Grand Prix 1

Date: Fri 3rd - Sun 5th December , 2010
Venue: West Lakes, SA
Lane Draw
Options:  Select Day:      Show
Friday 3rd December, 2010

Race 112. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 1
Start Time: 8:00 AM1000M
L1 Cross, NathanTasmania CCTAS
L2 Tontodonati, MatteoDirect MembersNSW
L3 Bain, BillSunshine CoastQLD
L4 Haniford, LukeHoldfast BaySA
L5 Wallace, KenCurrumbin CreekQLD
L6 Blanche, DeanSt GeorgeNSW
L7 Holmes, BrodieBayswaterWA
L8 Wood, BenjaminManly WarringahNSW
L9 Tame, LachlanManly WarringahNSW

Progress: 1..5->Semi-Final + 2 Next Fastest
Race 212. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 2
Start Time: 8:07 AM1000M
L1 Wiseman, JaredTasmania CCTAS
L2 Campbell, AngusFairfieldVIC
L3 Baker, ReeceIndian OceanWA
L4 Norton, SamTasmania CCTAS
L5 Buckton, AlexanderDirect MembersNSW
L6 Alston, ChadHoldfast BaySA
L7 Knauer, MichaelHoldfast BaySA
L8 Wroe, NicholasChampion LakesWA
L9 Alagich, ChrisSunshine CoastQLD

Progress: 1..5->Semi-Final + 2 Next Fastest
Race 312. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 3
Start Time: 8:14 AM1000M
L1 Crow, MitchellSt GeorgeNSW
L3 Maxwell, BennettHoldfast BaySA
L4 Ryan, ZacOnkaparingaSA
L5 Thompson, MitchellManly WarringahNSW
L6 Wilkinson, GlennSunshine CoastQLD
L7 Bolton, NicholasSunshine CoastQLD
L8 Thompson, LiamCanning RiverWA
L9 Ryan, DanielPatterson LakesVIC

Progress: 1..5->Semi-Final + 2 Next Fastest
Race 412. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 4
Start Time: 8:21 AM1000M
L2 Curtis, JackHoldfast BaySA
L3 Holland, ReeceSt GeorgeNSW
L4 Bowker, DanielBayswaterWA
L5 Sarson, BrendonIndian OceanWA
L6 Bound, GlynnTasmania CCTAS
L7 Hardy, PierceKawana WatersQLD
L8 Komatsu, SeijiDirect MembersNSW
L9 Corney, StevePatterson LakesVIC

Progress: 1..5->Semi-Final + 2 Next Fastest
Race 512. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Heat 5
Start Time: 8:28 AM1000M
L2 Rypp, GlennHoldfast BaySA
L3 Symonds, TimEncounterSA
L4 Cooke, LachlanBayswaterWA
L5 Morrison, LukeOnkaparingaSA
L6 Dallos, ZsoltSunshine CoastQLD
L7 Thomson, DaleOnkaparingaSA
L8 Boronkay, AlexanderPaddleNSW DirectNSW
L9 Morgan, HuwSt GeorgeNSW

Progress: 1..5->Semi-Final + 2 Next Fastest
Race 611. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 1
Start Time: 8:35 AM1000M
L2 McLean, BenSydney Northern BeachesNSW
L3 Salagaras, NicholasChristian BrothersSA
L4 Gardner, NeilKawana WatersQLD
L5 Smith, ScottIllawarraNSW
L6 Crouch, JoshuaCurrumbin CreekQLD
L7 Gold, AlexSydney Northern BeachesNSW
L8 Wood, JordanGold CoastQLD
L9 DeDai, Sean-CharlesWest LakesSA

Progress: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 711. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 2
Start Time: 8:42 AM1000M
L2 Anderson, RyanSunshine CoastQLD
L3 Ross, DanielCurrumbin CreekQLD
L5 Petho, JeremyWest LakesSA
L6 Dunn, CallumWest LakesSA
L8 Little, TomPaddleNSW DirectNSW
L9 Stowe, MarkSt GeorgeNSW

Progress: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 811. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000Heat 3
Start Time: 8:49 AM1000M
L2 Copeland, CharlieSunshine CoastQLD
L3 Bennett, JordanEncounterSA
L4 Murphy, JackGold CoastQLD
L5 Bulmer, NicholasWest LakesSA
L6 Norton, TomTasmania CCTAS
L7 Sharp, MatthewWest LakesSA
L8 McTavish, FraserSydney Northern BeachesNSW

Progress: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 910. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Heat 1
Start Time: 8:56 AM1000M
L1 Crawford, JarradWest LakesSA
L2 Pope, MitchellPatterson LakesVIC
L3 Tsagaris, JacobSydney Northern BeachesNSW
L4 Clark, JordanCurrumbin CreekQLD
L5 Graham, AlexanderAscotWA
L6 Doyle, JackCurrumbin CreekQLD
L7 Arnold, TimFairfieldVIC
L8 Lawrence, IsaacSydney Northern BeachesNSW
L9 Carson, KierenPatterson LakesVIC

Progress: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 1010. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Heat 2
Start Time: 9:03 AM1000M
L1 Lee, JaredWest LakesSA
L2 Campbell, JarradPatterson LakesVIC
L3 Dreyer, JohanSydney Northern BeachesNSW
L4 Psaltis, ClydeCurrumbin CreekQLD
L5 Coupe Sando, OliverChristian BrothersSA
L6 McKitterick, JoelCurrumbin CreekQLD
L7 Lohse, SeanOnkaparingaSA
L8 Yeates, LiamSydney Northern BeachesNSW
L9 Hill, BenTasmania CCTAS

Progress: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 1110. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000Heat 3
Start Time: 9:10 AM1000M
L1 Gebarski, VictorWest LakesSA
L2 Watson, TomasPatterson LakesVIC
L3 Jacobs, ToddSydney Northern BeachesNSW
L4 Bennett, CameronEncounterSA
L5 Santarelli, PietroChristian BrothersSA
L6 Barter, LachlanCurrumbin CreekQLD
L7 Bain, JakOnkaparingaSA
L8 Fenley, JoshuaSydney Northern BeachesNSW
L9 Fazzalari, AidanWest LakesSA

Progress: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 1213. MK2 1000 14: Mens Under 14 K2 1000
5. WK2 1000 14: Womens Under 14 K2 1000
A Final
Start Time: 9:17 AM1000M
WK2 1000 14
L4 Cathcart, Arielle
Walkington, Nathalie
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
MK2 1000 14
L6 Scira, Jakem
Stock, Lachlan
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L7 Hennessy, Jay
Grimwade, Matthew
West Lakes
Christian Brothers
SA
SA
Race 1312. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Semi-Final 1
Start Time: 9:24 AM1000M
L1 Knauer, MichaelHoldfast BaySA
L2 Haniford, LukeHoldfast BaySA
L3 Morrison, LukeOnkaparingaSA
L4 Bowker, DanielBayswaterWA
L5 Wallace, KenCurrumbin CreekQLD
L6 Norton, SamTasmania CCTAS
L7 Ryan, ZacOnkaparingaSA
L8 Komatsu, SeijiDirect MembersNSW
L9 Thomson, DaleOnkaparingaSA

Progress: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 1412. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Semi-Final 2
Start Time: 9:31 AM1000M
L1 Bolton, NicholasSunshine CoastQLD
L2 Alagich, ChrisSunshine CoastQLD
L3 Blanche, DeanSt GeorgeNSW
L4 Rypp, GlennHoldfast BaySA
L5 Baker, ReeceIndian OceanWA
L6 Thompson, MitchellManly WarringahNSW
L7 Hardy, PierceKawana WatersQLD
L8 Cooke, LachlanBayswaterWA
L9 Wroe, NicholasChampion LakesWA

Progress: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 1512. MK1 1000 : Mens Open K1 1000Semi-Final 3
Start Time: 9:38 AM1000M
L1 Holland, ReeceSt GeorgeNSW
L2 Crow, MitchellSt GeorgeNSW
L3 Alston, ChadHoldfast BaySA
L4 Holmes, BrodieBayswaterWA
L5 Wilkinson, GlennSunshine CoastQLD
L6 Sarson, BrendonIndian OceanWA
L7 Dallos, ZsoltSunshine CoastQLD
L8 Bain, BillSunshine CoastQLD
L9 Maxwell, BennettHoldfast BaySA

Progress: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 164. WK1 1000 : Womens Open K1 1000Heat 1
Start Time: 9:45 AM1000M
L2 Flood, NaomiManly WarringahNSW
L3 Martin, Jaymee-LeeCanning RiverWA
L4 Stevens, JenniferFairfieldVIC
L5 Kanyitur, IvanaOnkaparingaSA
L6 LeCoultre, ElizabethAscotWA
L7 Gentin, SaraSt GeorgeNSW
L8 Fogarty, LyndsieIndooroopillyQLD

Progress: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 174. WK1 1000 : Womens Open K1 1000Heat 2
Start Time: 9:52 AM1000M
L2 Newton, LisaFairfieldVIC
L3 Thomson, EmmaDirect MembersNSW
L4 Broad, KylieBayswaterWA
L5 Wait, PetaSunshine CoastQLD
L6 Ellis, ChantelleKawana WatersQLD
L7 McArthur, GlendaIvanhoe Northcote Canoe CVIC
L8 Davis, HannahHoldfast BaySA

Progress: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 183. WK1 1000 18 : Womens Under 18 K1 1000Heat 1
Start Time: 9:59 AM1000M
L2 Scholz, SamanthaWest LakesSA
L3 Silvester, JessicaPatterson LakesVIC
L4 Degnian, RebeccaCurrumbin CreekQLD
L5 Francis, RemiCurrumbin CreekQLD
L6 Higgison, KirstyIllawarraNSW
L7 Sullivan, Ann-SophieSunshine CoastQLD

Progress: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 193. WK1 1000 18 : Womens Under 18 K1 1000Heat 2
Start Time: 10:06 AM1000M
L3 Tribe, BridgetPatterson LakesVIC
L4 Bews, EmilyGeelongVIC
L5 St Hill, ElizaIvanhoe Northcote Canoe CVIC
L6 Szewczyk, LaurenSydney Northern BeachesNSW
L8 Hennessy, AnnaWest LakesSA

Progress: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 202. WK1 1000 16 : Womens Under 16 K1 1000Heat 1
Start Time: 10:13 AM1000M
L2 Fuller, GraceOnkaparingaSA
L3 Silvester, DaniellePatterson LakesVIC
L4 Skewes, TahniMildura DistrictVIC
L5 Reynolds, ShannonBayswaterWA
L6 Mitchell, KristyCurrumbin CreekQLD
L7 Basson, TanielleSydney Northern BeachesNSW
L8 Davies, MadisonWest LakesSA

Progress: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 212. WK1 1000 16 : Womens Under 16 K1 1000Heat 2
Start Time: 10:20 AM1000M
L3 McAleenan, TaraSunshine CoastQLD
L4 Labine Romain, MackenzieSydney Northern BeachesNSW
L5 Hurst, MadeleinePatterson LakesVIC
L6 Carlton, VirginiaGeelongVIC
L7 O'Toole, BrookeSydney Northern BeachesNSW
L8 Bulmer, JosephineWest LakesSA

Progress: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 222. WK1 1000 16 : Womens Under 16 K1 1000Heat 3
Start Time: 10:27 AM1000M
L3 Reynolds, LucyWest LakesSA
L4 Barber, AmeliaSydney Northern BeachesNSW
L5 Mann, RebeccaBendigoVIC
L7 O'Neill, MoniqueSydney Northern BeachesNSW
L8 Karamoshos, ChloeWest LakesSA

Progress: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 231. WK1 1000 14 : Womens Under 14 K1 1000Final
Start Time: 10:34 AM1000M
L4 Walkington, NathaliePatterson LakesVIC
L5 Martin, BronwynAscotWA
L6 Cathcart, AriellePatterson LakesVIC
Race 249. MK1 1000 14 : Mens Under 14 K1 1000Final
Start Time: 10:41 AM1000M
L3 Hennessy, JayWest LakesSA
L4 Stock, LachlanPatterson LakesVIC
L5 Jenkinson, KentBayswaterWA
L6 Grimwade, MatthewChristian BrothersSA
L7 Scira, JakemPatterson LakesVIC
Race 2511. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000B Final
Start Time: 11:07 AM1000M
L2 Gold, AlexSydney Northern BeachesNSW
L3 Stowe, MarkSt GeorgeNSW
L4 Ross, DanielCurrumbin CreekQLD
L5 Gardner, NeilKawana WatersQLD
L6 Bennett, JordanEncounterSA
L7 McLean, BenSydney Northern BeachesNSW
L8 Sharp, MatthewWest LakesSA
L9 Little, TomPaddleNSW DirectNSW
Race 2610. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000B Final
Start Time: 11:14 AM1000M
L1 Barter, LachlanCurrumbin CreekQLD
L2 Carson, KierenPatterson LakesVIC
L3 Campbell, JarradPatterson LakesVIC
L4 Yeates, LiamSydney Northern BeachesNSW
L5 Doyle, JackCurrumbin CreekQLD
L6 Fenley, JoshuaSydney Northern BeachesNSW
L7 Arnold, TimFairfieldVIC
L8 Fazzalari, AidanWest LakesSA
L9 Dreyer, JohanSydney Northern BeachesNSW
Race 272. WK1 1000 16 : Womens Under 16 K1 1000B Final
Start Time: 11:21 AM1000M
L2 Fuller, GraceOnkaparingaSA
L3 O'Toole, BrookeSydney Northern BeachesNSW
L4 McAleenan, TaraSunshine CoastQLD
L5 Basson, TanielleSydney Northern BeachesNSW
L6 Reynolds, LucyWest LakesSA
L7 Silvester, DaniellePatterson LakesVIC
L8 Karamoshos, ChloeWest LakesSA
L9 Carlton, VirginiaGeelongVIC
Race 2812. MK1 1000 : Mens Open K1 1000B Final
Start Time: 11:28 AM1000M
L1 Bolton, NicholasSunshine CoastQLD
L2 Holmes, BrodieBayswaterWA
L3 Ryan, ZacOnkaparingaSA
L4 Blanche, DeanSt GeorgeNSW
L5 Norton, SamTasmania CCTAS
L6 Wilkinson, GlennSunshine CoastQLD
L7 Cooke, LachlanBayswaterWA
L8 Haniford, LukeHoldfast BaySA
L9 Dallos, ZsoltSunshine CoastQLD
Race 2912. MK1 1000 : Mens Open K1 1000A Final
Start Time: 11:35 AM1000M
L1 Rypp, GlennHoldfast BaySA
L2 Sarson, BrendonIndian OceanWA
L3 Morrison, LukeOnkaparingaSA
L4 Baker, ReeceIndian OceanWA
L5 Wallace, KenCurrumbin CreekQLD
L6 Alston, ChadHoldfast BaySA
L7 Alagich, ChrisSunshine CoastQLD
L8 Bowker, DanielBayswaterWA
L9 Bain, BillSunshine CoastQLD
Race 3011. MK1 1000 18 : Mens Under 18 K1 1000A Final
Start Time: 11:42 AM1000M
L1 Bulmer, NicholasWest LakesSA
L2 Crouch, JoshuaCurrumbin CreekQLD
L3 Petho, JeremyWest LakesSA
L4 Dunn, CallumWest LakesSA
L5 Wood, JordanGold CoastQLD
L6 Norton, TomTasmania CCTAS
L7 DeDai, Sean-CharlesWest LakesSA
L8 Murphy, JackGold CoastQLD
L9 Anderson, RyanSunshine CoastQLD
Race 3110. MK1 1000 16 : Mens Under 16 K1 1000A Final
Start Time: 11:49 AM1000M
L1 Bain, JakOnkaparingaSA
L2 Graham, AlexanderAscotWA
L3 Hill, BenTasmania CCTAS
L4 McKitterick, JoelCurrumbin CreekQLD
L5 Lawrence, IsaacSydney Northern BeachesNSW
L6 Gebarski, VictorWest LakesSA
L7 Clark, JordanCurrumbin CreekQLD
L8 Jacobs, ToddSydney Northern BeachesNSW
L9 Psaltis, ClydeCurrumbin CreekQLD
Race 324. WK1 1000 : Womens Open K1 1000Final
Start Time: 11:56 AM1000M
L1 Thomson, EmmaDirect MembersNSW
L2 LeCoultre, ElizabethAscotWA
L3 Ellis, ChantelleKawana WatersQLD
L4 Fogarty, LyndsieIndooroopillyQLD
L5 Davis, HannahHoldfast BaySA
L6 Flood, NaomiManly WarringahNSW
L7 Wait, PetaSunshine CoastQLD
L8 Kanyitur, IvanaOnkaparingaSA
L9 Stevens, JenniferFairfieldVIC
Race 333. WK1 1000 18 : Womens Under 18 K1 1000Final
Start Time: 12:03 PM1000M
L1 Tribe, BridgetPatterson LakesVIC
L2 Degnian, RebeccaCurrumbin CreekQLD
L3 Hennessy, AnnaWest LakesSA
L4 Francis, RemiCurrumbin CreekQLD
L5 St Hill, ElizaIvanhoe Northcote Canoe CVIC
L6 Higgison, KirstyIllawarraNSW
L7 Bews, EmilyGeelongVIC
L8 Silvester, JessicaPatterson LakesVIC
L9 Scholz, SamanthaWest LakesSA
Race 342. WK1 1000 16 : Womens Under 16 K1 1000A Final
Start Time: 12:10 PM1000M
L1 Barber, AmeliaSydney Northern BeachesNSW
L2 Mitchell, KristyCurrumbin CreekQLD
L3 Bulmer, JosephineWest LakesSA
L4 Hurst, MadeleinePatterson LakesVIC
L5 Reynolds, ShannonBayswaterWA
L6 O'Neill, MoniqueSydney Northern BeachesNSW
L7 Davies, MadisonWest LakesSA
L8 Mann, RebeccaBendigoVIC
L9 Labine Romain, MackenzieSydney Northern BeachesNSW
Race 3516. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Heat 1
Start Time: 1:15 PM1000M
L2 Blanche, Dean
Crow, Mitchell
St George
St George
NSW
NSW
L3 Ryan, Zac
Cooke, Lachlan
Onkaparinga
Bayswater
SA
WA
L4 Campbell, Angus
Ryan, Daniel
Fairfield
Patterson Lakes
VIC
VIC
L5 Buckton, Alexander
Komatsu, Seiji
Direct Members
Direct Members
NSW
NSW
Coach:  Duffy
L6 Holland, Reece
Corney, Steve
St George
Patterson Lakes
NSW
VIC
L7 Bolton, Nicholas
Hardy, Pierce
Sunshine Coast
Kawana Waters
QLD
QLD
L8 Wiseman, Jared
Bound, Glynn
Tasmania CC
Tasmania CC
TAS
TAS
Coach: Jared Wiseman

Progress: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 3616. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Heat 2
Start Time: 1:22 PM1000M
L3 Wilkinson, Glenn
Dallos, Zsolt
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
Coach: Peter Petho
L4 Simpson, Joel
Smith, Tate
Gold Coast
Gold Coast
QLD
QLD
L5 Bowker, Daniel
Holmes, Brodie
Bayswater
Bayswater
WA
WA
Coach: Ramon Andersson
L6 Thompson, Liam
Wroe, Nicholas
Canning River
Champion Lakes
WA
WA
Coaches: Julie Jenkinson, Robert Jenkinson
L7 Dawe, Nicholas
Tame, Lachlan
Manly Warringah
Manly Warringah
NSW
NSW
L8 Goble, Matthew
Alston, Chad
West Lakes
Holdfast Bay
SA
SA

Progress: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 3716. MK2 1000 : Mens Open K2 1000Heat 3
Start Time: 1:29 PM1000M
L3 Norton, Sam
Cross, Nathan
Tasmania CC
Tasmania CC
TAS
TAS
Coach: Jeremy Norton
L4 Haniford, Luke
Rypp, Glenn
Holdfast Bay
Holdfast Bay
SA
SA
L5 Wallace, Ken
Morrison, Luke
Currumbin Creek
Onkaparinga
QLD
SA
L6 Symonds, Tim
Knauer, Michael
Encounter
Holdfast Bay
SA
SA
L7 Maxwell, Bennett
Thomson, Dale
Holdfast Bay
Onkaparinga
SA
SA
Coach: Bennett Maxwell
L8 Baker, Reece
Sarson, Brendon
Indian Ocean
Indian Ocean
WA
WA

Progress: 1..3->A Final; 4..6->B Final
Race 3815. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000Heat 1
Start Time: 1:36 PM1000M
L3 Norton, Tom
Smith, Scott
Tasmania CC
Illawarra
TAS
NSW
L4 Murphy, Jack
Crouch, Joshua
Gold Coast
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coach: Vince Fervahi
L5 Bain, Bill
Gardner, Neil
Sunshine Coast
Kawana Waters
QLD
QLD
L6 Graf, Arnold
Boler, Luke
PaddleNSW Direct
Cronulla Sutherland
NSW
NSW
Coach: Brian Trouville
L7 Gold, Alex
Little, Tom
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
L8 Dunn, Callum
Bulmer, Nicholas
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Kris Lepianka

Progress: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 3915. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000Heat 2
Start Time: 1:43 PM1000M
L2 Anderson, Ryan
Gebarski, Victor
Sunshine Coast
West Lakes
QLD
SA
L3 DeDai, Sean-Charles
Petho, Jeremy
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Krzysztof Lepianka
L4 McLean, Ben
Norton, Tom
Sydney Northern Beaches
Tasmania CC
NSW
TAS
Coach: Christine Duff
L5 Salagaras, Nicholas
Bennett, Jordan
Christian Brothers
Encounter
SA
SA
Coach: Krzysztof Lepianka
L6 Ross, Daniel
Wood, Jordan
Currumbin Creek
Gold Coast
QLD
QLD
Coach: Vince Fehervari
L7 Gilliman, Matthew
Anderson, Ryan
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
Coach: Peter Petho
L8 Stowe, Mark
Pool A, Junior
St George
Direct Members
NSW
NSW

Progress: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 406. WK2 1000 16 : Womens Under 16 K2 1000Heat 1
Start Time: 1:50 PM1000M

CANCELLED
Race 416. WK2 1000 16 : Womens Under 16 K2 1000Heat 2
Start Time: 1:57 PM1000M

CANCELLED
Race 4214. MK2 1000 16 : Mens Under 16 K2 1000Heat 1
Start Time: 2:04 PM1000M
L2 Lee, Jared
Bennett, Cameron
West Lakes
Encounter
SA
SA
Coach: Jim Murphy
L3 Tsagaris, Jacob
Yeates, Liam
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
L4 Barter, Lachlan
Psaltis, Clyde
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coaches: John Newton, Graham Bendeich
L5 Hill, Ben
Graham, Alexander
Tasmania CC
Ascot
TAS
WA
L6 Coupe Sando, Oliver
Crawford, Jarrad
Christian Brothers
West Lakes
SA
SA
Coach: JIM MURPHY
L7 Bain, Jak
Lohse, Sean
Onkaparinga
Onkaparinga
SA
SA
Coaches: Nick Tucker, Neil Thomson
L8 Carson, Kieren
Pope, Mitchell
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo

Progress: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 4314. MK2 1000 16 : Mens Under 16 K2 1000Heat 2
Start Time: 2:11 PM1000M
L3 Dreyer, Johan
Fenley, Joshua
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L4 Doyle, Jack
McAteer, Michael
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coaches: John Newton, Graham Bendeich
L5 Santarelli, Pietro
Fazzalari, Aidan
Christian Brothers
West Lakes
SA
SA
Coach: Thomas (Jim) Murphy
L6 Clark, Jordan
McKitterick, Joel
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coaches: John Newton, Graham Bendeich
L7 Jacobs, Todd
Lawrence, Isaac
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L8 Watson, Tomas
Campbell, Jarrad
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo

Progress: 1..4->Final + Fastest 5th
Race 448. WK2 1000 : Womens Open K2 1000Final
Start Time: 2:18 PM1000M
L3 Wait, Peta
Ellis, Chantelle
Sunshine Coast
Kawana Waters
QLD
QLD
Coaches: Peter Petho, Peter Petho
L4 Thomson, Emma
Martin, Jaymee-Lee
Southside Paddlers
Canning River
NSW
WA
L5 Kanyitur, Ivana
LeCoultre, Elizabeth
Onkaparinga
Ascot
SA
WA
Coach: Ramon Andersson
L6 Priddis, Jessica
Broad, Kylie
Bayswater
Bayswater
WA
WA
Coach: Julie Jenkinson
L7 Newton, Lisa
McArthur, Glenda
Fairfield
Ivanhoe Northcote Canoe C
VIC
VIC
Race 457. WK2 1000 18 : Womens Under 18 K2 1000Final
Start Time: 2:25 PM1000M
L2 Sullivan, Ann-Sophie
McAleenan, Tara
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
L3 Green, Jacqueline
Szewczyk, Lauren
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L4 Higgison, Kirsty
Bryant, Allison
Illawarra
Manly Warringah
NSW
NSW
Coach: Terry Prosser
L5 St Hill, Eliza
Szewczyk, Lauren
Ivanhoe Northcote Canoe C
Sydney Northern Beaches
VIC
NSW
L6 Degnian, Rebecca
Tobitt, Gabriella
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coaches: John Newton, Graham Bendeich
L7 McArthur, Cat
Bews, Emily
Ivanhoe Northcote Canoe C
Geelong
VIC
VIC
L8 Silvester, Jessica
Hurst, Madeleine
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L9 Scholz, Samantha
Hennessy, Anna
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Kris Lepianka
Race 4616. MK2 1000 : Mens Open K2 1000B Final
Start Time: 2:51 PM1000M
L1 Norton, Sam
Cross, Nathan
Tasmania CC
Tasmania CC
TAS
TAS
Coach: Jeremy Norton
L3 Wilkinson, Glenn
Dallos, Zsolt
Sunshine Coast
Sunshine Coast
QLD
QLD
Coach: Peter Petho
L4 Dawe, Nicholas
Tame, Lachlan
Manly Warringah
Manly Warringah
NSW
NSW
L5 Wiseman, Jared
Bound, Glynn
Tasmania CC
Tasmania CC
TAS
TAS
Coach: Jared Wiseman
L6 Haniford, Luke
Rypp, Glenn
Holdfast Bay
Holdfast Bay
SA
SA
L7 Buckton, Alexander
Komatsu, Seiji
Direct Members
Direct Members
NSW
NSW
Coach:  Duffy
L8 Symonds, Tim
Knauer, Michael
Encounter
Holdfast Bay
SA
SA
L9 Thompson, Liam
Wroe, Nicholas
Canning River
Champion Lakes
WA
WA
Coaches: Julie Jenkinson, Robert Jenkinson
Race 4716. MK2 1000 : Mens Open K2 1000A Final
Start Time: 2:58 PM1000M
L1 Maxwell, Bennett
Thomson, Dale
Holdfast Bay
Onkaparinga
SA
SA
Coach: Bennett Maxwell
L2 Campbell, Angus
Ryan, Daniel
Fairfield
Patterson Lakes
VIC
VIC
L3 Bowker, Daniel
Holmes, Brodie
Bayswater
Bayswater
WA
WA
Coach: Ramon Andersson
L4 Simpson, Joel
Smith, Tate
Gold Coast
Gold Coast
QLD
QLD
L5 Blanche, Dean
Crow, Mitchell
St George
St George
NSW
NSW
L6 Wallace, Ken
Morrison, Luke
Currumbin Creek
Onkaparinga
QLD
SA
L7 Ryan, Zac
Cooke, Lachlan
Onkaparinga
Bayswater
SA
WA
L8 Baker, Reece
Sarson, Brendon
Indian Ocean
Indian Ocean
WA
WA
L9 Goble, Matthew
Alston, Chad
West Lakes
Holdfast Bay
SA
SA
Race 4815. MK2 1000 18 : Mens Under 18 K2 1000Final
Start Time: 3:05 PM1000M
L1 Anderson, Ryan
Gebarski, Victor
Sunshine Coast
West Lakes
QLD
SA
L2 Graf, Arnold
Boler, Luke
PaddleNSW Direct
Cronulla Sutherland
NSW
NSW
Coach: Brian Trouville
L3 McLean, Ben
Norton, Tom
Sydney Northern Beaches
Tasmania CC
NSW
TAS
Coach: Christine Duff
L4 Dunn, Callum
Bulmer, Nicholas
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Kris Lepianka
L5 DeDai, Sean-Charles
Petho, Jeremy
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Krzysztof Lepianka
L6 Bain, Bill
Gardner, Neil
Sunshine Coast
Kawana Waters
QLD
QLD
L7 Ross, Daniel
Wood, Jordan
Currumbin Creek
Gold Coast
QLD
QLD
Coach: Vince Fehervari
L8 Gold, Alex
Little, Tom
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
L9 Salagaras, Nicholas
Bennett, Jordan
Christian Brothers
Encounter
SA
SA
Coach: Krzysztof Lepianka
Race 4914. MK2 1000 16 : Mens Under 16 K2 1000Final
Start Time: 3:12 PM1000M
L1 Dreyer, Johan
Fenley, Joshua
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L2 Carson, Kieren
Pope, Mitchell
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L3 Doyle, Jack
McAteer, Michael
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coaches: John Newton, Graham Bendeich
L4 Hill, Ben
Graham, Alexander
Tasmania CC
Ascot
TAS
WA
L5 Clark, Jordan
McKitterick, Joel
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coaches: John Newton, Graham Bendeich
L6 Barter, Lachlan
Psaltis, Clyde
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
Coaches: John Newton, Graham Bendeich
L7 Jacobs, Todd
Lawrence, Isaac
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L8 Tsagaris, Jacob
Yeates, Liam
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
L9 Bain, Jak
Lohse, Sean
Onkaparinga
Onkaparinga
SA
SA
Coaches: Nick Tucker, Neil Thomson
Race 506. WK2 1000 16 : Womens Under 16 K2 1000Final
Start Time: 3:19 PM1000M
L1 Martin, Bronwyn
Fuller, Grace
Ascot
Onkaparinga
WA
SA
Coach: Peter Martin
L2 Skewes, Tahni
Mitchell, Kristy
Mildura District
Currumbin Creek
VIC
QLD
L3 Mann, Rebecca
Batters, Madeleine
Bendigo
Bendigo
VIC
VIC
Coaches: Tony Misson, Matthew Mann
L4 Carlton, Virginia
Silvester, Danielle
Geelong
Patterson Lakes
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L5 Reynolds, Shannon
O'Neill, Monique
Bayswater
Sydney Northern Beaches
WA
NSW
Coach: Christine Duff
L6 Basson, Tanielle
Barber, Amelia
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L7 O'Toole, Brooke
Labine Romain, Mackenzie
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
Coaches: Christine Duff, Christine Duff
L8 Bulmer, Josephine
Davies, Madison
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Coach: Kris Lepianka
L9 Karamoshos, Chloe
Reynolds, Lucy
West Lakes
West Lakes
SA
SA
Race 5120. MK4 1000 : Mens Open K4 1000Final
Start Time: 3:58 PM1000M
L1 Crow, Mitchell
Blanche, Dean
Dawe, Nicholas
Thompson, Mitchell
St George
St George
Manly Warringah
Manly Warringah
NSW
NSW
NSW
NSW
L2 Wilkinson, Glenn
Bolton, Nicholas
Dallos, Zsolt
Hardy, Pierce
Sunshine Coast
Sunshine Coast
Sunshine Coast
Kawana Waters
QLD
QLD
QLD
QLD
Coach: Peter Petho
L3 Haniford, Luke
Rypp, Glenn
Alston, Chad
Goble, Matthew
Holdfast Bay
Holdfast Bay
Holdfast Bay
West Lakes
SA
SA
SA
SA
L4 Wallace, Ken
Smith, Tate
Simpson, Joel
Morrison, Luke
Currumbin Creek
Gold Coast
Gold Coast
Onkaparinga
QLD
QLD
QLD
SA
L5 Holmes, Brodie
Baker, Reece
Bowker, Daniel
Sarson, Brendon
Bayswater
Indian Ocean
Bayswater
Indian Ocean
WA
WA
WA
WA
Coach: Ramon Andersson
L6 Tontodonati, Matteo
Vesely, Mario
Maimeri, Giacomo
Hoschke, Nigel
Direct Members
Direct Members
Direct Members
Manly Warringah
NSW
NSW
NSW
NSW
L7 Pool A, Senior
Wroe, Nicholas
Corney, Steve
Thompson, Liam
Direct Members
Champion Lakes
Patterson Lakes
Canning River
NSW
WA
VIC
WA
L8 Thomson, Dale
Symonds, Tim
Maxwell, Bennett
Knauer, Michael
Onkaparinga
Encounter
Holdfast Bay
Holdfast Bay
SA
SA
SA
SA
Coach: Bennett Maxwell
L9 Norton, Sam
Cross, Nathan
Wiseman, Jared
Bound, Glynn
Tasmania CC
Tasmania CC
Tasmania CC
Tasmania CC
TAS
TAS
TAS
TAS
Coach: Jeremy Norton
Race 5219. MK4 1000 18 : Mens Under 18 K4 1000Final
Start Time: 4:05 PM1000M
L3 Dunn, Callum
Bulmer, Nicholas
DeDai, Sean-Charles
Petho, Jeremy
West Lakes
West Lakes
West Lakes
West Lakes
SA
SA
SA
SA
Coach: Kris Lepianka
L4 Gold, Alex
Little, Tom
McLean, Ben
McTavish, Fraser
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
NSW
NSW
L5 Salagaras, Nicholas
Kidd, James
Sharp, Matthew
Bennett, Jordan
Christian Brothers
West Lakes
West Lakes
Encounter
SA
SA
SA
SA
Coach: Krzysztof Lepianka
L6 Murphy, Jack
Wood, Jordan
Crouch, Joshua
Ross, Daniel
Gold Coast
Gold Coast
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
QLD
QLD
Coach: Vince Fervahi
L7 Anderson, Ryan
Bain, Bill
Norton, Tom
Gardner, Neil
Sunshine Coast
Sunshine Coast
Tasmania CC
Kawana Waters
QLD
QLD
TAS
QLD
Coach: Peter Petho
Race 5318. MK4 1000 16 : Mens Under 16 K4 1000Final
Start Time: 4:12 PM1000M
L3 Carson, Kieren
Campbell, Jarrad
Watson, Tomas
Pope, Mitchell
Patterson Lakes
Patterson Lakes
Patterson Lakes
Patterson Lakes
VIC
VIC
VIC
VIC
Coach: Peter Gargiulo
L4 Bain, Jak
Lohse, Sean
Bennett, Cameron
Coupe Sando, Oliver
Onkaparinga
Onkaparinga
Encounter
Christian Brothers
SA
SA
SA
SA
Coaches: Nick Tucker, Neil Thomson
L5 Hill, Ben
Graham, Alexander
Fenley, Joshua
Yeates, Liam
Tasmania CC
Ascot
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
TAS
WA
NSW
NSW
L6 McKitterick, Joel
Clark, Jordan
Doyle, Jack
Psaltis, Clyde
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Currumbin Creek
QLD
QLD
QLD
QLD
Coaches: Graham Bendeich, John Newton
L7 Lawrence, Isaac
Jacobs, Todd
Tsagaris, Jacob
Dreyer, Johan
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
NSW
NSW
NSW
NSW
Coach: Christine Duff
L8 Fazzalari, Aidan
Crawford, Jarrad
Lee, Jared
Santarelli, Pietro
West Lakes
West Lakes
West Lakes
Christian Brothers
SA
SA
SA
SA
Coach: Jim Murphy