Grand Prix 2

Date: Fri 28th - Sun 30th January , 2011
Venue: Sydney International Regatta Centre, NSW
Lane Draw
Options:  Select Day:      Show
Friday 28th January, 2011

Race 112. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 1
Start Time: 8:00 AM1000M
L1 MacDonald, RossSunshine CoastQLD
L2 Teear, FredNew ZealandNZL
L3 Alston, ChadHoldfast BaySACoach: David Foureur
L4 Wallace, KenCurrumbin CreekQLD
L5 Morrison, LukeOnkaparingaSACoach: David Foureur
L6 O'Loughlin, LiamNew ZealandNZL
L7 Michael, JacobSt GeorgeNSWCoach: Jim Walker
L8 Boronkay, AlexanderPaddleNSW DirectNSW
L9 ATHLETE UNKNOWN
Race 212. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 2
Start Time: 8:06 AM1000M
L1 Sloss, DaneGold CoastQLDCoach: Dennis Green
L2 Hide, ThomasGreat BritainGBR
L3 Michael, LukeSt GeorgeNSW
L4 Ferguson, SteveNew ZealandNZL
L5 Fitzgerald, DarrylNew ZealandNZL
L6 Wilkinson, GlennSunshine CoastQLD
L7 Urquhart, MatthewGold CoastQLDCoach: Jimmy Owens
L8 Buckton, AlexanderDirect MembersNSWCoach: Christine Duff
L9 Choi, MinkyuSouth KoreaKOR
Race 312. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 3
Start Time: 8:12 AM1000M
L1 Hardy, PierceKawana WatersQLD
L2 Bowker, DanielBayswaterWA
L3 Daniels, AndrewGreat BritainGBR
L4 Stewart, MurrayManly WarringahNSW
L5 Clear, JacobGold CoastQLDCoach: jimmy owens
L6 Rypp, GlennHoldfast BaySA
L7 Keys, BenNew ZealandNZL
L9 Williams, Rudolf BerkingSamoaSAM

Progress: Plan F: 1..5->Semi-Final + Fastest 6th
Race 412. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 4
Start Time: 8:18 AM1000M
L1 Komatsu, SeijiDirect MembersNSW
L2 Franich, ZacNew ZealandNZL
L3 Farrell, BenGreat BritainGBR
L4 Wycherley, PaulGreat BritainGBR
L5 Alagich, ChrisSunshine CoastQLD
L6 Smith, DavidCurrumbin CreekQLD
L7 Crow, MitchellSt GeorgeNSW
L8 Rhodes, DavidCape ByronNSWCoach: my self
L9 Stubbs, NickSouth AfricaRSA
Race 512. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 5
Start Time: 8:24 AM1000M
L1 Donkin, TimIndooroopillyQLDCoach: Kevin Crisp
L3 Rutherford, WilliamGreat BritainGBR
L4 Baker, ReeceIndian OceanWACoach: ramon Andersson
L5 Boyton, JonathanGreat BritainGBR
L6 Blanche, DeanSt GeorgeNSW
L7 Haniford, LukeHoldfast BaySA
L8 Wilkinson, DaneCurrumbin CreekQLD

Progress: Plan F: 1..5->Semi-Final + Fastest 6th
Race 612. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 6
Start Time: 8:30 AM1000M
L1 Wiseman, JaredTasmania CCTAS
L2 Ryan, ZacOnkaparingaSA
L3 Thompson, MitchellManly WarringahNSWCoach: Tim Jacobs
L5 Norton, SamTasmania CCTASCoach: Jeremy Norton
L6 Walker, MikeNew ZealandNZL
L8 Tame, LachlanManly WarringahNSW

Progress: Plan F: 1..5->Semi-Final + Fastest 6th
Race 712. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 7
Start Time: 8:36 AM1000M
L1 Corney, StevePatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L3 Holmes, BrodieBayswaterWA
L4 Burbidge, TroyNew ZealandNZL
L5 Hastings, StuartGreat BritainGBR
L6 Dallos, ZsoltSunshine CoastQLD
L7 Bolton, NicholasSunshine CoastQLD
L8 Wiseman, AdamTasmania CCTAS

Progress: Plan F: 1..5->Semi-Final + Fastest 6th
Race 814. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000Heat 1
Start Time: 8:42 AM1000M
L1 McLean, Ben
McTavish, Fraser
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L3 Ross, Daniel
Crouch, Joshua
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coach: John Newton
L4 Stafford-Smith, Mac
Coupe Sando, Oliver
Indooroopilly
Christian Brothers
QLD
SA
Coaches: Krzysztof Lepianka, Jim Murphy
L5 Psaltis, Clyde
Barter, Lachlan
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coaches: John Newton, Graham Bendeich
L6 Stowe, Mark
Ceddia, David
St George
Patterson Lakes
NSW
VIC
L7 Bain, Bill
Gardner, Neil
Sunshine Coast
Kawana Waters
QLD
QLD
Coach: Peter Petho
L8 DeDai, Sean-Charles
Petho, Jeremy
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Krzysztof Lepianka
L9 Quickenden, Zac
Fort, Alex
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 914. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000Heat 2
Start Time: 8:48 AM1000M
L1 Norton, Tom
Copeland, Charlie
Tasmania CC
Sunshine Coast
TAS
QLD
L2 Graf, Arnold
Boler, Luke
Southside Paddlers
Cronulla Sutherland
NSW
NSW
Coach: Brian Trouville
L3 Wood, Jordan
Murphy, Jack
Gold Coast
Gold Coast
QLD
QLD
Coach: Vince Fehervari
L4 Salagaras, Nicholas
Bennett, Jordan
Christian Brothers
Encounter
SA
SA
Coach: Jim Murphy
L5 Doyle, Jack
McAteer, Michael
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coaches: John Newton, Graham Bendeich
L6 ATHLETE UNKNOWN
ATHLETE UNKNOWN


L7 Gold, Alex
Little, Tom
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L8 Dunn, Callum
Bulmer, Nicholas
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Kris Lepianka
L9 Wilson, Jack
Roy, Andrew
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
Race 104. WK1 1000 : Womens Open K1 1000Heat 1
Start Time: 8:54 AM1000M
L1 Martin, Jaymee-LeeCanning RiverWACoach: Julie Jenkinson
L2 Peters, AmyMitta MittaNSW
L3 Jenkins, KristinaManly WarringahNSWCoach: Tim Jacobs
L4 Fogarty, LyndsieIndooroopillyQLDCoach: Vince fehervari
L6 Ellis, ChantelleKawana WatersQLD
L7 Thomson, EmmaDirect MembersNSW
L8 Wait, PetaSunshine CoastQLD

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 114. WK1 1000 : Womens Open K1 1000Heat 2
Start Time: 9:00 AM1000M
L1 Manciet, FloraFranceFRA
L2 Polson, DanielleCronulla SutherlandNSW
L3 Kanyitur, IvanaOnkaparingaSACoach: Kris Lepianka
L4 Flood, NaomiManly WarringahNSW
L5 Burnett, AlyceSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L7 Smith, LaurenIllawarraNSW

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 129. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Heat 1
Start Time: 9:06 AM1000M
L1 Mitchell, DeanCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton Graham Bendeic
L2 Stock, LachlanPatterson LakesVIC
L3 Campbell, JarradPatterson LakesVIC
L4 McKitterick, JoelCurrumbin CreekQLD
L5 Lawrence, IsaacSydney Northern BeachesNSW
L6 Dreyer, JohanSydney Northern BeachesNSW
L7 Lee, JaredWest LakesSACoach: Jim Murphy
L8 Bryant, Jack-HenryManly WarringahNSWCoach: Damien Daley
L9 Yeates, LiamSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
Race 139. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Heat 2
Start Time: 9:12 AM1000M
L1 Clark, HaydenCurrumbin CreekQLD
L2 Santarelli, PietroChristian BrothersSA
L3 Fazzalari, AidanWest LakesSA
L4 Clark, JordanCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L5 Jacobs, ToddSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L6 Tsagaris, JacobSydney Northern BeachesNSW
L7 Bennett, CameronEncounterSA
L8 Watson, TomasPatterson LakesVIC
L9 Euers, PeterSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
Race 149. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Heat 3
Start Time: 9:18 AM1000M
L1 Groves, JoshuaManly WarringahNSWCoach: Terry Prosser
L2 Scira, JakemPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L3 Fenley, JoshuaSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L4 Graham, AlexanderAscotWACoach: Robert Jenkinson
L5 Carson, KierenPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L6 Pope, MitchellPatterson LakesVIC
L7 Grimwade, MatthewChristian BrothersSA
L8 Hagan, MichaelSouthside PaddlersNSWCoach: Rod Smith
Race 1512. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Semi-Final 1
Start Time: 9:25 AM1000M
L1 Teear, FredNew ZealandNZL
L2 Daniels, AndrewGreat BritainGBR
L3 Hastings, StuartGreat BritainGBR
L4 Boyton, JonathanGreat BritainGBR
L5 Wallace, KenCurrumbin CreekQLD
L6 Wycherley, PaulGreat BritainGBR
L7 Norton, SamTasmania CCTASCoach: Jeremy Norton
L8 Hide, ThomasGreat BritainGBR
L9 Rhodes, DavidCape ByronNSWCoach: my self
Race 1612. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Semi-Final 2
Start Time: 9:32 AM1000M
L1 Thompson, MitchellManly WarringahNSWCoach: Tim Jacobs
L2 Dallos, ZsoltSunshine CoastQLD
L3 Farrell, BenGreat BritainGBR
L4 Morrison, LukeOnkaparingaSACoach: David Foureur
L5 Ferguson, SteveNew ZealandNZL
L6 Baker, ReeceIndian OceanWACoach: ramon Andersson
L7 Rypp, GlennHoldfast BaySA
L8 Ryan, ZacOnkaparingaSA
L9 Urquhart, MatthewGold CoastQLDCoach: Jimmy Owens
Race 1712. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Semi-Final 3
Start Time: 9:39 AM1000M
L1 Bolton, NicholasSunshine CoastQLD
L2 Rutherford, WilliamGreat BritainGBR
L3 O'Loughlin, LiamNew ZealandNZL
L4 Walker, MikeNew ZealandNZL
L5 Stewart, MurrayManly WarringahNSW
L6 Clear, JacobGold CoastQLDCoach: jimmy owens
L7 Michael, LukeSt GeorgeNSW
L8 Smith, DavidCurrumbin CreekQLD
L9 Blanche, DeanSt GeorgeNSW
Race 1812. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Semi-Final 4
Start Time: 9:46 AM1000M
L1 Bowker, DanielBayswaterWA
L2 Alston, ChadHoldfast BaySACoach: David Foureur
L3 Fitzgerald, DarrylNew ZealandNZL
L4 Burbidge, TroyNew ZealandNZL
L5 Alagich, ChrisSunshine CoastQLD
L6 Tame, LachlanManly WarringahNSW
L7 Wilkinson, DaneCurrumbin CreekQLD
L8 Holmes, BrodieBayswaterWA
L9 Stubbs, NickSouth AfricaRSA
Race 192. WK1 1000 18 : Womens Under 18 K1 1000Heat 1
Start Time: 10:15 AM1000M
L1 Silvester, DaniellePatterson LakesVIC
L2 St Hill, ElizaIvanhoe Northcote Canoe CVICCoach: Dasha Kopecek
L3 Carlton, VirginiaGeelongVICCoach: Peter Gargiulo
L5 Hurst, MadeleinePatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L6 Tribe, BridgetPatterson LakesVICCoach: Marc Lionnet
L7 Jones, Jordan-LeeSunshine CoastQLD
L8 Po Ching, RishanSamoaSAM
L9 Duncan, JessicaManly WarringahNSWCoach: Damien Daley

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 202. WK1 1000 18 : Womens Under 18 K1 1000Heat 2
Start Time: 10:21 AM1000M
L1 Hennessy, AnnaWest LakesSA
L2 Baque, CarlyIndooroopillyQLD
L3 Degnian, RebeccaCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton/Graham Bendeic
L4 Green, JacquelineSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L5 Scholz, SamanthaWest LakesSA
L6 Tobitt, GabriellaCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L7 Bray, EmilyPatterson LakesVICCoach: Marc Lionnet
L8 Higgison, KirstyIllawarraNSWCoach: Terry Prosser
L9 Szewczyk, LaurenSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
Race 2114. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000Final
Start Time: 10:28 AM1000M
L1 Gold, Alex
Little, Tom
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L2 Quickenden, Zac
Fort, Alex
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L3 Wood, Jordan
Murphy, Jack
Gold Coast
Gold Coast
QLD
QLD
Coach: Vince Fehervari
L4 Bain, Bill
Gardner, Neil
Sunshine Coast
Kawana Waters
QLD
QLD
Coach: Peter Petho
L5 Dunn, Callum
Bulmer, Nicholas
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Kris Lepianka
L6 DeDai, Sean-Charles
Petho, Jeremy
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Krzysztof Lepianka
L7 Wilson, Jack
Roy, Andrew
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L8 Stowe, Mark
Ceddia, David
St George
Patterson Lakes
NSW
VIC
L9 Ross, Daniel
Crouch, Joshua
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coach: John Newton
Race 224. WK1 1000 : Womens Open K1 1000Final
Start Time: 10:35 AM1000M
L1 Manciet, FloraFranceFRA
L2 Jenkins, KristinaManly WarringahNSWCoach: Tim Jacobs
L3 Flood, NaomiManly WarringahNSW
L4 Fogarty, LyndsieIndooroopillyQLDCoach: Vince fehervari
L5 Burnett, AlyceSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L6 Peters, AmyMitta MittaNSW
L7 Kanyitur, IvanaOnkaparingaSACoach: Kris Lepianka
L8 Ellis, ChantelleKawana WatersQLD
L9 Wait, PetaSunshine CoastQLD
Race 239. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000B Final
Start Time: 10:42 AM1000M
L1 Scira, JakemPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L2 Lee, JaredWest LakesSACoach: Jim Murphy
L3 Jacobs, ToddSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L4 Fazzalari, AidanWest LakesSA
L5 Yeates, LiamSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L6 Pope, MitchellPatterson LakesVIC
L7 Campbell, JarradPatterson LakesVIC
L8 Fenley, JoshuaSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L9 Santarelli, PietroChristian BrothersSA
Race 249. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000A Final
Start Time: 10:49 AM1000M
L1 Carson, KierenPatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L2 Bryant, Jack-HenryManly WarringahNSWCoach: Damien Daley
L3 Euers, PeterSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L4 Clark, JordanCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L5 McKitterick, JoelCurrumbin CreekQLD
L6 Graham, AlexanderAscotWACoach: Robert Jenkinson
L7 Lawrence, IsaacSydney Northern BeachesNSW
L8 Groves, JoshuaManly WarringahNSWCoach: Terry Prosser
L9 Tsagaris, JacobSydney Northern BeachesNSW
Race 2512. MK1 1000 : Mens Open K1 1000B Final
Start Time: 10:56 AM1000M
L1 O'Loughlin, LiamNew ZealandNZL
L2 Rypp, GlennHoldfast BaySA
L3 Daniels, AndrewGreat BritainGBR
L4 Baker, ReeceIndian OceanWACoach: ramon Andersson
L5 Wilkinson, DaneCurrumbin CreekQLD
L6 Rutherford, WilliamGreat BritainGBR
L7 Smith, DavidCurrumbin CreekQLD
L8 Alston, ChadHoldfast BaySACoach: David Foureur
L9 Norton, SamTasmania CCTASCoach: Jeremy Norton
Race 2612. MK1 1000 : Mens Open K1 1000A Final
Start Time: 11:03 AM1000M
L1 Boyton, JonathanGreat BritainGBR
L2 Wycherley, PaulGreat BritainGBR
L3 Fitzgerald, DarrylNew ZealandNZL
L4 Ferguson, SteveNew ZealandNZL
L5 Wallace, KenCurrumbin CreekQLD
L6 Stewart, MurrayManly WarringahNSW
L7 Farrell, BenGreat BritainGBR
L8 Clear, JacobGold CoastQLDCoach: jimmy owens
L9 Burbidge, TroyNew ZealandNZL
Race 273. WK1 1000 23 : Womens Under 23 K1 1000Final
Start Time: 11:10 AM1000M
L1 Francis, RemiCurrumbin CreekQLD
L2 Horsnell, LarissaManly WarringahNSWCoach: Gavin James
L3 Silvester, JessicaPatterson LakesVIC
L4 Ethell, HeleenaCurrumbin CreekQLDCoach: Katrin Borchert
L5 Bews, EmilyGeelongVIC
L6 McArthur, CatPatterson LakesVIC
L7 Ahrens, MarlenaFairfieldVIC
L8 Prior, MaddisonIllawarraNSW
Race 281. WK1 1000 16 : Womens Under 16 K1 1000Heat 1
Start Time: 11:16 AM1000M
L1 Duncan, RachelManly WarringahNSWCoach: Damien Daley
L2 Barber, AmeliaSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L3 Labine Romain, MackenzieSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L4 Reynolds, LucyWest LakesSA
L5 Reynolds, ShannonBayswaterWACoach: Julie Jenkinson
L6 O'Toole, BrookeSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L7 Green, BrittanyCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton/ Graham Bendei

Progress: Plan B1: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 291. WK1 1000 16 : Womens Under 16 K1 1000Heat 2
Start Time: 11:22 AM1000M
L1 Skewes, TahniMildura DistrictVICCoach: Greg Skewes
L2 Karamoshos, ChloeWest LakesSACoach: Jim Murphy
L3 McAleenan, TaraSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L4 Davies, MadisonWest LakesSACoach: Kris Lepianka
L5 Bulmer, JosephineWest LakesSACoach: Kris Lepianka
L6 Basson, TanielleSydney Northern BeachesNSW
L7 Kiernan, EmmaFEB SchoolVIC
L8 Godoy, DeandraSydney Northern BeachesNSW
Race 301. WK1 1000 16 : Womens Under 16 K1 1000Heat 3
Start Time: 11:28 AM1000M
L1 Repetto, AlexandraSouthside PaddlersNSWCoach: Brian Trouville
L2 Smith, HollyDirect MembersNSW
L3 Walkington, NathaliePatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L4 O'Neill, MoniqueSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L5 Mitchell, KristyCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton Graham Bendeic
L6 Cathcart, AriellePatterson LakesVIC
L7 Schubert, EliseManly WarringahNSWCoach: Gavin James
Race 3110. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 1
Start Time: 11:34 AM1000M
L1 Coupe Sando, OliverChristian BrothersSACoach: Jim Murphy
L2 McLean, BenSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L3 Ross, DanielCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L4 Petho, JeremyWest LakesSA
L5 Wood, JordanGold CoastQLDCoach: Vince Fehervari
L6 Gardner, NeilKawana WatersQLDCoach: Peter Petho
L7 McAleenan, KurtSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L8 Ceddia, DavidPatterson LakesVICCoach: Marc Lionnet
L9 Wilson, JackNew ZealandNZL
Race 3210. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 2
Start Time: 11:40 AM1000M
L1 McAteer, MichaelCurrumbin CreekQLDCoach: Graham Bendeich
L2 Gold, AlexSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L3 Stowe, MarkSt GeorgeNSW
L4 Norton, TomTasmania CCTASCoach: Jeremy Norton
L5 Murphy, JackGold CoastQLDCoach: Vince Fehervari
L6 Crouch, JoshuaCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L7 Salagaras, NicholasChristian BrothersSACoach: Jim Murphy
L8 Fort, AlexNew ZealandNZL
L9 McTavish, FraserSydney Northern BeachesNSW
Race 3310. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 3
Start Time: 11:46 AM1000M
L2 Psaltis, ClydeCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L3 DeDai, Sean-CharlesWest LakesSACoach: Krzysztof Lepianka
L4 Bain, BillSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L5 Bulmer, NicholasWest LakesSACoach: Kris Lepianka
L6 Bennett, JordanEncounterSA
L7 Barter, LachlanCurrumbin CreekQLD
L8 Quickenden, ZacNew ZealandNZL
L9 Copeland, CharlieSunshine CoastQLD

Progress: Plan C: 1..6->Semi-Final + 3 Next Fastest
Race 3410. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 4
Start Time: 11:52 AM1000M
L1 Djodan, SamPaddleNSW DirectNSWCoach: Tim Jacobs
L2 Doyle, JackCurrumbin CreekQLD
L3 Hill, BenTasmania CCTASCoach: Jeremy Norton
L4 Dunn, CallumWest LakesSACoach: Kris Lepianka
L5 Gebarski, VictorWest LakesSA
L6 Little, TomSydney Northern BeachesNSWCoach:  Duffy
L7 Graf, ArnoldSouthside PaddlersNSWCoach: Brian Trouville
L8 Roy, AndrewNew ZealandNZL
L9 Stafford-Smith, MacIndooroopillyQLD

Progress: 1..6->Semi-Final + 3 Next Fastest
Race 3513. MK2 1000 16 : Mens Under 16 K2 1000Heat 1
Start Time: 11:58 AM1000M
L2 Jacobs, Todd
Tsagaris, Jacob
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coaches: Christine Duff, Alexander Buckton, Brendan Buckton
L3 Scira, Jakem
Campbell, Jarrad
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L4 Santarelli, Pietro
Fazzalari, Aidan
Christian Brothers
West Lakes
SA
SA
Coach: Krzysztof Lepianka
L5 Clark, Jordan
McKitterick, Joel
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coaches: John Newton, Graham Bendeich
L6 Euers, Peter
Dreyer, Johan
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L7 Bennett, Cameron
Lee, Jared
Encounter
West Lakes
SA
SA
Coach: Jim Murphy
Race 3613. MK2 1000 16 : Mens Under 16 K2 1000Heat 2
Start Time: 12:04 PM1000M
L2 Lawrence, Isaac
Yeates, Liam
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
L3 Watson, Tomas
Stock, Lachlan
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L4 Clark, Hayden
Mitchell, Dean
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
L5 Carson, Kieren
Pope, Mitchell
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L7 Graham, Alexander
Bryant, Jack-Henry
Ascot
Manly Warringah
WA
NSW

Progress: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 3716. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Heat 1
Start Time: 12:10 PM1000M
L1 Ferguson, Steve
Fitzgerald, Darryl
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L2 Young, Luke
Wilkinson, Dane
Gold Coast
Currumbin Creek
QLD
QLD
L3 Thompson, Mitchell
Tame, Lachlan
Manly Warringah
Manly Warringah
NSW
NSW
Coach: Tim Jacobs
L4 Bowker, Daniel
Holmes, Brodie
Bayswater
Bayswater
WA
WA
Coach: Ramon Andersson
L5 Simpson, Joel
Smith, Tate
Gold Coast
Gold Coast
QLD
QLD
L6 Wilkinson, Glenn
Dallos, Zsolt
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
L7 Stewart, Murray
Wallace, Ken
Manly Warringah
Currumbin Creek
NSW
QLD
L8 Alagich, Chris
Rypp, Glenn
Sunshine Coast
Holdfast Bay
QLD
SA
L9 Farrell, Ben
Daniels, Andrew
Great Britain
Great Britain
GBR
GBR

Progress: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 3816. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Heat 2
Start Time: 12:16 PM1000M
L1 Teear, Fred
Nutsford, Chris
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L2 Wycherley, Paul
Boyton, Jonathan
Great Britain
Great Britain
GBR
GBR
L4 Rhodes, David
Alston, Chad
Cape Byron
Holdfast Bay
NSW
SA
L5 Smith, David
Clear, Jacob
Currumbin Creek
Gold Coast
QLD
QLD
L7 Burbidge, Troy
Walker, Mike
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L8 Michael, Luke
Michael, Jacob
St George
St George
NSW
NSW
Coach: Jim Walker
L9 Hardy, Pierce
MacDonald, Ross
Kawana Waters
Sunshine Coast
QLD
QLD

Progress: Plan B1: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 3916. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Heat 3
Start Time: 12:22 PM1000M
L1 Crow, Mitchell
Blanche, Dean
St George
St George
NSW
NSW
L2 Hastings, Stuart
Rutherford, William
Great Britain
Great Britain
GBR
GBR
L3 Ryan, Zac
Haniford, Luke
Onkaparinga
Holdfast Bay
SA
SA
L5 Baker, Reece
Stubbs, Nick
Indian Ocean
South Africa
WA
RSA
Coach: Ramon Andersson
L6 Wiseman, Jared
Wiseman, Adam
Tasmania CC
Tasmania CC
TAS
TAS
Coach: Bob Knox
L7 O'Loughlin, Liam
Bicknell, Scott
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L8 Komatsu, Seiji
Buckton, Alexander
Direct Members
Direct Members
NSW
NSW
L9 ATHLETE UNKNOWN
Boronkay, Alexander

PaddleNSW Direct

NSW

Progress: Plan B1: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 4010. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Semi-Final 1
Start Time: 1:20 PM1000M
L1 Salagaras, NicholasChristian BrothersSACoach: Jim Murphy
L2 Bennett, JordanEncounterSA
L3 Gebarski, VictorWest LakesSA
L4 Norton, TomTasmania CCTASCoach: Jeremy Norton
L5 Petho, JeremyWest LakesSA
L6 Quickenden, ZacNew ZealandNZL
L7 Stafford-Smith, MacIndooroopillyQLD
L8 Ross, DanielCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L9 McLean, BenSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff

Progress: Plan C: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 4110. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Semi-Final 2
Start Time: 1:26 PM1000M
L1 Doyle, JackCurrumbin CreekQLD
L2 Wilson, JackNew ZealandNZL
L3 Bulmer, NicholasWest LakesSACoach: Kris Lepianka
L4 Roy, AndrewNew ZealandNZL
L5 Murphy, JackGold CoastQLDCoach: Vince Fehervari
L6 Gardner, NeilKawana WatersQLDCoach: Peter Petho
L7 DeDai, Sean-CharlesWest LakesSACoach: Krzysztof Lepianka
L8 Crouch, JoshuaCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L9 Little, TomSydney Northern BeachesNSWCoach:  Duffy

Progress: Plan C: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 4210. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Semi-Final 3
Start Time: 1:32 PM1000M
L1 Ceddia, DavidPatterson LakesVICCoach: Marc Lionnet
L2 Hill, BenTasmania CCTASCoach: Jeremy Norton
L3 Fort, AlexNew ZealandNZL
L4 Bain, BillSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L5 Dunn, CallumWest LakesSACoach: Kris Lepianka
L6 Wood, JordanGold CoastQLDCoach: Vince Fehervari
L7 Stowe, MarkSt GeorgeNSW
L8 Psaltis, ClydeCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L9 Djodan, SamPaddleNSW DirectNSWCoach: Tim Jacobs

Progress: Plan C: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 4311. MK1 1000 23 : Mens Under 23 K1 1000Heat 1
Start Time: 1:38 PM1000M
L1 Trotter, SimonNew ZealandNZL
L2 McAleenan, AndrewSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L3 Stenlake, TimothyIndooroopillyQLD
L5 Bolton, NicholasSunshine CoastQLD
L6 Murphy, AaronGold CoastQLD
L7 Wilson, SamNew ZealandNZL
L8 Redward, SamuelManly WarringahNSW

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 4411. MK1 1000 23 : Mens Under 23 K1 1000Heat 2
Start Time: 1:45 PM1000M
L2 Bats, JasperNew ZealandNZL
L3 Bound, GlynnTasmania CCTAS
L4 Yule, TomNew ZealandNZL
L5 Hardy, PierceKawana WatersQLD
L6 Boronkay, AlexanderPaddleNSW DirectNSW
L7 Quickenden, RyanNew ZealandNZL

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 456. WK2 1000 18 : Womens Under 18 K2 1000Heat 1
Start Time: 1:52 PM1000M
L2 Fidow, Jennyfer
Radley, Karina
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L3 Bray, Emily
Tribe, Bridget
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coaches: Marc Lionnet, Andrew Bray
L4 St Hill, Eliza
Degnian, Rebecca
Ivanhoe Northcote Canoe C
Currumbin Creek
VIC
QLD
Coaches: John Newton, Graham Bendeich, Glen Clark
L5 Higgison, Kirsty
Bryant, Allison
Illawarra
Manly Warringah
NSW
NSW
Coach: Teery Prosser
L6 Green, Jacqueline
Szewczyk, Lauren
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 466. WK2 1000 18 : Womens Under 18 K2 1000Heat 2
Start Time: 1:59 PM1000M
L2 Fisher, Aimee
Sweetman, Julie
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L3 Jones, Jordan-Lee
Tobitt, Gabriella
Sunshine Coast
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coach: Peter Petho
L4 Carlton, Virginia
Silvester, Danielle
Geelong
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L5 Duncan, Jessica
Duncan, Rachel
Manly Warringah
Manly Warringah
NSW
NSW
Coach: Damien Daley
L6 Scholz, Samantha
Hennessy, Anna
West Lakes
West Lakes
SA
SA

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 4716. MK2 1000 : Mens Open K2 1000B Final
Start Time: 2:06 PM1000M
L1 Komatsu, Seiji
Buckton, Alexander
Direct Members
Direct Members
NSW
NSW
L2 Wilkinson, Glenn
Dallos, Zsolt
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
L3 Teear, Fred
Nutsford, Chris
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L4 Michael, Luke
Michael, Jacob
St George
St George
NSW
NSW
Coach: Jim Walker
L5 Alagich, Chris
Rypp, Glenn
Sunshine Coast
Holdfast Bay
QLD
SA
L6 Crow, Mitchell
Blanche, Dean
St George
St George
NSW
NSW
L7 Bowker, Daniel
Holmes, Brodie
Bayswater
Bayswater
WA
WA
Coach: Ramon Andersson
L8 Hastings, Stuart
Rutherford, William
Great Britain
Great Britain
GBR
GBR
L9 Burbidge, Troy
Walker, Mike
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
Race 4816. MK2 1000 : Mens Open K2 1000A Final
Start Time: 2:13 PM1000M
L1 Baker, Reece
Stubbs, Nick
Indian Ocean
South Africa
WA
RSA
Coach: Ramon Andersson
L2 Ferguson, Steve
Fitzgerald, Darryl
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L3 Wycherley, Paul
Boyton, Jonathan
Great Britain
Great Britain
GBR
GBR
L4 Smith, David
Clear, Jacob
Currumbin Creek
Gold Coast
QLD
QLD
L5 Stewart, Murray
Wallace, Ken
Manly Warringah
Currumbin Creek
NSW
QLD
L6 O'Loughlin, Liam
Bicknell, Scott
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L7 Simpson, Joel
Smith, Tate
Gold Coast
Gold Coast
QLD
QLD
L8 Ryan, Zac
Haniford, Luke
Onkaparinga
Holdfast Bay
SA
SA
L9 Rhodes, David
Alston, Chad
Cape Byron
Holdfast Bay
NSW
SA
Race 495. WK2 1000 16 : Womens Under 16 K2 1000Final
Start Time: 2:20 PM1000M
L1 Bulmer, Josephine
Davies, Madison
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L2 O'Toole, Brooke
Godoy, Deandra
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L4 Mitchell, Kristy
Schubert, Elise
Currumbin Creek
Manly Warringah
QLD
NSW
Coach: Jiohn Newton
L5 Kiernan, Emma
Cathcart, Arielle
FEB School
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L6 Basson, Tanielle
Labine Romain, Mackenzie
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L7 Taurins, Talissa
O'Neill, Monique
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L8 Karamoshos, Chloe
Reynolds, Lucy
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Jim Murphy
L9 Skewes, Tahni
Green, Brittany
Mildura District
Currumbin Creek
VIC
QLD
Race 5013. MK2 1000 16 : Mens Under 16 K2 1000Final
Start Time: 2:27 PM1000M
L1 Clark, Hayden
Mitchell, Dean
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
L2 Bennett, Cameron
Lee, Jared
Encounter
West Lakes
SA
SA
Coach: Jim Murphy
L3 Graham, Alexander
Bryant, Jack-Henry
Ascot
Manly Warringah
WA
NSW
L4 Clark, Jordan
McKitterick, Joel
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coaches: John Newton, Graham Bendeich
L5 Lawrence, Isaac
Yeates, Liam
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
L6 Euers, Peter
Dreyer, Johan
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L7 Carson, Kieren
Pope, Mitchell
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L8 Scira, Jakem
Campbell, Jarrad
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L9 Santarelli, Pietro
Fazzalari, Aidan
Christian Brothers
West Lakes
SA
SA
Coach: Krzysztof Lepianka
Race 5124. MC1 1000 : Mens Open C1 1000Final
Start Time: 2:34 PM1000M
L3 Florian, MariusGold CoastQLD
L4 Szekszardi, FerencBayswaterWA
L5 Beaver, MichaelBrothersQLDCoach: Andrea King
L6 Godfrey, GavinManly WarringahNSWCoach: Chuck Norris
Race 5210. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000B Final
Start Time: 2:41 PM1000M
L1 Djodan, SamPaddleNSW DirectNSWCoach: Tim Jacobs
L2 Wilson, JackNew ZealandNZL
L3 Gardner, NeilKawana WatersQLDCoach: Peter Petho
L4 Gebarski, VictorWest LakesSA
L5 Fort, AlexNew ZealandNZL
L6 Stafford-Smith, MacIndooroopillyQLD
L7 Stowe, MarkSt GeorgeNSW
L8 Ross, DanielCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L9 Roy, AndrewNew ZealandNZL
Race 5310. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000A Final
Start Time: 2:48 PM1000M
L1 Wood, JordanGold CoastQLDCoach: Vince Fehervari
L2 Norton, TomTasmania CCTASCoach: Jeremy Norton
L3 Murphy, JackGold CoastQLDCoach: Vince Fehervari
L4 Petho, JeremyWest LakesSA
L5 Bain, BillSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L6 Dunn, CallumWest LakesSACoach: Kris Lepianka
L7 Bulmer, NicholasWest LakesSACoach: Kris Lepianka
L8 Quickenden, ZacNew ZealandNZL
L9 DeDai, Sean-CharlesWest LakesSACoach: Krzysztof Lepianka
Race 5411. MK1 1000 23 : Mens Under 23 K1 1000Final
Start Time: 2:55 PM1000M
L1 Bolton, NicholasSunshine CoastQLD
L2 Quickenden, RyanNew ZealandNZL
L3 Bats, JasperNew ZealandNZL
L4 Murphy, AaronGold CoastQLD
L5 Hardy, PierceKawana WatersQLD
L6 Trotter, SimonNew ZealandNZL
L7 Wilson, SamNew ZealandNZL
L8 Yule, TomNew ZealandNZL
L9 Stenlake, TimothyIndooroopillyQLD
Race 552. WK1 1000 18 : Womens Under 18 K1 1000Final
Start Time: 3:02 PM1000M
L1 Scholz, SamanthaWest LakesSA
L2 Hurst, MadeleinePatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L3 Tobitt, GabriellaCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton
L4 St Hill, ElizaIvanhoe Northcote Canoe CVICCoach: Dasha Kopecek
L5 Higgison, KirstyIllawarraNSWCoach: Terry Prosser
L6 Jones, Jordan-LeeSunshine CoastQLD
L7 Hennessy, AnnaWest LakesSA
L8 Po Ching, RishanSamoaSAM
L9 Degnian, RebeccaCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton/Graham Bendeic
Race 5620. MK4 1000 : Mens Open K4 1000Heat 1
Start Time: 3:30 PM1000M
L1 Rypp, Glenn
Haniford, Luke
Ryan, Zac
Fletcher, Laurence
Holdfast Bay
Holdfast Bay
Onkaparinga
West Lakes
SA
SA
SA
SA
L2 Stewart, Murray
Clear, Jacob
Urquhart, Matthew
Smith, Tate
Manly Warringah
Gold Coast
Gold Coast
Gold Coast
NSW
QLD
QLD
QLD
L3 Dawe, Nicholas
Thompson, Mitchell
Crow, Mitchell
Blanche, Dean
Manly Warringah
Manly Warringah
St George
St George
NSW
NSW
NSW
NSW
L4 Holmes, Brodie
Alagich, Chris
Stubbs, Nick
Bowker, Daniel
Bayswater
Sunshine Coast
South Africa
Bayswater
WA
QLD
RSA
WA
Coaches: Ramon Andersson, Michael Pond
L6 MacDonald, Ross
Dallos, Zsolt
Wilkinson, Glenn
Hardy, Pierce
Sunshine Coast
Sunshine Coast
Sunshine Coast
Kawana Waters
QLD
QLD
QLD
QLD
L8 Teear, Fred
Walker, Mike
Franich, Zac
Keys, Ben
New Zealand
New Zealand
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
NZL
NZL

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 5720. MK4 1000 : Mens Open K4 1000Heat 2
Start Time: 3:36 PM1000M
L1 Wilson, Sam
Yule, Tom
Bats, Jasper
Trotter, Simon
New Zealand
New Zealand
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
NZL
NZL
L2 Bicknell, David
Nutsford, Chris
Burbidge, Troy
O'Loughlin, Liam
Wynnum Redlands
New Zealand
New Zealand
New Zealand
QLD
NZL
NZL
NZL
L5 Wilkinson, Dane
Young, Luke
Rhodes, David
Simpson, Joel
Currumbin Creek
Gold Coast
Cape Byron
Gold Coast
QLD
QLD
NSW
QLD
L6 Norton, Sam
Bound, Glynn
Wiseman, Jared
Wiseman, Adam
Tasmania CC
Tasmania CC
Tasmania CC
Tasmania CC
TAS
TAS
TAS
TAS
L7 Morrison, Luke
Hide, Thomas
Smith, David
Baker, Reece
Onkaparinga
Great Britain
Currumbin Creek
Indian Ocean
SA
GBR
QLD
WA

Progress: Plan A: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 588. WK2 1000 : Womens Open K2 1000Final
Start Time: 3:42 PM1000M

CANCELLED
Race 591. WK1 1000 16 : Womens Under 16 K1 1000B Final
Start Time: 3:43 PM1000M
L1 Cathcart, AriellePatterson LakesVIC
L2 Barber, AmeliaSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L3 McAleenan, TaraSunshine CoastQLDCoach: Peter Petho
L4 Basson, TanielleSydney Northern BeachesNSW
L5 O'Toole, BrookeSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L6 Smith, HollyDirect MembersNSW
L7 Green, BrittanyCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton/ Graham Bendei
L8 Schubert, EliseManly WarringahNSWCoach: Gavin James
L9 Kiernan, EmmaFEB SchoolVIC
Race 601. WK1 1000 16 : Womens Under 16 K1 1000A Final
Start Time: 3:50 PM1000M
L1 Walkington, NathaliePatterson LakesVICCoach: Peter Gargiulo
L2 Labine Romain, MackenzieSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L3 Bulmer, JosephineWest LakesSACoach: Kris Lepianka
L4 Godoy, DeandraSydney Northern BeachesNSW
L5 Reynolds, ShannonBayswaterWACoach: Julie Jenkinson
L6 O'Neill, MoniqueSydney Northern BeachesNSWCoach: Christine Duff
L7 Duncan, RachelManly WarringahNSWCoach: Damien Daley
L8 Mitchell, KristyCurrumbin CreekQLDCoach: John Newton Graham Bendeic
L9 Davies, MadisonWest LakesSACoach: Kris Lepianka
Race 616. WK2 1000 18 : Womens Under 18 K2 1000Final
Start Time: 3:57 PM1000M
L1 Bray, Emily
Tribe, Bridget
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coaches: Marc Lionnet, Andrew Bray
L2 Fidow, Jennyfer
Radley, Karina
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L3 Jones, Jordan-Lee
Tobitt, Gabriella
Sunshine Coast
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coach: Peter Petho
L4 Higgison, Kirsty
Bryant, Allison
Illawarra
Manly Warringah
NSW
NSW
Coach: Teery Prosser
L5 Scholz, Samantha
Hennessy, Anna
West Lakes
West Lakes
SA
SA
L6 St Hill, Eliza
Degnian, Rebecca
Ivanhoe Northcote Canoe C
Currumbin Creek
VIC
QLD
Coaches: John Newton, Graham Bendeich, Glen Clark
L7 Duncan, Jessica
Duncan, Rachel
Manly Warringah
Manly Warringah
NSW
NSW
Coach: Damien Daley
L8 Fisher, Aimee
Sweetman, Julie
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L9 Carlton, Virginia
Silvester, Danielle
Geelong
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
Race 6218. MK4 1000 18 : Mens Under 18 K4 1000Final
Start Time: 4:04 PM1000M
L2 McLean, Ben
McTavish, Fraser
Gold, Alex
Little, Tom
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L3 Ross, Daniel
Crouch, Joshua
Murphy, Jack
Wood, Jordan
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Gold Coast
Gold Coast
QLD
QLD
QLD
QLD
Coach: John Newton
L4 Salagaras, Nicholas
Bennett, Jordan
Santarelli, Pietro
Coupe Sando, Oliver
Christian Brothers
Encounter
Christian Brothers
Christian Brothers
SA
SA
SA
SA
Coach: Jim Murphy
L5 Doyle, Jack
Barter, Lachlan
McAteer, Michael
Psaltis, Clyde
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
QLD
QLD
Coaches: John Newton, Graham Bendeich
L6 Bain, Bill
Gardner, Neil
Norton, Tom
Copeland, Charlie
Sunshine Coast
Kawana Waters
Tasmania CC
Sunshine Coast
QLD
QLD
TAS
QLD
Coaches: Peter Petho, Nigel Gregory, Jeremy Norton
L7 Dunn, Callum
Bulmer, Nicholas
Petho, Jeremy
Gebarski, Victor
West Lakes
West Lakes
West Lakes
West Lakes
SA
SA
SA
SA
Coach: Kris Lepianka
L8 Quickenden, Zac
Fort, Alex
Wilson, Jack
Roy, Andrew
New Zealand
New Zealand
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
NZL
NZL
Race 6315. MK2 1000 23 : Mens Under 23 K2 1000Final
Start Time: 4:11 PM1000M
L3 McAleenan, Andrew
McAleenan, Kurt
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
Coach: Peter Peth
L4 Murphy, Aaron
Bound, Glynn
Gold Coast
Tasmania CC
QLD
TAS
L5 Hardy, Pierce
Bolton, Nicholas
Kawana Waters
Sunshine Coast
QLD
QLD
L6 Bats, Jasper
Yule, Tom
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L7 Wilson, Sam
Trotter, Simon
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
Race 647. WK2 1000 23 : Womens Under 23 K2 1000Final
Start Time: 4:18 PM1000M
L1 Horsnell, Larissa
ATHLETE UNKNOWN
Manly Warringah
NSW
L2 Silvester, Jessica
Hurst, Madeleine
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L3 St Hill, Eliza
Ahrens, Marlena
Ivanhoe Northcote Canoe C
Fairfield
VIC
VIC
L4 McArthur, Cat
Bews, Emily
Patterson Lakes
Geelong
VIC
VIC
L5 Pearse, Jordan
Imrie, Kayla
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
L6 Prior, Maddison
Ethell, Heleena
Illawarra
Currumbin Creek
NSW
QLD
L7 Ellis, Chantelle
Wait, Peta
Kawana Waters
Sunshine Coast
QLD
QLD
L8 Martin, Jaymee-Lee
Kanyitur, Ivana
Canning River
Onkaparinga
WA
SA
Race 64A28. MC2 1000 : Mens Open C2 1000Final
Start Time: 4:18 PM1000M
L9 Haas, Alexander
Donaghey, Jake
Brothers
Brothers
QLD
QLD
Coach: Kevin Crisp
Race 6517. MK4 1000 16 : Mens Under 16 K4 1000Final
Start Time: 4:23 PM1000M
L3 Tsagaris, Jacob
Jacobs, Todd
Lawrence, Isaac
Fenley, Joshua
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L4 Clark, Jordan
Clark, Hayden
McKitterick, Joel
Mitchell, Dean
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
QLD
QLD
L5 Carson, Kieren
Scira, Jakem
Watson, Tomas
Pope, Mitchell
Patterson Lakes
Patterson Lakes
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L6 Grimwade, Matthew
Bennett, Cameron
Fazzalari, Aidan
Lee, Jared
Christian Brothers
Encounter
West Lakes
West Lakes
SA
SA
SA
SA
Coach: Jim Murphy
L7 Euers, Peter
Yeates, Liam
Dreyer, Johan
Graham, Alexander
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Ascot
NSW
NSW
NSW
WA
Race 6620. MK4 1000 : Mens Open K4 1000Final
Start Time: 4:28 PM1000M
L1 Wilson, Sam
Yule, Tom
Bats, Jasper
Trotter, Simon
New Zealand
New Zealand
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
NZL
NZL
L2 Holmes, Brodie
Alagich, Chris
Stubbs, Nick
Bowker, Daniel
Bayswater
Sunshine Coast
South Africa
Bayswater
WA
QLD
RSA
WA
Coaches: Ramon Andersson, Michael Pond
L3 Wilkinson, Dane
Young, Luke
Rhodes, David
Simpson, Joel
Currumbin Creek
Gold Coast
Cape Byron
Gold Coast
QLD
QLD
NSW
QLD
L4 Stewart, Murray
Clear, Jacob
Urquhart, Matthew
Smith, Tate
Manly Warringah
Gold Coast
Gold Coast
Gold Coast
NSW
QLD
QLD
QLD
L5 Morrison, Luke
Hide, Thomas
Smith, David
Baker, Reece
Onkaparinga
Great Britain
Currumbin Creek
Indian Ocean
SA
GBR
QLD
WA
L6 Teear, Fred
Walker, Mike
Franich, Zac
Keys, Ben
New Zealand
New Zealand
New Zealand
New Zealand
NZL
NZL
NZL
NZL
L7 Bicknell, David
Nutsford, Chris
Burbidge, Troy
O'Loughlin, Liam
Wynnum Redlands
New Zealand
New Zealand
New Zealand
QLD
NZL
NZL
NZL
L8 Rypp, Glenn
Haniford, Luke
Ryan, Zac
Fletcher, Laurence
Holdfast Bay
Holdfast Bay
Onkaparinga
West Lakes
SA
SA
SA
SA
L9 MacDonald, Ross
Dallos, Zsolt
Wilkinson, Glenn
Hardy, Pierce
Sunshine Coast
Sunshine Coast
Sunshine Coast
Kawana Waters
QLD
QLD
QLD
QLD