L6 Broad, Kylie
LeCoultre, Elizabeth
Bayswater
Ascot
WA
WA
Coaches: Robert Jenkinson, Robert Jenkinson
L7 Reynolds, Shannon
Mann, Rebecca
Bayswater
Bendigo
WA
VIC
Race 213. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 1
Start Time: 8:07 AM1000M
L1 Taylor, BradleyBayswaterWA
L2 Fletcher, LaurenceWest LakesSA
L3 Holmes, BrodieBayswaterWA
L4 Rypp, GlennHoldfast BaySA
L5 Haniford, LukeHoldfast BaySA
L6 Campbell, JamesFairfieldVICCoach: Craig Pickett
L7 Bain, BillSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho

Progress: Plan C: 1..6->Semi Final; Rest Eliminated
Race 313. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 2
Start Time: 8:14 AM1000M
L1 Morrison, LukeOnkaparingaSA
L2 Goble, MatthewAdelaideSA
L3 Phillips, JesseBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L4 Dennis, WilliamBayswaterWACoach: Julie Jenkinson
L5 Dawe, NicholasManly WarringahNSW
L6 Sarson, BrendonIndian OceanWA
L7 Rice, BrendanBayswaterWACoach: Ramon Andersson

Progress: Plan C: 1..6->Semi Final; Rest Eliminated
Race 413. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 3
Start Time: 8:21 AM1000M
L2 Hibben, MatthewBayswaterWACoach: Robert Jenkinson
L3 Bird, SteveCanning RiverWA
L4 Wroe, NicholasChampion LakesWACoach: Julie Jenkinson
L5 Clancy-Lowe, DeclanBayswaterWACoach: Robert Jenkinson
L6 Thompson, LiamCanning RiverWACoach: Robert Jenkinson
L7 Ryan, ZacOnkaparingaSA

Progress: Plan C: 1..6->Semi Final; Rest Eliminated
Race 513. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 4
Start Time: 8:28 AM1000M
L2 Baker, ReeceBayswaterWA
L3 Campbell, AngusFairfieldVICCoach: Craig Pickett
L4 Alston, ChadHoldfast BaySA
L5 Bowker, DanielBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L6 Cooke, LachlanBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L7 Quick, LiamAscotWACoaches: Julie Jenkinson, Robert Jenkinson

Progress: Plan C: 1..6->Semi Final; Rest Eliminated
Race 610. MK1 1000 14 : Mixed Under 14 K1 1000Heat 1
Start Time: 8:35 AM1000M
L1 Harris, NicholasBayswaterWACoach: Amanda Simper
L2 Pongratz, CoreyAscotWA
L3 Edwards, BrennanBayswaterWACoach: Amanda Simper
L4 Baker, JackBayswaterWACoach: Amanda Simper
L5 Carbone, AnthonyBayswaterWACoach: Amanda Simper
L6 Morton, LukeBayswaterWACoach: Amanda Simper
L7 Ashby, ZaccharyAscotWACoach: Peter Martin

Progress: Plan A: 1->A Final; 2..5->SemiFinal
Race 710. MK1 1000 14 : Mixed Under 14 K1 1000Heat 2
Start Time: 8:42 AM1000M
L2 Digney, TobyAscotWA
L3 Buytels, KyeAscotWACoach: Peter Martin
L4 Choudhury, OmrikAscotWA
L6 O'Brien, DemiAscotWA
L7 Armenti, TylerAscotWACoach: Peter Martin

Progress: Plan A: 1->A Final; 2..5->SemiFinal
Race 815. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000Direct Final
Start Time: 8:49 AM1000M
L2 Wagstaff, Nicholas
Brits, Nico
Bayswater
Bayswater
WA
WA
Coaches: Julie Jenkinson, Robert Jenkinson
L3 Santarelli, Pietro
Lee, Jared
Christian Brothers
West Lakes
SA
SA
Coach: Jim Murphy
L4 Bain, Bill
ATHLETE UNKNOWN
Sunshine Coast
QLD
Coach: Peter Petho
L5 Jenkinson, Mitchell
DeDai, Sean-Charles
Bayswater
West Lakes
WA
SA
Coaches: Julie Jenkinson, Robert Jenkinson
L6 Smith, Timothy
Palleschi, Alexander
Champion Lakes
Champion Lakes
WA
WA
Coach: Guy Power
Race 911. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Heat 1
Start Time: 8:56 AM1000M
L1 Harris, BenAscotWA
L2 Armstrong, LachlanBayswaterWACoach: Robert Jenkinson
L3 Carson, KierenPatterson LakesVIC
L4 McDonald, RupertAscotWACoaches: Julie Jenkinson, Peter Martin
L5 Viskovich, BraydenBayswaterWA
L6 Pongratz, BryceAscotWA
L7 Reynolds, KyleBayswaterWA

Progress: Plan B: 1..5->Semi + Fastest 6th; Rest Eliminated
Race 1011. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Heat 2
Start Time: 9:03 AM1000M
L1 Hush, JackBayswaterWA
L2 Pond, NicholasBayswaterWA
L3 Lohse, SeanOnkaparingaSACoach: Neil Thomson
L4 Pope, MitchellPatterson LakesVIC
L5 Fidge, CalvinBayswaterWACoach: Amanda Simper
L6 Scira, JakemPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L7 Campbell, JarradPatterson LakesVIC

Progress: Plan B: 1..5->Semi + Fastest 6th; Rest Eliminated
Race 1111. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Heat 3
Start Time: 9:10 AM1000M
L1 Godwin, MichaelAscotWA
L2 Jenkinson, KentBayswaterWACoach: Julie Jenkinson
L3 Smith, BenjaminChampion LakesWACoach: Guy Power
L4 Graham, AlexanderAscotWA
L5 McTigue, SamChampion LakesWACoach: Guy Power
L6 Watson, TomasPatterson LakesVIC
L7 Stock, LachlanPatterson LakesVIC

Progress: Plan B: 1..5->Semi + Fastest 6th; Rest Eliminated
Race 125. WK1 1000 : Womens Open K1 1000Heat 2
Start Time: 9:17 AM1000M

CANCELLED
Race 144. WK1 1000 18 : Womens Under 18 K1 1000Direct Final
Start Time: 9:31 AM1000M
L2 Reynolds, ShannonBayswaterWACoach: Julie Jenkinson
L3 Carlton, VirginiaGeelongVICCoach: Peter Gargiulo
L4 Mann, RebeccaBendigoVIC
L5 Watson, TessAscotWACoach: Julie Jenkinson
L6 Silvester, DaniellePatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L7 Hurst, MadeleinePatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
Race 153. WK1 1000 16 : Womens Under 16 K1 1000Direct Final
Start Time: 9:38 AM1000M
L2 Maxwell, NicoleBayswaterWACoach: Amanda Simper
L3 Martin, BronwynAscotWA
L4 Moody, EloiseBayswaterWA
L5 MacDougall, LareesaAscotWACoach: Peter Martin
L6 Walkington, NathaliePatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L7 Kiernan, EmmaIvanhoe Northcote Canoe CVICCoach: Peter Gargiulo
Race 1610. MK1 1000 14 : Mixed Under 14 K1 1000Semi-Final 1
Start Time: 9:45 AM1000M
L2 Baker, JackBayswaterWACoach: Amanda Simper
L3 Pongratz, CoreyAscotWA
L4 Armenti, TylerAscotWACoach: Peter Martin
L5 Edwards, BrennanBayswaterWACoach: Amanda Simper
L6 Buytels, KyeAscotWACoach: Peter Martin
L7 Harris, NicholasBayswaterWACoach: Amanda Simper

Progress: Plan A: 1..6->A Final; Rest Eliminated
Race 1713. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Semi-Final 1
Start Time: 10:07 AM1000M
L1 Wroe, NicholasChampion LakesWACoach: Julie Jenkinson
L2 Campbell, JamesFairfieldVICCoach: Craig Pickett
L3 Ryan, ZacOnkaparingaSA
L4 Rypp, GlennHoldfast BaySA
L5 Baker, ReeceBayswaterWA
L6 Rice, BrendanBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L7 Campbell, AngusFairfieldVICCoach: Craig Pickett
L8 Dennis, WilliamBayswaterWACoach: Julie Jenkinson

Progress: Plan C: 1..2->FA +2 Fastest 3rd; 3..5->FB + Fast 6th
Race 1813. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Semi-Final 2
Start Time: 10:14 AM1000M
L1 Cooke, LachlanBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L2 Sarson, BrendonIndian OceanWA
L3 Bowker, DanielBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L4 Morrison, LukeOnkaparingaSA
L5 Haniford, LukeHoldfast BaySA
L6 Thompson, LiamCanning RiverWACoach: Robert Jenkinson
L7 Holmes, BrodieBayswaterWA
L8 Clancy-Lowe, DeclanBayswaterWACoach: Robert Jenkinson

Progress: Plan C: 1..2->FA +2 Fastest 3rd; 3..5->FB + Fast 6th
Race 1913. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Semi-Final 3
Start Time: 10:21 AM1000M
L1 Fletcher, LaurenceWest LakesSA
L2 Hibben, MatthewBayswaterWACoach: Robert Jenkinson
L3 Bain, BillSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L4 Bird, SteveCanning RiverWA
L5 Dawe, NicholasManly WarringahNSW
L6 Alston, ChadHoldfast BaySA
L7 Phillips, JesseBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L8 Quick, LiamAscotWACoaches: Julie Jenkinson, Robert Jenkinson

Progress: Plan C: 1..2->FA +2 Fastest 3rd; 3..5->FB + Fast 6th
Race 2012. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Direct Final
Start Time: 10:28 AM1000M
L1 Brits, NicoBayswaterWACoach: Julie Jenkinson
L2 Fidge, JontyBayswaterWACoach: Robert Jenkinson
L3 Lee, JaredWest LakesSACoach: Jim Murphy
L4 Wagstaff, NicholasBayswaterWACoach: Julie Jenkinson
L5 Santarelli, PietroChristian BrothersSACoach: Jim Murphy
L6 DeDai, Sean-CharlesWest LakesSA
L7 Smith, TimothyChampion LakesWACoach: Guy Power
L8 Palleschi, AlexanderChampion LakesWA
Race 2112. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 2
Start Time: 10:35 AM1000M

CANCELLED
Race 2211. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Semi-Final 1
Start Time: 10:42 AM1000M
L1 McDonald, RupertAscotWACoaches: Julie Jenkinson, Peter Martin
L2 McTigue, SamChampion LakesWACoach: Guy Power
L3 Campbell, JarradPatterson LakesVIC
L4 Carson, KierenPatterson LakesVIC
L5 Graham, AlexanderAscotWA
L6 Harris, BenAscotWA
L7 Scira, JakemPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L8 Jenkinson, KentBayswaterWACoach: Julie Jenkinson

Progress: Plan B: 1..4->A Final; 5..8->B Final
Race 2311. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Semi-Final 2
Start Time: 10:49 AM1000M
L1 Pond, NicholasBayswaterWA
L2 Pongratz, BryceAscotWA
L3 Stock, LachlanPatterson LakesVIC
L4 Lohse, SeanOnkaparingaSACoach: Neil Thomson
L5 Armstrong, LachlanBayswaterWACoach: Robert Jenkinson
L6 Pope, MitchellPatterson LakesVIC
L7 Watson, TomasPatterson LakesVIC
L8 Godwin, MichaelAscotWA

Progress: Plan B: 1..4->A Final; 5..8->B Final
Race 245. WK1 1000 : Womens Open K1 1000Semi-Final 1
Start Time: 10:56 AM1000M

CANCELLED
Race 256. WK2 1000 16: Womens Under 16 K2 1000
7. WK2 1000 18: Womens Under 18 K2 1000
Final
Start Time: 11:03 AM1000M
WK2 1000 16
L2 Walkington, Nathalie
Kiernan, Emma
Patterson Lakes
Ivanhoe Northcote Canoe C
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L3 Maxwell, Nicole
Moody, Eloise
Bayswater
Bayswater
WA
WA
Coach: Amanda Simper
L4 MacDougall, Lareesa
Martin, Bronwyn
Ascot
Ascot
WA
WA
Coach: Peter Martin
WK2 1000 18
L6 Carlton, Virginia
Hurst, Madeleine
Geelong
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L7 Reynolds, Shannon
Mann, Rebecca
Bayswater
Bendigo
WA
VIC
Coaches: Julie Jenkinson, Matthew Mann
Race 2611. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000B Final
Start Time: 11:10 AM1000M
L2 McTigue, SamChampion LakesWACoach: Guy Power
L3 Watson, TomasPatterson LakesVIC
L4 Scira, JakemPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L5 Stock, LachlanPatterson LakesVIC
L6 Jenkinson, KentBayswaterWACoach: Julie Jenkinson
L7 Pongratz, BryceAscotWA
L8 McDonald, RupertAscotWACoaches: Julie Jenkinson, Peter Martin
Race 2711. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000A Final
Start Time: 11:37 AM1000M
L1 Armstrong, LachlanBayswaterWACoach: Robert Jenkinson
L2 Campbell, JarradPatterson LakesVIC
L3 Pope, MitchellPatterson LakesVIC
L4 Carson, KierenPatterson LakesVIC
L5 Lohse, SeanOnkaparingaSACoach: Neil Thomson
L6 Graham, AlexanderAscotWA
L7 Pond, NicholasBayswaterWA
L8 Harris, BenAscotWA
Race 2813. MK1 1000 : Mens Open K1 1000B Final
Start Time: 11:44 AM1000M
L1 Cooke, LachlanBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L2 Holmes, BrodieBayswaterWA
L3 Bird, SteveCanning RiverWA
L4 Ryan, ZacOnkaparingaSA
L5 Alston, ChadHoldfast BaySA
L6 Bowker, DanielBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L7 Campbell, AngusFairfieldVICCoach: Craig Pickett
L8 Dawe, NicholasManly WarringahNSW
Race 2913. MK1 1000 : Mens Open K1 1000A Final
Start Time: 11:51 AM1000M
L1 Rice, BrendanBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L2 Bain, BillSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L3 Baker, ReeceBayswaterWA
L4 Sarson, BrendonIndian OceanWA
L5 Rypp, GlennHoldfast BaySA
L6 Phillips, JesseBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L7 Haniford, LukeHoldfast BaySA
L8 Morrison, LukeOnkaparingaSA
Race 3010. MK1 1000 14 : Mixed Under 14 K1 1000Final
Start Time: 11:58 AM1000M
L1 Buytels, KyeAscotWACoach: Peter Martin
L2 Harris, NicholasBayswaterWACoach: Amanda Simper
L3 Edwards, BrennanBayswaterWACoach: Amanda Simper
L4 Carbone, AnthonyBayswaterWACoach: Amanda Simper
L5 O'Brien, DemiAscotWA
L6 Pongratz, CoreyAscotWA
L7 Baker, JackBayswaterWACoach: Amanda Simper
L8 Armenti, TylerAscotWACoach: Peter Martin
Race 3112. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Semi-Final 1
Start Time: 12:03 PM1000M

CANCELLED
Race 325. WK1 1000 : Womens Open K1 1000Direct Final
Start Time: 12:12 PM1000M
L1 Bews, EmilyGeelongVICCoach: nick muhlebach
L2 Nicholls, AlanaBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L3 Silvester, JessicaPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L4 Martin, Jaymee-LeeCanning RiverWA
L5 Robertson, AlanaBayswaterWA
L6 Broad, KylieBayswaterWACoach: Julie Jenkinson
L7 McArthur, CatPatterson LakesVICCoach: Marc Lionnet
L8 Ten-Tye, KerenSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
Race 3314. MK2 1000 16 : Mens Under 16 K2 1000Heat 1
Start Time: 12:26 PM1000M
L2 Pongratz, Bryce
McTigue, Sam
Ascot
Champion Lakes
WA
WA
L3 Pope, Mitchell
Carson, Kieren
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
L4 Lohse, Sean
Pond, Nicholas
Onkaparinga
Bayswater
SA
WA
Coach: Julie Jenkinson
L5 Harris, Ben
McDonald, Rupert
Ascot
Ascot
WA
WA
Coaches: Robert Jenkinson, Julie Jenkinson, Peter Martin
L6 Harris, Nicholas
Godwin, Michael
Bayswater
Ascot
WA
WA

Progress: Plan A: 1->A Final; 2..5->SemiFinal
Race 3414. MK2 1000 16 : Mens Under 16 K2 1000Heat 2
Start Time: 12:33 PM1000M
L2 Stock, Lachlan
Scira, Jakem
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L3 Watson, Tomas
Campbell, Jarrad
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
L4 Graham, Alexander
Armstrong, Lachlan
Ascot
Bayswater
WA
WA
Coach: Julie Jenkinson
L5 Jenkinson, Kent
Hush, Jack
Bayswater
Bayswater
WA
WA
Coaches: Julie Jenkinson, Robert Jenkinson
L6 Fidge, Calvin
Viskovich, Brayden
Bayswater
Bayswater
WA
WA
Coach: Amanda Simper

Progress: Plan A: 1->A Final; 2..5->SemiFinal
Race 3516. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Heat 1
Start Time: 1:07 PM1000M
L1 Brewer, Todd
Fletcher, Laurence
Bayswater
West Lakes
WA
SA
L2 Phillips, Jesse
Bird, Steve
Bayswater
Canning River
WA
WA
L3 Thompson, Liam
Ryan, Zac
Canning River
Onkaparinga
WA
SA
Coaches: Robert Jenkinson, Julie Jenkinson
L4 Haniford, Luke
Ryan, Zac
Holdfast Bay
Onkaparinga
SA
SA
Coach: Mr Lucie
L5 Sarson, Brendon
Baker, Reece
Indian Ocean
Bayswater
WA
WA
Coach: Ramon Andersson
L6 Thompson, Liam
Hibben, Matthew
Canning River
Bayswater
WA
WA
Coach: Julie Jenkinson
L7 Morrison, Luke
Rypp, Glenn
Onkaparinga
Holdfast Bay
SA
SA

Progress: Plan A: 1->A Final; 2..5->SemiFinal
Race 3616. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Heat 2
Start Time: 1:14 PM1000M
L2 Bowker, Daniel
Holmes, Brodie
Bayswater
Bayswater
WA
WA
Coaches: Ramon Andersson, Michael Pond
L3 Campbell, James
Campbell, Angus
Fairfield
Fairfield
VIC
VIC
Coach: Craig Pickett
L4 Cooke, Lachlan
Rice, Brendan
Bayswater
Bayswater
WA
WA
Coaches: Ramon Andersson, Michael Pond
L5 Wroe, Nicholas
Clancy-Lowe, Declan
Champion Lakes
Bayswater
WA
WA
Coaches: Julie Jenkinson, Robert Jenkinson
L6 Quick, Liam
Dennis, William
Ascot
Bayswater
WA
WA
Coaches: Julie Jenkinson, Robert Jenkinson
L7 Goble, Matthew
Alston, Chad
Adelaide
Holdfast Bay
SA
SA
L8 Dawe, Nicholas
Bain, Bill
Manly Warringah
Sunshine Coast
NSW
QLD

Progress: Plan A: 1->A Final; 2..5->SemiFinal
Race 3814. MK2 1000 16 : Mens Under 16 K2 1000Semi-Final 1
Start Time: 1:28 PM1000M
L1 Harris, Nicholas
Godwin, Michael
Bayswater
Ascot
WA
WA
L2 Jenkinson, Kent
Hush, Jack
Bayswater
Bayswater
WA
WA
Coaches: Julie Jenkinson, Robert Jenkinson
L3 Harris, Ben
McDonald, Rupert
Ascot
Ascot
WA
WA
Coaches: Robert Jenkinson, Julie Jenkinson, Peter Martin
L4 Watson, Tomas
Campbell, Jarrad
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
L5 Pope, Mitchell
Carson, Kieren
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
L6 Stock, Lachlan
Scira, Jakem
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L7 Pongratz, Bryce
McTigue, Sam
Ascot
Champion Lakes
WA
WA
L8 Fidge, Calvin
Viskovich, Brayden
Bayswater
Bayswater
WA
WA
Coach: Amanda Simper

Progress: Plan A: 1..6->A Final; Rest Eliminated
Race 3916. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Semi-Final 1
Start Time: 2:22 PM1000M
L1 Phillips, Jesse
Bird, Steve
Bayswater
Canning River
WA
WA
L2 Cooke, Lachlan
Rice, Brendan
Bayswater
Bayswater
WA
WA
Coaches: Ramon Andersson, Michael Pond
L3 Sarson, Brendon
Baker, Reece
Indian Ocean
Bayswater
WA
WA
Coach: Ramon Andersson
L4 Dawe, Nicholas
Bain, Bill
Manly Warringah
Sunshine Coast
NSW
QLD
L5 Haniford, Luke
Ryan, Zac
Holdfast Bay
Onkaparinga
SA
SA
Coach: Mr Lucie
L6 Campbell, James
Campbell, Angus
Fairfield
Fairfield
VIC
VIC
Coach: Craig Pickett
L7 Thompson, Liam
Hibben, Matthew
Canning River
Bayswater
WA
WA
Coach: Julie Jenkinson
L8 Wroe, Nicholas
Clancy-Lowe, Declan
Champion Lakes
Bayswater
WA
WA
Coaches: Julie Jenkinson, Robert Jenkinson

Progress: Plan A: 1..6->A Final; Rest Eliminated
Race 4017. MK4 1000 14: MIXED Under 14 K4 1000
18. MK4 1000 16: Mens Under 16 K4 1000
19. MK4 1000 18: Mens Under 18 K4 1000
Final
Start Time: 2:29 PM1000M
MK4 1000 16
L1 Fidge, Calvin
Viskovich, Brayden
Reynolds, Kyle
Harris, Nicholas
Bayswater
Bayswater
Bayswater
Bayswater
WA
WA
WA
WA
L2 Lohse, Sean
Armstrong, Lachlan
Pond, Nicholas
Graham, Alexander
Onkaparinga
Bayswater
Bayswater
Ascot
SA
WA
WA
WA
Coach: Julie Jenkinson
L3 Pope, Mitchell
Campbell, Jarrad
Carson, Kieren
Stock, Lachlan
Patterson Lakes
Patterson Lakes
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
VIC
VIC
L4 Jenkinson, Kent
Hush, Jack
Harris, Ben
McDonald, Rupert
Bayswater
Bayswater
Ascot
Ascot
WA
WA
WA
WA
Coaches: Robert Jenkinson, Julie Jenkinson
MK4 1000 18
L5 Wagstaff, Nicholas
Brits, Nico
Santarelli, Pietro
Lee, Jared
Bayswater
Bayswater
Christian Brothers
West Lakes
WA
WA
SA
SA
Coaches: Julie Jenkinson, Robert Jenkinson
L6 Pongratz, Bryce
Palleschi, Alexander
Smith, Timothy
McTigue, Sam
Ascot
Champion Lakes
Champion Lakes
Champion Lakes
WA
WA
WA
WA
MK4 1000 14
L7 Morton, Luke
Ashby, Zacchary
Buytels, Kye
O'Brien, Demi
Bayswater
Ascot
Ascot
Ascot
WA
WA
WA
WA
L8 Pongratz, Corey
Baker, Jack
Carbone, Anthony
Edwards, Brennan
Ascot
Bayswater
Bayswater
Bayswater
WA
WA
WA
WA
Coaches: Guy Power, Amanda Simper, Amanda Simper
Race 41. : Heat 1
Start Time: 2:36 PM1000M

CANCELLED
Race 4214. MK2 1000 16 : Mens Under 16 K2 1000Final
Start Time: 2:43 PM1000M
L1 Harris, Ben
McDonald, Rupert
Ascot
Ascot
WA
WA
Coaches: Robert Jenkinson, Julie Jenkinson, Peter Martin
L2 Watson, Tomas
Campbell, Jarrad
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
L3 Pope, Mitchell
Carson, Kieren
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
L4 Lohse, Sean
Pond, Nicholas
Onkaparinga
Bayswater
SA
WA
Coach: Julie Jenkinson
L5 Graham, Alexander
Armstrong, Lachlan
Ascot
Bayswater
WA
WA
Coach: Julie Jenkinson
L6 Stock, Lachlan
Scira, Jakem
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L7 Pongratz, Bryce
McTigue, Sam
Ascot
Champion Lakes
WA
WA
L8 Jenkinson, Kent
Hush, Jack
Bayswater
Bayswater
WA
WA
Coaches: Julie Jenkinson, Robert Jenkinson
Race 4316. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Final
Start Time: 3:37 PM1000M
L1 Campbell, James
Campbell, Angus
Fairfield
Fairfield
VIC
VIC
Coach: Craig Pickett
L2 Haniford, Luke
Ryan, Zac
Holdfast Bay
Onkaparinga
SA
SA
Coach: Mr Lucie
L3 Sarson, Brendon
Baker, Reece
Indian Ocean
Bayswater
WA
WA
Coach: Ramon Andersson
L4 Morrison, Luke
Rypp, Glenn
Onkaparinga
Holdfast Bay
SA
SA
L5 Goble, Matthew
Alston, Chad
Adelaide
Holdfast Bay
SA
SA
L6 Cooke, Lachlan
Rice, Brendan
Bayswater
Bayswater
WA
WA
Coaches: Ramon Andersson, Michael Pond
L7 Dawe, Nicholas
Bain, Bill
Manly Warringah
Sunshine Coast
NSW
QLD
L8 Phillips, Jesse
Bird, Steve
Bayswater
Canning River
WA
WA
Race 4496. MK2 1000 14 : Mixed K2 1000 14 YearsDirect Final
Start Time: 3:44 PM1000M
L3 Carbone, Anthony
Edwards, Brennan
Bayswater
Bayswater
WA
WA
L4 Baker, Jack
Pongratz, Corey
Bayswater
Ascot
WA
WA
L5 Choudhury, Omrik
Ashby, Zacchary
Ascot
Ascot
WA
WA
L6 O'Brien, Demi
Morton, Luke
Ascot
Bayswater
WA
WA
Race 4524. WK2 2500 16 : Womens Under 16 K2 2500Long Distance
Start Time: 3:52 PM2500M
L2 Maxwell, Nicole
Moody, Eloise
Bayswater
Bayswater
WA
WA
L1 Martin, Bronwyn
MacDougall, Lareesa
Ascot
Ascot
WA
WA
Coach: Peter Martin
Race 46A22. MK1 2500 16 : Mens Under 16 K1 2500Long Distance
Start Time: 3:57 PM2500M
L1 Campbell, JarradPatterson LakesVIC
Race 4723. MK1 2500 18 : Mens Under 18 K1 2500Long Distance
Start Time: 4:02 PM2500M
L2 Fidge, JontyBayswaterWACoach: Robert Jenkinson
L3 Brits, NicoBayswaterWACoach: Julie Jenkinson
L4 Smith, TimothyChampion LakesWACoach: Guy Power
L5 Santarelli, PietroChristian BrothersSACoach: Jim Murphy
L6 Bain, BillSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L7 Lee, JaredWest LakesSACoach: Jim Murphy
L8 DeDai, Sean-CharlesWest LakesSA
L1 Wagstaff, NicholasBayswaterWACoach: Julie Jenkinson
Race 4920. MK4 1000 : Mens Open K4 1000Direct Final
Start Time: 4:07 PM1000M
L2 Cooke, Lachlan
Thompson, Liam
Brewer, Todd
Bain, Bill
Bayswater
Canning River
Bayswater
Sunshine Coast
WA
WA
WA
QLD
Coach: Ramon Andersson
L3 Hibben, Matthew
Dennis, William
Taylor, Bradley
DeDai, Sean-Charles
Bayswater
Bayswater
Bayswater
West Lakes
WA
WA
WA
SA
Coaches: Robert Jenkinson, Julie Jenkinson
L4 Sarson, Brendon
Baker, Reece
Holmes, Brodie
Rice, Brendan
Indian Ocean
Bayswater
Bayswater
Bayswater
WA
WA
WA
WA
Coach: Ramon Andersson
L5 Wroe, Nicholas
Campbell, James
Clancy-Lowe, Declan
Quick, Liam
Champion Lakes
Fairfield
Bayswater
Ascot
WA
VIC
WA
WA
Coach: Julie Jenkinson
L6 Fletcher, Laurence
Dawe, Nicholas
Ryan, Zac
Haniford, Luke
West Lakes
Manly Warringah
Onkaparinga
Holdfast Bay
SA
NSW
SA
SA
Coach: Nathan Luce
L7 Goble, Matthew
Rypp, Glenn
Morrison, Luke
Alston, Chad
Adelaide
Holdfast Bay
Onkaparinga
Holdfast Bay
SA
SA
SA
SA
Coach: Mr Lucie