2011 AC National Sprint Championships

Date: Wed 16th - Sun 20th March , 2011
Venue: West Lakes, SA
Lane Draw
Options:  Select Day:      Show
Wednesday 16th March, 2011

Race 16. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 1
Start Time: 8:00 AM1000M
L2 Rice, BrendanBayswaterWA
L3 Haniford, LukeHoldfast BaySA
L4 Alston, ChadHoldfast BaySA
L5 Stewart, MurrayManly WarringahNSWCoach: Tim Jacobs
L6 Morrison, LukeOnkaparingaSACoach: David Foureur
L7 Bowker, DanielBayswaterWA
L8 Knauer, MichaelHoldfast BaySA

Progress: Plan D: 1..5->Semi-Final + 2 Next Fastest
Race 26. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 2
Start Time: 8:07 AM1000M
L1 Smith, TateGold CoastQLD
L2 Thompson, LiamCanning RiverWA
L3 Hardy, PierceKawana WatersQLDCoach: P Petho
L4 Wilkinson, GlennSunshine CoastQLD
L5 Wallace, KenCurrumbin CreekQLD
L6 Smith, DavidCurrumbin CreekQLD
L7 Ryan, ZacOnkaparingaSA
L8 Holland, ReeceSt GeorgeNSW
L9 Fuller, SamOnkaparingaSACoach: Bennet Maxwell, Nick Tucker

Progress: Plan D: 1..5->Semi-Final + 2 Next Fastest
Race 36. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 3
Start Time: 8:14 AM1000M
L1 Vesely, MarioDirect MembersNSW
L2 Cross, NathanTasmania CCTAS
L3 Young, LukeGold CoastQLD
L4 Rypp, GlennHoldfast BaySA
L5 Clear, JacobGold CoastQLD
L6 Wilkinson, DaneCurrumbin CreekQLD
L7 Urquhart, MatthewGold CoastQLDCoach: Jimmy Owens
L8 Dawe, NicholasManly WarringahNSW
L9 McAleenan, AndrewSunshine CoastQLD

Progress: Plan D: 1..5->Semi-Final + 2 Next Fastest
Race 46. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 4
Start Time: 8:21 AM1000M
L1 Blanche, DeanSt GeorgeNSW
L2 Buckton, AlexanderDirect MembersNSWCoach: Christine Duff
L3 Bolton, NicholasSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L4 Dallos, ZsoltSunshine CoastQLDCoach: peter petho
L5 Baker, ReeceIndian OceanWA
L6 Alagich, ChrisSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L7 Crow, MitchellSt GeorgeNSWCoach: jim walker
L8 Symonds, TimEncounterSACoach: Bennett Maxwell
L9 Utanga, JoshCook IslandsCOK

Progress: Plan D: 1..5->Semi-Final + 2 Next Fastest
Race 56. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 5
Start Time: 8:28 AM1000M
L1 Lee, DarrenMildura DistrictVIC
L2 Vowles, KevinBendigoVIC
L3 Thomson, DaleOnkaparingaSACoach: Bennett Maxwell
L4 Cooke, LachlanBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L5 Sarson, BrendonIndian OceanWACoach: Ramon Andersson
L6 Norton, SamTasmania CCTASCoach: Jeremy Norton
L7 Thompson, MitchellManly WarringahNSW
L8 Stenlake, TimothyIndooroopillyQLD
L9 Scott, JamesNew ZealandNZL

Progress: Plan D: 1..5->Semi-Final + 2 Next Fastest
Race 612. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000Heat 1
Start Time: 8:35 AM1000M
L2 Herd, James
Stowe, Mark
Brothers
St George
QLD
NSW
L3 McLean, Ben
McTavish, Fraser
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L4 Norton, Tom
Smith, Scott
Tasmania CC
Illawarra
TAS
NSW
L5 DeDai, Sean-Charles
Petho, Jeremy
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Kris Lepianka
L6 Dunn, Callum
Bulmer, Nicholas
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Kris Lepianka
L7 Gold, Alex
Little, Tom
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L8 Barter, Lachlan
Psaltis, Clyde
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coaches: John Newton, Graham Bendeich

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 712. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000Heat 2
Start Time: 8:42 AM1000M
L2 Coupe Sando, Oliver
Hill, Ben
Christian Brothers
Tasmania CC
SA
TAS
L3 Stafford-Smith, Mac
McAteer, Michael
Indooroopilly
Currumbin Creek
QLD
QLD
L4 Crouch, Joshua
Ross, Daniel
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coach: John Newton
L5 Bain, Bill
Gardner, Neil
Sunshine Coast
Kawana Waters
QLD
QLD
Coach: Peter Petho
L6 Murphy, Jack
Wood, Jordan
Gold Coast
Gold Coast
QLD
QLD
Coach: Vince Fehervari
L7 Salagaras, Nicholas
Bennett, Jordan
Christian Brothers
Encounter
SA
SA
Coaches: Jim Murphy, Marc Brehin
L8 Quick, Liam
Clancy-Lowe, Declan
Ascot
Bayswater
WA
WA
Coaches: Robert Jenkinson, Julie Jenkinson

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 826. WK1 1000 : Womens Open K1 1000Heat 1
Start Time: 8:49 AM1000M
L2 Silvester, JessicaPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L3 Prior, MaddisonIllawarraNSWCoach: terry prossor
L4 Kanyitur, IvanaOnkaparingaSACoach: Kris Lepianka
L5 Fogarty, LyndsieIndooroopillyQLD
L6 Burnett, AlyceSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L7 Peters, AmyMitta MittaNSW
L8 Martin, Jaymee-LeeCanning RiverWACoach: Rob and Julie Jenkinson
L9 Simper, RachelGold CoastQLD

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 926. WK1 1000 : Womens Open K1 1000Heat 2
Start Time: 8:56 AM1000M
L1 Keelan, RebeccaManly WarringahNSW
L2 Broad, KylieBayswaterWACoach: Julie Jenkinson
L3 Thomson, EmmaSouthside PaddlersNSW
L4 Jenkins, KristinaManly WarringahNSW
L5 Flood, NaomiManly WarringahNSW
L6 McGinty, HaileySunshine CoastQLD
L7 Manciet, FloraFranceFRA
L8 Smith, LaurenIllawarraNSW
L9 Wood, SammyManly WarringahNSWCoach: Gavin James

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 103. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Heat 1
Start Time: 9:03 AM1000M
L1 Newell, JaydenSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L2 Crawford, JarradWest LakesSACoach: Jim Murphy
L3 Tsagaris, JacobSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L4 Gebarski, VictorWest LakesSA
L5 Lohse, SeanOnkaparingaSACoach: Nick Tucker
L6 Brown, ZakSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L7 Carson, KierenPatterson LakesVIC
L8 Pongratz, BryceAscotWACoach: Julie Jenkinson

Progress: Plan C: 1..6->Semi-Final + 3 Next Fastest
Race 113. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Heat 2
Start Time: 9:10 AM1000M
L1 Dreyer, JohanSydney Northern BeachesNSW
L2 Fenley, JoshuaSydney Northern BeachesNSWCoach: christine Duff
L3 Watson, TomasPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L4 Bryant, Jack-HenryManly WarringahNSWCoach: Damien Daley
L5 Lawrence, IsaacSydney Northern BeachesNSW
L6 Campbell, JarradPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L7 Clark, JordanCurrumbin CreekQLD
L8 Stuart, JamesBrisbane CanoeingQLDCoach: Bruce Stuart

Progress: Plan C: 1..6->Semi-Final + 3 Next Fastest
Race 123. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Heat 3
Start Time: 9:17 AM1000M
L1 Fazzalari, AidanWest LakesSA
L2 Yeates, LiamSydney Northern BeachesNSW
L3 Pope, MitchellPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L4 Stock, LachlanPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L5 Bain, JakOnkaparingaSACoach: Nick Tucker
L6 McKitterick, JoelCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton, Graham Bendei
L7 Santarelli, PietroChristian BrothersSACoach: Thomas (Jim) Murphy
L8 Scira, JakemPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo

Progress: Plan C: 1..6->Semi-Final + 3 Next Fastest
Race 133. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Heat 4
Start Time: 9:24 AM1000M
L1 Lee, JaredWest LakesSA
L2 Graham, AlexanderAscotWACoach: Robert Jenkinson
L3 Jacobs, ToddSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L4 Wagstaff, NicholasBayswaterWACoach: Julie Jenkinson
L5 Bennett, CameronEncounterSA
L6 Euers, PeterSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L7 Pond, NicholasBayswaterWA

Progress: Plan C: 1..6->Semi-Final + 3 Next Fastest
Race 1424. WK1 1000 18 : Womens Under 18 K1 1000Heat 1
Start Time: 9:31 AM1000M
L1 Killen, RaiaPaddle WA ClubWACoach: Julie Jenkinson
L2 Szewczyk, LaurenSydney Northern BeachesNSW
L3 Scholz, SamanthaWest LakesSACoach: Kris Lepianka
L4 Tobitt, GabriellaCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L5 Higgison, KirstyIllawarraNSW
L6 Hennessy, AnnaWest LakesSA
L7 Hurst, MadeleinePatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L8 Carlton, VirginiaGeelongVICCoach: Peter Gargiulo
L9 Howcroft, CocoSunshine CoastQLDCoach: peter petho/Clint Robinson

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 1524. WK1 1000 18 : Womens Under 18 K1 1000Heat 2
Start Time: 9:38 AM1000M
L2 Green, JacquelineSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L3 Sullivan, Ann-SophieSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L4 Degnian, RebeccaCurrumbin CreekQLD
L5 St Hill, ElizaIvanhoe Northcote Canoe CVIC
L6 Jones, Jordan-LeeSunshine CoastQLDCoach: peter petho
L7 Po Ching, RishanSamoaSAMCoach: Roberto Pansecco
L8 Silvester, DaniellePatterson LakesVIC
L9 Robertson, AlanaPaddle WA ClubWA

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 1628. WK2 1000 16 : Womens Under 16 K2 1000Heat 1
Start Time: 9:45 AM1000M
L2 Cathcart, Arielle
Kiernan, Emma
Patterson Lakes
FEB School
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L3 Martin, Chloe
Maloney, Christy
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coach: John Newton
L4 Labine Romain, Mackenzie
Basson, Tanielle
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L5 O'Toole, Brooke
Barber, Amelia
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L6 Naughton, Jaymee
Maxwell, Nicole
Ascot
Bayswater
WA
WA
Coach: Amanda Simper
L7 Bulmer, Josephine
Davies, Madison
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Krzysztof Lepianka

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 1728. WK2 1000 16 : Womens Under 16 K2 1000Heat 2
Start Time: 9:52 AM1000M
L1 Schubert, Elise
Mitchell, Kristy
Manly Warringah
Currumbin Creek
NSW
QLD
L2 Karamoshos, Chloe
Reynolds, Lucy
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Jim Murphy
L3 O'Neill, Monique
Reynolds, Shannon
Sydney Northern Beaches
Bayswater
NSW
WA
Coach: Christine Duff
L4 Batters, Madeleine
Mann, Rebecca
Bendigo
Bendigo
VIC
VIC
Coaches: Matthew Mann, Tony Misson
L5 Martin, Bronwyn
Drake, Mandee
Ascot
Champion Lakes
WA
WA
Coach: Amanda Simper
L6 Watson, Tess
Green, Brittany
Ascot
Currumbin Creek
WA
QLD
Coaches: Julie Jenkinson, Robert Jenkinson, John Newton
L7 Bednall, Taylor
Skewes, Tahni
Brisbane Canoeing
Mildura District
QLD
VIC
L8 Barber, Amelia
O'Toole, Brooke
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 184. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 1
Start Time: 10:20 AM1000M
L2 Groves, JoshuaManly WarringahNSWCoach: Terry Prosser
L3 Bennett, JordanEncounterSA
L4 Gardner, NeilKawana WatersQLDCoach: Peter Petho
L5 Petho, JeremyWest LakesSA
L6 Wood, JordanGold CoastQLDCoach: Vince Fehervari
L7 Stafford-Smith, MacIndooroopillyQLD
L8 Psaltis, ClydeCurrumbin CreekQLD
L9 Quick, LiamAscotWACoach: Robert Jenkinson

Progress: Plan C: 1..6->Semi-Final + 3 Next Fastest
Race 194. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 2
Start Time: 10:27 AM1000M
L2 McAteer, MichaelCurrumbin CreekQLDCoach: Graham Bendeich
L3 Little, TomSydney Northern BeachesNSW
L4 Stowe, MarkSt GeorgeNSWCoach: jimmy walker
L5 Bain, BillSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L6 Murphy, JackGold CoastQLD
L7 Hill, BenTasmania CCTASCoach: Jeremy Norton
L8 Salagaras, NicholasChristian BrothersSACoach: Jim Murphy
L9 Clancy-Lowe, DeclanBayswaterWA

Progress: Plan C: 1..6->Semi-Final + 3 Next Fastest
Race 204. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 3
Start Time: 10:34 AM1000M
L2 Graf, ArnoldSouthside PaddlersNSWCoach: Brian Trouville
L3 Gold, AlexSydney Northern BeachesNSW
L4 Smith, ScottIllawarraNSW
L5 Norton, TomTasmania CCTAS
L6 Bulmer, NicholasWest LakesSACoach: Kris Lepianka
L7 Crouch, JoshuaCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L8 McTavish, FraserSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L9 Herd, JamesBrothersQLDCoach: Kevin Crisp

Progress: Plan C: 1..6->Semi-Final + 3 Next Fastest
Race 214. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 4
Start Time: 10:41 AM1000M
L2 Coupe Sando, OliverChristian BrothersSACoach: Jim Murphy
L3 McAleenan, KurtSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L4 Ross, DanielCurrumbin CreekQLD
L5 Dunn, CallumWest LakesSACoach: Kris Lepianka
L6 DeDai, Sean-CharlesWest LakesSACoach: Kris Lepianka
L7 McLean, BenSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L8 Barter, LachlanCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton & Graham Bende

Progress: Plan C: 1..6->Semi-Final + 3 Next Fastest
Race 226. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Semi-Final 1
Start Time: 10:48 AM1000M
L1 Wilkinson, GlennSunshine CoastQLD
L2 Haniford, LukeHoldfast BaySA
L3 Norton, SamTasmania CCTASCoach: Jeremy Norton
L4 Alagich, ChrisSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L5 Stewart, MurrayManly WarringahNSWCoach: Tim Jacobs
L6 Smith, TateGold CoastQLD
L7 Wilkinson, DaneCurrumbin CreekQLD
L8 Dallos, ZsoltSunshine CoastQLDCoach: peter petho
L9 Thomson, DaleOnkaparingaSACoach: Bennett Maxwell

Progress: Plan D: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 236. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Semi-Final 2
Start Time: 10:55 AM1000M
L1 Young, LukeGold CoastQLD
L2 Hardy, PierceKawana WatersQLDCoach: P Petho
L3 Alston, ChadHoldfast BaySA
L4 Sarson, BrendonIndian OceanWACoach: Ramon Andersson
L5 Wallace, KenCurrumbin CreekQLD
L6 Urquhart, MatthewGold CoastQLDCoach: Jimmy Owens
L7 Crow, MitchellSt GeorgeNSWCoach: jim walker
L8 Cooke, LachlanBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L9 Knauer, MichaelHoldfast BaySA

Progress: Plan D: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 246. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Semi-Final 3
Start Time: 11:02 AM1000M
L1 Bolton, NicholasSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L2 Rypp, GlennHoldfast BaySA
L3 Smith, DavidCurrumbin CreekQLD
L4 Morrison, LukeOnkaparingaSACoach: David Foureur
L5 Clear, JacobGold CoastQLD
L6 Baker, ReeceIndian OceanWA
L7 Thompson, MitchellManly WarringahNSW
L8 Bowker, DanielBayswaterWA
L9 Ryan, ZacOnkaparingaSA
L10 Blanche, DeanSt GeorgeNSW

Progress: Plan D: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 2533. WK4 1000 18 : Womens Under 18 K4 1000Direct Final
Start Time: 11:09 AM1000M
L3 Green, Jacqueline
Szewczyk, Lauren
Robertson, Alana
Killen, Raia
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Paddle WA Club
Paddle WA Club
NSW
NSW
WA
WA
Coach: Christine Duff
L4 Davies, Madison
McAleenan, Tara
Bulmer, Josephine
Scholz, Samantha
West Lakes
Sunshine Coast
West Lakes
West Lakes
SA
QLD
SA
SA
Coach: Kris Lepianka
L5 Bryant, Allison
Higgison, Kirsty
Hennessy, Anna
Reynolds, Shannon
Manly Warringah
Illawarra
West Lakes
Bayswater
NSW
NSW
SA
WA
Coaches: Julie Jenkinson, Robert Jenkinson
L6 Hurst, Madeleine
Silvester, Danielle
Walkington, Nathalie
Carlton, Virginia
Patterson Lakes
Patterson Lakes
Patterson Lakes
Geelong
VIC
VIC
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L7 Tobitt, Gabriella
Degnian, Rebecca
St Hill, Eliza
Fox, Jessica
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Ivanhoe Northcote Canoe C
Penrith Valley
QLD
QLD
VIC
NSW
Race 263. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Semi-Final 1
Start Time: 11:40 AM1000M
L1 Dreyer, JohanSydney Northern BeachesNSW
L2 Pope, MitchellPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L3 Wagstaff, NicholasBayswaterWACoach: Julie Jenkinson
L4 Clark, JordanCurrumbin CreekQLD
L5 Gebarski, VictorWest LakesSA
L6 Yeates, LiamSydney Northern BeachesNSW
L7 Lee, JaredWest LakesSA
L8 Crawford, JarradWest LakesSACoach: Jim Murphy
L9 Bennett, CameronEncounterSA

Progress: Plan C: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 273. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Semi-Final 2
Start Time: 11:47 AM1000M
L1 Stuart, JamesBrisbane CanoeingQLDCoach: Bruce Stuart
L2 Lohse, SeanOnkaparingaSACoach: Nick Tucker
L3 Bain, JakOnkaparingaSACoach: Nick Tucker
L4 Euers, PeterSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L5 Lawrence, IsaacSydney Northern BeachesNSW
L6 Tsagaris, JacobSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L7 Fazzalari, AidanWest LakesSA
L8 Campbell, JarradPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L9 Pond, NicholasBayswaterWA

Progress: Plan C: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 283. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Semi-Final 3
Start Time: 11:54 AM1000M
L1 Brown, ZakSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L2 Jacobs, ToddSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L3 Fenley, JoshuaSydney Northern BeachesNSWCoach: christine Duff
L4 McKitterick, JoelCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton, Graham Bendei
L5 Graham, AlexanderAscotWACoach: Robert Jenkinson
L6 Carson, KierenPatterson LakesVIC
L7 Bryant, Jack-HenryManly WarringahNSWCoach: Damien Daley
L8 Santarelli, PietroChristian BrothersSACoach: Thomas (Jim) Murphy
L9 Stock, LachlanPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo

Progress: Plan C: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 2923. WK1 1000 16 : Womens Under 16 K1 1000Heat 1
Start Time: 12:01 PM1000M
L1 Mitchell, KristyCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton Graham Bendeic
L2 Cathcart, AriellePatterson LakesVIC
L3 Bednall, TaylorBrisbane CanoeingQLD
L4 Reynolds, LucyWest LakesSA
L5 Skewes, TahniMildura DistrictVICCoach: Greg Skewes
L6 O'Toole, BrookeSydney Northern BeachesNSW
L7 Naughton, JaymeeAscotWA
L8 Maloney, ChristyCurrumbin CreekQLD

Progress: Plan C: 1..6->Semi-Final + 3 Next Fastest
Race 3023. WK1 1000 16 : Womens Under 16 K1 1000Heat 2
Start Time: 12:08 PM1000M
L1 Walkington, NathaliePatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L2 Watson, TessAscotWACoach: Julie Jenkinson
L3 Labine Romain, MackenzieSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L4 Mann, RebeccaBendigoVIC
L5 Barber, AmeliaSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L6 Green, BrittanyCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton/Graham Bendeic
L7 Kiernan, EmmaFEB SchoolVICCoach: Peter Gargiulo
L8 Drake, MandeeChampion LakesWA

Progress: Plan C: 1..6->Semi-Final + 3 Next Fastest
Race 3123. WK1 1000 16 : Womens Under 16 K1 1000Heat 3
Start Time: 12:15 PM1000M
L1 Schubert, EliseManly WarringahNSW
L2 Bulmer, JosephineWest LakesSACoach: Kris Lepianka
L3 Martin, ChloeCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L4 O'Neill, MoniqueSydney Northern BeachesNSW
L5 Smith, HollySouthside PaddlersNSWCoach: Brian Trouville
L6 Reynolds, ShannonBayswaterWACoach: Julie Jenkinson
L7 Maxwell, NicoleBayswaterWACoach: Amanda Simper
L8 Fuller, GraceOnkaparingaSA

Progress: Plan C: 1..6->Semi-Final + 3 Next Fastest
Race 3223. WK1 1000 16 : Womens Under 16 K1 1000Heat 4
Start Time: 12:22 PM1000M
L1 Batters, MadeleineBendigoVICCoach: Tony Misson
L2 Martin, BronwynAscotWACoach: Amanda Simper
L3 McAleenan, TaraSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L4 Basson, TanielleSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L5 Karamoshos, ChloeWest LakesSACoach: Jim Murphy
L6 Davies, MadisonWest LakesSACoach: Kris Lepianka
L7 Taurins, TalissaSydney Northern BeachesNSW

Progress: Plan C: 1..6->Semi-Final + 3 Next Fastest
Race 3314. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Heat 1
Start Time: 1:30 PM1000M
L1 Thompson, Liam
Brewer, Todd
Canning River
Bayswater
WA
WA
Coaches: Robert Jenkinson, Julie Jenkinson
L2 Norton, Sam
Donkin, Tim
Tasmania CC
Indooroopilly
TAS
QLD
L3 McKitterick, Joel
Pool A, Senior
Currumbin Creek
Direct Members
QLD
NSW
L4 Dallos, Zsolt
Wilkinson, Glenn
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
Coach: Shane Dalziel
L5 Clear, Jacob
Stewart, Murray
Gold Coast
Manly Warringah
QLD
NSW
Coach: Jimmy Owens
L6 Morrison, Luke
Smith, David
Onkaparinga
Currumbin Creek
SA
QLD
Coach: Jimmy Owens
L7 Alagich, Chris
Young, Luke
Sunshine Coast
Gold Coast
QLD
QLD
L8 Hardy, Pierce
Bolton, Nicholas
Kawana Waters
Sunshine Coast
QLD
QLD
L9 Rice, Brendan
Cooke, Lachlan
Bayswater
Bayswater
WA
WA
Coach: Ramon Andersson
L10 Scott, James
Lee, Darren
New Zealand
Mildura District
NZL
VIC

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 3414. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Heat 2
Start Time: 1:37 PM1000M
L1 Smith, Tate
Simpson, Joel
Gold Coast
Gold Coast
QLD
QLD
L2 Maxwell, Bennett
Provan, David
Holdfast Bay
Indooroopilly
SA
QLD
L3 Ryan, Zac
Haniford, Luke
Onkaparinga
Holdfast Bay
SA
SA
L4 Holmes, Brodie
Bowker, Daniel
Bayswater
Bayswater
WA
WA
L5 Sarson, Brendon
Baker, Reece
Indian Ocean
Indian Ocean
WA
WA
L6 Alston, Chad
Rypp, Glenn
Holdfast Bay
Holdfast Bay
SA
SA
L7 Crow, Mitchell
Blanche, Dean
St George
St George
NSW
NSW
L8 Thomson, Dale
Fuller, Sam
Onkaparinga
Onkaparinga
SA
SA
L9 Knauer, Michael
Symonds, Tim
Holdfast Bay
Encounter
SA
SA
L10 Stowe, Mark
Herd, James
St George
Brothers
NSW
QLD

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 358. MK1 1000 45 : Mens Over 45 K1 1000Heat 1
Start Time: 1:44 PM1000M
L2 Burton, CraigHoldfast BaySA
L3 Daw, ShaneHoldfast BaySA
L4 Bendeich, GrahamCurrumbin CreekQLD
L5 Lepley, TimHoldfast BaySA
L6 Stenlake, DarrylIndooroopillyQLD
L7 Lee, DarrenMildura DistrictVIC

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 368. MK1 1000 45 : Mens Over 45 K1 1000Heat 2
Start Time: 1:51 PM1000M
L2 Gallard, MichaelEncounterSACoach: Marc Brehin
L3 Moriarty, PeterHoldfast BaySACoach: Maxwell Bennett
L4 Lee, RobertHoldfast BaySA
L5 Bradilovic, GeorgeFootscrayVICCoach: self coached
L6 Tucker, NickOnkaparingaSA

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 374. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Semi-Final 1
Start Time: 1:58 PM1000M
L1 Salagaras, NicholasChristian BrothersSACoach: Jim Murphy
L2 McTavish, FraserSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L3 McLean, BenSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L4 Murphy, JackGold CoastQLD
L5 Petho, JeremyWest LakesSA
L6 Norton, TomTasmania CCTAS
L7 McAleenan, KurtSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L8 Quick, LiamAscotWACoach: Robert Jenkinson
L9 Groves, JoshuaManly WarringahNSWCoach: Terry Prosser

Progress: Plan C: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 384. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Semi-Final 2
Start Time: 2:05 PM1000M
L1 Clancy-Lowe, DeclanBayswaterWA
L2 Stafford-Smith, MacIndooroopillyQLD
L3 Smith, ScottIllawarraNSW
L4 DeDai, Sean-CharlesWest LakesSACoach: Kris Lepianka
L5 Bain, BillSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L6 Gardner, NeilKawana WatersQLDCoach: Peter Petho
L7 Crouch, JoshuaCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L8 Little, TomSydney Northern BeachesNSW
L9 Barter, LachlanCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton & Graham Bende

Progress: Plan C: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 394. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Semi-Final 3
Start Time: 2:12 PM1000M
L1 Psaltis, ClydeCurrumbin CreekQLD
L2 Ross, DanielCurrumbin CreekQLD
L3 Stowe, MarkSt GeorgeNSWCoach: jimmy walker
L4 Bulmer, NicholasWest LakesSACoach: Kris Lepianka
L5 Dunn, CallumWest LakesSACoach: Kris Lepianka
L6 Wood, JordanGold CoastQLDCoach: Vince Fehervari
L7 Hill, BenTasmania CCTASCoach: Jeremy Norton
L8 Gold, AlexSydney Northern BeachesNSW
L9 McAteer, MichaelCurrumbin CreekQLDCoach: Graham Bendeich

Progress: Plan C: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 4011. MK2 1000 16 : Mens Under 16 K2 1000Heat 1
Start Time: 2:19 PM1000M
L1 Santarelli, Pietro
Crawford, Jarrad
Christian Brothers
West Lakes
SA
SA
Coach: Jim Murphy
L2 Pope, Mitchell
Carson, Kieren
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L3 Euers, Peter
Graham, Alexander
Sydney Northern Beaches
Ascot
NSW
WA
Coach: Christine Duff
L4 Bennett, Cameron
Lee, Jared
Encounter
West Lakes
SA
SA
Coach: Jim Murphy
L5 Jacobs, Todd
Tsagaris, Jacob
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L6 Bain, Jak
Lohse, Sean
Onkaparinga
Onkaparinga
SA
SA
Coaches: Nick Tucker, Neil Thomson
L7 Watson, Tomas
Campbell, Jarrad
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 4111. MK2 1000 16 : Mens Under 16 K2 1000Heat 2
Start Time: 2:26 PM1000M
L1 Brown, Zak
Newell, Jayden
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
Coach: Peter Petho
L2 Clark, Jordan
McKitterick, Joel
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coach: John Newton
L3 Wagstaff, Nicholas
Pond, Nicholas
Bayswater
Bayswater
WA
WA
Coaches: Julie Jenkinson, Robert Jenkinson
L4 Stock, Lachlan
Scira, Jakem
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L5 Dreyer, Johan
Fenley, Joshua
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L6 Fazzalari, Aidan
Gebarski, Victor
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L7 Yeates, Liam
Lawrence, Isaac
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L8 Bryant, Jack-Henry
Pongratz, Bryce
Manly Warringah
Ascot
NSW
WA

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 4223. WK1 1000 16 : Womens Under 16 K1 1000Semi-Final 1
Start Time: 2:33 PM1000M
L1 Drake, MandeeChampion LakesWA
L2 Schubert, EliseManly WarringahNSW
L3 Basson, TanielleSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L4 Watson, TessAscotWACoach: Julie Jenkinson
L5 Mitchell, KristyCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton Graham Bendeic
L6 Smith, HollySouthside PaddlersNSWCoach: Brian Trouville
L7 Martin, BronwynAscotWACoach: Amanda Simper
L8 Naughton, JaymeeAscotWA
L9 Kiernan, EmmaFEB SchoolVICCoach: Peter Gargiulo

Progress: Plan C: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 4323. WK1 1000 16 : Womens Under 16 K1 1000Semi-Final 2
Start Time: 2:40 PM1000M
L1 Barber, AmeliaSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L2 Skewes, TahniMildura DistrictVICCoach: Greg Skewes
L3 O'Neill, MoniqueSydney Northern BeachesNSW
L4 McAleenan, TaraSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L5 Mann, RebeccaBendigoVIC
L6 Bednall, TaylorBrisbane CanoeingQLD
L7 Bulmer, JosephineWest LakesSACoach: Kris Lepianka
L8 Green, BrittanyCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton/Graham Bendeic
L9 Karamoshos, ChloeWest LakesSACoach: Jim Murphy

Progress: Plan C: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 4423. WK1 1000 16 : Womens Under 16 K1 1000Semi-Final 3
Start Time: 2:47 PM1000M
L1 Reynolds, LucyWest LakesSA
L2 Davies, MadisonWest LakesSACoach: Kris Lepianka
L3 Labine Romain, MackenzieSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L4 Reynolds, ShannonBayswaterWACoach: Julie Jenkinson
L5 Batters, MadeleineBendigoVICCoach: Tony Misson
L6 Cathcart, AriellePatterson LakesVIC
L7 Walkington, NathaliePatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L8 Fuller, GraceOnkaparingaSA
L9 Martin, ChloeCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton

Progress: Plan C: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 4525. WK1 1000 23 : Womens Under 23 K1 1000Direct Final
Start Time: 2:54 PM1000M
L1 Keelan, RebeccaManly WarringahNSW
L2 Sedgewick, NikkiManly WarringahNSW
L3 Silvester, JessicaPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L4 Thomson, EmmaSouthside PaddlersNSW
L5 Francis, RemiCurrumbin CreekQLD
L6 Beaver, JacquelineBrothersQLD
L7 Ethell, HeleenaCurrumbin CreekQLDCoach: Katrin Borchert
L8 Broad, KylieBayswaterWACoach: Julie Jenkinson
Race 4620. MK4 1000 45: Mens Over 45 K4 1000
39. MC4 1000: Mens Open C4 1000
Direct Final
Start Time: 3:01 PM1000M
MK4 1000 45
L3 Lee, Robert
Stenlake, Darryl
Moriarty, Peter
Gallard, Michael
Holdfast Bay
Indooroopilly
Holdfast Bay
Encounter
SA
QLD
SA
SA
Coach: Bennett Maxwell
L4 Lepley, Tim
Burton, Craig
Daw, Shane
Tucker, Nick
Holdfast Bay
Holdfast Bay
Holdfast Bay
Onkaparinga
SA
SA
SA
SA
MC4 1000
L6 Corena, Michael
Duggin, Guy
Shopov, Louka
Shopov, Stoyan
West Lakes
West Lakes
West Lakes
West Lakes
SA
SA
SA
SA
L7 Bradilovic, Predrag
ATHLETE UNKNOWN
Keogh, Benjamin
ATHLETE UNKNOWN
Essendon

West Lakes
VIC

SA
L8 Loughry, Matthew
Bigaj, Janusz
Beaver, Michael
Florian, Marius
West Lakes
West Lakes
Brothers
Gold Coast
SA
SA
QLD
QLD
Race 475. MK1 1000 23 : Mens Under 23 K1 1000Heat 1
Start Time: 3:08 PM1000M
L1 Fuller, SamOnkaparingaSACoach: Bennet Maxwell, Nick Tucker
L2 Cross, NathanTasmania CCTAS
L3 Wroe, NicholasChampion LakesWA
L4 Bolton, NicholasSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L5 Norton, SamTasmania CCTASCoach: Jeremy Norton
L6 Crow, MitchellSt GeorgeNSWCoach: jim walker
L7 Murphy, AaronGold CoastQLDCoach: Vince Fehervari
L8 Stenlake, TimothyIndooroopillyQLD
L9 Thompson, LiamCanning RiverWA

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 485. MK1 1000 23 : Mens Under 23 K1 1000Heat 2
Start Time: 3:15 PM1000M
L1 Ryan, ZacOnkaparingaSA
L2 Tontodonati, MatteoDirect MembersNSWCoach: Tim Jacobs
L3 Holland, ReeceSt GeorgeNSW
L4 Thomson, DaleOnkaparingaSACoach: Bennett Maxwell
L5 Cooke, LachlanBayswaterWACoach: Ramon Andersson
L6 Hardy, PierceKawana WatersQLDCoach: P Petho
L7 Brewer, ToddBayswaterWA
L8 Donkin, TimIndooroopillyQLDCoach: Kevin Crisp
L9 Nosella, JimCanadaCAN
L10 Choi, MinkyuDirect MembersNSW

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 4941. MK2 2500 12: Mens Under 12 K2 2500
42. MK2 2500 14: Mens Under 14 K2 2500
Direct Final
Start Time: 3:25 PM2500M
MK2 2500 12
L1 Bednall, Darcy
Green, Thomas
Brisbane Canoeing
Currumbin Creek
QLD
QLD
MK2 2500 14
L2 McDonald, Rupert
Harris, Ben
Ascot
Ascot
WA
WA
Coaches: Robert Jenkinson, Julie Jenkinson
L3 Harris, Nicholas
Jenkinson, Kent
Bayswater
Bayswater
WA
WA
Coaches: Robert Jenkinson, Julie Jenkinson
L4 Mitchell, Dean
Clark, Hayden
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coaches: John Newton, Graham Bendeich
L5 Green, Lachlan
Barter, Nelson
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coaches: John Newton, Graham Bendeich
L6 Hennessy, Jay
Grimwade, Matthew
West Lakes
Christian Brothers
SA
SA
L7 Pongratz, Bryce
MacDougall, Lareesa
Ascot
Ascot
WA
WA